Ründav Chow chow stroomis :(

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Ründav Chow chow stroomis :(

PostitusPostitas Sniiky » 27 Nov 2012 00:33

Tere,

Mida teha? Jalutan tihti Stroomis koeraga ja juba mitmendat korda ründab meid üks vanema härraga (vene rahvusest) jalutav chow chow ,kes ei ole rihmas. Minu koer on olnud rohmas. Ja kui olen eemalt juba palunud tal oma koer kinni võtta siis ütleb ,et ei tee midagi ja siis lähemal olles ründab.
Kas on veel kellelgi sealsedasi juhtunud?
Mida teha?

A

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 02:09

On küll juhtunud, aga siis oli minu koer tüli algatajaks. Tegelikult peaks see koer(Alfonja ilmselt nimi?) suhteliselt sõbralik olema ja mina pole näinud, et ta kedagi teist ilma provotseerimata ründaks. Kas sinu koer ei provotseeri kuidagi rünnakut? Ja nad jalutavad tavaliselt aeglases tempos, kui sa näed neid vastu tulemas, kas enda meelerahu huvides poleks lihtsam lihtsalt kaks sammu kõrvale astuda? Minu puhul toimis ja Alfonja jalutas vägagi rahulikult mööda. Enam väga sinna kanti ei satu, ei tea, võib olla on ta viimasel ajal agressiivsemaks muutunud...
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 27 Nov 2012 11:14

M3rka kirjutas:On küll juhtunud, aga siis oli minu koer tüli algatajaks. Tegelikult peaks see koer(Alfonja ilmselt nimi?) suhteliselt sõbralik olema ja mina pole näinud, et ta kedagi teist ilma provotseerimata ründaks. Kas sinu koer ei provotseeri kuidagi rünnakut? Ja nad jalutavad tavaliselt aeglases tempos, kui sa näed neid vastu tulemas, kas enda meelerahu huvides poleks lihtsam lihtsalt kaks sammu kõrvale astuda? Minu puhul toimis ja Alfonja jalutas vägagi rahulikult mööda. Enam väga sinna kanti ei satu, ei tea, võib olla on ta viimasel ajal agressiivsemaks muutunud...

Eks see on jälle seesama korduvaid pikki vaidlusi algatanud teema. Kui rihma otsas olev koer provotseeribki lahtiselt jalutavat koera, siis kas see, et lahtine koer provokatsioonile allub ei peaks tähendama, et lahtise koera koht on ka rihma otsas. Kuna ta ikka ei ole kontrolli all.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 27 Nov 2012 11:51

Analoogne lugejakiri Delfist

Väikeste koerte omanikke paneb see tõsiselt mõtlema, kas ikka tahaks enam oma koeraga kusagil sellises kohas ennast tuulutamas käia, kui sellised vastutustundetud suurte koerte omanikud oma koeri jooksutavad. Mis õigusega teeb suure koera omanik teise koeraomaniku elu põrguks? Eks ikka tugevama õigusega, niikaua kuniks tema koer on tugevam... :evil:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sniiky » 27 Nov 2012 12:50

Jalutasin seal koeraga tuli vastu peremees, ütlesin talle et pane kinni tema aga karjub et ei juhtu midagi, minu kuldne liputas saba, nuusutasid ja järsku kargas chowchow kallale peremees eemal ei teinud midagi ja mida mina siis suudan 2 suure koeraga teha. Proovisin enda koera ära tõmmata aga see andis ainult chow chowle indu juurde, kas peaks hakkama gaasi kaasas kandma?
see ei ole normaalne elukaaslane lubas järgmne kord ise minna sinna jalutama :)

õnneks koeraga midagi ei juhtunud aga ega see norm ka e ole et mngi koer võib hammustab teisi koeri ja see ei tähenda et ta mõnega saab läbi kui korra rünnanud siis peaks peremees ikka natuke valvsam olema

PostitusPostitas Totsukas » 27 Nov 2012 12:54

annee kirjutas:Analoogne lugejakiri Delfist

Väikeste koerte omanikke paneb see tõsiselt mõtlema, kas ikka tahaks enam oma koeraga kusagil sellises kohas ennast tuulutamas käia, kui sellised vastutustundetud suurte koerte omanikud oma koeri jooksutavad. Mis õigusega teeb suure koera omanik teise koeraomaniku elu põrguks? Eks ikka tugevama õigusega, niikaua kuniks tema koer on tugevam... :evil:

No mina jälle tahaks hoopis vastupidi öelda, et hoopis suurte koerte omanikke paneb tõsiselt mõtlema, kas ma tahan käia sellises kohas tuulutamas, kus vastutustundetud VÄIKESTE KOERTE omankud oma lahtiseid koeri joosta lasevad. Mis õigusega teevad väikeste koerte omanikud teiste koerteomanike elu põrguks?

Ajab ikka närvi küll kui väikesed nähvitsad lihtsalt lahtiselt jooksevad, sõna ei kuula ja tiirutavad minu ja minu koera ümber. Kas ma peaksin ka oma suure koera siis lahti laskma?

See ei ole vabandus, et ta on väike ja EI OLE KURI :evil: Koerad tuleb rihma otsas hoida, olgu ta väike või suur :idea:

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Nov 2012 13:04

Rabada tulebki ründavast koerast - siis on ründava koera peremehel ka motivatsiooni teinekord ringiga minna ja eemale hoida. :P

Aga vahel on nii, et koer ootamatult laiendab oma vaenlaste ringi. Võibolla on sel koeral valud?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 13:53

Mul on tegelikult natukene raske uskuda, et selle koera peremees midagi ei teinud. Kui meil see intsident juhtus, kargas peremees kohe juurde ja võttis oma koera ära. Me olime muidugi juba ammused nn tuttavad. Möödudes ikka teretanud ja koerad "paar sõna vahetanud." Ei tea, mis too päev Franco meeltes mõlkus, aga sõbraliku nuusutamise asemel kargas kallale.. ja kaks chow chow'd teavad kust rünnata, mõlemal olid suu ja nägu verd täis. Ei midagi tõsist, korjasime oma koerad kokku ja läksime oma teed. Järgmine kord oli sama lugu, aga siis juba Alfonja mäletas, et Franco võib rünnata ja oli valmis ennast kaitsema. Edaspidi lihtsalt möödusime teineteisest erinevatel tee pooltel ja rohkem probleeme polnud. Ma absoluutselt ei õigusta peremeest, aga võib olla aitaks viisakas vestlus peremehega? Tõesti koera tervise kohta, et järsku midagi viga, et niimoodi ründama hakanud. (Eelduseks vene keele oskus, sest eesti keelt see mees kahjuks ei räägi.) Või kui see ei aita siis lihtsalt vältige neid. Nad jalutavad iga päev(vähemalt vanasti jalutasid) nii hommikul, päeval kui ka õhtul samal kellaajal sama ringi. Minge 10min varem või hiljem ja polegi probleemi, et kokku põrkate.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 27 Nov 2012 14:46

M3rka kirjutas:Minge 10min varem või hiljem ja polegi probleemi, et kokku põrkate.

Tõsiselt? :D Kogu linn peaks hakkama oma jalutamisi ühe lahtise koera järgi seadma? Kohe päris tõsine soovitus selline? :D

Mina soovitaks kellaajad selgeks teha ja lasta Mupol asjaga tegeleda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sniiky » 27 Nov 2012 14:56

Oma kellaaegu ma küll selle koerapärast sättima ei hakka ja see chow chow jooksis peremehest eespool hoidsin oma koera enda lähedal tee ääres aga chowchow ikka ründas, enne seda karjusin sellele venelasele et vosmi soboka ja ta ütles et koer ei tee midagi juba 3 ndat korda.

kas normaalne inimene laseks oma koeral joosta vabalt ringi kui ta on juba vähemalt 4x rünnanud teisi koeri?! kaugel on inimeste ründamine?

M3rka kirjutas:Mul on tegelikult natukene raske uskuda, et selle koera peremees midagi ei teinud. Kui meil see intsident juhtus, kargas peremees kohe juurde ja võttis oma koera ära. Me olime muidugi juba ammused nn tuttavad. Möödudes ikka teretanud ja koerad "paar sõna vahetanud." Ei tea, mis too päev Franco meeltes mõlkus, aga sõbraliku nuusutamise asemel kargas kallale.. ja kaks chow chow'd teavad kust rünnata, mõlemal olid suu ja nägu verd täis. Ei midagi tõsist, korjasime oma koerad kokku ja läksime oma teed. Järgmine kord oli sama lugu, aga siis juba Alfonja mäletas, et Franco võib rünnata ja oli valmis ennast kaitsema. Edaspidi lihtsalt möödusime teineteisest erinevatel tee pooltel ja rohkem probleeme polnud. Ma absoluutselt ei õigusta peremeest, aga võib olla aitaks viisakas vestlus peremehega? Tõesti koera tervise kohta, et järsku midagi viga, et niimoodi ründama hakanud. (Eelduseks vene keele oskus, sest eesti keelt see mees kahjuks ei räägi.) Või kui see ei aita siis lihtsalt vältige neid. Nad jalutavad iga päev(vähemalt vanasti jalutasid) nii hommikul, päeval kui ka õhtul samal kellaajal sama ringi. Minge 10min varem või hiljem ja polegi probleemi, et kokku põrkate.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sniiky » 27 Nov 2012 14:59

Kas keegi siis teab selle Alfonja maili aadressi saadaks talle kirja et milla ta käib jalutamas siis teavad kõik et sellel ajal peavad teised ootama kuni neil jalutuskäik läbi on.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Nov 2012 15:02

Noh, sa võid ka politseile või mupole avalduse esitada.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 15:16

Mellon Collie kirjutas:
M3rka kirjutas:Minge 10min varem või hiljem ja polegi probleemi, et kokku põrkate.

Tõsiselt? :D Kogu linn peaks hakkama oma jalutamisi ühe lahtise koera järgi seadma? Kohe päris tõsine soovitus selline? :D

Mina soovitaks kellaajad selgeks teha ja lasta Mupol asjaga tegeleda.

Jah, päris tõsiselt. Kui ikka inimesel on oma koera tervise pärast hirm, siis 10min siia-sinna ei muuda midagi. Ja nagu ma aru saan pole probleem kogu linnal vaid paaril-kolmel inimesel.
Aga nagu keegi ka eelpool mainis, kutsuge mupo asja uurima, kui tõesti nii kohutavalt segab. Vanasti jalutasid nad hommikuti 9paiku, päeval 16paiku ja õhtul 22ajal. Las siis mupo tiirutab sellel ajal ja vajadusel teeb trahvi koera omanikule. Hommikuti on muidugi terve stroomi mets erinevaid koeri täis, kõik lahtiselt, jalutavad koos, mängivad ja keegi kellelegi liiga ei tee.

Kuigi mina ei saa täpselt aru milles probleem, stroomi mets on suur ja lai, igalt poolt valgustatud. Kui näed eemal lahtist koera, kellega arvad enda koera mitte klappivat, astu samm eemale ja möödu sedasi. Mina teen alati nii, kui kahtlus on, säästan ju oma koera ja närvirakke. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sniiky » 27 Nov 2012 17:06

Asi ei ole üldse nii et peaksin mupole teatama aga ma tahtsin selgeks teha et see ei ole õige et mina peaksin oma graafitkut muutma et kuri koer saaks rahulikult ringi lipata linnas. Tundub et mõni püüab siis chow chowsid kaitsta.

aga mis siis kui näed et tuleb eemalt võtad oma koera jalutad kõrvale aga teine koer on lahti ja tuleb ikka sinu koera juurde ründama?

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 27 Nov 2012 17:14

Mina ei tea, kuidas Eestis koerad kõik nii agressiivsed on...tuleb vist agressiivsetest inimestest ümberringi? Liikudes sageli Lääne-Euroopa pool, on lahtisi koeri igal pool, nii parkides, kui linnatänavatel, ei mingeid riide ega kakluseid. Kuidas nemad oskavad oma koeri õpetada ja meie ei oska?!
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 27 Nov 2012 17:48

Turr kirjutas:Mina ei tea, kuidas Eestis koerad kõik nii agressiivsed on...tuleb vist agressiivsetest inimestest ümberringi? Liikudes sageli Lääne-Euroopa pool, on lahtisi koeri igal pool, nii parkides, kui linnatänavatel, ei mingeid riide ega kakluseid. Kuidas nemad oskavad oma koeri õpetada ja meie ei oska?!

Mõtlen seda üsna tihti. Saksamaal või Taanis ei tuleks pähegi, et kui vastu tulev koer on lahti, on minu või mu koera tervis ohus. Meil on see enesestmõistetav. Neid teemasid on siin kümnete kaupa olnud. See võtab veel hea mitu põlvkonda aega, et kasvõi koerainimesedki ei arvaks enam, et ohver on rünnakus ise süüdi. Ühiskonnas on teatud arvamused ja väärtushinnangud nii sügavalt juurdunud, et seda paarikümne aastaga ei muuda. Sootsiumi areng võtab aega ja ega ei ole mõtet lootagi, et koerapidamiskultuur kuidagi kiiremini areneks kui ülejäänud ühiskond. Kultuurikiht on liiga õhuke veel.

Ainus, mida teha saab, ongi kontroll jõumeetoditega - mupo, politsei, trahvid, karmid seadused. Ja teavitus, teavitus, teavitus. Kuni ükskord esimest poolt enam vaja ei ole.

Kui on probleem, ei ole mõtet oma närve raisata ja vaikselt oma vihas praadida. Kui lahtine koer on probleem ja omanikule rahulikult seletamine, et koer peab rihmas olema, tulemust ei anna, on probleemi lahenduseks politsei ja trahv omanikule. Peale paari trahvi panevad ka paadunud rihmavastased oma lõukoerad lõa otsa. Tallinnas on see asi vähemalt niigi palju lihtsam, et seal on mupo. Päris politsei ei tule enamasti koerarünnaku väljakutsete peale kohale, sest mehi on liiga vähe. Aga teisi variante ei ole. Saab kas oma ärrituses praadida ja sellega omaenda psüühika ruineerida, saab omanikuga rääkida ja kui see ei aita, saab seaduste täitmist tagavate instantside poole pöörduda. Sest koer peab avalikus kohas rihmas olema. Ja iga inimene peab elama nii, et oma tegevusega teisi ei kahjusta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Nov 2012 18:01

Need "mujal" elavad rahulikud lahtised koerad on arvatavasti samamoodi lahtiselt juba titest peale kasvanud. Kui nüüd vaadata kroonilisi vabakäigukoeri, siis enamus neist ei olegi ju konfliktsed. Võibolla siin peitubki "saladus"? Muide, meile on siin tekkinud ründav isane iiri setter. Ikka selline märatsejaloom, et omanik kallistab posti kui kedagi kohtab ja kui posti ei ole, siis koera hoida ei jaksa. Meie esimesel kohtumisel posti ei olnud, küll aga oli mu koeral jooksukas, mis võttis isasel kaklusisu ära. Selleks korraks.

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 27 Nov 2012 18:17

karvik kirjutas:Need "mujal" elavad rahulikud lahtised koerad on arvatavasti samamoodi lahtiselt juba titest peale kasvanud. Kui nüüd vaadata kroonilisi vabakäigukoeri, siis enamus neist ei olegi ju konfliktsed. Võibolla siin peitubki "saladus"? Muide, meile on siin tekkinud ründav isane iiri setter. Ikka selline märatsejaloom, et omanik kallistab posti kui kedagi kohtab ja kui posti ei ole, siis koera hoida ei jaksa. Meie esimesel kohtumisel posti ei olnud, küll aga oli mu koeral jooksukas, mis võttis isasel kaklusisu ära. Selleks korraks.

Kusjuures, mina arvan sama - mida enam me oma seadustega koeri ja nende omanikke ketti paneme, suukorvistame, ära peidame, seda tigedamad on koerad ja kahjuks, seda tigedamad on ka kaaskodanikud, kelle arust on ikka veel vähe igasugu piiranguid, sest mõni jultunu ikka veel julgeb looma pidada.
Neis maades, kus taolisi piiranguid pole, ei oska ka inimesed midagi nõuda ega tigetseda.
Igati õige oleks seadusandlus, mille kohaselt jaluta oma koera, kuidas tahad, aga KUI midagi juhtub, siis on karistus sama karm, kui tahtliku tapmise eest - umbes nii ta paljudes lääneriikides toimibki... Tõsi, arvestades Eesti koeravihkajalikku ühiskonda kasvaks automaatselt ka provotseerijate hulk :(

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 18:49

Sniiky kirjutas:Asi ei ole üldse nii et peaksin mupole teatama aga ma tahtsin selgeks teha et see ei ole õige et mina peaksin oma graafitkut muutma et kuri koer saaks rahulikult ringi lipata linnas. Tundub et mõni püüab siis chow chowsid kaitsta.

Ma ei kaitse kedagi. Mind lihtsalt paneb imestama, kuidas inimestel pidevalt on probleeme agressiivsete koertega? Võib olla on see märk sellest, et tuleks korra peeglisse vaadata ja mõelda, et äkki on viga siiski minus/minu koeras? Ma tean täpselt, mis sorti koerad minu omal karva turri ajavad ja kui ma näen sellist tüüpi koera lähenemas, rihmas või mitte, ma korjan oma koera kokku ja lähen teisele poole teed või astun rajalt kõrvale ja vahetan hetkeks suunda. No ei ole ju palju tehtud, et ennast ja koera säästa. Ei saa käia kogu aeg ringi nina püsti ja raiuda oma õigust. See ei vii mitte kuskile, eriti siin, kus kõik teavad oma õigusi, aga keegi ei tea oma kohustusi.

Sniiky kirjutas:aga mis siis kui näed et tuleb eemalt võtad oma koera jalutad kõrvale aga teine koer on lahti ja tuleb ikka sinu koera juurde ründama?

Siis kaitsed oma koera ja kutsud politsei või mupo kui muu ei aita.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cacib » 27 Nov 2012 18:52

Üks säärane tegelane on pidevalt Pelgurannas omaette jalutamas, lastakse lihtsalt uksest tänavale.. Elab Madala 24 majas, vist.

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 18:55

Cacib kirjutas:Üks säärane tegelane on pidevalt Pelgurannas omaette jalutamas, lastakse lihtsalt uksest tänavale.. Elab Madala 24 majas, vist.

Jah ja see koer on kaugeltki liiga arg selleks, et kedagi rünnata.

Eelnevalt keegi kirjutas, et politsei ei tule koera rünnaku peale. Tuleb küll, vähemalt siis tuli, kui minul teda vaja oli. Asemele kutsus küll ise mupo, aga trahvi see inimene sai ja rohkem probleeme ei olnud.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 27 Nov 2012 19:09

karvik kirjutas:Need "mujal" elavad rahulikud lahtised koerad on arvatavasti samamoodi lahtiselt juba titest peale kasvanud. Kui nüüd vaadata kroonilisi vabakäigukoeri, siis enamus neist ei olegi ju konfliktsed.

No mina sotsialiseerisin Oskarit ikka isuga, käisime pidevalt teistega mängimas jne. Lihtsalt leidis teismeliseks saades, et teisi isaseid ta ikka ei salli. Sõbral oli oma Saksamaa hipikommuunis (= väga sõbralikus ja suukorvivabas keskkonnas) lahtiselt kasvanud isasega sama teema, kui koer teismeliseks sai, ei saanud esmalt võõraste ja peatselt ka oma karja isastega hästi läbi. Nii et ei sõltu see ainult riigist ja vabalt jõlkumise võimalusest, mõni lihtsalt on kakupunn.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 27 Nov 2012 19:11

M3rka kirjutas:Jah ja see koer on kaugeltki liiga arg selleks, et kedagi rünnata.

Minu meelest sa lihtsalt eitad probleemi. Isegi, kui see konkreetne koer ei ründa, võib ta mõnda last oma välimusega hirmutada või autoteele astuda (ja tuua sellega kehvemal juhul kaasa autojuhi surma) jne jne. Koerad ei peaks tänaval omapäid jalutamas käima.

Või sa ütleksid tõesti pedofiili kohta ka, et äkki me ei peaks oma tütrekesi siis nii armsalt riidesse panema ja juustesse lehve sõlmima? No et ei ole ju mõtet politseid kutsuda talle, hoidke lihtsalt OMA laps temast eemal. Mõnda siin huvitavad teiste teoreetilised lapsed/koerad ka. :roll:

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 27 Nov 2012 19:25

rents kirjutas:
karvik kirjutas:Need "mujal" elavad rahulikud lahtised koerad on arvatavasti samamoodi lahtiselt juba titest peale kasvanud. Kui nüüd vaadata kroonilisi vabakäigukoeri, siis enamus neist ei olegi ju konfliktsed.

No mina sotsialiseerisin Oskarit ikka isuga, käisime pidevalt teistega mängimas jne. Lihtsalt leidis teismeliseks saades, et teisi isaseid ta ikka ei salli. Sõbral oli oma Saksamaa hipikommuunis (= väga sõbralikus ja suukorvivabas keskkonnas) lahtiselt kasvanud isasega sama teema, kui koer teismeliseks sai, ei saanud esmalt võõraste ja peatselt ka oma karja isastega hästi läbi. Nii et ei sõltu see ainult riigist ja vabalt jõlkumise võimalusest, mõni lihtsalt on kakupunn.

Aga rents, miks ma arvan, et Sinu koer ei laperda ka lahtiselt. Muidugi on ka mujal kakupunne, aga need on rihmas, või pannakse magama, kui praagi iseloomuga koerad. Lihtsalt üldpilt on Eestis nutuselt midagi muud, kui mujal arenenud maailmas ja asi ei ole selles, et Eestis on liiga leebed koerapidamise reeglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cacib » 27 Nov 2012 20:07

rents kirjutas:/... või autoteele astuda (ja tuua sellega kehvemal juhul kaasa autojuhi surma) jne jne. Koerad ei peaks tänaval omapäid jalutamas käima.

Ja töllerdabki sealsamas autode vahel tänaval. Omanik aga eitab probleemi ja ei tee kuulmagi, kui talle vastav märkus teha. :?
Üleüldse on sealkandis näha, et loomad lastakse omapäi seiklema, lisaks elab üks oranz kõuts aastaringselt õues, ka siis kui väljas krõbedad miinuskraadid. Omanik on olemas, toob talle aeg-ajalt süüa aga see ongi kõik.

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 27 Nov 2012 20:18

rents kirjutas:
Minu meelest sa lihtsalt eitad probleemi. Isegi, kui see konkreetne koer ei ründa, võib ta mõnda last oma välimusega hirmutada või autoteele astuda (ja tuua sellega kehvemal juhul kaasa autojuhi surma) jne jne. Koerad ei peaks tänaval omapäid jalutamas käima.

Täiesti nõus ja pole vastupidist väitnudki. Võimalik, et ma tõesti eitan probleemi, et oma närve säästa. Kui ma ärrituks iga lahtise koera peale, kes mulle kunagi vastu jalutab, omanikuga või ilma, oleks ma kümne aasta pärast ilmselt surnud. Ma lihtsalt rääkisin enda kogemustest teemaalgatajat rünnanud koeraga ja selle ilma omanikuta jalutava koeraga. Ma ei ole ju kordagi öelnud, et lahtiselt kurja koera jalutada on ok, ma lihtsalt pakkusin varianti, mida ma ise kasutan, et oma närve säästa. Samuti pole ma kuskil väitnud, et politseid pole mõtet kutsuda või et neist kasu pole. Ma just ütlesin ju, et minul oli nende tulekust kasu ja rohkem probleeme ei tekkinud :). Ja pealegi, lahtiselt jalutavale koerale võiks ju varjupaiga järgi kutsuda. Ehk see paneks omaniku mõtlema, kas koer peaks ikka üksinda jalutamas käima.

rents kirjutas:
Või sa ütleksid tõesti pedofiili kohta ka, et äkki me ei peaks oma tütrekesi siis nii armsalt riidesse panema ja juustesse lehve sõlmima? No et ei ole ju mõtet politseid kutsuda talle, hoidke lihtsalt OMA laps temast eemal. Mõnda siin huvitavad teiste teoreetilised lapsed/koerad ka. :roll:

Laste teema on juba midagi muud ja edasiste vaidluste ära hoidmiseks ma seda teemat parem ei kommenteeri. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Nov 2012 20:24

rents kirjutas:

Seepärast ma kirjutasingi, et enamus neist ei ole agressiivsed. Kakupunne ja õeluskotte on muidugi alati iga tõu hulgas. Ilmselt sinu näide on seotud ka territoriaalse probleemiga?

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 27 Nov 2012 20:37

Samas mujal maailmas on ka tavaline, et lemmikloomaks võetud koerad (mitte näitustel käimiseks - seal on väga suur erinevus, mitte nagu siin, et lemmikud käivad näitustel :P ) kastreeritakse-steriliseeritakse enne suguküpseks saamist - enne esimest jooksuaega, mis vähendab agressiivsust omasooliste vastu päris kõvasti.
Sarnaselt mismoodi peab Cesar Millan mitmekümnepealisi koerakarju - ise ta kunagi rääkis sel teemal ja nentis, et oleks kasvõi üks neist lõikamata, siis ei oleks see võimalik.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 27 Nov 2012 23:58

karvik kirjutas: Ilmselt sinu näide on seotud ka territoriaalse probleemiga?

Ei tea, nüüd nad elavad Eestis ja koer jätkuvalt teisi isaseid ei salli, aga täpsemalt ei oska öelda. Oskar on küll koduukse ees teiste vastu hulga kurjem (mitte ainult koerte, vaid ka kasside vastu - toas ja võõras aias saab ta nendega kenasti läbi), nii et eks see oma panuse annab ikka.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 28 Nov 2012 07:51

rotten kirjutas:Samas mujal maailmas on ka tavaline, et lemmikloomaks võetud koerad (mitte näitustel käimiseks - seal on väga suur erinevus, mitte nagu siin, et lemmikud käivad näitustel :P ) kastreeritakse-steriliseeritakse enne suguküpseks saamist - enne esimest jooksuaega, mis vähendab agressiivsust omasooliste vastu päris kõvasti.

Koer on ikkagi kiskja.Ja pole vaja sellest unustada.Kastreerimine -see on loto pilet-kellele veab kelle mitte.Sterillimine ei mõju emase koera iseloomu muutusele.Emaseid sterillitakse-et vältida juhuslike paaritusi.Iseloomud saavad koerad oma esivanematelt.Ja loota ainult oppi peale-no ma ei tea....iga oppiga kaasnevad ka riskid.......minu arvamus.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline