Karvahooldus

- omaette olija ja mõtleja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 27 Juul 2005 11:15

meie connor alla kahe aasta vana ja lakas ikka sellist imelikku titekarva moodi karva, mida ühel päeval veidi rohkem, teisel veidi vähem kammides ära tuleb. talveks jälle vanaemalt vist sokke oodata :irw:
sõbralik sabaliputus

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 27 Juul 2005 13:21

Marilu nüüd pooleteise aastane, näeb välja nagu ehe rääbakas, karva tuleb kohinal, aga see-eest on täheldada, et uus ka juba tuleb.

Kammi nii tihti kui võimalik, ole sealjuures aga ettevaatlik, et kammiga nahale häda ei tee, mõne koha pealt võib karva vahetades päris kiilaks visata ja kui siis kammiga natukene nahka vigastad, võib sellest kuuma ilmaga miski paha nahahäda areneda.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Veelkord karvahooldusest

PostitusPostitas leopold » 05 Dets 2005 11:37

Palun abisse: andke teada, milline shampoon selle karvapalli tarbeks parim on? Punast karva ja täiskasvanud koera juures oleks vaja ksutada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 05 Dets 2005 22:28

Meie oleme kasutanud Bio-Groomi sampooni " Bronze lustre"-kirgastab kõiki pruune toone k. a. punane. On üsna hea ja kergesti välja pestav.Kutsuke lõhnab pärast imehästi. :D
sõbralik sabaliputus

Anonymous

ei oska koera peput kammida

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 12:42

Kuidas tuleb kammida koera taguotsa? Emane kuts ja siis pissides tulevad jalgevahele ikka väiksed pissituustid, kuidas neist vabaneda??? Ei saa ju alati peale pissimist kammida või pesta :irw: Ja kas kõhu alt peab ka karva harjama? Kui jah, siis kuidas seda teha?
Panin küll sama teema ka ilusalongi- foorumisse, aga vastust polegi saanud.

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 04 Jaan 2006 12:46

Jessukene, kas sa selle kutsika pärast muretsemise kõrvalt ikka jõuad märgata rõõmu tunda :) Ei usu, et selle titekarva eest hooldamisel muud kunsti on, kui et kamm kätta ja kraasima/harjama :)
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rüblik » 04 Jaan 2006 12:50

Mitte pahaselt, aga...kas te kasvatajalt saite kutsi ja panite kohe kiiruga kodu poole ajama ja enam kontakti omavahel ei hoia :roll: ? küsimusi tuleb nagu Vändrast saelaudu ja vastata nii kiiresti ei jõua. Chowomanikud laisad nagu mõmmikud ise :irw:

...aga küsija suu pihta ei lööda...kõhu alt ikka ka harjata. meie mõmmik keerab ise ennast selili (kui ei, aitame kaasa :twisted: ) ning hakkab vingerdama nagu ussike. Mehega siis üks kratsab, teine kammib kuid saab edukalt ka üksi selle "raske" tööga hakkama :wink: ja ega muud moodi neid "pissituuste" ära ei saa, kui kammides ja pestes (korralikult kuivatada!)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 12:50

Enda arvates ma vaid rõõmu tunnengi :)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 13:07

Aitäh vastamast. Koera ostes küsisin ka väga palju, aga need asjad on siis jäänud küsimata, mille kohta infot siit otsin. Kasvataja näitas ette nii kammimise kui ka muud asjad. Aga ma ei tulnud selle pealegi, et küsida veel täpsemalt (see kõhualune asi siis). Tõesti on küsimusi palju. Seda enam, et enne pole kunagi koera olnud. Juba olen ostnud ka 2 õhukest raamatut ja need läbi lugenud, samuti palju infot foorumitest saanud.
Kuna kasvataja oli venelane ja eesti keel nigel ning minu vene keel veel olematum, siis telefonitsi suheldes ei tuleks eriti midagi välja.
Aga noh. Küsimused on ju neile esitatud, kes vastata tahavad.

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 04 Jaan 2006 13:15

See polnudki pahaga mõeldud :) Lihtsalt vaatan ja mõtlen, et kuidas sa ennast tunned, kui koguaeg üks mure ajab teist taga. Keelebarjäär on jah ebamugav, aga ma usun, et sul pole põhjust muretseda, täitsa kena mõmm on ju pildil .
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 04 Jaan 2006 13:29

Väikest chow chow kutsikat võiks kammida kas iga päev või siis ülepäeviti, et ta harjuks kammimise ja karvahooldusega. Väikese kutsika karv on kohev ja muutub kergesti sasiseks ja haagib enda külge oksakesi, prügi ja lehti. Täiskasvanud chow chow karv on karmim ja ei vaja nii tihedat kammimist.

Kutsikana tahab chow palju joosta ja mängida nagu iga kutsikas, seepärast tuleks teda kammida natuke aega korraga, et ta sellest ei tüdineks. Kui teha kammimisest lõbus mäng ja kui koer õpib kammimist nautima, tuleb teie koer teie juurde juba siis kui te kammi kätte võtate. Täiskasvanud chow laseb end rahulikult pesta ja kammida, kui ta on sellega harjunud.

Allikas: Eesti Chow chow tõuühingu kodulehekülg.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 13:33

Jah, katri. See on mul juba ammu läbi loetud. Aga ma küsisin midagi muud :hups: Millele ma ka juba vastuse sain :)
Aga aitäh sellegi poolest!
Ma usun siiani, et koeraomanikud on sama toredad kui koerad ise ja kõik kommid tulevad mitte õelusest :P

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 04 Jaan 2006 13:55

Esimene koer,esimesed hooldamis/kasvatamis küsimused. Kõige täpsemad vastused teie küsimustele leiate ikka spets.kirjandusest.
Tõuühingu kodulehel saab neid ka...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 04 Jaan 2006 14:21

Kammides koer külili, nii on harjutada kõige kergem ja ka kinni hoida, kammida nii kõhualt, jalgevahelt, küljelt. Siis kutsu lamama teisele küljele ja teinegi külg ära kammida ja rahulikkust säilitada- sest alguses nad tihti vingerdavad kui ussikesed, sest muud asjad huvitavamad. Tegelikult on kõige lihtsam noort looma hakata harjutama kammimisega siis kui ta magab, teie töö saab korralikum ja ka koergi rahulikum. Suure mängulusti hoos mõtekas seda tööd mitte ette võtta. Pissituustid kas välja kammida või siis sooja veega, lapiga välja pesata ja kammida.
Loodan, et hakkab kammist mõnu tundma nagu enamik hästihooldatud chow`d :)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 14:29

Suur tänu. Sain veelgi targemaks. Ma siiani kamminud teda püstises asendis või süles, tahab ära joosta :? Proovin homme kindlasti nii nagu õpetasid :D

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 04 Jaan 2006 15:09

Üks hästi hea nipp on koera väiksena süles kammida, siis on koer rahulik. Süles on ju väga mõnus olla.
Siis üks asi, mis on ka mõnus, on nn massaazh. Selline kodune. Silitamine ja kratsimine. JA silitamise vahepeal natuke kammid. Siis jälle silitad. JA mis põhiline- ära kami järjest liiga kaua. Kutsikas tüdineb ruttu. Pool koera võid ka homme kammida, kui ta juba väga vingerdama hakkab... :)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 04 Jaan 2006 16:47

nelemaris kirjutas:Kuna kasvataja oli venelane ja eesti keel nigel ning minu vene keel veel olematum, siis telefonitsi suheldes ei tuleks eriti midagi välja.

Hei!
Käisin eile teie kasvatajal külas ja ta rääkis jah kuidas te suure näitamise ja käte-jalgadega seletamisega suheldud saite :irw:
Kui kiireloomulisi küsimusi on, võib alati ka mulle helistada (kontaktid leiad www.chow-chow.ee lehelt), saab vähemalt eestikeelset nõu :wink:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2006 16:59

:D aitäh. Jah, ma küsisin vist tõesti seal ka nii palju. Lausa paberi peal kõik asjad olid kirja pandud ja muudkui pärisin 8) . Enda arvates nimoodi kehakeele abiga saime kõigest rääkida, aga telefonis on kindlasti raskem. Kuigi juba 1 kord olen talle helistanud küll :)
Samas ütles ta, et seal teeb ta ka näitusteks ettevalmistust ja koerte koolitust. Kardan aga, et keele tõttu tuleb mul valida siiski eesti keelne õpetaja ja Maardu on liiga kaugel käia kah.

Liu

Karvahooldus

PostitusPostitas Liu » 02 Veebr 2006 16:54

Tahaks leida oma praegu veel kutsikakarvaga Chow'le, kuid pisut hiljem ka nn "päriskarvaga" koerale sobivaid karvahooldusvahendeid. Olen küll eelmisi teemasid lugenud, kuid pole ikka aru saanud, mis oleks siis parim näiteks näituse eel kasutada. Ja kust seda soovitatut võiks osta. Hetkel olen pesnud lemmikloomapoodides (Bahama) saadaval oleva kraamiga, kuid olen ka kuulnud ütlemisi, et see pole kõige parem. Ja tõepoolest, ostsin küll ligi sada krooni maksva kutsikashampooni, kuid tema karva tegi see rohkem pulsti kui ilusamaks. Palungi siis kogenenumatel koerakasvatajatel kirjutada, mis vahenditega nad oma koeri hooldavad, hind ei ole asja juures määrav.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 02 Veebr 2006 17:15

Siinsamas kojas reklaamitav bio-groom on täitsa hea asi ja ka grau tooted. Kesklinnas asuvas lemmikloomapoes Lauteri tänaval on ka päris suur valik erinevaid häid asju :)

jossu

aluskarv

PostitusPostitas jossu » 22 Veebr 2006 12:20

Mlu on selline mure,et koer ajab praegu jubedalt karva.Õigemini on praktiliselt kõik aluskarv lahti.Kas tohib seda aluskarva kammiga kõikära võtta.Tuleb ära nagu vatt.Nahk on ikka päris näha.Kas tal kasvab siis uus ja ilus karv.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 22 Veebr 2006 12:50

Chow Chow ongi selline tõug, keda tuleb pidevalt kammida. :)
Ja kõik, mis lahti, ära.
Miskil ajahetkel vahetub kogu karv ja tõesti võib tunduda hetkeks, et koer jääb karvutuks ja päris rääbakas ka teine siis, aga uus ja ilusam kasvab peagi asemele. Natuke kannatust vaid. :wink:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 22 Veebr 2006 14:47

Mida rohkem sa koera kammid, seda vähem pead seda "vatti" põrandalt, vaibalt ja oma riietelt kokku korjama.
Koeral ka mõnusam, kere ei sügele nii hirmsasti ja ei pea ise hammastega karva kallal käima.

jossu

PostitusPostitas jossu » 22 Veebr 2006 16:47

mul saab koer mais kahe aastaseks ja selline aluskarva vahetus in tal esimest korda.Nüüd koos karva harjamisega märkasin,et koera nahal on ka päris palju kõõma.Kui aluskarv kõvasti kinni oli,polnud seda kõõma üldse näha.Võibolla on see sellest,et ma teda eriti ei pese,vaid ainult harjan.Tegelikult pesen teda ainult kõhu alt ja käppasid.Mõned ütlevad,et ei tohigi eriti pesta.Ta on korteri koer.Äkki nüüd,kui olen ta liigsest karvast puhtaks harjanud,peseks naha ka ilusasti puhtaks.Ainult ma arvan,et kas praegu liiga külm ei ole.Ta ei kuiva ju nii kähku.Olen teda ka föönitanud,kuid niiskust ikka jääb.Ega talle see eriti ei meeldi ka.Võibolla ootaks kevadeni.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 22 Veebr 2006 16:49

Kui koer on rahul sellega, et teda föönitatakse, võid ka praegu pesta. Pesemisega tuleb ka suur hulk lahtist karva ära.
Kindlasti kuivata koer hästi hoolikalt ära, et hiljem ei külmetuks.

Anonymous

kutsal kõrva tagant karv pusas..

PostitusPostitas Anonymous » 16 Mär 2006 17:45

kammin ikka iga päev oma chowd a nüüd avastasin, et kõrva taga sellinne kõva ja suur suur pusa..ei kujuta ette, kuida see üldse sinna tekkis..ei kratsi ta ka ennast, et oleks saanud karva nii sassi ajada..igatahes üritasin seda ka lahti kammida ja no mitte miski ei aita..pestes see ka lahti ei tule..mida teha? ära lõigata lihtsalt? üldiselt tal karv vahetunud juba, lakas mõned kohad on veel nö titekarvaga..tundub, et see pusa just koosnebki sellest titekarvast.. :?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Mär 2006 17:47

Võimalikult tiheda kammiga harutades peaks pusast vast ikka kuidagi lahti saama. Kui muudmoodi ei saa, siis pead vist ikka käärid appi võtma.

mode
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dagris » 16 Mär 2006 18:04

Olemas on ju ka need kõiksugused "pusaeemaldajad" jms, mis peaksid pusade harutamist lihtsamaks tegema. Või on neid juba proovitud?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 16 Mär 2006 18:51

Loe Linda pusalikvideerimise õpetust selles teemas.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bosse_Lauri » 07 Apr 2006 19:39

Küsimus selline, et kas teie koertel ka veejoomise tagajärjel lõua alt ja rinnaesine pidevalt märjaks jääb? Kuidas sellest hoiduda? Raske on märga karva hooldada.

Samas Bosse joob ka palju ning viimasel ajal lõõtsub toas. Kas tal juba tõesti palav (mis siis küll suvel saab? :hups: ) või viitab see millegile muule?
- - - - - - - - - - -

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pallike » 07 Apr 2006 21:17

Pallil oli ka rinnaesine alati märg kuni võtsime jooginõuna kasutusele plastmassist šašlõkiämbri(mille sees poes see kraam on), see on kitsam ja sügavam, ei saa oma rinnaesist seal leotada.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Apr 2006 10:36

peale suurt veelarpimist tuleb koera lõuaalune lihtsalt ära kuivatada, mitte märjaks jätta. Muidu koguneb sinna märja sisse veel ka tolmu, mulda, oksaraage... jne. Oleneb, kus koer käib :irw:
Käterätt on chowpidaja suur abimees.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kairie » 10 Apr 2006 10:43

Rommyl oli joomisega sama lugu eelmisel suvel, et rinnaesine pidevalt märg. Natuke aitas ka kitsama jooginõu kasutamine. Talvel on küll sellega muretu õnneks, sest ta joob poole vähem ja on kogu aeg kuiv. Nüüd aga suvi tulemas jälle... Chow vist ikka rohkem talvekoer :wink:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 11 Juun 2009 12:16

Otsisin ja otsisin vanade chow-teemade hulgast ja näe!, leidsingi selle karvahoolduse teema. :)

Käes on suur suvi ja meie maja chowd on otsustanud villa maha visata- sai siis ka pilti tehtud. Seda, et Marilu seljast tuleb kasukas nagu üks suur koorik maha, sellega ma olen juba harjunud. Aga seda, et lühikarv tegelikult lammas on, poleks küll osanud kahtlustada. Igatahes on Alma seekord välja mõelnud, et tulemas on külm talv ja minul hädasti kampsunit, sokke ja kindaid vaja. KUna ta on lühikarvale omaselt üsna kärsitu, ei kannata teda rohkem kammida kui 10 minutit järjest. Siis tuleb teha pikem paus ja siis tuleb jälle uus kuhil villa.
[img:298:425]http://i015.radikal.ru/0906/d5/99fd73bb3ded.jpg[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mopsu » 12 Juun 2009 09:07

Küsimus targematele. Meie Mõmmikule meeldib kammimine hullu moodi .Nii on nüüd välja kujunenud ,et iga päev kammin teda kusagil 15 minutit.Ta on siis nii vaimustuses sellest ,et kohe sätib ennast igatpidi ,et ei jääks kohta kust pole kamm üle käinud.Aga kas selline tihe kammimine on kasulik või kahjulik karvkattele.

Joomise kohapealt on meil kohe joogi nõu juurde pandud rätik ,et ära kuivatada lõuaalune. Teine esikus ,sest ka väljast tulles vaja vahest kohe see lõuaalune üle käija. Tänu sellele on nüüd meie kutsa lõuaalune ikka kuiv ja puhas. Olen märganud ,et kui jätta lõuaalune kuivatamata ,siis ta kohe hakkab käpaga natukese aja pärast lõuaalust sügama.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Juun 2009 15:47

Noh, selle 15 minutiga ei jõua sa nagunii kuigi põhjalikult pikakarvalisest chowst üle käia. Nii et eks sa kammi aga rahumeeli iga päev natuke.

Lõuaaluse kuivatamisega olete täiesti õigel teel- peaasi, et sealt niiskeks ei jää peale lödistamist, võib veel pika paksu villa sisse miski paha nahahaigus kolida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristake » 13 Juun 2009 14:30

See on üks tõeliselt vahva pilt Almast :D
Meie villakera on lõpuks kutsikakarva maha visanud. Lakast tuleb veel. Mujal ilus ja karm uus karv. Aga see karvavahetus oli tunduvalt hullem kui olin oodanud! Meil on suur maja ja see oli ühtlaselt villa alla mattunud ja veel nii pikalt! Üritasime küll korralikult kõik välja kammida, aga iga kord kui koer ennast liigutas paiskus õhku pilv karvu :irw: Kõik võimalikud ja võimatud kohad olid karvu täis. Nüüd on lõbus sellele tagasi mõelda, aga mingil hetkel tekitas musta masendust küll.
Ometi ei võtnud see teise villapalli isu ära :) Kuid kuna pere on paari kuu pärast suurenemas niigi, siis Settile seltsiline peab kahjuks ootama. Aga ega ta tulemata ilmselt ei jää :)
Aa, selle joomisega on meil vist vedanud. Päris kutsikana pidi rätikuga järel käima, aga täiskasvanuna oskab ta lõuaaluse täiesti kuivaks ja puhtaks jätta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Black » 13 Juun 2009 15:50

ohh, hakkaks meil ka lõpuks see titevill vahetuma :kurp: me alles aastaseks saime, sellega karvavahetusega läeb vist aega veel. Seljapeal meil uus meeletu lakk juba :) ilus karm ja läikiv, lust kohe kammida sealt. Õnneks meie poiss oskab ka suht viisakalt juua, igakord käin siiski kergelt ka lapiga üle.

Kammi näes meie poiss rõõmust kiljuma just ei hakka, pigem peab vapralt vastu :)

Eelmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist