Defektiga emase chowka paaritamisest

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Defektiga emase chowka paaritamisest

PostitusPostitas Tiffany » 27 Juul 2010 12:33

tere
mul on kodus 3 aastane emane chow chow - must lühikarvaline.
koeral on aga väike def. küljes nimelt on tal vale hambumus (ülemine lõualuu on alumisest eespool.)
olen seda mitmest allikast uurinud aga ühest vastust ei ole siiani saanud.
nimelt tunnen huvi kas mul on võimalik (kas tohib,tasub jne) teda paaritada? seda ma tean et kutsikad pabereid ei saaks aga ühest kohast kuulsin et see on lausa trahvitav kui ma veaga chowkat paaritada lasen kuna % on suur et ka kutsikated tulevad vale hambumusega.
paaritamise eesmärk ei olegi kutsikad müügi eesmärgil saada vaid endale mõni kuts juurde ja tean ka oma sugulasi kes sellist karvakera endale tahaks..
seega kes oskab nõu anda siis on info teretulnud..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 27 Juul 2010 12:40

Natuke teisest nurgast, trahvi ei tee sulle keegi kui nad pabereid ei saa, see nn kallima tasuga registreerimine on juhul kui soovid neile pabereid saada ja see ongi rahavakeeli see nn trahv. Kui pabereid ei taha ongi tulemuseks tõukoeranduse mõistes krants.
Aga mõtle sellele, et juhul kui sinu koeral on ainsaks mureks see, et väike valehambumus, siis juhul kui sa ei tea oma tulevaste kutsikate isa tausta piisavalt hästi võib kutsikatel tulemuseks olla valehambumus kus kihvad kasvavad suulakke ja need tuleb üldse eemalda... kas sa tahaksid oma tuttavatele, kes sellist karvakerakest tahaks, ühtlasi kupatada potensiaalselt kaela looma, kelle esimesel eluaastal juba kirurgi juurde minna tuleb - mõtle, kas ikka on sinu koeral neid kutsikaid vaja - võta endale parem mõnest nn korralikust pesakonnast endale teine kuts kui teise koera isu nii suur.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Juul 2010 12:57

Su koera kutsikad saaks minu arust isegi paberid ilma igasuguse trahvita. St lugedes tõuraamatumäärust ma ei leia, et oleks midagi, mis takistaks. Peale su oma südametunnistuse - milleks paaritada sellise defektiga koera, kelle defekt võib osutada koera elu olulisel määral segavaks ja valusaks? Kas su koera silmad ja põlved on uuritud? Ehk pole hambad ainus põhjus, miks teda aretuses mitte kasutada?

Tuttavad, kes sarnast karvakera tahavad, võiksid ju pöörduda sinu koera kasvataja poole, või mõne teise kasvataja poole. Sinul ei tule pesakonna üleskasvatamine sugugi odavam kui see, mis nad kasvatajale kutsika eest maksma peavad. Isasele paaritustasu, emasele lisatoit tiinuse ajal, kutsikate järelt kasimine, kasimine, kasimine, lisatoit kutsikatele, sinu oma vaba- ja unaeg, mis kutsikatele kulunud, ussirohi, kiibid, passid, tõutunnistused - ja siis pead sa oma tuttavate käest saama raha, nad peavad olema mitte ümber mõelnud, ja sul on vaja ka ülejäänud kutsikatele kodud leida, ja seni nad söövad ja sittuvad sinu kodus. Mõtle hoolega, enne kui paaritad.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tiffany » 27 Juul 2010 13:54

tänud vastajatele.
ega see paaritamise isu mul suur ei olegi.
tahtsingi seda lihtsalt uurida kas see reaalselt on lubatud jne ja mis see endaga kaasa tooks.
ise olen oma karvakeraga rahul ja soovtan tuttavatal siis teiste kasvatajate poole pöörduda.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 27 Juul 2010 16:54

Imelik küll, et kui kutsikat ostetakse, siis ütlevad suurem jagu ostjaid, et las olla mingi väike viga külges, siis saab ju odavamalt. Aga kui kutsikas suureks kasvab, siis tekkib kõigil kohe suur himu paaritada. :twisted:
Palun mitte paaritada valehambumusega koera! Kui Sinu koer sulle armas on ja sa seda tõugu austad, peaks sul olema ka niipalju südametunnistust, et sa veaga koeri juurde ei tooda!
paaritamise eesmärk ei olegi kutsikad müügi eesmärgil saada vaid endale mõni kuts juurde ja tean ka oma sugulasi kes sellist karvakera endale tahaks..

Mis tähendab mõni kuts juurde? Mille jaoks paaritada enda koera, kellel on valehambumus ja jätta endale sealt jälle võimalik valehambumuse edasikandja? Milleks oma sugulastele anda/kinkida/müüa sellist koera?

Hetkel on saadaval üsna mitu pesakonda chow kutsikaid, ma küll ei näe, et hetkel chow chowsid saada ei oleks ja et nad oleks meeletu defitsiitne tõug.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Juul 2010 18:39

Lugesin mitte ammu aega tagasi ühest foorumist, et on inimesi, kes on enda hambumusvigadega koeri paaritanud ja omakorda ka mõnda nende järglast, tulemus oli selline, et hakkasid juurde tekkima muud defektid, nagu näiteks peitmunandilisus, sinised silmad, kurtus jne. Hambumusvead pidid olema tõsiseks signaaliks sellele, et koera geneetikaga ei ole kõik korras. Aga samas, äkki veab, eksju, meil ju paljud loodavad selle peale :twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuulio » 27 Juul 2010 19:39

Ok, ma arvan et siin juures võiks kõik kogenud koerakasvatajad/aretajad/omanikud rõõmsad olla, et inimene taipas tulla nõu küsima!

Mina olen koertepargis kohanud inimesi, kes sini silmselt on soovinud oma 'jack russellit' minu Beagle'ga paaritada, et noh, kõrvad on veits teistmoodi, aga muidu tuleks ju ilusad kutsikad. Ning neid, kes reaalselt arvavadki, et nende paberiteta 'tõukoeral' PEAB olema vähemalt üks pesakond, on ka rohkem kui arvata võiks. Ning kurb ongi see, et need inimesed ei tee seda pahatahtlikult või rahaahnusest. Nende jaoks on koerandus-maailm täiesti tundmatu. Seega minuarvates on ülimalt tervitatav, et siia küsima tuldi, mitte ei joostud kohe uisapäisa esimese isase juurde karvapalle tootma.

Lisaks, kuna mind koeranäitused ei huvita ja oma emasele ei kavatse ma kunagi pesakonda teha, siis te ei kujuta ette ka kui palju ma olen kohanud hämmastunud pilke, et miks ma siis endale paberitega emase soetasin, kui talle poegi ei taha. Lihtsalt, tavainimene ei oska mõelda nii, nagu koeranduses väga sees olev inimene.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Juul 2010 20:08

Tuulio, mina ei ole siiani kohanud veel kedagi, kes oleks ümber mõelnud, kui paaritamismõtted juba pähe tulnud. Vaatamata vastukajale. Ausalt. Kui kasvõi üks erand tekiks, oleks muidugi hea, aga ma olen skeptiline. Päris selline tavaline koerandusega üldse mitte kursis olev inimene ei leia ka seda foorumit üles, ammugi ei tee ennast kasutajaks, aga kui juba kasutaja on, siis võiks ju ka kasutada, otsingut näiteks hambumuse ja paarituste teemal. Muidugi tore, et see küsimus siia esitati, küll aga ei tähenda see, et neid kutsikaid kindlasti ei tule, eriti kui nagu ise veel koeri tahaks ja tuttavad ka. Valehambumusega on asi nii, et ei pruugi ühelgi kutsikatest seda tulla, samas omakorda nende järeltulijatel võib, ei hakkaks neid ju keegi steriliseerituna müüma. Mind ärritas see teema tegelikult just peamiselt kahel põhjusel, esiteks on chowsid on minu teada lausa VÄGA palju ja teiseks see "paaritamise eesmärk ei olegi kutsikad müügi eesmärgil saada vaid endale mõni kuts juurde ja tean ka oma sugulasi kes sellist karvakera endale tahaks.. ", mis on tüüpiline õigustus paberiteta ja/või vigadega koerte paaritajatele. Ma ei tea, mis teemaalgataja peas toimub, aga mulje jääb kahjuks selline, võibolla olen ülekohtune.

PostitusPostitas Eveon » 27 Juul 2010 21:46

Maiemaie kirjutas:Mis tähendab mõni kuts juurde? Mille jaoks paaritada enda koera, kellel on valehambumus ja jätta endale sealt jälle võimalik valehambumuse edasikandja? Milleks oma sugulastele anda/kinkida/müüa sellist koera?

Hetkel on saadaval üsna mitu pesakonda chow kutsikaid, ma küll ei näe, et hetkel chow chowsid saada ei oleks ja et nad oleks meeletu defitsiitne tõug.

Maiemaie naiivik, enda koera kutsikat ei pea ostma!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tiffany » 27 Juul 2010 22:03

ausalt oledes ei ole tore neid neg. kommentaare lugeda. enda aruvates ei tõstatanudki seda teemat et len nyyd 100% kindel et tahan kutsikaid saada aga ah küsin igaksjuhuks targematelt nõu.
võin 200% kinnitada et ei paarita oma koera kuna sain kinnitust sellel mida ka ise uskusin - kui on viga küljes siis ei ole tarvidust sama või uute vigadega krantse juurde tekitada!
nendest pahandajatest ei saa ma aga aru ja see teeb veidi vihaseks et mind nyyd justkui häbiposti riputati et selle teema tõstatasin!
pigem tahtsingi seda et kuna seda teemat siin üleval polnud (vabandan kui kuskil arhiivis on, ei ole siin nii sage kasutaja) siis keegi kellel ehk samal teemal küsimusi tekkinud saab siit vastuseid!
siirad vabandused kui jätsin vale mulje et tahan kindla peale koera paaritama hakata, vaatamata tema tervise iseärasustele!

võib teema lukku panna!
Päikest ja ilusat suve jätku!

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 27 Juul 2010 22:19

Tiffany. Need kurjad kommentaarid pole hoopiski kurjalt mõeldud tegelikult Sinu pihta, juhul kui Sa oma koera ei paarita :D
Need, kes reageerivad ja veel tuliselt reageerivad, neile läheb see asi korda lihtsalt nii väga, et ei suuda vahel absoluutselt emotsioonitult ja sealt lähtuvalt maksimaalselt viisakalt kirjutada.
Oled supertubli, kui pakud oma mõmmikule armastava kodu, kuid võtad talle kaaslase kuskilt mujalt :)
koerad ei valeta

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Juul 2010 16:11

Kui vastuseid ei meeldi lugeda, siis ei ole mõtet üldse küsida :irw:
Tõsisemalt rääkides: paraku on elu kord juba selline, et kõik ei ole ainult lust ja lillepidu ja pluti-pluti. Ehk siis vahel ongi vastused kurjad või tõsised või isegi õelad, kuid tihtipeale on see ainus viis, et inimesele aru pähe panna.

Ma tõesti loodan, et ma ei pea varsti kuskilt lugema kuulutust: kodu otsivad valehambumusega kutsikad...
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas riinare » 29 Juul 2010 14:06

OT. Ei kuuluta keegi, et "valehambumusega" - kõigil on väga tõulised ja suure potensiaaliga - vahest küll ilma TT-ta aga "tokumentid" (näiteks vaktsineerimispassi näol) absoluutselt olemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 11 Aug 2010 22:50

Aga minul tekkis ka küsimus, kül tiba teistsugune. Kuna lapse tõttu on meil näitstel osalemata jäänud, siis ametlikke hinnanguid pole saanud. Kül aga oleme koera näitusi külastades kaasa võtnud ja mitteametlikult mõnelt kohtunikult oma koerale hinnangut lasknud anda, mis pole sugugi pahaks osutunud. Koer ka hea tervisega, silmad ei jookse, hambumus korras, liigesehädasid pole ka rohkem täheldanud (korra ehmatas, et äkki tagakäpal kõõluse rebend).
Ühesõnaga koer justkui aretuseks sobiv isend. Koer saab novembris kahe aastaseks, et kui aretusse lasta, et siis justkui peaks olema viimane aeg asjaga tegelema hakkama (näitused ametlike hinnangute saamiseks, vajalikud terviseuuringud jne). Koer sai võetud aga perelemmikuks, mitte aretuse eesmärgil. Nüüd siis tekkiski mul küsimus, et mida teha, steriliseerida koer või näha vaeva, et chowde sekka ka omalt poolt värskemat verd lisada?
Kui kahju oleks kui üks sobiv isend aretuse ringist välja jätta????
Olen vahva ja vallatu

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Aug 2010 23:18

Selleks, et teada saada, kuidas on koera tervilik seisund, soovitan teha ikkagi korralikud uuringud- soovituslikult silmauuring ja düsplaasia. See, mis oma koera oma silmaga vaadates näha, ei ole siiski see, mis on arsti kontrollitud ametlik tulemus.
Lisaks soovitan ka osaleda 2-3 näitusel ja saada ametlik hinnang oma koerale. Ringi kõrvalt võib kohtunik anda ka kerge hinnagu, vaadates korra koera peale ja öeldes, et kena küll. Seda enam, kui tegemist on näiteks kõikide tõugude kohtunikuga, kes ei pruugi antud tõugu väga lähedalt tundagi.
Koer sai võetud aga perelemmikuks, mitte aretuse eesmärgil. Nüüd siis tekkiski mul küsimus, et mida teha, steriliseerida koer või näha vaeva, et chowde sekka ka omalt poolt värskemat verd lisada?

Esimese tsiteeritud lausega on ju tegelikult kõik ära öeldud. Koer on ostetud pere lemmikuks. Lisaks sellele lausele ütleks ma veel, et hetkel on tõeline chow pesakondade üleküllus. Müüa on suhteliselt raske, nõudlust väga ei ole. Mis siis, kui sünnib 8 kutsikat? Kuhu need kõik panna? Pesakonna üles kasvatamine on suur töö. Kas Sa tahaksid aretusega tegeleda, või arvad, et võiks teha lihtsalt 1 pesakonna? Kas see pesakond annab Eesti chow populatsioonile midagi juurde?

Värske verega on selline lugu et... Värsket verd võiks keegi hoopis Eestisse sisse tuua :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 11 Aug 2010 23:40

Suure pesakonna saamise hirm on mul kül ja see ongi peamine põhjus, miks ma pesakonna mõtteid eriti tõsiselt ei ole kaalunud ja müügist kui sellisest ei tea ma üleüldse tuhkagi :).
Kuigi vahest tahest tahtmata tekib peas see küsimus, et kui siiski..... ja seda ikka nii nagu kord ja kohus ette näeb (suure töö ja vaevaga, mis teadagi ei ole odav lõbu ega ka lühiajaline kogemus). Isegi olin mõelnud, et kui ka paarituseks lähekski, siis eesti ja selle lähiümbrust ma ei vaataks, kuna tean, et siin nad kõik kaugelt siiski seotud (või vähemalt sellist juttu olen kuulnud).
Et kui juba vaeva näha, siis ikka nii et sellest ka tolku oleks aga jah, ega päris hiina või ameerikasse koera paaritamiseks sõita ka vast ei õnnestu :(

No mis parata, kui vahest ikka see kahtluse uss hinge närib...... ja muideks, teema püstitajast saan ka aru, selles sugulaste poolsest ootejärjekorrast. Meil tekkis ka kahest sugulasest kindlad kutsikasoovijad - aga teadagi, et neid turu hinnaga neile müüa ei saa ;) ikkagi sugulased ju:)
Olen vahva ja vallatu

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Aug 2010 23:48

Vat mina ei saa sellest kahtluse-ussist aru :roll: - no ja eks ma olen ka juba vana ja tühm inimene. Aga kui koer on võetud perelemmikuks - siis miks peaks perelemmikut nüüd ühtäkki hakkama aretama? Kui tahetakse tegelda aretusega - ja mitte paljundamisega - siis selleks tehakse juba enne kutsika soetamist tükk tööd ära? Aga noh - tsiteerides Katleeni - mida mina ka tean nendest asjadest...
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Aug 2010 23:51

Imelikul kombel ei taha minu sugulastest keegi endale chowd, kuna suurema osa peale on Mari urisenud ja kõik kardavad kammimist nagu tuld. Mulle sobib.

Minu arust ei peaks tegema pesakonda selle pärast, et saada teada, mis tunne on nunnusid kodus pidada. Pesakond võiks olla siis, kui koer on hea iseloomuga, terve ja ilus. Ja kui omanik teab ühte-teist omal maal olevate liinide kohta ja soovituslikult ka kaugemal olevate liinide kohta. Lisaks võiks tal olla ettekujutus, mis tüüpi chow talle meeldib. Ehk siis: palju tööd on ees! Jõudu!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 11 Aug 2010 23:59

minu kahtlused tekkisidki sellest, et kiidusõnad koera aadressil olid enam kui kõlavad ja neid kuuldes olin kui sulavõi valmis vastuvoolu voolama:). Mul tekkiski tunne, et kui ma lasen ta steriliseerida nagu algselt lemmikuks võttes plaanisin, siis olen paha teoga hakkama saanud.
Vahest peaks kiidulaulu kuuldes kõrvad kinni panna :D

Aga mis sa Maiemaie sisse toomise all mõtlesid? Kutsikat, kes mõlemi vanema poolt pole eestis leiduvate karvapallidega seotud?
Olen vahva ja vallatu

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Aug 2010 00:02

Aga mis sa Maiemaie sisse toomise all mõtlesid? Kutsikat, kes mõlemi vanema poolt pole eestis leiduvate karvapallidega seotud?

Jah. Mõtlesin seda, et kui on plaanis kunagi tulevikus perre veel 1 chow võtta, siis võiks ju kaaluda midagi uut Eestisse tuua. Uurida internetis, vaadata kennelite kodulehti, näituste pilte. Valida välja, millist tüüpi koer meeldib. Kontakteeruda kasvatajaga... jne jne.
Seda eeldusel, et on huvi tõuga tegeleda.

ps. ma ei leia, et steriliseerimine oleks mingi paha tegu :) Kui otsus on kindel, on ju endal pärast 100 x lihtsam.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 12 Aug 2010 17:38

airepiret kirjutas:Vat mina ei saa sellest kahtluse-ussist aru :roll: - no ja eks ma olen ka juba vana ja tühm inimene. Aga kui koer on võetud perelemmikuks - siis miks peaks perelemmikut nüüd ühtäkki hakkama aretama? Kui tahetakse tegelda aretusega - ja mitte paljundamisega - siis selleks tehakse juba enne kutsika soetamist tükk tööd ära? Aga noh - tsiteerides Katleeni - mida mina ka tean nendest asjadest...

Kuna mul endal on analoogne teema Kojas olemas, siis saan aru küll neist kahtluseussidest. Kui perelemmikust kasvab väga ilus ja hea oma tõu esindaja, miks siis teda aretada ei võiks? Ega kasvatajad ju kapsalehe alt leitud ei ole, nii mõnigi on alustanud kogemata koerandusse sattumisest ning esialgselt "kodukoeraks" võetud loomaga. Kui käia koeraga näitustel ära ja teha terviseuuringud, siis saab edasi vaadata, mis ja kuidas. Äkki tal on tegelikult hea aretusemane kodus?
Mina võtsin endale sportkoera ja potentsiaalse aretusemase. Omast arust tegin ka korraliku eeltöö ära, aga ega asjast kõravltvaatajana ikka enne aru ei saa, kui juba oled tõus sees. Omal käel ilma koera ja kogemusteta liine ja tüüpe jne tundma ei õpi, vähemalt minul see ei õnnestunud.
Tsiteerin kah Katleeni ja ütlen, et mida mina ka nendest asjadest tean...
Steriliseerimne ei ole jah üldse paha tegu, kui inimene on selles kindel.
koerad ei valeta

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 13 Aug 2010 19:03

Panen siinkohal lingi Marilini poolt mainitud teemale.
Ehk saab sealt mõtted ja/või tarkuseteri koguda :)
http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=28974
Ja hea meelega ampsaks Marilini kirjest ka 1 lause, mis on väga ilus kokkuvõte siin teemas jutuks olnule.
Kui käia koeraga näitustel ära ja teha terviseuuringud, siis saab edasi vaadata, mis ja kuidas.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline