mure chowga

- omaette olija ja mõtleja

mure chowga

PostitusPostitas villapall » 01 Nov 2012 23:22

minu mure on siis selline

oman 9 aastat chowd, juba pikemat aega on minu chowl esinenud probleeme silmadega. ajab kõvasti välja rähma, isegi selliseid suuremaid tumedaid tükke, mis oleks nagu kokkukleepunud karvad või midagi taolist. vahest on ka silm kaetud mingise lögaga, väga valus koera sellises seisus vaadata. kliinikust saime mingisuguse silmarohu ja oleme proovinud teha kummelikompressi. vast tasub ka mainimist, et tol korral kui silmarohu saime, koera ennast kaasas polnud.

teiseks on ka imelik see, et koer viskab vastu talve karva maha. mitte päris maha, aga sügise poole oli karv kaelal väga õhuke, nüüd veidi paksem. aga käppadelt ja mujalt tuleb endiselt tutsakaid.

täna aga ehmatasin sootuks kõrvade peale. nimelt olin vaatamas koera silmakeste olukorda kui märkasin ka kõrva sees midagi muud, kui puhast ja pehmet karva. olid nagu tükid, mida püüdsin ära võtta. olid kõvad, meenutasid veidi kõva pori või muda. samas ei tundu loogiline et chowl on kõrva sees poritükid..

kas peaksin mõtlema, et sellised probleemid on tingitud koera vanusest või siiski mitte?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 02 Nov 2012 00:34

Ehk oleks viimane aeg külastada veterinaari?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 02 Nov 2012 01:05

Silmaprobleemid on ilmselt põletikust või ärritusest (sõltub, mis "löga" seal on, kas lima või mäda) ja esimesel juhul mingi kummeliga kompressitamine ei aita, teisel tuleb leida ärrituse põhjus. Silmapõletikke ravitakse tavaliselt Fucithalmic salviga, mis on tegelikult inimeste retseptiravim. Kui ise põhjusele jälile ei ole saanud, tasuks siiski arstil lasta üle vaadata, ei pruugi olla midagi tõsist, kuid võib ja võib lõppeda halvasti.
Karva ajab minu koer näiteks 2 korda aastas ja üks neist kordadest jääb kõige külmema talveperioodi peale. On see sinu koera puhul siis 9 aasta jooksul esimene kord? Oled sa koera korralikult kamminud? Kui seda mitte teha, pudiseb neid karvatorte päris kaua.
Need tükid seal kõrvades olid hästi tumedad ja kõvad? Valguse käes vaadates kirsipunased? Kõrvad sügelevad (raputab pead või hoiab kõrva viltu) ja lõhnavad? Pakuks pärmseene vohamisest tekkinud põletikku.
Koeral vanusega loomulikult immuunsus langeb, kuid siin kirjeldatud probleemid on pigem sellised, mis on olnud juba mõnda aega ja süvenenud krooniliseks. Minu "diagnoos" ei pruugi õige olla, kuid soovitaksin sama mis airepiretki - koer arstile viia. Ise kodus nendest asjadest jagu ei saa ja üle see niisama ei lähe. Mida kaugemale asi lasta, seda pikem on ravi.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 15 Dets 2012 23:55

kui chowl silmad jooksma hakkavad või kõrvadesse mustust koguneb on viimane aeg söögisedel üle vaadata
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist