Nelja kuusel kutsikal tagajäsemete düsplaasia

- omaette olija ja mõtleja

Nelja kuusel kutsikal tagajäsemete düsplaasia

PostitusPostitas janris » 07 Mär 2012 13:44

Tere!
Meie väikesel diagnoositi (kolme erineva arsti poolt)tagajäsemete raske düsplaasia.Oleme olukorras kus meie jaoks vastuvõetav lahendus on arsti poolt soovitatud operatsioon, millega on üsna kiire.
Otsin inimest kel on olnud kogemusi oma lemmikuga, kel sama probleem olnud.Kuidas kutsa on peale oppi vastu pidanud,millised eritingimused jne.
Kui ruttu on kutsa taastunud ja kas loomal on võimalik ikka täisväärtuslikku elu edasi elada?
Tänud,
Jana

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 07 Mär 2012 14:40

Mida düsplaasia puhul operatsiooniga korrigeeritakse?
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 07 Mär 2012 17:46

kas tehti ikka röntgen ka? olen kuulnud, et mõned arstid panevad düsplaasiadiagnoosi katsumise järgi või lihtsalt sellest, et püsti tõustes ei võta koer kohe jalgu alla (tegelik põhjus oli südamega)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 07 Mär 2012 19:12

Mina olen kuulnud, et nii noort kutsikat just ei lõigata kasvamise pärast. Pigem on ravi konservatiivne: liigeskõhre moodustamisele kaasa aitavad toidulisandid (kondroitiin ja glükosamiin) + kibuvitsapulber (või muu looduslik C-vitamiin), mis aitab organismil neid aineid paremini omastada.
Rahulik režiim liikumisel, hoiduda järskudest liigutustes (praeguse jääga raske ülesanne muidugi), ravimassaaž lihaste tugevdamiseks ja liigeste verevarustuse parandamiseks.
Kui see asja paremaks ei tee, alles siis mõtleks lõikusele.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 07 Mär 2012 19:15

Heili kirjutas:Mina olen kuulnud, et nii noort kutsikat just ei lõigata kasvamise pärast.

Teemaalgataja pole koera vanuse kohta sõnagi öelnud.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bläki » 07 Mär 2012 19:23

Pealkirjas on öeldud, et kutsikas nelja kuune :wink:
kui on palju karvaseid karusid kodus siis .........

PostitusPostitas janris » 07 Mär 2012 19:24

Pealkirja panin, et ta on nelja kuune.Röntgen sai tehtud ja pildid on üle vaadanud kolm erinevat arsti.
Ma otsin inimest, kellel on oma koeraga sama kogemus selja taga või teab kedagi, kelle koeral düsplaasia.Koer saab praegu Rimadyli ja Synoquini.
Puusaliigestel ei ole pesa kuhu toetuda, seetõttu ka lõikus.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 07 Mär 2012 19:34

Bläki kirjutas:Pealkirjas on öeldud, et kutsikas nelja kuune :wink:

Minu viga, otsisin vanust postitusest. :oops:

Kui kolm arsti on jõudnud sama diagnoosini ja ka sama ravini, siis ilmselt on see hetkel parim, mida koera tervise heaks teha saab. Eriti kui vähemalt üks neist kolmest arstist on ortopeedia-alase erihuviga ning kuna juttu on juba kirurgilisest ravist, siis ilmselt see nii ka on.

Kui puusaliigest kui sellist ei ole praktiliselt olemas, siis liigesekõhre mõjutavad preparaadid palju aidata ei suuda. Kas sellises vanuses kutsikale teostatakse ortopeediline lõikus või mitte, oleneb konkreetsest probleemist ja valitud tehnikast.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 07 Mär 2012 20:23

Ma ei taha kahelda arstide kompetentsis, seda enam, et ma pole ju diagoositid looma näinudki, aga olen kuulnud juhtumeist, kus arstide soovitatud lõikuse asemel on abi saadud konservatiivsest ravist.
Järelravi soovitavad samuti tohtrid, nii et fooruminõuannetest pole sel juhul suurt tolku.

PostitusPostitas inna » 07 Mär 2012 20:48

Kui ei ole puusaliigese pesa tuleks 4 kuune koer magama panna ja uus koer võtta.
Kui pesa on,võiks oodata ja paljudel koertel,kellel on ka E jalad on väga hea liikumine.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 07 Mär 2012 22:08

Eks neilt, kes operatsiooni on soovitanud, võib ju üksikasju uurida, mida nad täpsemalt teha tahavad. Tean, et Venemaal tehakse just võimalikult noortele koertele mingit lihase ümber paigutusega lõikust, mis on siiani andnud väga häid tulemusi.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 07 Mär 2012 22:59

Kes need 3 arsti olid ja kas kõik ütlesid, et tuleb oppida ja op on tulemuslik?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas janris » 08 Mär 2012 11:08

See, mida me teha otsustame on üks teema. Antud ortopeedi, oma ala spetsialisti usaldan ma ka.Keda siis veel.Kuna arst ei hinnanud looma olukorda nii lootusetuks, et magama panna, siis on see meie ainus lootus kuidas armsat sõpra aidata.
Ma soovin suhelda koeraomanikuga, kel sama kogemus seljataga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 08 Mär 2012 11:43

Lõikuseid on ju ka erinevaid. Mida nad täpsemalt teha soovivad? Mingeid proteese kasvavale koerale ju panna ei saa. Võibolla kellelgi ei olegi kogemust just täpselt selle opiga, mida teha tahetakse.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 08 Mär 2012 11:58

katleen kirjutas:Mida düsplaasia puhul operatsiooniga korrigeeritakse?

Puusaliigest. Ühest võimalikust variandist on varem meedia vahendusel ka juttu juba olnud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Mär 2012 12:28

inna kirjutas:Kui ei ole puusaliigese pesa tuleks 4 kuune koer magama panna ja uus koer võtta.
Kui pesa on,võiks oodata ja paljudel koertel,kellel on ka E jalad on väga hea liikumine.

Pooldan samuti seda. Koera elu on liikumine kui ta seda teha ei saa, siis mis elu see on?
Omast kogemusest, vahel mulle tundub, et mõned meie ortopeedid tahavad hirmsasti lõigata. ( Mis ei ole etteheide, sest kuidas sa ikka oma oskuseid treenid :-P ) Omanikul peab jaguma kainet mõistust.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas janris » 08 Mär 2012 17:35

Ma ei kujuta ette, kuidas üldse kainet mõistust säilitada.Mõni ütleb, et magama panna ja mõlemal poolel kergem.Kui aga teisi variante ei proovi, jääb elu lõpuni süda piinama, mis oleks kui ....
Lugesin internetist ka üht labradori lugu..ikka on lootust, et ka minu kutsa võib täisväärtuslikku elu jätkata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 08 Mär 2012 18:19

janris kirjutas:See, mida me teha otsustame on üks teema. Antud ortopeedi, oma ala spetsialisti usaldan ma ka.Keda siis veel.Kuna arst ei hinnanud looma olukorda nii lootusetuks, et magama panna, siis on see meie ainus lootus kuidas armsat sõpra aidata.
Ma soovin suhelda koeraomanikuga, kel sama kogemus seljataga.

On ortopeede ja on ortopeede...ja on ortopeede, kel oma vastuvõtt ja vastuvõtu õdegi, kuid kes siiski päris ortopeed ei ole (Västriku kliinik). See ei ole irisemiseks siia kommenteeritud... oma ala tunnustatud spetsialiste on Eestis ka, seega see usaldan oma ortopeedi keda siis veel - võib valusasti kätte maksta. Kui avaldaksid ortopeedi nime, siis oleks sellel "ortopeed soovitas" argumendil ka pisut rohkem kaalu...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 08 Mär 2012 18:31

janris kirjutas:Ma ei kujuta ette, kuidas üldse kainet mõistust säilitada.Mõni ütleb, et magama panna ja mõlemal poolel kergem.Kui aga teisi variante ei proovi, jääb elu lõpuni süda piinama, mis oleks kui ....
Lugesin internetist ka üht labradori lugu..ikka on lootust, et ka minu kutsa võib täisväärtuslikku elu jätkata.

Kas tegu on tõutunnistusega koeraga? Kui jah, siis kas kasvatajaga on sel teemal räägitud?

bokser Pipikas
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pipikas » 08 Mär 2012 19:48

janris kirjutas:Ma ei kujuta ette, kuidas üldse kainet mõistust säilitada.Mõni ütleb, et magama panna ja mõlemal poolel kergem.Kui aga teisi variante ei proovi, jääb elu lõpuni süda piinama, mis oleks kui ....

Katsu hetkeks mõelda mis on koera jaoks parim lahendus. Iga hinna eest koera päästa ei ole hetkel sugugi koera huvides.

Oma sõbrast lahti lasta ongi valus.

Sellises olukorras võiks seda teha pigem varem kui hiljem.

PostitusPostitas janris » 08 Mär 2012 20:13

Keegi küsis arsti nimesid.Need on Valdeko Paavel, Tamara Kon ja Marti Lasn.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 08 Mär 2012 21:58

Kes on kutsika vanemad? Arvestades vanust peaks kutsikate vanematel olema teostatud terviseuuringud. Millised need on ja kuidas aitab kutsika kasvataja teid selles situatsioonis?

Meie riigis pole selliseid andmeid chowde kohta, kõige avalikumalt "räägib internet" sellistest juhtumitest Taanis. Kui nii varases eas avastatakse raskekujuline düsplaasia, siis suures enamikus on need koerad sellise terviserikkega pandud seal magama...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 08 Mär 2012 23:27

janris kirjutas:Keegi küsis arsti nimesid.Need on Valdeko Paavel, Tamara Kon ja Marti Lasn.

Mina küsisin. Kas Marti Lasn oleks opereeriv arst?

PostitusPostitas janris » 09 Mär 2012 09:54

Jah, Marti Lasn.
Koera isa on D puusadega, aga Kennel ütles, et paaritada võib.Koera isa kohta sain teada alles paar nädalat tagasi ja Kenneli lehelt.
Kutsika sain toredast, armastavast perest ja usaldasin neid.Ei tulnud selle pealegi, et midagi kontrollida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 09 Mär 2012 10:32

Mis puusad on emal? Isal on D ehk keskmise astmega düsplaasia.ˇ

Arvatavasti siis teie kutsika isa
http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=88832

ja ema
http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=92423

Targad, mõitusega kasvatajad kes on ennast ikka ka harinud, poleks iial pannud kokku selliseid vanemaid. Silmauuringud on ka tegemata, järelikult kasvataja kui registreeris pesakonda maksis ka trahve. Ema ei tohiks aretusreeglite järgi üldse paaritada. Siin lasub kogu vastutus kasvatajal, minu isiklik arvamus.
Ja isiklikult mina tagastaks kutsika kasvatajale, et tema ise võtaks vastu need otsused, mis igale inimesele on rasked....

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 09 Mär 2012 11:54

Chelestya viidatud pesakonna vanemate peale ei oska muud öelda kui :o

Ükski normaalne inimene ei pane kokku kahte selliste liigestega koera ja veel kaks korda järjest.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Mär 2012 11:54

chelestya'ga väga nõus.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 09 Mär 2012 12:10

vaoni kirjutas:Chelestya viidatud pesakonna vanemate peale ei oska muud öelda kui :o

Ükski normaalne inimene ei pane kokku kahte selliste liigestega koera ja veel kaks korda järjest.

Meenuvad sõprade chow kutsika otsingud - kus üks kasvataja varmalt selgitas, et tema koerad terved ja kutsikatel ka midagi viga ei ole.
Et tema ei taha narkoosi teha enne tiinestumist koerale, et uuringuid teha.Kui küsiti, et miks nii arvate, et pole ju ühtegi uuringut kummalgi vanemal, et millel see "terve" lubadus põhineb, lõpetati suhtlus ostjatega suht järsult ning konkreetselt...aaa garantii oli vist, et ta ise töötab kuskil kliinikus ja seetõttu teab....
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 09 Mär 2012 12:18

Muhv kirjutas:garantii oli vist, et ta ise töötab kuskil kliinikus ja seetõttu teab....

Eks lolle leidub kahjuks igal pool. Seda enam on tarvis potentsiaalseid kutsikaomanikke harida, et nad teaksid uurida terviseuringute kohta ja et nad ka teaksid, mida üks või teine tulemus sisuliselt tähendab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Mär 2012 12:43

chelestya kirjutas:Siin lasub kogu vastutus kasvatajal, minu isiklik arvamus. Ja isiklikult mina tagastaks kutsika kasvatajale, et tema ise võtaks vastu need otsused, mis igale inimesele on rasked....

Ka mina soovitaksin sama teha. See on raske ja mitte igaüks ei suuda, kuid antud hetkel parim lahendus. Juba seetõttu, et kasvataja mõtlema panna, et eludega ei mängita.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 09 Mär 2012 12:51

Ma pidin toolilt maha kukkuma kui chelestya linke avasin - kuidas saab selliseid koeri oavahel paaritada? Toetan samuti seda, et kutsikas tuleks tagastada kasvatajale ja kasvataja peaks ostjale tagaastama omakorda kutsika ostuhinna. Tegelikult peaks ta ka korvama veterinaaride kuulud.

Selline "kasvatamine" on häbiks kõigile teistele kasvatajatele :ban:
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

& pruunilaiguline

PostitusPostitas Chori » 09 Mär 2012 17:15

Kas too kasvataja mitte kodaline pole? Emase koera nime googlisse trükkides leidsin kohe päris mitu vastet kojale, kus uue pereliikme üle rõõmustatakse. Sellisele paaritusele oleks päris huvitav kasvatajapoolset kommentaari saada? Milles asi oli? Sõprade koerte vaheline paaritus ja tahtmine koera rahaline väärtus tagasi teenida või ma ei kujutagi ette.. ma ei suuda oma peas sellist asja kuidagi õigustada.. ja veel kaks korda?? (lugesin kusagilt siit välja)

Isiklikult annaksin samuti kasvatajale kutsika tagasi, nõudes nii koera ostuhinna kui ka veterinaari külastustele kulunud summa kompenseerimist.
Ma tean, et praegusest armsast pereliikmest on raske loobuda, aga et toetada sellist teguviisi ja lasta kasvatajal olla ning absoluutselt mitte mingisugust vastutust kanda, annab talle veel julgust raha teenimise eesmärgil väikseid haigeid chow-chowsid toota, kus uued omanikud siis oma armsa kutsika kannatusi pealt vaatama peavad (see ongi see kõige raskem osa) ja rahaline väljaminek ulatub juba mõne väga hea ja tunnustatud kenneli terve ja näitusepotentsiaaliga kutsika tasemele.

Jõudu ja jaksu olukorraga tegelemisel ja õige otsuse langetamisel - ükski valikuvõimalus pole hetkel kergete killast :kalli:
The great pleasure of a dog is that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Mär 2012 18:05

Kaks pesa jah sama isasega, 2010 (5 tükki) ja 2011 (kaheksa tükki). Ja koja kasutaja on siis see inimene: http://koertekoda.ee/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=12075

& Nero

PostitusPostitas sirli » 09 Mär 2012 19:28

Ei tea miks ta just selle isase valis, on ju ka terveid isaseid :o Ja kui kompetentsist rääkida, siis kas üldse on vaja sellist emast ka paaritada :evil:
Väga kahju muidugi kutsikast ja perest, proovige mõelda ratsionaalselt ning lähtuge antud juhul koera elust ja tema heaolust..

& pruunilaiguline

PostitusPostitas Chori » 09 Mär 2012 21:39

Noh, parema isase kasutamine oleks võinud midagigi päästa, aga ma ei saa aru kuidas on südant paaritada emast, keda aretusnõuete koha pealt on lausa keelatud paaritada.. 3/3 küünarliigesed, tegemata silmauuringud.
Lugedes kasutaja postitusi, siis tuleb sealt välja, et nad said pesakonna odavaima kutsika - kasvataja olla väitnud et ta ei näe koeras näitusepotentsiaali aga ega nad näitustele tahagi. Poolteist-kaks kuud hiljem küsis sama kasutaja juba, millal chowd paaritada võib. Ja tulemus käes - inimene on ilmselt võtnud pähe idee kasvatajaks saada, maksku mis maksab. Ja nüüd peavad vaesed kutsikaostjad tegelema kõikide nende probleemidega, mida üks egoistlik "Kasvataja" on oma "living a dream"i tehes tekitanud.
Huvitav, et tema kennel vist ikka veel Chow-chowde TÜ lehel üleval on.. mina ei julgeks küll sellist kennelit soovitada, arvestades, et probleem esineb teistkordselt, või siis pole varem keegi kisa tõstnud
The great pleasure of a dog is that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 10 Mär 2012 09:33

Ma küll ei saanud aru, et ta kasvatajaks tahtis saada. Tema tahtis paaritajaks. :o
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas janris » 10 Mär 2012 09:44

Ema ja isa on jah need, kellele viitasite.Meile anti "terve" kutsikas.Küsisin ka teiste kutsade kohta(paar näd tagasi), et kas neil pole veel midagi avastatud, kõik olevat korras.Ega meiegi poleks vbl avastanud ja arstile mitte läinud, kui koer poleks imelikult lonkama hakanud ja loiuks muutunud.Enne ikka tahtis mängida ja õueski tormas lume sees.
Käisin ka küüsi kliinikus lõikamas ja seetõttu oli ta arstide valvsa pilgu all algusest peale.(st, et küsisin neilt palju ja lasin neil koera kontrollida).
Silmalaug ühel silmal hakkab ka juba vaikselt keerama.
Kui isa kohta Kennelist lugesin ja talle mainisin puusade kohta, ütles kasvataja, et Johnnil polevat häda midagi, see olevat hoopis üks teine Johnni.Teisel koeral aga pole järglasigi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 10 Mär 2012 10:49

Väga kahju, et olete nüüd sellises situatsioonis - ma saan aru, et olete nii või naa juba operatsiooni kasuks otsustanud. Loodan, et saate koera sellisesse olukorda, kus tema on rõõm elamisest, ja teil temast :)

Aga selle näite taustal, tahaks ju koeraotsijatele kuidagi ajupesu teha, et aretusreeglid ei ole niisama. Oma tuttavate näitel, aga tähendaks see väga pikka ja isiklikku selgitustööd. Olen seda teinud nii SLK kohta kui siis ka kõige koerajama inimesena oma chow fannidest tuttavatele. Ja no päris huvitavad olid ikka kasvatajate vastused tervisealastele küsimustele...

PostitusPostitas janris » 10 Mär 2012 10:50

Aitäh toetuse eest!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 10 Mär 2012 12:28

OT
Muhv kirjutas:Aga selle näite taustal, tahaks ju koeraotsijatele kuidagi ajupesu teha, et aretusreeglid ei ole niisama.

On ikka niisama. Või noh, selleks, et vaestelt kasvatajatelt rohkem raha välja pinnida. See on ühe kasvataja põhjendus, miks ta LKF-i alt utsimutsisse üle läks. No ja tema käest ostetud kutsikas minu jaoks 100% terve ei tundunud, tegu just sellise tõuga, kellel terve lehekülg pärilikke haigusi. Ja ostjad usuvad.

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 10 Mär 2012 19:57

Veel OT, aga chowde teemast ei saa ma üldse aru - tõul on tõuühing, tõul on aretusreeglid ja tõuühingu kodulehel reklaamitakse ikka ja jälle pesakondi, kus pole aretusreeglid täidetud... Kust õnnetu kutsikasoovija peakski taipama aretusreegleid järgida, kui isegi TÜ kodulehel reklaamitakse kutsikaid, kelle paberid pole täiesti plekkidest puhtad?
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Mär 2012 17:10

TÜ kodulehel ei ole minu teada üleval pesakondi, kelle puhul aretusreeglid ei ole täidetud.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 11 Mär 2012 21:13

Vähemalt ühel pesakonnal ei ole see reegel: "* Aretusse mineval koeral peab olema vähemalt kaks näitusehinnet, tulemusega suurepärane või väga hea" täidetud ju, või on see soovituslik? Rääkimata tuvastatud silmaprobleemist (mis, ma reeglite järgi saan aru, on küll lubatud, ainult testimine on nõutav, tulemuse osas nõue puudub aga kas diagnoosiga koera on vaja aretuses kasutada?).

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Mär 2012 21:46

Rääkimata tuvastatud silmaprobleemist (mis, ma reeglite järgi saan aru, on küll lubatud, ainult testimine on nõutav, tulemuse osas nõue puudub aga kas diagnoosiga koera on vaja aretuses kasutada?).

SEE on jäetud kasvataja südametunnistusele. Ja õigesti on tehtud. On aeg hakata vastutama.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 12 Mär 2012 00:57

Üks asi on aretusnõuetes olev piiranguteta uuringukohustus. Teine asi on reklaamida haigete vanemate kutsikat TÜ kodulehel. TÜ reklaamireeglid võivad olla rangemad, kui aretusnõuded. Kas peaks olema tuleb juba TÜ sees selgeks mõelda aga sellistel juhtudel tundub, et tegelikult võiks. Tihti ei tea kutsikaostjad misasi see "aste 1," "2/1" või C/D täpselt tähendab ja kui on kasvataja selline, kes särasilmi udu ajab siis pärast ongi kuri karjas. Õnnetu kutsikaomanik võibolla ei saagi täpselt aru mis ta siis nii hirmus valesti tegi- öeldakse ju, et tuleb võtta paberitega kutsikas, uurida TÜst ja ka usaldada kasvatajat, sest kasvataja peab oma tõugu tundma. Peenikest kirja tuleb ka lugeda ja "Terms and conditions" enne linnukese panemist läbi töötada aga.... njah :hups: Tõugude puhul, mille juures ma ei tea konkreetseid kasvatajaid, kelle poole võiks pöörduda, ma olen alati soovitanud inimestel uurida tõuühingust ja mul oleks jube paha olla, kui mõni tuttav võtaks minu soovitust järgides TÜ lehel oleva reklaami kaudu probleemse kutsika paaritusest, mille juures kogenum silm näeks juba kaugelt, et asi pole päris õige.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Mär 2012 01:11

Ja kas sa, Snowblind, iskad tua siia adekvaatse viite?

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 12 Mär 2012 09:49

Minu arvamus on, et chowde tõuühing võiks kutsikakuulutustesse terviseuuringute tulemused sisse panna. Tavainimene ei oska neid otsida ka siis kui on kuulutuses link. Siis on igaühe enda asi otsustada, kas ma tahan nt. entroopiumiga vanemalt pärit kutsikat või ei. Praegu on asi lahendatud lingiga EKL tõuregistrisse ja ka see on tegelikult hea. Mustvalgel kuulutuses kirjas oleks parem.

Tegelikult oleks tõuregistrisse vaatamine igati hea praktika. Näiteks mina leidsin, et kõnes oleva kutsika isaisal on Eesti registris 168 järglast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 12 Mär 2012 10:59

:OT:
Snowblind kirjutas:TÜ reklaamireeglid võivad olla rangemad, kui aretusnõuded.

Raske tegelikkuses sisse viia, sest kui ikka paberil kirjutatule vastab, siis mille alusel saaks TÜ väita, et me ei pane pesakonda üles?

Toon näite. Aretusnõuetes on kirjas, et uuringud peavad olema tehtud ja kinnitatud ametlikus registris enne paaritust. Ütleme aga, et on tegu välisregistris oleva (kuid Eestis elava) koeraga, kelle uuringud on küll paaritushetkel tehtud, kuid kinnitamata. Kuna selles välisriigis ei eksisteeri uuringute tegemise kohustust (kuigi see on n.-ö hea tava), siis paberite järgi on kõik korras ja Ühingul pole põhjust pesakonda reklaamimata jätta. Samas tekitab see segadust.
See vüib tunduda juuksekarva lõhkiajamisena, kuid selliseid juhtumeid, kus saab pugeda mingite teiste riikide registrite, puuduvate nõuete, liiga vara/ hilja tehtud uuringute, paarituste jne taha, on tegelikult üsna palju. Neil, kellel on kõik korras ja kes näevad mingite nõuete kehtestamise sisu, probleeme ei teki, aga alati pole asjad nii lihtsad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas staily » 12 Mär 2012 12:05

Turr kirjutas:Vähemalt ühel pesakonnal ei ole see reegel: "* Aretusse mineval koeral peab olema vähemalt kaks näitusehinnet, tulemusega suurepärane või väga hea" täidetud ju, või on see soovituslik? Rääkimata tuvastatud silmaprobleemist (mis, ma reeglite järgi saan aru, on küll lubatud, ainult testimine on nõutav, tulemuse osas nõue puudub aga kas diagnoosiga koera on vaja aretuses kasutada?).

Mõlemal pesakonnal, mis TÜ lehel. On aretusreeglid täidetud, koerte kohta ka vastavad viited EKL-i registris.

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 12 Mär 2012 12:22

staily kirjutas:
Turr kirjutas:Vähemalt ühel pesakonnal ei ole see reegel: "* Aretusse mineval koeral peab olema vähemalt kaks näitusehinnet, tulemusega suurepärane või väga hea" täidetud ju, või on see soovituslik? Rääkimata tuvastatud silmaprobleemist (mis, ma reeglite järgi saan aru, on küll lubatud, ainult testimine on nõutav, tulemuse osas nõue puudub aga kas diagnoosiga koera on vaja aretuses kasutada?).

Mõlemal pesakonnal, mis TÜ lehel. On aretusreeglid täidetud, koerte kohta ka vastavad viited EKL-i registris.

No ei ole ju täidetud ei siseinfo põhjal ega ka EKL registri põhjal!

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline