Chowd ja külm ilm

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Chowd ja külm ilm

PostitusPostitas Cardinal » 18 Dets 2009 19:23

Kuidas chowdele ka külm meeldib? Cardinal jookseb ja möllab lumenatukeses aga mitte kauem kui pool tundi.Siis hakkab käppasi naljakalt üles tõstma ja tuppa tuleb üpris taltsalt.Eelmisel nädalal ,kui nii külm veel ei olnud,ei tahtnud ta kuidagi tuppa tulla.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 18 Dets 2009 23:46

Ka meie Sandy on jube agaraks muutunud tuppa tulekul (siiamaani otsime kohta kuhu see suur valge rist tõmmata). Tavalised 1h pikkused jalutuskäigud on kahanenud 5 minuti pikkusteks jooksudeks, masu aeg ei ole ju aega raisata :irw:
Olen vahva ja vallatu

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 19 Dets 2009 00:46

Minu oma peesitab küll mõnuga õues. Ega ta ennast seal väga liigutama kipugi, viskab aga käntsti lumme pikali ja kukub magama või istub niisama ja jälgib ümbrust. Tuppa ei kipu ta sugugi.
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 20 Dets 2009 16:08

Meile külm meeldib. Peremehel on mure sellega, et arst pügas süsti tegemiseks natuke kasukat maha. Kas seda pügatud osa peaks kuidagi katma? Alfredit see justkui ei sega.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 20 Dets 2009 21:03

No kuidas sa seda väikest laiku ikka katad :D Pealegi lubas juba kolmapäevaks sula.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 21 Dets 2009 12:53

Et kuidas väikest laiku katta? Arvestades asjaolu, et see väike chowpoiss on peremehe täiesti ümber "käpa" keeranud :D , olen vajadusel ilmselt valmis meelde tuletama sügaval stagnaajal algklassides õpitud kudumisoskused :D

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 21 Dets 2009 19:03

Juhan kirjutas:Et kuidas väikest laiku katta? Arvestades asjaolu, et see väike chowpoiss on peremehe täiesti ümber "käpa" keeranud :D , olen vajadusel ilmselt valmis meelde tuletama sügaval stagnaajal algklassides õpitud kudumisoskused :D

Hahahaaa :D Ma peaks siis teie käest Almale karupüksid tellima! Tema suudab meil pidevalt oma käpad laiguliseks närida.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 21 Dets 2009 21:23

eh, meie mõmm oleks küll pikalt õues, eriti tänase lumesajuga! Meil aga segab ilmanaudingut pidev paugutamine, saaks ometi see aastavahetus mööda, saaks rahu õuele :? Paugutamisega kaasnevad kiired jalad kodu poole :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 21 Dets 2009 23:41

Vara muidugi öelda, kuid tundub, et meie poissi paugutamine ei häiri. Pelgame hoopiski töörõivas ehk tunkedes mehi. Pimedal tänaval nendega kohtudes vajub saba sorgu ja käpad hakkavad kiiresti kodu poole vudima.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 22 Jaan 2010 15:05

Vaatasin, et teema oli veel eelmise aasta numbriga,kuidas teil koerad nüüd on, kui väljas stabiilselt -10 /-19?

Meil Maya käib ikka edasi tagasi õue/toa vahet, lihtsalt ajad on vahetunud. Toas oleku ajad on veninud tundide pikkusteks ja õues olekud minutite omaks. Aga samas kui panen lapse õue magama ( kui ma nüüd seda kirjutan siis olen vist nagu rongaema :twisted: laps magab õues ja koer ei maga :irw: ) siis Maya magab ikka vankri kõrval sama kaua, olenemata kohast ja ilmast!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 22 Jaan 2010 16:21

Meie Mochale meeldib selline külm ilm.. lesib terrassi peal ja ei tee teist nägugi. Nii kui toas on olnud natukest aega, hakkab kohe lõõtsutama. Ööseks teda muidugi õue ei jäta, aga muidu on terve päeva õues ja ei taha tuppa tullagi.. ja oi kui mõnusad kõrged hanged on mille otsast hea tervel külal silm peal hoida :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 22 Jaan 2010 16:30

Öössiti meil toas nagunii ka seda siis suvelgi, läheduse vajadus :P ikka meie toas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miisel » 22 Jaan 2010 18:37

Haa! Aga Emmel tuiskab 5 minutit õue peal ringi ja siis läheb VABATAHTLIKULT ukse juurde ja jääb mind vahtima, et noh, kas sa ei tulegi?! Ja täiesti ISE läheb siis uksest kenasti sisse ja istub esikusse maha, et traksid ära võetaks. See on umbes neljal korral juhtunud, ma olen endiselt iga kord hämmingus. Ei tea, kas kaks õues veedetud külma ööd jätsid preilile pakase kontide vahele või mis :hups:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 22 Jaan 2010 21:41

No meil siin termomeeter õue peal näitab juba mitmes hommik -23. Lühikarv hommikuti ei taha õues olla, küll aga on ta millegipärast õhtul ja vastu ööd nõus trepil istuma ja Külma Hiilimist vaatama. Omal pole kasukat nagu ollagi :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cardinal » 22 Jaan 2010 23:31

Lumi on ikka tõeliselt mõnus.Õues ringi joostes ikka lõõtsutab ja ähib,kui aga ennast lumme kaevub paneb suu kinni ja mõnuleb täiega.Tõenäoliselt jääks ta sinna hange pikemaks pidama aga minul hakkab ju enne külm.Korraga oleme väljas 30-45 min.,sellest täiesti talle piisab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 22 Jaan 2010 23:35

Meie Sandy on talvise ilma ja lumega väga rahul. Eriti lumega. Ei pea ise teed otsima, vaid kõik teed strateegiliste punktide juurde (oma aia lõpuni, naabri koera söögikausini, naabrimehe ehitusmaterjaalideni jne.) on lumelabida poolt sisse sahatud 8) . Eriti lahe on pikki teid kihutada kui peremees/perenaine juhtuvad aeda sattuma. Või mmis lahedam kui tuuakse suur mänguasi titekäru kuurist välja (oh need ahvatlevad rattad:irw:) Ja veel toredam oli siis kui ülemad teed aeda sisse sahkasid, nii lahe oli vasakult või paremalt hangest tööinimestest mööda kihutada ja sellega osa tööd ära nullida. Reageerimine käsklusele "tuppa" on meil pöördvõrdeline õues viibitud ajale.
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cardinal » 22 Jaan 2010 23:37

Veel üks naljakas asi.Tõeliselt paanikas oli koer kui kogu maa kattus lumega.Mitte kuskile polnud kakada!2 päeva ei teinud algul midagi, sest ega lumi pole siis raisata-seal ju püherdatakse ja seda süüakse.Kui siis lõpuks nägi et mitte kuskil pole enam muru ega mulda tegi ka 3-ndal päeval sellise laadungi,et ma oleks pidanud sangadega suure kilekoti kaasa võtma. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 23 Jaan 2010 13:18

Kusjuures mitte naljakas vaid jumala tõsine. Ka meie linna härra oli suure lume tulekuga väga hädas ja sellega seoses ka perenaine hädas. Tagantotsast tulevad kuldmune on ju vaja teha salaja, väiga varjatud kohas et keegi ei näeks ja kokku ei korjaks. Suure lume tulekuga aga tabas koera arusaamatus, ronides lumme vajusid käpad läbi ja küüru selga ju nii tõmmata ei saa. Niimoodi siis me koos otsisime puude aluseid, kus oleks madalam lumi, ja perenaine käis siis radasid ette et koer saaks oma väärtusliku kraami poetada. Kõnni- ega autotee peale meie oma kraami ei tee. õnneks on tänaseks lumi juba osati siit sealt trambitud ja koha leidmine lihtsustatud. :hups:

Muidu on loomulikult ilm meelepärane ja veedaks palju aega väljas. Me aga liigeste pärast kaua rõdule kutsi lumehange magama ei jäta, kui väga krõbe väljas on, ei taha ta isegi seal kuigi kaua olla. Jalutama on ta nõus tundite kaupa :)

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 23 Jaan 2010 14:11

Kusjuures meil sama häda, mis Blackil. Meie härra on niigi selline, et kui ei leia õigeid kordinaate, siis tema oma häda ei tee. Aga lumega on eriti raske, mõni päev ei kaka üldse ja kui juba kakamiseks läheb siis oma 3-4 korda . :o
Muidugi külm ja lumi meeldib väga. No alla poole tunni temaga jalutades keeldub ta katekooriliselt tuppa tulemast, istub trepi ette hange ja jälgib ümbrust ja teda üldse ei huvita, et mul on kiire ja lisaks sellele ka külm :P
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 24 Jaan 2010 10:48

Lyhikarvik Alfred uudistab oma esimest talve ja see sobib talle täiega. Suure lumega tegi peremehele selgeks, et kui talle tühermaal radu sisse ei aeta siis tema oma hädasid ei tee. Nii saigi peremehest lumesahk ja väiksemate koerte omanikud on tänu Alfredile linna taga tühermaal saanud kõndimiseks "puhastatud" rajad. Lisaks on peremees pidanud endale soetama koeraga jalutamiseks sobiva varustuse, et külm liiga ei teeks. Külma on viimastel päevadel meil olnud 25-28 kraadi. Alfredile see meeldib. See teda muidugi ei häiri, et 45 minutilised jalutuskäigud sellise pakasega on peremehele liig ja see naljanina on pärast üueskäiku härmas ja külmast kange. Ilmselt on see liig ka paljudele koertele, sest neid kohtame oma jalutuskäikudel järjest vähem.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline