Iiri hundikoerad

- aristokraatsed jahimehed
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 19 Sept 2007 11:28

No nii. Rommel on isaks saanud. Tited sündisid septembri teisel nädalavahetusel. Ja mis mulle kõige rohkem rõõmu teeb on asjaolu ,et juba on teada ,et vähemalt 2 kutsikat Eestimaale jäävad! Üks tüdruk ja üks poiss. Ja mis veelgi rõõmustavam minu jaoks :too poisiklutt hakkab lausa oma papa naabriks . No mitte küll päris naabriks ,et kõrvalmajas või kõrvalkorteris elab, aga Õismäe on laias laastus küllaltki väike . Ja kusjuures see,et kutsikas meie kanti tuleb ei ole mitte minu lobitöö tulemus vaid tore kingitus Saatuselt.
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 19 Sept 2007 15:26

Kui tore, et meil Eestisse ka mõni kutsikas juurde tuleb :) See aasta siis eriti rohkearvuline - 9 kutsikat kokku :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 15 Mai 2008 14:30

Teema pealkiri nagu sobib, aga muu jutu jätkuks mitte. Kusjuures ma mäletan, et nagu seda kusagil lugesin ka, millest kirjutada tahan, aga ei leia üles enam. Igatahes asi selline, et olin Animal Planetist näinud kunagi tõututvustust iirlaste kohta ja seal räägiti ikka seda legendi peremehest, kes koju tulles leidis eest oma verise koera ja ta ära tappis arvates, et too tema lapse nahka pannud. Hiljuti sattus mulle kätte ajakiri, kus sama legend kirjas Śoti hirvekoera kohta. Peale legendi tuleb järgmine jutt: oleme õiglased prints Llywelini suhtes, mingeid koeri ta ei tapnud. Selle ilusa legendi mõtlesid välja keskaegsed bardid, aga "Celerti haua" Bedgelerti külas tegi leidlik trahteripidaja 18. sajandil, kes sellega lootis meelitada enda juurde öömajalisi. (Iiri hundikoer ja Śoti hirvekoer ei olnud ju üks tõug? Nad on küll suguluses, aga üks ja sama legend mõlema tõu kohta?)
Bernhardiin Barry (1800-1814) kohta kirjutatakse, et ei tapnud teda tema poolt päästetud neljakümne esimene inimene, nagu legend räägib. Olevat ta surnud ikkagi loomulikku surma, vanadusse.
No ja malamuut Balto ei ole ka nii väga kangelane midagi :) . Difteeriavaktsiini järgi olevat sõitnud kümned inimesed sadade koertega. Tookord 2-aastase Balto osa oli lihtsalt viimase, kõige lühema ja lihtsama teelõigu läbimine. Tõelised kangelased olevat hoopis Leonard Seppala ja tema rakendi juhtkoer Togo, kes oli muide tol momendil juba 12-aastane. Nende õlule langes kõige pikem ja raskem osa teekonnast, mis oleks äärepealt lõppenud surmaga nii koerale, kui koerajuhile. Koera halvas ära paarsada kilomeetrit enne Nomat ja Seppala andis vaktsiini üle endale vastu tulnud Gunnar Kassonile, kelle rakendit juhtis Balto.
Et mis Te siis arvate? :D Kus on tõde?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 15 Mai 2008 14:39

Tol ajal võidi iirlast ja sotlast vabalt üheks tõuks lugeda, kunagi proovin iirlaste tõuühingu lehele ühe põhjalikuma uuringu mõlema tõu ajaloost ära tõlkida.. Ning ei tasu unustada, et legendid on täpselt need, mis nad on - legendid. Kui kõike usud, saad ikka poolega petta, sest ajaloolised sündmused on läbi mitmekordse rääkimise muutunud a la telefonimängus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariii » 26 Sept 2008 15:40

Ro-xe-ro kirjutas:Iirlased ruulivad !!! (afgaanidega koos) ; arvab ka meie pere. :D Meil siis kasvamas 1 noor iirlasepoiss made in Sweden, kellest on olnud juttu ka eelnevates postitustes. Ja just täpselt nii nagu Maialiisa on neid koeri kirjeldanud, nii on ka meie iirlane: pidev silmside omanikuga ,väga leebe oma olemuselt ehk siis tõeline LEEBE HIIGLANE. Ja kui kkegi arvab et oleme suure , mitmesaja ruutmeetriga , maja omanikud siis : :o ehee... elame korteris ja kui kasvataja oli meil eelnevalt (enne meile kutsika müümist) külas käinud ,said meie elamistingimused temapoolse ``õnnistuse``. Elik siis: oleme küll väga uued iirlase omanikud , kuid oma kogemustele toetudes ja kasvataja juttu uskudes , selle tõu soovijad ei pea kõik omama eramaja vaid lihtsali väga suurt soovi selle tõuga tegeleda. Näiteks on kohe tuua kasvataja poolt toodud näide : et kui lasta afgaanid ( oh kui väike on maailm : tema abikaasa kasvatab afgaane) koerte aeda leiavad nood endile kiirest tegelemist -tegevust : omavaheline mäng , möödalendavate lindude tagaajamine , igasuguste möödujatega sekendamine jne. :D ;aga lastes iirlased oma jooksuaeda teevad nood sellise ``mis on siin uut `` tiiru selles ja rivistuvad õnnetute- äpude nägudega värava manu. Ja heaolu saabub alles siis kui iirlased on lastud aedikust (oi!!! kole sõna .... ) välja ning nad saavad oma mänge mängida või olla INIMESE LÄHEDUSES. Niimoodi siis... Üks mega rahulolev iirlase vastne omanik (uus tõug minule ja vaid 5 kuud isiklikku kogemust) :D

Oh kui vahva, nüüd tahan ma iirlasi veel rohkem kui enne :D
Whoever said you can't buy happiness forgot little puppies. [Gene Hill]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Edjuka » 10 Nov 2008 23:40

Noh, iirlased :| te olete kuidagi vaiksed :? aga kus on "värsked omanikud"?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 07 Veebr 2010 00:10

Meie peres ka nüüd üks neiuke kasvamas- Ringhill`s Blackness. Nii rahulikku koera pole mul kunagi olnud vist :D Ja kui arvestada veel, et ta on alles kutsikas... Ma ei saa arugi, et kamp on suurenenud ühe liikme võrra. Täiesti märkamatu tegelane bullterjeritega võrreldes :P
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 07 Veebr 2010 00:33

Sirje kirjutas:Täiesti märkamatu tegelane bullterjeritega võrreldes :P
Palju õnne! Terjerit ja hurta ühes lauses nimetada või omavahel võrrelda päris ei saagi, liialt erinevad loomad. Küll aga tean teisigi, kellel bullide kõrval hurdad kodus ja elu on lill. Veelkord palju õnne :angel:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 07 Veebr 2010 11:31

Oi kui tore,et noor iirlaseneiu on omale toreda kodu leidnud!
See tõug on tõepoolest illikuku ,eriti kui võrrelda terjeritega :wink: Aga lisaks sellele on iirlane väga-väga õrnahingeline.Mis tähendab ,et tema kasvatamine on tõesti see ``head lapsed need kasvavad vitsata,arm aitab enam kui hirm``.
Vähemalt minu kogemused on sellised.
Edu teile ja loodetavasti kohtume erinevatel iirlasteüritustel.
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 07 Veebr 2010 16:40

Minul on ka väikest siseinffi et õige varsti on Soomest üks iirlasekutsikas siiamaile tulemas - kohe kui loovutusiga kätte jõuab pakib kompsud kokku ja alustab iseseisvat elu. Tulevane elukoht on Nõmmel, üsna meie lähedal ;)
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 07 Veebr 2010 17:29

Eh Iren, nüüd võid 3 korda arvata kes su erikal nurka surub ja siseinffi välja pressima hakkab :D
Mul igati hea meel kui iirlased saavad endile head kodud ja loodetavalt peremehed (naised) ,kes mõistavad selle suure tõu hingesuurust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 21 Mai 2010 22:10

Ähh,ma olen nii uhke oma geniaalsuse üle ,et ma ei saa mitte enam vaiki olla 8)
Nimelt tegime me vannitoas remondi ära ja nüüd on meil tavalise kortermaja(Õismäel) vannitoas n.n. koerte spa.
Pärast seda kui ma saan seal vannitada nii afgaani kui ka iirlast ja heal juhul saaks seda väikekoerte basseinina kasutada,on mul tunne ,et peaksin oma geniaalse idee ära patenteerima :D
Põhiline on see ,et meie uues vannitoas,kuhu ise ehitasime sisse n.n. vanni just koerte pesemisest lähtudes(ise oleme dus´s´i ja saunainimesed)saan ma vannitada afgaani nii ,et koer on kenasti leos(üleni vees kui lamab) ja mis peamine-ka vana koer ,kes ei kannata tõstmist(suur kasvaja kõhu all) saab sinna ise vaikselt ronida. ja välja ka loomulikult. Kui ka iirlast.
Iirlane läheb samuti ise kenasti vanni ning tema pesemiseks mahun sinna ka mina.
Pärast seda kui eile õhtul tuli mõte ,et oleks aeg iirlane vanni panna,võtsin lihtsalt hunniku linu kaasa kutsusin Rommeli vanni ja voila! Tavalise kortermaja ebatavalises vanntoas pesin ilma kõrvalise abita (ilma et keegi aitaks koera vanni tõsta või välja sikutada )puhtaks 77 kg suurt kehapinda.
Kahjuks pole fotokat ,et siia pilte panna.
Ot.Kui oma vannituba kutsume me koerte spa ks ,siis WC on pärast remonti suursuguselt :´´fekaali mausoleum´´ :irw

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Edjuka » 23 Mai 2010 18:10

Oh, kui hästi ma saan aru sinu uhkus :irw: Kord Edjusha leitsid s...unnik. :evil: Lõppuks ma panin linad põrandale ja pesin koera shvamiga.

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 28 Mai 2010 23:03

Ro-xe-ro, saan su rõõmust täiesti aru. Mu maja renoveerimine on lõpuks saunani jõudnud ja plaanin sealse pesuruumi koerte vannitoaks teha. Sellise mõnusa hiigelsuure laotud dushinurgaga ja trapiga põrandas, et oleks pärast lihtne laialipritsinud vett/koerakarvu kokku tõmmata. Mu selg lihtsalt ei kannata enam kaua välja 50+ koerte vanni ja sealt välja tirimist. Tõsi ma kasutan hetkel meetodit "kõiepealt pool koera ja siis tagumine pool koera järgi" aga isegi see hakkab selja peale.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 29 Mai 2010 08:00

Meil sama - sai tehtud dusinurk selliselt, et iirlased kõnnivad sisse ja välja. Ei mingeid astmeid ega muud säärast. Et invaliid ka pessu saaks oma hullematel päevadel. Algselt koerad võõristasid, nüüd aga meeldib mõlemale. Tõsi, tavaliselt saan ka ise puhtaks küüritud selleks ajaks, kui nendega lõpetan.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 04 Juun 2010 14:36

Noh ,iirlaste omanikud ja shoti hirvekoerte omanikud/fännid, homme siis kohtume :!:
05 06 10 toimub II Iiri Hundikoerte ja Shoti Hirvekoerte erinäitus.
Ja see pole mitte tavaline erikas! Meil juba keskaegased riided laenutatud ja puha :wink: Toimumiskohaks suurepäraselt teemasse sobiv Taani aed vanalinnas ,Neitsitorni juures.
Oi ma nii loodan ,et sellest tuleb suurepärane üritus.Just nimelt üritus ,kus me lisaks näitusele saame nautida toredat seltskonda , kostüümidraamat ja õiget atmosfääri nendele arhailistele tõugudele...
Lisaks saab meid näha ka Vanalinna päevade avarongkäigus.Koos koerte ja kostüümidega.
Tere tulemast kõigile :lehv:
Algus kell 11 30
P.s. Kahjuks jäävad tulemata osad Soome koerad ,sest koertel kennelköha :( Siinkohal tahan ära märkida ,et vat SELLINE suhtumine on ainuõige(ajendatuna teemadest Näitusele köhiva koeraga).Omanik oli väga väga õnnetu ,sest neilgi olid valmis keskaegsed kostüümid ja puha.Aga sellegipoolest andsid teada ,et ei hakka tulema.
Oleks vaid rohkem koeraomanikke sellise suhtumisega.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 04 Juun 2010 15:29

Wow! Kõlab väga laheda üritusena! Isegi natuke kahju, et ise vaatama tulla ei saa. Ilmselt on mida vaadata (lisaks ilusatele koertele muidugi :) ). Loodan, et pildistajad on kerge käe ja raske sõrmega :D
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Juun 2010 18:03

Õumaigaaden-marmelaaden. Oli see vast näitus!
Super koht,megalt pealtvaatajaid(enamus küll turistid aga oli ka palju eestlasi),ilm nagu tellitud jne. Kõik sujus.
Ja kui paljudel erikatel on kohal televisioon? Meil oli. Kanal 2. Kusjuures polnud mitte keegi meist kaameramehi kohale kutsunud! Ise tulid.
Nii et täna Reporteris peaks meie üritust nägema.
Kahjuks läks näitus nii pikalt ,et Vanalinna päevade paraadile me ei jõudnud.
Täna oli siis ka üks ajaloolone hetk.
Kuna PI oli minu Rommel (Greirish Toss Out) ja PE oli mu teine koer Bessy (Waverine´s Bright Eyes),siis TP valikule minekul tekkis n.ö. väike logistiline probleem.
Ja ajaloolone hetk oli selles ,et esmakordselt meie kooselu 15 aasta jooksul pidi asjaolude sunnil ringi minema mu elukaaslane Raimond.Ta läks Bessiga .
Ja nad võitsid!
Ka parima pea valikule oli (nüüdseks juba kogenud :irw: )Raimond sunnitud Bessiga ringi minema,sest mina läksin Rommeliga.
Ja nad võitsid jällegi!
Raimond ise itsitas ,et näe, algaja õnn.
Pärast näitust tuli kohtunik minu ning Raimondiga rääkima ja kiitma me koeri,et nii ilusad ja koos nii hea paar ja et mul on väga hea kontakt mõlema koeraga jne . Siis ma talle ütlesin ,et teate tegelikult on see emane alles tänasest hommikust minu koer ja kohe varsti ta enam ei ole.Ja et me lapsendasime Raimondiga tolle võitja ainult tänaseks näituseks. Kohtunik arvas ,et me teeme nalja. Tegelikult rääkisime täiega tõtt.
Hetkel on mul jätkuvalt 2 koera :afgaan ja iirlane.
Aga Kristinile palju õnne ja suured suured tänud tänase fantastilise näituse eest!!! :lill: :kalli:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 05 Juun 2010 18:40

Palju õnne, Merle ja Kristin! Nii tore!!! Fantastiline tulemus!

Ja kas Raimondi näol on nüüd teemist handleriga keda tulevikus endagi koeri esitama saan kaubleda? :P

Üritus oli väga vahva, arvan et see jääb esimeseks ja viimaseks korraks kui kartulikott seljas läbi vanalinna valutan. Aga kõik õilsa eesmärgi nimel, eksju :) Vähemalt Hiina turistidele paistsin ma väga meeldivat 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Juun 2010 19:22

Suured tänud ,Iren!
Peab ütlema,et sa nägid väga stiilne välja. Tõeliselt stiilne.
Mis nüüd Raimondisse puutub ;ja tema händlerldamisse ... Küsisin just ta käest ,et kas oled nõus afgaanidega ringi minema...
Vastus hakkas S tähega :irw:
Tõlge: si...gi ma lähen.Oli mul vaja näpp anda ... :irw:
Aga kui tõsiseks minna ,siis olen ma alati teadnud ,et Raimondil on hiiglama hea klapp koertega.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lotos » 05 Juun 2010 19:40

Vikerraadio hommikuprogrammis räägiti ka teie üritusest ja kutsuti rahvast vaatama :) ehk kanal 2 kuulas ka hommikul raadiot :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 05 Juun 2010 20:12

Vanalinna päevade kavas on see näitus välja toodud ja kava oli ka tasuta postkasti pandavas ajalehes "Kesklinna Sõnumid", nii et reklaami küllaga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Juun 2010 20:44

Eh,polnudki tänases Reporteris meie erikat. A ehk on homme...
No enivei on või mitte ,tore oli ikkagi :)

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 05 Juun 2010 23:22

Ma loodan, et Rommel ei pahandanud, sest hetkel, mil sa eemal oli korraks, tulid 2 italjaanot ja tahtsit minuga koera ja müüri taustal pilti teha :D . Mind haarati nii kiiresti kaenlasse, et ma ei saanud arugi mis toimub.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 06 Juun 2010 18:26

Mul on hiigelsuur palve kõikidele usinatele fotograafidele:palun pilte!
Võib saata ka minu või Maialiisa meiliaadressile.Minu meiliaadressi leiate minu profiili alt.
Vabalt võib pilte ka siia üles panna-ega meil häbeneda pole midagi :angel:
Tänud juba ette!
Lõvi,Rommel ei pahandanud mitte üks raas.Ja mina ka mitte :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 07 Juun 2010 12:29

Ro-xe-ro kirjutas:Eh,polnudki tänases Reporteris meie erikat. A ehk on homme...
No enivei on või mitte ,tore oli ikkagi :)

Kuuldatavasti on tulemas suisa pikem klipp kui vaid väike hetk nädalavahetuse Reporteris ehk et teleka ees tasub olla täna-homme ;)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 07 Juun 2010 13:23

Mina väga loodan, et mõni fotograaf siia ka pilte riputab!

Mis puutub tõrksatesse händlermeestesse siis peale paari korda kui mõlema koeraga vaja PE valikule minna, ei kostagi mel enam nii valju hädaldamist kui tuleb jutt, et vaja oleks ringi minna nii et natuke harjutamist veel :D
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 07 Juun 2010 21:10

Palju õnne Merle, Raimond ja Kristin!
Teil on olnud küll üks ütlemata vahva erinäitus!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 07 Juun 2010 21:30

:porgand: :porgand:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 07 Juun 2010 22:10

Oh, kas ma võin järeldada, et meie tukkumise ajal näidatigi meid Reporteris ja ma selle maha magasin? pgn..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 07 Juun 2010 23:29

Ei Kristin,täna ei näidatud meid. Nii et sa ei maganud midagi maha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 08 Juun 2010 22:15

www.iw-dh.ee leheküljel üleval täistulemused ja paar pilti parematest. Loodan pilte juurde panna, kui härrad-prouad piltnikud on välja puhanud ja pildid korrastanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 10 Juun 2010 19:37

Tänases Reporteris ,mis algab juba paarikümne minuti pärast peaks olema klipp meie erinäitusest!

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 10 Juun 2010 19:40

Lõpuks ometi..ma vaatan iga päev kanalit, mida tavaliselt üldse ei puutu, et näha iirlasi ja iga päev vahetan suure pettumusega kanalit :irw:

PostitusPostitas Eveon » 11 Juun 2010 09:59

Suurepärane lugu, millised vaated! :)
Arvestades, kui palju on tavaliselt Lätis hurtade erinäitusel iirikaid, soovin teie klubi erinäitusele edaspidiseks veel rohkem osavõtjaid :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 11 Juun 2010 10:15

Eveon kirjutas:Suurepärane lugu, millised vaated! :)
Arvestades, kui palju on tavaliselt Lätis hurtade erinäitusel iirikaid, soovin teie klubi erinäitusele edaspidiseks veel rohkem osavõtjaid :)

No loomulikult pidi see olema õhtul kui mina samal ajal linna peal õhtusöögil istusin... Kas kusagil netis seda ka näha saab? No ei leidnud mina Reporteri kodukalt sellist viidet, äkki ei oska lihtsalt otsida õigest kohast?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 11 Juun 2010 10:37

Aitähh, Eveon, soovide eest. :) Läti iirlaste osalemisarvu oleme ületanud - meil ikkagi 26 iirlast ja 4 sotlast seekord võistlustules. Ent tõenäoliselt suureneb järgmine aasta osalejate arv veelgi, kuivõrd seekord jäid venelased, lätlased ja rootslased maailmavõitja pärast tulemata.

Järgmine aasta siis Haapsalus ning stiil linnale sobilik ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 11 Juun 2010 12:15

Iren ,pole hullu,me võtsime loo videole. Oled alati teretulnud meile külla!
Aga samal nädalavahetusel kui meil oli erikas saabus Rootsist Eestisse uus Iiri Hundikoera kutsikas.Kennelist Greirish.Emane.
Omanik ei ole küll suur näitusefänn,ehk nagu ta ise ütleb ,et ta mõistab neid kellele see on hobi ,kuid ise ta pole sellest hobist suuremas vaimustuses.
Olen kindel ,et seda arvamust saab muuta.Eriti selliste erikatega :D

ja karmikarvalised hurdad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ringhill » 12 Juun 2010 21:17

Siin on link Reporteri videoklipile meie erinäitusest :)
http://www.reporter.ee/2010/06/12/maail ... kkutuleku/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 15 Aug 2010 18:46

Üks värskem klõps minu kallist vuntsidega tüdrukust :angel:

[IMG:423:317]http://i232.photobucket.com/albums/ee142/siuts7/koerad/014jpg.jpg[/img]
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

PostitusPostitas Lisette » 12 Aug 2011 20:36

Üsna vana teema kuid siiski jätaksin jälje. Kuidas nende koertega praegu seis on? Kuskandis neid vägevaid loomi näha saaks? Olen näinud Sauel liikumas kahte koera koos aga ära ei taba kus majapidamisest nad pärit. Ehk on kellegil siseinfot jagada ? :roll:

Ehk oleme ka mõne aastapärast ühe või kahe omanikud sest arenev tallipidamine vajab suurt ja südamlikku valvet ja nemad on sellepärast ka silma jäänud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 13 Aug 2011 21:14

Eks neid iirlasi ikka Eestis leidub ,aga parem oleks pöörduda mõne kasvataja poole.
Samas -ma nagu väga hästi ei saanud aru ,et ...ok ,suur ja südamlik küll ,aga mis mõttes VALVE? Et nagu paar iirlast talli valvuriks?
Minu isiklikku arusaamist mööda pole see nagu päris see tõug.Need koerad on väga inimeste lähedust(omaniku) nautivad koerad.Võiks isegi öelda ,et selles osas suht ´´memmekad´´ ja vaevalt ,et nad end n.ö. ainult tallikoertena kõige õnnelikumalt tunneksid.
Juhul kui omanik elab ise tallis või sealsetes eluruumides ,siis pole muidugi iirlasel ka vahet kus elada ,peaasi ,et omanikuga koos.
Aga ,kui on mõeldud ,et koer/koerad AINULT tallivalvuritena üksi tallis elamas,siis veelkord :minu arvates ei !

PostitusPostitas Lisette » 14 Aug 2011 13:10

Pean silmas pigem seda, et igaüks ei jaluta kohta kus on suur koer. Ja kui koer on võetus perre kus ka hobuseid, siis võiks ta olla ka selline kes tahaks/jaksasks hobuste kõrval kaasa joosta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 14 Aug 2011 14:54

Seda jah ,et iirlase valvetöö põhineb suures osas tema väljanägemisel :angel:
Meil kodus näiteks on koduvalvuriks hoops afgaan.Tema annab haukumisega märku,tema on see kes vajadusel näit. elektriku seina külge naelutab ja ootab kuni ma luban edasi tulla. Aga ,noh tema on meil ka kunn iirlase üle-vanem olija ikkagi .
Meil kodus on see juba nagu vana nali ,et meil on kaks televiisorit(koera):ühest tuleb hääl ja teine näitab pilti :irw:
Aga kas iirlane just tahab/jaksab hobustega igapäevaselt kaasa joosta,see on ise teema.Mina selle peale väga ei panustaks ausalt öelda...
Kasvõi juba selline asi ,et siis peab väga jälgima ,et sellised suured koerad ei tohi 2 tundi enne ja pärast sööki aktiivselt liikuda.Samuti peab kasvueas ,mis on sellise suure tõu puhul üpris pikk ,aga eriti kuni aastani-aktiivse arengu aeg-füüsilist liikumist üsna hoolega jälgima .
See on minu arvamus asjast ning kui ma kujutan ette iirlast sellises stuatsioonis või mõnda muud tõugu ,siis tundub mulle ,et mõne muu tõuga on sellisel aktiivsel hobuseinimesel ehk kergem ja mugavam .
Samas on koeraomanikke ,kel on hobused ja iirlased(pean silmas mitte Eestit).
Ja veel ,iirlane tahab ja talle meeldib liikuda ,kuid mitte sellist sundliikumist,näit. pikad jalgratta kõrval jooksutamised igapäevaselt. Eriti on see vastunäidustatud väga noorte koerte puhul.
Igatahes kui soovite hobuste kõrvalt pühendada aega selle toreda tõu jaoks on see rõõmustav.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 14 Aug 2011 18:41

Iirlane peab hobuse kõrval joostes vastu küll. Ja Eestistki on mitu hobuseomanikku-iirlaseomanikku, allakirjutanu üks nende hulgas. Eelnevaga täiesti nõus selles osas, et iirlane kasvab aeglaselt välja. Agressiivsus ja sellega kaasnevad instinktid, sh ka valvamine, on midagi, mis ei ole iirlasele tõuomased ehk siis kasvatajad on vaeva näinud nende välja aretamise osas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 15 Aug 2011 00:29

Ro-xe-ro kirjutas:meil on kaks televiisorit(koera):ühest tuleb hääl ja teine näitab pilti

:lol: Ära tahetakse tappa vastu ööd. :hahaha:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 15 Aug 2011 21:39

Sorry ,kilpkonn! Ausõna, mul polnud plaanis mitte kellegi elunatukese kallale minna 8)

PostitusPostitas Lisette » 17 Aug 2011 14:45

Meil oli kunagi peres newfoundland ja jäi mulle nii hinge sellega, et ta on suur ja veelsuurem sõber. Hirmutas kõik oma suure kogu ja mõminaga minema kuigi ometigi tahtis ainult tere ütelda. Kindlasti ei soovi ma koju elusees agresiivset koera. Olen alati vaadanud selliseid tõuge kellel on see vastunäidustatud. Aga elame näeme kuidas meil asjad kujunevad ja kes meile talli seltsiliseks tuleb. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 27 Aug 2011 16:15

On ammuteada kurb tõde ,et kahjuks on meie kõrval kõige lühemat aega just need kõige suuremad (kasvult) sõbrad. Giganttõugude lühem eluiga võrreldes väkeste tõugudega on see paratamatus millega peame kahjuks arvestama juba kutsikat võttes.
Mina keeldun endale igatahes tunnistamast,et mu peaaegu 6,5 a vana iirlasepoiss on juba nagu natuke vanemapoolne!Teda vaadates ei ole tõesti vahet ,kas 3,5 või 6,5a.Ja see silmavaade...väga tihti näeb seal veel sellist kutsikalikkust.Sel aastal on ta olnud peaaegu kõikidel näitustel kõige vanem isane või üleüldse vanim iirlane.Müts maha selleaasta iirlaste erikal suurepäraselt esinenud Maialiisa Grey ees ,kes sai super tulemuse vaid paar nädalat enne oma kaheksandat sünnipäevat!!!
Samas,tema on vist ka viimane oma pesakonnast:( Ja vot sellest ma just räägingi...Häbematult lühike on see aeg ,mis meile antud koos olla...
Mulle on igaveseks mällu sööbinud paar aastat tagasi Stockholmis toimunud WW. Selle võitis 8 aastne emane ,kes oli ilus emane,aga tema liikumine...see oli nagu unelm! Rahvas oli pöördes! Ainuüksi veteranklassis teda vaadates kõik plaksutasid ja olid heas mõttes shokis.PE valikul liikus see koer oluliselt paremini kui temast tunduvalt nooremad konkurendid.Siis juba rahvas juubeldas ja ...nuttis .Tema TP võit oli see ,mis pani pealtvaatajad lahinal nutma ja teineteist kallistama.Suva ,kes kõrval seisis ,seda ka kallistati.
See näitas ,et kõigil ,kes seda tõugu fänavad ,oli veterani seesugune esinemine äärmiselt tähtis ja just see mille poole pürgida.
Mis ma oma pika( ja tegelikult juba ammu hinges oleva ) jutu peale tahan lisada ,on üks tore video ,mille saatis mulle mu iirlase Rommeli isa omanik.See on midagi sellis ,mida tahaksin sellise teemaga seose kõigiga jagada.This is a video on YouTube with 10 year old Texas, the father to Rommel. His 10 year birtday was on July 17 2011

http://www.youtube.com/watch?v=W1rfdSXW ... _player(10 a kutsikalt võeti ära tema lelu:))

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 27 Aug 2011 18:22

Selliseid videoid on väga tore vaadata - ainult +, et selliseid vanureid leidub ja tuleb juurde!

EelmineJärgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline