Iiri hundikoerad

- aristokraatsed jahimehed
dusja-musjaga
Kasutaja avatar

Iiri hundikoerad

PostitusPostitas Sontsik » 16 Mai 2005 08:28

Kuna siin pole iiri hundikoertest eriti räägitud, siis mõtlesin avada iiri hundikoerte teema! Esimesel raksul eksisin oma postitusega foorumi reeglite vastu :oops: mis valesti, see uuesti ja loodetavasti seekord õigesti. Ise hetkel suhtlen soome ja tsehhi kasvatajatega. Ja ütlemata meeldiv on nende suhtumine! Olen saanud väga palju infot ja toetust neilt. Eelmine nädal oli mul siis võimalus täitsa oma silmaga neid imelisi koeri näha. Mul lausa käed värisesid! Ja ringist oli kuulda eesti keelt! Hiljem Koerast lugesin, et meil on 2004 a. est-registrisse kantud 2 koera ja 2003 a. lausa 11!

Panen ka mõned minu tehtud fotod iiri hundikoertest:

Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Pilt
©Carol Tikerperi
Viimati muutis Sontsik, 16 Mai 2005 17:04, muudetud 5 korda kokku.

PostitusPostitas kevadine » 16 Mai 2005 11:52

Iiri hundikoerad meeldivad ka mulle väga :D
koos on parem

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 16 Mai 2005 11:57

Vajadusel võib selle teema kustutada.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Mai 2005 12:46

Taevake, miks seda teemat kustutama peaks? Igati lahedad fotod ja Sulle ka teretulemast.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Satangin Orbit Sugarfree
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lotta » 16 Mai 2005 13:12

Tere. Oskad ehk mind võhikut õpetada eristama iiri hurdakoera ja šoti hirvekoera, kui on kõrvuti siis veel saan aru aga, kui tuleb kui tuleb üksi tänaval vastu šoti hirvekoer pean teda kindlasti iiri hurdakoeraks :oops:
Race cars not dogs!

WhippetLotta {ätt} hot.ee
. .

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Mai 2005 13:36

Tõug siis Iiri hundikoer, mitte iiri hurdakoer ;)
aga vahet teed neil nii - iirlane on raskema peaga ja hästi massiivne. Teda vaadates ei teki muljet kergusest ja elegantsist. Šoti hirvekoer on aga kerge , elegantse peaga ja liigub graatsiliselt. Ka on tema keha saledam ja hurdalikum. Need siis põhipunktid. Eks asjatundjamad oska paremini seletada.
Dragonhunter

Satangin Orbit Sugarfree
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lotta » 16 Mai 2005 17:13

Lohelend kirjutas:Tõug siis Iiri hundikoer, mitte iiri hurdakoer ;)

:oops: mõtted olid mujal, esimest korda šoti hirvekoera nähes pidasime teda iiri hundikoera kutsikaks.
Race cars not dogs!

WhippetLotta {ätt} hot.ee
. .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 16 Mai 2005 18:57

Iiri hundikoerad on ka minu lemmikud. minu meelest on nad hästi lahedad kujud. Paar aastat tagasi kaalusin koguni endale koju lisaks Borzoidele Iiri hundikoera tuua :) Siis aga leidsin et ei jõua mitme tõuga tegeleda :wink: No ja suured on nad ka. Aga kui elaksin kenas maakohas lahedate majanduslike võimalustega siis kuuluks minu koerte farmi kindlasti ka Iiri hundikoerad 8)
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 16 Mai 2005 19:11

kuuluvad need suured diivanikoerad ka minu lemmikute hulka ning Eestis pole neid sugugi nii vähe, kui eelpool juttu: erinevate koerte kokkuajamise tulemusena olen saanud rohkem kui 20-st koerast koosneva nimekirja.

Eestis on nad suhteliselt uus tõug - 1990-ndate algupoolel tõi Ain Vilkis Eestisse ühe emase, kellel oli ka pesakond, ent kes jäi elama kasvataja juurde. Seejärel on pikk paus, kuni aktiivsem tegelemine algas paar aastat tagasi - sellest ajast on kasvanud ka koerte nimekiri. Sisse on toodud neid tänaseks päevaks Soomest, Lätist ja Venemaalt, teada on läbirääkimised Rootsist ja Kanadast kutsikate saamiseks. Sündinud on Eestis kokku neli pesakonda kutsikaid ning sel aastal peaks paar juurde lisanduma.

Kas keegi iirlastest laupäeval ka pilte tegi? Endal ringis polnud mahti...
Viimati muutis Maialiisa, 08 Juul 2005 10:17, muudetud 1 kord kokku.

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 16 Mai 2005 19:56

kas laupäeval olid ka iirlased? :o
mina pildistasin pühapäeval mõned pildid, aga minu suureks õnnetuseks jäi üks imeilus ja vahva hele iirikas pildistamata...aparaat tõrkus too hetk...:cry: pean tunnistama ka seda, et nii mõnigi hetk olin suu ammuli neid imelisi kutse vaatamas ja unustasin pildistamise täitsa ära :hups:

jutujätkuks...ise uurin iirikaid tsehhist...tänu imelisele internetile sain tuttavaks ühe toreda kasvatajaga & tema tutvustab mulle siis nende koeri. uurisin ka soome kasvatajatelt & nemad kutsusid mind soome iirikate näitusele (7 august, Tampere).

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Mai 2005 19:58

Laupäeval olid iirlased ja shotlased hurtade erikal mis ka Lauluväljakul toimus.
Dragonhunter

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 16 Mai 2005 20:05

oeeeh :cry:
ise käisin veel nina kavas ringi :oops:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Mai 2005 20:34

Ilmselt polnud EKL-i kataloogis ühtegi sõna erikate kohta. Aga siinsamas oli mingi pisuke infokribal küll üleval. Justnimelt kribal :oops:
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Smilla » 16 Mai 2005 21:00

Lohelend kirjutas:Laupäeval olid iirlased ja shotlased hurtade erikal mis ka Lauluväljakul toimus.

nüüd läheb jutt iirikate juurest ära, aga ... uudishimu .. noh.
kui palju / mitu shoti hirvekoera Eestis juba on?

& Devvu & Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas devilstar » 16 Mai 2005 22:20

Ma tegin ka võitjal paar pilti, Shoti hirvekoerast ja Iiri hundikoerast, panen siis siia võrdluseks ka :
Pilt
Iiri hundikoer
Pilt
Shoti hirvekoer

No ok pildid pole parimad, aga näete ju vahet?

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Juul 2005 10:38

Mul juba pikemat aega soov endale see suursugune iiri hundikoer muretseda. Kust alustada voi kelle poole poorduda? Palun, kas keegi oskab soovitada?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 22 Juul 2005 12:28

Kõlakad käivad, et meile Eestisse tuleb üks kutsikas Rootsist. Kui asi lõplik ja titt siin, siis ehk saab täpsemat infot jagada. Hetkeemotsioonist esimese kuulutuse peale pole mõtet sellist tõugu koera võtta(suur loom ja tervis on nende puhul väga oluline). Ennem juba veidi oodata ja vaadata ja siis võtta üks "tõsine tegija" :)
Arvan, et AnneN oskab siin veidi täiendada ja värskemat infi jagada.
Dragonhunter

& Karvapall Sämmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -Liisa » 22 Juul 2005 12:35

nii lahe koer on see Iiri hundikoer..
ma olen teda tükk aega imetlenud juba :)
[img:200:60]http://i7.photobucket.com/albums/y256/-Liisa/ResizeWizard-1.jpg[/img]

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 22 Juul 2005 12:46

Võibolla OT, aga selle koera puhul alustaks mina raha kogumisest. Kuna Eestist sa kutsikat ei saa, siis järelmaks ja rent jms võib üsna kindlalt kohe ära unustada. Niiet 1000 EUR pluss kutsikal järelkäimise kulu, pluss varustus (puur ja pesad ja mänguasjad), pluss jooksvad kutsika kulud. Ja laenu võtmine pole mõttekas, kuna selle koera puhul on jooksvad söögikulud üksi suured, laenu tagasimaksmisega võib raskeks minna.

Muidu aga hea meel, et keegi plaanib veel üht iirlast sisse tuua meile. :D
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Anonymous

Iiri hundikoer

PostitusPostitas Anonymous » 25 Juul 2005 11:25

Juba kodus yks 1000 EURine koer on. Iirlasega ei peaks ka probleeme tekkima. Koerad ja nende vajadused on peres ikka esikohal, see on selge. Aga kes teab tapsemalt iiri hundikoertest ja kes on nende kasvatajad? Eriti infi selle kohta pole leidnud. Ette ta"nulik! :)

Kasutaja avatar

Iirlase kutsikad

PostitusPostitas Wolf » 10 Aug 2005 20:02

Hiljuti Eestis on sündinud iirlaste pesakond, kui ma ei eksi siis juba teine Eesti kasvatajatel. Nii et tasub jalgida ajalehekuulutusi.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 10 Aug 2005 20:37

Oooo?! Kuule, Wolf, kas see kasvataja kuskil internetis ka leitav on, nt kodulehega? Või annaks teda moosida siia foorumisse tulema? Hirmsasti tahaks rohkem teada ja küsida ja kaasa elada, eriti kui kutsikad kuskil. Ma pole ilmselt ainus. Ära hoia küünalt vaka all!
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

ja basset Vello

PostitusPostitas Sigrid » 10 Aug 2005 20:59

kennelis Longweiler (Soomes), kust meie Vello pärit on, on ka iiri hundikoer, Olga. saan täiesti aru inimeste vaimustusest selle tõu vastu. nad on sellised sõbralikud hiiglased, kes astuvad teiste loomade keskel vabandava näoga "andke mulle andeks, ega ma ei teid juhuslikult ei vigasta"... :) bassetitega on parim sõber, tal oli ka üks lemmikbasset, kellega siis aetakse tüdrukutejuttu ja magatakse kaisus.

maja lähedal on kohe suur mets, kus on ka hunte. teiste koerte käitumisest on vahel aru saada, et hunt on ligi- lähevad äkki paanikasse, jooksevad maja juurde, hundikütt Olga ainuksena siis kikitab kõrvu ja käib uurib metsa.

käisime näitusel, kuhu tuli kokku 16 iiri hundikoera, oli uhke vaatepilt küll.

kui kunagi SUURE elamise saan, siis üks Olga poegadest võiks kodu leida minu juures küll ;)
Igale loomale kodu!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 10 Aug 2005 22:46

Wolf - Eestis on hetkeks sündinud vähemasti kolm pesakonda kutsikaid, nii et äsja ei saanud kuidagi teine sündida.
Ent kutsikaid hetkel tõesti on - kes tahab, võtab e-postiga/msnis ühendust.

& ameerika labraterjer Matu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kalakene » 11 Aug 2005 10:22

Tagant kolmas pilt on uskumatu! :D Neljal jalal nad nii suured ei tundugi(missest, et maailma suurimad koerad:D) , aga kahel jalal :|
Puhtatõuline Eesti Pontu!
Pilt

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 11 Aug 2005 10:24

No kui aus olla, siis Tanja on väikest kasvu naine ka :)
Dragonhunter

kennel VA-FANTA

PostitusPostitas Fanta » 11 Aug 2005 19:52

Viljandi näitusel oli Iiri hundikoer sama kõrge,kui minu vene hurt 86 cm. turjas.Jube ilus,rahulik ja igati vahva kuts.
[img:450:40]http://turgai-barsois.com/aniracezoi.gif[/img]

PostitusPostitas sander » 14 Aug 2005 11:01

See Viljandis olnud Iiri hundikoer nägi välja nii -
Pilt
kahjuks ei õnnestunud temast seisvana ilusat pilti saada :oops:

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 15 Aug 2005 00:30

Iiri hundikoera on üleüldse seisvana keeruline hoida/näha, see peab ikka hea põhjus seismiseks olema, et ta seda viitsiks :P
koerad ei valeta

PostitusPostitas sander » 15 Aug 2005 05:48

marilin kirjutas:Iiri hundikoera on üleüldse seisvana keeruline hoida/näha, see peab ikka hea põhjus seismiseks olema, et ta seda viitsiks :P

Ei, ei, ta seisis küll - ja Viljandi näituse teemas fotode lingi alt leiab pildi temast & whippetist & väikehurdast - sellest pildi tegemine ei tulnud minul välja. Tuleb lihtsalt veel palju palju õppida ja harjutada...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 15 Aug 2005 13:35

Iirlastel nüüd seismisega küll ei tohiks probleemi olla - on teised valmis tunde seisma näiteks jänesepuuride ees :). Kuigi jah, lamamine on nende lemmikmeetod aja mööda saatmiseks, vähemalt meie peres.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 17 Aug 2005 00:19

Jänesed ongi ju heaks põhjuseks, miks peaks oma suurt keret seisvas asendis hoiustama. Major küll mingil mõttetul näitusel ei viitsi puhtalt selle pärast püsti seista, et teised tema suurust ja ilu hinnata saaks, äkää :P .
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 17 Aug 2005 15:11

Annan kodalastele teada, et nüüd on siis üks "väike"( 3 kuud ja 23 kilo !) iirlasepoiss veel Eestimaa pinnale jõudnud. See armas flegmaatik on Rootsist Greirish kennelist. Neil, kes meiega jooksmas käivad veab ehk rohkem - loodan, et Rommel ( see on koduselt ) ka tänaõhtusele harjutusjooksudele kaasa võetakse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 17 Aug 2005 21:51

Tere tulemast Rommelile!

Pisike (no tegelikult korraliku afgaani suurune) oli jooksuvõistlusel kaasas ja näitas end kõige paremast ehtiirlaslikust küljest olles rahulik, hoides perenaisega stabiilset silmsidet ja nuttes, kui tast eemalduti.. Igati sõbralik, asjalik ja rahulik noormees - jõudu kasvamisel!

Kasutaja avatar

Iiri hundikoera kutsikad

PostitusPostitas karamell » 18 Aug 2005 10:57

Kennelis Ośumare sündisid 23.07.2005 Iiri hundikoera kutsikad, 4+4. Isa Soome kennelist Fernmark. Tean et osa kutsikaid on juba broneeritud Soome, kuid ka vabu on alles. Kasvataja Kersti kontakt : osumare.russel@mail.ee ja tel 5648 3232.
Koerandus - hobist kasvab välja elustiil

iiri setter ja dobermann
Kasutaja avatar

PostitusPostitas mariabella » 14 Okt 2005 21:55

nii ma olen ka teinud paar pilti Iiri hundikoerast :irw:

Pilt

Pilt
http://www.freewebs.com/maria-bella-jetta/
Iiri setterid on minujaoks parimad - suurepärased õppijad, armastavad perekoerad ja tõelised punased kaunitarid!
Mannid on ka super koerad !!

kennel Echo de'Chien
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pureneekoer » 16 Nov 2005 22:26

Mina tahan ka endale Iiri hundikoera eks ma ta kunagi tulevikus endale ka hangin, teine lemmik hurtadest on vene hurt - väga ilus ja kihvt koer.
The Great Pyrenees is legendary for being a judge of character

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Dets 2005 14:40

Iirlased ruulivad !!! (afgaanidega koos) ; arvab ka meie pere. :D Meil siis kasvamas 1 noor iirlasepoiss made in Sweden, kellest on olnud juttu ka eelnevates postitustes. Ja just täpselt nii nagu Maialiisa on neid koeri kirjeldanud, nii on ka meie iirlane: pidev silmside omanikuga ,väga leebe oma olemuselt ehk siis tõeline LEEBE HIIGLANE. Ja kui kkegi arvab et oleme suure , mitmesaja ruutmeetriga , maja omanikud siis : :o ehee... elame korteris ja kui kasvataja oli meil eelnevalt (enne meile kutsika müümist) külas käinud ,said meie elamistingimused temapoolse ``õnnistuse``. Elik siis: oleme küll väga uued iirlase omanikud , kuid oma kogemustele toetudes ja kasvataja juttu uskudes , selle tõu soovijad ei pea kõik omama eramaja vaid lihtsali väga suurt soovi selle tõuga tegeleda. Näiteks on kohe tuua kasvataja poolt toodud näide : et kui lasta afgaanid ( oh kui väike on maailm : tema abikaasa kasvatab afgaane) koerte aeda leiavad nood endile kiirest tegelemist -tegevust : omavaheline mäng , möödalendavate lindude tagaajamine , igasuguste möödujatega sekendamine jne. :D ;aga lastes iirlased oma jooksuaeda teevad nood sellise ``mis on siin uut `` tiiru selles ja rivistuvad õnnetute- äpude nägudega värava manu. Ja heaolu saabub alles siis kui iirlased on lastud aedikust (oi!!! kole sõna .... ) välja ning nad saavad oma mänge mängida või olla INIMESE LÄHEDUSES. Niimoodi siis... Üks mega rahulolev iirlase vastne omanik (uus tõug minule ja vaid 5 kuud isiklikku kogemust) :D
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 05 Dets 2005 14:45

Ro-xe-Ro.. nüüd Sa ei pääse! Mina ja Grey nõuame - pilte, pilte, pilte!!! :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Dets 2005 15:01

AUSÕNA!!!! Pldid tulevad ....,aga alles siis kui mu poeg koolist koju jõuab,sest ma ise blondiin :oops: ( tegelt ka , ou mai gaad)
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 05 Dets 2005 16:24

Maialiisa kirjutas:Ro-xe-Ro.. nüüd Sa ei pääse! Mina ja Grey nõuame - pilte, pilte, pilte!!! :)

Ja Meie koertesse tutvustus koos piltidega, seda nõuavad adminnid-moded :irw:
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Dets 2005 16:57

Kindlasti tuleb ka tutvustus , aga :ANDKE AEGA ATRA SEADA

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 05 Dets 2005 17:47

Ja vaikselt kõrvalt mainides - Rommel täies ilus ja suuruses esindatud laupäeval kutsikate jõulushoul.
Edu suurele pisipojale ! Tulen kindlasti pöialt hoidma.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Dets 2005 19:29

Fotod Rommelist (Made In Sweden) - (Raised In Estonia)

Xena 5.aastane ja Rommel 3 kuune - kõrguse võrdlus.
http://www.hot.ee/kuusepalu/Picture%20061.JPG

Meie pere ja muud loomad :)
http://www.hot.ee/kuusepalu/Picture%20058.JPG

Meie väike 4 kuune kutsikas - wazzzzuuuuuup 8)
http://www.hot.ee/kuusepalu/Picture%20005.JPG

Xena ikka 5.aastane ja Rommel nüüd 5 kuune - võrdleme uuesti kõrgust
http://www.hot.ee/kuusepalu/PA300120.JPG

Rommel Forelli Match Showl - 5 kuune
http://www.hot.ee/kuusepalu/PA300135.JPG

Where did all the ships go ? - He wonders
http://www.hot.ee/kuusepalu/PA160080jj.JPG

Mina ja minu suur Musi!
http://www.hot.ee/kuusepalu/Pilt%20023.JPG

Minu poolt lubatud pildid.

M.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 05 Dets 2005 19:33

Ro-xe-ro kirjutas:Mina ja minu suur Musi!
http://www.hot.ee/kuusepalu/Pilt%20023.JPG

et sulle siis meeldivad habemega mehed... icc :D
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 05 Dets 2005 19:44

Peaasi et oleksid KARVASED :D :D :D
Kas siis habemega või patsidega , aga et oleks karvased (NB! Ka karvased naised on meie peres väga in ; me pere emane koer pole ka mitte just siledakarvaline 8)

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 05 Dets 2005 20:23

Mul on ka üks pilt võrdluseks siis:

http://pilt.ee/photo/647309/15357093/

Nad on jah selised, supersõbralikud ja laisad tegelased :D
Ühe tuttava juures, kellel kah selline kutsa (pildi peal olevate omanik) ei tahtnud kuts üldse ülestõusta! Ainult siis , kui nina eest paarkorda vorstiga meelitati, tõusis korra püsti, ja siis jälle pikali! :P
Afgaanid ON parimad! :heart:

mallup

PostitusPostitas mallup » 13 Dets 2005 00:37

Mistä löytyy iiri hundikoer kasvattajia Virosta?
Haluaisin ostaa uroksen.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 13 Dets 2005 00:49

Osumare kennelissä oli pentue: osumare.russel@mail.ee . Koetta sitä sähköpostinosoitteetä.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

mallup

PostitusPostitas mallup » 14 Dets 2005 01:19

Löytyisikö muita kasvattajia,joilla kotisivut.
Kiitos. :angel:

Järgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline