Iiri hundikoerad

- aristokraatsed jahimehed
iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 14 Dets 2005 13:50

Ei Eestissä ole hetkellä muita kasvatajjia, joilla olisi pentuja. Voit katsoa www.zone.ee/bbkennel sivuja - see on toinen eestiläinen kasvataja, mutta hänellä ei ole pentuja. Latviasta löydät enemmän kasvatajaija, ei meiltä. Suomessakin on hyvät kasvatajat. Jos haluat halpaa pentuja, sitten unohta heti - irlannin susikoirat ovat kaikialla maailmassa samassa hinnassa.

mallup

PostitusPostitas mallup » 16 Dets 2005 23:20

En minä hintaa ajattele,vaan muitakin vaihtoehtoja.
Hinnalla ei ole väliä,vaan se että saan sen minkä haluan,väri,koko,luonne,terveys.
Antamasi linkki ei toiminut :(

mallup

PostitusPostitas mallup » 16 Dets 2005 23:25

Toimii kuitenkin,kiitos :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 04 Jaan 2006 12:17

Eile kuulsin uudist. Kevadel on Rootsist veel üks koeralaps Eestisse tulemas. Kutsikad peaksid sündima veebruaris. Peame pöidlaid !
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 04 Jaan 2006 13:45

Kuhu kanti, kui see saladus ei ole?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 04 Jaan 2006 13:50

Tallinnasse . Ja kui rohkem teada saan ning inimesed infot lubavad jagada siis annan täpsemalt teada ka siin. Aga AnneN oli seekord nobedate näppude voorus minust kiirem :D :D :D
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 04 Jaan 2006 13:52

Mina ei tea, aga teeme Merlele ülesandeks välja uurida - nad omavahel suhtlevad, nagu ma aru sain. Loodetavasti saame ikka "seltsiellu" koheselt kaasatud...
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 04 Jaan 2006 13:53

No nüüd olid Sinu näpud kiiremad. Ülesanne selge ?
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 04 Jaan 2006 14:33

Ja veel tahtsin ma kirjutada ühast loost ,mis meil juhtus . Võib-olla et see teema ei ole siia kõige õigem ,aga ei leidnud paremat kohta kuhu sellest kirjutada ning pealegi on tegemist iiri hundikoeraga. Niisiis : ööl vastu 2 jaanuari magasime kogu perega õndsat und (eelmine öö ja 1 jaanuar väsitasid vanainimesed ära) .Nii umes kella poole kahe paiku kuulsin Rommelit ümber voodi ringi trampimas sellise sammuga et:´´Muti, ruttu üles mul on kõht lahti!`` Kuna ma alati magan nagu titemamma s.t. kuulen oma koerte iga liikumist või isegi vale hingamist ,siis tuvastasin kohe et seekord polnud Rommeli äratus mitte see tavline :´´ Kuule memm, ärka üles ma tahan vist pissile.´´ stiilis . No o.k. ärkasin siva , jalad sussidesse , jope öösärgi peale ja õue .( mugav on elada esimesel korrusel) Aga veel enne seda ,ajal kui toppisin susse jalga , vaatasin et OI KALENDER ON SEINALT ALLA KUKKUNUD ,ja lebab laual küünla peal . Läheb veel koledaks . Vana küll -eelmise aasta oma ,aga igavesti ilus :iiri hundikoertega. Ja tõstsin möödaminnes akvaariumi peale. Õues käidud , polnudki koeral kõhuhäda , kobisin siva uuesti tudule. Ja alles hommikul ,kalu söötes ja kalendrit vaadates jõudis minu puhanud pähe öine stsenaarium: Kalender kukkus seinalt alla ju otse küünla peale !!! Küünal ,teeküünal , oli sellises no ütleme viinapitsikujulises küünlajalas ja leek paberist umbes 3-4 cm kaugusel. Siis tundsin kuidas mul vererõhk tõusis ja süda saapasäärde vajus. Selline lugu siis kokkuvõtlikult : SEITSMEKUUNE IIRLANE ei tea kas kalendri kukkumise peale (vist) minu äratas ja HOIDIS ÄRA tõenäolise TULEKAHJU keset sügavat ööd . Enda kaitseks võin öelda neile kes nüüd tuleohutuse kohapealt mind materdama hakkavad. Kalendreid 5 on meil seal rippunud ja ei midagi ja küünal põleb seal igal õhtul alates 08.08.2004. Aga olen nüüd targem ning ettevaatusabinõud on juba rakendatud.
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 04 Jaan 2006 14:42

Ro-xe-ro raporteerib: ülesanne selge ja saab täidetud .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 04 Jaan 2006 14:44

Ro-xe-Ro - selle peale jääb ainult öelda - elagu iirlased!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 04 Jaan 2006 15:22

Just -just! Sest meie beibe magas samal mega mõnusalt pea padjal ja keha teki all ,nagu mu kallis kaasagi. Nendepärast oleks võinud ka tuumasõda alata :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 09 Jaan 2006 18:13

Ro-xe-ro eilsest "raportist" selgus, et tulevane iirlase omanik ikka jälle meie oma ridadest - aastate eest väga tuntud afgaani omanik............
No ei saa üle ega ümber - annad kord hurdale sõrme, on käsi igaveseks läinud.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 09 Jaan 2006 18:17

Huvitav, et afgaanirahvas iirlaste peale üle tulemas ... jääb vaid küsida Anne-Iren - millal teile iirlast oodata on :) :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 10 Jaan 2006 11:03

Murdumatud nagu kalju :irw: Ilmselt oleme lootusetult pikaks ajaks juba ühele tõule pidama jäänud. Aga teie ridade täienemist vaatame kõrvalt huvi ja hasardiga. Lahe, kui iirlasi ühel päeval rohkem, kui kaks ( ja need ka Lätist ) näitusel väljas on. Rohkem näha, rohkem ka neid, kes tahta oskaksid !
Aga üheks põhjuseks, miks võetakse, on kindlasti karvahooldus........ kui nad nüüd tõesti vihma käest räästa alla ei satu :oops: , kui mõtlen, Kristin, selle sinu koera trimmimise peale...... oo, suur õudus.....
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 10 Jaan 2006 12:35

no siiski - meil karvahooldus kaks korda aastas, suure karvamineku ajal, afgaanidel iga nädal, nii et võta nüüd kinni, kumb koormavam on.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 10 Jaan 2006 17:47

Ma siinkohal kilkaksin omaltpoolt ( kui mäletate Vene multikat ´´Bobik Pitsul külas´´) :`` Ikka vorsti ja juustu !!! Ja mõlemat rohkem!!`` e. ikka afgaan ja iirlane ! Ja mõlemad koos! Tahan jääda truuks mõlemale tõule ,sest ei suudaks kumbagi tõugu enda jaoks eelistada ega jätta. Mis puutub karvahooldusesse ,siis iirlasega kogemusi ju veel vähe ,pealegi pole veel üleelanud karvavahetust. Lõpp imelik - mul on koerad olnud üle kolmeteistkümne aasta ja ma ei tea mida tähendab karvavahetus!? Afgaanide süü 8) ... Aga iirlast kammin ikka ülepäeva vähemalt ja see trimmimine... Kusjuures ok iirlastel pole vaja karta pulstikute tekkimist karvadesse , kuid kammin teda kasvõi selle pärast et mulle ja ka mu perele meeldiks kui meie riietusest enamiku EI moodustaks koerakarvad. Jube piprad ,eks :irw: ! Ja tegelikult Xena ning Rommeli kammimine ( ühte siis harjaga ,teist kraasiga) võtab suhtkoht sama aja ,sest iirlase pindala päris suur . :) Nii et AnneN jutus iva sees

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 07 Veebr 2006 00:39

Iirlaste huvilistele üks link - ehk kuidas käib parima iirlase valmine Ameerika-maa Westminster klubi näitusel.

Video avaneb SIIT. Sealtsamast leiab ka tulemused.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 07 Veebr 2006 23:14

Aitäh Maialiisa!!!!! Suurepärane leid! On mida vaadata , võrrelda ja kõrvataha panna . Kurbusega pean nentima et minu nooruk sellist katsumist ( katsumust ) praegu küll välja ei kannataks :( Ta on ikka eriline umbusaldus kuubis ,mis iganes harjutusi me temaga ka ei oleks teinud et sellest üle ja ümber saada. Koertega o.k. inimesed ei ole ka hirmsad seni kuni nad ei katsu. Töötame selle kallal edasi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 07 Veebr 2006 23:24

Meil aitas tööle ja ratsavõistlustele kaasa võtmine. Pärast esimest paari päeva oli ta paidest nii väsinud, et ei viitsinud enam ära põigelda eest. Tulemus: nüüd on vastupidi. Kui unustatakse paitada, tuletab ise oma suure peaga meelde - AGA MINA?? Või siis kui see ei aita, siis tuleb suur käpp :)

PostitusPostitas Kaaru » 07 Veebr 2006 23:35

Maialiisa kirjutas:Iirlaste huvilistele üks link - ehk kuidas käib parima iirlase valmine Ameerika-maa Westminster klubi näitusel.

Video avaneb SIIT. Sealtsamast leiab ka tulemused.

Seal näitusel on tehtud iga tõu ringist video. Kunagi keegi koertekojas pani nende videode lingi üles, aga vot praegu ei mäleta millise teema alla see pandi.

PostitusPostitas Kaaru » 07 Veebr 2006 23:53

Nüüd leidsin tänu kodalasele katrile ka selle Westministeri teema lingi üles.
http://www.koertekoda.net/forum/viewtop ... estminster

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 08 Veebr 2006 12:04

Maialiisa kirjutas:/.../ Pärast esimest paari päeva oli ta paidest nii väsinud, et ../../

:OT: Ma olen ikka täiest sooda. Loen ja loen, püüan tarkust kõrva taha panna ja olin juba püstitamas küsimust, et kuidas just Paide linn selline koht on, kus umbusklikud koerad julgust saavad koguda ja ära väsivad...et mis saladus, mulle varem teadmata, selles linnas siis on. Õhin tuli kohe sisse. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 08 Veebr 2006 12:14

paidest väikese p-ga, Mondor, ikka väikese p-ga :) ehk siis pai-dest... :irw:

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 08 Veebr 2006 12:16

8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hing » 11 Mär 2006 20:46

Olen iirlastest juba ammu ülivaimustatud olnud. Tõeliselt suursugused, väärikad ja mu meelest väga kenad koerad :)

Aga kahjuks ei ole mul võimalik endale iirlast saada, kuna pole veel majanduslikult iseseisev(käin keskkoolis ja elan nö. vanemate rahakoti peal). Iirlane pole just eriti odav tõug(ega ikka alla 15 000 ei saa ju kutsikat). Samuti läheb söögi peale palju raha, milleks raha ei jaguks :( Aga kui kunagi tulevikus koolid läbi ja piisavalt raha, siis tahan kindlasti, et endal ka iirlane kodus oleks :)

Nende trimmimisest kuulsin ka esimest korda.
Nii palju kui kuulnud olen, pidi iirikas rahulik ja sõbralik koer olema. Aga milline on nende suhtumine teistesse loomadesse? Kas neil ka selline suur jahiinstinkt nagu teistel hurtadel? Ja kas nemad kui rahulikud koerad ikka mängimisest lugu peavad? Kui julged nad on? On nad ju aretatud huntide eest kaitsmiseks(kui ma ikka ei eksi?), siis ei peaks argus just neile omane olema?

Mulle on siin seletatud, et ega hurdad ei vaja ega tahagi tohutult pikamaajooksmist nagu inimesed üldiselt arvavad. Kuidas iirlasega on? Kuna mulle just meeldib koeraga (iga päev v. siis u. 4 korda nädalas) pikemaid maid(10-30km) läbida, siis kas iirlane oleks üldse nõus kaasa tulema?
Kui palju iirlase toitmiseks kuus keskmiselt kulub? Millised nende tõule omased riskihaigused on?

Loodan, et keegi viitsib mu pärimistele vastata :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 22 Mär 2006 12:48

Kus küll nii tublid inimesed kasvavad, kes iseenese lõbuks iga päev ( või siis 4 x nädalas) 30 km kõnnivad ? Ma kohe tahaks nädalapäevad sellist kõndimist vaadata !
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hing » 24 Mär 2006 22:09

Ehh. Tavaliselt ikka 10(kuni 15) km. Ja mitte iga päev jala, rohkem rattaga :) 30 km tuleb harva ette.(ja see maa mitte jala, vaid ikka rattaga)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 24 Mär 2006 22:59

Kuidagi on jäänud Hinge küsimused vastuseta.. aga loodan, et ta ei pahanda ja küsib ka edaspidi.

Iirlane suhtub hästi teistesse loomadesse, kui teda varakult nendega harjutada. Minu oma peab näiteks hobuseid liigikaaslasteks :) ja kutsub neid mängima. Jah, jahiinstinkt on neil sama, mis teistel hurtadel. Neid iseloomustab kaks lauset - laiskvorst kodus ja lõvi jahil; iirlane peab olema piisavalt kiire, et hunt kinni püüda ja piisavalt kogukas, et ta siis maha murda. Kas nad mängimisest lugu peavad? Ikka peavad. Julguse koha pealt oleneb konkreetsest kutsikast, nagu kõigil tõugudel. Mõni julgem, mõni arem. Ent reeglina tooli seljatoe tagant neid välja piilumas ei tohiks leida - siis pole tegemist ju enam koeraga, kes hundiga rinda võiks pista.

Iirlase jaoks ei ole probleemiks läbida 10 km päevas ega ka 30, kui teda on selleks õieti ette valmistatud. Iirlane kasvab VÄGA pikka mööda ning kaheaastane koer on oma olemuselt veel suhteliselt toores. Seega peab treeningu alustamisega kannatama, kuni koer on täiskasvanud, ehk vähemalt aastaseks saamiseni. Pean silmas sellist kohustuslikku jalgratta kõrval kilomeetrite jooksutamist. Ehk joosta võib ta nii palju, kui ise soovi avaldab ning tasapisi harjub ta ka pikemate distantsidega. Kaasa tuleb ta peremehega igale poole, vajadusel ka saunalavale, seega küsimus ei ole mitte kaasa tulemises, vaid jaksamises - ning seda jätkub, sest ka hunt tuli ju enne maha murdmist ära väsitada. Ent - ainult siis võib ta pidevalt pikki maid joosta, kui ta selleks harjutatud on.

Kui palju iirlase toitmiseks kuus keskmiselt kulub?
Praegune arvestus on 60 krooni päevas. Edasi rehkenda ise.
Millised nende tõule omased riskihaigused on?
Allergia, düsplaasia, südamehaigused, maks. Probleemiks kindlasti ka lühike eluiga. Ent kõike annab parandada, kui koera a) mitte lasta paksuks minna ning b) toita õieti.

Lota (IM) jälgedes kõndija Brendi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rulumbus » 25 Apr 2006 10:02

Eile, kui me Lota ja Bennoga kella 18 paiku jalutamas käisime, nägime Õismäe tiigi juures jalutusplatsil ühte Koera. :D See oli tõeline Koer - Lota, keda ma seni siiski suureks koeraks olen pidanud, tundus tema kõrval tõeliselt pisike, Benno aga täielik liivakirp. Omanikuga vesteldes selgus, et tegu on Iiri hundikoeraga. Pärast mõningast Kojas ringitatsamist tundub, et suutsin tuvastada kellega.
Kui ma ei ei eksi, siis oli see Rommel koos oma perenaise Ro-xe-ro ja toreda afgaaniga. Oli see nii? Igatahes tõeliselt uhke ja suursugune loom! :) Pärast kodus tekkis arutelu - palju ta turjakõrgus õieti on? Kaalu ei hakka küsimagi - silma järgi pakuks oma 80-90 kg (seega mina paraku endale sellist toredust kunagi lubada ei saa - no kuhu ma lähen koeraga, kes must kaks korda rohkem kaalub - eriti talvel libedaga ma tema kinnihoidmisega küll hakkama ei saaks). Aga ihu ajas ärevaks küll! 8)
...tal on kaks niisket silma, mis võtavad Sinult rahu... (J. Kaplinski)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 25 Apr 2006 13:33

Tuvastasid õigesti, need olid Rommel ja Xena. Ja on nad täitsa korteri-koerad. S.t. tahan öelda, et mahuvad täitsa normaalselt korterisse ära. Mis nüüd kinnihoidmisse puutub, siis ma kaldun arvama, et ses küsimuses üldiselt koeri õpetatakse.......... sest ka sinust 2 x kergem võib jalad alt viia, kui rihmaotsas käimisest midagi ei tea. Ei kuulu nendegi koerte omanik raskekaallaste kilda, aga kahte korraga kinni pidada jaksab küll.
hurt ei ole "blondiin"

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 25 Apr 2006 13:49

Jep, kui mõelda, mida veel päris hobused kaaluvad... ja ka nendega saadakse hakkama.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 25 Apr 2006 17:01

Olime jah need meie ,Ro-xe-ro ,Rommel ja Xena,kes eile Õismäel koerte jalutusplatsil hängisid.Tervitused! Mis puutub Rommeli kaalu ,siis tänase päeva seisuga ei oska seda täpselt öelda ,sest ootame kui saame järgmise kuu alguses 1aasta vanaks ,siis tahame teda kaaluda. Selle mõttega et kui palju üks isane iiri hundikoer täpselt ühe aasta jooksul on oma kaalu muutnud. Aga märtsi keskel kui viimati kaalusime oli Rommeli kaaluks 66kg ja turjakõrgus umbes 88cm . Siis oli ta 10 kuud vana . Avan et hetkel on tema kaal nii nats alla 70 kg .Eeldan et tema täiskasvanukaal hakkab olema umbes 75 -80kg . Aga kinni peab teda ikka rohkem se va kuuletumine ,sest ega muidu ikka mina tema ja ka Xena vastu ei saaks. Ehk nagu ma tavatsen öelda et ,mis teeksin mina oma armetu tagasillaveoga nende kahe vastu ,kel on nelivedu ,aastaringselt naelad all ja peale kõige muu ka tunduvalt võimsamad mootorid(lihased) :irw:

Lota (IM) jälgedes kõndija Brendi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rulumbus » 26 Apr 2006 10:50

Ro-xe-ro kirjutas:Olime jah need meie ,Ro-xe-ro ,Rommel ja Xena,kes eile Õismäel koerte jalutusplatsil hängisid.Tervitused!

Tervitused! :lehv: Igatahes jätsite te nii mulle kui mu emale (ja ma usun, et ka Lotale-Bennole) kustumatu mulje!
Ro-xe-ro kirjutas: Aga märtsi keskel kui viimati kaalusime oli Rommeli kaaluks 66kg ja turjakõrgus umbes 88cm .

Siis panime me oma arutlustes ikka täitsa mööda. :oops: Mina arvasin, et ca 1 m, mu ema pakkus koguni 1.20, no Lota tundus tema kõrval oma 62 cm ja 42 kg-ga ikka väga pisike...
Ro-xe-ro kirjutas:Ehk nagu ma tavatsen öelda et ,mis teeksin mina oma armetu tagasillaveoga nende kahe vastu ,kel on nelivedu ,aastaringselt naelad all ja peale kõige muu ka tunduvalt võimsamad mootorid(lihased) :irw:

Jah, ega neljakäpavedu pole naljaasi, libedaga veaks Lotagi minu paigast (ilma libedata suudan ma selle minuga täpselt ühepalju kaaluva eluka ikka paigal hoida) ja ema läheb temaga välja alles siis, kui on veendunud, et ühtegi bokserit silmapiiril pole (need pistaks Lota hea meelega kõik nahka, kuna üks talle noorukipõlves augu sisse tegi).
Igatahes edu teile :) ja palju :vorst: Rommelile ja Xenale! Ehk õnnestub neid veel millalgi imetleda.
...tal on kaks niisket silma, mis võtavad Sinult rahu... (J. Kaplinski)

ja basset Vello

PostitusPostitas Sigrid » 30 Apr 2006 22:31

Suhtumisest teistesse loomadesse- Vello on pärit perest, kus lisaks bassetitele kasvab ka iiri hundikoer Olga. Teiste bassetitega saab suurepäraselt läbi, aga tal on oma lemmiksõbranna ka.
Nende läbisaamise illustreerimiseks pilt kah :)

Pilt
Igale loomale kodu!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 18 Juul 2006 15:53

Olen siis juba peaaegu aastajagu onud iiri hundikoera õnnelik omanik ja tahaks siinkohal ära mainida ,et see on hiiglama lõbus. Justnimelt lõbus . Miks? kohe seletan. Et jagada sellel ilusal südasuvisel päeval oma lustakaid -lõbusaid momente ,sellepärast nüüd kirjutangi ,lihtsalt selleks et neid teistega jagada. Siin on siis minu Rommeliga jalutuskäikudel kuuldud kommentaaride paremik: Üks veidi lõbusas meeleolus noormees teisele:``Sa vaata nüüd mis juhtub kui taksikoer ületoita!``. Kaks kena neiukest kes meile vastu jalutasid jäid seisma ja üks hüüatas:``Issand kui suur koer!`` Hetk vaikust ja tema edasine arupidamine iseendaga:`` Üks kahest ,me kas oleme täna liiga kaua päikese käes olnud või on koer normaalmõõdus ja mina lihtsalt liiga väike.`` Või siis üks umbes 4-5 aastane väikemes kellele isa ei suutnudki selgeks teha ,et Rommel on koer. Tema seletused põrkusid vastu poisi raudset loogikat:nii suuri koeri pole olemas!See on poni ja kogu lugu!!! Viimane mis ma eemaldudes kuulsin oli väikemehe arvamus ,et ta tahab homme ratsutama minna. Ja muidugi minu jaoks TOP 1: tavaline küsimus tädikeselt ,et mis tõugu mu koer on .Vastasin viisakalt ,et iiri hundikoer. Sellepeale vaatas tädike mõni hetk mõtlikult Rommelt ja kommenteeris:`` Mnjah ,hundi moodi ta eriti välja ei näe... Ah et siis JÜRI HUNDIKOER.`` :o Selline oli vist mu füsionoomia. Võisin vaid kiruda oma kehva diktsiooni või tädikese halba kõrvakuulmist. Segitasin siis et tegemist on IIRI hurdikoeraga ja hundi moodi ta ei peagi välja nägema(ja mõne puhmaskulmudega ,hallide vuntside ja habemega Jüri moodi ammugi mitte). Nii et lõbus on olla iirlase omanik. Vene mammid oma ``bože moide `` ning kõgevägevama appikutsumisega on üsna igapäevane nähtus ,aga kui sellega kaasneb ka ristimärgi tegemine ,kisub vaikselt muigama. NB! MU koer ei käi seejures ise mitte kedagi torkimas ,ehmatamas või provotseerimas! Ta eelistab üldse võõrastest inimestest eemal hoida. Inimesed temast ja tema inimestest. Jätkuvat ilusat suve kõigile :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 18 Juul 2006 16:04

No kui päris olla - kui ma ise esmakordselt iirlast reaalis nägin, siis mõtlesin, et sellist koera küll olemas ei ole. Iirlane ikka rabab küll oma koguga nii et vähe pole. Nüüd mu silm juba harjunud nendega aga esmamulje paar aastat tagasi oli ikka päris jahmatav.

Btw, kui te Xena ja Rommeliga koos jalutate, kas siis inimesed küsivad ka, et miks afgaan siuke alamõõduline on, et kas alles kutsikas?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 18 Juul 2006 16:49

Eh.. nii tore oli lugeda.. Meile meeldivad veel karjatused "mamma" või "emmeee", mille peale saab vastata, et ei ole ei mamma ega emme, koer on. Ja reeglina seletatud juurde, et ta väga heatahtlik, mis lõpeb tavaliselt ta massilise sügamisega ja küsimusega, et aga mis ülesannet ta täitma peab. Et peaks tapma hunte, on standardvastus.. ja siis juurde selgitus, kuidas iirlane seda teeb - et hunt näeb teda, tema heatahtlikust ja naerab surnuks..

Aga nalja on saanud veelgi.. Näiteks hiljuti olime mitteametlikus rannas ja koer tukkus koos meiega päikese käes. Kõik kolmekesi suht väsinud ja tukume. Ärkasime selle peale, et üks emme pistis röökima, et tule ära, palun tule kohe ära.. No me mehega kergitasime pead avastamaks ühe pooleteiseaastase pätaka meie koera käppade vahel rinnakarvu uurimas, koer seda välja kannatamas näoga "palun, jäta mind ikka ellu, onju" ja emme täiesti hüsteerias...

spannud südames
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marin » 17 Aug 2006 15:10

Natuke OT, aga kui mu silmad ei petnud, siis oli Käsmu viikingipäevadel üks iirlasest elanik. Tea kelle oma...?
"No one who lives with a Cocker Spaniel is ever alone" DogMama
"If you’re going through hell, keep going!" Winston Churchill

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hing » 19 Aug 2006 13:49

marin kirjutas:Natuke OT, aga kui mu silmad ei petnud, siis oli Käsmu viikingipäevadel üks iirlasest elanik. Tea kelle oma...?

Täiesti võimalik. Ise pole viikingipäevadel käinud(küll aga Käsmus), kuid sattusin kord Käsmu meremuuseumi kodukale ja seal on ka pilt üleval iirlasega. Tundub, et tegemist on peremehe enda koeraga. Peaks kohe ise minema uuesti Käsmu, äkki õnnestub ka iirlast näha :P

spannud südames
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marin » 21 Aug 2006 12:39

Just! Vaatasin järele, ongi sama koer. :)
"No one who lives with a Cocker Spaniel is ever alone" DogMama
"If you’re going through hell, keep going!" Winston Churchill

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 08 Juul 2007 12:29

Oh -oh-oh ,Ma olen ise nii elevil ja see suur elevus ei taha ainult minu sisse ära mahtuda ,seepärast jagan seda ka kojarahvaga. Nimelt sai mu iiri hundikoer Rommel m e h e k s!!! No ja kui kõik hästi läheb ,siis varsti ka isaks. Oi jummel ,ma pabistan nii nagu hakkaksin saama vanaemaks... ic ic ic. Pruudiks oli Eestis elav läti ``tüdruk``(enam ta tüdruk pole :wink: ) Veijgari Ekvi. Ja teine põhjus miks kirjutan: täna õhtul lähen laevale ,et sõita Rootsi ja olla abiks uue iirlase toomisel Eestsse. Tita on pärit samast kennelist kust Rommelgi -Greirish . Ja tegemist on plikatirtsuga. (sel aastal on meie read täienenud mitme uue emasega erinevatest riikidest : Poolast ,Taanist ja nüüd siis Rootsist. Hiiglama tore ju!) Uue tite omanikuks on inimene ,kellest on juttu olnud ka selles teemas ,aga tookord jäi kutsikatoomine ära ,sest kutsikaid lihtsalt ei sündinud(emane jäi tühjaks).Vot sellised põnevad uudised siis minu poolt. Uued uudised järgmisel täistunnil e. siis kui tagasi oleme .[/quote]

ja karmikarvalised hurdad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ringhill » 08 Juul 2007 14:28

Palju õnne Rommelile meheks saamise puhul!!! :D

Ootame suure huviga uudiseid uue tite kohta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 09 Juul 2007 10:31

:) Nii tore, et see aasta ka siin on oodata kutsikaid :) Nüüd siis juba teine pesakond..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 09 Juul 2007 10:46

Palju õnne Rommelile! Jääme siis huviga ootele - tore, kui iirlasi meile rohkem saab!
:oops: Kas kena pruut on Estet Classicu kennelist?
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 10 Juul 2007 13:05

No nii ,saabusin just äsja ja nüüd siis uued uudised . Jah ,Rommeli ``pruut`` on kennelis Estet Classic. Ja uus iirlne on ka õnnelikult Eestimaa pinnal. Mis ma ikka oskan sellise nummi puhul öelda muud kui et ...porgand ,siis jälle porgand ja lõpuks porgandipõld. Vanust tal ju alles 2 kuud. Iseloomult väike inglike. Ja kajutisse ei tahtnud kuidagi pissida ,muudkui nõudis õue. Seda siis 2-kuuselt....(aga kuna teda siiski ´´õue´´ ei lastud oli pisipiiga sunnitud kasutama ajalehti)

PostitusPostitas tazihurt » 11 Juul 2007 20:55

Oh kui tore, et iirlasi koguaeg juurde tuleb :D Kas millalgi seda uut väikest inglikest, hurdajooksudel ka näha saab? 8)
Ära unista oma elust, vaid ela oma unistust!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 12 Juul 2007 00:34

Sellele küsimusele ,kas uus iirlane ka kunagi jooksudel osalema hakkab või näitustel,ei oska mina kahjuks vastata. Mina vähemalt loodan et hakkab .Aga seda peab küsima koera omanikult. Sest mina olin vaid selline abikäsi ,kes aitas koera ära tuua ja ma ei aidanud ka kutsikat valida (selle oli juba kasvataja ära otsustatud). Niipalju tean vaid öelda ,et uus omanik ei ole kodalane.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 12 Aug 2007 19:46

Laupäeval,11. augustil, toimus Iiri hundikoerte kokkusaamine .Julgen öelda ,et need olid esimesed iirikate suvepäevad Eestis. Meie oleme vääääga rahul.Ja loodame ,et need esimesed ei jää viimasteks ning järgmisel korral on osavõtjaid juba rohkem. Siinkohal meie pere poolt suured tänud Hillele (kodalane Ringhill) ja tema abikaasale meie võõrustamise eest! Tore oli näha vanu tuttavaid ja uusi inimesi. Äitäh kõigile ,kes tulid ja nii toredad olid!!!!! Loodan ,et usinad fotograafid siia varsti ka pilte panevad.

ja karmikarvalised hurdad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ringhill » 12 Aug 2007 20:28

Tõeliselt tore oli kokku saada, mõnusalt juttu puhuda ja nii palju ilusaid koeri korraga koos näha. Aitäh kõigile, kes kohale tulid :D Oli vääga meeldiv kokkusaamine.
Mõned pildid siin meie poolt: http://fotoalbum.ee/photos/Ringhill/sets/50063

EelmineJärgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist