Beebikarv

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

Beebikarv

PostitusPostitas Elsa » 07 Veebr 2008 12:57

Mul siin on tekkinud viimasel ajal pea kohale üks küsimärk :roll:

Maya on nüüd 1,5 aastat vana aga ikka veel oma vatuise beebikarvaga. Olen kuulnud, et chowdel pidi aeglaselt beebikarv vahetuma päris karva vastu? Kui kaua see "aeglane" on?

Kõhu alt ja käpad ja nägu on päris karv, ilmselt saba ka aga kogu keha on ikka veel mattunud tohutu vattkarva alla, mööda selga jookseb tumepunane karmikarva ja vatisegune jutt. Mingit metsikut karvaajamist pole meie peres olnud. Kammides on nüüd vaikselt juba mingisugune peotäis karva küll aga mitte selline metsik?

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 07 Veebr 2008 13:07

eee..blond küsimus, aga äkki sa ajad segamini aluskarva beebikarvaga? :oops:
minu omadel hetkel kogu see vatune aluskarv lahti ja vahetub ja see tähendab seda, et kui peoga tõmban üle koera, siis pihk jääb "vatti" täis ja koerale jäävad vaid "üksikud" pikemad karvad selga. See aga ei tähenda, et neil oleks beebikarv... aluskarv on samasugune vatt.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

PostitusPostitas Hassu » 07 Veebr 2008 15:35

Minu chow on juba 1,8 aastane, aga ka ei ole veel täielikult beebikarvast lahi saanud. Ja see ei tohiks küll aluskarv olla........vist :D Need kohad, kus karv on vahetunud on kohe hoopis teistsugused....seljal on nt pikk ja karmim karv ilma pehme ja vatise aluskrvata :roll: Mõnes kohas on aluskarv koos uue karvaga selgesti eristatav
Aga see karvavahetus seljal oli meil üldse natuke imelik...... kohati olid täitsa kiilad laigud :hups: Nüüd on õnneks ilus karv asemele kasvanud :D
Vast ei ole väga segane jutt :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 07 Veebr 2008 16:32

Irw@ blond küsimus.
Vatt mis vatt, karmist karvast pole haisugi.See jutt mis seljal on vaikselt tekkinud ongi pikemad ja karmimad karvad, aga neid võib ka veel üle lugeda, nii vähe neid ongi. Terve keha on beebikas. Kui teisi chowsid näen ja katsuda saab,siis näen, mis tähendab chow paks aluskarv.

Mayal pole sellist karvavahetsut olnud, mis mul teistel koertel ikka aastas korra, peoga temal pole saanud kunagi tõmmata. Ma räägin peale koera kammimist on üks peotäis udemeid käes ja me räägime chow harjamisest ju!

Kohtasin ühte naisterahvast, kes ütles et tema emane chow vahetas 2-3 aastani karva ja sealt minu küsimus? Kas see ongi nii ja peabki nii olema?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Veebr 2008 21:36

Mari kasvatas ka korraliku karmimat sorti kasuka mu meelest alles peale teist eluaastat, nii et kui pole kõik karmiks läinud, pole vist väga hädagi :irw: Algul oli tal ikka kogu aeg vähe karva ja pool vatine aga siis kui kolmeseks sai, siis kasvas MEELETU kasuk selga. Eks igaüks vahetab omas tempos.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 08 Veebr 2008 10:29

ära oota seda karvavahetust nii innuga midagi, sa veel kahetsed :irw:

see on jubeeeeee..
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 08 Veebr 2008 12:00

:irw:

Võin öelda jah kõigile, kes küsivad, et kuidas kodus hakkama karvadega saate, et ei ole probleeme siiani olnud,sest koer ei karva vahetama hakanudki.

Selge,seda tahtsingi teada, et kas teistelgi on see õige kasukas hiljem tulnud! Tänud vastamast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 25 Veebr 2008 17:56

Mul jälle selline küssa,et kas kutsika värv muutub kasvades oluliselt?Ostime kutsika ja passis on kirjas et punane aga nüüd kui peseme läheb ta meie arvates koguaeg heledamaks.Kas see on võimalik või on meil silmadega tõesti probleemid?
vizantia

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 25 Veebr 2008 19:39

Tõustandardi järgi punane värv varieerib helekollasest kuni tumepunaseni välja (n.n. mahagon värv). Allikas.: AKC standart- COLOR Red (light golden to deep mahogany).

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 25 Veebr 2008 20:57

Kui on tumepunased kutsikad, on nad juba kutsikana hästi tumedad, musta maskiga, heledam punane on ka kutsikana heledam.

Marit vaadates tuli õige karvavärv alles peale mitmendat karvavahetust, pakun et peale 2. eluaastat.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 25 Veebr 2008 22:02

eksuke kirjutas:.... aga nüüd kui peseme läheb ta meie arvates koguaeg heledamaks.?

Emm...alles tõite koera ja juba räägite pesemisest mitmuses? :o
Miks koera nii tihti üldse pesta? Või olen ma midagi valesti aru saanud? :hups:

Aga kui nüüd värvist rääkida, siis sõltuvalt shamponist võib see effekt tekkida küll :D
Eriti kui heledat koera pesta shampooniga, mis mõeldud valgele või kreemile :wink:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 25 Veebr 2008 22:36

Eriti kui heledat koera pesta shampooniga, mis mõeldud valgele või kreemile

Lilleke, ära aja udu :irw: Mitte ükski korraliku firma shampoon ei muuda koera karva värvi. Ma olen oma koeri, kelledel on pool keret tumehall, pesnud aastaid valgele koerale mõeldud shampooniga - ja kuju pilti, ikka on tumehall. Ei ole teps mitte plont :wink:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 26 Veebr 2008 11:55

Vata ei aja udu :P
Ja ma ei räägi sellest et kui koer on punane, siis pärast pesu on valge, aga ma räägin sellisest koerast nagu näiteks on koja monsal - suht hele eest. Siis selline läheb heledamaks veel peale pesu.
Lilleke muidugi ei pese korraliku shampooniga, üldjuhul, vaid täitsa tavalisega, äkki ma seepärast teangi :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 26 Veebr 2008 13:04

Lilleke mina mitte teps ei hakka oma koera tavalise sampooniga pesema.Mina pesen Londa Colori tooniva sampooniga :irw: ja nii iga paari nädali tagant :irw:
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kersti31 » 25 Aug 2008 20:22

Oi aitäh teile kõigile - meil oli suur mure, külgede peal suured laigud, mitte kiilakad ega vesised, vaid lihtsalt paks karv tuleb tortidena ära kui kammid ja alla jäävad pikad vastu nahka karvad. Aga siis vist haigust ei ole nagu ma siit lugesin, vaid on karvavahetus (meil saab järgmine kuu 2 aastaseks).

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 25 Aug 2008 21:35

Imelik jah, et see aasta vahetavad chowd justkui kollektiivselt karva ikka nii, et selga ei jää suurt midagi :roll:
Ja kui veel miskit toetavaid lisavitamiine ei anna, siis ongi enamus pikakarvalisi vähemalt minul sel suvel justkui kamp lühikarvu :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kersti31 » 26 Aug 2008 07:35

Aga mis lisavitamiine anda - toidus on ju niigi hästi palju lisaaineid, kas nii avitaminoosi ei teki, pärast ei ole enam lühikarvaline chow, vaid karvutu chow äkki :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarika35 » 26 Aug 2008 09:33

Meie elasime karvavahetuse juba üle. Igapäev sai sületäie villa, isegi nina pealt tuli väikseid karva tutsikuid. Väljanägemine oli nagu shar- pheil, aga ootamine tasub end ära. Uus kasukas on võrratu :P Mingeid vitamiine me lisaks ei söönud, ikka tavaline toit.
Ennäe mõmmikut...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 26 Aug 2008 10:36

Figol on ka praegu villavahetus käes. Kui enne sai vaevalt kammitäie karvu ühe kammimise pealt, siis nüüd tuleb enam vähem ühe kammitõmbega juba kamm paksult täis.
Tagakäppade kohalt kadusid karvad kõigepealt, sest neid kohti kippus ta nätsutama - kuigi pole märjad ega lõhna teisiti, seega pole hotspot. Nüüd on sinna päris karv peale kasvanud ja ei nätsuta neid ka.
Üritame vähemalt paar korda nädalas kammida ja ootame pikkisilmi, millal see karvatuustide ringilendlemine otsa saab. :D
Nunnumeeter
0_____1______2______3_____4______5
|████|████|████|████|████|██████

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Wanted Soul Emma » 26 Aug 2008 17:38

Heh ka Solemma vahetab karva, nii et praeguseks on ta täitsa lage juba. Mõni imestab, et kas ta on haige, et nii kaootilise karvkattega :D Mis seal ikka, õhk liigub ja ruumi on uuele karvale :irw: Ootan pikisilmi seda kaunist uut kasukat :angel:
Chowd on fantastilised!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 29 Aug 2008 13:39

Meil sai Maya nüüd 2 aastaseks ja ikka 75 % beebikarva ja külgedelt karvutu. Vahepeal kartsime, et on hotspot ja käisime Kon'i juures,see soovitas lausa kitkuda karvu ära,sest muidu läheb hauduma ja päris karv ka kasvama ei hakka, nii need küljed paljaks said. Aga nüüd tundub, et jälle seisab see karva ajamine. KOer näeb nagu rääbis välja. Ootan küll juba millal päris karv kasvab. Mul ikka käivad aegajalt mure hood üle, et kas ikka nii kaua tõesti tuleb oodata seda päris karva?

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 29 Aug 2008 13:45

...Ja Tamara ütles ka et see ongi beebikarv, mitte vatine aluskarv?
Tihti te kammite just kammiga?
Ma täitsa tahaks seda koera oma silmaga näha :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 30 Aug 2008 13:12

Tamara ütles jah, et see on beebikarv ja et halva aja võttis vahetamiseks, et hauduma läheb ja kõõma oht jne. Aga sealt kus beebikarv on ära tulnud,seal on ilmselt aluskarv,sest mingi kiht jääb veel karva :-)

Kammi ja kraasiga ei tule nii palju karvu üldse ära kui kitkudes. Kuigi kammid on meil koguaeg käepärast, ma isegi ei oska öelda kui tihti kammime,see on nagu igapäevane tegevus, et ei pane enam tähele kui mõni päev on vahele jäänud.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 30 Aug 2008 13:29

Päris kummaline, et 2-aastane veel pole titekarva ära vahetanud. Almerast mäletan, et sellel oli juba kuuekuusena selja pealt uus karv, küljed ja krae võtsid muidugi kauem aega.
Ega te juhuslikult titekarva ja niisama tavalist alusvilla segi ei aja?

Kui kogu karv on kuni alusvillani ilusti läbi kammitud, ei tohiks nahal küll midagi häda olla, saab ilusti hingata.
Lisaks võite toidule juurde osta kas lõheõli ja anda väikese tilgakese igal hommikul toidu juurde või siis Aptuse Eforion õli, kui on saada (kuningkepi õli). Anda kas vastavalt pakil öeldule või isegi natuke väiksem kogus.

PostitusPostitas ninasaba » 30 Aug 2008 15:04

Lilleke kirjutas:Imelik jah, et see aasta vahetavad chowd justkui kollektiivselt karva ikka nii, et selga ei jää suurt midagi :roll:
Sattusin lugema ja minu akita on ka praegu üle väga mitme aasta täiesti kiilakas, nagu mingi nahahaiguse käes vaevlev niru rebane. See aasta kuidagi teistmoodi...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 30 Aug 2008 16:21

Meil on mõlemad loomad kasuka ära vahetanud. Marilul küll kasvatamine alles pooles vinnas, aga käe all on juba tunda, et pole enam täitsa tühi kasukas. Almera... njah, temal on omaette suhe karvavahetusse. Ta on seda võimeline tegema aasta otsa järjest- ühe viskab maha ja siis kavatab innuga uue asemele :irw:

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline