On see tavaline, et paaritatakse DD 31 tulemusega?

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

On see tavaline, et paaritatakse DD 31 tulemusega?

PostitusPostitas karvik » 08 Nov 2010 19:28

Chow Chow kutsikad sündinud 17,09 kaks lühikavalist emast ja üks pikakarvaline isane kutsikas. Rahulikud ja laste sõbralikud. Loovutamise hetkeks kiibistatud, vaksineeritud, tõutunnistusega. ja EU passiga. Lisa piltte kodulehel aadressiga: http://www.accedo.ee/chowchow/ Loovutamine 17. november alates.

On see tavaline, et paaritatakse 05.06.2008 Düsplaasia - D/D 3/1
tulemusega chowd?
http://register.kennelliit.ee/reg/index ... ogId=78411

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 08 Nov 2010 19:52

karvik kirjutas:
tulemusega chowd?

ja ka koera ema ning kahe pesakonnakaaslase tulemused ei pane rõõmust kiljuma...
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 08 Nov 2010 22:45

Turr kirjutas:
karvik kirjutas:http://www.kuldnebors.ee/search/lemmikloomad/toutunnistusega-koerad/chow-chow/search.mec?pob_post_id=7837217&pob_action=show_post&pob_cat_id=11148&pob_browser_offset=50&pob_view_language_id=et

tulemusega chowd?

ja ka koera ema ning kahe pesakonnakaaslase tulemused ei pane rõõmust kiljuma...
Lugemiseks.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 08 Nov 2010 22:56

Üks asi on see, et aretusnõudeid ei ole või et omanik ei tea enda koera liigeste seisu, teine aga see, et teab, kuid siiski paaritab.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Nov 2010 23:00

See on see, et algul soovitakse kodukutsut, aga siis kui koeral hakkab jooksukas, tekkib kohe inimesel tunne, et koer peab talle raha tagasi teenima :evil:
Viimati muutis Maiemaie, 09 Nov 2010 22:24, muudetud 1 kord kokku.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas staily » 09 Nov 2010 11:35

karvik kirjutas:http://www.kuldnebors.ee/search/lemmikloomad/toutunnistusega-koerad/chow-chow/search.mec?pob_post_id=7837217&pob_action=show_post&pob_cat_id=11148&pob_browser_offset=50&pob_view_language_id=et

tulemusega chowd?

Kas siis oleks selle koera paaritamine ok, kui tal poleks ametlikku düsplaasia tulemust?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Nov 2010 13:26

staily kirjutas:

tulemusega chowd?

Kas siis oleks selle koera paaritamine ok, kui tal poleks ametlikku düsplaasia tulemust?

Mis mõttes? Kui tal ei oleks ametlikku düsplaasia tulemust, siis ei mina ega ka omanikud ju ei teaks tema liigeste seisukorda, välimiku kohta, kui sellele vihjati, ei oska mina midagi öelda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas staily » 09 Nov 2010 15:32

Mis mõttes? Kui tal ei oleks ametlikku düsplaasia tulemust, siis ei mina ega ka omanikud ju ei teaks tema liigeste seisukorda, välimiku kohta, kui sellele vihjati, ei oska mina midagi öelda.

Tänud vastuse eest :). Seega õpetus, kui ametlikke tulemusi pole nõutud, siis pole vaja kehvasid tulemusi ametlikuks kinnitada. Sest need koerad, kellel ametlikke tulemusi pole, on täiesti terved. Nagu ka selle pesakonna teine pool. Või mis põhjusega selle pesakonna esile tõid ...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Nov 2010 16:25

staily kirjutas:

Tänud vastuse eest :). Seega õpetus, kui ametlikke tulemusi pole nõutud, siis pole vaja kehvasid tulemusi ametlikuks kinnitada. Sest need koerad, kellel ametlikke tulemusi pole, on täiesti terved. Nagu ka selle pesakonna teine pool. Või mis põhjusega selle pesakonna esile tõid ...

Huvitav, poleks arvanudki, et kellegi konnasilmale astusin. Lõhnab paranoia järele. Kus ma ütlesin, et uurimata koer võrdub terve koer? Ma ütlesin, et uurimata koera kohta ei tea keegi, kas tal on midagi viga või ei ja kui ei ole kehtestatud aretusnõudeid, ei saa ka midagi nõuda, aga - KUI uuringud on juba tehtud, siis võiks ka vastavalt tulemustele otsuseid vastu võtta. Minul ei ole chowd, sinul ka mitte (?), aga ilmselgelt midagi sind nüüd väga häirib, äkki põhjendad, selle asmel, et mingeid vihjeid teha, nagu mul oleks olnud tagamõte JUST SEDA pesakonda siia linkida. Ma kordan veelkord, nagu ka privale vastasin: ma ei tea chowdest ega chowmaailma inimeste omavahelistest kanakitkumistest mitte kõige vähematki. Kuulutuse leidsin täpselt samamoodi nagu olen leidnud kõik teised siia postitatud lingid - juhuslikult. Avasin kuulutuse, sest mulle meeldivad lühikarvalised chowd, läksin EKL registrisse, sest kodukal oli link sinna pandud.

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 09 Nov 2010 18:50

Selle chow teema kohta, siis sellised tulemused teevad küll kurvaks, miks sellsite tulemustega koera küll paaritada :? . Kas tegemist on mingi eriti väikese arvuga isenditega, et kõik peaksid paljundamisele minema? :roll: .
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 09 Nov 2010 20:27

staily kirjutas:

tulemusega chowd?

kui koerale ei ole tehtud ametlikku düsp uuringut, tuleks teda käsitleda automaatselt kui DD33 uuringutulemusega koera, kõik!

OT, aga sellest ma küll aru ei saa, miks on võimalik teha düsp uuring ilma tulemusi kinnitamata. tulemused peaksid automaatselt minema kinnitamiseks, kas omanik soovib või mitte! düsp uuring ja selle tulemused ei ole jumal, kuid kui vanaemal, emal ja ema otsestel pesakonnakaaslastel on ikka väga kehvad tulemused, siis selliseid liine ei ole tuleks edasi paljundada.
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Nov 2010 22:38

Ma ei ole ühelegi enda koerale düsplaasia uuringut teinud (pean nüüd siia kindlasti ka lisama, et ei ole ka kunagi kedagi paaritanud), aga mulje on selline jäänud, et ma võin ju lihtsalt kliinikusse minna ja öelda, et tahan enda jaoks näiteks teada koera liigeste seisukorda ja ei soovi ametlikku hinnangut saada, seda enam, kui tegemist on tõuga, millel aretusnõuded puuduvad, ei tohiks ju mingit takistust olla, vägisi ju hinnangu saamiseks pilti keegi ära võtma ega kuhugi saatma ei hakka? Düsplaasia, eriti tugeva, näeb mu meelest küll iga veterinaar ära, selleks ei pea ortopeed olema, näeb ära ka inimene, kes on asjaga natuke kursis. Nii et mu meelest saab ikka ka "niisama" pildistada, kes rohkem kursis on, võivad täpsustada.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 09 Nov 2010 23:08

Turr kirjutas:OT, aga sellest ma küll aru ei saa, miks on võimalik teha düsp uuring ilma tulemusi kinnitamata. tulemused peaksid automaatselt minema kinnitamiseks, kas omanik soovib või mitte!
No ja kui ma ütlen, et mul on tõupaberiteta krants, siis kas arst saab keelduda düsplaasia pilti tegemast või saadab sellegipoolest koera pildi EKL-i? :nänä: Pole ühelegi oma koerale seda uuringut teinud, aga oletan, et ilma korraliku paberimajanduse ja koera identifitseerimiseta ei saada arst tulemust kuskile (patsiendi andmete konfidentsiaalsus; postikulu) ning EKL ilma vastava tasuta ei tee selle pildiga ka mitte midagi.

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 09 Nov 2010 23:17

Ei ole küll päris düsplaasia, aga näiteks chihude põlvi ei saadeta ka mitte iga kord EKLi. Nii et on koeri, kellel põlved ei ole mitte korras, aga ometi ei taheta ametlikku tulemust avalikustada ja kuna meil pole veel aretusnõudeid, siis ei ei huvita ka, saab kutsikaid seni teha :P
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 09 Nov 2010 23:22

Põlveuuringu tulemused lähevad EKL-i automaatselt, kui usaldusarst hindab ametlikul paberil. Kui tema või mõni muu arst avastab selle koeral tavalise arstliku läbivaatuse käigus, siis loomulikult ei lähe tulemus kuhugi kirja, sest jällegi, pole tõutunnistust ees, ei maksta lehe täitmise eest eraldi tasu ja nii edasi. Tegelikult loogiline. Aga haigete põlvedega koera aretuses kasutamine on kuritegelik, kui paarilist ei valita ega informeerita.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 09 Nov 2010 23:26

Chilipi, kahjuks saab arstile pärast öelda, et palun neid tulemusi mitte saata ja on arste, kes seejärel annavad tt tagasi ja ei saada neid tulemusi edasi, peaasi, et oma raha kliinik kätte saab :roll: . Ma tean mitut juhtumit, kust arst on halva tulemuse korral küsinud, kas soovite EKLi saata või ei. Kahjuks ei ole kõik midagi nii selge ja ilus siin maailmas :evil:

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 09 Nov 2010 23:31

Siin on koer, kellel pole uuringutulemust

http://register.kennelliit.ee/reg/index ... gId=126189

Kusjuures ma palusin selle EKLi saata (see on muide 00). Kuna see sinna ei ilmunud, siis ma võtsin paberi ise kaasa, mis mulle postiga koju tuli ja kuna EKLi oli muud asja, siis palusin ise see tulemus sinna lisada ja nad tegid paberist koopia ka, silmauuringu omast ka muide, aga mida ei ole, on tulemused :irw: ).

Aga jah, ka minult on küstud, küll mõni aasta tagasi, kas ma tahan pärast otsustada tulemuste avalikustamise üle või teeme kohe paberid ka...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 09 Nov 2010 23:34

karvik kirjutas:Ma ei ole ühelegi enda koerale düsplaasia uuringut teinud (pean nüüd siia kindlasti ka lisama, et ei ole ka kunagi kedagi paaritanud), aga mulje on selline jäänud, et ma võin ju lihtsalt kliinikusse minna ja öelda, et tahan enda jaoks näiteks teada koera liigeste seisukorda ja ei soovi ametlikku hinnangut saada, seda enam, kui tegemist on tõuga, millel aretusnõuded puuduvad, ei tohiks ju mingit takistust olla, vägisi ju hinnangu saamiseks pilti keegi ära võtma ega kuhugi saatma ei hakka? Düsplaasia, eriti tugeva, näeb mu meelest küll iga veterinaar ära, selleks ei pea ortopeed olema, näeb ära ka inimene, kes on asjaga natuke kursis. Nii et mu meelest saab ikka ka "niisama" pildistada, kes rohkem kursis on, võivad täpsustada.

Minu koeral on pildid tehtud. Lihtsalt niisama lasin teha endale teadmiseks koos steriliseerimisega (üks narkoos). Pildid minu käes, arsti hinnang (suusõnaline) kah. Pilte kuhugi ei saadetud. Aga loomulikult peale steriliseerimist ta aretusse kah ei lähe. :D
Everyone around you was corrupted

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 09 Nov 2010 23:57

Senssi kirjutas:Aga jah, ka minult on küstud, küll mõni aasta tagasi, kas ma tahan pärast otsustada tulemuste avalikustamise üle või teeme kohe paberid ka...

Ja minu kahelt kutsikaomanikult ka.

õelusejumalanna kirjutas:Minu koeral on pildid tehtud. Lihtsalt niisama lasin teha endale teadmiseks koos steriliseerimisega (üks narkoos). Pildid minu käes, arsti hinnang (suusõnaline) kah. Pilte kuhugi ei saadetud. Aga loomulikult peale steriliseerimist ta aretusse kah ei lähe.

No koeraomaniku mätta otsast vaadatuna pole vahet, kas ametlik tulemus või mitte. Aga kasvataja või tõuühingu mätta otsast vaadatuna on nutune, kui mingit statistikat teha ei saa.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 09 Nov 2010 23:57

Senssi, huvitav kogemus. Mul kõigil põlvede ja silmade tulemused seni puhtad olnud, ehk pole ka seepärast kunagi küsimust olnud, kas saata tulemused või mitte. Ja tulemused kenasti näha ka.

Sellegipoolest, põlvede kohta on üldine soovitus, et kerge astmega koera võib aretuses kasutada, kui paarilisel on puhas tulemus, niiet kuni seda reeglit järgitakse, võib tulemust registrisse ka mitte kanda. Ise kutsikaostjana küll eelistaks, et mõlemal vanemal on ametlik tulemus, aga olgem ausad, enamik ei oska seda küsida.

Vabandust, et teema düsplaasia pealt ära ajasime!

Düsplaasia koha pealt niipalju, et hea peremees ei koorma nii haigete puusadega emast koera tiinusega olenemata sellest kas koera tulemus on andmebaasis näha või mitte, kas see pärandub või mitte. Oma emase tervise hoidmine peaks ikka esikohal olema. Isase koera valik on aga emase omaniku rida ja emase omanik peaks küll soravalt ja ilmekalt suutma seletada, miks kõigi võimalike seast just see isane välja sai valitud.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 10 Nov 2010 00:02

õelusejumalanna kirjutas:
karvik kirjutas:Ma ei ole ühelegi enda koerale düsplaasia uuringut teinud (pean nüüd siia kindlasti ka lisama, et ei ole ka kunagi kedagi paaritanud), aga mulje on selline jäänud, et ma võin ju lihtsalt kliinikusse minna ja öelda, et tahan enda jaoks näiteks teada koera liigeste seisukorda ja ei soovi ametlikku hinnangut saada, seda enam, kui tegemist on tõuga, millel aretusnõuded puuduvad, ei tohiks ju mingit takistust olla, vägisi ju hinnangu saamiseks pilti keegi ära võtma ega kuhugi saatma ei hakka? Düsplaasia, eriti tugeva, näeb mu meelest küll iga veterinaar ära, selleks ei pea ortopeed olema, näeb ära ka inimene, kes on asjaga natuke kursis. Nii et mu meelest saab ikka ka "niisama" pildistada, kes rohkem kursis on, võivad täpsustada.

Minu koeral on pildid tehtud. Lihtsalt niisama lasin teha endale teadmiseks koos steriliseerimisega (üks narkoos). Pildid minu käes, arsti hinnang (suusõnaline) kah. Pilte kuhugi ei saadetud. Aga loomulikult peale steriliseerimist ta aretusse kah ei lähe. :D

Tark tegu. Mina laseks ka, kui oleks juba põhjus narkoosida. Hiljuti koer just tegi endale armuvalus tagajalgadel tatsates liiga ja hakkas lonkama, ma kaua aega kaalusin, kas minna või mitte ja kuidas ma seletama hakkan, et tehke pildid, aga narkoosi ma ei taha :D , õnneks mõnepäevane valuvaigistite kuur tundus aitavat, samas ei ole mul nii vana koera puhul ka selle tarkusega enam suurt midagi peale hakata, on tal düsplaasia või mitte, lõikama teda nagunii ei hakka. Doberid on aktiivsed koerad ja kui veel isu mõnda spordiala harrastada, on kindlasti hea teada, et koerale liiga ei teeks.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Nov 2010 00:11

Mina olen Maaritiga nõus - koera küll aretuses ei kasutata, kuid ilmselt on see ikkagi statistika jaoks vajalik info. Mul on ka mitu kasvandikku, keda aretuses ei kasutata, kuid kellel on HD/ED tehtud.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 10 Nov 2010 00:11

chilipi kirjutas: Isase koera valik on aga emase omaniku rida ja emase omanik peaks küll soravalt ja ilmekalt suutma seletada, miks kõigi võimalike seast just see isane välja sai valitud.

Kui sa selle juba jutuks tõid, siis nagu mulle öeldi, et antud isase koera omanik pidi olema chowde tõuühingu aretustoimkonna ja juhatuse liige, nii et ju ta peaks emase uuringute tulemustega ikka kursis olema.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 10 Nov 2010 00:15

Näiteks import koerte uuringute tulemusi, kes EKL'i alla edasi kantud ei ole, ei saagi Eestis ametlikult kinnitada düsplaasia tulemust. Usun, et veti kohustus ei ole muretseda iga tehtud pildi jõudmist ametlikule kinnitamisele.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 10 Nov 2010 00:25

Veronts kirjutas:Näiteks import koerte uuringute tulemusi, kes EKL'i alla edasi kantud ei ole, ei saagi Eestis ametlikult kinnitada düsplaasia tulemust.

Tõesti? Tean koera, kellel on EKL registris nii silma- kui põlveuuringu tulemused, kuigi koer ise pole EST registris. Kummaline diskrimineerimine sel juhul.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 10 Nov 2010 00:28

airepiret kirjutas:Mina olen Maaritiga nõus - koera küll aretuses ei kasutata, kuid ilmselt on see ikkagi statistika jaoks vajalik info. Mul on ka mitu kasvandikku, keda aretuses ei kasutata, kuid kellel on HD/ED tehtud.

No ütlen ausalt, et selle peale ei mõelnud. Lisaks maksta 1000 või enam krooni rohkem seetõttu, et ainult paber saada... hmmm. No ei tundunud mõistlik. Eriti kuna koera aretuses ei kasutata.
Kui tõuühing tahab ka mittearetuses olevate koerade infot, siis mõelgu välja süsteem, kuidas seda soodustada, et tehtaks ametlike uuringuid, mis EKLi läheks, mitte ainult oma huviks.

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 10 Nov 2010 00:29

Ma arvan, et on selge, et hea tahtmise korral saab varjata nii düsplaasia kui ka põlvede ametlikku tulemust ja EKLi seda mitte lasta saata. Mis iseenesest on väga kurb :? . Aga kuna paljudel tõugudel ei ole uuringud kohustuslikud, siis tehakse, mis tahetakse. Ja kui ka on teada, et kellelgi on D/D või E/E puusad või 4/4 põlved, siis ei saa keegi takistada ka neid kasutamast. Kurb, aga tõsi! Ja on kavalaid, kes neid tulemusi salajas hoiavad, nii ei teki mingit avalikku hukkamõistu ka ja saab rahus kutsikaid vorpida :evil:

On kenneleid, kus osadel koertel on uuringutulemused kirjas ja osadel ei ole, huvitav eksole?!

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 10 Nov 2010 00:33

karvik kirjutas:
chilipi kirjutas: Isase koera valik on aga emase omaniku rida ja emase omanik peaks küll soravalt ja ilmekalt suutma seletada, miks kõigi võimalike seast just see isane välja sai valitud.

Kui sa selle juba jutuks tõid, siis nagu mulle öeldi, et antud isase koera omanik pidi olema chowde tõuühingu aretustoimkonna ja juhatuse liige, nii et ju ta peaks emase uuringute tulemustega ikka kursis olema.

OT täiesti, aga siinkohal meenub ühe kasvataja öeldu, selgitamaks üht paaritust: no aga isane peab ju k...i saama :P

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 10 Nov 2010 00:35

1000 krooni rohkem? Minu teada on hindamistasu EKL liikmele 200 krooni?

Minu kenneli kutsikate ostu-müügilepingus on lisapunk, et koerale tuleb teha vanuses 1-3 aastat düsplaasiauuring. Olen seletanud kõigile ka lahti, miks see on oluline ja mul pole kordagi tulnud ette, et keegi oleks olnud selle vastu. Kui armastad tõugu, siis hoolitse tema eest.

Siin ka näide tõuühingu poolt soovitatud ostu-müügilepingu lisast, kus samuti uuringute kohta punkt kirjas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 10 Nov 2010 00:36

Ja jälle jõuab jutt lõpuks otsaga sinnani, et mõni toob uuringute kodukale mitte välja panemise põhjenduseks selle, et ta ei ole tulemuste õigsusega nõus, nagu näiteks hiljutisest Lüübeki kenneli malamuutide teemast lugeda sai.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 10 Nov 2010 00:37

maarit kirjutas:1000 krooni rohkem? Minu teada on hindamistasu EKL liikmele 200 krooni?

Minu kenneli kutsikate ostu-müügilepingus on lisapunk, et koerale tuleb teha vanuses 1-3 aastat düsplaasiauuring. Olen seletanud kõigile ka lahti, miks see on oluline ja mul pole kordagi tulnud ette, et keegi oleks olnud selle vastu. Kui armastad tõugu, siis hoolitse tema eest.

Siin ka näide tõuühingu poolt soovitatud ostu-müügilepingu lisast, kus samuti uuringute kohta punkt kirjas.

No ei vaidle vastu, asi oli aastaid tagasi. Igatahes mul ei olnud motivatsiooni maksta MINU JAOKS mõttetu paberi eest rohkem. ;)
Ahjaa, ma pole EKL liige.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Nov 2010 01:05

Aastaid on püdinud ametliku hindamise hind seal 200 krooni juures. 100 ja rohkem krooni maksad siis, kui lähed eraldi HD/ED uuringut tegema. Kui koer oli sterriks niikuinii narkoosis, siis piltide hind ei peaks ületama miskist 500 krooni - enamuse HD piltide hinnast moodustab narkoosi hind.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 10 Nov 2010 09:45

maarit kirjutas: Kui armastad tõugu, siis hoolitse tema eest.

Köhh....no ei ole kogu oma kasvatuse ajal olnud põhjust muretsemiseks,
olen esimesi tõus, kes kunagi oma kasvandikke hakkas uurima düsplassi ja silmade ja maksa suhtes,
enamuses on olnud A-, mõni väga ükskik B- ja Norras ka üks C-puusaline kasvandik.Peaks ma ennast nüüd (dobermannikasvatuse suhtes postuumselt) tõugu mittearmastavaks kasvatajaks pidama? :roll:

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 10 Nov 2010 10:22

Ei, Algi, miks? :o
Kas Sa lugesid mu postituse mõttega läbi? Ma pidasin just silmas, et tõugu armastav inimene hoolib terviseuuringutest ja nende tulemustest.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 10 Nov 2010 11:03

maarit kirjutas:Ei, Algi, miks? :o
Kas Sa lugesid mu postituse mõttega läbi? Ma pidasin just silmas, et tõugu armastav inimene hoolib terviseuuringutest ja nende tulemustest.

Noh, sedakaudu, et vastustundlik kasvataja kirjutab lausa lepingulisana, et peab tegema uuringud, mina seda pole teinud aga tõesti aretust arvasin tegevat südamega.....
:)

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 10 Nov 2010 12:12

Ilmselt väljendasin end ebaselgelt, aga pidasin silmas, et mul pole olnud keeruline inimestele selgeks teha, miks on terviseuuringud olulised.

PostitusPostitas evita » 10 Nov 2010 15:29

Natukene või siis rohkem OT - aga tuli meelde üks kogemus seoses kasvatajate ja terviseuuringutega. Nimelt plaanisin mitmed aastad tagasi endale teist koera osta, tõug oli väga kindel ja täiesti kogemata sattusin kennelile, kus olid minu pilgule väga ilusad koerad ja parajast ka paari nädala vanune pesakond. Vastusena minu pikale ja põhjalikule kirjale sain kasvatajalt positiivse vastuse, kus muuhulgas märgiti, et kasvataja kindlasti soovib saada hiljem terviseuuringute tulemusi, ka juhul, kui koera ei ole plaanis aretuses kasutada. Minule isiklikult selline lähenemine väga meeldib.

Asja teine külg on see, et kirja lõpus teatas sama kasvataja, et on midagi, millest ma teadma pean, enne kui lõplikult otsustan - nimelt on pesakonna liinides sees epilepsia - kutsikate isa pesakonnas on epileptik, samuti kutsikate isaisa teise emasega toimunud paarituses.

Mina tookord loobusin. Iseenesest on tore, et kasvataja oli nii aus. Samas on huvitav, et pesakonna suurus oli 12 ja ajaks, mil mina ühendust võtsin oli vaba ainult 3 kutsikat.
Home is not where the heart is, it's where the dog is. Where is my home?

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline