Whippet korteris

- aristokraatsed jahimehed

Whippet korteris

PostitusPostitas Antsuus » 29 Okt 2012 17:29

Elan emaga kahekesi hetkel 4-toalises korteris lasnamäel. Ema on stjuardess ja on tihti pikad päevad ära ning endal on koolipäevad ning vahel võib juhtuda, et 8 tundi kedagi kodus pole. Tahangi uurida, et kuidas siis koer käitub kui ta nii kauaks üksi jääb ja kas seda üldse võib teha?

Ise olen aktiivse eluviisiga inimene ja tegelikult on mul suhteliselt palju vaba aega et koeraga siiski korralikult ka tegelda. Kuna olen hommikuinimene siis on ainult suur rõõm koeraga teha hommikukõndi või jooksu. Kuna naudin jalutuskäike, siis pole mingi probleem koeraga 3-5 korda päevas väljas käia, olenemata kellaajast. Teengi nüüd suurt eeltööd ja uurimust, et oleksin piisavalt valmis, enne kui otsustan kutsika endale soetada.
Ma ei otsi näitusekoera, vaid lihtsalt head sõpra. Whippeti võtmist kaalun sellepärast, et tavalise hurda (suurema) võtmine korterisse tundub natukene hirmutav ning kõik uurimised viitasid lõpuks Hurtadeni, et nad sobivad korterisse ka võtta. Tingimused on siin lähistel head u 200m lähedal on pirita jõe ala, kus on suur suur plats kus inimesed oma koeri käivad ka jooksutamas, ilmselt esialgu ei saaks oma Whippetit sinna viia, kuna tuleb välja koolitada ja , et plehku ei paneks. Seega alternatiiv on lähistel koolistaadion ja kooliala, mis on aiaga piiratud.
Olen koerteteemasuhtes täielik võhik ning alustasin uurimist paar päeva tagasi. Lehitsen erinevaid raamatuid ja üritan üldiselt aru saada koertest üldiselt, mitte ainult tõu iseloomujoontest ja omadustest.
Esialgne plaan oli minna mõnele koeranäitusele ja üritada sealt mõni Whippeti omanik/kasvataja kinnipüüda ja tutvust sobitada ning uurida, et ehk leiab kellegi kaudu kutsika. Kuna mainisin et ei otsi näitusekoera ja täiesti tõupuhas, siis sobib ka krantsim või niiöelda ''defektiga'' koer, kes võibolla ei sobi päris näitusekoeraks. Ning mis te arvate talveperioodil kutsika soetamisest? Kui neid hästi riietuda, kas siis on see võimalik? Küsin, kuna kõige ideaalsem aeg kutsika soetamiseks oleks mul just talvel, kuna siis saan temaga mitmeid nädalaid tegelda.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 29 Okt 2012 17:56

Kui saad, tule Tartu näitusele sel laupäeval või pühapäeval. www.lekk.ee Seal on kohal mitmed Tartu whippetiomanikud, kes ka elavad korteris, ja saad ka Vera kutsikaid vaatamas käia (see pole kohustus võtta, aga siis oled näinud ja saad võrrelda). Kui vaja, leiame sulle ka öömaja. :) Suuliselt jõuab rohkem rääkida ja näed rohkem koeri ka. Võin sulle mõne raamatu ka pihku pista, et loe ja lehitse. Näitusel näed teised hurdatõud ka ära, kes tegelikult sobivad ka korterisse, aga neil on iseloomus erinevusi, mille poolest nad võivad sulle rohkem või vähem sobida.

Paberiteta koeri whippetite seas pole - ainus defekt, millega koer tõesti kodukoeraks jääb, kuigi tal on ikkagi paberid, on peitmunandilisus. Lätis on tõesti üks selline kutsikas praegu saadaval. Aga - peale näituste on ka koerasportdialad, näiteks maastikujooks, millest osavõtt on sul krüptorhist koeraga piiratum. Üks whippet käib edukalt ka maastikukrossi võistlustel. Agilityt pole Eestis seni keegi veel tõsiselt proovinud, aga põhimõtteliselt võiks ka see uks sulle valla olla. Igal juhul on paberid koera hinnast nii väike osa, et ära selle pärast muretse, ja näitustel käimine on vabatahtlik. Minu koerad on käinud näitustel, saanud tiitlid, käinud jooksudel erineva edukusega, ja see ei sega neil diivanikoertena elu nautida. Päris palju on neid, kel on paberid olemas, aga pole kunagi kuskil käinud, õnnelikud perekoerad.

Koolistaadionitele ei tohi koertega minna. :( Aga Lasnamäel elab praegu üks noor umbes aastane whippet Jack, Maarjamäel elab whippet, Kadriorus on üks ja Tallinna linna peal veelgi. Kui otsid üles Facebooki grupi Eesti whippetid, siis saad ka Tallinna whippetitest mõnega kohtumise kokku leppida. :)
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 29 Okt 2012 19:12

Tahtsin ka just mainida, et Lasnamäe Üldgümnaasiumi (eeldan, et see on see kool, millest jutt) territooriumil koera küll jalutada ei tohi. Jah, saan aru, et kui kool on päeva lõpetanud ja aed ei ole lukus, siis sinna minnakse, kuid see ei ole päris normaalne ja kool vaevalt et seda soosib või lubab. See jõeäärne territoorium on seal tore küll koeraga jalutamiseks, kuid seal elavad rebased ja jänesed, nii et isegi minu mittejahikoerad on kordi neile järele pannud, lisaks on seal sõiduteed igal pool väga lähedal, koerale väga ohtlik, eriti hurdale, kes lippab kiirelt ja kellel seal ka jahtimismaterjali jagub.

PostitusPostitas Antsuus » 29 Okt 2012 20:35

chilipi, suured tänud väga sooja ja meeldiva vastukaja eest ! Kahjuks on see nädalavahetus käed-jalad tööd täis ning ei saa tulla, kuigi väga oleks tahtnud.
Ma ilmselt üritan millalgi mõne tallinnlase kätte saada ja siis vaatan edasi. Sest kiiret mul asjaga praegu pole, mul näiteks jaanuaris alles allergoloogi juurde minek ja teeme ka koeratesti, kuna olen allergiline.

karvin, aitäh samuti vastukaja eest. See postitus pani mõtlema küll ja ilmselt peaksin veel teiste koeratõude uurimise kätte võtma ja natuke tuhnima...
Rääkides veel sellest jõeäärsest alast, siis see on ka teises mõttes väga ohtlik. Miks ma olen natuke suurema koeratõu peale mõelnud on sellepärast, et väikse koeraga ma kardaks natukene nii enda kui tema pärast. Sest näiteks mind ennast on rünnanud siin samas jõeäärses alas jalutades narkomaan ning pääsesin napilt eluga. Peale seda mõtlesin kohe et kui mul edaspidi jalutuskäigul mõni suurem sõber kaasas on oleks palju julgem olla. Sest koeraga inimestele nad üldjuhul ligi ei tiki, aga väiksema koeraga kartsin, et selline oht on küll, sp kutsikaga või noorema koeraga ei julgeks üldse sellisesse eraldatud alasse jalutama minna, va mingil päevasel ajal kui on teisigi jalutajaid platsis.
Kui me räägime samast jõeäärsest alast, siis huvi pärast küsin karvik, et kui teie jalutamas käite siis mitme koeraga ja suurtemate koertega jah?
Sellepärast, et see kahtlaste inimeste ja narkomaanide teema paneb ka mind mõnesmõtes muretsema, et noorema koeraga kindlasti ei riskiks minna.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 29 Okt 2012 23:44

:OT: Kui panna koerale selga helkurvest, siis nii mõnigi arvab, et tegemist on narko- või politseikoeraga. Ja kui veel valgusega kaelarihm, siis seda enam. Hoiavad sust ise eemale. :)
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Okt 2012 01:11

Pirita jõeääre maastikukaitseala, mis algab Narva maantee äärest Lasnamäe lõpust? Kus Vabaõhukooli tee on? Ilma koerteta ma seal kolanud ei ole, koertega koos aga ka öösel, ainus rahvas, keda aastate vältel kohtasin, olid grillijad, seksijad, metallidetektoriga aardekütid, kalamehed ja teised koeraomanikud. Mõni üksik jalutaja sekka. Mul olid siis shar pei ja kesk-aasia lambakoer. Samas kuna seal palju koertega jalutajaid ja pea kõik neist lahtisena, tuli intsidente ka ette. Koertevahelisi siis peamiselt. Ühtegi narkarit ma ei kohanud, nende tegevuse jälgi vahel küll. Nüüd on muidugi aastad möödas, võibolla viitsivad nad seal ka juba käia.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Okt 2012 02:49

Kui on kahtlus allergiatele, siis jah, analüüsid peaks kindlasti ära tegema. Samas võin mina oma sõbranna ja kasvandiku omaniku kogemusest öelda, et kui tema abikaasal oli 6 aastat tagasi - ene koera majjatulekut - koera-alleriga näit nn.laes, siis tänaseks (ok, s.t. kuu aega tagasi), oli se näit 0.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 10:37

Jah karvik, see sama koht. Ilmselt nad käivad nüüd seal rohkem jah. Eelmine aasta käisin näiteks üksi kalal, siis nägin päris palju selliseid kahtlaseid ringi liikumas, aga siis vb ei juletud lähedale tulla, kuna mul oli ikkagi nuga ja teised varustused kaasas.
Aga praegu julgen ikkagi hoiatada, sest selles piirkonnas ei tegutsenud mitte ainult see üks pätt, vaid oli ka teisi juhtumeid. Aga kes on koos koeraga siis ilmselt ei pea põdema jah... aga ise olen küll nüüd topeltettevaatlik kui sinna üksinda üldse jalutama lähen, vanasti ei osanud arvestada sellega et iga sammu pealt tuleks seljatagust jälgida, aga peale sellist kogemust on asjalood muutunud :D

airepiret

Neid analüüse võtan tõsiselt jah, kahjuks sain allergoloogile alles jaanuari lõpus aja kirja. Kuigi ma pole koerteallergiat väga täheldanud, siis pean ikkagi testid ära tegema, kuna kasside ja teiste loomade vastu on seda esinenud.. ongi nüüd aega põnevaid koerteraamatuid hulgi lugeda ja huvitavate inimeste ja hurdaomanikega suhelda :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 30 Okt 2012 11:14

Sa võid ka kellegi toreda inimese ona whippetiga omale külla kutsuda ja vaadata, kas sul tekib reaktsioon või ei. See on ka variant. :wink: Minu arvates on whippetid väga sobivad just korteris pidamiseks ja võrreldes paljude teiste hurdatõugudega on nad väga inimesele orienteeritud.

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 13:15

Just! Ise mõtlesin ka selle peale enne. Eks ma uurin, kui keegi kuskil nõus on millalgi siis kindlasti, see oleks vist üks parim variant :) Aga et kellegi aega mitte ilmaasjata raisata, siis ootan siiski jaanuaris allergiatestid enne ära, et üldise pildi selgeks saada :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 30 Okt 2012 13:46

Allergiast hullem on üks nakkus, mille tihtipeale koeraga kaasa saad. See on näituste-võistluste nakkus. Sellepärast soovitaksin ikka defektita koera. Lihtsalt tähelepanekud elust enesest :)
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 13:59

ex kirjutas:Allergiast hullem on üks nakkus, mille tihtipeale koeraga kaasa saad. See on näituste-võistluste nakkus. Sellepärast soovitaksin ikka defektita koera. Lihtsalt tähelepanekud elust enesest :)

Selge :)! Olen isegi aru saanud, et mingi hetk on omanikud oma koerte üle väga väga uhked ja sealt ilmselt see asi edasi arenebki ja nakkus edeneb. :D

Muide, kas keegi oskab öelda, mis hinnakanti Whippetite kutsikad praegu jäävad?
Kahjuks internetist leidsin ainult 2-3 a tagust informatsiooni ja sain aru et 500-700 euro tuuri.
Kuidas aga praegu lood on :)?

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 30 Okt 2012 14:32

Ostsin ka aastaid tagasi Whippeti aga see hind ei küündinud kohe kindlasti 500 euroni. Hämmastavad summad ikka, mis suutsid leida :)
Ma kahtlustan, et potensiaalsed näituse koerad võiksid maksta Eestis 500 euri. Mitte väga populaarse, kuid suurepärase tõuna pole ka hinnad väga ulmelised!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 30 Okt 2012 14:46

Ma usun, et hinna pärast pole küll vaja näitusekõlbmatut koera otsida! Tavaliselt on hinnas võimalik saada järeleandmisi.
Kui whippetitest rääkida, siis uuri ka maastikujooksude kohta. See sport on kindlasti proovimist väärt iga whippetiga. :P

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 30 Okt 2012 15:06

Maastikul neid liikumas näha on on suurepärane :)
Üks põhjustest, miks mulle vibu meeldib!

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 30 Okt 2012 15:40

Krooniaja lõpul oli keskmine tõukoer 10 000 krooni, praegu keskmise tõukoera hinda ei julge öelda, aga alla 600 euro on ta vast väheste tõugude puhul. Soomes olid 3 aasta eest whippeti kutsikate hinnad 600-800, tippkennelites 1000 eur. Kuuldavasti küsivad praegu ka mitte-tipud 1000 eur. 500-700 tundub päris mõistlik hind, alla selle on väga hästi saadud (ja ma tean, et vähemalt üks pesakond on ka alla selle müüdud). Aga lõppkokkuvõttes sõltub see müüja ja ostja vahelisest kokkuleppest, ka järelmaksu osas.

Ja kui kutsikaga just posu asju kaasa ei anta, kulub kohe raha ka esmase varustuse peale, mis kokkuvõttes võib ka täitsa summa moodustada. Oleneb, milline pesa ja rihm ja küünetangid ja toidunõud muretseda, eksole.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 16:51

Selge, aitäh!
Loomulikult olen ka ikkagi esimese varustuse ja kõige muuga ka arvestanud, eks algusepoole läheb neid kulutusi korralikult ja samuti ka edaspidi.....

Kui võimsalt teie whippetid muidu söövad :D? Mõnelt hurdainimese sõbralt olen kuulnud.. või noh, päris mitmelt , et nende omad söövad tohutult palju. Rääkides üldse, siis kui võhik küsingi, et mitu korda päevas üldse üks koer keskmiselt sööb? Ning, et kas peab ainult koeratoitu andma või tohib ka vahest talle ka tavatoitu anda (liha,piimatooted vms)?
Tean et küsin seda võibolla vales alafoorumis ja üldse, aga mõtlesin et topin selle kõik ühte postitusse juba ära kui huvi tekkis...
Muidu, tavatoidu kohta küsin üldse sellepärast, et kuna ise olen allergik nagu eelpool mainitud, siis söön väga valitud asju, eriti just näiteks liha puhul, puhas liha. Ehk siis ma ei söödaks koerale sisse ebatervislikke ja rasvaseid asju.

ja Benjamin

PostitusPostitas Segavereline » 30 Okt 2012 17:08

Whippetite osas küll kaasa rääkida ei julge, aga selle koha pealt küll, et peaaegu alati on võimalik kasvatajaga leida mingi variant, et saaksid soetada omale just selle koera, keda sa tahad, ilma et peaks raha pärast muretsema. Hiljutised vestlused paari kasvatajaga on mind nii positiivselt hämmastunud - kõik on valmis vastu tulema ja kokkuleppeid tegema :)

Ja helkurvesti kohapealt, õhtuti-öösiti jalutamas käime, siis oma koeral ka (šnautser siis) helkurvest + punane ja valge ledlamp vilkumas ning üsna mitu korda on tuldud küsima, et kas tegu politseikoeraga, kellega mingi salajane operatsioon käimas. Pean neid tavaliselt kurvastama, et meil siiski tavaline jalutuskäik pooleli, lihtsalt tumedat karva pisike koer ei ole autojuhtidele üldse nähtav ;)
[img:150:15]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img]
Koerad on kõige armsamad olevused, keda tean :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Okt 2012 17:09

Whippet ei ole ju suur koer, kuidas ta saab kohutavalt palju süüa? Täiskasvanud koerad söövad tavaliselt kaks korda päevas, mõned annavad ka ühe korra (eks sõltub ka tõust, koera vanusest, suurusest jne). Mina annan ühe korra (kesk-aasia lambakoer) ja koguseliselt ca 500 grammi toorest päevas (kuivtoiduga söötes sai ca 200 grammi päevas) ning sellest piisab talle nii palju, et isegi pekk on seljas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 30 Okt 2012 17:17

Osad koeraomanikud, kasvatajad toidavadki omi koeri toortoiduga (erinevad lihatooted siis jm)..Et ei ole see mingi reegel, et ainult krõbinaid peab koer sööma..Üldiselt on vist ikkagi 1-2 toidukorda päevas, aga koerad on erinevad.Mõned söövad vähem, mõned võib olla toidukordade poole pealt rohkem, aga õige portsjon peab olema ikkagi enam vähem teada, mis antakse. Samas võib selline pidev menüü muutmine koera seedimise tuksi keerata (kõht lahti jne..)
Kui tahad koduselt midagi juurde anda, siis hea on näiteks riis kanaga. Meie njuufa on näiteks kutsikast saati harjunud sööma erinevaid puu-ja juurvilju (oad on aga näiteks mitte soovitatavad nii, et selgeks tuleb teha, milliseid puu- ja juurvilju koerad süüa tohivad). Meie oma vintsutas banaani, õua vahest mandariini, porgandeid jne..

Üldiselt on iga koer erinev ja mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele..Kindlasti annab ka kasvataja näpunäiteid kaasa, mida kutsikas on harjunud sööma, kui palju ja mis aegadel;)
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 30 Okt 2012 17:50

karvik kirjutas:Whippet ei ole ju suur koer, kuidas ta saab kohutavalt palju süüa? ... Mina annan ühe korra (kesk-aasia lambakoer) ja koguseliselt ca 500 grammi toorest päevas (kuivtoiduga söötes sai ca 200 grammi päevas) ning sellest piisab talle nii palju, et isegi pekk on seljas.
Tegelikult, võib süüa küll. Minu poisid sõid suvel ca 400 gr kana päevas ja olid kenas vormis. Tuli meile Bean, ja sama portsuga jäi väga kiiresti kõhnaks - sest ta on aastane uljaspea, kes jookseb kolm korda rohkem, eriti kuna ta on harjunud koos greyhoundiga jooksma. Talle võib päevas ka 800 gr kana anda ja ta ei lähe paksuks. (Enamasti sööb ta kodutoitu üldse, vahel ka krõbuskeid.) Teistel poistel pean ma toidukogust reguleerima vastavalt sellele, kui palju me jalutamas käime. (Arutasime seda kunagi jooksudel Jaanikaga, kelle whippetid olid 12 kilo ja kiitsakad - et mismoodi mul õnnestub üldse paks whippet saada, tema võib sööta palju tahab ja mida tahab, no ei lähe paksuks; tema koerad olid kahtlemata paremas vormis ja paremad jooksjad.)

Üldiselt on nii, et alla 2-aastast whippetit on väga raske paksuks sööta, sest ta liigub nii palju. Peale seda on see juba võimalikum, aga kuna karv on nii sile, siis saab koera pealt vaadates reguleerida, kas on vaja rohkem või vähem anda. Söövad palju antakse, aga vorm oleneb liikumisest. Ka paksud poisid piiravad mul laua all, kui vanaema sööb, sest siis võib laualt palukesi pudeneda. Ja vanemad koerad on tihti valmis omaniku mugavusele vastu tulema ja rohkem diivanil magama ja vähem jalutama - langeb nii vorm kui vajalik toidukogus.

Koertele on teatavas koguses rasva täitsa vajalik, eriti kui me räägime füüsiliselt aktiivsetest koertest. See on tõesti täiesti eraldi teema, kuidas peaks toitma sportkoera või sprintkoera, kes võistleb, aga kodukoera puhul vaatad lihtsalt selle järgi, et kerge liivakella kuju võiks säilida ja ribid ei pea olema kergesti loendatavad. Kuna jalad on nii kondised, siis inimesed ümberringi nagunii ütlevad, et sul on nälginud koer - isegi paksu hurda kohta.

Ja whippetite puhul loeb ka see, kui suur su koer on - standardi alumise otsa koeri on oluliselt vähem kui standardi ülemise otsa ja ülemõõdulisi koeri. Kutsikale tuleb ports arvutada oletatava täiskasvanukaalu järgi ja see kõigub (mulle teada olevate Eesti koerte näitel) 11 ja 18 kilo vahel. Siis ongi nii, et kästakse sul oma koera vaadata ja selle põhjal otsustada.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Okt 2012 18:06

Minu jaoks väga palju söömine on ikka üle kilo päevas (või sinna kanti), seda pidasin silmas. Minu koeral aga ainevahetus seisab üldse, tema pakseneb ka toidu vaatamisest.

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 20:29

Kui ise olen pühendunud ja veedan koeraga koos palju aega, kas võib ikkagi tekkida , et ta on üksinda kurb? Niiöelda ilma teise koerata.
Sest nagu ma sain aru, kõikidel on siin rohkem kui 1 koer.... kas on võimalik ka ühe whippetiga hakkama saada ?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Okt 2012 20:35

Kõik oleneb sellest, kuidas koerad omavahel klapivad. On nii suurimaid sõpru kui ka suurimaid vaenlasi. Kui mul vanem koer ära suri ja noorem jäi esimest korda elus üksinda, siis ma mõtlesin küll, et mis nüüd saab, aga midagi ei saanud - vähem stressi, sest kõik tähelepanu on nüüd temal ja ei mingit konkureerimist. Kui hoida seda liini, et hoolikalt jälgida, et koer hetkekski üksi ei jääks, kasvab temast kardetavasti mingi probleemne üksindusahistusega tegelane. Ja lõppeks - koerad ju kodus olles enamjaolt ikka magavad. Täiskasvanuna vähemalt, kutsikaiga on õnneks ajutine :D

PostitusPostitas Antsuus » 30 Okt 2012 20:38

Jamh, sest mul on ikkagi plaanis üks koer võtta. Ma saan aru et esimesed nädalad pean temaga kogu aeg koos olema, aga varakult võiks siiski harjutada seda, et ta peab natukene üksi olema? Mitte nüüd, et jätan kohe 8hks üksi, kutsikas vist nii pikka aega ei kannatagi.. aga mingid paaritunnised ajad küll.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas laura&elly » 30 Okt 2012 20:45

Mina võin julgelt öelda, et ühe Whippetiga on väga kerge hakkama saada. Ei pea teist koera kõrval olema, sest tema jaoks on ikkagi oluline kontakt inimesega.
Minu Whippet Elly oli neli aastat ainuke koer, kuni otsustasime teise võtta :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tiinatints » 31 Okt 2012 12:55

Minul on üksik vibu kodus, kui nii võib ütelda, sest tegelikult on tal oma isiklik kass, keda vastavalt vajadusele kiusata (loe: nelja käpaga otsa hüpata) või magamise ajal kaisutada :wink: .
Meie koer kipub talveperioodil veidi paksuks minema ja suvel tõmbab jälle tagasi. Põhjus tegelikult lihtne - nädala sees ei jõua piisavalt koeraga jalutama ja ise ta ennast vabatahtlikult ei liiguta. Kontrollin toidukogust, kuigi see on raske, sest koer tõmbab oma olematud põsed veel rohkem lohku ja vaatab näljase näoga otsa. Kuivtoitu sööb pika mokaga, nn inimesetoitu on aga alati valmis varastama, viimane saavutus oli 5 minutiga kõrgelt köögikapilt vinnutatud lambakintsu tuuri panemine...
Üldiselt on hurt ikka tõesti ideaalne nn laisa inimese koer - kui nädala sees iga päev jalutama ei jõua, ei juhtu sellest midagi (peale isiklike südametunnistuse piinade), koer ohkab ja magab edasi, ei näri läbi põranda ega söö igavusest jalatseid vms. Lastega leebe ja kannatlik, meil on ta paljude arglike naabrilaste jaoks olnud nagu teraapiakoer, kes harjutab lapsi koertega ja hirm kaob imeväel :)

PostitusPostitas Antsuus » 31 Okt 2012 14:53

Aitäh hea vastukaja eest :)! Mul on seda kõike väga hea meel lugeda ja olen oma tõuvalikus järjest rohkem kindel!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 31 Okt 2012 16:21

Mina hakkasin aga natuke teise asja peale mõtlema. Kui ema töötab stujardessina, siis kas ta mitut päeva järjest ei ole kodust ära? Küsin, sest koer elab keskmisel 10 aastat, 10 aastat on aga noore inimese jaoks aeg, mil elus võib VÄGA palju muutusi olla ehk et ühel hetkel ei saagi enam koera jaoks aega ega kohta olema. Teil peab olema teda võttes varuvariant, mis temast saab juhul kui ... Ma ei tea, kui vana sa oled, kuid kool, töö, karjäär, armumine, pere loomine, see kõik võib su viia elama teab millisesse linna ja ei pruugi jätta mingil hetkel aega endagi jaoks. Mõtle selle peale kindlasti ka.

PostitusPostitas Antsuus » 31 Okt 2012 17:30

Muidugi olen ka kõige selle peale mõelnud. Armumine on juba ammu ära olnud :D ja arvatavasti kolin 2-3 aasta pärast tüdrukuga kokku elama, koera võtan endaga kaasa ning arvatavasti võtame siis veel kahepeale ka veel teise koera (temal on endal koer olnud).
Varuvariandid on ka siiski olemas jah, kuna tööasjus muutub palju asju emaga seoses, siis sellist olukorda tal väga enam pole kus ta on mitut päeva ära + kuna vanust on ka juba piisavalt, siis ega ka pensipõlv kaugel pole ja siis on ju aega nagu muda.
Mina käisin ka enne tööl ja oleksin ikkagi kooli+töö kõrvalt aega koera jaoks leinud, kuna suur seltskonna inimene ma pole ja väljas üritustel väga ei käi. Noh, mängin küll muusikariistu ja vahest on pubimängud või mõned muud üritused (suvel rohkem) , aga neid pole nii palju, et tohutult seda koeraaega mult ära võtaks.
Hetkel olen 20 aastane ja käin ainult koolis, töölt tulin muidu enne sellepärast ära, et ei võimaldatud piisavalt optimaalseid töötunde, et saaks kooliga kooskõlastada, aga niivõrd pikki päevi ma ei hakka nagunii ära olema, et koer üksi jäeks, ma olen kõige peale siiski väga hoolikalt mõelnud ning mõtlen ja uurin ka edaspidi.
Pealegi on olemas häid tuttavaid ja sõpru, kes saavad mind hea meelega tihti välja aidata, et juhul kui tulevad need pikemad päevad, kus koer võibolla peab kauem kodus olema, siis on ikkagi selle eest hoolitsetud, et ta välja saaks!
Mainin, et praegu on mul just õige aeg, et 2-3 aastat saaksin rahulikult noore koeraga aega veeta, kuni ta maha rahuneb, sest käin sellises koolis, kus ma ei ole väga pikki päevi ära ja tihtipeale on õppetöö ja iseseisev töö siiski kodune. Aga jah kokkuvõtteks, ma tõesti arvestan kõigega ja sellepärast olengi endale varunud aja, et enne eeltööd teha ja uurida, et ma valesid otsuseid ei teeks...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 31 Okt 2012 17:36

Selge, ma arvasin, et sa äkki noorem. Selle pärast ei ole vaja küll muretseda, et koer peab mingi aja üksi kodus olema, suurem osa inimesi käib ju tööl ja koerad pikad päevad omaette (magamas).

PostitusPostitas Antsuus » 31 Okt 2012 17:43

Jah :), ma praegu mõtlesin lihtsalt seda, et kui tegu on veel kutsika ja noore koeraga, et siis saaksin temaga palju aega veeta.
Muidu kõige rohkem ma kaalun ilmselt praegu seda, et tegelikult ma tahaksin ja oleks mõistlikum koera võtta siis, kui ma oma neiuga juba koos elan ja olen niiöelda ühel eluetapil kahe jalaga maandunud. Sest ausalt öeldes tahan ma oma tüdrukuga igaljuhul koos rohkem võtta koera, kui oma emaga, seega kaalun ka seda varianti, et pigem olen kannatlik, pühendud mõnda aega rohkem koolile,tööle ja siis edaspidi kui olen oma ''eluetapi'' alguses, siis vaatan edasi.
Teine variant on muidugi see, et kuna ema jääks mingist hetkest nagunii koduseks, siis võib ka temale koer jääda. Aga see tundub ulmeline variant, sest arvatavasti kiinduksime me mõlemad nii ära, et lõpuks oleks tüli, kellele koer jääb.

Ma tean, et paljud ei võta seda juttu võibolla tõsiselt ja naeravad selle peale, aga mul oli mõned aastad tagasi hamster. See, et ta väike loom on ja paljud peavad teda lolliks või mis iganes, ei pea kohe üldse paika. Tema jaoks pidi samamoodi pühenduma ja hoolt kandma, et ta rahul oleks ja head elu elaks. Uskuge või mitte, aga isegi hamster oli mul lõpuks nii dresseeritud, et ta tuli kutsumise peale kohale ja tegi häda nendes kohtades, kus ta võis. Seega mingisugune loomapidamise kogemus on mul olemas, ma tean et koeraga on see kindlasti palju suurem ja vastutusrikkam, aga ma tean mis mind ootab!

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 02 Nov 2012 10:17

Sa muretsed probleemi pärast, mis pole veel tekkinud. :) Aga sul on lahendus probleemile, millele sa pole veel mõelnud. Ema juurde saaksid sa koera jätta hoiule alati, kui tahad kuskile reisida või oled külmetushaige, saad paluda koera jalutada, kui kiire aeg. See on suur asi, kui on inimene ja koht, mis on koerale tuttavad. :)

Mitu whippetit on enamikul mitte kuna koerad nõuaks, vaid kuna koerad võimaldavad. Kõik tõud ei lepi samasoolise kaaslasega naljalt, või vähemalt mitte oma tõust (kaks kõva kivi). Jah, muidugi on noorest peast tore koos mängida jne, neil on selge arusaam, et see on meie kari (ja koos võime teistele pasunasse anda, kui sõna julgevad võtta) ja tegelikult võõrad koerad väga ei huvitagi, jne. Aga väga paljud on siiski ainsad koerad ja ei saa öelda, et seepärast õnnetud oleks. Sul on lihtsalt võimalus võtta teine veel, ilma et peaksid väga muretsema selle pärast, kuidas nad läbi hakkavad saama.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

PostitusPostitas Antsuus » 09 Nov 2012 19:40

Olen paralleelselt whippetite kõrvalt suurelt ka bulldoge uurinud ja mõlemad tunduvad nagu ideaalsed korterikoerad olevat, vahest bulldogid võibolla isegi paremad, sest neil ei ole vist seda hirmsat jooksmise vajadust.
On siin ehk keegi, kellel on nii whippet kui ka mõni bulldog ?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 09 Nov 2012 21:16

Milliseid bulldogide hulgas? Prantslaseid, inglaseid, ameeriklasi (jne.)? Noh nii palju, kui kahe esimesega kokku olen puutunud (pole just väga palju), siis peab kannatama norskamist ja kõhutuult ning võib esineda ka veidike rohkem terviseprobleeme.Kolmandast ei tea midagi...Aga siin on neid bulldogide omanikke/kasvatajaid küll, kes teavad paremini..
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

PostitusPostitas Antsuus » 10 Nov 2012 12:07

Inglasi pidasin silmas. Uurisin nende kohta rohkem edasi ja isiklikult ikka whippetid sümpatiseeruvad rohkem, jään ikka sinna pärusmaale :)

PostitusPostitas janca » 12 Nov 2012 13:57

Kusjuures, ma pole üldse kindel, et bulldog vähem energiline oleks... seda sellest mõttes, et whippet tavaliselt teeb oma tuurid ära ja siis magab ülejäänud 23 h :irw: Kuna talviti on whippetitel väljas külm, siis minu whippetid on siis nö talveunes, suts 5 minutiks õue ja tagasi. Ja kui whippet mõni päev/nädal lahtiselt joosta ei saa, siis ega ta siis korterit üldjuhul maha ei lammuta, eriti kui räägid, et Sulle meeldib pikalt jalutada ja joosta. Aastatega lähevad nad rahulikumaks ka.

Elan praegu Taanis ja siis kui vahel vanemad helistavad ja küsivad, kuidas koeral läheb, siis tavaliselt on vastuseks "magab".

Kennel Uueveski
Kasutaja avatar

PostitusPostitas iris » 12 Nov 2012 14:33

Buldog on võimeline väga palju lammutama :irw: Lausa korterit oma maitse järgi ümber dekoreerima, kui igav hakkab.
See jutt, et buldog on hea rahulik koer, hakkab kehtima pärast päris mitut eluaastat (mõnel juhul ei hakkagi kehtima). Esimesed aastad võivad ikka päris tormilised olla :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristi » 20 Nov 2012 11:59

Mul on basenji ja mops, samamoodi erinevad nagu whippet ja buldog. Inimesed jagunevad enamasti kahte äärmusesse, kellele meeldib üks ja kellele teine. Vaata mõlemad kaalutavad tõud mõne kasvataja juures üle ja võta endale aega otsustamiseks. Iseloomud, nupukus, kiirus, külmataluvus jne nii erinevad.

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline