Allergia?

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Allergia?

PostitusPostitas muffin » 29 Juul 2009 12:35

Minu 9 kuusel mõmmil on juba mitu kuud tulnud tilli otsast rohelist vedelikku, seni ei olnud pannud rohtu ega midagi, lihtsalt pesin tavalise veega. Nädal tagasi avastasin teda pestes et ots on tulipunane ja oli tunda ka väikseid koorikuid, vahel natuke veritses. Lisaks tundus nagu oleks ka paistes olnud. Koeral oli enesetunne päris ok, lihtsalt lakkus end koguaeg sealt. Sain siis arsti soovitusel eesnaha puhastusvedeliku millega hakkasin ka kohe puhastama.

Järgmine päev oli koeral enesetunne väga loid, saba maas, söök ei huvitanud, täiesti teine koer. Olin väga mures. järgmine päev läksin jälle arsti juurde rääkima ja selleks ajaks oli juba suu ka paistes ja katsudes olid mokad seest kobrulised ja ninaotsas roosad täpid. Arst andis kaasa süstlaga lehmadele udara jaoks mõeldud rohu. Puhastasin siis kodus puhastus vedelikuga ja panin rohtu. Siis veel päev edasi viisin Muffi Arsti juurde ja sealt öeldi et tegu hoopis allergiaga ja arst tegi 3 süsti. Praegu jälle 2 päeva möödas aga koeral ikka halb. Arst ütles et see süst tekitab söögiisu, Muffi tahab süüa küll aga ei joo vett, üldse kohe ei joo.

Nii mure on, kas kellelgi on olnud millegi sellisega kogemusi. ma ei tea kas mingi allergia ja see roheline vedelik tilli otsas on seotud omavahel või on lihtsalt kokkusattumus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 29 Juul 2009 13:13

Mine kliinikusse ja lase koerale teha vereproov, alusta sellest otsast raviga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 29 Juul 2009 14:04

Tundub, et see "söögiisu tõstev" tablett on prednisoloon ehk kortikosteroid. Allergiat sellega ravida ei saa, küll aga surub see allergiaga kaasnevaid nähtusid alla. Kas arst täpsustas ka, mille vastu siis koeral allergia on? Kui koer on ülitundlik mingile ainele, mis leidub eesnaha puhastamise preparaadis, siis oleks kõige lihtsam vahetada puhastamiseks mõeldud toodet, mitte kütta koerale sisse kortikosteroide...
Ma ilmselt kordan ennast, aga jään oma arvamuse juurde, et kui tõesti on tegemist allergiaga, tasub kohe sammud seada dr.Belova juurde ja mitte oodata haiguse väga hulluks minekut.
Naerata, sest homme on veel hullem...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Oky-Toky » 30 Juul 2009 09:37

Äkki teil sama jant nagu Okyl oli?V.t" koonupealne leemendavaid mügarikke täis."
Olen nende jaoks, kelle jaoks olen olemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 30 Juul 2009 15:11

Muffil on põsed seest kobrulised ja suu haiseb nagu mädapomm. Saime mingid antibiootikumid aga arst ei õelnud kas tegu allergiaga või nahapõletikuga.
Samuti ei tea kas kasutada edasi eesnaha puhastusvahendit, vb oli sellest allergia??? Ei tea ei tea...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 30 Juul 2009 21:55

Mis arstil käite? Oleme ka omal nahal kogenud olukorda kus iga asja peale antibjootikume antakse põhjust lõpuni selgeks tegemata ja kuure läbinud mis pole üldse sihile viinudki. Vahetasime arste erinevaid. Meid aitab nüüd nõu ja vajadusel ravimitega Dr. Tamara Kon - oleme väga rahul.

Hirmus kole lugu teil :cry: loodetavasti saate peagi terveks!

PostitusPostitas merry » 31 Juul 2009 09:22

Jätaks ise silmapilk ära kõik välispidise keemia (sampoonid, puhastusvahendid, salvid) jne ja läheks üle riisi-kana-dieedile, kui asi on järsku hulluks läinud. Ja otsiks hea mainega allergiat ravida oskava arsti. Ilmselt antibiootikumid on vältimatud hetkeseisuga, aga laseks ise kliinikus treha enne proovid, milline antibiootik oleks parim antud koerale.
Endal sel aastal hirmutav kogemus, kus paar punnikest peale trimmi läks peale "ülihoolitseva" tohtri täisravi õudusunenäoks. Sest kutsikale määrati mingi desinfitseeriv sampoon + mitme loodusliku komponendiga salv + .....ja 24 tunni pärast hakkas olukord järsku halvenema - hirmus sügelus, palavik, nahalaigud :evil:
Suu loputamiseks ja ka alt loputamiseks kasutaks ainult kerget kaaliumpermanganaadilahust - seni, kuni arstile saab.
Head paranemist!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 31 Juul 2009 16:09

Järsku märkasin et Muffil on munade juures imelik koorik ja kui liigutasin tal seal karvu siis oli näha suur suurt haavandit. Munad mädanesid... Mul hakkasid seepeale käed ka värisema.
Jooksuga kooksuga ajasin koera autosse ja kliinikusse. Õnneks seal kus seni käinud olime, ei olnud vaba aega ja hakkasin järjest loomakliinikuid läbi helistama. Lõpuks saime farmaxi kliinikusse kus aeti Muffil munad paljaks( nahk tõmmati lihtsalt maha nagu kartulikoor ) koer kiunus ja nuttis. Ise ka nutsin.
Öeldi et seni saime valesid antibiootikume.
See et suu seest kobruliseks läks olevat sellest et eesnaha puhastusvedelik oli suu ära põletanud. Ja munad läksid mädanema mingist bakterist mille võis saada kust iganes.
saime valuvaigisti süsti ja ootame et läheb kergemaks, pean ka igapäev puhastama hakkama, mille kohta hoiatati et saab olema maru valus koerale.
Olin rumal et ei oskand oma mupsut paremini jälgida.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 31 Juul 2009 19:29

Ota, aga mis teil siis seal tegelikult oli? Mulle jäi kõik see pisut segaseks.
Kas see, et oli munade juurest mädane, oli tegelikut hot spot või oli seal veel midagi?
Mis arst ütles?

Kuidas see suu selline imelik oli, kas te siis koerale kopsikut pähe ei pannud, et ta pääses ennast ikkagi alt lakkuma?
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 26 Aug 2009 15:34

Nyyd kaua aega hiljem ja peale erinevaid arste kes ei oska mingit seisukohta votta, tuli mu emale Ameeriast kylla loomaarst. Tema ytles et koeral on discoid lupus erythematosus. Ta ka ei teaks, aga tal oevat just hiljuti olnud yks SLK selle sama haigusega. See pidavat olema geneetiline haigus ja avaldub genitaalides, silmades, nina ja suu piirkonas. Muffil oligi tapselt nina hele roosa, suu oli roosa paistes ja haises, lisaks munanditel oli madanik. Oleme siiani 2 korda paevas puhastanud ja rohtu pannud, kuid munanditele on naha tagasikasv yliaeglane. Minu mupsuke paraneb, kuigi usun et kuuaega pean kindlasti veel puhastama ja rohtu panema.
Kas kellegil on mingit kogemus voi mingit infot sellise haiguse kohta. Geneetiline haigus peaks ju olema veres mis voib avalduda kuna iganes on soodsad tingimused...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 26 Aug 2009 16:17

Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 26 Aug 2009 16:20

http://www.veterinarypartner.com/Conten ... 1&EVetID=0
Kui seda uskuda, siis kõigepealt võiks proovida koera otsese päiksevalguse eest kaitsta (vähemalt keskpäeval) ja hakata andma omega-hapete rikkaid õlisid, kuna pikapeale on sellest abi.

Kas te Belova juures vastuvõtul olete käinud? Tema kui nahamuredega kursis olev arst võiks osata ka kinnitust anda, kas diagnoos on DLE. Kui nii, siis oleks vaja läbi rääkida ka steroidide vajadus - kreem või tableid ja millise rezhiimiga ja üldse mis ja kuidas ja kõrvalmõjud.

Autoimmuunhaigusega on see jama, et neid ei ole võimalik välja ravida, neid saab ainult kontrolli all hoida. :( Ja pärilikkus ei ole enamiku puhul ka kuigi selge, ainult et selgesti ei tasu sellist koera aretuses kasutada.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 26 Aug 2009 17:58

Otot, enne igasuguste ravivõtete soovitamist tuleks ikka diagnoos panna. DLE on tõsine haigus ja vajab elusegset immuunsupresseerivat ravi. Ravi ei ole sugugi ohutu, sellel on tõsised kõrvaltoimed. Kogu see asi tuleks ikka nahaarsti poolt üle vaadata ja kui otsustate arsti vahetada siis kindlasti oleks vaja haiguslugu koos kõigi kasutatud ravimite nimetuste ja manustamise ajaga. DLE diagnoosimiseks on vaja võtta proovitükid mitmelt poolt kahjustatud ja terve ala piirilt, oluline on muidugi kahjustuste paiknemine, iseloom ja ulatus.

Kasutaja avatar

Haavad suunurgas ja mäda hais!!!

PostitusPostitas muffin » 15 Juul 2010 15:40

Mis teha? Kellel kogemusi?
Peale ei saa sinna midagi määrida sest lakub selle ära. Kuivana ei saa ka hoida sest isegi kui pühin peale joomist suurema vee ära siis on ikka märg. Ilmselt arstile minek jah?

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 15 Juul 2010 16:45

eks jah, kõigepealt tuleb põhjus leida ja likvideerida ja siis ka välja ravida... ikka arstile minek
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 15 Juul 2010 16:58

mõndaaega pole võimalik arstile minna, sellepärast küsingi et äkki on kellelgi aimu mis see olla võiks ja mis oleks kodune ravi, kui seda on.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sax » 15 Juul 2010 17:06

Tupsuta siis õrna lillaveega, kuniks arsti juurde saad.

Kasutaja avatar

Punased punnid huultel ja kole hais.

PostitusPostitas muffin » 03 Apr 2011 21:35

Minu Muff on hädas juba aasta punetavate lõugade ja koleda (kala)haisuga. Punased punnid on mokkadel ja lõual. Saime ka antibiootikume kuid kuuri lõppedes tuli kõik kiirelt tagasi.

Arst arvas et ehk on mingi toidu talumatus. Jätsime ära krõpsud ja kanaliha. Sõõb pikka aega juba riisi ja keedetud lõhet. Vahetasime igaksjuhuks ka plastmass kausi metallkausi vastu. Alguses läks paremaks ja nüüd läks tagasi väga punaseks ja suuremaks punetav piirkond.

Kas kellelgi on kogemusi millegi sarnasega?
Võibolla on mõni hea nõuanne mida proovida et paremaks läheks.

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 04 Apr 2011 11:39

Kuidas tal kõrvade tervis on? Varvaste vahel ei ole punne/pruuni eritist?

Mu bullikal on lõug ja ninaümbrus punne täis kui tal pärmseen sisikonnas vohab. Vohab aga allergia tõttu. Reeglina on siis ka kõrvad korrast ära ja viimasena lööb asi välja varvastel. Ravinud oleme kõige mõeldavaga, toitu vahetanud jne. Nüüd on taas üks uus allergiku spetsiaaltoit proovimisel. Kõrvad on korda saanud, nina veel mitte aga aega pidavat uue toidu mõju võttma kuni kaks kuud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 04 Apr 2011 13:18

Muff raputab tihti kõrvasid, kuid peale paari puhastamist spets vedelikuga on ok. Meile tehti ka pärmseenetest kõrvast, see oli normis.

Räägi mulle sellest sõõgist täpsemalt ja kuidas tundub.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 04 Apr 2011 22:39

Ja millise tohtriga te oma murest seni rääkinud olete?
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 05 Apr 2011 11:40

Käisime Orro vastuvõtul.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist