Mis teha kui kallale tullakse?

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Mis teha kui kallale tullakse?

PostitusPostitas Figo » 04 Juun 2008 15:19

Hiljutisel näitusel Kalevi staadionil ootasime Figoga oma ringi ääres millal chowde näitamine algab. Eks need kes seal olid teavad kui vähe ruumi ja palav seal ringi ääres oli. Ringiliikujaid oli küllaga, omanikud koertega, pealtvaatajad jne.

Üks möödaminev malamuudijurakas aga hüppas ootamatult Figole turja. Kõik käis nii kiiresti ja ootamatult, et ei saanud arugi. Figo lihtsalt istus seal ja lõõtsutas omaette, malamuudt ja ta omanik oli lihtsalt möödumas ja koer ründas meie oma ilma igasuguse põhjuseta.
Vaatamata sellele, et Figo oma vanuse kohta (tsiteerin) "elevandi kaalukategooriasse" kuulub :) on täiskasvanud malamuudiga siiski kaalu ja suuruse erinevused mitmekordsed.
Malamuudi omanik oma koera ära tõmmata ei jaksanud ja ei saanud ka mu naine, kes Figot rihma otsas hoidis, teda malamuudi haardest ära kiskuda. Hüppasin Figole appi, libistasin oma käsivarre kiirelt malamuudil kaela alla vajutasin teisega turjale ja kägistasin, ta lasi Figo lahti ja ma tirisin ta eemale. Malamuudi omanik jooksis vabandades koos oma agressiivse (loe: lollaka) koeraga minema. Hõikasin järgi, et kui koera kontrollida ei suuda, siis tuleks suukorvi kasutada.
Õnneks Figo viga ei saanud, paks lakk oli vast see mis päästis halvemast ja ta oli ka ise tubli, ei löönud põnnama vaid pani urisedes vastu. Mul oli ainult paar kriimu käel, mis tõenäoliselt malamuudi kaelarihma pandlaga tekkisid.

Et tagantjärgi nüüd oma käitumise õigsust analüüsida, tahtsin küsida, et mis on õige käitumine juhul kui suurem koer meie mõmmile natti kinni hüppab? Kas hüpata ise ründajale kaela kinni või on mingid ohutumad och efektiivsemad meetodid?
Nunnumeeter
0_____1______2______3_____4______5
|████|████|████|████|████|██████

Kasutaja avatar

PostitusPostitas skye » 04 Juun 2008 15:41

üks väga efektiivne viis isaste ründavate koerte puhul on munadest haaramine.nad taltuvad kiiremini, kui ühegi teise meetodi puhul.olen ise selle meetodi kasutust pealt näinud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 04 Juun 2008 15:50

skye kirjutas:üks väga efektiivne viis isaste ründavate koerte puhul on munadest haaramine.nad taltuvad kiiremini, kui ühegi teise meetodi puhul.olen ise selle meetodi kasutust pealt näinud.

hehe, selle võtte efektiivsus ei piirdu ainult koertega. :o

aga võttes arvesse, et koerad ju vabalt suuga sinnakanti ulatuvad, siis tekib küsimus, kas nad oma kakukesi kaitstes sind ennast ei ründa? või immobiliseerib seesugune võte nad täielikult?
Nunnumeeter

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 04 Juun 2008 16:07

:OT:
Alaska malamuutide kohta tuli viimasel näitusel VÄGA PALJU pretensioone teemal kaklemine ja sotsialiseerimatu käitumine.
Isegi nägin kuidas ringis käis pidev madin ja kaasvõistleja suunas urisemine. Harvad polnud ka juhtumid, kus koer urises lausa perenaise/peremehe peale.

Mis aga kaklemise lahutamisse puutub, siis eks neid võimalusi ole igasuguseid, sõltub olukorrast - kes poob õhu kinni, kes viskab veega, harva aitab ka tõsine karjatus :hups:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 04 Juun 2008 16:14

Venemaal võib koer saada näitusekeelu 1-3 aastaks kui näitusel teist koera hammustab. http://www.rkf.org.ru/ru/diskvalifications.htm
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 04 Juun 2008 16:16

No minu arvamus jääb ikka sinna kanti, et koer pöördub rünnatavalt koeralt otse sinu peale, sest siis saab temast ründaja asemel enesekaitsja.
Lootma siis tuleb vast jääda heale õnnele, et koera omanik jõuab ta sellel murosa sekundil saada kinni enne, kui ta tema munadest hoidja külge hambad istutab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 04 Juun 2008 16:23

Veronts kirjutas:No minu arvamus jääb ikka sinna kanti, et koer pöördub rünnatavalt koeralt otse sinu peale, sest siis saab temast ründaja asemel enesekaitsja.
Lootma siis tuleb vast jääda heale õnnele, et koera omanik jõuab ta sellel murosa sekundil saada kinni enne, kui ta tema munadest hoidja külge hambad istutab.

Nojah, ma ise arvan ka, et kui kaela ja munade vahel valida on, siis pigem võtan kaelast kõvasti kinni ja lasen lahti siis kui omanik koera kontrolli alla saab, sest vaatamata hellale kohale on koerte valulävi siiski tugevamast puust ja munadest pigistades võib su käsi vist suht kiirelt koera lõugade vahel olla.
Nunnumeeter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elen A. » 04 Juun 2008 17:19

Väga kurb kuulda, aga nägin ise ka neid ründavaid koeri seal :(
Kevadel Poolas 5. rühma erinäitusel käies (kus malamuute oli üle 70), oligi väga suur osa malamuutidest suukorvides! :o See vaatepilt oli minu jaoks küll suisa ehmatav...
Cheya's Alaska Malamuudid

PostitusPostitas ninasaba » 04 Juun 2008 23:04

BOB malamuut, ilmselt isane, ei olnud mingi papist koer, niikui minu koer näo tema poole pööras, pidas vajalikuks alustada sõimuga. Samas ma ei ütleks ühegi koera kohta lollakas ega agressiivne niisama kerglaselt. Olles ise kogenud kallaletungidest tüdinud koera otsusekindlust ja asja kurbust ... Ning kui keegi "loll" on, siis on seda koera omanik, kes pole koera ette valmistanud, või koerte omanikud, kes oma koeri on lasknud kõnealust koera rünnata ja tema iseloomu rikkuda.
Malamuutide ringi ei näinud, aga enda ringi juures (ilmselt siiski toimub sama mistahes ringi juures) panin järjekordselt tähele, kuidas inimesed täiesti idiootlikult ronisid tükkmaad enne oma koera sisenemise aega troppi sinna sisenemise augu juurde. No aru ma ei saa, miks peab järgmine tõug seal juba passima, kui eelmise hindamine alles käib :myyr: . Miks ei võiks minna siis, kui sinu koera ees olev koer ringi siseneb? Selline asi tekitab kah palju stressi ja mittevajalikke olukordi, kus on võimalus agressiooni tekkeks isaste vahel. Ma absoluutselt ei naudi teistei inimeste vastu hõõrutamist ja nende vahelt läbi litsumist, koerad kah mitte, aga ilmselgelt osad inimesed lausa otsivad seda tunnet.

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 05 Juun 2008 10:49

kas ei ole võimalik selline võta koerte lahutamisel, et võtad ühe käega kõri alt ja teisega munadest ?? et selle käega mis kõri all on surud hinge toru kinni?? see ainult mõte..ma ei tea kui teostatav asi on.. :roll:
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 05 Juun 2008 10:51

Kisub offtopicuks aga mis seal ikka, mõttelendu tuleb aretada
ninasaba kirjutas:BOB malamuut, ilmselt isane, ei olnud mingi papist koer, niikui minu koer näo tema poole pööras, pidas vajalikuks alustada sõimuga. Samas ma ei ütleks ühegi koera kohta lollakas ega agressiivne niisama kerglaselt. Ning kui keegi "loll" on, siis on seda koera omanik, kes pole koera ette valmistanud, või koerte omanikud, kes oma koeri on lasknud kõnealust koera rünnata ja tema iseloomu rikkuda.

Veidi segaselt räägid, aga üldine mõte on enam-vähem arusaadav. Kui koer teeb seda mida ta aga heaks arvab, oma peremeest ei kuula ja ründab endast väiksemaid ilma igasuguse provokatsioonita, siis minu meelest tark see koer ei ole, seega tembeldan lolliks. See et ta selliseks saanud on, on ikka peremehe kätetöö, kelle suhtes võiks/peaks ka halvemaid sõnu kasutama.

ninasaba kirjutas:Malamuutide ringi ei näinud, aga enda ringi juures (ilmselt siiski toimub sama mistahes ringi juures) panin järjekordselt tähele, kuidas inimesed täiesti idiootlikult ronisid tükkmaad enne oma koera sisenemise aega troppi sinna sisenemise augu juurde. No aru ma ei saa, miks peab järgmine tõug seal juba passima, kui eelmise hindamine alles käib :myyr: . Miks ei võiks minna siis, kui sinu koera ees olev koer ringi siseneb? Selline asi tekitab kah palju stressi ja mittevajalikke olukordi, kus on võimalus agressiooni tekkeks isaste vahel. Ma absoluutselt ei naudi teistei inimeste vastu hõõrutamist ja nende vahelt läbi litsumist, koerad kah mitte, aga ilmselgelt osad inimesed lausa otsivad seda tunnet.

Kuna ajakavast läks üritus kõvasti mööda, siis ei ole ka imestada et inimesed ringi sissepääsu juurde ennast sisse seadsid. Loomulikult ei ole see mugav jne, aga eks näitus ole kõigi omanike ja koerte jaoks närvekulutav üritus ja keegi ei taha kohtuniku silme ette jääda kui hilineja, seepärast ka sissepääsu ees valmis ollakse.

Lilleke, sa ütlesid, et malamuutide seas oli üldiselt kaklemist palju. koer.ee iseloomustuses on kirjas "Malamuudikutsika toomine koju, kus juba ees lemmikloom ootamas, pole probleemne - oma karja liikmetega harjub ta ära. Küll aga tuleks vältida kontakte vőőraste loomadega, kuna nendesse ei pruugi suhtumine nii tolerantne olla." Et kui juba koduleheküljel õhtutatakse, et ärge jumala eest koera sotsialiseerige, hoidke isoleerituna ja teistega kokku ärge laske. Ma ei mõista seda. Kui koeral selline soodumus on, siis kas tõesti on parem mitte isegi üritada sotsialiseerida nagu koer.ee soovitab? :?

Malamuutide tõuühingukodulehel kirjutatakse "Ole tähelepanelik agressiivsuse suhtes. See on omadus, mida on raske "välja ravida" ja kuna tõustandardi järgi on malamuut sõbraliku ja rahuliku loomuga koer, siis võib sellest kasvada probleem. Kui sinu koer peaks kunagi näiteks näituseringis teise koera peale urisema, tähendab see kohest diskvalifitseerimist." Et siis kas seda ka näitusel rakendati? Disklaff agressiivsuse eest võiks ikka olla küll? Sest tõesti on ju jama, et lisaks kõigele muule pead veel hoolega jälgima, et mingi möödaminev tegelane su enda lemmiku kõri kallale ei läheks.
Nunnumeeter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 05 Juun 2008 11:13

aljasmets kirjutas:kas ei ole võimalik selline võta koerte lahutamisel, et võtad ühe käega kõri alt ja teisega munadest ?? et selle käega mis kõri all on surud hinge toru kinni?? see ainult mõte..ma ei tea kui teostatav asi on.. :roll:

probleem on jälle selles, et niimoodi üks käsi kõril ja teine munadel ei oma sa koera üle mingit kontrolli ja kui ta hoopis sind rünnata otsustab, siis on su väljavaated terve nahaga pääseda suht väiksed. kui aga saad ta nö kägistushaardesse, siis ei tohiks ta sealt eriti kuskile pääseda seni kuni sa ta ise lahti lased.

Seda ka, et ärge minust siin valesti aru saage, mul ei ole koera ründamine omaette eesmärk :irw:, mulle meeldib neid ikka kallistada mitte kägistada, lihtsalt koerte vahel võib teinekord kaklus väga kiiresti väga kurvaks minna ja minu arust on ikka parem, kui sa oled eelnevalt juba valmis mõelnud mida ekstreemses situatsioonis teha, et selle toimumisel mitte joosta kiljudes ringi ja paanitseda vaid tegutseda ja oma lemmik päästa, enne kui liiga hilja on.
Nunnumeeter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 05 Juun 2008 14:29

kui minu koer peaks kedagi ründama siis ise olen valmis tegema oma koerale kas või väga valu, et teise lahti laseks..ja kui ta paar korda siin alguses meile tulles üritas ämma koera nahka pista siis jah võtsin kõhualusest nahast kinni ja ikka näpistasin kõvasti (just sealt tagujalgade vahel ja kintsu sisemiselt küljelt) nüüd on nende kahevahelised suhted juba areneneud ilusti..ollakse koos ja täna suutis Ronja isegi ajada tibi Pontsule mereääres mängutuurid peale ja said päris ilusti tagaajamist mängitud:) ainult et Pontsu oli taga ajaja ei saanud kordagi Ronjat kätte :D

PostitusPostitas Stin » 05 Juun 2008 14:53

Urisemise ees saadeti küll ringist välja. Vähemalt mulle tundus, et liigutused olid vastavad ja koer lahkus ringist.

Rahva kogunemine oli just sellest hilinemisest tingitud. Ei julge ringist kaugele minna ka, sest vahepeal tõsteti kõvasti hindamise tempot.(ei räägi malamuutide ringist)

Kakluse lahutamisel on vast veest kasu, mis eeldab muidugi, et seda kohe kuskilt haarata on ja kindlasti koerale näkku see visatakse.

PostitusPostitas ninasaba » 05 Juun 2008 17:27

Vabandan :OT: pärast. Jah, no mina aru ei saa, kas inimesel pole silmi peas, et vaataks, mis numbriga koer parasjagu ringis sees on? Ajakavad ikka lähevad teinekord omasoodu ja natuke mööda (või palju), sellepärast ei pea nagu viimane idioot seal troppis seisma ja sõpradega juttu ajama, oma ajast pool tundi või ka 15 min ees (seda saab ju ise kalkuleerida - vaata esialgset, plaanitud ajakava ja tee silmad lahti ning vaata, mis numbriga koer parasjagu ringis sees on - kuipalju ajakava on nihkes ja kui palju sul aega on enda koera sisenemiseni), samas kui hindamisele just parasjagu minevad koerad-omanikud peavad seisvatest kohvitantedest ennast lihtsalt läbi pressima.
Stin - saab siiski oodata eemal, kui sinu koera ees on veel 5-6 koera, ja pigem käia pidevalt vaatamas, mis number parasjagu hindamist saab. Vaatamas saab käia ka kusagilt külje pealt ja ka ilma koerata, ei pea kõik inimesed olema troppis ühe külje peal ja just eriti augu ees, niiet isegi ringist väljuvad koerad hästi välja ei mahu.
Üks asi on kohtuniku peale urisemine, teine asi on ka ringi sees isaste omavaheline kergematsorti urisemine vms - väga lihtne on kõiki koeratõuge enda tõu järgi mõõta, paraku osad tõud omavad oma soo vastu teatud agressiivsust ja dominantsi, mida ei ole teatud kogemuste järgi igal tõul võimalik välja aretada, ilma et tööomadused kah väheneksid. Loomulikult peaks kõik selline jääma omaniku kontrolli alla, see on vast loogiline kõigile. Jällegi, enda tõu vaatepunktist (kes ehk pole enam tänapäeval vajatav töökoer - pean silmas põdra-karukoeri, laikasid jne, kelle tööd ja abi on jätkuvalt vaja ja tõug oma tööomadustega ka vajalik) vaadatuna tuleks osad tõud hoopis teiseks aretada, et nad ühte pisikest urrigi ei julgeks teha, või tolereeriksid karvkontakti täiesti võõra, omatüüpi sookaaslasega. Ma ei ole ise kohanud ja ei arva ka, et ringis teise isase peale urisemise eest tuleks koer välja saata. Võibolla mõnel leebel tõu.
See info malamuutide kodulehel - ehk on mõte selles, et sotsialiseerid oma kutsikat-koera, aga siiski hiljem, kui koer on täiskasvanud ja näha on, et koer kõikidega läbi ei saa sotsialiseerimisest hoolimata, hoiad oma koeral alati silma peal ja kannad suurt hoolt, et midagi ei pääseks juhtuma - ehk et siis väldidki kontakte võõraste loomadega, kelle suhtes sa oma looma reaktsiooni ei tea. Kuid näiteks ka leebe koera omanikuna tuleks aru saada ja tunnustada, et kõik koerad ei pea ega hakkagi taluma võhivõõra koeraga karvkontakti, ning võimaldama ka teistsugustele koertele stressivabamat näitust ja kõigile turvalisemat - ehk et kui pole sinu aeg ja koht, siis võimalda teistele ruumi ja juurdepääsu, kõik koerad ei ole nii sõbralikud, et nühivad üksteise otsas, ei peagi olema. Vabandan, aga minu näitusekogemus ütleb, et enamasti tuleb probleem "sõbraliku" koera omaniku käitumisest.

Figo, ma saan muidugi aru, mida sa mõtled. See on levinud suhtumine, eriti just peale täiesti ebaausat kallaletungi (tean isegi, kui ebameeldiv ja vihaleajav selline asi on). Siiski, loom on loom, ta käitub nii, nagu tema elukogemus, geneetika, keskkond jne määravad. Pole mõtet loomale külge pookida inimlikke omadusi. Parem suuna jah oma viha omanikule ja ütle talle, kui rumal, seadusekuulmatu jne ta on.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 07 Juun 2008 14:03

Minuga koos elav malamuut on sotsialiseeritud ja näitusel läheb tema võimalikult täpselt õigeks ajaks oma ringi, et mitte puutuda kokku teiste malamuutidega, kes üsna tihti esimesel võimalusel ründama kipuvad. Ega nad väga palju näitusel ka ei käi, kuna kipub perenaise jaoks stressirohke olema, koer näitusi naudib, samuti teiste koertega suhtlemist. Kuna on üles kasvanud lambakoerte seltskonnas, siis ta äkki arvab, et ongi lambakoer :P
Ma ei mõista, kuidas saaks sellistest koertest rakendi komplekteerida? Selles suhtes küll, et nad oma karjas on OK, aga rakendi puhul pole ju koerad lõpuni samad ja rakend pannakse ju kokku pigem täiskasvanud koertest hiljem? Ega ma ei tea, kuidas see värk käib, aga kas siis enne on verepidu ja siis lähevad kelgu ette need koerad, kes ei lonka ja on enam-vähem terveks jäänud?
Ilmselt peaks selle arutamiseks teise alafoorumisse kolima...
Ka näiteks malbed vanainglased ütlevad võimalusel omasoolistele halvasti, samas ega need nunnud karvapallid erilise range kontrolli all ka enamasti pole, neile pole sellist kontrolli vajagi.
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 16 Juun 2008 09:15

Üks teemakohane infokilluke veel. Mul vanaema kuulis ka selles insidendist näitusel ja ütles, et tal on ka omal ajal tulnud koeri lahutada ja et üks väga hea võte olevat ründaval koeral ühe käega turjast ja teisega seljast (lahtist nahka ju küllaga) kinni võtta ja neli jalga maast lahti tõsta, et koeral kaob siis tugipunkt ära ja ta lõpetab koheselt kaklemise. Et ta ise olevat noorena paar korda kisklevaid koeri sedaviisi lahutanud.

Ei tea siis omast käest kui hästi toimib, aga üks idee ikka juures.
Nunnumeeter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 16 Juun 2008 10:03

siis tekib küsimus kas ikka jõuad tõsta seda kaklejat. mina oma 35kilost dobermanni küll kratist tõsta ei jaksaks malamuudid on vist suhteliselt samas kaalus või rohkemgi. ja eks see tõstmine peab ka suht kiiresti käima et koer hambaid kätte ei lööks sel ajal kui käed koerale külge paned. mulle tundub nii. :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 16 Juun 2008 10:17

no kui ikka vihane oled siis usun et jõuad küll tõsta..ronjad jaksan mina küll tõsta, nimel olen ta nimodi siis minema tõstnud koerte juurest, kes ise suhu tulevad ronima..ja Ronja kaalub 30,8 kg...nii et see 5 kg ette taha ei muuda küll enam midagi ju..

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 16 Juun 2008 10:37

roco kirjutas:siis tekib küsimus kas ikka jõuad tõsta seda kaklejat. mina oma 35kilost dobermanni küll kratist tõsta ei jaksaks malamuudid on vist suhteliselt samas kaalus või rohkemgi. ja eks see tõstmine peab ka suht kiiresti käima et koer hambaid kätte ei lööks sel ajal kui käed koerale külge paned. mulle tundub nii. :hups:

:OT: :nänä: nõrguke ...
Edasi natuke tõsisemalt... kui ikka vaja tegutseda, siis tuleb seda jõudu "ei tea kustkohast...." ja tõstadki ka raskema koera nagu sulekoti niimoodi maast lahti.
Minule isiklikult aga on kakluse lahutamisel meeldinud kõige rohkem "hapnik kinni" variant, muidugi sel juhul, kui ainult üks koertest on agressiivne ja ründajal on rihm või kett kaelas.
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 16 Juun 2008 11:02

:OT: ma julgeks vist kasutada seda natist tõstmise varianti vaid bolonkade v takside vms. kakluse puhul. :irw:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Juun 2008 12:10

Kahe chow kakluse puhul peaks siis vist kaks koera korraga maast lahti tõstma. Igal juhul mulle tundub, et chow lahutamisel lõpeb käsi pidi vahele minnes asi õmblustega. Ta lihtsalt ei pane tähele, keda ta hammustab. Seni olen õnneks põhiliselt väga kõvasti karjudes saanud esmase tähelepanu endale ja siis ühe koera eemale kiskunud.
Tunnistan ausalt, et olen jah nõrguke ja 30-kilost koera niimoodi õhku tõsta ei tahaks. Võibolla isegi jõuaks, aga see oleks ka selja tervislikku seisundit arvestades elu viimane tõstmine.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 16 Juun 2008 15:52

:OT: No ega siin muud ei olegi, kui kardad et ei jaksa koera tõsta, siis hakka aga aegsasti harjutama, alustuseks leia miski naabri või tuttava kergemat sorti koer kelle peal põhi alla saada ja mõne kuu pärast vihud oma 30 kilose chowga nii et silm ka ei pilgu :D Kratist loomulikult kuiva trenni ajal kiskuma ei pea, saab ka inimlikumalt sülle võtta-maha panna. :wink:
Nunnumeeter

PostitusPostitas kalliskai » 16 Juun 2008 17:17

Figo kirjutas::OT: No ega siin muud ei olegi, kui kardad et ei jaksa koera tõsta, siis hakka aga aegsasti harjutama, alustuseks leia miski naabri või tuttava kergemat sorti koer kelle peal põhi alla saada ja mõne kuu pärast vihud oma 30 kilose chowga nii et silm ka ei pilgu :D Kratist loomulikult kuiva trenni ajal kiskuma ei pea, saab ka inimlikumalt sülle võtta-maha panna. :wink:

figo! sa pole ilmselt maiemaiet kunagi näinud! :D

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Juun 2008 21:10

Mkmm, peale seda kui ma nii kõvasti kukkusin, et selg paigast ää läks, ei tõsta ma ka yorkisid mitte, kui vähegi võimalik on :irw:
Kuiva trenni osa jätan ka vahele, käigu paksud oma jala peal ja treppidest minnes on kaks valikut- tuled kaasa või ei :!: Igasugune vintsisüsteem võtku ise kaasa või laenaku mõnelt tuvilt tiibu.

Tõsisemalt rääkides: meil on kakluste lahutamisel käiku läinud kõige lähemal asuv kõva puidust ese (luud, tool, labidavars), et mitte oma kallist kätt hammaste vahele torgata.
Koertenäitusel on vaheletorgatavate esemete valik muidugi nirum, hea kui seljakottki käepärast juhtub olema.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 16 Juun 2008 23:40

Omadest värsketest kogemustest - ei ole küll tegu chowdega - võin öelda, et te võite neid koeri misiganes kehaosast üles tõsta/riputada. Ei aita. Ja vaatamata sellele, et mina olen Maiemaiest tunduvalt suurem ja ilmselt ka tugevam ja ka haardekindlam (no elu on õpetanud) - ei aita. Kui koer ikka on vihast pime, siis te võite tema ümber taielda lõpmatuseni. Ja tegelikult - paar korralikku sahmakat külma vett mõlemale silmade vahele on vahel rohklem abiks, kui igasugune maast üles tõstmine.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 17 Juun 2008 00:14

seda kindlasti kuid kui vett käepärast ei ole siis tõstmine suhteliselt asjalik ajab asja ära küll..kunagi pidin lahutama (nii 11-12 aastasena) slk- ja oma väikse krantsi kaklust (alustaja pooleks oli slk ja veel piirivelves teenistuses olev koer..minu oma oli rihmas) kasutasin selleks oma pusa..sest vehele ei julgenud kättpidi minna...omanik lihtsalt irivtas kõrval..tõmasin pusa pool õnnega slk-le pähe ja hakkasin ära kiskuma..ise samal ajal hüsteeriliselt röökides muidugi :P

& punane karjatüdruk Anny

PostitusPostitas Loophole » 17 Juun 2008 00:24

Mina tõstsin oma koera rünnanud sakslase lihtsalt seljanahast kahe käega õhku, kuni võrdlemisi totu pererahvas oma koera ära suutis koristada... Tean kristallselgelt, et see on oma nahaga riskimine(ojaa, olen näinud korduvalt puretud käsi, kui veel minu vana koera üks dogi pidevalt ründas), aga no ei saa ju lasta lihtsalt oma pisikest Nööpi ära pureda enne näitusi... eriti veel, kui omanikud on ilmselgelt pooletoobised ja suu ammuli vahivad.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 17 Juun 2008 00:32

Rünnakut olen suutnud ära hoida täiest jõust jalaga lüües( kuna koera tähelepanu on köidetud teisele koerale, siis see minu puhul on õnnestunud).
Oma koer on ka rünnanud teist koera tänu provotseerimisele, võtsin oma koeral turjast kinni ja käratasin talle peale, lasi hetkeks lahti ja sain ta ära võtta.
Olen näinud, kuidas omanik lööb oma purevat koera jalaga lõugadesse, tänu millele ta lahti laseb(Ise ei julgeks oma koera peal kunagi kasutada)
Korra olen ka munadest kinni haaranud enda koera ründavalt koeralt(siiamaani arm käe peal), lasi lahti ja ründas mind, mille peale ma tal kratist kinni võtsin ja kehaga pikali surusin.
We learn from failure, not from success!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 18 Juun 2008 10:29

aljasmets kirjutas:kas ei ole võimalik selline võta koerte lahutamisel, et võtad ühe käega kõri alt ja teisega munadest ?? et selle käega mis kõri all on surud hinge toru kinni?? see ainult mõte..ma ei tea kui teostatav asi on.. :roll:

Eee kindlasti on võimalik. Aga selle kaklevale koerale selga ronimise ja munade haaramise ja kägistamise juures - mina küll selliseid asju ei soovitaks, sest need on väga suure tõenäosusega võtted kus selga ronija vms ise hammustada saab.
Minul endal kakleja koer - küll taltsutatud ja ise ei ründa rihma otsas kedagi aga kui keegi tuleb pakkuma siis kaklusest ära ei ütle. Mistõttu oman mõningast ülevaadet lahutamisest.

1. Käskiva ja enesekindla häälega anda teise koera omanikule korraldus oma koer sabast või tagajalgadest üles tõsta nii et jalada maad ei puuduta
2. Ise oma koeraga sama teha.
3. Moe pärast kaklevad ;) koerad lasevad siinkohal haarde lahti. Kaklus lõpetatud - ka inimestele võimalult turvaliselt, sest kui koeral jalad maast lahti ja saba inimese pihus, siis ei saa nad tagasi haarata.
4. Minu isiklik koer vajab kakluse lahutamiseks natuke enamat ja ka veidi tooremat jõuvõtet - aga see ei tundu pooltki nii õudne - kui su koer teise koera kõri või rindkere kallal on ja ei plaanigi lahti lasta. Ilmselt pehmem inimene ahmib siinkohal õhku, aga mina olen olnud sunnitud lisaks veel oma koerale paar jalahoopi andma. Ärge hakake ainult palun mind loomajulmurluses süüdistama - see on väike hind maksta selle eest et kaklus ilma suuremate vigastusteta lõpetada.
Ja kui mõni inimene minu koerale laseks oma malamuudi vms kallale ning ise abitult kõrval passiks, siis mina ei kõhkleks sekunditki, et teise koeraga samuti käituda. Süda tilguks verd, aga käituks ikka täpselt samuti, sest oma koera tervis on mulle tähtsam kui need kompleksid, mis võõras koer sellest saada võiks.

Ah jaa - hea artikkel on How to break up a dog fight -sellisel koduleheküljel nagu

www.leerburg.com
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kats55 » 18 Juun 2008 13:43

Hmm..mina tagusin oma koera rusikaga lagipähe, kui ta ähvardas teisel isasel jalga otsast rebida, lõuad lihtsalt ei tulnud lahti..(nüüd saan aru küll, kust tuleb väljend/müüt "lõuakramp" :roll: ) Mingil hetkel see ilmselt aitas, sest lahti ma ta sain, aga ei mäleta karvavõrdki kuidas. Teine koer pääses ehmatuse ja keelde hammustamisega, mina katkiste ja veriste kätega ja minu riiukukk (teine oli ka riiukukk) muidugi terve nahaga.
Maailm on jõudnud niikaugele, et igast ahvist ei arenegi enam inimest...

ja Jänes-koer Remmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Smile92 » 18 Juun 2008 16:28

Minu koer eriti tõsistesse kaklustesse pole sattunud, kuigi kakleks hea meelega. Tavaliselt on siiski temale kallale tuldud ja lõppeb tavaliselt asi sellega, et teine inimene enese eluka siiski kätte saab. Kord, kui meile jälle kallale tuldi, aga ei tulnud mul muud mõtet pähe, kui end koertele vahele pressida. Haarasin enda koera tagajalgadest ning pöörasin õla teise koera poole. See aitas, teine inimene sai enda pini ka kätte ning minule lõppes see ka õnnelikult- keegi mind kogemata ei hammustanud.
Ma olen märganud, et minu koer läheb palju julgemini kaklema siis, kui mina olen kõrval ja üritan lahutada. Kord kui ta sattus kokku lahtise isaga rotikaga, mina ei hakkanud ka ligi tikkuma kohe, siis peale mõnigat teineteise ümber keerutamist, tuli Remmi jälle ära :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 18 Juun 2008 23:00

muhv..kasulikud võttad :) nüüd vähemalt tean mida teha ja kuidas teha..ja laga lööma olen ka valmis..koera piinaja (võibolla :twisted: aga inult sellistel juhtudel..)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 18 Juun 2008 23:17

Ja millistest munadest pigistada, kui emased koerad kaklevad :angel: ?

Kasutaja avatar

Re: Mis teha kui kallale tullakse?

PostitusPostitas katalenna » 19 Juun 2008 21:06

Figo kirjutas:Et tagantjärgi nüüd oma käitumise õigsust analüüsida, tahtsin küsida, et mis on õige käitumine juhul kui suurem koer meie mõmmile natti kinni hüppab?

Minu arvates tegid õigesti, oleksin ise sama teinud. Ausalt öeldes tavaliselt enda ohutusele ei mõtle, kui keegi suurem mu koera ründab...kui on näha esimese paari sekundiga, et Lenna end kehtestada ei suuda, lähen vahele. Ise olen kakelnud rottweileriga...õnneks viga ei saand, aga porine ja ilane olin küll ja olenemata sekkumisest, minu Lenna vajas pärast ikka (psühholoogilist) tuge ja abi sündmusest ülesaamisel. Lihtsalt ka mina pole kõikvõimas ja 60 kg kaaluvat koera ei suuda hetkega takistada.
Püüan oma sekkumisega vältida seaduspära, et hirm tekitab agressiivsust. Püüan kasvatada oma koerast enesekindlat ja mõistlikult julget koera, kuid taolised konfliktid löövad ta alati tasakaalust välja (nt kardab pimedas võõras kohas liikuda) ja pärast on minul vaja tegeleda enesekindluse taastamisega.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 19 Juun 2008 22:50

AP silma munadest vahest?? ei tegelikult aitab ka see kui võtad tagu jalgade vahelt nahast kinni ka krutid/väänad/sikutad seda..aga kuda sa võtad lõigatud saba koeral sabast ? :D

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 19 Juun 2008 22:56

Silmamunadest kahe pureleva koonu vahel - aitäh, jah, mul on sellest kaks armi - üks küünarnukiõndlas, kahe veeni vahel ja teine ca 10cm allpool, libamisi haav, pikkus sissepoole (libamisi, mööda käsivart allapoole) oli ca 5 sm.

Mis puutub kõhunahka, siis - suht lootusetu üritus. Ja emased ei lase lahti ka sabast sikutades. Eriti, kui kummalgi saba pole või on ühel suht sihuke, kust isegi kinni hakata ei ole võimalik. Elu või surma case, mis parata.

Meil kodus on tõsine logistika paika pandud - kes, kuidas, miskaudu ja kuhu kulgeb.

& Nike
Kasutaja avatar

PostitusPostitas veronika » 20 Juun 2008 07:59

Smile92 kirjutas:Ma olen märganud, et minu koer läheb palju julgemini kaklema siis, kui mina olen kõrval ja üritan lahutada. Kord kui ta sattus kokku lahtise isaga rotikaga, mina ei hakkanud ka ligi tikkuma kohe, siis peale mõnigat teineteise ümber keerutamist, tuli Remmi jälle ära :)

See on täiesti loomulik, sest sellest, et sa oled oma koera kõrval saab viimane toetust. Ühe perekonnatuttavate isase koeraga jalutades (kes kaalult kindlasti on minuga võrdne) olen seda võtet mitmel korral kasutanud, et keeran ringi ja lähen teises suunas, st eemaldun koertest. Samas, vahest on väga raske teise koera omanikule selgeks teha, et see on kõige parem võte antud olukorras, kus koerad üksteist nö piiravad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 20 Juun 2008 08:05

Efektiivne on pihustiga nt deodorant ja otse kakupunnidele ninna. Aitab imepäraselt kui ikka lahti ei lasta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 20 Juun 2008 10:56

AP sa küssisid millistest munadest ma vastasin..loogiline, et keegi ei lähe om käsi lõugae vahele toppima...no deodorant võib ka olla üks võimalus..aga kui ma koeraga käin siis ei kanna selliseid asju üldjuhul kaasas..küll aga on õhuti pipragaas kaasas, sest jah..siin on igasuguseid onusid..kes tantsib sulle hollandi tantsu ja räägi nii, et sa millestki aru ei saa (ta ise ka ei saa) ja siis on jälle sellised, kes näevad sind ja hakkavad jälitama..

PostitusPostitas kristin » 05 Aug 2008 14:10

nojah.. kui tullakse kallale ja omanik on lähedal on vähemalt keegi kes vastutab ründaja eest.. aga paar päeva tagasi tulin oma kutsaga koju ja meil jalutas hoovis(elame korrusmajas) suur beethoowen. mõtlesin tükk aega et kas julgen koeraga autost tuppa minna või mitte. aga kuna see suur koer sõbrustas meie hoovi kohaliku koeraga siis mõtlesin et ok järelikult pole nii hullu midagi... aga nii kui ma jõudsin poole tee peale tuli berhardiin meie juurde.. nuusutas korra ja siis tuli ka meie koerale kallale... ma ei osanud muud teha kui ainult kisa tõsta sest ise ma võõraid koeri kardan ja mina lahutada ei suuda.. mees õnneks jooksis ruttu auto juurest meieni ja lahutas koerad ja tõstis meie karvapalli tuppa... hiljem hakkasin mõtlema et mis siis saab kui ma jalutan üksi ja mõni hulkuv koer tuleb kallale et mis ma siis teen... ja see juhtum ei ole esimene kord.. pärnu näitusel oleks ka üks suurem koer meile kallale tulnud kui oma ringi ootasime...millegipärast päris paljud teised koerad tahavad chowsid rünnata...
väiksed vallatud nupsikud:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 05 Aug 2008 16:26

Tubli oled, et mõtled ette. Parem on selliseks olukorraks kasvõi teoreetiliselt valmis olla. Eks see mida praktikas teed oleneb olukorrast, aga kui oled eelnevalt korra läbi mõelnud, siis ei teki abitust ja paanika seisundit nii kergesti.

Ei oskagi sulle midagi soovitada, sest eks sellistes olukordades (üksi naisterahvas vs võõras peremeheta koer) ainuõiget käitumist ei olegi. Tuleb kindlasti arvestada, et koera kaitsma minnes sead ka ennast ohtu ja kui ikka suure koeraga tegemist on siis võib ka sinu enda jaoks lugu väga kurvalt lõppeda.

Mul isiklikult eksteemolukordades, kus omaksetele (koer ka ju omaksne :) ) liiga tehakse, on enda turvalisus viimane asi mille pärast muretsen. See ei pruugi kindlasti kõige mõistlikum olla, aga koera keeli öeldes, oma karja eest peab ikka hoolt kandma. :D
Nunnumeeter

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 05 Aug 2008 17:18

kristin kirjutas:...millegipärast päris paljud teised koerad tahavad chowsid rünnata...

nu kas just paljud, aga leidub jah siiski.
Kuid siin tuleb silmas pidada, et chowd hingavad teistmoodi, st üpris paljudel on selline norisev-"urisev" hingamine täiesti tavaline, mida aga teised koerad (ja ka inimesed) hinnata ei oska ja nemad kuulevad seda kui urinat ja reageerivad sellele kiire vasturünnakuga, kahjuks...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 05 Aug 2008 20:45

OT: chowdest ma kyll ei tea aga selline lörin ja norin kostub ka teistelt koertelt ju. eriti need lössis näoga koerad ehk molossid sis vist: bulldogid jms. :)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 05 Aug 2008 20:48

Küllap ka nende teiste lössninade omanikud on sadu kordi kuulnud küsimust: Isver, kas see koer hammustab. Ta juba urises minu peale?!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 05 Aug 2008 20:51

ma juba kujutan ette kuidas nad öösel norskavad kui juba hingates selline norin kostub :P kas kõikidel omanikel on kõrvatropid ikka olemas? :irw:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Aug 2008 21:01

Norskamine, muideks, on täiesti uinutav heli ja allakirjutanu on nii mõnedki korrad ennast öösel üles ehmatanud, kuna magamistoas vaikus valitseb :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 05 Aug 2008 21:13

Ma olen muide tähele pannud, et armastatakse rünnata üldse karvaseid koeri.
Inimesed, elame sõbralikult.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 05 Aug 2008 21:21

ex kirjutas:Ma olen muide tähele pannud, et armastatakse rünnata üldse karvaseid koeri.

Et ründajateks siis need kadedad karvutud, nagu dobermannid või? :irw:

Igatahes, minu omadest norskavad magades vahelduva eduga nii 5-6 ja see on tõesti uinutav :angel:
Vahest harva läheb mõni nii lärmakaks kätte, et segab näiteks uudiste vaatamist/kuulamist... aga siis tuleb korra hõigata ja kohe keeratakse norskamise volüüm maha :wink:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 05 Aug 2008 21:54

Meil jällegi norskab pikema ja peenema ninaga villak palju hullemini kui lössninaline. Aga kui toas on kahtlaselt vaikne, olen küll käinud koeri patsutamas, et kas ikka eluvaim sees :irw:

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline