Karvahooldus

- omaette olija ja mõtleja
& paks orav Almera
Kasutaja avatar

Karvahooldus

PostitusPostitas Maiemaie » 17 Nov 2004 12:09

Siia on kokku kogutud jutud, kus on tulnud kõne alla chow kasuka korrashoid.
+
Katkend pikemast teemast:
Milline on chow.
Chow kutsikat peab väiksest peale harjutama küünte lõikamise, kammimise ning pesemisega. Neid protseduure tehes peab ise olema kannatlik, rahulik ning järjekindel, mitte lubama kutsikal näiteks minema joosta.
Oma karvkatet hoiavad nad hoolega, chow chow ei taha minna pori sisse, veelompi ega märja rohu peale. Vihma korral jääb ta pigem tuppa ja veekogu ääres pigem kaldale (alati on muidugi erandeid). Õues liikudes lähevad nad poriloikudest kaarega mööda ja ka lamamiseks valivad kuiva koha. Korteris elav chow chow ei hinda voodit vaid jahedat põrandat. Tema rahulik iseloom korvab kasuka paksuse.

http://www.chowclub.ee
Viimati muutis Maiemaie, 08 Jaan 2006 16:13, muudetud 1 kord kokku.

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 17 Nov 2004 12:13

mind huvitab see, et kui tihti tuleb show showd kammida ja ka pesta?? Tal on ikka ilmatuma vägev paks kasukas ju :wink:
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 17 Nov 2004 12:19

Kutsikat olen kamminud pea iga päev (no mõni päev on kiirem ja jääb vahele ka :) ), sest titevill läheb hiiglama pusasse.
Praegu, intensiivselt karva vahetades, proovin kammida nii hommikul kui õhtul, aga vähe aega korraga, nii saab mingi osa koerast põhjalikumalt üle käia ja koer ei tüdine ära :)

Täiskasvanud koertel pole nii tihti oluline, ehk kord nädalas?
Täiskasvanud chow karv on tugev, karmi koega (muidugi oleneb koerast, karva on väga erinevat) ja ei lähe selliseks pusaks nagu titevill.

Inga, aita mind nüüd, kui tihti kammite?

Aijah, pesemise kohta unustasin.
Meie oleme pesnud seni täpselt 2x. Enne näitusi. Chow on oma olemuselt hiiglama puhas olevus. Pori sisse ei roni ja lompi püherdama ei heida.
Niisama pesemise pärast ei taha seda hiigelvilla ka leotama hakata. Ta ise on ka usin pesija, nurgast kostab tihti mõnusat lodistamist ja nohinat...
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas martin » 17 Nov 2004 12:34

Meie oleme teda selle lühikese aja jooksul, mis ta meil olnud on, juba 2x pesnud 8) Esimene kord sel lihtsalt põhjusel, et pärast esmapilgul süütut rohu sees püherdamist haises ta ikka päris rämedalt. Täielik müstika, sest koht, kus ta end edasi tagasi veeretas, oli täiesti puhas.. tavaline muru. :o

Kammime iga päev :)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Nov 2004 17:53

Kuidas chow lastekoeraks sobib? Esimesed teadmised chows sain sõbrannalt kelle isal oli chow ja tollal vist esimeses klassis käiv tüdruk jutustas vaimustunult, kui tore ja kannatlik koer ta isal on: lubab endale riideid selga panna ja ennast nuku moodi harjata ja ei pane pahaks, kui talle selga ronid (ta mõtles siis istuva koera selja pihta toetamist, mitte ratsutamist) ja rahulikult istub ja kannatab kõik ära... Ehk siis elus mänguasi. Kusjuures isane koer oli minu mäletamist mööda.
Pärast pikka aega selle teadmisega elamistoli suur minu üllatus, kui kusagilt lugesin, et chow ei ole väikeste lastega peresse kaugeltki sobilik koer, sest võib laste vastu agressiivne olla :o Oli see tuttav koer siis erand või ei olegi chowd lastesööjad :hups: (muidugi igat tõugu koer võib kuri olla, kui talle haiget tehakse)
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 17 Nov 2004 18:12

Chow chow ongi kannatlikkus ise ka lastega.Kuid alati peab arvestama , et ta on loomult valvekoer.
Isiklikest kogemustest siis. Mul on olnud elu jooksul 3 chow chow`d. Esimene on kahjuks meie seast lahkunud....
Kui ise oskad karja suhed nähtavasti õiged hoida , siis pole paremat koera ka lastele. Ta on äärmiselt kannatlik , äärmiselt rahulik.
Nt. ükskord käis meil külas chow jaks võõras laps no täitsa imik kes just jalgele tõusnud. Lapseke kukkus mu esimesele chow`le oma tiira taara kõnnakuga selga(magavale koerale), koer vaid tegi kerge URR rahulolematuse märgiks ning eemaldus teise toa kaugemasse nurka.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Nov 2004 13:43

Meie peres jällegi selline kogemus, et mida tillem laps, seda kannatlikum koer on. Vaatab rahulikult, mida laps teeb, Kui lapse käed hakkavad juba liiga silmade, kõrvade lähedale jõudma, tõmbab oma paksu pea kaugemale, et õnnetust ei juhtuks. Parema meelega lubab end lastel katsuda, täiskasvanutega võib hoiatavalt uriseda.

Meie majas jooksevad ringi varateismelised lapsed, kelledest paremat ja lõbusamat mängukaaslast arvatavasti polegi- jooksevad koeraga koos ringi, kõhutavad koos vaiba peal ja kisuvad innustunult palli teineteiselt ära :D
Muidugi, alati peab olema valvas, sest lapsed lähevad kergesti ylemeelikuks ja chow võib ootamatult väsida/tydineda. Siis peab kindlasti mõlemil hoogu maha võtma, et teineteisele halvasti ei öeldaks...
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 18 Nov 2004 13:51

Kas Chow sobib ka võtta lisaks perre teiseks või kolmandaks koeraks?
Kas olemasolevale Chowle on mõeldav juurde võtta teine koer?
Kassid?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Nov 2004 13:57

Chow´sid tihtipeale peetaksegi just mitmekaupa. Teine chow on tavaliselt kõige meelepärasem kaaslane. Nohiseb ja norskab samamoodi, kehakeelt on kergem lugeda...
(Tõttöelda, olen isegi juba salamisi unistanud kedagi Marilu kõrvale võtta, aga esialgu ehk proovin tema väänik-iseloomuga hakkama saada, eks siis näe.)
Olen kuulnud, et koos tiibeti mastiffidega pesitsevad koos, slk oleks tõenäoliselt liiga kiire ja energiline chow rahulikkuse kõrvale, hakkavad teineteisel närvidel käima :) Aga miks mitte mingi rahulikum, õues liikuda armastav tõug.
Kassidega on nii, et meie proovisime varianti täiskasvanud isakass+kutsikas. Ei õnnestunud eriti. Kass oli maruvihane ja koer tahtis kogu aeg joosta ja mängida. Paar korda õnnestus mul näha, et kass poksis sõbralikult peaga. Aga samas, kui kass oleks veel meie juures, ehk oleks nad nyydseks hakkama saanud teineteisega. Otsest kaklust polnud, kass oli suurem käpaga vehkleja.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 29 Nov 2004 11:18

Nii, nüüd see poole päeva pikkune kogemus chow-chowga...
Ausõna, armusin ära....
Titt on eriti nunnu :heart: , karvakera, kust siis silmatorkavamad osad on püstine terava otsaga saba ja pisikeste kõrvakeste tipud...
Autos pidas end nii nunnult üleval, tudus mul õla peal.... vahel püüdis kõrva närida ja juukseid sasida....
Külas käisime kah, pisike Edvina ei teinud suurte lambakoerte ega kiilakate hiinlaste peale teist nägugi....
Vägisi sülle ei trüginud, aga kui sülle võeti, siis oli hästi rahul....
Ausõna, kui oleks käitunud emotsioonide järgi, siis oleks vist autol otsa ringi keerand ja veel teine CHow-chow oleks Valga poole teele asunud.
Aga isa oleks mind siis vist koos koertega tänavale tõstnud... :(

Ja veel, varsti tuleb samast kennelist üks poisslaps ka Valga poole :wink:
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 29 Nov 2004 12:38

Arvan , chow chow kutsikas oleks vaid isa südame võitnud. Nad on ju juba kutsikatena võrreldes teiste tõugude kutsikatega äärmiselt rahulikud.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 29 Nov 2004 13:29

Kuidas nende koolitamise koha pealt on? Jäärapäised? :lol: Aga kui üritada siis kas trennis käimine annab tulemusi? Meil oli trennis ka üks chow aga ei pannud ülddse tähele, kuidas tal see värk välja tuli (ega ma suurt peale oma koera seal näegi :D )
If you´re not having fun, you´re not doing it right

chelestya logimata

PostitusPostitas chelestya logimata » 29 Nov 2004 13:42

Elementaarse võtab lennult , kuid hiljem hakkab mõtlema kas on asjal mõtekust tema seisukohalt vaadates. :lol:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 29 Nov 2004 14:00

õppust võtavad tegelikult suht lihtsalt. ta õpib asja ära ja siis kasutab oma uut tedmist kui midagi öeldakse. aga chow tahab meelitamist ja mõne maitsva asjaga keelitamist :) kindlasti tuleb õpetama hakata hästi väiksest peast, mitte otsustada, et nyyd kui koer on aastane, hakkan õpetama. mida väiksem kutsik, seda kiiremini õpib. omast käest tean, et istumine ja lamamine sai kohe selgeks, mõne korraga, aga seismist hakkasime hiljem õppima ja selle sai selgeks alles päris suure koerana. ta millegipärast ei suutnud aru saada, et kui ta juba potsti! istukile on vajunud, et siis veel miskit nõutakse.
kõige keerulisem meie jaoks on käsu peale kohale tulemine. tundub, et see on marilu jaoks loomuvastane lasta end kellelgi käsutada :) . isegi toiduga ei meelita, kuigi kõik asjad oleme krõbina või leivatükiga selgeks saanud. ja kui chow on otsustanud jonnida või solvuda, käitub ta ääretu meelekindlusega.

hää meelega teeb kõiki asju kaasa, mida peremees välja pakub. jookseb rõõmuga, hüppab rõõmuga, mängib palli...
täitsa huvi oleks ka mingit sportlikumat asja proovida, sest marilu on chow kohta ebaharilikult liikuv ja jooksulembene.

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 13 Jaan 2005 14:27

Ma olin püstitamas uut teemat, et kas keegi soovitaks koeratõugu aga siis jäi pilk peale Chow-foorumi saatemotole:
- omaette olija ja mõtleja

See sobiks nagu ideaalselt. Aga küsin igaks juhuks üle.

Olukord selline, et minult palus abi sobiva koeratõu leidmiseks meesterahvas vanuses nii 35, kellel on varem olnud igasuguseid koeri, küll mitte näitusekoeri.
Kas chow klapiks sellisesse olusse (katsun teha kokkuvõtvalt)?

* peremees on paar aastat tagasi täielikult kurdistunud aga räägib
* perenaine on sügavalt allergiline koerte vastu aga väga suur koertesõber
* koera eluks on mõeldud eraldi hoones asuv peremehe töötuba, ta töötab arvutitega. Päev otsa on peremees seal aga ööseks peaks koer sinna üksi jääma.
* piiratud aias saab koer vabalt joosta
* seal töötoas, kus ta elab, hoitakse öösiti temperatuuri kuskil +5 kraadi juures
* peremees tahab flegmat koera, nagu ta ise ütleb, kuna ta ei ole suur palliviskaja ega kullimängija
* peremees on suur kondaja. Jalutamas käib ta praegu igal õhtul paar tundi üksi. Igal nädalavahetusel teeb ta ühe matkapäeva, sõidab autoga kuhugi ja kõnnib siis rahulikult ikka väga pikad tiirud. Tundi 3-5, suvel ka kauem.
* peremees tahab seda koera siis oma käikudel alati kaasa võtta AGA ta tahab koera hoida kogu aeg rihma otsas, va kodus õues, kus koer võib olla vabalt (aed mingi 3000 ruutu). Rihma otsast ta ei taha koera metsas ja pargis kunagi lahti lasta, kuna ta ei kuule oma häält ja endise kuuljana hirmsasti pabistab, et hüüab siis liiga valjusti kuskil pargis või koleda häälega.
* kuna perenaine on tööl ja peremees ei kuule, siis peaks koer (tsiteerin nüüd peremeest) "tulema mulle hüppama kui keegi värava taga on"
* muidu juht- ja valvekoera ülesandeid täitma ei pea
* tahab näitusele minna
* karvahooldust lubab teha korralikult
* majas pole lapsi

Noh...kas üldse koer...ja kui koer, siis kas Chow sobiks? See ruum seal ju üsna jahe öösel ja seal ta üksi..ja see ainult rihma otsas kümne kilomeetriste tuuride tegemine?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Jaan 2005 14:31

Muu kohta ei oska öelda, aga rihm on suhteline mõiste - flexisid on vist ka 10-meetriseid olemas, nii et see peaks tagama piisava liikumisvabaduse.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 13 Jaan 2005 14:41

Jep, flex läheb talle ka, ikka-ikka. Ja kõnnib ta hirmus aeglaselt ja istub ja pildistab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 13 Jaan 2005 14:45

See naise allergia, et kui tõsine see on? Isegi, kui koer otseselt naisega kokku ei puutu, on ju võimalus, et mees oma riietega koerakarvu oma "päris" elamisse kaasa kannab. (Mina küll kannan osakest oma koerast kogu aeg karvade näol kaasas. Ükskõik kui hoolas ma riiete puhastamisel ei oleks, ikka vastan, et oi näe, kena blond karv). Ja kui ikka allergia väga hull on, ei aita see loomaarmastus ka midagi.
Naerata, sest homme on veel hullem...

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 13 Jaan 2005 14:51

Aga mina kardan ühte chowie't lähemalt teades ja tema elule mõtteis kaasa elades, et need 10 km'sed metsaringid võivad saada takistuseks...

Maiemaiemaie... AUUU?!
Viimati muutis Kirke, 13 Jaan 2005 14:53, muudetud 1 kord kokku.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 13 Jaan 2005 14:52

Naine ise nimetab seda tõsiseks aga samas käib praegu iga päev naabri krantsikesega rihma otsas jalutamas ja ei midagi. Ütleb, et 10 taskurätti kaasa ja jube vahva.
Ma ka ei tea...pole otseselt näinud.

Saatsin onule chow pildi, vastas JAH. Kui see kõndimine on liig, siis uurib muid tõuge :-)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Jaan 2005 15:07

Neid karvaseid püstkõrvu on ju veel. Eurasier näiteks on samas alarühmas, kui chow. Akita samuti, aga see äkki jääb liiga suureks (nagu ka suur jaapani koer, kes hoopis 2. rühmas on). Need siiski kahjuks veits kallimast hinnaklassist, kui chow...

Või siis soome lapikoer?

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 13 Jaan 2005 15:13

Suurus ei ole probleem, olen ma aru saanud. Ja hinnaklass vist ka eriti mitte, sest onu kirjutas mulle, et kui koer maksab üle 12 000 ja kohe raha vaja, siis ta peab veoauto tellima ja taara ära viima :-) Ei ole joodik, huumorisoon vist selline.

Igatahes hetkeks on koeraotsingutes paus, sest onu läks pikale jalutuskäigule ja tema viimane message mulle oli, et jalutab varjupaigast läbi (Tallinn).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Jaan 2005 15:17

Läheb juba OT:ks ;), aga äkki viskab siis neile ka pilgu peale?

Eurasier
Akita
Suur jaapani koer
Soome lapikoer

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 13 Jaan 2005 16:24

Niih, üldiselt peaks need tingimused chow chow`le sobima. Chow`le ei ole kõndimine liig kui ei võeta tempokalt ja kogu aeg, vaid lastakse ka puhata, ühesõnaga nii nagu liigub koer oma aias-see on mõeldud just kuni ta kasvab. Suurena on ta võimeline tegema vabalt selliseid jalutusretki ning ka nautima seda peremehega millest Mondor kirjutas. Samas on ta võimeline üksi olema nii toas kui õues, jahedust ta naudib.Nad muutuvad siis kohe erksamateks. Suvel pikalt jalutades peab olema jook saadaval ning rohkem puhkavamalt liikuma. Chow pole mingi hädapätakas, et ei jõua jõuab küll siis kui tahab. Soovitaksin tunda huvi vanemate tervise kohta.
Allergilisuse kohta selline lugu, meil on vanatädi kellel pole mingit probleemi koerte keskel olla meil, kuid kududes nende chow`de lõngast tekib allergiline nohu ning ninakõdistus.
Meil on koerad koolitatud e. iseõppinud märku andma kui keegi helistab, sest tihtipeale ma ei kuule kui kõik masinad töötavad.
Chow on väga peremeest hindav ning tohutult arusaaja peremehe probleemidest. Kui talle meeldib ning ta `armus` , siis on ta talle parim kaaslane ja sõber.
Kindlasti hakkab ta täitma valvekoera ülesandeid, kuna peab enda meelest seda vajalikuks.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 14 Jaan 2005 13:48

Kurt peremees pole mingi probleem, ma arvan, sest chow "räägib" väga minimaalselt. Rohkem tonksab ninaga kui midagi kysida tahab.
See eest õpib kiiresti ja teeb omad järeldused, kyllap ta saab ka kiiresti aru, et peremees ei kuule, minul on vanaemal väga väga halb kuulmine ja chow on ära õppinud vanaemal käest kinni võtma, kui õue kysib, teistega jookseb niisama ukse juurde.
Perenaisele võib probleem olla chow puhul kutsikakarv, mis on udune ja väga pehme, minul hakkas natuke hingamise peale, kuigi mul pole migeid astmaatilisi ega karva-allergilisi probleeme olnud. Aga kui koera kammitakse ainult kas õues või siis peremehe töötoas ei tohiks see kyll mure olla.
5 kraadi ja rahulik omaette ruum peaksid ka sobilikud olema :D Ja flegma on ta ka, Marilu oli kuni 10 kuuni väga vilgas ja hull jooksja, nyyd on rahunenud ja ikka chow´ks muutunud :)
Kutsikas palju kõndida ei jõua, 10-20 minutit vast algul. Kuuma ilmaga ta pikka maad liikuda ei jõua, mida jahedam, seda vilkamalt jookseb. Meie liigume (kui ta tööle kaasa tuleb) Mariluga umbes 6 kilomeetrit päevas, vahel ka 10. Peab vastu kyll, lihtsalt peab alustama lühikese maa läbimisest. Väga hästi õpib ära, kuhu tee viib ja kes selle tee peal elavad. Marilu hakkab natuke pidurdama, kui ta ei tea, kus ta on. Mida tuttavam tee, seda paremini liigub :)
koduaias tahab koer kindlalt ringi joosta, see on tema valvekoera vaimule väga oluline. Ilmaaegu ei lärma, ainult siis kui midagi tõsist. Peremees peaks mingi nipi siis välja mõtlema, kuidas koer talle ütlema tuleks, kui keegi majja tuleb. Jalutamas käib hea meelega ka rihma otsas, see pole jalutuskäikudel mureks. Meil on 5 meetrine ja sobib kyll (ei julge teist ikka suure tänava peal lahti lasta, chow ju liiklust ja autosid yldse ei karda). Kui majas pole lapsi, siis võiks vahel mõne lapsega tutvust teha, et ta lapsi väga kartma või umbusaldama ei hakkaks.
Viimati muutis Maiemaie, 14 Jaan 2005 16:48, muudetud 1 kord kokku.

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 14 Jaan 2005 14:05

Selge. Onu selgitas, et kutsikana ta ei sunni koera tegema pikki käike mingil juhul ja asub nüüd juba iseseisvalt koerakasvatajaid kimbutama. Ka lisas ta, et paari radika lisamine töötuppa ei ole ka probleem, kui seda vaja on.
Tänan abi eest!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 14 Jaan 2005 14:32

Mondor kirjutas:Selge. Onu selgitas, et kutsikana ta ei sunni koera tegema pikki käike mingil juhul ja asub nüüd juba iseseisvalt koerakasvatajaid kimbutama. Ka lisas ta, et paari radika lisamine töötuppa ei ole ka probleem, kui seda vaja on.
Tänan abi eest!

Radikate koha pealt niipalju, et kui on jahe, saab chow hakkama ja kui on soe, saab ka hakkama. Meie Kärss magab ahju kõrval, jalatallad vastu pliiditruupi ja kõike seda selle nimel, et perega koos olla. :D Aga kui on suur uni ja tahab üksi rahus olla, siis magab ilma kytteta toas, kus on kuskil 10 kraadine temperatuur. Õues hanges magab ka hea meelega, aga no mis sa teed, kui tänavu hangedega nii kitsas käes on...
Suhteliselt leplik olevus, päris paljal põrandal on ka hea magada, aga pesa võtab samuti meelsasti omaks. Jaheda tempeartuuriga toas võiks tal ikka (vaatamata suurele villale) kas vaibake või tekk olla, või mingi magamispesa.

&Benno
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -EfKaKeNe- » 07 Veebr 2005 14:14

mul on üks suur küsimus..
olen igaltpoolt lugenud et chowd söövad enamasti riisi ja tatra putrusid...
et kuivtoit tekitabv paljudel kärnasid jne...
kas selle toiduga on tegelikult kah nii raske..
alles hiljuti lugesin et tatra puder tekitad kõhulahtsisust...
ja üldse kas nende silmadega on kah nii plaju muresid..
üleüldse kas keegi oskaks kirjutada mulel oam kogemustest chowdega kas nkuidas nende tervisega on ja haigustega...samuti toiduga ka...
samuti kas nende ülalpidamine läheb väga kallis või...nii olem ma lugenud....
palun aidake...
ma ei tahaks chow tõugu koera võtmisest loobuda sest olen sellessetõugu väga väga kiindunud... :cry: ....

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Veebr 2005 15:55

http://www.koertekoda.net/forum/viewtop ... 2718#22718

Loe kõik järjest läbi ja saadki targemaks.
Võibolla unus mõni küsimus, mida mulle on esitatud, aga ehk on enam-vähem...

Musimasin Brita
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Steffi » 08 Veebr 2005 15:59

Paar korda naabrite aiast koeraga mööda jalutades olen märganud, et trepi peal istub Chow. Minu koer teda ei märka ja chow ka häält ei tee, nii saamegi ilma vahejuhtumiteta aiast mööda.

Kas nad ongi sellised vaiksed vaatlejad või siis see konkreetne ised lihtsalt ei pea vajalikuks haukuda?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Veebr 2005 16:16

Nad ongi sellised - kui sa seisma ei jää, järelikult oled ohutu :) Kui aga värava taha vaatama jääda, võid üsna kindel olla, et ta muutub rahutuks ja heal juhul :)isegi haugatab.
Sellepärast peetakse neid ka väga headeks valvekoerteks, et nad ei haugu ilmaaegu. Ikka põhjusega. Mööduv inimene ajab tema arust lihtsalt oma asju ja tema peale pole mõtet häält tõsta.

Musimasin Brita
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Steffi » 08 Veebr 2005 17:37

Kuna mu oma koer on hüper kuubis ja reageerib kõigele, mis liigub, siis oli sellist koera, kes lihtsalt istus, kohe lust näha!

kas te, siinsed chow omanikud, olete ise ka khm, kuidas ma nüüd ütlen - sellise rahuliku eluviisiga, et eriti möödujate peale ei haugu?

Igatahes mulle nad hakkavad üha rohkem meeldima.. !

sonaarne SLK
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roby » 08 Veebr 2005 17:46

Meie jalutuskäigu teele jääb küll üks isend, kes ei taha kunagi "lahinguta" meid mööda lasta. Kui meie omal on range käsk mitte minna vastu ütlema, siis vaatan, et sõber on kohe nagu veidi pettunud.
Lisan juurde, et ta valvab muidugi oma aias oma territooriumit.
Viimati muutis Roby, 08 Veebr 2005 18:01, muudetud 1 kord kokku.
Üks kord briard, ka edaspidi briard !

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pallike » 08 Veebr 2005 17:53

Meie kutsa saab varsti 5-kuuseks ja aeg-ajalt tahab ikka haukuda ka. Elame korteris ja kui keegi trepikojas tema arust normaalsest rohkem müra teeb, on vaja haukuda. Kui me siis teda keelame, on ta väääga hädas ja teeb hästi kaeblikku viginat. Õues ei haugu ta mitte kellegi peale, kõik on küll huvitav, aga mitte ohtlik.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Veebr 2005 18:37

Steffi kirjutas:Kuna mu oma koer on hüper kuubis ja reageerib kõigele, mis liigub, siis oli sellist koera, kes lihtsalt istus, kohe lust näha!

kas te, siinsed chow omanikud, olete ise ka khm, kuidas ma nüüd ütlen - sellise rahuliku eluviisiga, et eriti möödujate peale ei haugu?

Igatahes mulle nad hakkavad üha rohkem meeldima.. !

:D
No olgem ausad, me oleme Mariluga väääga erinevad. :D Pigem olen mina see poole kes on hüper kuubis ja tema on vana uimane. Eks me täiendame teineteist. Tema õpib minult jooksmist ja hüppamist ja mina temalt elu üle järelemõtlemist ja rahu säilitamist.

Pontsu

Vaidlen vastu

PostitusPostitas Pontsu » 30 Apr 2005 23:50

Meie Pontsu on nüüd poole aastane ja kõik need kenad tõututvustused mis me enne siit koertekojast ja lemmikust lugesime ei ole küll meie chow kohta kirjutadud.Loomulikult on ta meie kõigi suurim lemmik aga siiski.Esikeks kirjutatakse,et nad on väga head puhtusepidajad.Pontsu käib kõigis lompides,lodistab mere ääres roiskuvas adrus(eriti vastik lõhn),püherdab peenardes,pikutab surnud kajakate peal jne.Õhtuks on ta kasukas nii mulda ja sodi täis,et olen sunnitud teda iga õhtu pesema(üleni),et üldse saaks teda tuppa lasta.
Teiseks ei saa teda küll lastesõbraks nimetada,ta suhtub neisse äärmiselt tõrjuvalt ja ei ole absoluutselt kannatlik kui tema otsa ronitakse-vastupidi ta lõõb hambad sisse.Kohtudes tänaval mõnd chowd olen ikka omanike käest küsinud selle kohta,ja vastus valdavalt sama-ei sobi lastega.Aga need chow omanikud foorumites enamasti ei osale.
Küsimus miks kirjutama hakkasin on tegelikult selline-Kuna koer joob väga tihti ja suur osa vett jookseb mööda kaela alla,siis on sealt kogu aeg märg.Samas asetab ta oma pea heal meelel mulla ja liiva peale,nii et õhtuks on rinnaesine pulstunud pori.Nüüd on karv sealt alt ära haudunud ja punetab.Pesen teda õhtuti(palja veega) ja kammin,aga rinnaesine praktiliselt ei kuivagi ära.
Millega saaks sellest punetusest lahti?Ka sellised koorikud on hakanud sinna tekkima?Ei oska kuidagi talle paremaid lauakombeid õpetada! :oops:

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 01 Mai 2005 10:15

Mis puhtusepidamisse puutub, siis minu omad küll käivad isegi lompidest kaarega mööda, kui just janune pole, aga eks jah igas tõus leidub erandeid. Tema sul siis veearmastaja :irw:
Lastelembuse kohta võiks öelda nii - kui väiksest peale lastega harjunud ja lapsed liiga pole teinud, siis koeral pole nende vastu midagi. Samas mul esimene chow samasugune kuri, ilmselt ise ei pannud piiri õigel ajal, kõik nännutasid, mõni laps natuke ka kiusas (omast arust mängis koeraga) ja tulemuseks see et enam peale enda laste kedagi ei salli.

Mis aga puutub sellesse, et lauakombed sandid, siis endal kah kodus üks selline ka olemas. Ise muud lahendust ei leidnudki kui kõiksepealt ostsin kausihoidja, mis hoiab kausi võimalikult kõrgel, teiseks ajasin rinnaesised karvad vähe lühemaks ja see võttis ära suurema osa murest. Vahepeal kui asi eriti hull oli, käis koer ringi nn pudipõllega (eks ise tuleb õmmelda) mis seestpoolt oli vana rätik ja väljast kile.
Hauduma ei maksa asjal lasta minna, ikka vaa ära kuivatada.
Hästi toimivad samad vahendid mis väikelaste puhul, kes alt hauduma kipuvad, ehk siis pulber ja kui juba haavandid siis streptotsiidipulber aitas meil sellise asja puhul. Samas kui kipub märglaiksuseks, siis soovitati meile joodiga tupsutada, kuivatab kiirelt.
:roll:

Need meie järgiproovitud nipid, ilmselt igal omad :wink:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Anonymous

KAMMIMISEST

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005 13:32

ja siis veel kammimisest kah :wink:

kuidas ta oma karusi kammite, mis pidi ma just mõtlen.
kas nagu saba juurest silute pea poole ehk siis vastukarva või pea juurest ikka saba poole.
kuidas näitustel vaja on või ei ome see tähtsust ?
mina isiklikult kammin vastukarva nii et see lakk jääks nii suureks kui võimalik ja eest vaatel oleks nii suur kui võimalik. jätab lapikuma mulje eest natuke see.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 25 Mai 2005 14:58

Esmatähtis on omada head kammi ning head shampooni karva jaoks. Kuidas kammida, seda kirjutada nagu raske. Koer ikka föönitatakse ja samal ajal kammitakse kuivaks, saavutate hea kohevuse karvale.

Mul praegust ei avane, kuid kui hästi mäletan, siis Itaalia chow chow klubi lehel peaks olema näitlikud kammimise suunad-otsige :D
http://www.netchows.com
klubide linkide alt see ülesse...

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005 15:02

hea šampoon, ja see oleks ? :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 25 Mai 2005 15:08

Hehee, ega siis kõiki oma nippe ei saa ka laiale ilmale rääkida. :P Seda mida mina kasutan Eestis müügis ei ole, kuid ta on tõesti väärt kraam- tegu Hollandi kaubaga :D

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005 15:14

ahh kohe niiviisi siis jah. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 25 Mai 2005 15:32

:OT: Mart, tundub, et tahate tõesti palju teada saada. Kui teid järsku huvitab ka näiteks näitlik chow standardi tõlgendus :D
http://www.dcck.dk/ Võtke lahti standard, seal kõrvalt saab avada illustreeritud standardi, väga kõneka. Kõik taani keeles, kuid kui inimene teada tahab, siis saab aru.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 25 Mai 2005 15:36

http://www.simauta-dess.ru/articlesRus_11Denmark.htm
Siit võite seda kõike lugeda vene keeles kui sellest keelest aru saate.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 25 Mai 2005 15:44

teada, no loomulikult tahan.:D
selleks ju foorumid ongi ja pealegi ennemesimest korda näituseringi astumist on just hea pärida, iseasi on see kui hästi ma vastuseid saan aga küsimine ei tee kunagi paha.
kahjuks mõistan vaid võõrkeeltest inglise keelt nii et nendest linkidest mul kasu pole.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 25 Mai 2005 16:24

Pilt
Hää oleks, kui õnnestuks ikka korralikult läbi kammida, nii et aluskarva ka kammid. Muidu silud pealt ära, ükskõik kas pärikarva või vastukarva, aga ikka pusad sees. Eriti head on pusad titekarva sisse tulema. Ja kaelarihma kandmise puhul on pusad ka vilkad kohale tulema.

http://www.chowclub.ee/karvad.html

Kasutaja avatar

Karvavahetus?

PostitusPostitas Pallike » 25 Juul 2005 10:29

Meie 10-kuune kuts oli siiani titekarvas. Selja peal turritavad küll okkad ja jalad ka on pisut libedama karvaga. Siiani sain kammides ühe pihutäie villa, aga nüüd...kammides tuleb villa kohe pihutäis korraga, ühelt küljelt justkui tuleks rohkem... Kas nii käibki karvaajamine, või võib mingi häda olla? Sügab ka ennast rohkem, kui varem.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 25 Juul 2005 12:12

Karvavahetuse ajal kammides aluskarv justkui koorub seljast. Seda tuleb ikka väga palju ühe korraga tõmmates.
Kammi nii tihti kui aega on.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 25 Juul 2005 12:30

Sahmisin eile natsa oma valget ja ... jälle üks kilekotitäis karvu olemas :D
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pallike » 25 Juul 2005 12:47

Kavatsesingi nüüd iga päev kammida, muidu kõik kohad tuuste täis.

Järgmine

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist