chow pesemine

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

chow pesemine

PostitusPostitas Juhan » 25 Sept 2009 16:28

Kodus kasvab praegu kolme kuune lühikarvaline chowpoiss. Paras kratt, kes mõistab vastava tuju korral end tõsiselt ära määrida isegi peegliks klanitud põrandal. Kui tihti sellist chowkratti pesta võib? Kas tihedat pesemist tuleks vältida või kuidas?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 28 Sept 2009 09:11

Mina pesin viimati oma koera eelmise aasta novembris. Eks peab lähtuma erinevatest asjaoludest, ntx kas tegemist on õue või toakoeraga. Meie koer hoiab enda kasukat hoolega. Mina pole oma koera pesnud just ka selletõtu, et see beebivil on niivõrd vilt, et selle märjaks saamine on tükk tegu ja kuivaks saamine veel raskem :?

Kuna me nüüd vahetame kasukat ja hulga beebikat on maha tulnud ja koera karv sõrmedega katsudes must on, ootab meid ees vannipäev :)

Mina väga tihedalt oma koera pesta ei kavatse, vaid ainult tungival vajadusel. Siinkohal mainides et käppade ja lõuaaluse pesemine tuleb meil ikka sagedalt ette, sest karvadesse jääv toit hakkab muidu väga halvasti lõhnama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 28 Sept 2009 09:41

Meie Alfred oma kasukat esialgu väga ei hoia. Samas ega me nüüd asjata "pesutuuri" ka ette võtma hakata ei kavatse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 28 Sept 2009 15:48

Eks see kasuka hoidmine tuleb ajapikku, meie oma ka alguses pätserdas suht ükskõikselt porilombis, kasvades aina kapriisemaks läeb :) Alles ükspäev vihmase ilmaga õue jõudes vaatas mulle otsa küsivalt, et miks sa mu siia tõid :irw: Samas siiani vihma tõttu hädad pole tegemata jäetud, käiakse ikka kärmelt ära :)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Sept 2009 15:51

Ma mäletan, et sellest pesemisest on juttu olnud ka, aga hetkel ei jaksa läbi lapata teemasid, kus just.
Ikka ja jälle arvan ma, et pesta siis kui vaja ja nii vähe kui võimalik. :)
No kui hirmus poriseks üks lühikarv siis ikka saab. Kuivab ära, raputab korra ja kasuk jälle kombes.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 28 Sept 2009 16:24

Igal juhul tänud! Lappasin enne küsimist ka siinseid teemasid aga vajalikke juhiseid ei leidnud. Ja ega see algaja chow omaniku elu kerge tegelikult ei ole. Üks tõeline kratist lühikarvaline suudab on kasuka ikka väga jubedaks teha! Ei ole see miskit nii, et korra raputab ja korras, viimati oli ikka väga jube kui "mees" vabalt joostes talle püherdamiseks sobivad seened leidis. Nagi õlitünnis oleks suplemas käinud.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Sept 2009 21:16

Võehh. See seentelugu tundub küll jube olevat. No kui ikka miski haisva asja sees püherdab, siis tuleb pesu ette võtta, muidu pärast koli või ise toast välja :irw: Pesemise puhul on põhiline, et pärast koera väga korralikult ära kuivatate, ega muud polegi, mille pärast muretseda.
Mul endal puudub kogemus räppa armastavate chowdega- pikakarvaline kõnnib peenelt ümber lompide ja vahib põlastavalt iga sodi, mis võiks varba vahele haakida.
Lühikarv on küll tormakas ja ettevaatamatu, aga solgiseks tal tavaliselt end teha ei õnnestu.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 28 Sept 2009 22:04

Elli armastas küll kutsikana mudaaukudes jõehobu mängida!
Pesta pole iseenesest midagi (kui juba lõpuks oled koera korralikult märjaks saanud), aga katsu sa kuivatada! Kui isegi lühikarv-Elli kuivatamisele kulub ca 3 tundi, siis ma ei kujuta ette, kas pikakarvaliste pesuks tuleb töölt vaba päev võtta? Täitsa müstiline karv - kõigepealt tuleb hull vaev ära näha, et koer üldse korralikult nahani märjaks saada, ja siis näed topelt nii palju vaeva, et ta jälle kuivaks saada.
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 29 Sept 2009 08:23

Tänud! Nüüd on asi selgem. Ehk õpib Alfred suuremana oma kasukat hoidma. Praegu ta näiteks naudib porilompides "pläterdamist". Kui üritada teda rihma abil lombist välja sikutada, siis istub keset lompi lihtsalt maha ja asi läheb veel hullemaks. Muus osas on ta muidugi tubli lyhikarv ja kõigi lemmik :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 29 Sept 2009 09:10

Meie kutsi esimene pesu oli nelja kuuselt. Oli teine ennast kevadel ikka nii mustaks mänginud, et kui pai tegid sii käele oli mustus külge kleepunud ja hakkas ka selline spetsiifiline musta koera lõhn kasukasse tekkima. Ise me teda pesta ei julgenud ja viisime salongi. Vaatas kül meid sellise näoga, et mis te nüüd plaanite aga sealt tulles oli kuts justkui ümbervahetatud. Vist sai ise ka aru, et pestud, kammitud ja üles vuntsitult on ta imekena. Kodutee oli sellise poosetava kõnnakuga ja kui inimene mööduma juhtus siis oli ikka kohe talle risti teele ette trügida vaja ja oma nospel nunnude silmadega tema poole tõsta:)
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas inglane » 29 Sept 2009 09:18

Paksu karva kuivatamise kohalt aitaks vast jahutus-kuivatusrätik. On enne Kojas kiidetud ja kiidan minagi seda lapikest. Müüb seda näiteks HUSSE Mina hankisin selle landseeride ühingust.
Jõud ilma mõistuseta hukkub oma jõust. Horatius

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 29 Sept 2009 14:33

Juhan kirjutas:Tänud! Nüüd on asi selgem. Ehk õpib Alfred suuremana oma kasukat hoidma. Praegu ta näiteks naudib porilompides "pläterdamist". Kui üritada teda rihma abil lombist välja sikutada, siis istub keset lompi lihtsalt maha ja asi läheb veel hullemaks. Muus osas on ta muidugi tubli lyhikarv ja kõigi lemmik :angel:

Chowle lähene ikka kavalusega :P
Õpeta ta aru saama, et sinu juurde tulemine on hea ja kasulik- paku taskust mingi väike maius ja lompides istumine lõpeb ära. Meie oma ei suuda küll enamasti ära öelda, kui miskit söögipoolist pakutakse 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 29 Sept 2009 14:47

Eks me tasapisi seda maiusega tulemist õpime. Edusammud on küll märgatavad, kuid esialgi maius kõige huvitava vastu ei saa :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 30 Sept 2009 13:51

inglane kirjutas:Paksu karva kuivatamise kohalt aitaks vast jahutus-kuivatusrätik. On enne Kojas kiidetud ja kiidan minagi seda lapikest. Müüb seda näiteks HUSSE Mina hankisin selle landseeride ühingust.

Räägi natuke lähemalt sellest rätikust. Kodulehel pole pikemat inffi.. Tekkis huvi, sest ausalt ütlen, et olen peale Mocha pesemist ja kuivatamist ikka väsinud nagu tööhobune ja seljast lööb tuld välja (mul see laud veits madal ka kus teda föönitan). Uurin igasuguseid nippe, et seda tööd vähekenegi kergendada :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas inglane » 30 Sept 2009 16:45

Selle jahutus-kuivatusrätiku põhimõte siis, et üks pool on mõeldud jahutamiseks ja teine kuivatamiseks. Kuivatuspool imeb imehästi vett sisse. Pärast koera pesemist kuivatan koera ja väänan lihtsalt järjest vee rätiku seest välja, kuni karv enam ei tilgu jaon mõnusalt tahe. Meenutab olemuselt natuke nagu hästi imavat majapidamislappi.
Jõud ilma mõistuseta hukkub oma jõust. Horatius

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 01 Okt 2009 16:10

inglane kirjutas:Selle jahutus-kuivatusrätiku põhimõte siis, et üks pool on mõeldud jahutamiseks ja teine kuivatamiseks. Kuivatuspool imeb imehästi vett sisse. Pärast koera pesemist kuivatan koera ja väänan lihtsalt järjest vee rätiku seest välja, kuni karv enam ei tilgu jaon mõnusalt tahe. Meenutab olemuselt natuke nagu hästi imavat majapidamislappi.

Selge, siis ostan ka prooviks ühe sellise 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 01 Okt 2009 16:43

Selle info eest tänud! Ostan ka prooviks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 06 Okt 2009 21:36

Olime sunnitud oma esimese "pesukuuri" ära tegema. Tundub, et saime hakkama nii pesemise kui kuivatamisega :) Kasuka hoidmisega Alfred endiselt siiski veel aveva ei näe.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hope » 30 Nov 2010 00:59

Kuidas seda lahendada kui meie Chow Fööni kardab ja ei taha kohe üldse selle ligidale tulla?

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 30 Nov 2010 13:07

No mina surusin enda oma nurka ega lasknud ära minna, kui ta üritas. Kiitsin paigal olemise eest ja andsin maiust. Suvel oli hästi lihtne, panin ta tooli peale ja vaatas aknast välja sel ajal, kui ma fööniga ümber tema tiirutasin. Nüüd istub/lamab kenasti paigal, sest ta teab, et sellest pole pääsu. Ja pärast saab miskit meelepärast hamba alla ka. Ja sa ei pea teda korraga ära kuivatama, alustad ühest nurgast, kuivatad selle ära, kiidad ja annad maiust. Siis natukese aja pärast võtad uuesti uue koha kiidad, annan maiust jne.
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline