Koera karv lõhnab "koera järgi"

- omaette olija ja mõtleja

Koera karv lõhnab "koera järgi"

PostitusPostitas huviline » 26 Sept 2013 13:14

Kui hakkasime koera ostma ,oli kirjelduses info,et chow karv ei haise . Nüüd kuulasin Ruta juttu TV 3-es ja ta ka rõhutas seda. No ma ei tea,meie oma haiseb küll üsna vängelt "koera" järgi .Eriti kui verandal magab niiske ilmaga.
Kas peaks teda salongi sagedasti viima? Kammin küll teda ja hooldan,aga karval ikka tugev hais. Või pigem näitab see ,et midagi koeral viga?
Siiani ei ole mõelnudki selle peale,sest koeral ikka koera hais,aga nüüd peale seda juttu telekas... hakka või muretsema :).

Koeralõhn

PostitusPostitas mignon » 26 Sept 2013 15:03

Minu chow on ka enamiku ajast väljas ja välistrepil ka niiske ilmaga. Mingit hullu koeralõhna pole küll täheldanud. Võrdluseks on mul valge krantsu, kellel on ikka väga tugev lõhn märjana. Kui niiske chow tuppa tuleb, siis ta kuivab kohe ära ja ei mingit lõhna. Rutal on 4 chowd korteris ja tõesti, mingit spetsiifilist koeralõhna ei ole. Niiskel chowl on kerge koeralõhn, mis kuivades kohe kaob.
Chow - võrratu tegelane

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 03 Okt 2013 18:40

Koera lõhn ei sõltu ainult sellest, mis tõugu on koer. Minu kaks chow'd näiteks lõhnasid täiesti erinevalt. Praeguseks juba vikerkaare taha lipanud pikakarvalisel oli väga rasune nahk ja tema karv läks selja pealt rasvaseks ja ei lõhnanud hästi. Seetõttu tuli teda palju puhastada ja kammida. Lühikarvalisel lõhnavad aga ainult varbad, sest tema on suur mudaaukudes solberdaja ja solgihunnikus tuhnija.
Kui tundub, et koera kasukas lõhnab ebameeldivalt, siis tuleb koera pesta, ise otsustate, kas vannitada või kasutades nn kuiva shampooni.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline