Koer haiseb

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 26 Veebr 2010 19:31

Ma usun, et jutt käib anaalnäärmetest (ehk pärakupaunad)? Need on nii emastel kui isastel koertel ja tühjenema peavad jah roojamise ajal, kui väljaheide on paraja konsistentsiga, st kui on liiga pehme, siis nad ei tühjene. Ise nende tühjenemist tagasi hoida ei saa koer kohe mitte kuidagi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 26 Veebr 2010 20:33

Eelnevatele kirjutistele lisan omapoolse märkuse. Kui on tegu isasega ja kui kuskil läheduses on indlev emane, siis on isasel vähe kehvem lõhn juures mida taluda. Õnneks kui jooksueag kodustel möödub, ei lõhna ka isane enam.
Muidu selline lõhn, et jube "läbihigistanud mees"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 26 Veebr 2010 22:51

Usun ka, et põhjus on pärakupaunades. Soovitan esimesel võimalusel arsti poole pöörduda, sest see probleem tekitab väga kiiresti kaasa nahapõletiku päraku ümbruses. Esmalt vaadake piirkond ise üle, et kusagil ei oleks mingit punetist.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 26 Veebr 2010 23:12

Foorumis diagnoosi panna on keeruline, õigupoolest võimatu. Kõik eelkirjutajad on aga tõenäoliselt nõus kokkuvõttega: konsulteerige igaks juhuks oma loomaarstiga.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas ester » 27 Veebr 2010 00:46

Happy kirjutas: Arst seletas, et minu chow ei lase kakades mingit vedelikku välja, mida isased tavaliselt lasevad (märgistamise eesmärgil). See, miks ta ei lase on tingitud sellest, et ta tunneb,et sellel territooriumil on temast domineerivamad isased.

:o :o :o Kas kohe päris tõsiselt loomaarst sellise seletuse andiski???

Kuid pärakupaunade tühjenemist võib vahest õigema toidu (seeläbi parema konsistentsiga väljaheite moodustumisel) abil vähe paremaks muuta küll. Paraku mitte alati...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

Re: Koer haiseb

PostitusPostitas airepiret » 27 Veebr 2010 00:47

undu kirjutas:Mure siis selline,et chow-chowl on sihuke imelik lõhn külge tulnd,varem polnud aga nüüd juba oma nädal aega,kohe vastikult häiriv :(
Mida teha,kas on asi todus või...ma ei tea :!: :!: :!:

Äkki aitaks koera puhtaks pesemine?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 27 Veebr 2010 10:27

Koer on äsja puhtaks pestud,ja olen maiemaiega nõus,ise diagnoosi panna on võimatu.
Äitähh kõigile, kes vastas aga kohe esmaspäev helistan arstile ja vaatan,mis tema siis ütleb :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 27 Veebr 2010 18:08

Jah, Ester...sellise seletuse andis mulle üks loomaarst, kelle juures suvel käisime maal olles. Aga koer ei ole mul koguaeg nüüd kõhust lahti. Vahepeal juhtub seda, olen tähele pannud, et peale seda, kui annan talle liigeste tugevdamiseks ühte toidulisandit. Hokamix vist, vaatasin,et see sisaldab nisukliisid. Võib-olla tõesti peaks toitu muutma ehk olen ta liiga ära hellitanud. Ta saab mul Specific krõbinaid, riisi ja kanafileed ja muidugi juustu (maiusena)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 27 Veebr 2010 21:10

Happy kirjutas: Ta saab mul Specific krõbinaid, riisi ja kanafileed ja muidugi juustu (maiusena)

Ma ei saa aru miks peab koer saama juustu, isegi maiusena. Juust on ikka parajalt soolane, aga eks iga inimene teab ise mis koerale sisse söödab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 28 Veebr 2010 22:22

Ma ostan talle väga lahjat juustu ja seda oleme kasutanud koertekoolis, samuti kanaviinerit. Juust motiveerib teda rohkem. Ma pean temaga kahjuks või õnneks pidevalt käsklusi kordama, muidu läheb meil õues olles väga raskeks. Ei taha koera ju koguaeg nö piinata, et ta peab rihma otsas kõndima ja selleks, et ta kuulaks käsklust "siia", peame ikka väga palju vaeva veel nägema:(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Wanted Soul Emma » 28 Veebr 2010 23:28

Minu chow´l tühjenevad pärakapaunad peale kakamise ka saba või tagumiku piirkonna kammimisel ja seda eranditult igal korral. Hais on jäle aga hea et tühjenevad ja kõik toimib nagu loodus andnud...
Chowd on fantastilised!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 01 Mär 2010 16:45

Käisime täna siis nö oma arsti juures päraku paunu tühjendamas ja tema ütles, et see ei olene alati toidust. vaid ka koera lihastest, kas ta suudab neid ise tühjendada või peab nö kõrvalist abi kasutama.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 01 Mär 2010 20:49

Mina ausalt öeldes suhtuksin selle arsti sellisesse väitesse natuke skeptiliselt. Ainukesed lihased, mis sealkandis asuvad, on pärakusulgurid ja nende nõrkus ikka avalduks vähe raskemalt. Tihti, kuid jah, mitte alati on pärakupaunade tühjenemine seotud junni konsistentsiga - liiga pehme väljaheite korral paunad ei tühjene , ja see omakorda on seotud toiduga. "Pärakupaunad" on mingi hulga arstide lemmikdiagnoos, mida paremale ja vasemale jagatakse. Fakt on aga see, et mida rohkem neid paunu torkida, seda kindlamini nad uuesti torkimist vajavad. Mina oma esimese koeraga sattusin ka arsti otsa, kes regulaarsest paunade tühjendamisest jutustas. Igatahes ma üsna varsti selle arsti külastamise lõpetasin ja sellest ajast saadik ehk oma 7 aastat pole nende paunadega probleeme olnud.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 02 Mär 2010 09:02

Vaoniga täiesti nõus. Ma otsiks ennem koerale teise toidusedeli, liiguks temaga rohkem.
Kui paunades on tõesti tõeline probleem, siis nad on koera jaoks nagu kasutud ja parem opereeriks nad ära.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 03 Mär 2010 21:02

Kas arsti juures käidud?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 03 Mär 2010 23:45

Ega ma ei laseks ka tal neid hea meelega tühjendada. Nüüd proovin talle vähem valku anda ehk siis muutub midagi. Siis on väljaheide vedel, kui annan koerale Hokamixi (samas seda vaja,et liigesed tugevad oleks). No igatahes hetkel hoian teda riisi, krõbinate ja maitsestamata jogurti peal. Natukene annan kana ka.
Jalutamas käime väga palju, sellega muret ei ole. Ta on isegi mul üsna sportlik chow, vahepeal on tükk tegu,et temaga tempot pidada:D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 04 Mär 2010 14:14

Jah,arsti juurde lähme täna õhtul,kahjuks on veninud nii pikale,oma arsti oli ära kusagil ei tahtnud võõra juurde minna :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 04 Mär 2010 21:03

Andke siis ikka teada, tuleb kasuks ehk teistelegi. Seniks kutsale ikka parimat!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 04 Mär 2010 22:33

No nii,arsti juures käidud,vaatas chow üle,ja oli jah natuke pärakupaun täis,tühjendas ära,ja vaatame,mis siis edasi saab
Aga meie arst arvas,et koer on liiga palju valku saand,sellepärast arvatavasti see juhtuski,vaatame menüü üle ja loodame,et seda ei kordu.
Meil oli isegi kõrvad natsa punased,mis on ka arvatavasti todust,saime väikse ravi peale :angel:
Eks siis vaatame kuidas edasi läheb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 04 Mär 2010 23:33

Meil oli sarnane lugu. Kas tohib küsida mis raviks määrati?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 05 Mär 2010 09:32

Kui Te kõrvu mõtlete,siis palus SUROLAN-i,panna ja puhastada vähemalt kord päevas,ravi on 2 nädalat.Seekord pääsesime antibiootikust,okt. tegime ka selle kuuri läbi.
Eks siis kahe nädala pärast paistab,kas aitas või ei.. :)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 06 Mär 2010 09:33

Undu ja Happy, kas te mitte sama toitu ei anna oma kutsidele?
Aru ma ei saa, miks peab sama toitu edasi andma ja ravi peale panema kui äkki hoopis..vahetaks toitu/vaataks lihtsalt valgusedeli üle?
Jah ma tean, et chow-le on raske õiget toitu leida (üks ajab silmad jooksma ja teine jälle kõrvad punaseks ja kolmandat ei taha koer ise jne), aga kui natu vaeva näha, siis midagi ikka leidub ju :)
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 06 Mär 2010 09:49

No eks selle õige toidu leidmisega ole ikka keerulised lood. Meie kuts tegi läbi selle kõrvad punased-silmad jooksevad- kõõm kasukas loo. Lõpuks leidsime justkui sobiva toidu (prot 20%). ja need asjad said korda. Siis tuli probleem paunadega ja arst soovitas seepärast toitu vahetada jne.
Nii et meie kutsa puhul pole mitte "natuke vaeva" vaid ikka tõsine töö kohe. Aga kuts on seda 100% väärt.
Praegu otsime jälle sobivat toitu kuna seni tarbitud toit ei ole enam kättesaadav :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 06 Mär 2010 11:51

Ei meil ei ole Happyga sama toit,ja vaatame alati hoolikat mida anname.
Kuid jah nagu ise teate on chowdega natsa probleeme palju aga nagu Juhan ütles on ta seda igati väärt,ja oleme me ka tihti toitu vahetand,ja ka vahetame edasi kui vaja..ja see kui koeral on probleeme kõrvade,silmade jne. ei tähenda kohe,et koeraga vaeva ei näe.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 06 Mär 2010 14:23

Meie kogemus siis lõpuks selline ,et läksime täielikult üle toortoidule.Siin foorumis lugeda palju ja asjalkku.Nüüd meie koerad olnud juba dets.kuust toortoidul ja asjad väga head.Sai proovitud igasuguseid kuivtoite aga üks ajas karva koledaks ,teine pani silmad jooksma .Eriti andis tunda ,et koerad hakkasid halvast lõhnama.Arst arvas asi pärakupaunades.Nüüd pole sellega probleeme olnud.Mässamist jah nats rohkem aga tulemus mõlema koera puhul väärib seda.Samas ei pruugi see muidugi kõigile koertele sobida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 06 Mär 2010 14:35

Mida siis täpsemalt annate?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 06 Mär 2010 15:44

Alguses sai kraami turult toodud.Loosi läksid seapead ja kõik rupskid mis saadaval olid.Nüüdseks sai kaubale tapamaja omanikuga ja nii on meie liha mured murtud.Saab konti kus liha küljes ja siseelundeis .Chowga asi kergem ta suurem ja pole vaja midagi eriti tükeldada,Mopsiga asi keerulisem talle ikka väikseimad ampsud .Andmisel lähtusin foorumis olevast teemast toortuidu osas.Meie chowle meeldib eriti supikana ,anname täega ette ja nosimist jätkub kauemaks.

Eelmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist