Magamisase või magamiskoht chowle

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Magamisase või magamiskoht chowle

PostitusPostitas amzu » 18 Mär 2009 19:02

Tere kõigile
Küsimus siis selline: millist magamisaset eelistavad chow-chowd?
Vaatan, et neid on nii igasuguseid.. pesad, lihtsalt asemed, kunstlambanahk alused, graanulitega madratsid, seemisnahksed madratsid jne jne. Ning kui suur see olema peaks?
Tänud ette :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 18 Mär 2009 20:43

Tere!

minu kuts armastab paljast põrandat ja valikuliselt magab seal toas kus enamus perest viibib :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 18 Mär 2009 22:54

Black kirjutas:Tere!

minu kuts armastab paljast põrandat ja valikuliselt magab seal toas kus enamus perest viibib :)

Eks neil jah paks vill seljas ning ei hooli mingist erilisest madratsist, aga mingi oma pesa peaks ju ikka olema kui kutsikas koju tuleb..

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Mär 2009 23:48

Pikakarvaline eelistab põrandat või õhukest vaipa, lühikarvaline magab pesas. Vähemalt meil on sedasi.

Kui lühikarv väike oli, siis magas ta pehmes ja soojas pesas, mis nägi välja nagu kassi madrats- kõrgete pehmete servadega. Hetkel kasutab elamiseks tavalist riidest puuri, milles kerge puuvillane tekk. Magas hea meelega ka lambanahal, kuniks see mul lõhki läks :D

Pikakarvaline eelistab jahedat ja õueski magab kõikse parema meelega ikka lumehanges. Toas meeldivad talle naturaalsed villavaibad.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 19 Mär 2009 01:34

Meie mõmmikul meeldib samuti magada jahedal põrandal akna all, just seal toas, kus magab pererahvas.Mõned üksikud korrad, kus ta sätib ennast paikka esikusse ,aga hommikul ärkame ikka ühiselt meie magamistoas :D
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 19 Mär 2009 11:01

Ostsime ka oma mõmmikule karvase pesavaiba lootuses, et seal ka magatakse enamuse ajast. Tänaseks on selgunud - pesavaip kõlbab ainult kontide ja hea/parema närimiseks. Magamiseks sobib kõige paremini koridor ja eriti välisukse esine maalapp. Seal hea külm õhk tuleb ukse alt ja ka ülevaade kes ja millal välja läheb (et siis kaasa pressida kohe nagu uks paokile läheb). öösel muidugi kõigi pereliikmetega magamise tuppa voodi peaotsi magama (loe norskama :evil: ), et jummalapärast keegi korralikult magama ei saaks jääda :irw: .

Ehk siis pika jutu kokkuvõte - parim magamise ase põrand, ei mingeid pitse ega satse :wink:
Olen vahva ja vallatu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 20 Mär 2009 12:42

Selge.. tõmban nimekirjast maha 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 20 Mär 2009 14:21

Chow eelistab magamiskohta, kus on parim kontroll toimuva üle. See, mille peal ta parasjagu magab, on üsna teisejärguline.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 20 Mär 2009 14:44

siimsusi kirjutas:Chow eelistab magamiskohta, kus on parim kontroll toimuva üle. See, mille peal ta parasjagu magab, on üsna teisejärguline.

Täpselt. Pole mina veel suutnud kedagi enda omadest miskisse pessa meelitada ja isegi kutsikad ronivad oma vaibakese pealt ikka vaikselt palja põranda peale magama, endal pole veel silmigi peas :)
Terve karja kohta on mul ainult üks tibi, kes eelistab porivaiba peal end kerra tõmmata, teised ei lähe sellegi peale ;)
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas amzu » 21 Mai 2009 10:52

Teil oli täiesti õigus.
Meie pisike chow ei maga isegi mitte esikuvaibal, vaid selle kõrval külma kivipõranda peal. Panin küll ühe kokkumurtud saunalina talle, aga ehh.. seal võin ma ise magada kui tahan :hahaha:

Kasutaja avatar

Omapärane käitumine

PostitusPostitas mopsu » 16 Veebr 2010 18:46

Meie koeral on toas olle huvitav hoiak.Alati lamab ta pea ukse poole.Seda ükskõik millises toas olles.Huviga oleme kohe algusest peale seda jälginud kui ta meile tuli.Kas teiselt on ka selliseid chow-chow kes alati nii lamavad.Samas olen ma mõelnud ,et see on seotud tal mingi kogemusega .Mis ta kunagi nii käituma on pannud.Mops lamab ja magab nii kuidas parasjagu tahab .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 16 Veebr 2010 19:26

Loe tõututvustust - chow on valvekoer :) Tegu on aastasadu vana "kogemusega".

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Veebr 2010 20:51

Lisaks valvekoera omadustele võiks mainida, et chow´l on toas tihtipeale palav. Akende ja uste vahelt, rõduuste alt jms kohtadest tuleb tavaliselt väsket jahedat õhku. :)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 16 Veebr 2010 20:56

Lisaks on pärit Hiinast (?) Feng shui.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Veebr 2010 21:46

Vat seda ma ei oska küll öelda, kas nad tahavad näoga Hiina suunas magada :irw: Üks väsind chow siin magab praegu näoga oma putka (loe: puuri) poole ja välisuksest on tal täiesti savi. Peaasi, et saba ahju ääres on.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 16 Veebr 2010 21:52

katleen kirjutas:Lisaks on pärit Hiinast (?) Feng shui.

Et chowl on ka oma osa energia liigutamisel- rahakonn peaks olema ninaga toa keskkoha suunas, et jõukust majja tuua, lõvid kahel pool ust võib asendada ukse poole suunatud ninaga chowga toas kaitseks (või midagi sellist) :irw:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Veebr 2010 21:55

Ahah, väga hea, Almera siis hetkel teeb rahakonna. Selge pilt, ma just mõtlesin, et mida võiks see peen poos tähendada :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 16 Veebr 2010 22:20

Väga tark jutt teistelt kõrvataha panemiseks,kuna enne pole selle tõuga tegemist teinud.Mainiks veel ,et ta võib kas või keset tuba magada aga nägu ikka ukse poole.Sama kehtib voodi kohta kuhu armastb ennast pikali visata,ikka risti üle voodi näoga uksepoole.Elu jooksul olen pidanud ka teisi tõuge valvekoeri aga sellist pühendumist kui sellel chow-chow kohtan küll esmakordselt.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Veebr 2010 22:23

Mis puutub valvamisse, siis seda teeb chow suure pühendumisega ja seda juba kutsikast saadik. Mäletan selgelt, kuidas ma Marilu käest nähvaki ära sain, kui proovisin 2kuuse kutsika valvatavat tellist varastada :irw:
Aga igasugune valvamine käib kogu aeg- läbi une, läbi lume, läbi udu ja ööpäev läbi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miisel » 17 Veebr 2010 12:55

Kui mina õhtuti magama lähen, siis viskab Emmel ennast ukseavasse - ikka nii, et tagumik minu ja nina välisukse poole. Ja kui keegi öösel (ehk siis aeg tule kustutamisest hommikusöögini, enne preili ei ärka) ukse taga liigub, kargab koer unesegaselt lõuates püsti ja ei pea enam mõtlema, kus täpselt uks on, sest õige suund on juba sees ja tuleb lihtsalt jalgadele valu anda, et segajaga võimalikult lähedalt õiendada. Kell viis esmaspäeva hommikul on see päris hirmus :hups:

Edit: ja veel - enne operatsiooni vedas preili end viimaseid jõuvarusid kokku võttes ja süstitud une vastu võideldes ukse juurde valvepostile ja seda täiesti võõras kliinikuruumis. Ning külas olles kipub ta pärast meid tulnud külalistesse veidi tõrksalt suhtuma ehk toasolijaid nende eest kaitsma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 17 Veebr 2010 22:44

Loen ja imestan:) Minul Happy ei ole üldse nii valvas:) Ta õhtuti vahepeal põksub, kui keegi treppidel kõnnib ja öösel ka põksub, kuna olen tal öösel haukumise ära keelanud. Vahepeal koju tulles tekkib juba mõte, et koer on ära varastatud, sest härra ei liiguta end üldse. Kui toa poole liigun, siis härra lamab rõdu ukse juures ja tõstab vaid korraks pead, et vaadata, kes tema und häirib:D Kui keegi külla tuleb meile, siis ta pigem tuleb uudistama ja nuusutab, mitte ei haugu. Samas jalutades haugub ta kilekottide peale, siis prügikastide jms tema arvates kahtlaste asjade peale:) Täpsemalt põksub ja natukene uriseb. Ta eriti haukuda ei oska. Me plaksutame kõik, kui Happy haugub, sest seda juhtub nii harva:)
Öösiti magab ta ka ikka kõige jahedamas kohas. Aga miskipärast hakkab tal ikkagi palav. Ärkan tihti öösel selle peale ülesse,et keegi ähib mul kõrva juures.
Ühesõnaga ta valvab ikka mingil määral, aga võrreldes teiste chowdega, on ta väga väga sõbralik:) Müstika:D

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 17 Veebr 2010 23:27

Miisel kirjutas:Ning külas olles kipub ta pärast meid tulnud külalistesse veidi tõrksalt suhtuma ehk toasolijaid nende eest kaitsma.

Minu meelest on see suht klassikaline juhtum- kes sees, see sees ja kes väljas, jäägugi sinna. Ehk siis meie kutsume seda kodus "ta-luges-meid-üle" sündroomiks :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Juhan » 18 Veebr 2010 16:30

Alfred harrastab ka sellist näoga ukse poole magamist, juba päris väikesest peale. Öösiti haugub ja turtsub trepil kõndijate peale. Tema erilise ja kõvahäälse kisa kutsuvad esile aga naabrid, kes sisenevad öisel ajal trepikotta tulivett pruukinuna. Vat nokastanud kodaniku tunneb Alf isegi läbi ukse ära ja siis ta haukumist tagasi ei hoia. Olen reedel-laupäeval sageli öösel kahe ja nelja vahel käinud koera korrale kutsumas. Aga ega tema usu, et majas on siiski ka mõned jumala kained inimesed, kes harrastavad öösiti magamist :)

& chow-poiss Franco
Kasutaja avatar

PostitusPostitas M3rka » 18 Veebr 2010 20:20

Minu Franco harrastab kaa iga pisemagi krõpsu peale, mis trepikojast tuleb kisa tõsta, eriti naljaka son see, et kui ma siis lähen teda rahustama, vaatab tema jube tähtsalt mulle otsa, endal selline näg peas, et tahab öelda"Oht läheneb!" ja haugatab veel korra ukse poole. Ja magab loomulikult kaa kas kohe ukse ees või kuskil ukse avas. Ja kui juhtubki mujal magama siis ikka näoga ukse poole või ülevaatega tervest toast.
"A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 18 Veebr 2010 20:57

Mis ma oskan öleda... normaalsed koerad :)

meie paksu tudub ntx pea radika all :irw: miks ta nii magab, ei oska öelda. ta lausa surub oma pea sinna alla, vahel kiiruga ei saa teist sealt kättegi. kuna me asume viimasel korrusel ja naabriteks on pensionäärid, siis meil öösiti liikumist ukse taga ei käi. ükskord sattud selline juhtum: kuna meil fonolukk, siis naljalt keegi ilma alt kella laskmata ukse taha ei pääse, ja kes alt kella lasevad on koera arvates ilmtingimata sõbrad ja kõik võtab rõõmuga vastu, kuid üks õhtu.... meie mõtleme mis lahti, koer kraaksub varese moodi nina vastu ust, aru ei saa... kamandan kaasat et näe tal nii suur häda, mine nüüd välja. kuna meil on topelt uks ja mina müdistasin köögis ei kuulnud midagi, pika arsaamatuse peale selgines siiski et keegi koputab :irw: ukse taga oli küsitlejatädi. See tädi oli tulnud ilma uksekellata ja oli koera jaoks ilmselgelt kahtlane ja jäi kahtlaseks kuni küsitluse lõpuni. muid on ta meil hirmus ilus :oops: ja äärmiselt sõbralik. kahtlased on need kes käituvad ettearvamatult. purjusinimesed ei meeldi juba kaugelt. seni kuni tänaval temast keegi välja ei tee, ei tee tema ka teistest välja :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 19 Veebr 2010 09:09

Minu teadmatus enne :oops: !Pealkiri peaks hoopis olema mitte omapärane vaid tõupärane käitumine siis. :D

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline