Kui chow uriseb pereliikme peale...

- omaette olija ja mõtleja

Kui chow uriseb pereliikme peale...

PostitusPostitas kristin » 09 Veebr 2010 20:06

mure siis selline, et natuke aega tagasi hakkas meie noorem koer mehe peale aegajalt urisema kui mees lähedale läks. (umbes paar kuud tagasi).nüüd hiljem mees läks koera paitama ja koer naksas teda.. otseselt ei purenud vaid korra ainult. kuna elame majas siis käivad koerad tihti väljas rõdu ukse kaudu ja nüüd hiljuti minu ema lasi koera õue ja lükkas ust kinni aga koer ei olnud veel päris väljas ja sai natuke haiget. ema kutsus ruttu koera tuppa ja tahtis teda silitada kuid koer urises ta peale. isegi õhtupoole veel urises kuni nad ära leppisid ja meelest läks. täna koer pikutas ja ema hakkas ta karvast puru ära võtma ja koer kargas püsti ja hakkas urisema ja suht kurjalt... muidu on koer suht memmekas ja väga sõbralik. minu peale ei ole urisenud veel... enamus ajast mina muidugi tegelen koertega. koer on meil kutsikast peast sotsialiseeritud vähemalt minu arust.. on käidud teiste koertega läbi ja samutiinimesed on teda paitanud ja pole liiga teinud.
mure siis selline et kuidas käituda, kuidas koera kasvatada või suunata et see lõppeks?antud hetkel koer aasta ja 5 kuune
väiksed vallatud nupsikud:)

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 09 Veebr 2010 22:23

Kas tervist on kontrollitud? Soovitaksin esiteks käia ära veterinaari juures ja lasta koer üle vaadata. Pole sugugi harvad need juhtumid, kus omanikud ütlevad, et koer on muutunud agressiivseks, dominantseks, ülbeks vms ja hiljem selgub, et koeral on lihtsalt väga valus.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 09 Veebr 2010 22:24

Ma ei usu, et füüsiliselt terve ja terve mõistusega loom hakkaks lihtsalt lambist urisema ja hammustama. Probleem on ilmselt ikkagi kas tervisega seotud või on olnud mingi situatsioon mehe ja koera vahel, mis on põhjustanud umbusu.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 10 Veebr 2010 00:56

Minu jaoks jälle chowle väga iseloomulik käitumine. Mina võtaks toidult maha, ignoreeriks teda ja teeks talle selgeks, et see pole tema maja, vaid ta on üks väike mutrike. Kui chow inimesest eriti lugu ei pea, siis võib ta väga vastikult käituda hoolimata sellest, et tal on tervis korras ja kutsu muidu on igati tubli, tark ja nunnu :)

Jäta ta kord või paar toiduta ja las need söödavad jaopärast, kelle peale ta uriseb. Kui talle ei meeldi, olgu ilma.

PostitusPostitas kristin » 10 Veebr 2010 08:45

jaanuaris käisime just vaktsineerimas ja siis tehti ka tervisekontroll kõik on korras. arvan et pigem on asi umbusus.aga mida teha et umusk kaoks?

PostitusPostitas kristin » 10 Veebr 2010 08:48

lisan siia veet et äkki on abiks. võtsime koera novembris 2008 ja 2009 jaanuaris hakkas mees tööl käima nii et ainult nv kodus ja vahest harvemgi. samuti sündis meie perre sel suvel tita.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 10 Veebr 2010 10:56

Koer on täiskasvanuks ja enesekindlaks saanud ja hakkab nüüd vaatama, kellest tema kange iseloom üle käib ja kellest mitte. Talle tuleks tema õige koht kätte näidata, aga jõuga ei saavuta chow puhul midagi. Nännutamisega ammugi mitte. Ignoreerige teda, kui ta tähelepanu tahab, las saab vähem süüa ja nende käest, keda ta terroriseerib.

Misasi on umbusk oma pereliikmete suhtes? Järgmiseks võtab ta kätte ja hammustab neid, kes ei käitu nii nagu tema arvates peaks.

PostitusPostitas Mims » 10 Veebr 2010 15:46

siimsusi kirjutas:Misasi on umbusk oma pereliikmete suhtes?

ma uuriks ka huviga selle küsimuse vastust?

PostitusPostitas kristin » 10 Veebr 2010 17:14

no minu seisukohalt on umbusk see et koer võtab hoiaku et äkki keegi teeb talle midagi nt halba või haiget või midagi mis on ebameeldiv ja võtab kohe sellise hoiaku... või olen ma asjast valesti aru saanud`?
kui keegi talle läheneb siis kas tõmbub eemale, jookseb ära või vastupidi uriseb või isegi ründab. umbes selline seletus oleks minu poolt umbusule.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 10 Veebr 2010 18:38

Chow ei ole idioot, vaid väga tark koer ja suurepärase mäluga, kui keegi talle kodus halba pole teinud, siis mille pärast peaks ta äkki oma pereliikmeid "umbusaldama" hakkama?
Tehke talle kindlad reeglid, käituge temaga kindlameelselt ja õiglaselt, siis on chow võrratu sõber. Pugemine ja äraostmine tema meelt ei pehmenda.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Veebr 2010 22:56

:OT: Chowdest muidugi ei tea, kuid molossilistel esineb küll ka umbusku oma pere liikmete suhtes just eriti siis, kui konkreetne inimene on olnud pikalt ära sel ajal, kui koer on kutsikats pubekaks kasvanud. Nädal muidugi ei ole pikk aeg, aga - mine sa tea.

kui keegi talle läheneb siis kas tõmbub eemale, jookseb ära või vastupidi uriseb või isegi ründab. umbes selline seletus oleks minu poolt umbusule.

Selliselt kirjeldatud käitumine ei ole umbusk.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Veebr 2010 23:52

Kes on chow sõber, on ka siis, kui ta on olnud mitu kuud eemal.
Mõelge läbi oma tavakäitumine, kes ja kui palju koeraga suhtleb, KUIDAS suhtleb, kui palju tähelepanu pöörab.

Chowle on omane märku anda, kui ta ei soovi kas näperdamist või suhtlemist. Ta tõmbub eemale, kui inimene aru ei saa, siis vahel ka uriseb. Meie pere koerad meie peale ei urise, küll võivad nad tagurdamisega märku anda, et ei ole vaja hetkel katsuda. Iga kord ei pruugi selline käitumine olla kuri ja pahatahtlik. Kui koer hakkab oma pere inimesi hammustama, ründama, oleks mõtet võtta ühendust mõne chowsid pidava inimesega (kes pikemat aega tõuga kokku puutunud), kellega saaks silmast silma rääkida, ehk oskab keegi koera nähes käitumist analüüsida ja mingit nõu anda.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 11 Veebr 2010 11:45

Maiemaiega väga nõus. Kui ise ei saa täpselt aru, miks koer nii või naa käitub, siis on oskaja kõrvaltvaataja pilk tihtipeale väga abiks.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 13 Veebr 2010 18:11

Oeh.... kipub vägisi samasugune käitumine olevat nagu ühel minu kutsikal :(
Ühest küljest olen ma täitsa nõus, et 100% aususega tuleb üle vaadata enda käitumine. Chow mäletab ka ühte ebaausat lööki elu lõpuni ja ühel hetkel maksab kätte niikuinii.
Teiseks on kindlasti vaja analüüsida seda aega, mil kutsikast sai "pubekas". Nn pubekaeas hakkavad nad oma piire kompama, nagu ka siin eespool öeldud, ja proovima, kellele saab pähe istuda ja kellele mitte. Ka agressiivsus proovitakse ära, eriti isaste puhul.
Toidult maha on hea soovitus kui tegemist on lihtsalt nn kasvuraskusega.
Küll aga on vanemate veterinaaride jutu järgi ka chowdel täheldatud nn kontrollimatu/tahtmatu agressiivsuse geeni olemasolu, mis pidavat just selllist käitumist põhjustama. (sorry kui ma seda valesti nimetan, aga see nn otsetõlge venekeelsete vet-idega suhtlusest). Sama pidavat esinema ka cavalieridel ja selle vastu on olemas ka mõned rohud, iseasi, kui hästi need mõjuvad ja kas üldse. Tore oleks kui ka mõni veterinaar kojast natuke seda teemat kommida viitsiks või keegi kel veel kogemusi.
Niipalju siis minul sellega kokkupuuteid :hups:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

nisuterjerid Glenn & Orr
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli » 14 Veebr 2010 00:19

siimsusi kirjutas: Järgmiseks võtab ta kätte ja hammustab neid, kes ei käitu nii nagu tema arvates peaks.

Mida teha kui chow juba käitubki selliselt ehk siis uriseb või hammustab/näksab inimesi/loomi, kes talle ei meeldi või lihtsalt ette jäävad? :(

kennel VA-FANTA

PostitusPostitas Fanta » 14 Veebr 2010 07:57

Soomes pandi nädal tagasi 8 kuune kutsikas magama,et siis ka hammustas omaniku meest,hiljem selgus,et joonud oli,et siis kerged alkoholi löhnad häirisid koera.Koer viidi kasvataja juurde tagasi,ja sai ka kasvataja mees hambaid,kui oli kasvöi natuke alkoholi,vöi jääklöhnad ajasid koera hammustama.
[img:450:40]http://turgai-barsois.com/aniracezoi.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 14 Veebr 2010 09:35

Fanta kirjutas:Soomes pandi nädal tagasi 8 kuune kutsikas magama,et siis ka hammustas omaniku meest,hiljem selgus,et joonud oli,et siis kerged alkoholi löhnad häirisid koera.Koer viidi kasvataja juurde tagasi,ja sai ka kasvataja mees hambaid,kui oli kasvöi natuke alkoholi,vöi jääklöhnad ajasid koera hammustama.

18 aastat tagasi sai varjupaigast SLK laadne koer võetud.Iseloomult super kuulekas ja hea.Kuid ühel päeval kui napsitanud naarbimees aeda tuli .Ei tundnud me koera ära,tormas urisedes kallale.Peale seda saigi selgeke ,et koer ei kannata napsitanud inimeste lõhnu.Selliste koertega kel on mõned kiiksud on raske koos elada aga mitte võimatu.Nõuab väga suurt vastutust.Meile kutsu elas ilusti oma 10 aastat ära,ilma suuremate juhtumiteta.Sai lihtsalt aedik tehtud talle eraldi.Kuhu panime ta kui juhtus keegi napsitanud inimene meie aeda tulema.Ja maja ümber olev aed oli ja on siiani lukustatud,et võõras ei saaks meie teadmatta siseneda.Nüüd muidugi juba aeg edasi ja teised koerad ja muud mured.Lihtsalt elame väga suure liiklusega tee ääras ja ei julge seda riski võtta ,et koer teele kogematta läheks.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 14 Veebr 2010 13:07

:OT: Ärge nüüd väga kõvasti lööge aga selle pärast ongi hea kutsikat rahulikele napsiolekutele rõõmsate napsitajate sekka kaasa võtta- rõõmsad napsitajad jagavad kutsuga napsikõrvast juustu ja vorsti ja kutsu kasvades ei tunnistata kummaliselt käituvaid ja lõhnavaid tegelasi ohtlikeks.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

kennel VA-FANTA

PostitusPostitas Fanta » 14 Veebr 2010 13:42

Muideks nali naljaks,aga on koeri,kellel on eriline armastus joodikute vastu kui vähegi juurde saaks siis lakuks pea laest jala tallani,vot see ajab kyll minul karvad turri :( Sest ise käid neist suure kaarega mööda,ja see hais...sorry aga mönel kohe jube kylges :oops:
[img:450:40]http://turgai-barsois.com/aniracezoi.gif[/img]

PostitusPostitas kristin » 22 Veebr 2010 19:27

mõtlesin et kirjutan tulemusest.
alates oma esimeset postitusest kuni siiani olen pidanud 2 korral kasutama varianti kus koer on söögist ilma jäänud ja teine koer saab siis süüa selle käest kelle peale uriseti. ja ülejäänud aeg siis ignoreeritud koera uriseda saanud inimese poolt. ei tahaks küll vara hõisata aga siiani pole enam rohkem koer urisenud ei mehe peale ega ema peale. loodame et karistamine mõjus jäädavalt ja kui ei siis proovime veel.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline