Chow lonkab...

- omaette olija ja mõtleja
Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 30 Mär 2010 09:51

Ortopeediliste probleemidega läheksin mina pigem Billysse. Hiljutised väga positiivsed kogemused toetavad veelgi seda arvamust.

Lonkamine võib olla seotud ka seljaprobleemidega, minu retriiveri koormuse järgne lonkamine on vähemalt praeguse diagnoosi põhjal seotud diski sopistumisega.
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Inks » 30 Mär 2010 10:09

Minul jälle head kogemused Västrikuga (dr Pihkva) ja väga ebameeldivad Billyga (dr Klaassen). Ei taha ära sõnuda aga kuts ei lonka peaaegu enam üldse (ptüi, ptüi, ptüi), vahest harva natuke kui on üles tõusnud, saab liigese tablette ja pääsesime hullust opist mida 4 a tagasi tungivalt soovitati.
Chowd - mu lemmikud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 30 Mär 2010 13:33

Eks käin ära ja jagan muljeid:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 30 Mär 2010 17:54

Arsti juures käidud ja väga positiivne mulje. Arst oli väga tore ja põhjalik. Midaig hullu õnneks ei olnud. Meile kirjutati rohud ja kui see ei aita, siis peame röntgenisse minema. Praegu seda ei tehtud, kuna ta ei näinudki,et Happy lonkaks. Ja tõsi ta oli. Mu koer on vist ülitark ja on aru saanud,et arsti juures on parem terve olla:D Läksime koerteplatsile ja ikka oli õrn lonkamine sees. Ju siis ikka ei ole midagi tõsist. Hakkame talbette sööma (anti Lavet). Aga lähen nädala pärast ikkagi üldkontrolli ja lasen kõik puusad jms asjad üle vaadata:)
Aga saime kiita ka:) Öeldi,et nii hea iseloom on. Et nii rahulikku chowd ei ole nad tükk aega näinud:D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Mär 2010 18:12

Happy, ma palun Sind väga, kui see on su kodule kõige lähedam kliinik ja koeraga on pisiprobleemid, siis muidugi käi seal, aga kui tekivad tõsised, PALUN pöördu mõnda teise kliinikusse :cry:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 30 Mär 2010 18:20

Issand, pean hakkama tõsiselt surfama foorumis:) Televiisorist vaadates ja täna kohal käies, jäi küll väga positiivne mulje. Billy on mul lähemalt tegelikult. Eks ma lähen käin Billys üldkontrollis siis. Parem karta kui kahetseda:)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 30 Mär 2010 19:31

Hea kui selline hea mulje jäi :) Samas on ilmselt viga minus, aga ma tõesti ei saa aru, milleks tabletid välja kirjutati kui koeral (arsti arust siis) midagi viga pole ja tema lonkamist ei näe ka? :hups:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 30 Mär 2010 20:12

Asjatundja ma ei ole ja kedagi ehmatada ei taha. Aga Alfredi lugu on selline: Alfred hakkas vaskut tagumist käppa lonkama 6 kuuselt. Esialgu konsulteerisime nö "perearstiga", kes arvas, et kohe röntgenisse joosta pole mõtet. Ootasime umbes kuu, surfasime foorumites jne. Kokkuvõttes ei jõudnud sammugi edasi. Lõpuks ei pidanud närv vastu ja hakkasime kliinikuid mööda käima. Tehti pildid ja arvati, et mingi põrutus vms. Anti valuvaigisteid ja arvati, et kasvab välja. Ei kasvanud. Lõpuks andis hea inimene nõu minna Kenno kliinikusse Marti Lasni juurde. Kennos kulus 20 minutit ja viga oli käes. Diagnoos- osteokondroos. Praegu taastub Alf operatsioonist ja meie lodame, et käpp saab terveks. Alf sai hiljuti 9 kuuseks.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 30 Mär 2010 20:35

OT, aga tasub teada, et röntgenipildilt näeb kenasti muutusi luudes, kuid mitte kõhredes. Kuna liigese toimimises mängib liigesekõhr väga suurt rolli, siis peab meeles pidama, et "korras" rö-pilt ei tähenda alati, et liiges ka tegelikult sisemiselt korras on.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Mär 2010 21:17

Lilleke kirjutas:Hea kui selline hea mulje jäi :) Samas on ilmselt viga minus, aga ma tõesti ei saa aru, milleks tabletid välja kirjutati kui koeral (arsti arust siis) midagi viga pole ja tema lonkamist ei näe ka? :hups:

Raha peab ju kuidagi teenima.... :roll:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 30 Mär 2010 22:36

Mina tegelikult näen seda lonkamist, aga see on rohkem õues. Ehk ongi õues tal mingi probleem sellega. Toas ma ei näe lonkamist, kuna ta ei kõnnigi siin eriti:D See lonkamine ilmneb just siis, kui ta nö normaalselt kõnnib, mitte ei loiva:D Ma igatahes annan talle neid tablette ikka igaksjuhuks ja teeme lühikesi jalutuskäike ning vaatan siis, mis edasi saab.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Mär 2010 23:08

Ole nüüd oma koerale armastav omanik ja mine palun kas Västrikusse Lembit Pihkva jutule või siis Toometis võtab vastu Marti Lasn kord nädalas.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 31 Mär 2010 07:53

Arvan ka, et ei ole õige vaadata ja oodata. Minge ikka võimalikult kiiresti spetsialisti juurde.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 01 Apr 2010 09:23

Ma pole kül aretaja ega ka ülipika kogemusega chow pidaja aga lugedes vastuseid ronib kohe hirm nahavahele.
Meil oli ka kutsika eas lonkamisi - nii tugevaid silmaga nähtavat lonkamist astumisel kui ka vaevalt tajutavat nõksumist. Meie diagnoosiks oli vaid kerge põletik liigeses, meile piisas kül tabletikuurist. Kuts tunneb ennast megahästi, jookseb ja möllab nii kuis jaksab.
Kui ma oleksin neid vastuseid sel ajal lugenud, oleksin vist suure hirmuga kõikvõimalikud kliinikud läbi jooksnud. Ärge ikka värsket omanikku ära ka hirmutage:)
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 01 Apr 2010 11:13

Minu jutu mõte ei olnud küll kedagi hirmutada. Aga tagantjärele tarkus Alfi juhtumist on see, et esimese asjana tuleb käia ikka spetsialisti juures. Kui oleksin seda kohe mõistnud oleks Alfil jäänud võtmata nii mõnedki tabletid ja tegemata ka üks narkoos, mis ilmselgelt koerale hästi ei mõju.
Loomulikult ei tähenda iga lonkamine nii hullu lugu nagu meil oli.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 01 Apr 2010 13:38

Ma omast arust just üritan vastupidist selgeks teha... ei ole mõtet käia mööda arste, kes ei tunne chow kui tõu eripära (ja ärge hakake rääkima jälle, et seda pole olemas) ja lihtsalt kirjutavad välja "igaks juhuks omaniku rahustuseks" hunniku kemikaale (ning loomulikult kasseerivad ausa näoga sisse ka hunniku raha). Kui pole selge, mis võiks viga olla, siis võiks esialgu rääkida-konsulteerida mõne arstiga, kes tunneb tõugu ja kui viga ei leia, siis suunab ise juba mõne oma ala spetsialisti poole.

Ka mina olen nn ise tark olnud, seepärast ma võin rääkida tundide viisi enda "kogemustest" Tallinna erinevate kliinikutega, kus üks juhtum on hullem kui teine, kuniks ma sain aru, et reklaamist olulisem on kasvataja kogemus ja info arstide oskustest.
Näiteid ei ole vaja kaugelt otsida -
1) kutsikal tavaline hot spot, omanik läheb tuntud kliinikusse, kus vaadatakse koer üle, kirjutatakse hunnik rohte ja palutakse nädala pärast tagasi tulla ja siis veel nädala pärast ja tulemust nagu ei olegi (rääkimata visiidist+läbivaatusest, mis maksis a700 kr). lõpuks helistati mulle, saatsin poodi rohu järele, mis maksis 130 krooni ja probleem lahenes paari päevaga. no vot aru ma ei saa, milleks oli vaja koeral sellise lihtsa asja pärast üle kahe nädala piinelda?
2) koeral vaja sillmi lõigata, esimene asi, mis koeraga kliinikusse sisse astudes kuuled, on see kuidas arst ohkab...nu ei meeldi mulle need chowd... ok, siis tehakse lõikus ära, päev hiljem on silmade ümber õmblused lahti (loomulikult on süüdi omanik, kes muu) ja arve on 3xN nagu selgub hiljem teise koeraga teises kohas sama asja tehes, ilma et õmblused avaneks iseenesest
3) ja seda rida võiks jätkata narkoosi unustatud tiinest koerast ja luumurruga lahasesse pandud koerast (luu unustati õieti kokku panna) jne jne jne rääkimata väiksematest apsudest

Seega, ei taha ära ehmatada vaid kutsun taaskord suhtlema ja uurima ja RÄÄKIMA oma kasvatajaga, kes üldjuhul omab natuke rohkem kogemusi ja teadmisi ja lõppkokkuvõttes võiks ju temagi teada, mis tema kutsikaga toimub.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 01 Apr 2010 18:45

Säh sulle nüüd, sain just hommikul kiidelda, et kuts lippab suure rõõmuga ringi ja nüüd on karistus käes. Tulime just arsti juurest ja saime hullu diagnoosi - tagumise põlve kõõluse rebend (või hopis venitus) :(:(:(:(
Ja selles oli süüdi vaid trepiastmed :(:(:(:(
Sain aja Billy kliinikusse teisipäevaks - andke nüüd nõu ja jagage kogemusi, mis meid kõik ees võib oodata (paranemise kestus, võimalikud komplikatsioonid jne).
Kuidas hindate Billy kliinikut selliste probleemidega tegelemisel? kas tasub sinna ikka minna jne....
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 01 Apr 2010 18:51

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 01 Apr 2010 21:08

Kardan jah, tänan lingi eest
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 02 Apr 2010 10:40

Sändiplika kirjutas:Sain aja Billy kliinikusse teisipäevaks - andke nüüd nõu ja jagage kogemusi, mis meid kõik ees võib oodata (paranemise kestus, võimalikud komplikatsioonid jne).
Kuidas hindate Billy kliinikut selliste probleemidega tegelemisel? kas tasub sinna ikka minna jne....

Paar nädalat peale opi ei tohi koer eriti liikuda ja pead olema väga ettevaatlik. Meie koer lonkas paar kuud, praegu ei lonka üldse. Kuid meie koer on väga suur ja raske ning muude probleemide tõttu ülekaaluline, muidu peaks jalg alla kuu aja paranema. Jalale õrnalt toetuma hakkas ta juba järgmisel päeval peale op-i, kartsin väga, et pean teda õue tassima hakkama :o
Billy kliinikuga minul probleeme ega pretensioone pole. Sealsed arstid on vahel väga otsekohese ja järsu ütlemisega, mõni inimene ei talu seda. Olen käinud ka dr Lasni juures Toometis - samuti väga rahul.

Teemaalgatajale: mul on isiklikult väga masendavad ja kulukad kogemused nende nn "perearstide" juures tõsiste probleemidega. Ka enne põlveoppi sai koer neli kuud valuvaigisteid ja ta praktiliselt ei saanudki normaalselt käia. Ortopeed diagnoosis minutiga, et koeral on põlvekeder lahti...
Käige tõsisemate asjadega eriarstide juures. Valeravi tagajärjede likvideerimine võib vahel maksta viiekohalisi summasid, mitte enam 700 EEK :( . Pluss veel kuudepikkune koera ja enda piinamine.

Ka olen aru saanud, et kommentaarid "ah, kasvuraskused" (kutsikale)või "ta pole enam väga noor"(5a) ei ole põhjuseks, miks koer lonkama peaks, vaid arst ei suuda välja öelda, et ta ei tea, milles probleem.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 02 Apr 2010 11:01

Olen andnud neid tablette ja asi tundub parem. Oleme muidugi liikumist ka piiranud. Oleme vaid maja ees, meil suur muruplats. Ja eile ei olnud Happyl mingi probleem oma nn pruudil järele joosta ja täna hommikul ajas rõõmsalt tuvisid taga ja jooksis minu eest ära:) Kuid kindel on see, et lasen ikka põhjalikuma uuringu ka teha, et asjad oleks selged.
Ja mis veel tegelikult muret teeb, on üks punn silma alumise nn ääre peal. Käisime Tamara Kona juures kuu aega tagasi seda näitamas, ta ütles,et see mädapaise ja läheb ise ära. Andis igaksjuhuks ühe salvi ka. Aga punn siiamaani alles. Kas peaks ehk uuesti näitama minema? Arst ütles ka, et see võib kaduda mõne päevaga või hoopis mõne kuuga. Silmad iseenesest on korras, aga lihtsalt häirib see pisike punn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 02 Apr 2010 11:20

Happy kirjutas:Olen andnud neid tablette ja asi tundub parem.

Kui probleem kaob, siis on tore, kui kordub, siis võiks pigem ortopeedi juurde minna. Kõige raskem ongi omanikul aru saada, millal on asi tõsine ja millal mitte. Head paranemist!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 02 Apr 2010 15:04

Happy kirjutas:Hakkame talbette sööma (anti Lavet).

Ma natuke otsisin netis, leidsin sellise nimega ravimitootja. Kas äkki anti teile Carprox tabletid (karprofeeni)? Valu ja põletiku vastased.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 02 Apr 2010 15:28

Jah, just:) Minuga viga:) Pakendi peal oli nii palju asju kirjutatud:D see nimetus oli lihtsalt kõige suuremalt:)

Eelmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist