Hot spot ja äraaetud karv

- omaette olija ja mõtleja
Anonymous

Hot spot ja äraaetud karv

PostitusPostitas Anonymous » 07 Juun 2005 00:57

vaatasin maiemaie antud linki suurest koerapäevast. vist oli see marilu match'i ringis ja muudel piltidel, kes oli keskelt karvutu ?
mis kutsul viga on? :o

Sofi ja Daza
Kasutaja avatar

PostitusPostitas tydo » 07 Juun 2005 01:00

kusjuures ma vaatasin ka ... :?:
[img:300:74]http://www.pildid.ee/albums/userpics/11370/Roosk%F5rvaline3.jpg[/img]

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 07 Juun 2005 08:17

See on selle suve chowie'de kuumim soengumood :P...

Tegelikult aga on Marilu kenasti paranenud hot spotist, mis teda üsna suurel alal tabandas. Karva paranemine võtab ilmselt kauem aega :(
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Juun 2005 10:39

Nujah, tänan Kirket arusaava suhtumise eest. Ja siinkohal võtaksin voli Looma tsiteerida :Kas sa tahaksid sellest VEEL RÄÄKIDA? :D

Pilt
Käis jah hotspot üle ja päris tugevalt ja kiiresti. Antud pildilt on näha suure kooriku alt vabanenud nahk. Kahjustusi oli ka mujal turja peal, sellepärast sai tehtud moodne suvesoeng. No mitte kuidagi ei pääsend lihi ei rohtu panema ega haiguskollet peatama.
Kindlasti oleks ka hea õppematerjal olnud suure põletikuga nahk, aga no kuidas sa pildistad looma, kellel on nii lõputult halb ja valus, et oigab unes.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Inks » 07 Juun 2005 17:08

Oi kui kahju Marilust....
Palun selgitage siin ka, millest see hotspot tekib ???

Chow'd - mu lemmikud...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Juun 2005 17:19

Võib tekkida niiskusest, putukahammustusestm mingist väiksest haavakesest...
Asi iseenesest on siis märg nahapõletik, nahk hakkab leemendama, muutub punaseks ja loomale on see väga valus, nagu kõrvalt nägin. Kui haigus on väga väga algstaadiumis, saab ise ravida, kui mingi rohuga põletikuline pind ära kuivatada, et see mööda nahka edasi ei läheks (ja seda see põletik teeb uskumatu tempoga).
Nagu just kuulsin, siis ühel chowl tekkis see sellest, et ta käis ujumas, nahk jäi korralikult kuivatamata, ise aitas ka natuke näkitsemisega kaasa ja oligi häda käes.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 07 Juun 2005 18:58

Kui koeral on paunadega probleeme, ka siis võivad hot spotid kergesti tulla.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 19 Juun 2005 22:40

njah, meie connorist käis ka mai algul hot spot üle. väga hulluks õnneks asi ei läinud ja antibiootikumidega sai sest jagu. nüüd kasvatasime karva puhtaks aetud kohale kaelal. aga oh üllatust - eile avastasin turjalt paar pisikest näpuotsa suurust uut kollet. ometi pole nagu koer niiskena olnud ega putukad pole teda purenud. ma ütlen,et see asi on nagu õudusunenägu...võih!
sõbralik sabaliputus

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 20 Juun 2005 12:04

meie oleme ka karva kasvatamise peal väljas. Karv kasvab nii suvaliselt ja laiguti, et ei oska kohe midagi arvata. Turjale kasvab pikka väga karmi ja heledat karva, kere peale hajusalt ja ka heledat, aga selle koha peale, kus oli kõige suuremad kahjustused, kasvab punane ja väga siidine karv. Ema arvas, et justkui vasikakarv :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas martin » 25 Juun 2005 17:26

nii kahju marilust, aga ehk jääb see ainukeseks korraks, kui ta oma mõnusast karvast loobuma peab :)
hea, et meil sellist probleemi veel olnud pole. loodetavasti ei tule ka :)
Pilt

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 25 Juun 2005 17:28

Loodan, et edaspidi oskan varem märgata, kui mingi kole haigus nuka taga varitseb :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas martin » 25 Juun 2005 18:03

kindlasti. oled nüüd kogemuse võrra rikkam ka :wink:
Pilt

Kutsu

Millega tegu? Kas hotspot.

PostitusPostitas Kutsu » 05 Jaan 2006 21:05

Kuidas see haigus algul välja näeb? Meie koeral on tekkind tagumise kintsu peale mingi väike laik,mida ta kogu aeg lakub ja puutuda ei lase.Algul arvasime et on vigastus aga ei ole.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 05 Jaan 2006 21:47

Algul jah koer lihtsalt näksib ja lakub, seega on märg karv alustuseks. Siis ta näksib end verele või siis hauduma-mädanema.
Soovitused, alustuseks keelata lakkumine ja edasi, siis kes kuidas, mina tupsutan joodiga, mõni millegi muuga, aga sellest pikemalt juba hot spoti all juttu. Soovitav ka pikem karv eemaldada sealt ümbrusest, paraneb paremini.
Loodan, et saate kiirelt jaole!
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

kutsu

PostitusPostitas kutsu » 05 Jaan 2006 23:00

jah,märkasime alles täna,et asi kahtlane,et ei pese ennast niisama.Homseks ka arstile aeg kinni pandud.Ta ei lase seda kohta puutudagi.Kuidas seda ära hoida,et ta ei lakuks,kas kinni siduda ja millest võis küll see tulla-kas koer liiga palju väljas,praegu ju nii ilusad tlveilmad,et ei tulnud sellepealegi,et selline asi võib juhtuda.Suvel hoidsin teda nii ilusti vihmaste ilmadega ja kuivatasime.aga .et lumi võib seda treha ei tulnud selle pealegi.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Jaan 2006 23:05

Krae kaela. Muu ei aita, paraku.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 06 Jaan 2006 02:41

kutsu kirjutas:ja millest võis küll see tulla

Üsna suure tõenäosusega on koeral millegi vastu allergia, mille peale ta end näksima hakkas. Aga mõned näksivad ka närvilisusest või igavusest... (minu omal näiteks on kirburohuallergia, nii kui seda peale panin läks kohutavaks näksimiseks)
Näksin naha hauduma ja leemendama ja sealt kõik edasi...
Eks arst homme räägib pikemalt.

kutsu

PostitusPostitas kutsu » 06 Jaan 2006 20:20

arstil käidud,diag.hotspot,sai kaks süsti ja rohud peale.Anti ka jube lehter ümber pea,mida ei olnud võimalik minu meelest koerale panna.Otsustasin talle dressipüksid jalga panna,näis kuda vastu peabVälja ma teda üksi magama ei lase ainul,kui läme jalutamaKümne päeva pärast pidi enam vähem paranema hakkama.No loodame ,et saime õigel ajal jaole.

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 06 Jaan 2006 21:19

Palun, ära seo põletikulist kohta kinni. Mida rohkem see koht umbub, seda hullemaks asi läheb. KRAE KAELA! See pole mingi niisama jutt, 99% koertest saab kraega ilusasti hakkama, enamasti tekivad probleemid pigem koera omanikega.

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 06 Jaan 2006 21:28

Siin on Veterinaarse krae kasutusõpetus :D
ja siin on lihtsalt kraekasutamiskogemusi.
Viimati muutis Kirke, 12 Juun 2007 08:24, muudetud 1 kord kokku.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 07 Jaan 2006 03:52

Eks ta raske ole jah selle paksu ja karvase kaela ümber veel miski krae panna, aga küll ära õpid. Peaasi on ikkagi koera tervis ja harjuvad nad sellega üsna ruttu. Meil oli pigem probleemiks see, et ila hakkas lõua alla kogunema ja kippus ka sealt hauduma minema (sinna panime siis rätiku vahele).

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Jaan 2006 12:22

Meie kogemus kraega:
esimene päev peale opi (millepärast pidigi krae olema) koer magas, krae kaelas, teisel päeval püüdis sellega läbi seinte ja uksepiitade joosta ja kolmandal jooksis vabalt kõiki õue ja toamõõtmeid arvestades kraega ringi. Kõik oleneb su enda kannatusest.
Joomise juures pead arvestama, et krae võib jääda kausi serva taha ja kogu toa üle ujutada, aita siis looma joomisel, st hoia topsi või vaata, et ta topsi küljest valla pääseb. Muud hullu pole midagi.
Kuula Jannet! Haige koht peab ilmtingimata õhku ja puhastamist saama.

Liu

PostitusPostitas Liu » 02 Veebr 2006 16:33

Minul on siiski tunne, et karvaprobleemide vastu aitab kuivamine ja kammimine. Endal oli ka kogemus, et kutsikakarvaga chow oli nädalakese võõra hoida. Ja kuigi hoidja oli tunnustatud koertespets tekkisid ikka kaenla alla märjad laigud, mis oleks hiljem kindlasti karvatuteks laikudeks muutunud. Ise hoian koera küll ka niiskete ilmadega väljas, kuid õhtuks tuleb ta tuppa magama, põrandaküttega majja. Hommikuks on koer ilusti kuivanud, kammin ta läbi ja võib jälle välja seiklema minna. Samas märkan, et juba ühe päevaga tulevad päris suured pusad kutsikakarva. Seda enam tulevad nad siis, kui lausa nädal aega ei kammi. Kui aga karv on niiske ja harjamata, siis ma ei imesta, kui nendesse kohtadesse tulevad märjad laigud, kust hiljem karv maha läheb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas blacky » 06 Apr 2006 09:04

Kuidas te hot spoti avastasite?
Märkasin hiljuti Blackyt pestes, et tal on selja peal selline natsa imelik nahk. Nagu oleks ketendav, katki. Esimese hooga vaatasin, et äkki on kakelnud, et mingi haav. Aga ei olnud, selline lai ala, mis katsudes nagu oleks kuum.
Üks mõte oli hot spot. Kratsima ta sinna ei pääse ning valus ei tundu see ka olevat. Laseb kenasti vaadata. Aga selline punakas ning kohati nagu ajaks koorikut. Ilmselt peab homme arstile minema.
Koon ja kantseldan shotikaid (või kantseldavad nemad mind?)
http://kuduvkoeraomanik.blogspot.com/se ... d-Scotties

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 06 Apr 2006 09:49

Kiireim on viis ravida on teha lahjendatud õunaäädika lahus ja sellega tupsutada. Suurepärane abivahend igasuguste kahtlaste niiskete nahahädade puhul on taruvaigutinktuur (mida leiab igast apteegist).
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas blacky » 06 Apr 2006 10:03

Taruvaigu-saialille tinktuur on olemas kodus, õhtul proovin. Homseks sain arstile aja ka.
Koon ja kantseldan shotikaid (või kantseldavad nemad mind?)
http://kuduvkoeraomanik.blogspot.com/se ... d-Scotties

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Inks » 12 Juul 2006 12:41

nüüd siis selline aeg käes kui hot spot liikvel... ei pääsenud meiegi kuts sellest :( terve manisk kuni alla rindkereni, ka.a läppade siseküljed olid haiguskolletega kaetud. ja paksu karva seest ei näe algavaid laike ka. alles siis kui kuts imelikult lehkama hakkas nägime et asi hull on.... :?
oh... pidime just reisule minema :|
Chowd - mu lemmikud

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Juul 2006 13:31

Ega nüüd ole muud, kui käärid kätte ja ruttu päästma, mis päästa annab.
KArv tuleb maha ajada, kaaliumpermanganaadi õrnlilla lahusega ära puhastaga ja kuivas hoida.
Rinna eest läks arvatavasti selle pärast läppama, et koer jahutas end pidevalt veega ja te jätsite lõuaaluse kuivatamata.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 12 Juul 2006 14:07

Meie magasime ka maha tsipa, täpselt sama probleem...pidev joomine ja niiske karv...ja nii ta lõpuks hauduma läks :?
Kindlasti vaja just nn haudumise piirid üle vaadata hoolikalt, sest asi kipub salaja edasi laienema ja kui tähele ei pane on koer lõpuks üsna karvutu :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Inks » 13 Juul 2006 09:29

muidugi läksime kohe arstile, kes meie kohevakarvalise kena kutsu rinnaesise kuni kõhualuseni paljaks pügas... :? lisaks siis tupsutame kohti vesinikülihapendi 3%-se lahusega, + miski geeliga määrimine ja antibiootikumid ka veel sissevõtmiseks...
aga täna oli seis kutsal juba palju parem :) eile aga oli veriseid leemendavaid haisvaid laike täis...
aga sel aastal vist kuts enam merre ei saa, kuigi ujumine meres oli ta lemmiktegevus :roll:
Chowd - mu lemmikud

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 13 Juul 2006 11:00

Jätke jah parem see ujutamine nüüd ära, las koer paraneb ja taastub. Hot spot on valus nahale ja tema ravi kurnab organismi. Jälgige koera pidevalt, et ei tekkiks kuhugi mõnda uut mädast laiku.
Antibiootikumidele lisaks andke Gefilust, see aitab kõik vajalikud bakterid tasakaalus hoida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rüblik » 24 Juul 2006 12:59

No nii...meil siis ka hot Spoti kogemus olemas :? alles paar nädalat tagasi saime lahti parema kintsu peal olevast väiksesest laigust...eile õhtul avastasin kurgu all karvade seest taas väikese kahtlase laigu. Rinnaesine ju pidevalt märg ja sellise palavusega pole ka mingi ime.

Kas on väga vale, kui hakata kaela siduma kaelarätti? Kusjuures Jimmyle endale see väga meeldib, laseb ilusti räti kaela siduda ning seejärel käib ja epitab :)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 26 Juul 2006 10:57

Mis see rätt nüüd nii väga vale. Peaasi, et sealt räti alt hauduma ei lähe. Sest rätt saab ju ka märjaks, kui ta lobistab. KAtsu lihtsalt võimalikult palju koera kuivatada nende kuumade ilmadega, kui vett palju läheb.

Anonymous

ajab imelikult karva :(

PostitusPostitas Anonymous » 27 Juul 2006 15:03

kui koeral on hot spot,kas see koht ajab karva ka w.
meil ajab koer kudagi imelikult karva.
tekivad sellised ümmargused laigu,kus karva ei ole..

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 27 Juul 2006 15:20

on ka teisi nahahaigusi, millega karv laiguti ära tuleb. Peab kohe minema arsti juurde!
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 27 Juul 2006 15:42

Hot spot on märg nahapõletik. Meil vähemalt selle käigus küll karv ära ei tulnud. Pigem see mäda ja löga kleebib karva omavahel kokku nagu liimiga.
Kui nahk on kuiv ja karv tuleb laiguti ära, peaksite minema koera nahaarstile näitama.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 28 Juul 2006 12:59

No tuleb ikka karv lahti, aga jah alt on mädane ja omavahel nad kleepuvad.
Maiemaiel õigus - kui karv niisama lahkub, siis peale tavalist karvavahetust, mis mõnel energilisem, võib tegu olla ka vitamiinipuuduse, allergia või lihtsalt muu nahahaigusega.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 29 Juul 2006 10:49

me ise arvame et ajab karva,kuna ta alles 8 kuud vana.
ja ma lugesin et kui chow karva vahetab pidi ta üsna rääbakaks minema

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 29 Juul 2006 11:34

Karva vahetuse ajal peab koera tihedamini kammima kui tavaliselt. Kui te ei eemalda surnud karva, koer teeb seda ise, usinasti ennast kratsides, kuna surnud karva all nahk kipub hauduma. S.o. üks hot spoti põhjustest. Kui te korralikult kammite koera, ta ei näe välja "rääbaka" moodi. :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Wanted Soul Emma » 31 Juul 2006 06:37

Solemma vahetab karva ja kammi ning keela palju tahab, tema aitab ikka ise kaasa nakitsemisega ja nüüd laiutab kintsu peal auk, kust turritavad uued tumedamad karmid karvad välja :irw:
Eks jah natuke niru paistab välja, aga ikkagi väga armas preili :wink:
Chowd on fantastilised!!!

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Okt 2006 21:04

Nojah...meil on koer nüüd 4- kuune, ja te ei usu, aga hot spot on kimbutanud juba kaks korda, kuigi iga kord, kui ta jooob jookseme rätikuga ja föööniga järgi ja kuivatame ilusti ära, aga siiiski tekivad need hot spotid. Mudu on siuke ilus poisike, kasvab muudkui ja kasvab ja kasvab, aga jah mure on nende nahapõletikude pärast, kuna temal on ju paha olla!!!...aga loodame üle saada.
Aga muide ega see pidev antibiootikumide andmine kah ju koerale hea ei ole...et algul tuleks antibakteriaalse lahusega proovida, et ehk aitab..meil küll praegu aitab ja põletik taandub.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pekingisõber » 04 Okt 2006 21:57

Loen seda siin ja mõtlen jälle Postimehe artiklile, kus kästakse koeri Shampooniga pesta iga nädal ja siis nad loomulikult kuivama jätta....
Sellest on siin kuskil pikemalt juttu..
Koer on inimese sõber,
püüame meiegi neile sõbrad olla.

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 25 Dets 2006 23:20

minu teada ei tohi küll koeri pesta iga nädal shampooniga, sest see pidi karva ja naha loomulikku kaitsevõimet vähendama.. olen valesti aru saanud? :roll:
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 25 Dets 2006 23:56

Vana teema, aga ka vana kuldreegel - koeri tuleb pesta nii harva, kui võimalik, kuid nii tihti, kui vajalik. Ehk et siis - sõltub see eelkõige koera karvastruktuurist - ehk et siis kuidas koera karv määrdub. Kui on nahaprobleemid (kõõm näitkes või muu allergiline rekatsioon), siis selleks on ka vastavad ravishampoonid olemas. Ja nendega võib täiesti vabalt pesta koera ka iga nädal.
Kui on korraliku fimra korralikud shmapoonid, mis on spetsiaalselt välja töötatud koertele, siis ei juhtu selle naha ega karvaga midagi halba. :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 26 Dets 2006 00:05

Nooo selge.! :) Iga päev õpib selle "koeraelu" kohta midagi uut ja õpetlikku! :)
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

PostitusPostitas C.D.Piret » 26 Dets 2006 11:10

Ka bernadel on hotspot küllalt levinud nähtus... aga peab ütlema et osadel liinidel on see väga tugevalt sees, osadel on võimalus seda saada vaata et olematu, see on minu kogemus: osad saavad selle igal kevadel ja sügisel, osadel ei tulegi.... Ja näksimisega mina seda ei seostaks, sest pealaelt ei saa koer end näksida, aga hotspot on seal olemas... Umbes olekuga - seda küll...
Vaevlesime selle probleemiga aastast 99 - 2002 ja kohe väga tõsiselt : näitused jäid vahele, sest karv oli probleemi kohalt ära aetud, koerad ( põhiliselt 2 isast, mõlemad ühe ja sama liini järglased) said vettide poolt määratud antibiotikume ja muud möksi, mis raha võttis tugevasti, kuid tulemused andsid end kauuuuua oodata, lisaks veel 2-3 orda päevas lilla veega pesemine... tüütu töö.
Esimesed kiired tegutsemise juhendid saime Saksamaalt 3 erinevast kennelist, kui neid kevadel, 2002, külastasime... 45 aastat bernasid kasvatanud põlvikute ja nahkpükstega vanahärra Walter, määris midagi ühe berna turjale... uudishimutsesime, et mis ja milleks ja meile seletati väga ilusti asja olemus ja metoodika.... tegu oli sellesama hotspotiga, kuid ravimeetodid totaalselt erinevad, kui meil rakendatu (siis vettide poolt soovitatu). Haiget kohta pritsit mingi tee värvi ollusega - ei mingit karvade lõikamist, ei mingit lilla veega pesemist ja KÕIK. Paranemine võtab aega kas 2-3 päeva või 4-5 päeva, oleneb avastatud koldest, et millal avastad - kui algstaadiumis, saab kiiremalt lahti.
Retsept meie oludesse ümberpanduna järgmine:
Vaja
*0.5 liitrit 80% viina (sobib ka piiritus, kuid viin on odavan poest osta. Alla selle protsendid ei tohi olla, sest taruvaik muidu ei lahustu...)
*pöidla viimase jätku suurune tükk naturaalset taruvaikku
Paned taruvaigu viinapudelisse, lased 2 nädalat seista, kuni põhja tekib sade ja viin võtab tugeva tee värvuse. Soovitavalt mitte külmas ja mitte soojas, nii toatemperatuuril ja mitte päikese paistes. See järel valad ettevaatlikult lahustunud osa väga hea pihustavusega pihustisse (!!!!!!) ja hoiad suletud asendis korki, kui ei kasuta. Kolde avastamisel pihustad seda tinktuuri otse haigesse kohta ja KA KÕIK ÄÄRED nii 1-2 cm ulatuses. Keelatud on hotspoti kohta puutuda või veega pesta või karvu lõigata....
Protseduuri tuleb teostada 2-3 korda päevas, esimestel päevadel ja teised 2 võib piirduda vaid 1 x päevas. Vajalik, et teised koerad ei saaks seda haiget kohta lakkuda ja soovitav oleks ka krae (oleneb muidugi, us see probleem asub).
Oleme seda "rohtu" nüüd kasutanud sellest ajast saadik ja olukord on lihtsalt lahendatav..... ei mingeid antibiootikume või mässamist lillaveega.... ja näitused ei jää vahele ja koeral kiirelt kergem....
Oleme proovinud ka apteegist saadavate saialille ja taruvaigu tinktuuridega, kuid kõige efektiivsem on see pihustamine.... Koer küll haiseb nagu libastunud "parm", kuid asi on seda väärt.....
Kindlasti ei soovita hotspoti kohta puudutada, sest nahk on sellelt kohalt lõhutud strukturiga ja iga segamine teeb asja aniult hullemaks, proovige vältida tupsutamist või mehaanilist survet.... siis on tulemused kiiremad...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas nublu79 » 26 Dets 2006 14:56

Minu koertelgi on seda paar korda olnud. Olen jagu saanud nii:

Kõigepealt tupsutanud 80% viinaga ja siis haige koha ilusti ära kuivatanud. (Vahest olen teinud enne ka lillaveega)

Edasi olen peale pannud kas saialillesalvi või loomakliinikust saadud emulsiooni. Üleliigse jälle ära tupsutanud.

Tähtis on, et koht jääks kuivaks ja ei pandaks üleliia mingit rohtu peale.

karvade ära ajamisest nii palju, et seda vast tuleks otsustada haiguse ulatuse järgi. Kui ikka väga suureks läinud, siis on mugavam tohterdada kui karvad lühikeseks lõigatud, samuti pääseb siis ju õhk paremini haigele kohale ligi. kui aga haigus on väike old, pole ka mina karvu maha ajanud.

Hot spotist jagu olen saanud tavaliselt 2-3 päevga.

PostitusPostitas Tseku » 29 Dets 2006 22:50

Mul seitsme aastane tšauka , tal on neid niiskuse ja lakkumise laike olnud oi-oi kui palju. Algul oli asi teadmatusest lausa hull , aga siis sain nipi kätte ja nüüd on haiguse hood kontrolli all . Kodus peab olema streptotsiid pulbrit ja mitte vähe . Nii kui laik tulema hakkab ja lakkumine käsil , kohe kuivaks ja pulber peale . See toimib , proovige . Sügelemine kaob õige pea ära ja varsti kasvab uus karv asemele . Muud ravimid nagu üldse ei toiminud , vähemalt minu koerale mitte . Ainult raha kulus nende peale kohutavalt .

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 30 Dets 2006 13:58

Taruvaigu tinktuur ja muud piirituslahused teevad seda vana head kuivatamise-nõksu. Sellise meetodiga saab kindlasti hot spoti kontrolli all hoida kui õigel ajal jaole saada. Kui haigus on juba jõudnud kaugele areneda, ei soovitaks piiritusega enam asjale läheneda. Ja teinekord ei jää lihtsalt muud üle kui korralik antibiootikumikuur ja muu juurdekuuluv.

Gerdi ja Naabrivalve
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gerdi » 09 Mär 2007 23:07

No nii, nyyd saime siis meie ka oma esimese kuuma koha k2tte. Tagakintsu peal.. oli eile end sealt nii agaralt n2kitsenud... T2na siis k2isime kliinikus, aeti kannikas karvutuks.. nagu puudel popi soenguga nyyd :P Aga saime vara jaole, saime isegi arstilt lootust, et ei pea antibiootikume v6tma. Kui asi edasi ei arene.
Adrentes Beginners Luck Aidaho

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline