Euroopa meistrivõistlused 16-17 juuli 2011

- aristokraatsed jahimehed

Euroopa meistrivõistlused 16-17 juuli 2011

PostitusPostitas janca » 26 Mai 2011 02:32

Olen teatamisega juba natuke hiljaks jäänud, aga Euroopa meistrivõistlustele üles andmise viimane kuupäev on juba 1. juuni. Äkki on keegi kes oleks võistlustest Hollandis huvitatud. Ise olen kindel mineja. Loodetavasti keegi ühineks minuga.
Nagu ka varasematel aastatel on igal riigil üks kapten, kui keegi sellele kohale ei pretenteeri, siis võin ise olla. Kapteni ülesanne on käia koosolekutel ja hoolitseda selle eest, et iga tiimi liige õigel ajal starti jõuaks.

Iga tõu kohta saab osa võtta 6 emast ja 6 isast koera. See tähendab seda, et kes iganes tahaks osa võtta saab seda teha. Vaevalt siin kohtade jagamiseks läheb. Kartma ei peaks keegi, seda tuleks võtta kui suurt kogemust nii endale kui ka koerale.

16 juuli
Poola hurt, Cirneco dell’Etna, hispaania hurt, hirvekoer, greyhound, Itaalia väikehurt, Iiri hundikoer, vaaraokoer, Ibiza podengo, kanaari podengo, sloughi ja whippet

17 juuli
Afgaan, azawakh, borsoi, ungari hurt ja saluki.

Ma panen siia veel lingi juhendist:
http://www.ekc2011.nl/2-start_frame_Eng.htm

Kes osavõtmisest huvitatud on andke endast kohe märku, et saaksime kohe ära registreerida. Ma panen siia oma e-maili aadressi ka, kellel veel lisaküsimusi on. janikapirel@hotmail.com

Nii et kuidas oleks?
Katrin? Ella?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 26 Mai 2011 11:24

:o :o :o

Päris nii need asjad ikka küll ei käi - tiim siiski pannakse kokku mitte et keegi Maali Metsakülast ühel hetkel otsustab et tema Muki on ikka igavesti vinge jooksu-koer ja seab sammud Hollandi poole.

Vahet pole kas on neid kohti 6+6, see ei tähenda et sinna peab kasvõi ühte koera minema. Ka on registreerimiskes omad tingimused mille täitmise eest vastutab naha ja kõrvadega Eesti Hurtade Liit. Ehk et kui sul on Soov kuhugil minna, siis adressaadiga oled seekord küll eksinud - Koertekoda pole koht kus pannakse kokku Eestit esindavat tiimi...

Mitte keegi Janca ei ole sulle andnud volitusi tiim kokku panna, mille alusel palud sa et SINUGA ühendust võetaks???? Halloo maa?!

Seega Eesti Hurtade Liidu juhatuse liikmena palun ma huvitatutel mitte kirjutada nimetatud aadressile vaid kõigil, kaasa arvatud Jancal, pörduda oma küsimustega Eesti Hurtade Liidu poole.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

PostitusPostitas janca » 26 Mai 2011 12:20

Ma väga vabandan, kui olen valesti käitunud. Ei ole keegi mulle tõepoolest volitust andnud, kuid eelmisel aastal, kui pöördusin sooviga minna, polnud keegi teine huvitatud ja mulle vihjati, kui siiski tahan minna, siis pead ise hakkama saama. Ma tean, et sellel aastal on Eesti Hurda Liidus uus kord ja uued reeglid.
Sõnastasin oma postituse valesti, aga eesmärk oli lihtsalt uurida ja meeldetuletada, et selline sündmus on kohe-kohe tulemas. Läks valesti ja vabandan veel.

Häbi, häbi :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tiinatints » 26 Mai 2011 13:06

Miks niimoodi halvustavalt kohe vastatakse, kui keegi informatsiooni edastada püüab? Kui on midagi valesti, võib ju viisakalt ka mainida, mitte karjuda HALLOO jms... Selline suhtumine noorematesse ja algajamatesse võtab igasugu julguse ja tahtmise ära... Ja seda ei kohta paraku siin hurdanduses esimest korda. Saan aru, et inimene on emotsionaalne ja vanemad tegijad hurdamaailmas seda teavad, aga kõik ju ei tea :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 26 Mai 2011 13:13

Ma arvan, et jancal on EV põhiseadusest tulenev õigus kirjutada, mida ta tahab.
Vähemalt selline mulje jäi mulle eilsest koosolekust. :twisted:
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 26 Mai 2011 13:17

tiinatints kirjutas: karjuda HALLOO jms...
Ainuke, kes hetkel karjub ehk siis suurte tähtedega kirjutab oled ju sina? Siin foorumis on ammu räägitud, et igaüks loeb teise kirjutatut just sellise intonatsiooniga nagu talle meeldib.
Euroopa meistrikad aga, et teemasse tulla, ei ole koht kuhu niisama hurraaga ükskõik kes sõita saab. Selle jaoks on olemas teatud eeskirjad ja protseduurireeglid.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 26 Mai 2011 13:21

Seletage lollile, miks inimene OMA raha eest ei või sõita? EV põhiseadus ju seda ei keela?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 26 Mai 2011 13:24

katleen kirjutas:Seletage lollile, miks inimene OMA raha eest ei või sõita? EV põhiseadus ju seda ei keela?
Nagu ma juba eelmises postis ütlesin, on selleks omad protseduurireeglid, mille on kindlaks määranud FCI.
Dragonhunter

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 26 Mai 2011 13:32

Janca, osavõtureeglid on kirjas FCI jooksuvõitustluste reeglites, 4.8.1. Sa vist ka ei lugenud eelmise aasta jooksude teemasid, kus selgelt öeldi, et EHLi juhatusel on niigi palju tööd ja tegemist, hea et üldse jooksud toimuvad, ole tänulik sellegi eest. Kui EHL pole Euroopa MM-ist infot aktiivselt levitanud, siis ilmselgelt pole neil ka sel aastal jaksu sellega tegeleda. Mina lugesin selle 1. juuni tähtaja välja juba ammu, kui sa mõne kuu eest EMM-ist Hollandis postitasid.

Aga millistest Hurtade Liidu uutest reeglitest sa räägid? Kodulehelt pole midagi uut leidnud. Kas EKL nõukogu uued jooksude eeskirjad kinnitas, eks seda näeb siis, kui need reeglid kord avalikustatakse. Jooksudel ma ei käinud, ehk seal tõesti oli suurelt teema üleval, et kohe tulevad uued reeglid ja mis siis muutub... ja et plaanime minna EMM-ile, kas on huvilisi...
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 26 Mai 2011 13:36

Reeglid võeti eile, EV põhiseaduse abil vastu. Halleluuja!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 26 Mai 2011 13:36

katleen kirjutas:Ma arvan, et jancal on EV põhiseadusest tulenev õigus kirjutada, mida ta tahab.

Jah kirjutada võivad kirjasõbrana talle tõesti kõik, kuid see ei anna mitte mingisugust alust sellel üritusel osalemiseks ning pean vajalikuks sellest neid inimesi informeerida. Veel enam - mitte ükski koeraomanik ei saa oma koera EM-ile ise registreerida. Pole kunagi ka saanud. Mis ajast pannakse Eesti esindustiimi omaalgatuslikult Koertekojas kokku? See on nii utoopiline et ma ei oska kohe midagi selle peale kostagi.

Mitte ühtegi algajasse ei ole keegi suhtunud halvustavalt, sellistele süüdistustele soovin tõesti konkreetseid viiteid. Vastupidi - läbi aastate on tehtud kõik selle nimel et tuleks uusi asjast huvitatuid. Oma vabast ajast ja tahtest.

Seetõttu lisasin oma esimese postituse lõpu ka viite kuhu pörduma peab - seda siis neile kes ei tea kuidas asjad kivad. Milline osa sellest oli vale?

Teema esimene postitus kubiseb vääradest ja omavolilistest väidetest:

"kes iganes tahaks osa võtta saab seda teha"
"ise olen kindel mineja"
"igal riigil üks kapten, kui keegi sellele kohale ei pretenteeri, siis võin ise olla. Kapteni ülesanne on käia koosolekutel ja hoolitseda selle eest, et iga tiimi liige õigel ajal starti jõuaks."
"Kes osavõtmisest huvitatud on andke endast kohe märku, et saaksime kohe ära registreerida"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 26 Mai 2011 13:38

katleen kirjutas:Reeglid võeti eile, EV põhiseaduse abil vastu. Halleluuja!

Jah, jumal tänatud et võeti. Nüüd saavad whippetiinimesed oma ülemõõdulistega taas joosta. Mina whippeteid ei kasvata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 26 Mai 2011 13:46

Seletage lollile, miks inimene OMA raha eest ei või sõita? EV põhiseadus ju seda ei keela?

Oma raha eest võib iga inimene sõita ekskursioonile kuhu iganes ta soovib. Aga FCI tiitlivõistlusel registreerimiseks on FCI kehtestanud oma reeglid: "Entries for the FCI Championships cannot be made directly by the owner". Kas see on piisav, Katleen?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 26 Mai 2011 13:49

FCI on Põhiseaduse ülene?
EHL sõitis ju ka EKList üle viitega põhiseadusele.
Aga tänan tähelepanu eest. Ei ole vaja minu märkuseid tähele panna.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 26 Mai 2011 13:52

katleen kirjutas:FCI on Põhiseaduse ülene?
EHL sõitis ju ka EKList üle viitega põhiseadusele.
Aga tänan tähelepanu eest. Ei ole vaja minu märkuseid tähele panna.

Aaa, et niisama lambist lahmid ja tekitad problemi kohas, kus seda ei ole? Iga loll saab aru Et Eesti Vabariigi Põhiseoadusl ei ole Hollandis toimuva FCI egiidi all toimuva üritusega mitte midagi ühist. Hakkab sul kergem kui intriigi punud? Mina sulle vastasin viitega aga sul kohe on vaja ilkuda? On hurtade jooksud sul kuidagi jalus, oleks lihtsam kui neid poleks? Ma ei mõista?

PostitusPostitas janca » 26 Mai 2011 14:10

Chilipi, ma ei olegi nurisenud ju millegi üle. Ega kritiseerinud kedagi, et kellelgi aega polnud eelmisel aastal. Ma olen väga õnnelik, kogu Hurda Liidu ponnistustele sel hooajal. Kiituseks võin öelda, et Eestis toimuvad võistlused palju paremini, kui näiteks viimasel Slovakkia võistlusel, mis oli pea katastroof.

Jah, kirjutasin kohe sellise hurraaga, aga nüüd järelemõeldes paneb ennastki mõtlema, kuidas siis nii...

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 26 Mai 2011 14:22

Ülemõõdulisi Eesti whippeteid (ja itaalia väikehurtasid), kes jooksevad, võib ühe käe sõrmedel lugeda. Peamiselt on oodata Soome võistlejaid. Kasu saab eelkõige võistluste korraldaja, sest on rohkem osalejaid ja vastavalt raha. Kohalike koeraomanike kasu on marginaalne.

Uued jooksureeglid muutsid ka paljusid muid asju, mitte ainult ei lahendanud ülemõõduliste koerte probleemi: kes saab jooksukohtunikuks õppida või mis tingimustel jooksuvõistlusi korraldada. Vähemalt nii oli selles mustandis, mida mina nägin, aga kinnitamisele näinud dokumente ma näinud pole.

Ühtlasi ma kinnitan, et mina ei ole läbi viimase kuue aasta näinud pidevaid pingutusi selle nimel, et kõik tuleks ja organiseeritud hurdandusest osa saaks. Viimati ei näinud ma seda, kui uusi jooksueeskirju tehti; kui ma ei kuulnudki aasta alguse ülekoosolekust, kuna väidetavalt oli mu liikmelisus aegunud; ja ka nüüd, kui ma loen EKL juhatuse koosoleku protokollist, et enne EKL nõukogu pidi toimuma EHL üldkoosolek jooksureeglite heaks kiitmiseks - kas seda üldkoosolekut ei toimunud või korraldati valitud liikmetele.

Mitte kuskil EHL ametlikus infokanalis ehk kodulehel ei ole sõnagi EMM reeglite kohta. Kõige rohkem infot on kunagises vanas teemas Koertekojas, kui oli jutuks Eesti meeskonna kokkupanekust. Võimalikud huvilised on alati olnud ja on ka praegu seisus, kus nad peavad ise info endale välja otsima ja selgeks tegema. On tõsine liialdus väita, et keegi EHL juhatusest on aktiivselt seda infot jooksvate koerte omanikele pakkunud.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tiinatints » 26 Mai 2011 15:46

"Mitte keegi Janca ei ole sulle andnud volitusi tiim kokku panna, mille alusel palud sa et SINUGA ühendust võetaks???? Halloo maa?!"
No see lause küll nüüd sõbralikkusest ei hiilga, aga eks ma olen siis liiga tundeline, eks ole. Mul ka hurt kodus, tahaks vahel tulla jooksusid vaatama ja võib-olla prooviks koer joostagi, aga lugedes selliseid üleolevaid kommentaare (eelmisel aastal sarnane suhtumine Chilipi suunas) ei teki tahtmistki. Tundub, nagu oleks mingisugune kinnine piirkond, millest teised (loe: algajamad) ei tohi üle astuda ja sõna võtta, muidu saavad nn vanade tegijate kriitika osaliseks ja see kriitika ei ole mitte sõbralik :? .

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 26 Mai 2011 16:01

tiinatints kirjutas: Mul ka hurt kodus, tahaks vahel tulla jooksusid vaatama ja võib-olla prooviks koer joostagi.
Oi, aga tule ikka jooksusid vaatama. Äkki hakkab meeldima ja selgub, et kõik ei olegi nii kollid kui eemalt tundub. Julge whippeti rind on rasvane ...
Dragonhunter

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 26 Mai 2011 16:10

Oh, jooksuharjutustele mine rahumeeli, Tiina. :) Harjutusjooksudel on ja võistlustel on õhkkond äärmiselt sõbralik, sa ei kahetse. See, mida sa foorumis näed - see on konkreetselt minu kui isiku pihta suunatud, see ei laiene absoluutselt teistele sama tõu omanikele. Ja küsimus pole isegi mitte selles, mis tõugu koerad mul on, vaid milliseid probleeme ma tõstatan.

Aga võistlema su koer kahjuks ei saa - misiganes põhjusel, millest EHL on kindlasti kõiki jooksukoerte omanikke põhjalikult informeerinud, ei saa Eestis krüptorhid võistlustel osaleda. Erinevalt Soomest. Muidu on meie jooksureeglid jumalast Soome pealt maha tehtud ja Skandinaavia parimatele tavadele vastavad, et sa teaks. Kas su koer Eesti jooksuraamatu saaks, et Soomes võistlustel käia - sellest on EHL kindlasti ka kõiki koeraomanikke ohtralt informeerinud. Või, noh, kohe loed ise uutest reeglitest.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 26 Mai 2011 16:26

Äsja kinnitatud Maastikujooksude korraldamise ja hindamise juhendis on öeldud, et : "puuduva(te) munandi(te)ga koertele sertifikaate ei väljastata."
Jooksuvõistlustel osalemise keeldu pole. Koer võistleb päeva parimale punktisummale.
Dragonhunter

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 27 Mai 2011 01:08

katleen kirjutas:Reeglid võeti eile, EV põhiseaduse abil vastu. Halleluuja!

Mhhh.... Ettepanek tuli pigem sinu poolt.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Mai 2011 17:10

Lohelend kirjutas:Äsja kinnitatud Maastikujooksude korraldamise ja hindamise juhendis on öeldud, et : "puuduva(te) munandi(te)ga koertele sertifikaate ei väljastata."
Jooksuvõistlustel osalemise keeldu pole. Koer võistleb päeva parimale punktisummale.

Mul on hea meel, et selles osas on vahepeal tõlgendus muutunud. Endiselt suhtun sarkastiliselt eemisel aastal EKL juhatuse ees väidetusse, et Eesti reeglid on täpselt samad mis Soomes - ei olnud ja ei ole.

Jooksureeglite vastuvõtmise osas on minu peamine küsimus aga see, kuidas sai EKL nõukogu päevakorda sattuda punkt 7, kui EKL juhatus sellele tingimusi seadis ja tingimused täidetud polnud. Kuidas see punkt sinna sai ja kuidas see päevakorrast välja ei langenud, vaid kinnitati.

Täiesti eraldi küsimus on see, kuidas EHL juhatus otsustas mööda minna omaenda reeglitest, et jooksureeglid peavad olema vastu võetud ja kinnitatud EHL üldkoosolekul ja mitte keegi teine ei saa mitte midagi seal muuta. Seda eelmise aasta juunis EKL juhatuse koosolekul ju väideti - mitte kõige vähematki kriipsu ei saa keegi peale üldkoosoleku muuta, nüüd aga tehti päris palju muudatusi ilma üldkoosolekuta. Silmakirjalikkus ja valetamine. Jah, ma kaalun, mida mina isiklikult saan teha sedasi käitunud juhatuse suhtes.

Tulles siinse teema juurde aga tagasi - EHL võiks nüüd siis öelda, kas on plaanis esitada Eesti meeskond ja kirjeldada täpsemalt, milliseid dokumente osaleda soovijad esitama peavad.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 27 Mai 2011 17:26

Kui sind huvitab kuidas üks või teine asi kuhugi jõudis, siis oleksid võinud käia nii EKL Juhatuse kui EKL Nõukogu koosolekul. Mõlema kuupäevad on kaua ette teada ja kooskäimised külalistele avatud.

Aga oma käitumist kellegi kohta kaalu. Kaalu kohe sügavalt.
Dragonhunter

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Mai 2011 19:15

Jah, muidugi ma oleks võinud käia ja kuulata. Nagu iga teine, keda hurdajooksud puudutavad. Samas EKL juhatuse otsuse põhjal oli mul õigustatud ootus, et järgmiseks näen üldkoosoleku kutset, mitte ei kuule kõige vastu võtmisest.

Ja see suhtumine, et "miks sa siis kohal ei käinud, info oli avalik" on just see, millele ma eelpool viitasin - kui kellelgi on huvi mistahes organiseeritud hurdandust puudutava vastu, siis TÜ juhatuse seisukoht on, et huviline leidku, käigu, küsigu ja uurigu ise. Omalt poolt ei teavitata kedagi. Samas peetakse TÜ kodulehte piisavaks infoallikaks kõige maastikujookse puudutava kohta, niiet EKL lehel info kopeerimine olevat mõttetu.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 27 Mai 2011 19:21

Lohelend kirjutas:Aga oma käitumist kellegi kohta kaalu. Kaalu kohe sügavalt.
Mina pidasin silmas järgmisi juhatuse valimisi, mida sina silmas pidasid?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist