Chow + soome püstkõrv? /husky? /laika?

- omaette olija ja mõtleja
& paks orav Almera
Kasutaja avatar

Chow + soome püstkõrv? /husky? /laika?

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Dets 2010 21:59

Jutt saab alguse sellest kuulutusest:
Müüa 2 kutsikad.(emased) Sündinud 14.10.20
Ema on lühikarvaline Chow chow. Isa soome püstkõrv
vanemad paberitega, lapsed ilma.
vaktsineeritud ja tehtud ussikuurid, kiibistatud, Europassiga.

Ühesõnaga helistas mulle täna üks kena naisterahvas ja ütles, et ma räägiks talle chowde iseloomust. Mina lähemalt uurima, et mida nimelt ma peaks rääkima ja miks ta küsib? Tema vastu, et talle pakuti müügiks kutsikat. Vanemad on paberitega. Chow chow ja soome püstkõrva segu. Mina ei suutnud mitte mainimata jätta, et mina ei tea soome püstkõrvadest tõepoolest mitte midagi ja ma ei suuda ka prognoosida, mitu % võiks sellises segus chowd olla. Seega ma võin rääkida chowde kohta, aga nende kutsikate kohta ma pigem ei ütleks midagi.

Küsin siis muule jutule lisaks, et kas inimene otsib endale ükskõik millist toredat koera või tahab ta justnimelt chowd. Tema arvas, et nad ikka tahaks nagu chowd. Aga need, mida antud kuulutuses pakuti, olevat terava ninaga ja mitte eriti chow moodi. Ja et talle ikka rõhutati korduvalt, et vanematel on paberid. (Või siis ta ise soovis seda märgata.) Ja kusjuures:
loomaarstid olla öelnud sellele "kasvatajale", et küll on tore paaritus, nii vahva ja huvitav kombinatsioon!

Küsisin siis ka huvi pärast, et mis sihukeste kenade karvaninade eest küsitakse. Emased 1000 eeku ja isased 2500 eeku. Vat sellised väärisloomad müügis.
Meie jutt jõudis sinnamaale, et peale mõningat vestlust õnnestus mul selgitada välja, et inimene otsis tegelikult lühikarvalist chowd... Ja et tal on enne olnud paberitega koer, nii et puu otsast ega metsast ta tulnud polnud, lihtsalt nn müügitöö oli tugevalt mõjunud.

Miks ma seda kirjutan? Vat ei teagi. Kuidagi südamele jäi, et inimene tahtis chowd osta, aga siis hakatakse talle müüma segaverelisi jutuga, et vanematel on paberid ja loomaarstid kiidavad. Nagu hambapasta reklaam teles. Juhtivad hambaarstid soovitavad.
Viimati muutis Maiemaie, 05 Jaan 2011 21:44, muudetud 1 kord kokku.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 28 Dets 2010 22:33

Teades pisut soome püstkõrva iseloomu... ja ka natuke chowde võimalikke iseloome... siis palju õnne "kasvatajatele". Vaevalt, et nende koerte tulevasest iseloomust palju ostjatele räägitakse... Oehhh.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Dets 2010 22:37

AP- ma arvan, et ostjatele räägitaksegi ainult, et vanemad on paberitega. Aga mitte sellest, et võimalik on, et neist tulevad väga tugeva valveinstinkti, kardetavalt tugeva jahiinstinktiga haukuvad ja äärmiselt temperamentsed koerad, mis ei ole mitte see, mida otsib inimene, kes arvatavalt läheb chowd ostma :D

Soome püstkõrv on aretatud Soome ja Karjala kohalikest tõututest lindu haukuvatest püstkõrvalistest jahikoertest. Iseloomult on ta julge, iseseisev, sõltumatu. Seda koera ei saa alistada ega sundida kuulekusele. Soome püstkõrv on väga energiline ja liikuv koer, kes ei suuda kaua ühe koha peal paigal püsida. Tegemist on väikest kasvu, kehaehituselt ruutja, väga tugeva jahiinstinktiga koeraga.

Allikas: http://www.ejs.ee
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chow TÜ » 29 Dets 2010 23:14

Kutsikate müüja reklaamib oma koeri nii:
Kaks paberitega "Eestimaa haruldust" said kokku. Ehk siis lühikarvaline chow chow ja Soome püstkõrv. Õnneks ootamatule "üllatusele" sündisid suurepärased lapsed- 5 poissi ja 4 tüdrukut!
Poisid läksid esimese loovutusnädalaga. Uue omanikuta on veel 3 piigat...
Koerad on läbinud ussikuurid, vaktsineeritud ja kiibistatud. Europassiga "kodanikud" :-)
Veel: Esimesed lühikarvalisel chow´d toodi Eestisse 2004. a. Aasta tagasi oli neid alla 50 tk. Soome püstkõrva on Eestis veelgi vähem.
Chow chow'd on lapse- ja peresõbralikud. Sobivad väga hästi ka "laisema eluviisiga" inimesele, sest ei vaja jooksutamist ega mängimist. Maad ei künna, külma ei karda... Vaatamata aluskarvale sobib edukalt ka korteris elama.

Kui neid pakutaks kui kahe koera segaverelisi kutsikaid, oleks see täiesti OK. Aga paraku reklaamitakse neid kahe väga haruldase tõu järeltulijatena, kellest 1 on chow chow. Kahju, et niimoodi lühikarvasid lörtsitakse.
Chowd ei pruugi olla lapse- ja peresõbralikud. See ei ole neile sisse programmeeritud. See, millised tulevad siin kõnneksolevate kutsikate iseloomud, seda teab hetkel vaid jumal taevas. Ja kui aasta pärast on kuskil peres üks laps ära augustatud (annaks taevas, et see nii ei läheks), helistab see pere tõuühingusse ja kaebab, et nende chow hammustab...
Chow ei vaja jooksutamist ja mängimist, aga mida vajab see 50% soome lapikoerast?
Tuletame meelde:
Soome püstkõrv on väga energiline ja liikuv koer, kes ei suuda kaua ühe koha peal paigal püsida.
Eesti Chow chow Tõuühing

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 30 Dets 2010 00:35

Chow TÜ kirjutas:Chow ei vaja jooksutamist ja mängimist, aga mida vajab see 50% soome lapikoerast?
Tuletame meelde:
Soome püstkõrv on väga energiline ja liikuv koer, kes ei suuda kaua ühe koha peal paigal püsida.

Ehk siis ikkagi soome püstkõrv (jahikoer) - soomlastel rahvuskoer, mitte lapikoer (karjakoer)? Ja EKL registris on neid 24. Jahimeestel. Soomlastel väga levinud koer, lugenud-kuulnud, et üheks pidamise probleemiks sage haukumine. Kuuldavasti aretuslikult ka terviseprobleeme, millest murettekitavam epilepsia.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chow TÜ » 30 Dets 2010 01:19

Vabandust, ikka püstkõrv. Kole näpuviga, kiirustamine ei ole kunagi midagi hääd teinud.
Haukumine tundub loogiline, kui nende tööriistaks jahil on hääl :)
Eesti Chow chow Tõuühing

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 30 Dets 2010 20:29

Chow TÜ kirjutas: Chow ei vaja jooksutamist ja mängimist, aga mida vajab see 50% soome lapikoerast?

Lihtsalt mainiks, et mõni chow armastab meeletult joosta, jälgi ajada, jahti pidada... Ma ei kujuta ette koera, kelle elumõte on valvamine (chow) ja kes sealjuures armastab pidevalt haukuda (püstkõrv).

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 30 Dets 2010 20:51

Meie lühikarv on alati valmis maniakaalselt kõige liikuva järele tormama- kassid, hiired, varesed, hakid jne jne. Esimesel eluaastal keeldus ka kuulamast märguandeid tagasi tulla, mistõttu oli võimatu teda rihma otsast lahti lasta. Ainuke hea asi selle kõige juures oli, et ta ei kilanud vaimustusest :)

Püüdsin ette kujutada chowd või chowmiksi, kes armastab liikuda, kõigest üle ronida, läbi pugeda, on sealjuures häälekas ja ei kuula sõna. Mõte tundub natuke liiga vürtsikas, et sobida kokku rahumeelse koduse eluga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 05 Jaan 2011 18:00

Meie oleme ka siis selle pesakonna ühe isase koera omanikud. Kui hinda küsisime ja mis selles sisaldub, siis öeldi, et vaktsiinid, ussirohi ja pass ning vet. arsti peale kulunud raha ning oma vaev ja kulu. Isa tõu kohta öeldi, et ida-siberi laika ja muidugi rõhutati, et mõlemad vanemad on puhtatõulised. Me ei otsinud puhtatõulist koera ja raha osas põhjendus tundus meie jaoks loogiline, sest vaktsiini ja kiibitamise oleks niikuinii ise pidanud ju tegema.

Esimesel nädalal oli kutsikas väga rahulik ja vaikne, aga kui üksi tuppa on jäänud, siis klähvib ja teeb igasuguseid muid huvitavaid hääli. Siiamaani oleme temaga rahul, sest õppust võtab väga kiiresti ja esimesel kahel päeval oli istumine ja lamamine nii selge, et iga asja peale pani kutsikas potsti taguotsa maha ja vaatas armsate silmadega otsa.

Jääme omamoodi huviga ootama, mis sellest kutsikast tulevikus saab. Tööd temaga igastahes jagub ja järjekindlust peab olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 05 Jaan 2011 18:49

Spock kirjutas:Isa tõu kohta öeldi, et ida-siberi laika

Ja pidi ju olema hoopis soome püstkõrv? Soome püstkõrv ja ida-siberi laika ei ole sugulasedki mitte, soomlane on väike ja idasiberlane laikadest kõige suurem ja meil vähe levinud, tõsine jahikoer. Kutsikale muidugi kena kasvamist!
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 05 Jaan 2011 19:14

Noh, kuulutuse leidsin üldse siit samast, koertekojast ja seal oli kirjas, et chow ja husky mix, siis omanikud ise ütlesid ida-siberi laika ja nüüd siis meie üllatuseks tuleb välja, et hoopiski soome püstkõrv. Segadust kui palju!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 05 Jaan 2011 20:08

Kojas oli jah üks kuulutus, kus oli kutsikad väidetavalt chow ja husky järglased... Võta siis kinni.

Kes teab, kes see isa siis tegelikult on :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 06 Jaan 2011 10:01

Isa vahetub vastavalt vajadusele ja edasiläinud ajale - et ikka uus ja huvitav oleks?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 06 Jaan 2011 14:14

Tore ,et ükski kutsikatest siin foorumis olemas nüüd.Jälgiks huviga tema kasvamist ja sirgumist .Kindlasti on oma pere armsam ja kallim tegelane.Olgu siis isaks kes iganes.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Jaan 2011 16:50

Spock- kas teil suuremat pilti ka kutsikast on? Tahaks uudistada :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 18 Jaan 2011 19:00

Nüüdseks on siis juba kutsikas kolmekuune, aga kahjuks pole aega olnud uuemaid pilte arvutisse ära tõmmata. Panen teile siis uudistamiseks paar vanemat pilti kutsust, kui ta veel natukene üle kahe kuu oli

[IMG:1063:1599]http://i54.tinypic.com/fcpvt4.jpg[/img]

[IMG:1599:1063]http://i52.tinypic.com/2emh2ls.jpg[/img]

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 18 Jaan 2011 19:44

Oi kui armas tegelane! :porgand: :porgand: Mis värvi sellisel koerahakatisel ka keel on?
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 18 Jaan 2011 19:51

Imearmas väike tegelane! Näeb tegelikult täitsa rahumeelne välja. Välimuse järgi tundub nagu, et domineerivamad on vist lühikarv-chow geenid? Kuidas ta iseloomult on?
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 19 Jaan 2011 00:08

M3rka kirjutas:Oi kui armas tegelane! :porgand: :porgand: Mis värvi sellisel koerahakatisel ka keel on?

Tavaliselt on chow-mixidel keel lilla või siis vähemalt roosade lisanditega lilla.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 25 Jaan 2011 16:49

Keel on tagant poolt täiesti lilla ja eespool on ka mõned roosad laigud.

Iseloomu kohta niipalju, et kuts on väga isepäine, aga maiuse peale on nõus kõike tegema. Õpib käsklusi kiiresti. Me ei käi kutsikakoolis, aga praeguseks (3k ja 11 päeva) oskame juba kõrval kõndida, istuda, lamada, roomata, käppa anda(paremat ja vasakut), "Siia" peale kohale tulla (kui just midagi eriti huvitavat käsil pole :D ) ja ühe koha peal püsida vähemalt pool minutit. Nüüd siis harjutame pargis ka käsklusi, kuna toas on kõik ilusti selgeks saanud.

Õues hädadel käimist alles harjutame, aga siiamaani on ainult tõusvas joones läinud ja Spock oskab juba kannatada, kuni end riidesse panen ja õue saame.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 30 Jaan 2011 20:49

Elab meil kõrvalmajas üks selline tegelane, oleme mõne korra kohtunud. Värvilt chow.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 26 Veebr 2011 18:37

Spocki õde vajab uut kodu: http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/813562
kutsu otsib uut kodu kuna meie kõige väiksemal lapsel tekkis allergia,
meil on kiip ja omame passi, oleme chow ja soome püstkõrva tüdruk.
Väga mängu himuline ja sõbralik, saan lastega hästi läbi ja käin väljas , tuppa enam ei tee

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 26 Veebr 2011 18:56

Ahah. Hakkab peale. Huvitav, kas lisaks allergiale läheb arvesse ka näritud diivan ja kolm tooli.
Vabandan juba ette oma küünilisuse pärast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Inks » 03 Mär 2011 14:24

Tõesti armas tegelane:) Ilus kloon tulnud ja chowd tundub jah rohkem olema. Kuigi ausalt öeldes pole mul aimugi millised need soome püstkõrvad on:P
Chowd - mu lemmikud

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 03 Mär 2011 14:41

Vaata siis siia..
http://www.koer.ee/Soome_pustkorv.html
Mulle tundub kuts pigem püstkõrv kui chow :)
Vägisi kisub mõttele, et kas nii aretatigi lühikarvaline chow? :angel:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 03 Mär 2011 19:56

Täna sain päris üllatuse osaliseks, kui täiesti juhuslikult oma pargis Spocki õega kohtusin.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 06 Mär 2011 18:25

Oleme Alfiga mitmel korral selle tegelasega kohtunud. Ütlemata tore, sõbralik ja mänguhimuline tegelane, kuid lühikarvalise chowga sarnaneb ta siiski ainult värvi poolest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Baccara » 08 Mär 2011 14:07

Mina kohtusin ka eile spocki superarmsa õega. Väga asjalik ja aktiivne tegelane.Kahjuks esimese korraga minu koer ei klappinud temaga aga loodetavasti pikemas perspektiivis saavad neist ikka mõnusad mängukaaslased.
Meenutab samuti pigem püstkõrva kui chowd.

PostitusPostitas irina dostojevskaja » 16 Apr 2011 12:22

Chow mix populatsioon suureneb, jalle inimlik apsakas. :evil:
Varsti tunnistavad uus tõug, ja alati kuulutuses tõu nimi pantud, lühikarvalisest chowst seal juba nii kaugel. :cry:
http://www.kuldnebors.ee/search/lemmikl ... uage_id=et

Ära anda 8 segaverelist kutsikat. Ema lühikarvalise chow-chow mix ja isa teadmata. Kutsikad sündinud 06,03,2011. Kutsikad olnud õues sünnist saati, sobivad õuekoeraks. Loovutamine aprilli keskpaik-aprilli lõpp.
irina

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SissyJ » 16 Apr 2011 13:35

Näib, et Spock on onuks saanud :evil:
Andestagem oma lemmikuile nende puudused, sest meie enda omad on kujundatud nende näo järgi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 22 Apr 2011 16:23

Kas asub Spock ise Tartus või kohtasime üht tema õde/venda (Tähtvere linnaosa ja EMÜ hoonete vahepeal)? Jalutaja ütles, et chow ja laika mix, 6-kuune. Tahaks loota, et rohkem sellesarnaseid pesakondi ei olnud 6 kuu eest. :roll:

Koer oli küll ilus, ei saa salata, väga ilus.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 22 Apr 2011 16:33

Koerad ongi ilusad, kõik inimesed lihtsalt ei ole :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 22 Apr 2011 22:56

kilpkonn kirjutas:Kas asub Spock ise Tartus või kohtasime üht tema õde/venda (Tähtvere linnaosa ja EMÜ hoonete vahepeal)? Jalutaja ütles, et chow ja laika mix, 6-kuune. Tahaks loota, et rohkem sellesarnaseid pesakondi ei olnud 6 kuu eest. :roll:

Koer oli küll ilus, ei saa salata, väga ilus.

See võis olla mõni tema õde/vend, sest meie jalutame üldiselt Vaksali kandis ja peamiselt Karu pargis.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 22 Apr 2011 22:57

Vahepeal on Spock kõvasti kasvanud ka ning 6-kuuselt näeb ta välja selline:

[img:1599:1063]http://oi55.tinypic.com/fyfi89.jpg[/img]

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 06 Mai 2011 23:13

http://album.ee/album/556685/50270549
Harivaid pilte. Chowst pole peale väikseid miksimisi enam kuigi palju järel :)

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 06 Mai 2011 23:20

Peaks mainima, et kutsude emme on ütlemata ilus..

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Mai 2011 23:23

Sa pead silmas seda pilti, kus ema istub aiatoolil? Jah, ei vaidle vastu - väga ilus koer - ainult kas ka chow?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 06 Mai 2011 23:25

airepiret kirjutas:Sa pead silmas seda pilti, kus ema istub aiatoolil? Jah, ei vaidle vastu - väga ilus koer - ainult kas ka chow?

No see on ka piltide juures öeldud, et mix. :)
Omaette teema on (nagu alati), kas peab laskma jooksuajas koeral mööda ilma ringi laperdada...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Mai 2011 23:39

Maie, kuidas sa ometi aru ei saa - igal emasel peab olmea jooksuajal pesakond, sets kuidas sa keelad emasele koerale emarõõme, eksole. No ei saa ju keelata...loodus kutsub ja loodus on nii sättinud asjad. Ja inimene pole siin miskine tegija, tema pidagu lõuad ja vaadaku, kuidas tema emane koer ikka ja jälle 2 korda aastas kutsikad ilmale tood. Krt, kas seal majas ka emane inimene on? Las saab ka lapsi igal aastal.
Olen jah õel ja paha. Emasest on kahju - ja kutsikatest kah. Millal ometigi ükskord inimestel mõtlemisvõime tekib?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 07 Mai 2011 00:50

Oot, see tädi Maie lingitud pesakond ei ole ju kuidagi suguluses Spocki ega tema sugulastega, ega ju?

Tartus Tammelinnas elab ka üks juba keskealine chow ja ei-tea-kelle-mix. Tundub, et see punane värvus on neil tugevalt dominantne, aga vbl olen ma sadat sellist mixi näinud, kes lihtsalt ei ole pealtpoolt tuvastatavad, sest ei ole oma chow-st esika karvavärvust kaasa saanud.:roll: Aga Tammelinnas on näiteks ka taksijalgne Tiibeti mastif ühes aias. Ma alati mõtlen sealt möödudes, kuidas ta vanematel ikka õnnestus ja et loodetavasti oli taks isa, mitte ema...

Ma leidsin internetist sihukese (õnneks väljamaise) imelooma nagu border collie ja chow mix. Ei tea, kas ta on chow umbusklikkuse ja borderi maniakaalsusega. Mingil varjupaiga lehel ta oli, nii et ei imestaks. :| Issand võiks ikka tõesti saata milligrammikese mõistust neile imepaaritajatest koeraomanikkudele, tglt ka...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Mai 2011 11:45

Ma ei oska Spocki ja tema sugulaste kohta kahjuks infot anda :)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 07 Mai 2011 21:30

airepiret kirjutas:Maie, kuidas sa ometi aru ei saa - igal emasel peab olmea jooksuajal pesakond, sets kuidas sa keelad emasele koerale emarõõme, eksole. No ei saa ju keelata...loodus kutsub ja loodus on nii sättinud asjad. Ja inimene pole siin miskine tegija, tema pidagu lõuad ja vaadaku, kuidas tema emane koer ikka ja jälle 2 korda aastas kutsikad ilmale tood. Krt, kas seal majas ka emane inimene on? Las saab ka lapsi igal aastal.

Õigust räägid! Just hiljuti sattusin üldsegi mitte loomadega seotud foorumis lugema, et loomade kastreerimine-steriliseerimise asemel võiks pigem looma siis juba magama panna, sest see on jube piinamine, peaks olema kriminaalkuritegu ja mingit elamisväärset elu sel loomal nagunii peale seda loota ei ole ning loomad peaksid saama üldse alati teha seda, mida nad parasjagu tahaksid :irw:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

PostitusPostitas Annyiee » 09 Mai 2011 19:43

Mina olen siis Spocki õe Missy omanik. Kuna me kunagi kokku ei satu siis mul selline küsimus et kui sõnakuulelik Teie kutsa on?

Ja kas Teie kutsal on ikka veel titekarv :D nii nunnu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 29 Mai 2011 16:12

Annyiee võiks Spocki õest ka mõne pildi üles panna :)

PostitusPostitas Annyiee » 29 Sept 2011 23:21

[img:580:774]http://uniteddogs.s3.amazonaws.com/profile_580_1449551.jpg[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 08 Okt 2011 14:49

Spock ja ta õde saavad järgmisel nädalal aastaseks ja võin ka kirjeldada, milline Spock on teismelise eas. Haukumisega meil probleeme pole. Loomulikult kuuldes uksekella/koputamist, siis ta väheke turtsub ja teeb paar kurjemat haugatust. Niisama haukumist iga hääle peale on harva.

Lastega on siiamaani suhelnud rahulikult. Seisab ilusti ühe koha peal ja laseb end paitada, samuti pole ta lastele mänguhoos selga jooksnud. Kuna pole veel pidevaid kokkupuuteid lastega olnud, siis ei saa ma kindlalt öelda, et ta ka nii jääb, aga vähemasti praegu on kõik hästi olnud.

Jahiinstinkt lööb välja väiksemate loomade (nt. oravad ja kassid) peale. Siis on silmaga näha, kui erutunud koer on(väriseb ja niuksub), tahab sellisel hetkel justkui püssikuul järgi neile jõuda. Kurjemat poolt on mõnikord tänaval välja näidanud, kui mõni ärritunud koer vastu tuleb, kes tema peale juba uriseb ja haugub. Rahulike koerte vastu pole sellist külge veel välja näidanud.

Pärast koertekooli on paranenud see, et koer suudab ka üksinda toas olla. Varasemalt ta lõhkus mööblit ja haukus meeletult. Eks sain ise targemaks, kuidas oma välja minekust mitte suurt sündmust teha. Kindlasti aitas kool ka meil koera käitumist rohkem mõista ja sidet oma armsa sõbraga kinnitada. Tirimisega on meil aeg-ajalt veel probleeme, aga töötame pidevalt selle kallal.

Hoolimata tema tempudest, on Spock meile väga armas sõber ja rõõmu on temast rohkem kui kurbust.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Okt 2012 20:48

Üks chow ja soome püstkõrva ristand on nüüdseks omakorda kohtunud rottweileriga.
http://www.soov.ee/jarvamaa/Kutsikad_19 ... m?ca=1&w=3
Ära anda siis kolm kutsikat . 2 isast ja 1 emane . Kutsikad on sündinud 7.septembril . Kutsikate ema on chow-chow ja soome püstkõrva segu ( kõige viimane pilt nende emast ) ja isa on rotweiler .
Loovutan paari nädala pärast :)
Lisaonfot saab meililt ...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 01 Okt 2012 23:29

Kurb kuulda, et ei võeta õppust varasemast intsidendist :(

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Dets 2012 22:38

Saaga jätkub:
Ära anda Soome püstkõrva ja Chow-chow seguline emane koer . Kiibistatud . Hästi sõbralik . sündinud 14.10.2010

http://www.soov.ee/jogevamaa/Emane_koer ... m?ca=1&w=3

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Spock » 19 Dets 2012 00:27

Kuidagi tuttavad kuulutuse pildid, justkui sama koer kes rottweileriga kutsikad sai?!
Süda tilgub verd, et koer ära antakse ja kahjuks meie teda endale ka võtta ei saa :(

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline