Chow-Chow ja kass...?

- omaette olija ja mõtleja

Chow-Chow ja kass...?

PostitusPostitas Simba » 29 Aug 2013 19:10

Tere, oleksin huvitatud teie kogemustest vöi arvamustest.. Asi selles et, mul on kodus 10 kuune pisike nunnu kutsu aga nüüd korterikaaslane on huvitatud kassi vötmisest aga köik oleneb sellest kuidas, mismoodi ja kas on see vöimalik koeraga kokku lasta?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 29 Aug 2013 21:22

tere, mul puudub isiklik kassi ja koera koos pidamise kogemus... äkki küsid foorumis laiemalt ringilt... oleneb kassis ja oleneb ka koerast...:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 29 Aug 2013 21:28

Minu kogemus on näidanud, et ajaga ikka harjuvad.. Mul võib olla sellised nö. leebemad tegelased sattund, aga kass on kõikide koertega lõpuks ära harjund..Suurem šokk on tavaliselt nädala paariga üle läinud.. Koerad on olnud ka kõik sellised, kes kassi maha murda pole soovinud.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

lömmnäod&näud

PostitusPostitas Kath » 30 Aug 2013 16:43

Kassipoeg ja 10-kuuline (praktiliselt kutsikas) harjuvad üksteisega kindlasti, kui neid tutvustada rahulikult ja aegamööda. Kui mõlemad lahti lasta ja arvata, et küll harjuvad, siis võib tekkida situatsioon, kus koer ajab rõõmust kassi taga ja too paaniliselt põgeneb või siis annab kass koerale vastu nina, kumbki variant ei ole hea suhte alus.

Oluline on alguses anda kassile aega harjuda. Kui võimalik, siis võiks koer ja kass olla esimese nädala eraldi tubades või näidata koera puurist või rihma otsas. Muidu on kassil kodu vahetamise šokk pluss koera šokk. Siis on risk, et ta ei julge süüa või oma kasti minna, mis tekitavad omakorda pingeid inimestega.

Ehk siis, rahulik (kontrollitud) ja aegamööda tutvustamine on kõige alus :)

& mägijänes Santa

PostitusPostitas MaxiMason » 02 Sept 2013 14:09

Mul on kogemus 1,5 aastase koera ja paarikuuse kassipoja sõbraksõpetamisest.
Koer oli iga kassi peale kahel jalal püsti...
Tegime siis nii- koer rihma otsa ja peaaegu kaissu (et oleks võimalik teist pidada ja rahustada). Kassipoja lasime lahti ja koera uurima. Alguses kassipoeg sisises ja oli üsna pudeliharja moodi. Kuna aga koer teda taga ajada ei saanud, läks hirm pärast mõnda korda tutvumist üle. Koera sai muidugi patsutatud ja kiidetud kui ta ei üritanud kassi taga ajama hakata.
Lõpptulemus see- et toosama kass ajab nüüd (soovi korral) meie koera taga, mingisugust hirmu temas ei ole. Ja koer on aru saanud et see kass ei ole tagaajamiseks. Eksisteerivad rahumeelselt kõrvuti.
Nii et, olulised on esimeste tutvumiste muljed ja kassipojale ohutu koha tekitamine.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline