Maastikujooksuvõistlused 12-13.05.2012

- aristokraatsed jahimehed
Kasutaja avatar

Maastikujooksuvõistlused 12-13.05.2012

PostitusPostitas liinav » 26 Mär 2012 16:19

Suvi läheneb hirmsa hooga.
Hooaja esimesed maastikujooksud toimuvad 12-13.05.2012, Harjumaal.
Registreerumine on avatud, ning kestab kuni 27.04.2012, lisainfo ja tingimused EHL kodulehelt.

Kõik uued ja vanad huvilised, olete teretulnud!

Püüame meie ainsa "jänesemehe" graafiku järgi paika panna ka harjutusjooksude ajad, ning nendest varakult teada anda. Eks kõik oleneb väga palju ka ilmast ja põllu olukorrast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 26 Mär 2012 16:26

Ehk Liina ei pahanda, aga lisaksin info, mis mõnele 10. rühma koera omanikule võib olla kasulik teada: 12. mail toimub ka jahikoerte erinäitus, kuhu on sellel korral oodatud ka kõik 10. rühma hurdad. Eraldi TP valitakse ka kasutusklassi koerte hulgast, samuti on neile eraldi lõppvõistlus :).
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 26 Mär 2012 20:25

Aitäh, Maris- see info on kindlasti abiks!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 27 Mär 2012 12:37

Kurb, et üritusi niimoodi samale ajale sätitakse. Omi kalenderplaane tehes ajame alati järge näituste kalenderplaanis, püüdes vältida kokkulangevusi. Jahikoerte näituse puhul aga oleks võidud ju varem reklaamida, et sel aastal on olulised muudatused näitusele oodatud tõugude nimistus, sest siiani hurdad sinna eriti oodatud pole olnud ( erandiga borzoidele ). Loodetavasti saame siis end jagatud kahe paralleelse ürituse vahel.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tuulelaul » 31 Mär 2012 21:42

Sattusin täna Sauele ja juhust kasutades astusin läbi meie hurdajooksu-põldudelt. Ja oh üllatust - lautade kõrval olev põld on juba kuiv! Vähemalt selline mulje jäi, kui jalutasin teelt umbes poolde põldu. Päris tagumises-alumises metsapoolses osas ei käinud, kuid silmnähtavaid lompe seal kindlasti enam ei ole. Tundub täiesti joostav! :angel:
Oeh, tahaks juba põllule... Harjutusjookse???

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 31 Mär 2012 22:53

AnneN kirjutas:Kurb, et üritusi niimoodi samale ajale sätitakse. Omi kalenderplaane tehes ajame alati järge näituste kalenderplaanis, püüdes vältida kokkulangevusi. Jahikoerte näituse puhul aga oleks võidud ju varem reklaamida, et sel aastal on olulised muudatused näitusele oodatud tõugude nimistus, sest siiani hurdad sinna eriti oodatud pole olnud ( erandiga borzoidele ). Loodetavasti saame siis end jagatud kahe paralleelse ürituse vahel.

Minu mäletamist mööda võttis üks juhatuse liige endale südameasjaks tegeleda justnimelt sellise kalenderplaani koostamisega, kus oleksid märgitud absoluutselt kõik üritused/võistlused/tegevused/koolitused jms. MIs iseenesest peaks olema tõesti olemas - selline kalenderplaan, ajavaruga mitu aastat ette, sest nii näitusi kui ka muid üritusi ju planeeritakse ja kinitatakse mitmeid aastaid ette.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

Maastikujooksud

PostitusPostitas hella » 01 Apr 2012 23:05

Ei näe probleemi :? No minule ja minu penile täitsa saobilik :) Esimesel päeval lähen näitusele ja teisel võistlusele. Aastatega juba järele proovitud ,et borzoi ei viitsigi kaks päeva jutti põllul tuusti taga ajada. Hea on ka see ,et näitus enne ja võistlus teisel päeval , kuna võistlusel võib ette tulla vigastusi ja siis oleks näitus rikutud :( .
Meil ka pool suurt põldu kuiv :) :!:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 02 Apr 2012 12:37

Raimond tegeleb juba hoolega uue hooaja ettevalmistamisega.
Aga nagu tänagi õue vaadates võib näha:oli juba kena kuivemapoolsem ,nüüd jällegi lumi maas.
Selge on see ,et enne uue hooaja algust tuleb teha harjutusjooksud.Õnneks on veel aega,aga nagu juba ütlesin:asjaga tegeletakse :)
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hella » 03 Apr 2012 17:57

Tänud ,,põllujänes" Raimondile :) . Noored ,, kitsed " juba kodus ootavad - sabad sirged :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Anna Aava » 07 Apr 2012 12:14

Kasutan ka teemat ära ja küsin: ega ei leidu inimest, kes saaks mind, koera ja last 12. mail sealt põllult Tartusse tagasi tuua?

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 15 Apr 2012 11:41

Anna, võibolla saan sulle hoopis öömaja pakkuda, kui tahaksid ka teisel päeval osa võtta?

Mul on kavas ka sel aastal panna välja mitte-ametlikud auhinnad iga võistluspäeva parimale whippetile (mõlema suurusklassi peale kokku) ja lisaks itaalia väikehurdale (samuti mõlema suurusklassi peale kokku). Väikesed auhinnad tulevad ka tiitlivõitjatele ning hakkan pidama arvestust hooaja parima tiitlile kandideerijate kohta. Arvesse lähevad ka välisvõistlejad.

Lisaks whippetitele: hooaja parim debütant! Meil peaks päris mitu noort sel hooajal alustama. :) See auhind on ainult Eesti koertele.

Kui EHL või mõni kennel ei pane välja auhinda Eesti Meistrivõistluste parimale Eesti koerale, siis saab ta minu poolt väikese kingi.

Eelmisel aastal auhindu saanud võivad nüüd kasutada võimalust ja anda tagasisidet, mis meeldis, mis võiks paremini olla või olemata olla.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 15 Apr 2012 22:36

Auhindu võib loomulikult igaüks välja panna. Mina lihtsalt mõtlen, et vaesed õigemõõduliste whipetite ja italiaanode omanikd - teil ilmselt tuleks mõtetes kohe suu Liisa auhindadest puhtaks pühkida, sest endast tüki maad suurematega auhinnasõda pidada on päris raske. Ega siis asjata neid tõuge kahte erinevasse võistlusklassi pandud pole.
Sama lugu on edetabelitega. Oleme pikka aega arutanud, kuidas seda teha, et asi kõigi suhtes õiglane oleks. Tõud on väga erinevad, koerte arvud tõuti on erinevad jne.jne. alati jääb veel mingi AGA kui .....Paljas punktisumma - ilmselgelt ei ole see mis peaks ja mille põhjal öelda, et see oli meie ''aasta parim jooksja''
Niipalju, kui mina mäletan, ei ole osalejad kunagi ilma auhindadeta jäänud. Ilmselt pole see aasta ka erand. Täpsema info auhindade kohta saad kindlasti organisaatoritelt, kui neilt seda küsid. Iseasi muidugi, kas auhinnad peaksid olema jututoas üles loetletud - no mingi üllatusmoment võiks ju ikka olla ?!
hurt ei ole "blondiin"

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 15 Apr 2012 23:03

Hooaja parima edetabelis hakkab lugema nii see, kui mitmel jooksul koer käis kui see, kui palju punkte seal jooksis. Jah, eelmine aasta oli ka hetk, kus kolmel koeral olid võrdsed shansid ja lõpuks tuli kahe vahel kaaluda. Aga hea, kui on neid, kelle vahel valida, sest häid tulemusi palju. :)

Kui ülemõõdulised see hooaeg tõesti kõik võidud võtavad, siis järgmine aasta on mõõdulistel eraldi auhinnad. :) Või noh, vaatame, kui paarid jooksud juba olnud on, kui asi on nii drastiline, siis korraldajad pole kindlasti vastu, kui mõõdulistele eraldi midagi tuleb. :)
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 16 Apr 2012 00:00

AnneN kirjutas: Oleme pikka aega arutanud, kuidas seda teha, et asi kõigi suhtes õiglane oleks.

oo
milline tore uudis, ootan kohe suure huviga, oo oo

:roll:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Apr 2012 11:14

Al Khabara kirjutas:
AnneN kirjutas: Oleme pikka aega arutanud, kuidas seda teha, et asi kõigi suhtes õiglane oleks.

oo
milline tore uudis, ootan kohe suure huviga, oo oo

:roll:

Noo, mis sa niisama ootad? Aita parem kaasa mõelda, et kõik aspektid arvesse saaksid võetud. Mitu pead ja erinevat nägemust on alati kasuks.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 16 Apr 2012 22:55

Ootaja aeg on pikk - et mille kohta see abipalve, kas punktide andmise või punktide lugemise kohta?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 00:17

No eks ikka selle kohta mida sa ootad. Punktide andmise reeglite koha pealt oleks ehk rohkem abi tarvis. Kokku lugemine, kui punktid paigas, ei ole ju enam keeruline.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 00:49

No minu postituses oli ju selgelt näha mida suure huviga ootama jäin, mis see järgmised ca 20 aastat ikka ära oodata ei ole, eriti huvitav ongi oodata uudseid enneolematuid asju nagu:
AnneN kirjutas, et
Oleme pikka aega arutanud, kuidas seda teha, et asi kõigi suhtes õiglane oleks.

:D

Mis puudutab aga abipalvet punktide andmise reeglite koha pealt siis selles osas võin abiks olla küll: näiteks soovitan mitte ilmaasjata raisata aega ideede pakkumise peale vaid pöörduda kohe otse alljärgnevate isikute poole:
AnneN kirjutas:
sest õigeid ja põhjendatud vastuseid oskavad anda ikka need, kes seda õppinud on ning aastaid sellega tegelenud - eelkõige Katrin, Iren ja Anne.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 00:56

maris kirjutas:Ehk Liina ei pahanda, aga lisaksin info, mis mõnele 10. rühma koera omanikule võib olla kasulik teada: 12. mail toimub ka jahikoerte erinäitus, kuhu on sellel korral oodatud ka kõik 10. rühma hurdad. Eraldi TP valitakse ka kasutusklassi koerte hulgast, samuti on neile eraldi lõppvõistlus :).

Oi suur tänu Maris, näe polekski muidu osanud märgata,
Väga tore et hurdad ka osaleda saavad, afgaanide jaoks on see ju ainus valikuvariant sel nädalavahetusel :idea:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 17 Apr 2012 10:11

Võta rahulikult, Monica. Võib-olla tõesti, et nõelamine meeldib mesilasele, aga me kõik teame kuidas see temale lõpeb :irw: :irw: :irw: - tervis ikka ennekõike !
Ettepanekud on endiselt teretulnud, võid need otse Katrinile saata. Mis aga põllul toimuvasse jooksu puutub, siis pean meid kolme endiselt kõige kogenumateks, mis muidugi ei takista kedagi end ise ettepoole paigutamast.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 10:19

Minu horoskoobimärk ei ole mesilane, vaid skorpion :twisted:

Ettepanekuid siiski saatma ei hakka. Kolm Tarka panevad oma pead kõvasti kokku
Ja seda ei ole küll vaja karta et meie afgaanid äkki ennast teie põllule paigutama tuleksime ei ette ega taha, meil on nüüd oma suur uus põld eritasapinnalise maastikuga ootamas.
:wink:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 10:38

Al Khabara kirjutas:
maris kirjutas:Ehk Liina ei pahanda, aga lisaksin info, mis mõnele 10. rühma koera omanikule võib olla kasulik teada: 12. mail toimub ka jahikoerte erinäitus, kuhu on sellel korral oodatud ka kõik 10. rühma hurdad. Eraldi TP valitakse ka kasutusklassi koerte hulgast, samuti on neile eraldi lõppvõistlus :).

Väga tore et hurdad ka osaleda saavad, afgaanide jaoks on see ju ainus valikuvariant sel nädalavahetusel :idea:
Sa tahad öelda sellega mida? Et afgaanid ei ole oodatud jooksuvõistlusele?
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 11:03

Olgu ootaja aeg pikk ja rõõmus 8)
Aga jah, ma olen veendunud et afgaanid ei saa Eestis maastikujookusvõistlusi harrastada.
Korraldaja enda afgaanid saavad ju ikka, nii et milles mure?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 11:26

Al Khabara kirjutas:Aga jah, ma olen veendunud et afgaanid ei saa Eestis maastikujookusvõistlusi harrastada.
Igal inimesel on õigus oma arvamusele. Olles nüüd aastate jooksul sinu arvamusi kuulnud rohkem kui ühel korral ja mitte ainult maastikujooksuvõistluste kohta, siis ma ei imesta enam millegi üle...
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 11:35

See on täiesti arusaadav, Kolmel Targal ju erinev peakuju, kui Sinu enda kunagi kasutatud väljendust kasutada ja ma tagasihoidlikult jätakski oma arvamuse väljendamata sest Kolm Tarka teavad ju ise ka vastust, milles peitub näiteks üks põhjustest miks Eesti afgaane jooksma ei tooda? :
AnneN kirjutas: /.../koerte arvud tõuti on erinevad jne.jne. alati jääb veel mingi AGA kui .....Paljas punktisumma - ilmselgelt ei ole see mis peaks ja mille põhjal öelda, et see oli meie /.../ parim jooksja''

:twisted:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 11:51

Al Khabara kirjutas: ma tagasihoidlikult jätakski oma arvamuse väljendamata sest Kolm Tarka teavad ju ise ka vastust, milles peitub näiteks üks põhjustest miks Eesti afgaane jooksma ei tooda? :
AnneN kirjutas: /.../koerte arvud tõuti on erinevad jne.jne. alati jääb veel mingi AGA kui .....Paljas punktisumma - ilmselgelt ei ole see mis peaks ja mille põhjal öelda, et see oli meie /.../ parim jooksja''

:twisted:
Njah, see on see asi kui teemat ei valda, aga kirjutada kangesti tahaks. Venelastel on hea väljend: slõshet zvon, no ne znajet otkuda on...

Ma küll ei usu, et sa mõistad, aga ma kirjutan teema veel kord lahti. No ehk näkkab seekord :angel:

See, et teha kõiki jooksvaid tõuge hõlmav edetabel paljalt võistlustel saadud punktide põhjal, ei ole objektiivne, kuna tõugude jooksustiilid, innukus jne on erinevad. Iiri hundikoerte hasart ja edukalt sooritatud võistlusjooksude arv ei ole võrreldav näiteks whippetite poolt joostud tulemustega.
Edetabeleid saaks teha tõugude siseselt kus jooksustiil ja "peakuju" sarnased.

Kuidas nüüd edetabelite tegemine või mittetegemine on seotud sellega kas Eesti afgaane jooksma tuuakse või ei, jääb mulle mõistatuseks. Ilmselt peaks selle taipamiseks olema rohkem sinna sinu masti mõttemaailmaga.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 12:13

Näed, ilmaasjata küsisite abi punktide arvestamise süsteemi kohalt - tõugudesisene edetabel afgaanide osalt ju ei vaja mingit keerulist süsteemi, mis punktisüsteemi seal teie oma kenneli afgaanidele ikka vaja on, või miks peaks teised teile selle väljatöötamisel abi pakkuma :o :irw:

Kuidas nüüd edetabelite tegemine või mittetegemine on seotud sellega kas Eesti afgaane jooksma tuuakse või ei, jääb mulle mõistatuseks. Ilmselt peaks selle taipamiseks olema rohkem sinna sinu masti mõttemaailmaga.

Selles et mõni peakuju nii vähetaiplik on , ei saa ma kahjuks abi anda.

Oli ju kena siin end teiega vesteldes natuke lõbustada :D :D :D
Aga teema pealkiri on tõesti Maastikujooksuvõistlused ja afgaanide osalemise teemal rääkimine seega Off topic siin teemas ning sobiks pigem sinna võsavõistluste teemasse, või kuidas?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 12:41

Al Khabara kirjutas:Näed, ilmaasjata küsisite abi :irw:

Selles et mõni peakuju nii vähetaiplik on , ei saa ma kahjuks abi anda.

Oli ju kena siin end teiega vesteldes natuke lõbustada :D :D :D
Aga teema pealkiri on tõesti Maastikujooksuvõistlused ja afgaanide osalemise teemal rääkimine seega Off topic siin teemas ning sobiks pigem sinna võsavõistluste teemasse, või kuidas?
Jah, naljategemises oled sa kõva käpp. Me ikka juba kaua aega naerame. Naer on tervisele väga kasulik, hoiab tuju hea ja meele rahuliku.

Mis nüüd peakujude taiplikkuse puutub, siis ega jälitusmaania ei ole nutikuse näitaja. Või ebakindlus oma koerte sooritusvõime kohta ei tee inimest taiplikuks. See lihtsalt on nagu on...

Kui sa nüüd võtad sõna kõigi Eesti afgaanide teemal, siis ma ei tea kas teed ikka väga targasti. Sul on üks kennel. Räägid ehk ikka enda kennelnime kandvate koerte eest. See, et sa neid tahad võsavõistlustel jooksutada on sinu valik. Sellega meie sind aidata ei saa. Meie võistlused on ametlikud :angel:

Aga nagu sa ennst mainisid, siis sul on nüüd varsti oma uus põld, eritasapinnaline isegi. Seal ju ruumi joosta ehk on. Saad äkki võistlusigi korraldada. Enda valitud kohtunikega ja enda koertele.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 17 Apr 2012 13:14

Lohelend kirjutas:Jah, naljategemises oled sa kõva käpp. Me ikka juba kaua aega naerame. Naer on tervisele väga kasulik, hoiab tuju hea ja meele rahuliku.

Näedsa, siis on ju kõikidel lõbus ja võiks lausa jätkata äkki ka ilma naljata?

Lohelend kirjutas:Mis nüüd peakujude taiplikkuse puutub, siis ega jälitusmaania ei ole nutikuse näitaja. Või ebakindlus oma koerte sooritusvõime kohta ei tee inimest taiplikuks. See lihtsalt on nagu on...

Aaa, et see on teil põhjuseks miks need võistlused teil on nagu on.
Luban et ei hakka rohkem teie peakujudele viitama.

Lohelend kirjutas:Kui sa nüüd võtad sõna kõigi Eesti afgaanide teemal, siis ma ei tea kas teed ikka väga targasti. Sul on üks kennel. Räägid ehk ikka enda kennelnime kandvate koerte eest. See, et sa neid tahad võsavõistlustel jooksutada on sinu valik. Sellega meie sind aidata ei saa. Meie võistlused on ametlikud :angel:

Ei, kohe kindlasti ei võtnud ma sõna 100% kõikide eest. Eelkõige rääkisin ikka enda eest, teistel on vaba voli otsustada ise enda eest.
EHL lehel peaks ka tulemused ju väljas olema, sa tead ilma sinna vaatamatagi kes otsustanud osaleda kes mitte.

Saad äkki võistlusigi korraldada. Enda valitud kohtunikega ja enda koertele.

Ja põld on meil jah, sest minu koerad tahavad joosta, isegi 14 aastane puusaproteesiga koer ja 13 aastased afgaanid lähevad natuke kangetel jalgadel nii kiiresti kui kerest tuleb kui ma ei takistaks, rääkimata mu viimase pesa pooleteistaastatstest kes oma lühikese elu jooksul on jõudnud juba hiire- linnu- ja jänesejahti pidada. Mul pole mingit vajadust kellegile nende omadusi tõestada, ma püüan lihtsalt neile võimaldada seda mida nad väga armastavad ja meie oma koduaed jääb neile väikeseks ja masina valimine-otsimine on hetkel veel alles käsil.

Võistluseid me kohe kindlasti korraldama ei hakka, see ei oleks võimalikki, kuigi ja Iren Naarits ju soovitas et kui mu koerad serte saada tahaksid siis ma korraldagu ise võistlus omale.
Ja sina nüüd soovitad et kui mu koerad joosta tahavad siis tehku ma ise omale võsavõistlusi. Kas se on sinu isiklik või EHL sesikoht?

Kohtunike kutsumises ei ole kunagi soovinud ega soovi osaleda, jäädes teema pealkirja piiridesse, kasutan siis võimalust küsimiseks, et kas te tõesti soovite et ka teised afgaanikennelid ( sealhulgas ka meie kennel) paneks koerad kirja ja tuleks osalema?
No ma mõtlen et kui registreerimine veel kestab?
Ei, sertist olen nõus loobuma juba eos, sellega poleks muret ( üks kohtunikest oli vist Iren Naarits, vabandan kui eksin, peab järele vaatama).

Nii et oleme teretulnud võistlema (jooksuraamatuga on meil 2 afgaani, noored on alles 15 kuused) kui registreerimine veel avatud ???

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 17 Apr 2012 13:17

Al Khabara kirjutas:Aga jah, ma olen veendunud et afgaanid ei saa Eestis maastikujookusvõistlusi harrastada.
Korraldaja enda afgaanid saavad ju ikka, nii et milles mure?

Kas sa väidad, et mina või minu ema oleme hinnanud endale kuuluvaid või enda kasvatatud koeri? Kui ei, kas siis seda, et põllul olevad 2 või kolm kohtunikku (kelledest alati vähemalt 1 on Soome Kennelliidu poolt atesteeritud ja Soomes suure praktikaga kohtunik; sellel korral kaks Soome Kennelliidu peakohtuniku kvalifikatsiooniga kohtunikku) on ebakompetentsed ja/või ei ole objektiivsed? Või ei saa nad osaleda kuna neil puudub selleks füüsiline ettevalmistus või anatoomilised ja iseloomulised erinevused (näiteks teiste koerte suhtes agressiivsed, puuduv instinkt või muud)? Ei sobi neile põllud? Või on sul mingi muu teooria?

Ma ausalt öeldes ei saa üldse aru, millest sa räägid... :hm: aga ehk mul pole lihtsalt nii palju taipu et nendest ümber nurga vihjetest midagi välja lugeda osta.

P.S. võistluste korraldaja on Eesti Hurtade Liit ja korraldajale ei kuulu mitte ühtegi koera, rääkimata afganistaani hurtadest.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 17 Apr 2012 13:24

Al Khabara kirjutas:Võistluseid me kohe kindlasti korraldama ei hakka, see ei oleks võimalikki, kuigi ja Iren Naarits ju soovitas et kui mu koerad serte saada tahaksid siis ma korraldagu ise võistlus omale.

Palun sellele väitele tõestust. Ja ma ei tee nalja. Päris tõsiselt.

Al Khabara kirjutas:Kohtunike kutsumises ei ole kunagi soovinud ega soovi osaleda, jäädes teema pealkirja piiridesse, kasutan siis võimalust küsimiseks, et kas te tõesti soovite et ka teised afgaanikennelid ( sealhulgas ka meie kennel) paneks koerad kirja ja tuleks osalema?

Ei, sertist olen nõus loobuma juba eos, sellega poleks muret ( üks kohtunikest oli vist Iren Naarits, vabandan kui eksin, peab järele vaatama).

Nii et oleme teretulnud võistlema (jooksuraamatuga on meil 2 afgaani, noored on alles 15 kuused) kui registreerimine veel avatud ???

Kas keegi on keelanud sinul või kellegil teisel osaleda Eestis toimuvatel jooksuvõistlustel? Alati on KÕIK olnud teretulnud! Kas mina ei ole kompetentne kohtunik?

Registreerimise info on avaldatud. Infoks ka, afgaane ei hinda mina.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 17 Apr 2012 13:44

Al Khabara kirjutas:
Lohelend kirjutas:Mis nüüd peakujude taiplikkuse puutub, siis ega jälitusmaania ei ole nutikuse näitaja. Või ebakindlus oma koerte sooritusvõime kohta ei tee inimest taiplikuks. See lihtsalt on nagu on...

Aaa, et see on teil põhjuseks miks need võistlused teil on nagu on.
Meil on rahvuslikud ja rahvusvahelised maastikujooksuvõistlused. Väliskohtunikega. Milline osa EHL-i poolt korraldatavatest võistlustest pani sind sellist kommentaari kirjutama?

Al Khabara kirjutas:Aga teema pealkiri on tõesti Maastikujooksuvõistlused ja afgaanide osalemise teemal rääkimine seega Off topic siin teemas ning sobiks pigem sinna võsavõistluste teemasse, või kuidas?
Lohelend kirjutas:Kui sa nüüd võtad sõna kõigi Eesti afgaanide teemal, siis ma ei tea kas teed ikka väga targasti. Sul on üks kennel. Räägid ehk ikka enda kennelnime kandvate koerte eest. See, et sa neid tahad võsavõistlustel jooksutada on sinu valik. Sellega meie sind aidata ei saa. Meie võistlused on ametlikud :angel:

Ei, kohe kindlasti ei võtnud ma sõna 100% kõikide eest. Eelkõige rääkisin ikka enda eest, teistel on vaba voli otsustada ise enda eest.
Tänan selgituse eest. Edaspidi kui enda koertest räägid, oleks selguse mõttes lihtsam kui lisaksid juurde sõna: minu, Al Khabara või muud säärased mille järgi selge on, et vaid enda afgaane silmas pead.

Saad äkki võistlusigi korraldada. Enda valitud kohtunikega ja enda koertele.

Al Khabara kirjutas:Võistluseid me kohe kindlasti korraldama ei hakka, see ei oleks võimalikki,
Miks sa nii arvad. Oled sa ju AFSA eesotsas. Ma ei näe küll takistust miks sa ei võiks võistlusi korraldada.

Al Khabara kirjutas:Ja sina nüüd soovitad et kui mu koerad joosta tahavad siis tehku ma ise omale võsavõistlusi. Kas se on sinu isiklik või EHL sesikoht?
Ei ei, ära oma sõnu minu suhu pane. Jääme ikka selle juurde mida keegi tegelikult ütles, mitte nii et mis kellelegi tundus, et teine ütles."Kui tunduma hakkab, tuleb risti ette lüüa!" - jälle üks hea ütlemine.

Al Khabara kirjutas:kas te tõesti soovite et ka teised afgaanikennelid ( sealhulgas ka meie kennel) paneks koerad kirja ja tuleks osalema?
Osalejatele meil piiranguid pole. Kui on kehtiv jooksuraamat ja koeral tervis korras - kõik on teretulnud.
Al Khabara kirjutas:Ei, sertist olen nõus loobuma juba eos, sellega poleks muret ( üks kohtunikest oli vist Iren Naarits, vabandan kui eksin, peab järele vaatama).
See osa on nüüd jälle segane, aga ma ei saa mitte jätta kasutamata ühte eesti ütlemist laskmata karu naha jagamisest...

Al Khabara kirjutas:Nii et oleme teretulnud võistlema (jooksuraamatuga on meil 2 afgaani, noored on alles 15 kuused) kui registreerimine veel avatud ???
Jah. Mitte kedagi pole ära aetud, keelatud kohale ilmumast või muudmoodi takistusi tehtud. Kõik on teretulnud. Kõik.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Anna Aava » 18 Apr 2012 15:29

chilipi kirjutas:Anna, võibolla saan sulle hoopis öömaja pakkuda, kui tahaksid ka teisel päeval osa võtta?

Chilipi, pean 12. õhtul koju saama, sest mul väike laps ja ma ei taha teda 2 päeva väntsutada põllul :) aga äitäh lahke pakkumise eest! Aga eks me püüame võistelda teine kord.

Kasutaja avatar

Võistluste info

PostitusPostitas liinav » 01 Mai 2012 05:47

Huvilistele infot lähenevate võistluste kohta:

Laupäeval, 12. mail on rahvuslik maastikujooksuvõistlus, eeljooksud algavad kell 11.00.

Pühapäeval, 13. mail on rahvusvaheline võistlus, ning eeljooksud algavad kell 09.00.

Vet.kontroll osalejatele algab 1 h enne võistlust.

Võistlused toimuvad Harjumaal, Sauel asuval heinamaa- täpsem juhend on harjutusjooksude teemasl.

Stardijärjekord ja tõud on järgmised:

Laupäeval, 12.05 kell 11.00
Sloughi 3
Borsoi 2
Saluki 5
Whippet 7
Basenji 8
Itaalia väikehurt 3
Kokku 28 koera

Pühapäeval, 13.05 kell 9.00
Borsoi 6
Sloughi 3
Saluki 6
Whippet 7
Whippet (ülemõõdulised) 2
Basenji 13
Itaalia väikehurt 5
Kokku 42 koera

Kõik huvilised on oodatud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 01 Mai 2012 16:41

а обязательно приезжать к 10 на ветконтроль,если наши собаки побегут только в середине дня? Позже пройти ветконтроль можно?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 01 Mai 2012 18:00

Fortuna - net, pože pridti nelzja. Jesli sobaka NE PROŠLA vet.kontroll DO natšala sorevnovaniji , ego ne razrešajut sorevnovatsja.
Tähelepanu osalejad: vähemalt kolme esimese tõu võistlejad peavad olema kohal vet. kontrolli alguse ajaks - et jõuaks ajaliselt nõuetekohaselt viia läbi loosimine. Puhkusel oleva Liina mõtted on ilmselt hetkel mujal ja see vet. kontrolli osa jäi täpsustamata :)
Kõigil võistlevate koerte omanikel tuleb arvestada sellega, et kõik võistlevad koerad peavad olema võistluste alguseks vet.kontrolli läbinud.
Uued võistlejad - palun jälgige hoolega startide numbreid, sest kuigi neid hõigatakse ka kõva häälega, olete teie ise vastutavad selles et koer on stardis õigel ajal. Koera oodatakse minuti ja kui võistlejat selle aja jooksul välja ei ilmu, läheb start ainult kohal oleva koeraga ja teie võistluspäev on selleks korraks lõppenud.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 01 Mai 2012 18:41

Osalejatele saadetud infos on vet. kontrolli algusaegu täpsustatud, lihtsalt siia ei hakanud seda kopima, kuna see puudutab vaid võistlejaid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 02 Mai 2012 09:02

Хорошо ,спасибо!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 08 Mai 2012 10:35

Edastan info: võistlustel on võimalik kohapeal osta suukorve- erinevaid suuruseid ja mudeleid.
Maksta saab kohapeal sulaharas, hinnad vahemikus 20-40 €.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 09 Mai 2012 14:18

Minu poolt ka: kuna tellimus jõudis kohale, saab võistlusel vaadata ja proovida erinevaid Sofahundsuukorve whippeti suurusele: Paris, Ilvie, Joker, Skippy. Enne teise päeva jooksude lõppu midagi maha ei müü, seni saab kõike proovida ja joosta sellega.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 09 Mai 2012 19:22

Antud küsimus ei puutu nüüd konkreetselt seda teemat, aga kas jooksuvõistlustest võib osa võtta koer kelle saba on lühem kui ta olema peaks? Nimelt murdis meie whippet oma sabaluu ja pool sabast tuli maha võtta.
Lugesin välja sellise lause eeskirjadest:
3.4. Jooksuvõistlustest ei saa osa võtta:
3.4.4. koer, kelle välimust on kunstlikult muudetud tõule mitteomaseks

PostitusPostitas Eveon » 09 Mai 2012 21:17

Saba võttis ju maha ikka veterinaar, kes selle protsessi kohta ka kusagile sissekande tegi?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 10 Mai 2012 01:04

Ühe päeva kohta liiga palju - juba kuulen teisest koerast täna, kellel VETERINAAR AMPUTEERIB murru pärast saba ! :o No-ei-saa-mina-aru....Meil peaks siis pea igast pesakonnast mõni nudisaba ringi jooksma, sest rajudes mängudes ikka juhtub. Absoluutselt kõik on korralikult kokku kasvanud . Mitte mingit jälge. Aga ju see on siis uus trend. Igatahes on mul südamest kahju nendest koeraomanikest.
hurt ei ole "blondiin"

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 10 Mai 2012 05:45

Anne, aga kas siis tohib jooksudel osaleda või mitte? Ja soovita arsti, kelle poole järgmine koeraomanik võiks pöörduda, ehk pole igal pool nii häid arste võtta. :) Iial ei tea, millal teistelgi vaja võib minna.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 10 Mai 2012 09:37

Chilipi - punkt ülteb ju selgelt - kui koera on korrigeeritud, siis ta osaleda ei saa. Olenemata sellest, kas see välimuse korrigeerimine on võistluse mõttes kasulik või ei. Ja hetkel ei näe eeskiri ka vettõenditega erandeid ette.

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 10 Mai 2012 09:56

No vot, nii meiega juhtus, üritati seda lahasesse panna aga ei tulnud sellest lahasest midagi head, saba läks nii põletikuliseks mille peale soovitas too sama arst kummeli kompressi. Läksime siis teise arsti juurde ja ta ütles et midagi pole enam teha, sabaots murdumise kohast alates on surnud ja nüüd jääb vaid maha võtta. Ma ei tea ...kas tõesti on nii et väiksemates linnades saab kliinikutes vaid vaktsineerimas käia ja kui midagi tõsisemat siis vaid Tallinn või Tartu.
Mo igaljuhul sain ma vastuse oma küsimusele, eks me käi siis tulevikus vaid harjutusjooksudel kui aega saab, see vast keelatud pole, saab koerale vähemalt jooksurõõmu ja tagaajamist pakkuda :)

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 10 Mai 2012 16:34

Kahju. Tangol võeti täna kaks kihva välja, seega ta ei saa ka enam maastikujooksudele standardmõõdus italiaanode ridasid täiendama.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 11 Mai 2012 09:12

Njahh- minu meelest on asi vähe kummaline, kui koeral on veterinaarse näidustusega tehtud miski eluks oluline menetlus- osa sabast amputeeritud, hammaste eemaldamine, nt kõrvast osa läinud miski trauma tagajärjel, mõni nädal varem nt afgaanil haava tõttu ca 10 x 10 cm kerelt karvu maha pügatud( fakt on ju see, et need ei kasva nii kiirelt tagasi, aga looma konditsioon võib peale pisukst kirurgilist menetlust olla juba suurepärane) jne- ja see muudab selle koera automaatselt jookusvõistlusteks kõlbmatuks.... ??? Kas see pole mitte paranoiline. Ei leia kohe seadusepunkti, aga tegelen selle otsimisega, aga kunstliku muutmise all peetaks üldiselt siiski silmas siiski üldiselt nn ebaotstarbekaid, st mitte veterinaarse näidustusega menetlusi ja ka nt nn iluoperatsioone ?
Njahh- et siis puuduvate premolaaridega koer on võistluskõlbulik, aga trauma tagajärjel hamba murdnud koer enam mitte ????

Edit :
Lisan juurde nt Loomakaitseseaduse ühe mõiste keelatud protseduuridest.
§ 9. Veterinaarsed menetlused
(1) Operatsioonid ja muud veterinaarsed menetlused, mis muudavad looma välimust ja mida ei tehta ravi eesmärgil, on keelatud. Koerte ja kasside kõrvu ja sabasid on lubatud lõigata üksnes juhul, kui selleks on meditsiiniline näidustus.

See ei haaku küll otseselt jookuvõistluste teemaga, aga selline on üsna üldine arusaam välimust korrigeerivates veterinaarsetest menetlustest. Oleksin eeldanud, et ka muud eeskirjad juhinduvad millestki sarnasest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 11 Mai 2012 09:55

FCI reeglitest:
1.4.2
7. 7. The appearance of the dog must not be artificially modified (for example, the natural coat must not be clipped).
Seega ei miskit sabast ega vettõenditest ja palju tõlgendamisruumi.
Kas meil pole praegu mindamas seda rada (kahjuks), et hakatakse asju "ületõlgendama "ja jumalast pühamad olema ???
Parandage mind, kui ma eksin :)

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 11 Mai 2012 10:10

Ronja - kust sa sealt loed, et saba "pügamine" (vabandust väljendi eest) on lubatud kui karvade pügamine kui näide on eraldi keeluna välja toodud? Ja kus sa seal loe, et veterinaartõendi esitamine võistlema laseb?

Samas - ma saan su mõttest aru. Ent hetkereeglid on need, mis nad on. Lühem saba ei ole ühelegi hurdale eelis - tüür ju lühem ja pöörded selle võrra koera jaoks keerulisemad. Puuduv hammas või kaks - no loomulikul teel hambad kaotanud koerad võistlevad edasi ja otseselt kiirust ei tule kah hamba puudumisest juurde märgatavalt, pöördeoskusest rääkimata. USA peab aga puusaproteesi või kokku lapitud luud aga põhjuseks, miks koer enam iial ei või osaleda isegi mitte näitustel, jooksudest rääkimata. FCI süsteemis on asjad määratlemata. Enne, kui saab juttu teha veternaartõenditest või koera muutmisest miskis suunas kui lubatavast tegevusest, tuleks kokku leppida, et mis on lubatav ja mis mitte.

Katkised sabad tundub olevat nüüd taud.. Sain just pildid Soomest koerat, kellel sabaga tehtu on midagi NII jubedat, et nutt tuleb peale.. Nii et vastus on jah, tõsisema probleemi korral peab teadma väga täpselt, kelle juurde lähed. Ning saba amputeerimine peaks olema viimane võimalus - pilt, mille sain, on amputeeritud sabast, millel õmblused lahti tulnud ja nahk taandunud märgatavalt.. :cry

Järgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline