Koer haiseb

- omaette olija ja mõtleja
võõras

Miks koer haiseb?

PostitusPostitas võõras » 28 Mai 2005 23:45

Siin eelnevalt kirjutatud,et sellel koeral karv ei haise,aga minu omal on nii õudne koerahais,et jube kohe.Teve elamise lõõb seda haisu täis.Mida küll ette võtta--milles asi.Teiseks ,mis nimelist arsti te soovitate Tartus,kui on probleem silmadega.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 29 Mai 2005 13:17

Tartu silmaarsti juures käis just maiemaie, seega eks ta varsti ütleb sulle.
Aga mis karva haisemisse puutub, siis on siin ilmselt üks põhjustest:
1) lihtsalt kaua pesemata, kuskil käinud, püheranud?
2) kui silmad haiged siis tekitab ka see silmadest tulev vedelik, kui ära ei puhasta pidevalt, ebameeldivat lõhna
3) probleemne koht on rinnaesine, paljud koerad ei oska süüa ilma et rinnaesine märjaks ei saaks ja kui siis veel mustaks, siis lähebki see koht haisema.
See oli nn näited enda kogemustest.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 30 Mai 2005 10:24

Meie käisime Tartus EPMÜ kliinikus dr Anzela Lehtla juures-(oli vist selline perenimi- parandage mind, kui eksin). Ja tõega- väga väärt silmaarst, kes pööras igale pisidetailile tähelepanu ja uuris nii koera silmi kui ka kogu keret suure tähelepanu ja pühendumisega.
Kui silmad on haiged, võib sellest erituv vedelik pahasti lõhnata ja sellest saab aru ka koer, nuuskides teie käsi hoolega.
Halvasti lõhnav karv võib olla ka mingi nahahäda põhjus- kas ei sobi mingi toit, mida annate vms.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

Lõuaalune ja rinnaesine haisevad ja pulstuvad

PostitusPostitas Muff » 31 Mai 2005 21:43

Muff on meil nimelt vee joomise seisukohalt saamatu...ta joob kausi tagumisest servas, seega rinnaesine kõik tilgub ja on läbimärg. Ja nüüd teda kammides avastasin sellised juba viltinud pusad lõua all. Kas see on kõigi chowde probleem, või ainul minu... :?

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 31 Mai 2005 22:30

Ei ole kõigi probleem, mul kah kambas kaks sellist.... korra joovad ja terve tuba ujub pärast :?
Ise lahendasin asja esialgu karva lõikamisega lühemaks eest ja see aitas palju. Aga ei saa ka pudipõlle mõttest eemale, hakka või tuttavat õmblejat nuiama :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 31 Mai 2005 23:25

on ka sellised nn reisikausid, kus kausil käib peale kaas, millel auk keskel. Kas sellisest poleks abi? Või sügav kitsas veekauss - nagu spanjelitel kasutatakse.

Lihtsalt mõtted seda tõugu küll mitte tundvalt inimeselt.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 01 Juun 2005 08:53

kõige toredam oli meil siis, kui rinnaesine veel titekarvaga kaetud oli, see imes vett nagu käsn ja kõik mis koer jõi, see miskipärast peale lõpetamist lõugade vahelt rinnale langes. õige karv on õnneks sutsu karmim ja see nii vett ei ime,et lausa pusasid tekiks..või on koer lihtsalt õppinud osavamalt jooma :wink:
sõbralik sabaliputus

lilli

PostitusPostitas lilli » 01 Juun 2005 15:43

Ma ei tea kuidas selle tõuga aga sakslane hakkas mul haisema,kui tekkis pärakupaunade põletik. Ilgelt haises.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Juun 2005 19:02

No igasugune põletikuline häda haiseb. Ka põletikuline nahahäda. Spetsiifiline vastik magus hais tekib :hups:
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kuts

Chow haiseb?

PostitusPostitas Kuts » 07 Jaan 2006 11:52

Kas vastab see väide tõele, et chow haiseb? Mul endal veel ei ole chow, aga plaanis ta endale võtta!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 07 Jaan 2006 12:18

Koer nagu koer ikka.
Aga meil ei käi keegi kodus pesulõks ninal :roll:
sõbralik sabaliputus

Kuts

PostitusPostitas Kuts » 07 Jaan 2006 12:21

Tänan vastamast! Mul on koer olnud ( mitte chow chow) , tema ei haisenud. Ma lihtsalt mõtlesin, et kas tal ei ole kasukal sellist häirivat koeralõhna?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Jaan 2006 12:25

seni olen ikka kuulnud just väidet, et chow EI haise. :D
Minu meelest lõhnavad nad kõige rohkem nagu misiganes villane asi, lammas näiteks. JA kui chow on märg, siis lõhnab ta nagu märg lammas.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 07 Jaan 2006 12:58

ma olen ka just lugenud, et chowl ei pidavat olema omapärast koeralõhna ja põhjuseks loetakse seda, et karv ei sisalda nii palju lipiide(vist olid lipiidid need :) ) kui teiste koerte karv.
Meie kutsikat nuusutades on ka selline villakampsuni lõhn:)
Aga ei julge rohkem sellest kaasa rääkida, kuna koer vaid 10 päeva meie juures olnud.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 07 Jaan 2006 13:03

Kui teie koera karv lõhnab, siis võib tegu olla nahahaigusega või allergiaga. Chow chow`l pole iseloomulikku koeralõhna, seda kinnitavad kõik omanikud, kes peavad lemmikut korteris. Väidetavalt ei ole chow karv nii valgurikas kui enamikul koertest, sellest tingituna nad ei "haisegi".

et siis valkudega ikka tegu :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 07 Jaan 2006 13:07

Haiseb must rokane koer ka chow.

Mul on korteris kaks chow`d ja just öeldud, et pole elamises iseloomulikku koera lõhna. :D
Isase lõhn on tsipa intensiivsem kui kaua pesematta jääb, nii et isaseid nagu peaks rohkem pesema küll, siis kui kasukasse tekib koeralõhn.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Jaan 2006 13:09

Kui koera karv lõhnab, võib tegu olla ka sellega, et koer on lihtsalt räpane. Istunud mingi soga sisse, söönud midagi, mis haiseb...
Võimalusi on.
Tolmusel aastaajal on karv lisaks rasvasusele ka tolmune, siis jäävad lausa käed mustaks, kui üle koera selja tõmbad.
Praegu- kui lumi on maas- on koer küll nii puhas, et lausa rõõm. Karv on kohev ja silelibe lausa.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 07 Jaan 2006 13:12

Chow-chow alafoorumis Miks koer haiseb?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

kutsu

PostitusPostitas kutsu » 07 Jaan 2006 21:39

Meie koer haiseb esimesest päevast peale,kui ta meile saabus.Mõtlesime,et on pesalõhn ja vaja koer ainult puhtaks pesta,aga see ei aidanud.Hilje on tal koguaeg väga tugev koera hais,et jube.Kunategemist enda koeraga peame seda lihtsalt taluma.Meetri peale tunda,üks perekonnatuttav ei jäta mitte kunagi mainimata,kui meile tuleb,et oi kui õudne koerahais,ja tõesti nii see on .Ma ei tea miks meie koer haiseb,tahaks ise ka ,et oleks puhas koer.Pesemine siin ei aita,õhtul käis vannis ja järgmise päeva lõunaks haises samamoodi.Ei te miks.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 07 Jaan 2006 23:31

Nu siin peab juba otsima tõesti teisi põhjuseid... kui silmad jooksevad, siis haiseb, kui koer sööb nii et pool toitu rinnaesisele tilgub, siis kipub ka see haisema minema, haisevad veel isased koerad teinekord, mõnel koeral igemed haisevad... aga need kõik ikkagi nn kõrvalekalded normaalsest.

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 08 Jaan 2006 11:03

kutsu kirjutas:Meie koer haiseb esimesest päevast peale,kui ta meile saabus.

Mis tõugu koer teil on? Kui vana?Te ei maininud, et see on chow-chow.Esimene variant:olete eriti tundlik(ja teie perekonna tuttavad samamoodi), teine variant, see, kes elab teil ei ole chow.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 08 Jaan 2006 17:09

Ei tule küll meelde, kus kuulsin või lugesin, et kui koera kasukas hakkab haisema, on toit selle koera vajaduste jaoks liiga valgurikas.
Naerata, sest homme on veel hullem...

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 08 Jaan 2006 17:39

to.Gul4ik
meie kutsu on ikka chow ise,kusjuures pesen koera silmi igal hommikul,
kõige hullemad tal pole,aga natuke ajavad rähma ikka
vahel rohkem,vahel vähem.
Vot ei tea jah,milles põhjus,olen ise ka Taru inimene,
kus kandis elate teie,mina elan Veeriku linnaosasa.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Jaan 2006 17:44

Ega koeral mingit nahahäda pole?

kutsu

PostitusPostitas kutsu » 08 Jaan 2006 17:52

Momendil on jah see nahahaigus,aga enne seda on küll kõik korras olnud.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Jaan 2006 17:54

Kas nahahaiguse ajal lõhnab koer kuidagi teisiti kui terve olles?
KAs silmadest tulev rähm on puhta või põletikulise lõhnaga?

kutsu

PostitusPostitas kutsu » 08 Jaan 2006 18:01

see haige koht on ilusti paranenud,,sealt küll mingit lõhna ei tule,aga silmi,pole ma küll eraldi nuusutanud kas on halb lõn või mitte,võib -olla kõrvad,mida ma ei ole puhastanud,ei oska.

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 26 Dets 2006 00:50

Meie koer küll ei haise, aga olen tundnud muidu tuttava koeral haisu kui õuest tuleb.. siis on natuke aega koerahais meeletult küljes, aga see kaob ära.. ma ei saanudki aru nüüd, kas hais tuli haigusest või nii lihtsalt oligi? :roll:
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

PostitusPostitas Tseku » 29 Dets 2006 22:58

Meie koer haises esimesel eluaastal meie oma teadmatusest , et tema vaene lotialune oli niiskusest nii jubeda põletiku saanud , et vajas lausa arstiabi . Aga kuna ta meil näituse koer ei ole , siis lõikan nüüd lihtsalt loti karvad lühikeseks, pole palju karvu , pole ka probleemi . Ja joogitops on meil hästi väikene ämber , kuhu terve see suur pea sisse ei mahu . Hoopis kuivem seisab elamine ja koer ka .

PostitusPostitas C.D.Piret » 30 Dets 2006 19:29

Olen kogenud, et kui koera karv haiseb, tuleb toitu vahetada ja ikka paar kraadi parema poole, mitte sama tasemega toitu lihtsalt asendades... see minu kogemus....

Kui asi parema toidu toitmisega ei lahene, nii 1 kuu pärast, siis läheksin üle välistamise meetodile, et teen kodutoidu ja iga nädal lisan mingi komponendi või võtan ära...... ja nii saab kiiresti teada, mis haisu tekitab - kui see on ikka toidust.....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 22 Jaan 2007 16:16

Lilleke kirjutas, et mõnel koeral igemed haisevad? On kellegil kogemusi ka, milline see hais on siis? On seda palju õhus tunda? Meie koeral praegu suu sedasi haiseb, et ma ei saa aru, mis toimub. Pole nagu valesti süüa andnud küll. Mitte ei mõista

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rüblik » 22 Jaan 2007 18:03

Kuidas muidu hambad on? Hambakattu ei ole? Igemed korras? Ei paista põletikulised?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 22 Jaan 2007 18:06

Hambad vahetuvad. Suhu hästi vaadata ei lase, aga mokkasid kergitades laseb vaadata. Igatahes vaatasime suhu küll, aga ei paistnud midagi halvasti olevat. Pean õhtul üle kontrollima, järsku tõesti suus hoopis midagi katki või mädaneb kuskilt. Hambakattu ei oska kontrollida kahjuks, pole sellest õrna aimugi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 22 Jaan 2007 19:21

Hambakattu on väga lihtne kontrollida - kui hambad on valged, siis kõik korras, kui on mingi kollakas toon peale tekkinud, siis ilmselt katuga tegemist :) . Ja kindlasti iga päev koeral hambaid vaadata, seda isegi mitte niivõrd hambakatu pärast (ega see nüüd ühe päevaga ka ei teki) kui tulevikus näituste jaoks - muidu juhtub selline lugu, nagu meil Morriga detsembris näitusel oli. Ja loomaarsti juures on hammaste näitamise oskus ka vahel hädavajalik :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 22 Jaan 2007 19:33

Ta laseb vaadata küll nii nagu näitusel peab (mitte suu lahti vaid mokad üles ja suu on kinni, maiemaie rääkis), aga olen ka suhu vaatanud. Hambad on valged ja korras. Helistasin oma arstile ka täna ja ta ei hakkanud mingitest hammastest rääkimagi. Meie oma alles 5kuune ja nii noortel ei ole mingit hambakattu. Ta alles vahetab hambaid ka. Ühesõnaga pannakse meile maopreparaadid peale :(. Kolmapäeval lähme arstile.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 22 Jaan 2007 19:43

Chowdel võibolla jah selles vanuses pole hambakatuga probleeme. Itaalia väikehurdal võib kuuekuuselt juba hambakivi suus olla. Ettevaatus ei tee paha. Eks arsti juures vaadatakse suu üle, võib ju siiski olla, et mõni vahetuva purihamba ige on põletikus.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 22 Jaan 2007 19:53

Ei tea jah, järsku tõesti. Huvitav oli see, et arst isegi ei küsinud hammaste kohta. Ütlesin, et võib-olla ei ole koeraga võimalik tulla veel, aga andke mingitki nõu ja siis ta ütles, et paneb maopreparaatide peale. Ma lihtsalt lähen siis retseptidele järgi. Õnneks saame siiski koeraga minna, loodame kõige paremat. :roll:
(Kuigi just praegu helistati mulle. Elukaaslane jõudis koju ja koera suu ei pidavat musitades küll enam tunda andma :|. Tegin teed talle hommikul, ei tea kas, aitas? Mahapissimise vastu oli aitanud, mitte ühtegi loiku polnud :irw:)

PostitusPostitas joann » 23 Jaan 2007 19:16

Mul endal küll chow'd ei ole aga eelmine aasta sai hoitud tuttava oma. Sellest ajast peale arvan ka, et igaleühele nüüd küll koera müüa ei tohiks. Koer oli esiteks harjamata ja pesemata, süüa anti talle hästi, aga täiesti koolitamata oli teine. Niisiis pesin mina ta ära ja harjasin ka, aga paar päeva soojas toas ja jälle see hais tagasi. :o Arvan, et see on higistamisest, sest neil ju ikka väga paks karv, aga ei oska lähemalt selle kohta kommenteerida ka. Seepärast mõtlesin kohe, et endale chow'd ei taha kui tal nii ebamugav on soojas toas olla ja meie juures magas chow kah ainult kivipõranda peal.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 23 Jaan 2007 20:24

Eestis peetaksegi juba enamjaolt chow'sid korteris või majades (seal puhul ka ikka toas). Meie koera karv küll ei haise, ainult suu hetkeliselt ja see näitab ka, et on mingi probleem. Äkki koerale lihtsalt ei sobinud talle antav toit või oligi koer nii halvasti hooldatud? kivipõrandal magamine on neile loomulik, sest vaibal hakkab tõesti palav, inimeselgi soe vaiba peal lesides.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rüblik » 23 Jaan 2007 21:12

sootna kirjutas:Eestis peetaksegi juba enamjaolt chow'sid korteris või majades ...

:OT: Kus neid siis mujal maailmas peetakse :hm: ?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarika35 » 24 Jaan 2007 12:13

Tere!Minu Steffyl ka nn"kutsika" lõhn ja üsna tugev.Pesin ära ja 2-3 päeva pärast jälle lõhn tagasi.Vahetan kasvatja toidu "Dog chow" ümber "Boschi" vastu,eks näis.Iseenesest koer terve ja rõõmus.Magab ka kivipõrandal.Algul kartsin,et külmetab kõhu ära,aga teid lugedes rahunesin maha. :lumi:
Ennäe mõmmikut...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 24 Jaan 2007 14:30

joann kirjutas:.......Niisiis pesin mina ta ära ja harjasin ka, aga paar päeva soojas toas ja jälle see hais tagasi. :o Arvan, et see on higistamisest, sest neil ju ikka väga paks karv, aga ei oska lähemalt selle kohta kommenteerida ka. Seepärast mõtlesin kohe, et endale chow'd ei taha kui tal nii ebamugav on soojas toas olla ja meie juures magas chow kah ainult kivipõranda peal.

Ei ole higistamisest :) Koerad ei higista sedasi nagu inimesed, et nahk märg ja pärast haiseb.
Ebameeldiv lõhn võib tulla naha või karvastiku eripäradest.
Minu vanemal koeral näiteks on selline naljakas nahk, et selja pealt on hästi rasvane- kohe vastikult rasvane, kui katsuda. Küljed ja jalad ja kõik muu on aga täiesti ilus ja kuiv ja puhas. Õnneks see rasusem osa ei lõhna kuidagi, ju siis on mingi naha eripära lihtsalt.

PostitusPostitas joann » 24 Jaan 2007 17:41

Ei ole higistamisest Koerad ei higista sedasi nagu inimesed, et nahk märg ja pärast haiseb.
Ebameeldiv lõhn võib tulla naha või karvastiku eripäradest.

Nojah ma lihtsalt arvasin ,et äkki see tuleb higistamisest, sest koerad ju ikkagi erinevalt kassidest seda teevad. Aga ju ma siis eksisin. :oops: Kuna chowdel paks karv, tundus see loogiline olevat.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 24 Jaan 2007 17:59

Paks karv kaitseb chowsid nii külma kui kuuma eest.
Kui karv on pikalt kammimata, võib selle alune niiskuse korral hauduma minna ja sinna võib tekkida nahapõletik (millega võib kaasneda ja enamasti muidugi ka kaasneb vastik hais). Niisama heast peast, et näiteks koer natuke liigutab ennast ja siis on üle kere higine justkui sportlane- sellist asja ei ole.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 24 Jaan 2007 18:20

See vastik hais nahapõletiku puhul tuleb ka juba sellest, kui asi on mädaseks läinud, mitte ainult enam ei puneta.
Vast see karv tahtis lihtsalt tihedamalt kammimist, kui seni oli tehtud.
sõbralik sabaliputus

Kasutaja avatar

Koer haiseb

PostitusPostitas undu » 26 Veebr 2010 11:35

Mure siis selline,et chow-chowl on sihuke imelik lõhn külge tulnd,varem polnud aga nüüd juba oma nädal aega,kohe vastikult häiriv :(
Mida teha,kas on asi todus või...ma ei tea :!: :!: :!:

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 26 Veebr 2010 12:58

Kas olete koera hoolikalt üle vaadanud? Ega pole tegemist mõne paksu karva all peidus oleva halvaks läinud haavaga? Kui seda veel tehtud pole, siis uurige koer hoolikalt üle, ka karvade vahelt ja üritage tuvastada, kust täpselt see hais tuleb.
Ega koer pole millegi haisva sees püherdada saanud? Või ehk on karv jäänud kauaks hooldamata - siis aitab korralik pesu + kuivatamine, chow puhul muidugi tuleb karv ka korralikult läbi kammida.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 26 Veebr 2010 18:08

Ega siin pole muud, kui üle nuusutada. Kui halb lõhn on suus, siis on ehk midagi eriliselt rõvedat söönud.
Kui on kuskil ihu peal, siis võib olla, et koeral on nahapõletik- sellega peaks olema eriti ärgas ja tähelepanelik ning väga kiiresti arsti juurde lippama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas undu » 26 Veebr 2010 18:23

Ma arvasin ka,et äkki suust tuleb,hakkasin isegi hambaid koeral pesema.
Karv on korras,jälgin seda väga hoolega,kuna tean,et chowdel on nahaga väga palju probleeme.
Jääb ainlt loota,et suust tuleb,eks jälgin ja pesen siis,

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 26 Veebr 2010 19:00

Nagu kutsus ka Undule kirjutasin, et tal võib sama mure olla nagu meil. Mul hakkab koer mingi aeg lõua alt väga kohutavalt haisema...st et haisukott on täis saanud jälle vms. Igatahes käime seda tühjendamas. Arst seletas, et minu chow ei lase kakades mingit vedelikku välja, mida isased tavaliselt lasevad (märgistamise eesmärgil). See, miks ta ei lase on tingitud sellest, et ta tunneb,et sellel territooriumil on temast domineerivamad isased. Meie peame minema jälle, tunnen juba haisu. Kahju koerast, seda protseduuri on rõve kõrvalt vaadata juba. Ma ei tea,kas mingit lahendust siis sellele ei ole? Peale selle,et arst seda tühjendama peaks:)

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline