Kõht lahti :(

- omaette olija ja mõtleja

Kõht lahti :(

PostitusPostitas Simba » 13 Veebr 2013 18:27

tere. mure siis selline. sain kutsika 3 kuuse ja kolisime soome. nyyd kahjuks on tal juba 3ndat päeva köht lahti...:( milles vöib asi olla. pole sööki ega midagi sellista andnud mida kasvataja ei oleks lubanud ... oskab keegi aidata?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 13 Veebr 2013 20:10

Vahel ikka kutsikal kõht lahti, kohe paanikasse ei tasu minna.
Kas väga hullusti või lihtsalt vedel? Kui väga hullusti ja kutsikat ennast häirib, läheksin ma kohe arsti juurde.
Muidu ostaksin probiootilist pastat (minu koerale sobib kõige paremini ProKolin) ja annaksin toiduks keedetud kana/riis. Ja jälgige, et kutsikas saaks vedelikku tarbitud piisavalt. Kui peale seda paremaks ei lähe siis viiks arstile või kui kutsikas loiuks muutub või enesetunne halvemaks läheb.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 13 Veebr 2013 20:24

Kui väljaheites on verd, siis kohe arstile!
Koerala kodanik.

PostitusPostitas Simba » 13 Veebr 2013 21:22

ostsis nüüd teistsuguseid kröbuskeid ja andsin ka riisi süüa talle ja läksime öue. veel ei taha ära sönuda aga parem on. kui homme hommikul ka sama on siis on mure ehk lahendatud. töime ta pyhapäeval ja oli siuke loju magas kylje all enamus ajast aga tna jooksis öues mängis, ka toas oma mänguasjadega mängis. ehk oli ikkagi stress vöi viskas söök yle ja oli vaheldust vaja :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 13 Veebr 2013 21:56

päike kirjutas:Kui väljaheites on verd, siis kohe arstile!

Jah noh see ka kahe otsaga asi, kui pikalt kõht lahti, siis soolte ärritusest võib verd tulla ka pisut. Siis ei ole nii hull, aga jah, kui ise hinnata ei oska, siis targem arstile minna igaks juhuks
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 13 Veebr 2013 22:16

Simba kirjutas:ostsis nüüd teistsuguseid kröbuskeid ja andsin ka riisi süüa talle ja läksime öue. veel ei taha ära sönuda aga parem on. kui homme hommikul ka sama on siis on mure ehk lahendatud. töime ta pyhapäeval ja oli siuke loju magas kylje all enamus ajast aga tna jooksis öues mängis, ka toas oma mänguasjadega mängis. ehk oli ikkagi stress vöi viskas söök yle ja oli vaheldust vaja :)

Tundlikul koeral võib järsk toidu vahetus asja hoopis hullemaks teha. Seega, kui kasvataja andis Teile selle konkreetse söögi kaasa, siis pigem tasapisi harjutada uue toiduga (kui selleks üldse vajadust on) nii, et segada uus toit vanaga kokku. Mina olen vähemalt nii aru saanud, et päris järsku ei tohiks toitu vahetada.. :roll:
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

PostitusPostitas Simba » 13 Veebr 2013 22:21

jh ma teengi nii et segan kokku... päris järsult ümber ei vaheta. loomapoest ka öeldi et oleks parem segada ja niimodi harjutada :D

ja kollikvintett
Kasutaja avatar

PostitusPostitas memory » 14 Veebr 2013 15:56

[quote= ehk oli ikkagi stress vöi viskas söök yle ja oli vaheldust vaja :)[/quote]

Söök "ei viska yle" ja vahelduse vajadus ka nyyd vaevalt köhulahtisust tekitab :) Kyll aga koduvahetusest tingitud stress.
Inimeste apteegist soovitaks kysida Tehobakti (myyakse igas apteegis ja sobib ka kutsikatele), ja segada seda iga toidu sisse vastavalt pakendi juhistele. Tehobakt rahustab ärritunud soolestiku kui mingit viidet tösisele haigestumisele ei ole. Kutsikas oli teil ikka kindlasti saanud nöutavad ussirohud ja vaktsiinid ma loodan?
Uue toiduga katsetada seedehäire ajal on minu meelest liiga julge samm - kui kutsikas stressile köhulahtisusega reageerib, on väga töenäoline, et ta ka muidu on tundliku köhuga. Seega vöib toiduvahetus soovitud hea asemel hoopis halba teha. Soovitaksin ravida köht terveks ja alles siis hakata harjutama uue toiduga, kui selleks töesti vajadus on. Samas, kui on kasvatajalt ostetud kuts ja mitte mingi "nurgatagune", siis enamasti on kaasa antud toit sellele töule see sobivaim ja sellega oleks soovitav ka jätkata vähemalt kutsikaeas.
Kiiret paranemist soovides :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sax » 14 Veebr 2013 19:47

Soome koeraomanikud teadsid rääkida, et kui nad Eestisse tulevad on nende koertel kõht lahti veest. Võibolla on selles viga, osta vett poest ja vaata,kas muutub midagi :hups:

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline