Kutsikas ja tuppa pissimine

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Kutsikas ja tuppa pissimine

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 13:39

Mis moodi olete oma kutsikale selgeks teinud, et pissitakse õue mitte tuppa.Ja mis vanuses nad sellest aru saama hakkasid.Kas on mingeid nippe-Hetkel meil olukord selline et iga 30-45 minuti tagant teeb loigu. :( .Vahest jõuab ühe tunni jooksul ka 3 korda loigutada.
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas esmeralda » 10 Mär 2008 13:45

Viisin koera alati peale magamist ja peale söömist õue ning kui vaatasin, et pole mingi aeg teinud, siis ka õue. Taskus oli alati maius, nii kui häda tehtud sai preemis ja kiitsin taevani :) Ellu hakkas kuskil nelja kuuselt puhtust pidama, täiesti kuivaks jäi põrand kuskil 5 kuuselt

& Pluto-naator
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krisbella » 10 Mär 2008 14:27

Meil on põhiliselt samamoodi õpetatud nagu Esmeralda kirjutas, kuid siis viisime ka õue kui hakkas nuuskima ja tuiama ringi, nina maas, ning kui häda tehi, siis ütlesime et pissi , nüüd teeb ka nagu käsu peale vms ära õues, nt. ennem autosse minekut. :)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 10 Mär 2008 14:30

Iga 30 min tagant ei ole enam normaalne.
Kas joob liiga palju või on kuskil külma saanud ja põiepõletik äkki?
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 10 Mär 2008 15:04

Äkki tal on toas palav? Palavus ajab jooma ja tulemuseks on loigud. :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 15:04

joob jah suht palju,sellepärast ka loigutab vast palju.ok proovin ka miusega-
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 15:06

toas 22 kraadi vast on palju temale, aga õue ei saa ka jätta praegu.
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 10 Mär 2008 15:25

Tähtis on aru saada, miks koer midagi teeb. Sellest lähtuvalt ise edasi mõelda ja otsustada, mis on teile antud hetkel tähtis. Eks ta harjub pika peale teie toatemperatuuriga ära. Ise ma üritaksin leida koerale jahedama koha olemiseks või keeraksin kütet vähemaks.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Mär 2008 18:34

Proovige leida koerale selline koht, kus ei ole nii palav. Mingi uksealune, kuts natuke tuult tuleb või siis rõdu, kus saaks tuulutada pisut.

Ärge jätke suurt kogus joogivett niisama lõmimiseks ette, muidu ta käib ja joob ajaviiteks ja pladistab seal, tagajärjeks loigud.

Ja muidugi ikka harjutamine. Joob ja sööb- kohe peale seda õue. Kui teeb pissi ära, siis kiitke. Küll ta hakkab aru saama, et tuba on nagu pesa ja pessa ei pissita.
Ega teil toas talle ajalehti pissimiseks pole? Ikka õue harjutage- chow õpib õues käimise ruttu ära, pole vaja mingit toas käimist ja kõikjale loigutamist.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 21:00

no vot ongi ajalehed pandud,õnneks on ta nüüd ühte kohta tegema hakanud.Kas peaks need lehed ära korjama??? kuna kui olen näiteks tööl 5-6 tundi siis ta ikka ju teeks tuppa.Õnneks saan nädala veel kodus olla ehk hakkab siis juba õues käimisega harjuma.
Joogiga on jah see jama et kõik mis ette paned kõik kohe ära ka joob, ja kui ei pane siis käib koguaeg vaatamas et kas äkki on pandud.
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 10 Mär 2008 21:57

Kas ta öösel ka pissib või magab ikka ilusti hommikuni välja? Ausalt öeldes ei meeldi mulle vähemalt kirjelduse järgi see joomise jutt - tõesti on kutsikaid, kes ei talu ühtegi täis kaussi ja peavad kohe kõik tühjaks sööma ja jooma :irw: , aga tavaliselt nad siiski veekaussi nii tihti vaatamas ei käi. Joomine võib muidugi tõesti palavusest olla, aga kui tekib kahtlus, et kutsikas ikka ebanormaalselt palju joob, siis võiks korra kas koos kutsikaga või vähemalt pissiprooviga kliinikust läbi käia.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 22:16

öösel pissib ka mitu korda.Homme lähen kliinikusse siis süda rahul.Ei tea jah miks ta seda vett nii hirmsasti tahab.Ma pole ka ennem näinud et koer nii palju juua tahaks..Algul arrvasin, et äkki uue kodu muutus, et tahab harjumist, aga nüüd juba nädal meil olnud aga ikka joob nagu "vasikas".
Jõmmu on super!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Mär 2008 22:19

22 kraadi pidevalt toas paneb ka minu täiskasvanud lühikarvalised ja vana pikakarvalise vett sisse lahmima, vee väljutamisest rääkimata :roll:
Samuti võib vee sisse limpsimine olla vahel kutsikal lihtsalt tegevuse asendus ja kujuneda tobedaks harjumuseks. Mina olen siis pannud kaussi tilgakese vett lihtsalt - mitte kausi täis, vaid õrnalt põhja peale. Ja mitte kogu aeg ei ole vesi kausis, vaid peale söömist pannakse natuke ja siis mõne tunni pärast taas natuke.
Igaks juhuks võiks proovida kutsikale pisut jahendamat ruumi/kohta vaadata. Ja kui on põrandakõüte, siis see kusagilt - esikust vms. koha pealt - välja lülitada, et koeral oleks koht, kus ennast jahutada.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Mär 2008 22:21

Ajalehtedega on nii, et kui sa paned nad selle mõttega põrandale, et need täis pissitaks, siis täidetakse su soov rõõmsal meelel :irw:
Kavalam oleks lehed ära korjata, põrandad kõvasti ära pesta ja rohkem õue vahet voorida.
Almera oli ka selline kutsikas, kes oli nõus jooma täpselt nii palju kui ette pandi. Mingi hetk sain sellest aru ja panin vähem vett. Kui pani kõik nahka, siis ma ei valanud kaussi uuesti triiki täis. Koer oskab suurepäraselt küsida, kui tal tõesti janu on, kui aga käib niisama vahtimas kaussi, ju siis vaatab huvi pärast.

Kui pissimine on nii tihe, võiks muidugi igaks juhuks pissiproovi viia ja arstiga konsulteerida. Mina küll ei mäleta, et kumbki mu kutsikatest oleks nii tihti pissinud. Chow on väga puhas loom ja õpib mõne päevaga õues käima.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Mär 2008 22:23

pisiketüdruk kirjutas:öösel pissib ka mitu korda.Homme lähen kliinikusse siis süda rahul.Ei tea jah miks ta seda vett nii hirmsasti tahab.Ma pole ka ennem näinud et koer nii palju juua tahaks..Algul arrvasin, et äkki uue kodu muutus, et tahab harjumist, aga nüüd juba nädal meil olnud aga ikka joob nagu "vasikas".

Öösel ka sul vesi ees tal või?
Öösiti ikka magatakse, mitte ei lõmita kogu aeg vett. Ära pane ööseks vett ette, ta joob selle keresse. Anna õhtul juua, käige enne magamaminekut õues pissil ja siis vaadake, kuidas läheb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 23:13

öösel ei ole vett ees,õhtul saab veel 9-10 ajal siis käime ka väljas veel, peale seda enam ei anna-
Jõmmu on super!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Mär 2008 23:36

A kust see öine piss siis tuleb, kui õhtul käidud väljas? :P

Almera oli kasvataja juures õpetatud paberil käima, siis ma ka paar-kolm päeva nägin vaeva, et seletada, et kui põrandale on kukkunud värske Ekspress, siis ei ole vaja seda kohe täis lasta. Aga ta õppis ruttu ära selle nipi. Öösiti ei juhtunud õnnetusi. Ta tõusis igal hommikul kell 6:45 (pool aastat vähemalt oli see reshiim, siis vist nihkus aeg 7-le), siis käisime kohe väljas ruttu ja siis mängisime ja sõime ja jõime ja käisime veel väljas ja siis kannatas jälle edasi magada.
Viimati muutis Maiemaie, 10 Mär 2008 23:46, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 10 Mär 2008 23:44

Mul on ka üks küsimus veel - mida kutsikas sööb?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 23:45

Tõesti ei oska vastata kust tal see piss tuleb.On ka olnud juhuseid et tuleme just õuest ära ja ta on õues pissi teinud ja oleme toas 10 minutit olnud kui uuesti teeb ja mitte väikse loigu.Homme huvi pärast vaatan palju ta siis päeva jooksul ära tahab ja suudab juua.
Huvitav kas koertel ka mingi norm on palju päevas oleks soovitav vett tarbida, inimestel on ju see number olemas.
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 23:48

söögiga niipalju, et mitte ei taha süüa pigem juua,täna sõi ainult päeval ühe portsu.Ise on ergas ja elujõuline.
Jõmmu on super!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Mär 2008 23:51

Kui suur on 1 ports ja mida ta sööb? Putru või krõbinaid?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Mär 2008 23:54

Putru. Raudselt. Krõbinatega nii palju ei pissi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 10 Mär 2008 23:57

Ma ei kaalunud aga panin ühe peotäie kõrbinaid ja natuke riisi juurde. Võibolla 100 grammi.Õhtusöök jäi puutumata.Hommikul sõi võibolla 50 grammi krõbinaid.Õhtul pakkusin natuke juutu ka ,pool viilakat nosis ära ja rohkem ei tahtnud.Nagu ma olen aru saanud peaks ta hulga rohkem sööma või olen valesti aru saanud.
Jõmmu on super!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Mär 2008 00:03

Ole hea, vaata oma koerakrõbude paki pealt, palju peaks kutsikas, kes kaalub nii palju kui sinu kutsikas, päevas krõbinaid saama. Ja siis jaga see kogus ära toidukordade vahel.
Võibolla sa annad talle hoopis liiga palju süüa? Et ei jõua ära süüa ja siis lahmib veel vett ka peale?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 11 Mär 2008 00:09

pakil kirjas 240 grammi.

no ju meie oma sööb siis vähem, larbib kõhu vett täis ja siis ei tahagi süüa.Aga samas kuidas ma ei anna juua kui ta tahab,käib järgi ja ähib ja kolistab oma tühja jooginõuga köögis.. Kui võimalus avaneb jookseb ka vannituppa kui keegi pesemast tuleb siis saab märga dussinurka lakkuda.
Jõmmu on super!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Mär 2008 00:13

Sellepärast kolistabki, et sina iga kord annad talle vett, kui tema natuke kollab. :) Tal on tore ja lõbus ja saab veel veega ka lobistada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tuust112 » 11 Mär 2008 00:43

Ma nüüd ka siis väikse chow poisi omanik juba umbes kuu ja maadlen sama asjaga, mis sinagi. Ta mul 3 kuune. Minu väike chowkas oli ka alguses nagu pissimasin. Ta võis iga 5 minuti tagant ühe loigu lasta. Käisime arsti juures ja saime sellist punast jõhvika pulbrit. Algul sortsutas sinna kuhu juhtus, ei valinud aega ega kohta. Nüüd juba käib ühe koha peal ja suudab terve öö kinni hoida. Esimest päeva kui tööle läksin ja õhtul koju tulin siis oli alles ookean mu korter :D Järgmisel päeval oli juba ainult kaks loiku. Ma olen selle aja jooksul õppinud, et iga päev peab kuts välja saama samal kellaajal, kui hoida rutiini, siis ta õpib ära, et piss peab õue saaama. Õnneks on Figo nii tark, et kaka teha õue. Pole meil kordagi seda tuppa juhtunud.
Aga seda oleme tähele pannud, et kui figopoiss ei saa seda, mida ta tahab, siis ajab ta jalad kohe harki ja laseb ühe loigu. Ta teab täpselt kuidas meile nö kätte maksta. Nagu tänagi kui õhtust sõime ta tiirutas ümber laua ja kerjas, muidugi ei teinud me temast välja. Figoke siis õndsal näol tegi meile lauaäärde kohe kena lombi :irw:

Mul on hoopis küsimus kaalu kohta. Kui palju peaks 3 kuune kuts kaaluma? Meie oma juba 9 kilo. Võttis pooleteise nädalaga 2 kilo juurde. Ega ma teda üle ei toida? :?

Oeh armastan seda karvakera nii palju...

a, ja seda ka, et meie karvakerad on arvatavasti sugulased. Mul Fearless Heart Viking ehk Figo

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 11 Mär 2008 08:54

No kui ma nüüd ei eksi, siis oli Teil ju veel muresid, lisaks sellele, et koer ei söö vaid ainult joob? Kas ta mitte ennast ei näksinud jne?
Koer loid pole?
Mina igatahes selle asemel, et foorumis asja huvitavaks ajada, käiks korra ja näitaks teda lõpuks mõnele targemale, näiteks loomaarstile.
:hups:

Ja veel...kõik ühest kennelist ehk ühe kasvataja käest (üldjuhul) tuolnud kutsikad ei ole sugulased, neil lihtsalt üks kennelnimi ;)
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 11 Mär 2008 10:46

to lilleke:

kui sa minu kutsat mõtles, siis meie oma küll ei näksi ennast ,vahest sügab aga mitte ei näksi.Tänane öö möödus vaid ühe loiguga äkki hakkab paremuse poole minema. :)
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 11 Mär 2008 17:13

arstil käidud.Kutsu terve.Nii palju sain targemaks et 11 kg kutsa võib 1,5 liitrit päevas vett ära juua, kui tahab rohkem siis peab uurima mis viga.Nüüd me siis vaatamegi palju siis ikka koguseliselt päevas läheb..Seega peab aint õppima põit pidama :D
Jõmmu on super!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Mär 2008 17:50

On kohe selline norm, et kui palju võib juua? :o See küll väga peen, nagu koerte toitumisspetsialist kohe.
Vee tarbimine oleneb sellest, mida kuts sööb. Kui sööb krõbinaid, mis on leotamata, siis need ajavad eriliselt jooma.
Oleneb ka sellest, kui palav on, kui jookseb palju, siis peale seda tahaks ju jälle vett juua.
Olge ise hästi tähelepanelikud ja käige peale suurt joomist-joomist KOHE väljas kutsiga, küll siis edeneb ka toas puhtuse pidamine.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pisiketüdruk » 11 Mär 2008 18:38

jah nii mulle õeldi et oma kaalu kohta on norm tal tarbida 1,5 liitrit vett päevas.
Jõmmu on super!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Wanted Soul Emma » 11 Mär 2008 19:00

Meil oli kah probleem liigse joomisega kui Solemma titt oli. Meie saime liigsele vee larpimisele piiri kuivtoidu leotamisega.
Kuivtoit paisub kõhus ja vajab vett paisumiseks ja seedimiseks. Seega kui toit ära leotada siis saab ta ka piisava vedeliku. Muidugi andsime ka vett juurde, kuid seda ikka kausi põhjas natukene.
Kõik lahenes iseenesest, sest chowd on väga puhtad ja neile ei meeldi oma pessa ehk meie kodusse pissida :P
Chowd on fantastilised!!!

näljahädaline ja kaalujälgija
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tinka » 11 Mär 2008 21:34

Siitpoolt siis kogemus 2 kutsikaga. Esimene 3,5 kuune kutsikas lasi mõnuga 1 x põrandal vedelevale paberile, sest oli kodus nii harjutatud. Kokku on see loom teinud tuppa täpselt 3 x 1,5 aasta jooksul.
Teine kutsikas on mõni päev üle 2 kuu vana, tuppa teinud 1x 3 ööpäeva jooksul (nii kaua olnud uues kodus), sest ma ei mõistnud tema nutmist ukse juures..... juua saavad piisavalt, söögiks kuivtoit mõlemal juhul.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Mär 2008 23:43

Ma nüüd väga vabandan - ei ole küll chowomanik, aga 1,5 liitrit väiksele kutsikale on ilmselgelt palju - no kohe lausa väga palju. Ja kui nii palju vett sisse larbitakse, siis peab see ka välja tulema.
Mul on kodus 4 täiskasvanud koera kaalukategooriates 30-50 kg - ja nad ei joo kamba peale ka mitte 1,5 liitrit vett päevas ära.

Lõpetage tõesti see veega katsetamine. Hea soovitus on kuivtoidu leotamise soovitus - sealt saab enamuse vajaminevast veekogusest kätte. Samuti tegelikult tuleks piirata volilt veejoomist - kirjelduste järgi tundub, et kutsikas lihtsalt larbib seda lõbu pärast. Ja veekaussi ei ole mõtet kogu aeg pilgeni täis hoida - kui sai tühjaks, siis sai. Kui hakkab juua küsima - siis natuke vett põhja.

sõbrannad cara& bella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas suurmurakas » 12 Mär 2008 00:24

mul on kahel 7-kuusel kutsikal kogu aeg ees nii paariliitrine veenõu. juua saavad volilt, hoolitsen, et nõu tühjaks ei saa. kas seda on palju? süüa saavad enamasti leotamata krõbunaid. ööd mööduvad kuivalt, kui aga päevasel ajal 8 tundi üksi kodus on, tekib paar loiku ikka. peaks äkki ka leotama ja vett piirama?
Bokseriinimene!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Mär 2008 00:29

Noh, 7-kuusel on ikka natukene rohkem oidu kui 2-3kuusel. Aga eks vast 8 tundi toas oodata on tallegi liig.

Kui olen andnud leotamata krõbi, siis jätan koerale ikka suure toobiga vett ette. Aga minu koerad on mõlemad täiskasvanud, aru ja oid peas, tuppa ei tee. Kutsikaga peab natuke rohkem sätitama.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Mär 2008 00:34

Suurmurakas - koerad/kutsikad on erinevad. :) Ka samast pesakonnast pärinevad. Kui kutsikas ei larbi lihtsalt huvi/lõbu/või muu taolise pärast ohjeldamatult vett sisse, siis - palun, veenõu võib täis olla kogu aeg. Kas sinu 7-kuused joovad iga kord, kui sa jooginõu täis paned, selle koheselt tühjaks?

sõbrannad cara& bella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas suurmurakas » 12 Mär 2008 01:29

airepiret- ei larbi. küllap siis ikka kasvatamise küsimus. jama paraku selles, et endal juba mitu kuud tööl väga pingeline periood ja pikad päevad, nii 1o-12tundi ja kasvatamise osas tekib puudujääke. nädalavahetused on ok. ise passin, pissitan ja kasvatan, aga viis päeva on nad paraku poole kaheksast kahe-kolmeni isekasvamisel. järelikult siiski ma neid üle ei jooda, vesi on priipäralt võtta, ülemäärast huvi nad selle vastu ei tunne. loodan, et töö saab otsa ja saab puhkust :P
Bokseriinimene!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Mär 2008 01:39

Kui palju see just kasvatamise küsimus on, on hoopis iseasi. :) On kutsikaid, kes joovad tõesti hädapärase janu pärast - ja on kutsikaid, kes larbivad endale liitri makku ilma silmagi pilgutamata. Esimeste puhul pole pissiloikudega probleemi, teiste puhul on probleem suur. Ehk et siis - kui on veelarpija, siis tuleb lihtsalt saadaval olevat veekogus piirata :P Ja üldiselt kasvab kutsikas sellest ka välja :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 12 Mär 2008 03:51

Maiemaie kirjutas:Noh, 7-kuusel on ikka natukene rohkem oidu kui 2-3kuusel. Aga eks vast 8 tundi toas oodata on tallegi liig.
Kutsikate pidamisvõimet ei tasu küll alahinnata - kannatavad väga hästi, kui nad seda ainult vajalikuks peavad :D . Muumi tuli minu juurde mõned päevad enne 3-kuuseks saamist ja mitte ühelgi hommikul ei leidnud ma põrandalt loiku. Ja loota seda, et minusugune unilane alla 8 tunni magab, viitsib vahetult enne magamaminemist kutsika välja viia ja hommikul kohe öösargi väel õue tormata - no nii tubli ma kindlasti ei ole (tegelikult esimesed ööd ma seda üritasin isegi teha, aga sain väga kiiresti aru, et pole nagu mingit vajadust) :irw: . Morri läks minu ema juurde 8-nädalaselt ja polnud ka mingit öösel loigutamist ja ega ta päevalgi tuppa ei teinud. Päeval ei olnud neist kumbki küll kutsikana pikalt üksi kodus: Muumi käis minuga tööl kaasas ja Morri on pensionäri koer.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 12 Mär 2008 11:35

Mul on küll natuke teisest puust probleem aga sarnase sisuga. Maya on ka 1,5 aastat vana ja hakkas kiirelt puhtust hoidma kodus. Aga kui on jooksuaeg tulemas, siis nui neljaks on ka ookean kodus kas voodis või diivanil!!!

Nüüd lõppeb ka kolmas jooksukas ja viimase nädalaga olen pesnud ära kogu oma voodilinade varu. Ja see lõppeb kohe kui jooksukas on läbi. Karista palju tahad aga oskab ta kohe ära kasutada momenti kui magamistoa uks on lahti jäetud. Ja see ei ole tavaline piss, see on tohutu hunnik vedelikku, mis haiseb nii teravalt et juubeee. Ja asi ei ole selles, et ta välja ei saaks. Esiteks oskab ta küsida ise väga hästi ja teiseks pole tal üldiselt vaja küsidagi,sest väljas saab ta käia rohkem kui rubla eest.

Vot selline probleem on ja kaasneb see jookuajaga. Esimene kord kui jookukas hakkas ja need ookeanid tekkisid käisin ka arstil, et äkki mingi põletik aga rahustati maha, põletikku polnud.

Nüüd loodana inult seda, et järgmiseks jookuajaks on valmis ka aed meil maja ümber, et ehk leiab ta mingi uue koha õues märgamiseks jooksuajal.

PostitusPostitas ELEN1 » 12 Mär 2008 12:18

Blacky teeb täpselt samamoodi. aga jooksukas ei ole asi. vaid viimasel ajal ta pissib diivanitele, voodisse :roll: Ta on karistada saanud ja ka arstil käinud et äkki midagi muud viga. ei. Nüüd katan diivanid ööseks kilega ja magamistubade uksed kinni kui meid kodus pole. See on küll ajutine lahendus aga ma ei oska enam muud midagi teha. :cry:
must ja valge...

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 12 Mär 2008 12:35

ELEN1 kirjutas:aga ma ei oska enam muud midagi teha. :cry:
Koerale puur - üksi oleku ajaks ja ööseks. Vahel proovid, kas nüüd oskab puhtust pidada, ja on aeg puurist loobuda? Kui ta asja pärast teeb, siis teeb ka puuri. Kui oluline on, et just voodile ja diivanile ja pidada jaksab, siis ei tee. Puuriga muidugi tuleb harjutada, sellest teised teemad.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kennel Braveheart Pyrs!
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nanny Ogg » 12 Mär 2008 12:40

Ühegi kutsika puhul ei saa ju panna paika konkreetset piiri, et vot, sellest vanusest alates enam tuppa ei pissi. Kõik on väga individuaalne. Enda praegustest koertest on üks selline, kes hakkas 2-kuuselt, esimesest meile jõudmise päevast õue küsima - ja pole tema kordagi tuppa pissinud ega midagi muud teinud. Ja keegi ei õpetanud teda; kasvataja oli ikka väga üllatunud. Ma vahel lausa tahtsin, et ta tuppa pissiks, sest ausalt, vihmas-tormis-lumesajus ennast igal öösel punkt kell 3.00 (ma ärkasin veel mitu kuud hiljem, kui koer enam välja ei tahtnud, ikka öösel hirmsa võpatusega üles, et nüüd tuleb minna) õue lohistada on tegevus, mis oma uudsuse ja võlu üsna ruttu minetab :D , aga tegemist on koeraga, kes lihtsalt kiljus seni, kuni keegi kargu alla võttis (ja Gerda juba oskab kiljuda, nagu ehtne mardus). Samas oli mul aastaid tagasi igas muus mõttes ülinutikas iiri setter, kes suurima südamerahuga oli võimeline loigu (ja hunniku) ukse ette laskma veel 8-kuuselt, mis siis, et nägi, kuidas sa topid kalosse varba otsa, et temaga välja minna.
'Hoiatus: Madalikke tähistavad poid on tihti paigast ära, mistõttu neis rannavetes sõitvatel meremeestel tuleb olla ettevaatlik'. G.Durrell

PostitusPostitas kalliskai » 12 Mär 2008 12:41

see jooksuka pissimine on küll karm. loodan, et minu oma seda tegema ei hakka :roll: tunnen kaasa teile!
aga muidu minu koer on praegu 4,5 kuud ja ta on kogu aeg tuppa teinud, sest minust ei ole hommikul vara temaga õues käijat. pole isegi sellest probleemi teinud. lehed on kindlas kohas maas ja sinna teeb. vett on ta mul joonud kogu aeg ja väga palju, sai ka arstile mainitud seda korra, mispeale arst ütles, et puhas vesi peab koeral kogu aeg ees olema, ta joob täpselt nii palju kui tal vaja. kuna ta elab hetkel korteris, kus on keskküte, siis on koeral palav (küte on nii maha keeratud, et käin ise pikkades riietes toas) ja seepärast joobki. magamiseks otsib jahedama koha, nt välisukse esise, kus on külm kiviplaat ja õhk liigub.
to pisiketüdruk: minu oma sõi ka väga vähe, kui ta väiksem oli, ilmselt oligi nii, et tal oli palav kogu aeg, lahmis end vett täis ja siis söögiisu pold või siis nt talle lihtsalt ei meeldi krõbinad, anna ükskõik mida muud, aga krõbinaid aint nuustutab ja jalutab minema, olen neid mixind igast asjadega nüüd, siis vahest sööb ära ja kui midagi muud ei anta siis ka suures hädas nokib neid nokaotsaga.
arst arvas, et kui ikka muud asjad meeldivad rohkem, siis tuleb neid anda, koera näljas hoida ei tohi.
seega seda veejoomist peaks vist tiba piirama, ma nii tagant järgi nüüd mõtlen või siis andma süüa asju, mis talle meeldivad, siis sööb kõhu täis.
krõbinaid oleks väikesele kutsale hea leotada, sest need ajavad veel rohkem jooma, see täitsa õige jutt!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarika35 » 15 Mär 2008 10:07

:D Mitte sugugi kõik chowd ei pissi jooksuajal tuppa. Usun, et enamus on korralikud ja märgistavad ainult õues. Steffi on korralik ja puhas ca 5. elukuust. Algul käisime väljas 6x päevas. Nüüd vihmaste ilmadega tuleb vägisi õue tirida, et hädatatud saaks, snoob selline. Juua sai koos krõbinatega ja nüüd sööb nagu inimene. :irw: Paar ampsu krõbuskeid, lonks vett jne. Siiski on 1x diivanile suure loigu lasnud, aga seda domineerimissoovist. Nimelt mina olin 1-näd reisil ja 3. päeval üritas pealiku kohta endale võtta. :wink:
Ennäe mõmmikut...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 15 Mär 2008 20:15

Kumbki mu emastest ei lase jooksuajal tuppa. Õues käib teineteise võidu märgistamine- üks laseb ees, teine sööstab ka kohale ja laseb ruttu märgi üle.
Mari hakkas puhtust pidama kahekuusena, vist üldse paar korda lasi tuppa, kui meie juurde elama kolis. Almera pisut hiljem, aga kui juba nõksu kätte sai, ei olnud enam mingit probleemi.
Praegu jooksevad mõlemad korraga, nagu ühe pere emastele sageli kombeks. Mari võtab asja rahulikult ja tema on lihtsalt suurima stoilisusega läbi jooksuka jalutanud. Almera huilgab, lärmab ja käib meile närvidele, kuidas aga suudab. Kuigi igal juhul eelistan ma iga kell huilgavat ja ringi trampivat looma tuppa sirtsutavale :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 17 Mär 2008 11:25

Õnneks on nüüd Maya jooksukas selleks korraks läbi ja järgmise jooksuka ajaks peaks meil aed ka ümber olema ehk siis õpib oma ookeane õue sirtsutama jooksuka ajal.

Kõige tobedam, et seda perioodi millal tuppa hakkab tegema ei taba ma ära ka enam. Alguses oli see ennem jooksuaja algust, ehk siis teisel korral juba teadsin, et peaks jooksuaeg hakkama. Aga nüüd ei olnud enam ette vaid lihtsalt jooksuka ajal mingi moment käivitas oma sirtsutamise tuppa!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 25 Mär 2008 11:49

Meie mõmm peab puhtust kodus ka juba peale teisest kuust peale .õues käime umbes 6 korda päevas .Aga meie mure on külalised!Kui keegi külla tuleb siis meie rõõmurull on nii õnnelik et loik on taga.kas see on normaalne ja kuidas sellest lahti saada.Ei raatsi teist ka karistada ,kuna teine nii rõõmus.Saame kohe 4-ja kuuseks.Äkki me oleme veel titad?
vizantia

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline