Chow chow häbitud kasvatajad

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Chow chow häbitud kasvatajad

PostitusPostitas Maria V » 07 Apr 2012 22:54

See teema ei ole üldse uus, kahjuks on koerte kasvatajad ja on ''kasvatajad''. Nimelt ostsin Tartust chow kutsika. Paari kuu pärast juba jooksin temaga arstide pool, kuna Mõmm hakkas lonkama. Räägiti üht ja teist, võtsime rohtu, pidi aitama. Vahepeal aitas, kuid siis jälle lonkas.. Paari kuu pärast läksime kvalifitseeritud arsti juurde, kus tehti pilte ja arst ütles et kuigi on vara kindlalt öelda, aga teil on düsplaasia. Ja mu Mõmm oli siis u. 8-kuune! Esikäpale oli vaja teha oppi, mis maksis üle 500 eur. Sellist raha siis polnud, hakkasime koguma. Mõne kuu pärast läksin jälle, tehti jälle pilte ja kuna siis Mõmm oli juba aastane, siis öeldi ka kindel diagnoos- düsplaasia E/E... Kogu selle aja jooksul vestlesin kasvatajaga ( Irina Morozova ), kes vabandust ajas mulle lolli juttu (ja mina tol momendil uskusin teda- kasvataja on ju esimene inimene kelle juurde sa probleemi korral pöördud). Ma ei hakka väga pikalt kirjeldama kui palju ma nutsin ja mida olen Mõmmi jaoks teinud- ma armastan teda nii väga! Kasvatajale vist väga ei meeldinud minu jutt et düsplaasia on geneetiline haigus ja ta aretab haigeid koeri, ta süüdistas mind koera peksmises, et kutsikana ta 'kaalus nagu siga' (tema sõnad), eiras et düsplaasia on gen.haigus jne. Olin šokis... Olen viisakas ja sõbralik inimene, aga siis viskas üle. Oma jutuga tahan mainida HÄBITUID KASVATAJAID: Irina Morozova (meie ema oli Adrentes Covergirl Cream Celin) ja Irina Dostojevskaja (isa- Amavita Gerakl). Isal on Kennelliidus ametlik düsplaasia uuringu tulemus A/A (ei tea kas ikka on nii, kahjuks ma ei usalda enam kedagi), emal uuring tehtud ei ole. Loodetavasti uue eeskirja järgi peavad mõlemal olema tehtud uuring, kuid kes ütleb kas vanavanemad olid terved??? Praegu on mu Mõmmi 15 kuud vana, lonkab, tagumised käpad kehvad, lähen massaažile, proovime rohkem kõndida, ujuda suvel... Ärge palun ostke haigeid koeri... see on väga valus.. ja alati uurige kasvataja tausta, nagu nt.: http://tartu.postimees.ee/191207/tartu_ ... sai-trahvi
Haige kutsa omanik, kelle kasvatajad Irina Dostojevskaja ja Irina Morozova.

Kasutaja avatar

Re: CHOW CHOW häbitud kasvatajad

PostitusPostitas oshanamehs » 08 Apr 2012 13:27

Maria V kirjutas:Oma jutuga tahan mainida HÄBITUID KASVATAJAID: Irina Morozova (meie ema oli Adrentes Covergirl Cream Celin) ja Irina Dostojevskaja (isa- Amavita Gerakl). Isal on Kennelliidus ametlik düsplaasia uuringu tulemus A/A (ei tea kas ikka on nii, kahjuks ma ei usalda enam kedagi), emal uuring tehtud ei ole.

Mul on alati kurb lugeda kui kutsika ostnud inimesed saavad haige koera ja juba ühise kooselu alus on täis muresid mitte rõõmu :( . AGA... millega on teie koera isa omanik sellise tähelepanu ära teeninud? Terviseuuringud on tehtud, Eesti Kennelliidu usaldusarst on tulemused kinnitanud (keda siis VEEL uskuda kui mitte usaldussarssti, oma ala spetsialisti?)... Mis täpsemalt teeb sellest inimesest "häbitu kasvataja"? Siin kirjas välja toodud faktide põhjal oled küll sina see kes häbitult teda süüdistab.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 08 Apr 2012 14:24

Ei tea chowde kasvatajaid ega konkreetseid koeri, aga isase omanik ju ka valib, millistele emastele annab oma isast kasutada ja millistele ei. Vähemalt peaks valima :roll:
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

PostitusPostitas irina dostojevskaja » 09 Apr 2012 13:11

1. Isane Amavita Gerakl ei kuulu mulle, omanik Marika Konsa
2. Mitte ühtegi korda kutsika omanik ei helistanud ja ei kirjutanud mulle isiklikult.
irina

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 09 Apr 2012 13:17

esiteks, kas ikka Dostojevskaja on Amavita Gerakl omanik??
äkki enne lahmimist teeks endale asjad selgeks?

teiseks, sel hetkel kui oli paaritus (sünd 26.12.2010), ei olnud terviseuuringud kohustuslikud, aga loomulikult oleks nad olemas võinud olla.

loodus toimetab omasoodu ja isegi paljukiidetud soomes, kus on tehtud uuringuid 20 aastat chowdele, ilmuvad ikka veel sellised paarid nagu
B/0+B/1=E/3
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FI13106%2F11&R=205
B/0+B/1=E/2
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FI47130%2F10&R=205
ja nii edasi... rääkimata sellistest absurdsetest asjadest jätkuvalt nagu hinnangute erinevus ja muutus sõltuvalt hindajast.... ausõna, ma ka ei tea enam mida uskuda (kuidas ikkagi 3 jalad on 1 jalad jne)
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FI57375%2F10&R=205

e võime rääkida sellest kas ja kuidas peaks kasvataja vastutuse võtma ja mida ta tegi kui probleem välja tuli aga kohe risti lüüa.... nu ma ei tea... äkki hoopis vale toitmine ja hooldus?
Kutsika emal pole testid tehtud, aga tema isal samuti korras jalad ja kutsika ema õel tehtud jalad soomes ja ka korras või noh, aretuskõlbulikud.

siin on mõttematerjali teema algatajale... ja ennekõike ka soovitus siiralt vabandada avalikult isiku ees, keda hetkel ilma asjata häbiposti löödi.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Apr 2012 14:05

Lilleke kirjutas:nu ma ei tea... äkki hoopis vale toitmine ja hooldus?

No kuidas peab toitma ja hooldama täiesti tervena sündinud koera, et temast invaliid saaks? Mõni veterinaar võiks mulle kohe selgeks teha, loeks huviga, aga mõne kasvataja selgitus sobiks ka muidugi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 09 Apr 2012 15:03

karvik kirjutas: No kuidas peab toitma ja hooldama täiesti tervena sündinud koera, et temast invaliid saaks?

Vastavas teemas viimati lisatud artikkel annab sellele küsimusele osalise vastuse.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Apr 2012 16:10

Kuna põhilise põntsu selle artikli põhjal peaks kutsikas saama sünnist kuni kolme kuuni, siis milline kasvataja tunnistab, et tegi midagi valesti? Veel loeb sealt välja, et liigne kehakaal ja kiire kasv ei ole mõjutajad, ainus, mis võib negatiivset mõju tuua, on pisikese kutsika tihe treppidest käimine. Nii et jätkuvalt mina kahtlen, et tervena ostetud kutsikat annab loetud nädalate või kuude jooksul vigaseks teha. Kui see loogika toimib, peavad ühes peres olema kõik koerad düsplaasiaga, sest nii söök kui muud elamistingimused on ju samad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Classics » 09 Apr 2012 18:14

Sellest teemajätkust võiks ehk edasi arendada teema kasvataja vastutusest kui sellisest. Kasvatajaga suhtlemise faktid lähevad antud hetkel muidugi üksteisest ikka täitsa lahku, kuid see ei peaks välistama tõestatult haige koera hinnaalandamist jms. :roll:
Loodame, et osapooled teevad seda väljaspool avalikku foorumit ning annavad lõpptulemusest siia teada :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 09 Apr 2012 20:03

Lilleke kirjutas:e võime rääkida sellest kas ja kuidas peaks kasvataja vastutuse võtma ja mida ta tegi kui probleem välja tuli aga kohe risti lüüa.... nu ma ei tea... äkki hoopis vale toitmine ja hooldus?

Tean, et mind lüüakse nüüd risti, kuid nüüd vähemalt mitte lihtsalt sallimatusest.
Kasvatajaks nimetatakse meie riigis emase koera omanikku. Need omaniku kirjaread meenutavad appikarjet, nähtavasti pole kasvataja ja omanik parimates suhetes.
Ja kui meenutada aegu, siis selle haige koera emal oli vend, kelle omanikuks oli Lilleke ja kes oli puruhaige ning pandi magama. Nii, et nagu vale toitmine ja hooldus? Arvatavasti ikka geenide viga ja mis õnneks ei avaldu igalühel.
Aamen...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 09 Apr 2012 20:51

Selle emase teine vend elab meie peres.Võtsin ta omale aastavanuselt.Võin ainult oma koera kogemustest öelda.Jah ka temal on palju vigu tervisega.Kuid mina võtsin ta teadlikult nende vigadega.Eks ma vist olen selline .Kel just need haiged kõige südame lähedasemad.Pidin ,sest nägin võimalust ka sellele koerale paremat elu pakkuda.Koer ei pea haigete käppadega neljandale korrale käima.Ka tuli ta suure naha probleemiga.Mis toitu muutmisel on kadunud.Samas mõistan lihtsalt tavakoera ostjana postitaja muret.See on suur vastutus,närvipinge ja ka rahaline välja minek.Mida ta ette ei osanud näha .Ostis ju terve kutsika.
Vabandan ,et kirjutis läks teemast välja aga pidin oma mõtted paberile panema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 10 Apr 2012 00:51

Nujah, räägitakse siin mitmetest düsplaasiaga chow'dest, aga kui ma neid EKL registrist vaatama hakkan, siis miskipärast ma seal ei näe, et neil oleksid ametlikud uuringud tehtud. Minu viga, et õigeid koeri otsida ei oska? Palun saatke pildid ka kennelliitu, et need tulemused registris kajastuksid. Konkreetseid koeri see muidugi enam ei aita, aga nii kasvatajatel kui ka järgmistel kutsikaostjatel oleks vähemalt võimalik näha, missugustest kombinatsioonidest haigeid kutsikaid on sündinud. Düsplaasia pärilikkuse üle on palju vaieldud, aga mitte ükski uuring minu teada ei välista täielikult geneetilist faktorit.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 10 Apr 2012 07:21

Jah ka meil pole ametliku kinnitust haiguse kohta.Selleks peaksime uued pildid tegema.Arst aga ei soovita enam narkoosi ,me võime temast sel juhul ilmajääda.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 12 Apr 2012 21:04

Jah, Chelestya, ma tean ilmselt paremini kui keegi teine, mis on selle konkreetse koera ema ja tema õdede vendade vead. Ja mind absoluutselt ei huvita, kust tuleb sinu info, mis taaskord on vale ja mida sa levitad, noh nagu alati....aga see selleks....ma juba harjunud selle sinu sopaga :P
Tõsi on see, et jalad olid haiged, tõsi on ka see, et olid nahaprobleemid ehk allergiad, tõsi on ka südameprobleemid ja tõsi on ka kasvaja noorel koeral, mistõttu koer suri ikka narkoosi tagajärjel, enne kui asi opini jõudis. Sama jama kardab ka mopsu ja õigusega.
Aga antud juhul on küsimus pigem selles, et sopaga on üle valatud ka isase "omanik", kusjuures isasel testid tehtud ja teiseks pole Dostojevskaja üldse antud koera omanik, mida sa ka tead väga hästi, onju, aga nii kift on vait olla...las süüdistavad süütut.
Pealegi räägid ju just sina Chelestya kõigile, et mõnedel koertel lähevad jalad õige söötmise ja hoolduse ja raviga paremaks (nuh nagu sinu koeral, onju), seega võivad ju ka teised kasvatajad siis õigusega lausa loota, et kui vendadel jalad haiged, siis õel mitte :hups:
Antud ajal ei olnud nõutavad ka testid, seega ei saa ka selles emase omanikku süüdistada. Palju hullem minu arust on see, kui kasvataja paneb teadlikult kokku kaks testitud koera, kusjuures mõlemil on esijalad 3 ehk haiged.... ja seda tegite muide Teie ... Chelestya ja Maiemaie, onju nii... Ainus, miks kutsikaid ei tulnud, oli see, et seesama paha Dostojevskaja, kes teile appi tuli paaritama, ei saanud sellega hakkama kuna Maiemaie lühikarv lihtsalt oli liiga kuri. Ja ainus, mida sina Chelestya antud korral põhjenduseks tõid, oli mis? tahan näha millised sünnivad Nelsonil lühikarvad järglased??? tule taevas appi!! Ja sellised julgevad teha maha teisi ja nõuda teistelt ausust ja aretsureeglite täitmist jne??? Ausõna.....Aamen selle peale!

PostitusPostitas ninasaba » 13 Apr 2012 02:41

Lilleke kirjutas:Antud ajal ei olnud nõutavad ka testid, seega ei saa ka selles emase omanikku süüdistada.
Kuigi ma olen seda meelt nagunii, et ilmselt pea igal koeral on võimalik leida füüsilisi "omadusi" - mida mina nimetaks vigadeks (a la nõrgad põlved, tundlik seedimine, tihti mustaks minevad kõrvad jne jne jne), mida teoorias võiks pidada silmas aretuses (eriti mittetöökoerte aretuses, kus minuarust jääb vabalt ruumi selliste asjade silmaspidamiseks - kui me suudame töötõugudes silmas pidada palju enamat hulka omadusi) ja mida rohkem me uurime koeri ja lähisugulasi, seda rohkem me leiame asju, mis meile ei meeldi, ning et pesuveega koos ei tasu kindlasti visata ka last minema ja eelkõige on oluline teada läbi mingi tuntava massi pealt tehtavate uuringute asjade tähendusi tõu piires, siis see on teisalt minu jaoks väga, väga nõrk argument!! Minu kahel kodusoleval tõul nt Eestis pole üldse mitteühtegi aretusnõuet, ometi on täiesti normaalne minu jaoks (ja mitte ainult) kui koer on peale lähimaades kohustusliku HD uuritud veel ED, südame, silmade ja põlvede osas, lisaks veel iseloomutest (ka mitte töötõul nagu akita). Need asjad tundusid ilma kasvatajate palumata juba siis loogilised teha oma koertele, kui mul olid minu elu esimesed kaks tõukoera, kes mind tõukoerandusse ning kaudselt aretusse esmakordselt juhatasid.
Pigem saaksin mitteuurimise põhjendusena aru sellest kui inimene nt tajub, et kogu tõu piires uuritakse nii vähe koeri, et taustainfo puudub, või antud probleem on väga harvaesinev (nagu ühes minu tõus enamik neist asjust, mida nimetasin, isegi kohustuslik HD).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 13 Apr 2012 09:02

Ma ei lasku iialgi sinu tasemele Lilleke.

Ma ei lasku iialgi Dostojevskaja tasemele.

Miks, aga sellepärast, et olen inimene, loomaomanik kes armastab oma koeri ja nende järglasi.
Eks inimeste eest räägivad nende teod ja tegemised...

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 13 Apr 2012 11:15

Chelestya, ühes on sul õigus...inimeste eest räägivad nende teod :irw:
Ja meie austame omi koeri ja järglasi tõesti niipalju, et ei hakka iial 3+3 kokku panema ja nii edasi :roll:
Ninasaba, palun vaata linki
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FI57375%2F10&R=205
äkki sina suudad öelda, kas selle koera jalad on siis 2/3 või ikkagi 1/2, kas see keor on haige või ei ole, kas teda võiks paaritada või mitte ja mis põhiline, kumb mõõtmine on õige, kumb arst tulemuse panemisega eksis??? ja kuniks on selle kõige taga nii palju küsimärke ja iga arst paneb asjale "oma numbri või tähe", siis niipalju kui on tähti ja numbreid võib olla ka tulemusi ühe ja sama koera puhul ja kuniks toimub selline "segasumma suvila", siis seniks on minu isiklik arvamus jätkuvalt selline, et arstid ise ka ei tea, mida nad teevad ja milleks, peaasi et raha saaks.
Ma olen nõus, et koerte tervist peab uurima, aga äkki teeks ennem vähemalt selgeks kuidas ja mida ja mismoodi jne? Hetkel on kõlanud ju mitmest teemast läbi ka see, et teed testid Eestis...ei meeldi tulemus, mine Saksa või Leetu ja saad oma sobiva tulemuse. Kas Saksa arstid on rumalamad? Millegipärast ma usun neid rohkem, miskipärast ma arvan, et neil rohkem koeri ja kogemusi jne.
Ja jätkuvalt olen ma nõus ütlusega, et ära tuleb defineerida mõiste "terve koer" ja sellest lähtuvalt planeerida aretust.
TÜ reklaamib hetkel pesakonda, kus kutsikate vanaema on pehmelt öeldes inimvaenulik, kutsikate ema on korduvalt kohtunikke rünnanud, kutsikate ema vend ründas kohtunikku ehk et...minu arust on seal liinides sees väga tugev probleem. Kutsikad ise urisesid juba kuuselt pererahva peale, rääkimata küllatulnutest... ja vot need kutsid on nüüd need terved ja testitud ja reklaami väärt.... sest psüühikatesti meil nõutud pole ja kui omanik suudab kahel näitusel koera jõuga kinni hoida ning vältida puremist, siis ongi ok...Aamen!
Selle teemaga võib lõputult vaielda ja igal on oma vaatenurk, kahjuks ei lähe see tihti kokku mitte aretuse ja lemmiktõu tervisega ...
Teema algataja võiks aga lõpuks "isase omaniku"ees avaliku laimu eest vabandada ja vahelduseks öelda, miks ta siis "isase omaniku" poole ei pöördunud kui probleem tekkis? Ja kas selline appikarje on lahendus kuidagi?

& tiibetlased - väikesed ja suur
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Deria » 13 Apr 2012 11:31

Lilleke kirjutas:http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=FI57375%2F10&R=205
äkki sina suudad öelda, kas selle koera jalad on siis 2/3 või ikkagi 1/2, kas see keor on haige või ei ole, kas teda võiks paaritada või mitte ja mis põhiline, kumb mõõtmine on õige, kumb arst tulemuse panemisega eksis???

Sellele osale tahaks väikese paranduse teha -paneeli otsust ei tee üks arst vaid mitmest arstist koosnev komisjon.
Asja toimimise kohta saab täpse info välja lugeda siit:http://www.kennelliitto.fi/FI/jalostusjakasvatus/tutkimukset/kyynarnivel/Kyynarlausunto.htm
Seega PKU tehtud otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu.
Info on avalik ja kõigile kättesaadav ja lõpliku otsuse, kas paaritda või mitte teeb iga kasvataja ise ja võtab vastutuse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 13 Apr 2012 12:47

Lilleke, sa praegu "häbistad" pesakonda kelle ise LÕID. Soola võid pähe raputada endale, sest valiku selle emase juurde tegid sina.

Juulist 2011 on kehtivad aretusnõuded, sina aga kasutad ikka JOKK skeeme oma pesakondadele ja arutled siin kõvahäälselt milline tulemus kellegil on ja kuidas kõik on. ALUSTA IKKA ISEENDAST!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 13 Apr 2012 13:07

Teema algusesse tagasi minnes, siis kust see tekkis, et Amavita Gerakli kasvataja on Dostojevskaja? Registris on kasvataja Marina Rozhdestvenskaya ja tema praegune omanik (nagu siin juba kirjas) M.Konsa.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 13 Apr 2012 13:28

Emased ikka valivad isase, kelle poole pöörduda. Isase omaniku asi asjaolusid kaaluda. Emase omaniku ehk pesakonna kasvataja asi ostjaid informeerida võimalikest probleemidest ja hilisem toetus ja abi kasvatusel. Need on minu põhimõtted.
Eelmine aasta sündis 93 chow kutsikat 21-s pesakonnas.
Neist 37 kutsikat 8pesakonnast sündisid peale aretusreeglite kehtimahakkamist. Vastavalt EKL Tõuregistris nähtule oli aretsumäärustik õigeaegselt täidetud ja ka EKL registrist nähtav ainult 1(Ühe) pesa puhul, kus sündis kaks kutsikat. Teistel kas testid tehtud peale paaritust või puuduvad üldse ja kasutatud JOKK tehnikaid. JOKK-iks võib ilmselt nimetada ka seda kui koerad viiakse üle leedu registrisse ja tehakse tulemused seal... nii et on, mille üle järele mõelda. Siia võin veel lisada 3 suurema riigi TÜ juhtkonna ja 6 kasvataja (kes kõik kasvatanud chowsid rohkem kui 30aastat), arvamuse, mis ühtib kahjuks enamuse meie kasvatajate arvamusega meie aretsureeglite vastuvõtmisest. Midagi on mäda, ilmselgelt ja läheb aina mädamaks kahjuks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 13 Apr 2012 13:54

Mul pole midagi selle vastu, et te aretate teadlikult haigeid penisid. Või siis potentsiaalselt haigeid. Aga võtke vastutus! Täna on inimene hädas, sest ta on ostnud haige koera.
Tsiteerin-
Puusaliigestel ei ole pesa kuhu toetuda

Vastutage! Makske raha tagasi, vahetage koer välja või mida iganes, aga ärge tegelege demagoogiaga. Osasid kirjutisi lugedes jääb mulje nagu selle oleks kirjutanud Edgar Savisaar-
Aga vaadake, mida nemad tegid, ja nemad, ja nemad...
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

vabandan Amavita Gerakl kasvataja Marika Konsa eest

PostitusPostitas Maria V » 24 Apr 2012 16:43

Ma väga vabandan Marika Konsa eest, kes on korralik kasvataja. Minu paberite järgi on omanik Dostojevskaja. Aga jutt on emase omanikust Morozovast. Ja muidugi Dostojevskajast on ka räägitud..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maria V » 24 Apr 2012 16:55

Kui koerte omanikud aretavad koeri müügiks, siis peab ikka ennem mõtlema kellega. Nagu ma juba ennem kirjutasin- siiralt vabandan Marika Kosna ees. Sain jälle sõimata Dostojevskaja käest, et mainisin ajalehe artiklit. Kohe on näha kes on viisakas arukas inimene ja kes mitte. Kes kasvatab armastusega ja hoolitseb ja hoolib ja kelle jaoks on see lihtsalt ÄRI.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 25 Apr 2012 16:14

Mõtlesin pikalt kas kirjutada siia teemasse. Mul on kurb meel lugeda sellistest juhtumitest nagu vast kõigil koeraomanikel ja kasvatajatel. Küll ma ei saa aru, miks peab hakkama kedagi risti lööma. Kas kasvatajad ei peaks seisma ühe asja eest. Mis on siis nii valesti TÜ nõudmistes. Kas mitte üldise aretuse eesmärk ei ole saavutada tervete koerte sünd? Miks on vaja omavahel asjad koledaks ajada? Ma leian, et veel mitte koeraomanik, ei peakski kasvatajalt enne kutsika soetamist röntgenpilti küsima!!!!! Kui mina lähen endale kutsikat ostma,siis olen ma ju heausklik ostja, kes eeldab, et kasvataja ei taha mulle halba müüa! Kui keegi arvab, et mu eeldus on siiski vale,siis ei ole tõesti kõik asjad korras?

Ilmselt taandub kõik lõpuks selle, et kes aretab ja kes teeb äri!!!!

Omal ajal koera soetades tegin endale ka selgeks, mida peab uurima ja vaatama ja küsima. Võin tagant järgi öelda, et mul siis ikkagi polnud sellest maailmast halli aimugi, kõik tuli hiljem läbi kogemuste!

Endise chow omanikuna mõistan omanikku probleemi väga hästi, vanadest teemadest leiab mind kindlasti kimpus olevat sarnase lonkava hädaga. Ja nõustun nendega,et mingid nõuded peavad ikka täidetud olema, et välistada "sul on chow ja mul on chow-nii armas-teeme kutsikad" järglaste sünni!

PostitusPostitas irina dostojevskaja » 05 Juul 2012 18:41

Tahaks avaldada teste vastused:

kutsika isa Amavita Gerakl

http://register.kennelliit.ee/reg/index ... gId=102694

kutsika ema Adrentes Covergirl Cream Celin

http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=92637

kutsika vanaisa ROSSY SHOGUN

http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=70598

kutsika vanaisa BON TRIUMPH DARIY BLACK KING

http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=65586

Ja nüüd tahaks küsida mida valesti tehtud?
irina

PostitusPostitas irina dostojevskaja » 30 Sept 2012 21:47

Lugege targad ja solvunud ( et saada targemaks )

Светлана Дорогова - Президент Национального Клуба Породы Бордоский Дог, владелец питомника "Дорсдорф" (г. Москва), эксперт-кинолог РКФ.

С 1993 года я занимаюсь разведением крупных, тяжёлых пород - мастифов. И на протяжении этих лет меня тревожит проблема дисплазии тазобедренных суставов у собак. Об этом заболевании я слышала много, но вплотную столкнулась с ним, когда стала разводить молоссов.

Во время своих поездок за рубеж я много разговаривала о дисплазии с ведущими заводчиками и экспертами. Наибольший интерес для меня представляло мнение об этой проблеме заводчиков из Германии и Голландии, поскольку в этих странах достаточно давно введен обязательный тест на дисплазию. Так как я не являюсь медиком по образованию, я задавала им вопросы, которые меня интересовали как заводчика мастифов.

Когда я находилась в Германии мне выпала удача побеседовать с ведущим заводчиком бульмастифов, владельцем питомника Франкенталь Клаусом Арнольдом. Этот заводчик имеет колоссальный опыт работы заводчика и собаки его разведения известны во всём мире. Они имеют титулы Чемпионов мира и выставки Крафта в Англии, поэтому мнение этого специалиста для меня очень авторитетно. В процессе беседы мне удалось выяснить, что тест на дисплазию проходят собаки в возрасте старше 1 года, идеально - в 1,5-2 года, когда собака находится в хорошем физическом состоянии, полностью сформировался её скелет, окрепла мускулатура, но её суставов еще не коснулись возрастные изменения. К тесту собаку обязательно готовят (каким образом готовят, - не сказал, это - секрет). Я думаю, что дают какие-либо подкормки.

Итак, возраст прохождения теста выяснен. Следующий вопрос, который меня волновал был о том, можно ли гарантировать то, что щенок будет свободным от дисплазии, если его родители прошли тест на дисплазию и имеют дисплазии степени А (степень А - это отсутствие дисплазии). Ответ был суров и однозначен: г-н Клаус Арнольд сказал, что не только гарантировать, но даже обнадёживаться не стоит. Даже если у Вашей собаки предки в 4-х поколениях свободны от дисплазии, у неё всё равно может оказаться тяжёлая форма дисплазии (степени D или G), т.к. это заболевание имеет наследственный характер и может передаться даже через 14 поколений животных.

На мой третий вопрос о том влияют ли условия выращивания щенка на степень его дисплазии, ответ был лаконичным - конечно, да. Очень влияют и условия выращивания и питание.

Я спросила г-на Клауса Арнольда о том, как он поступает в случае, если у щенка, приобретённого у него в питомнике, обнаруживается тяжёлая степень дисплазии и владельцы этой собаки желают возместить свои расходы на приобретение щенка. "Никак. Им просто не повезло. Щенок - это как лотерейный билет. Повезёт или нет, можно будет узнать только после того, как он вырастет. Моей вины в его заболевании нет, так уж устроена природа. А гарантии дают только страховые компании", - ответил он мне.

Проблему дисплазии я обсуждала со многими специалистами и слышала разные мнения, но сейчас хочу воспроизвести свой разговор со знаменитым экспертом из Голландии Басом Бошем. Бас Бош - очень известный и уважае-мый специалист. Он поведал мне что, когда в Голландии ввели обязательное прохождение теста на дисплазию, многие специалисты были в недоумении, узнав результаты тестов, так как некоторые собаки, у которых визуально не наблюдалось никаких проблем с движениями, имеющие отличное анатомическое строение и выигравшие крупные выставки показали плохие результаты рентгеновских исследований, вплоть до крайних степеней дисплазии, и наоборот, часть собак с очевидными проблемами анатомического строения задних конечностей и движений, оказались свободными от дисплазии.
Учитывая выше сказанное, хочется напомнить некоторым любителям вести комментарии за рингом типа: "Посмотрите! Какой дисплазийный пёс!". Ваши глаза не рентгеновский аппарат, а Вы не ветеринарный специалист чтобы давать подобные заключения.

Поэтому, пользуясь случаем, обращаюсь к таким горе-комментаторам: "Пожалуйста, воздержитесь от необдуманных высказываний в чей-либо адрес".
Специалистов ветеринаров, которые могут прочитать рентгеновский снимок и дать заключение о степени дисплазии - очень мало. Этому учатся специально, долго практикуются и только потом получают лицензию на право давать заключение о степени дисплазии.

Теперь хочу рассказать пару историй, свидетелем которых я являлась и которые, я надеюсь, будут поучительны для некоторых владельцев собак и ветеринарных врачей.

Итак, история первая. Люди купили щенка редкой породы, очень дорого. Щенку было 30 дней отроду. Всё было прекрасно, пока щенку не исполнилось 4,5 месяцев, и у него не начались возрастные проблемы с движениями. Владельцы щенка появились у заводчика с рентгеновским снимком (4-х месячно-го!!!) щенка и сообщили ему, что по заключению "умного" врача из "такой -то" клиники у щенка дисплазия. Доктор сообщил владельцам, с возрастом проблемы будут усугубляться, щенок перестанет ходить, будет кричать от боли и, скорее всего, его придётся усыпить, поэтому, пока не поздно, щенка лучше вернуть заводчику. Заводчик не стал спорить, взял щенка и рентгеновский снимок и вернул деньги. На мой взгляд, у щенка был рахит, искривление предплечий, провисли пясти, а как следствие, имело место высокозадость. Заводчик стал кормить щенка профессиональным сухим кормом и выращивал на свободном выгуле у себя на даче.

Я же, как человек неуёмный, взяла рентгеновский снимок, заключение и поехала за консультациями в другие ветеринарные клиники, к другим врачам. Я не то, чтобы не поверила заключению первого ветеринара, просто из сочувствия к заводчику решила уточнить диагноз. А вдруг положение щенка на самом деле столь серьёзно, что его действительно лучше усыпить, а не ухаживать за ним, любить, привыкать, кормить? Вдруг всё это бесполезно и конец всё равно один - усыплять? Этот случай был первым в моей практике.

В первой клинике я предъявила снимок, оплатила приём, но не показала заключение и попросила ветврача поставить по снимку диагноз. Врач сказал, что снимок очень плохого качества, собака уложена неправильно, поэтому он не может снимку правильно поставить диагноз, но по снимку видно, что суставы собаки находятся в процессе формирования.
В следующей клинике я услышала те же самые слова, только с комментарием, что диагноз в таком раннем возрасте вообще поставить невозможно. Эта история закончилась замечательно: щенок быстро поправился от рахита, вырос у заводчика до 10 месяцев, после чего его купили те же самые владельцы, которые когда-то от него отказались. Сейчас собака жива и здорова, бегает, прыгает, участвует в выставках и доставляет своим хозяевам много радости. Этому псу уже исполнилось 5 лет.

Вторая история не имеет такого благополучного завершения. Одна вполне симпатичная дама приобрела двух щенков бордоского дога. Растила, любила и, когда начались возрастные проблемы с движениями, поехала к "доброму доктору Айболиту", кстати, имеющему учёную степень кандидата наук. Доктор спросил, устают ли щенки на прогулках, тяжело ли встают из положения "лёжа" и "сидя". Затем направил на рентген и вынес "приговор": тяжёлая степень дисплазии. Собаки ходить не будут. Показана либо - дорогостоящая операция, без каких либо гарантий, либо - усыпить, а лучше вернуть заводчикам-обманщикам и сказать им, что бы ни продавали "брак". У дамы - истерика, вся семья пьёт валокордин. Собак посадили в машину и привезли к заводчице и стали ждать, когда им вернут деньги за "брак". Заводчица не смогла ухаживать за подросшими щенками, поскольку две такие крупные собаки требуют серьёзных денежных затрат. В результате щенки были отданы случайным людям и стали переходить из рук в руки. Собаки остались без документов, без любящих хозяев. Сейчас им уже 2 года. Собаки активно двигаются, абсолютно здоровы, и, уже, конечно, не было каких-либо причин их усыплять или возвращать заводчику. Судьба у собак сломлена "благодаря" неправильному диагнозу и в целом неверному подходу к проблемам выращивания щенков-мастифов некомпетентного ветеринарного врача.

Рассказывая эти две печальные истории, я намеренно не указывала фамилий и имён действующих лиц, дабы не накалять страсти, но эти рассказы - отнюдь не вымысел
Я хочу напомнить неопытным владельцам щенков, что не следует слепо доверять ветеринарам. Они, как и все люди , часто ошибаются, а их ошибки обходятся нам слишком дорого. У собак ломаются судьбы, люди получают тяжелейший стресс.
В том, что ветврачи имеют разный уровень квалификации и подготовки, я убедилась, когда моя русская псовая борзая попала в возрасте 5 месяцев под машину и получила тяжелейшую травму - перелом нижней челюсти. Картина была страшная. Челюсть висела на лоскуте кожи. Срочно еду в ветклинику. Там делают снимок и говорят, что лучше усыпить, т.к. узкую челюсть не закрепить, операция мало продуктивная, после неё надо кормить собаку через зонд 40 дней. Собаку - в машину и в другую клинику. В этой клинике посмотрели рентгеновский снимок. На следующий день утром сделали собаке операцию, и вечером собака самостоятельно кушала.
Всё прошло настолько удачно, что собака не только выжила, но и ведет активную жизнь. Она работает в поле по зайцу и получила титул Чемпиона России по красоте. Огромное спасибо врачу, блестяще сделавшему операцию и спасшему мне собаку. А что остаётся пожелать первому доктору? Только поучиться, а лучше уволиться, чтобы не калечить судьбы животных и не травмировать души людей
Мой рассказ не имеет прямого отношения к проблемам дисплазии, но он очень поучителен. И из него можно сделать вывод, что не стоит доверять всем ветеринарам одинаково.

Но, вернёмся, наконец, к самой дисплазии. Я не однозначно отношусь к проведению тестов на дисплазии. И тому есть ряд причин. С одной стороны, я не против их проведения, но общеизвестно, что рентгеновский снимок делается под общим наркозом, т.к. только таким образом можно правильно уложить собаку и получить снимок хорошего качества, по которому можно будет дать верное заключение о степени дисплазии. К сожалению, бордоские доги плохо переносят наркоз, и нет гарантии, что собака не погибнет или после наркоза не будет осложнений. К тому же, мы не знаем наверняка будет ли заключение врача абсолютно верным. Есть ли смысл подвергать собак такому риску? К то-му же, если одной и той же собаке сделать тест в 1,5 года или в возрасте 4-5 лет, разница наверняка будет. Какое заключение более верное? Поэтому своих собак я не стремлюсь немедленно тестировать на дисплазии.

Конечно, все проблемы были бы решены, если бы диагноз можно было поставить щенку в раннем возрасте (от1,5 до 3 месяцев), но, к сожалению, это невозможно, а выращивать щенков до годовалого возраста не под силу ни одному заводчику. Да и кому нужна годовалая собака? Щенка нужно воспитывать "с пелёнок", вкладывать в него частичку своей души, только тогда с вами окажется в последствии настоящий друг.

В заключении я хочу дать несколько советов и пожеланий владельцам молодых собак породы бордоский дог, заводчикам и ветеринарам. Приобретая щенка Вы должны быть готовы к трудностям в выращивании щенка, а также нести ответственность за судьбу Вашег
irina

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 30 Sept 2012 22:09

Kas keegi tõlgiks lollile ja mittesolvunule? Tahaks ka aru saada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Sept 2012 22:26

Jutt on bordoo dogidest ja sisu toob näiteid düsplaasiadiagnooside/-uuringutega seotud mõttetusest. Ja et vetid eksivad.

PostitusPostitas alfarose » 02 Okt 2012 13:36

Lugesin hoolikalt jutu läbi ja see oli väga hariv. Suur tänu jagamast!
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 15 Dets 2012 23:47

Siia nimekirja on ilmselt kohe-kohe lisandumas veel kaks nime :?
Tõuühing reklaamib pesa, kus justkui kõik oleks OK, aga kas ikka on?
Isa jalad C/A 0/3 parandatud 0/2 (huvitav kumb nr õige on tegelt?)
Ema jalad A/A 2/2
Selle isa ühel kutsil soomes tehtud jalad C/B 3/3
Ja mis kõikse kummalisem, antud kutsikaid reklaamitakse kui aretuskoeri?
Et justkui OK, testid tehtud ja kui nüüd tuleb haigete jalgadega kuts siis pole see ometi pärilik, onju :)
Üks asi on see, kui teste ei tehta ja teatakse ostjale tema riskidest, teine asi on see kui TÜ juhtfiguurid lausa soosivad kahe piiripealse koera kokkupanekut ning reklaamivad kutsikaid kui eesti parimaid.. :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 16 Dets 2012 09:35

Lilleke ja Co

Kust te võtate kõike seda sappi mida teie sisemus sisaldab? Nii Kaua kui te mind torgite ja üle maailma mustate, nii kaua teen ja püüan teha kõik õieti ja tõumäärustele vastavalt. Kõik aretuses kasutatavad koerad on läbinud terviseuuringud ja mina ei karda avalikustada, kõik on ametlikult EKL registris.

TEIE KÕIK AGA KARDATE, TEIE JAOKS ON SEE HÄBI KUI KOER SAAB MITTE SUUREPÄRASE, KUI SILMAD ON OPEREERITUD VÕI JALAD MITTE NII HEADE TULEMUSTEGA!!! SEST NÄPUGA NÄIDATA TEISELE ON LIHTSAM ISE OLLES ARGPÜKS. VÄIKSED ÄRPLEVAD INIMESED KES TAHAKS TEHA SUURI TEGUSID KUID ON NAGU LENNUVÕIMETUD LINNUD.

Teie ütlete, et teete kutsikaid kuid pole kontrollinud omi koeri, sest kardate narkoosi- valetate! Enamik ja sealhulgas siinsed teravkeelsed on omad koerad ammu lasknud ära uurida, kuid tulemused on liiga halvad, et neid lubada ametlikult registreerida. See ei peata teid tegemast nendele samadele loomadele järglasi. Teie moto POLE KIRJAS- TÄHENDAB KORRAS!

Õelad ja silmakirjalikud saage oma eludega hakkama ennem kui mind vaatate ja püüdke ise paremaks saada ja eriti praegu, sest on jõuluaeg!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 16 Dets 2012 10:52

Seletage lollile, miks on vaja paaritada 2/2, 0/3, 0/2 küünarliigetega koeri? DD puusad ei sega elamast, haiged küünarliigesed küll. Jah see ei paista välja, tean, sest omal on kodus üks koer kellel on 1/3. Kas tõesti on terved koerad maailmast otsa saanud? Mis see eesmärk on?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 16 Dets 2012 11:14

Kui koertel on läbitud terviseuuringud, kui koerad on terve elu olnud terved ja liikuvad, siis see on kasvataja otsus.
Koeri vaadati kui tervikut mitte ainult tähti.
Selle pesa isane kes on nii hammaste vahel, omab väga ilusaid silmi, mis on meie tõus väga suur mure. Ja ta pärandab ka ilusaid silmi oma lastele. Isasel on kokku Eestis nüüdseks kolm pesakonda(ta saab ise veebruaris 5aastaseks). Eestis ainukesel uuringu läbinud järglasel on tervisetulemused suurepärased A/A 0/0 silmad terved, vabad entroopiumist.

Katleen haiged puusad võivad samuti segada elamast nagu haiged küünarnukid. Meie tõus on kahjuks võrreldes paljude teiste tõugudega küünarnukid mitte ainult 0 ja nad ei sega elu.
Kui tagajalad on halvad on see silmale kergemini tuvastatav kui küünarliiges. Meie tõus on aastakümneid vaadatud silmaga ja sellepärast ongi vbl see küünarliigese number mitte ainult 0 või siis 1.

Link Soomele kuidas kokku pannakse.
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmPent ... 205&A=2012

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 16 Dets 2012 11:47

Loe ja imesta, mida suudab välja mõelda enda kaitseks TÜ juhtfiguur.
Ikka sealt kust tuul puhub on ka otsused :D
Mis neist testidest siis teha kui silmad olulisemad :))))))))))
Absurditeater...

Ja muide, see pidi miski haiguse tunnus olema kui sa ei saa aru, mida sa teed ja omistad antud tegevused ehk siis 0eegeldad inimestele, kellega suhtled :twisted:

Co pole iial kartnud näitusetulemusi ja pole ka paaritanud teadlikult haigeid koeri ja annab endale täitsa aru, et kui tulemused on piirpeal, siis tuleb paariliseks valida täiesti terve koer. Pole ka prowwa koera keegi taga rääkinud ja maha teinud, küll on aga prowwa see, kes muudkui susib ja ässitab, tahtma tõde kuulda, blokib ja mööda maailma sappi sokib... aga selline see koerte aretus juba kord on meil.
Vaadake peeglisse chow chow TÜ tegijad (sorry Inga TÜ tegijad). Kõik on TÜ-st välja astunud või välja visatud või teie poolt blokitud. Nimekirjas on isikud, kes pole ammu maksnud ja ei kavatse iial enam maksta ja teie silmakirjaliku pilli järgi tantsida. Viimased kes seal, ainult erika pärast, millega ka ämbrisse astusite. Ei ole ilmselt juhus, et kasvatajad on liitunud ja moodustanud Chow Kasvatajate Liidu ja lähevad chow aretusega edasi ikka mõeldes tõule ja tema tervisele.

Chelestyale ja Co-le.... vaadake peeglisse ja minge ravile :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 16 Dets 2012 12:09

Siis on hästi, hakake siis ometi tegusid tegema!
Igal inimesel/kasvatajal on oma rada ja kui mõistus peas, siis saab hakkama. EDU!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 16 Dets 2012 15:52

Siis on ju hea, kui on võtta lolle, kes on nõus selliste tulemustega paaritusest kutsikaid võtma. Puusad ei paista ka välja, küll aga ma tean, mis hetkel küünarliigesed välja paistma hakkavad-pärast tunde kestnud jahti-aga teie tõus sellist muret pole, elatakse rohkem diivanil kui õues. :twisted:

PostitusPostitas chico » 20 Dets 2012 20:27

Loen teemat ja ihukarvad tõusevad püsti. Nüüdseks puhkab meie mõmm juba pool aastat mullas. Koer oli vaid 5,5 aastane, kui lõpetasime tema piinarikka elu. Nüüd kahetsen, et seda juba varem arsti soovitusel ei teinud.
Lootsime, et ehk ikka targad arstid ja ravimid aitavad. Kasvataja poolne abi ja nõuanded olid üks suur 0. Ainuke soovitus oli, et ah pange ta magama jah. Koerale oli vaja teha 3 silmaoppi+ igakuised ravikulud+sõit 100km kaugusele arsti juurde ja tagasi.
See oli tõeliselt kohutav kogemus. Tõug iseesesest minu lemmik, aga võtta ei julge enam mitte kunagi!
Koer oli tõuaberitega ja pärit Tartust.

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 20 Dets 2012 22:39

Ja isased on ka maailmast otsa saanud. Ei saa kohe mitte vaiki olla. Mismoodi saakski tõus asi paremuse poole minna, kui selliste tulemustega koerad kokku pannakse :roll: :o .
Aga ju selles tõus siis nii peabki. Savi, et jalutud, aga vähemalt näevad diivanilt hästi telekat :twisted:
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 20 Dets 2012 23:14

Lõpetage ära!
No kasvõi jõuluajaks.

Paneme teema natukeseks puhkusele.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline