Tuulised ilmad - nohu?!

- omaette olija ja mõtleja

Tuulised ilmad - nohu?!

PostitusPostitas Tiffa » 10 Apr 2007 18:32

Tere õhtust :)
Väike küsimus teile, et kas teie mõmmikutel pole nende külmade ja tuuliste ilmadega nohu tulnud. Minu oma turtsub vahet pidamata. Ja nina on ka koguaeg märg. Ise olen samuti haige nii et nüüd viimased päeva turtsume siin võidu :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 10 Apr 2007 18:45

Mul pole küll mõmmik, aga aevastama hakkas paar päeva tagasi, just pärast neid eelmise nädala tomituultega päevi. Täna on justkui parem, ei aevasta enam nii sageli. Tervise teemas on aevastamisest ja nohust juttu. :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Minni » 10 Apr 2007 21:45

Mul pole ka mõmmik, aga täna hommikul avastasin, et Lottal ka nohu. Mul pole kunagi varem ükski koer haige olnud ja ehmatasin päris ära. Paar päeva tagasi kui mere ääres käisime oli jube külm tuul. Mäletan, et mõtlesin veel, et äkki koer saab külma, aga kuna me seal kaua polnud, siis eriti ei muretsenud. Nüüd siis vist tagajärg käes. Annan talle mett ja hoian toas soojas. Tegelikult on ta peaaegu terve päeva vannitoas põrandakütte peal maganud. Ju tunneb seal soojas end kõige paremini.

PostitusPostitas Tiffa » 11 Apr 2007 14:09

Päris hea mõte, peaks oma koerale ka mett andma. Äkki aitab..
Täna on ta üldse tujust ära, istub omaette kurb ja vaikne ning turtus koguaeg. Kahju täitsa, ei tea mida teha ka! :(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 11 Apr 2007 14:19

Kui ta ikka väga tujutu ja ilmselgelt haige on, siis oleks kasulik siiski arsti juurde minna :) . Nende viirustega võib ravimata jätmise korral kaasneda kopsupõletik ja igasugused muud jamad, liigselt riskida pole mõtet.

PostitusPostitas Tiffa » 11 Apr 2007 18:22

Rääkisin täna kasvatajaga.. Ta arvas, et on alergia. Praegu tuulised ilmad ja tolmu lendab ning sellest alergia. Peab vist arsti juures ära käima ikka.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 12 Apr 2007 10:15

Tiffa kirjutas:Rääkisin täna kasvatajaga.. Ta arvas, et on alergia. Praegu tuulised ilmad ja tolmu lendab ning sellest alergia...

Kõik on muidugi võimalik, aga mina konsulteerisin telefonitsi loomaarstiga, kes väitis, et kõige tõenäolisem aevastamise põhjus on viirus, sest hetkel liikuvat ringi just aevastamist ja nohu põhjustav viirus. Võib mööduda ravita, aga kui koera seisund halveneb, tekib paksem eritis ninast, köha või palavik, vajab koer ravi. Siiani on Meeri lõbus ja heas tujus, aevastamine on asendunud väikeste turtsatustega. Ka on aevastama hakanud teine koer. Mishel on veel terve.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 12 Apr 2007 12:48

Liigub jah mingi vastik nohuviirus. Muumi turtsus ja aevastas paar nädalat, siis tuli ninast mingit paksu rohekat löga, mina, kes ma olin lapsepõlves krooniline nohutaja, tegin sellest muidugi järelduse, et nüüd hakkab see jama ära lõppema. Tühjagi - aevastas ja tilkus ja köhatas edasi. Nüüdseks 10 päeva antibiotsi saadud ja eile oli esimene päev, kus aevastas ainult õues, aga arvestades kevadiselt tolmust Tallinnat ei ole see ka mingi ime.

PostitusPostitas Tiffa » 12 Apr 2007 13:22

Nohu korral peaks ninast tatti ka tulema, aga meil ei tule mitte midagi. Ilmselt siis ikkagi aleragi selle tolmu vastu mis praegu suure tuule tõttu eriti lendleb!

Aga ilusat parandemist teile! :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rüblik » 12 Apr 2007 13:29

Uuri kasvatajalt, kas koera vanematel ka allergiat esineb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 12 Apr 2007 15:51

Tiffa kirjutas:Nohu korral peaks ninast tatti ka tulema, aga meil ei tule mitte midagi. Ilmselt siis ikkagi aleragi selle tolmu vastu mis praegu suure tuule tõttu eriti lendleb...

Sinu koera aevastamist diagnoosima ei kipu, aga minu kummalgi koeral ei tule seni veel mingit tatti ninast, algas aga see lugu just aevastamisega, nüüd on sellised väikesed turtsatused või nuhutamised. Võimalik, et nina limaskestal on vähene turse, sellest siis. Seega võib aevastamine olla nii viirusest kui allergiast. Esimeses postituses väidad, et koera nina on kogu aeg märg. See võibki vesine nohu olla. Mitte, et ma sinu koerale tahaks iga hinna eest viirust kõlge pookida.
Minu väheste tähelepanekute järgi ei alga koeral nohu sugugi kohe tihkema vooluse eritumisega. Tavaliselt eelneb ikka lühem või pikem kergema nohu periood, mis just kerguse tõttu märkamata võib jääda. Mõnikord piirdubki lugu paaripäevase aevastamisega. SLK aevastas ühel kevadel hirmsasti. 5 päeva järjest ja mingit silmaga nähtavat nohu ei tekkinudki. Arstid väitsid, et viirus. Ega täpselt ei tea kunagi, kui vastavad analüüsid/proovid tegemata.
Aga eks sa küsi tohtrite käest arvamust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Minni » 12 Apr 2007 20:52

Meil nüüd kolmas päev veidi rahulikumal reziimil ja enam ei aevasta - täna olen vaid paar korda kuulnud. Eile-üleeile oli nina kuiv ja soe, aga nüüd juba märg ja külm. Ja elu on uuesti sisse tulnud, ehk siis et tahaks jubedalt mürada ja lollusi teha. Ja ma ei teinud muud, kui andsin paar-kolm korda päevas lusikatäie mett ja lasin välja vaid häda tegema ja siis kohe jälle tuppa. Loodetavasti saime külmetusest jagu :)

Kasutaja avatar

Re: Tuulised ilmad - nohu?!

PostitusPostitas Miikene » 16 Apr 2007 08:16

Tiffa kirjutas: ... nohu tulnud.. turtsub vahet pidamata. Ja nina on ka koguaeg märg...

Kas aevastamise põhjus on teada ja kuidas koera käpp tänaseks käib?

PostitusPostitas Tiffa » 16 Apr 2007 17:01

Nüüd on vist kõik korras, enam ei ole turtsunud.

PostitusPostitas bemy » 17 Apr 2007 10:51

Tiffa kas sa ka mingit rohtu andsid koerale. Meil kodus täpselt sama värk üks koer kolmest aevastab. Muid haiguse ilminguid ei ole. Mind üks tohter juba hirmutas, et äkki on mingi kennelkõha.

PostitusPostitas Tiffa » 17 Apr 2007 12:07

Ei andnud mingit rohtu, ise läks üle. Umbes nädal aega oli, siis kadus ära :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Minni » 17 Apr 2007 12:38

Mulle tundub, et meie saime siiski Rakvere näituselt mingi viiruse. Lotta sõi mett ja turtsus vaid paar päeva aga nüüd on ka teine koer juba mitmendat päeva tõbine. Kahjuks Boss mett ei taha, nii et ma ei teagi, mida talle anda. Aga aevastab samuti ja nina on soe. Esimesel kahel päeval ei söönud ka eriti, täna on neljas päev ja justkui elu hakkab rohkem sisse tulema.

PostitusPostitas bemy » 17 Apr 2007 13:06

Käisin just koeraga arstil ja õnneks ei olegi meil kennelköha.
Ega ma sellest kennelköhast suurt midagi ei teagi.Küsisin siis arstilt kuidas see peaks väljenduma. Eks meile siis seletati, et kennelköhaga (kuid ka mitte alati) on nohu ja ninast tuleb ikka mingit vedeliku ning kui koera kõri pigistada siis kõrisõlm teeb mingi liigutuse mis meenutaks nagu köhatust. Kuigi jah koer ei pea kodus valju häälega kõhima. Samas kui kuulad koera hingamisteid peaks esinema mingeid kahinaid. Õnneks meil neid sümptome ei esinenud välja aravtus siis aevatamine aga ninast ei tule meil küll mingit vedeliku.
Arst siis arvaski et võibolla on siiki mingi väiksem allergia või on suur õeke natuke ninast näksand.
Meil ju kodus selline kord,et teiste koerte peale võib kõigepealt suur tüdruk haukuda, siis alles väiksem. Juhul kui aga väiksem ka tahab kohe sõna võtta siis tuleb kohe kodus näidada kes on ikka tugevam. Allergia suhtes olen tähele pannud et sellele koerale (kellel nohu) ei meeldi üks mu parfüüme, nii kui selle peale panen läheb kohe aevastamiseks lahti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 18 Apr 2007 10:20

Meie Meeril pole ka mingeid kahinaid ega köha, köhatamise varjugi pole, aga turtsumine püsib. Ninast ei tule ka midagi välja. Arst ütles, et kui oleks võõrkeha ninna tõmmanud, peaks nädala jooksul ikka mingi eritis ka ilmuma. Ei ole midagi peale aeg-ajalt aevastamise ja turtsumise. Tuju on hea, söögiisu ka - kuskilt pole kinni hakata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas blacky » 18 Apr 2007 14:40

Nohu puhul oli Suskal konkreetselt nina tatine. Esimesel eluaastal, vist talvine aeg oli ja paar päeva. Avastasin niiviisi, et öösel püüdis läbi nina hingata ja ei saanud. Selline õhuahmise hääl oli, suht ehmatav. Aitasin siis nuusata tal :). Ruttu läks üle ja arstil ei käinud. Pärast lugesin kuskilt, et ka koerad põevad nohu, enne ei teadnud.
Koon ja kantseldan shotikaid (või kantseldavad nemad mind?)
http://kuduvkoeraomanik.blogspot.com/se ... d-Scotties

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 18 Apr 2007 16:34

blacky kirjutas:... öösel püüdis läbi nina hingata ja ei saanud. Selline õhuahmise hääl oli, suht ehmatav. Aitasin siis nuusata tal :)...

Neid hääli ma tean, päris ehmatavad jah, eriti, kui esimest korda kuuled ega tea, milles asi. Näib, kui oleks koeral hing kinni. (Mishel oli noorena väga raskelt nohus-köhas, sellest ajast siis ka vastav kogemus). Aga kuidas see koera nina nuuskamise abistamine käib? Meeri ka mõned korrad nüüd ninaga niimoodi nuhutanud ja käib abiotsivalt ringi siis- ei mina oska küll tema nina nuusata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 16 Juun 2008 17:37

Hei meie perre tuli ka üks väike mõmmik temal sammuti nina tatine, turtsub ja silmad märjad... ise ta alles kahe poole kuune kasvataja ütles et toitu vahetaks aga see ei aita ikka silmad märjad ning loomaarst kellele helistasime ütles et see chokadele loomulik aga mina miski pärast ei taha uskuda seda, kuigi ta on jube energiline ainult muraks ja jookseks....

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Juun 2008 21:04

Hei, tutvusta meile ka lähemalt oma koera. Mis on ta nimi ja millisest kennelist kuts tuli? :lehv:
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 17 Juun 2008 08:25

KertzuV kirjutas:...temal sammuti nina tatine, turtsub ja silmad märjad... ...

hmm...ok...ütleme nii, et mäjad silmad võib olla vale toit või siis chowkale omane, aga võib olla ka lihtsalt tuuline ilm ja liivatolm jne..
aga nu ma tahaks täitsa teada, milline arst see jälle hiilgas oma tarkusega, öeldes,et tatine nina ja turtsumine on chowkale omane? :o
üldjuhul on need ikka kaks erinevat asja...nohu või siis silmad märjad.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 17 Juun 2008 12:53

meie kutsa hüüdnimi Snuff:D tõime ta Tartust- seal tema suguvõsa ja venna:D
Aga selle arsti nime ma ei tea aga tegutseb laulasmaal ta meie vanavanemate koera arst (krants)
pean nagu nii kuu lõpus arsti juurde minema (keda kasvataja soovitas-Tamara Konn) pisikesel üks süst veel saamata eks siis saan teada... kui normaalne see on:S

Silmadest: kasvataja andis talle ennem juuniorit ja soovitas meil adulti peale üle minna ennem andsin boszitat(see tegi kõhu lahti) andsin nädal aega aint riisi, et vaadata kas asi toidust või ärevusest (uus koht uued inimesed) aga riisiga oli kõht korras nüüd proovisin hillsy kõht on küll korras aga silmad on ikka märjad...
ja see et nina märg ja turtsub on meie silmad vähemalt kogu aeg näinud...

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 17 Juun 2008 13:56

Kas ta turtusb, nagu aevastaks, või niisama nina niiske ja turtsub ehk hoopis siis kui midagi ninna läheb? Chowd ju kogu aeg nohisevad ja norisevad, ehk pole lihtsalt harjunud kuulama sellist torisemist :)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 17 Juun 2008 15:55

Soovitan minagi soojalt Tamara poole pöörduda..vähemalt teab, mida räägib ja kõikse olulisem, üks väheseid arste, kes ei pea chowd ebanormaalseks ja haigeks tõuks :wink:
Ainult et, suvel Tamara puhkab ja võtab augusti lõpuni vastu ainult reedeti 11-18 ja "tänu sellele" on seal paras hullumaja ehk siis elav järjekord.
Muide, ka minu omadel hakkasid silmad joksma Hillsi peale, nii et ega ta ei pruugi ka seda taluda. Kas siis ka silmad jooksid kui riisi sai? Üldjuhul näitab riis paari päevaga ära, et kas viga toidus või hoopis miski allergia või tuule/tolmu talumatus.
Meie loomaaed asub Harkus, nii et kui liikuma saad, siis võid ka meile külla tulla, vaatame üle kas on nohu või tõesti nagu Maiekas ütles...lihtsalt noriseb koer :D
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 17 Juun 2008 17:41

Noh, mina ei oska ju niimoodi kaugjuhtimise teel niimoodi midagi öleda, aga praegu vaatan siin Almerat, kes ninast mulli välja puhub... :irw: Mkmm, nohu see küll ei ole, ilus märg nina lihtsalt - koera küljes, kes nägi aknast välja vaadates kassi ja sellest elevile läks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 18 Juun 2008 15:53

silmad pole meil ei millegiga kahjuks paremkas läinud:S kogu aeg silmade alt lausa märg aga toidu vahetusega saime kõttu korda:D
turtsub nagu aevastax eila öösel vaeseke enne magama jäemist kohe mittu korda turtsus ning ninnu nii vahelduva eduga märg mitte eriti hullult, päris mulle veel puhu:D

Tamara juurde peangi reedel minema 27ndal... ennem ei hakka vaesekest kiusama arstide vahet jooksmisega:)

aga energiat on ta küllaga täis ta ise ka ei tea mis ta sellega peale hakkaks:D

v

PostitusPostitas kalliskai » 19 Juun 2008 02:18

mina jooksen oma mõmmikuga iga väikese probleemiga tamara juurde, siis on vähemalt süda rahul, kui tamara üle vaadanud ja kinnitanud, et kõik ok.
kardan, et see on tingitud sellest, et meie peres on kunagi üks koer ära surnud. ma olin siis ise veel laps, ega teadnud koerte kasvatamisest suurt tuhkagi ja ega ei teadnud ka mu vanemad eriti midagi või siis ei osanud näha koera haigust. nimelt oli meil pisikene hundikas, mõne kuune, väljas külm talv ja koer oli õues, kuna kõik eelnevad koerad olid ka õues üles kasvanud, siis arvati, et mis selle kutsal ikka teisiti, aga oli. kutsu oli pikalt tatine ja köhis, mille tagajärjel jäi kopsupõletikku, kuid siis oli juba liiga hilja. see on väga kohutav lugu ja eluks ajaks mul meeles ja ilmselt mind terveks eluks ettevaatlikuks teinud. kui mu mõmmikul on kasvõi väike karvatutt puudu või nahk marraskil, lähen kohe arstile. parem karta, kui...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 06 Juul 2008 16:53

tere!
Tahtsin siis vabandada, minu paanika jälle ilma asjata :irw: käisin siis arsti juures kahjuks kyll tamara juurde ei jõudnud aga sattusime ka hea arsti juurde kes juhuslikult oli ka endale alles chowka võtnud ja ytles et see liht tolmusest ilmast,

aga ma nyyd ise kaldusid natuke kasvataja nõu andest kõrvale :S et ta soovitas meil täiskasvanu toita anda aga kuna üks kord poes seda ei olnud oli aint kutsika oma ja peale seda on mõmmiku silmad ka paremad olengi selle peale jäänud:D ja mõmmmille maitseb see väga:D:D

Kole nohu

PostitusPostitas Veepomm » 06 Juul 2008 20:15

Meie Kortsik põdes nohu. Arst imestas ja vangutas pead, kõige ehedam tatitõbi oli. nagu 2-aastane hooletusse jäetud laps - iga aevastuse peale rippus ilus rohelise-kollasekirju :roll: tatt ninast välja. Antibiootikumid muidugi aitasid.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline