KIIRE: uut kodu otsib vanem afgaan

- aristokraatsed jahimehed
Kasutaja avatar

KIIRE: uut kodu otsib vanem afgaan

PostitusPostitas oshanamehs » 29 Apr 2011 09:57

Uut kodu vajab kiiresti umbes 8 aastane isane afganistaani hurt kelle pere on ilma jäänud oma kodust ja elust ning looma enam pidada ei saa (turvakodus ei ole loomad lubatud)!

Asjaga on väga-väga kiire! Olen väga tänulik, kui levitaksite sõna kõigi oma tuttavate seas! Ka hoiukodu pakkumised on väga oodatud!

Iren 5500734 (30.04-1.05 viibin Eestist eemal ja ei ole kindel kas telefon seal töötab, muul ajal olen alati kättesaadav)
Anne 5013000
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

PostitusPostitas mliiisu » 09 Aug 2011 09:17

küll hiline, aga kas koer on uue kodu saanud?

& piiritu loomaarmastus
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lammaz » 09 Aug 2011 22:44

Spice peaks ikkagi olema veel Ireni juures, helistage Tema numbril :)
Ma hoolivat koertest rohkem kui inimestest..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 12 Aug 2011 23:05

Jah, Spice on minu juures. Kuna õhus on olnud lootus et omanikud ehk enda elud taas järjele saavad, olen uue kodu otsimisega oodanud. Nüüd on mul veel paar kuud jäänud, kauem kahjuks enam oodata ei saa.

Õnn on Spice'i maha jätnud - selle suve kuumade ilmadega on vanamees ringi hüpanud kolmel jalal. Spice nimelt osutus kondimurdjaks, kuidas ta sea tegi - mul ei ole õrna aimugi. Ühel hetkel kostis õuest kisa ja edasist näete juba pildilt. Loodetavasti saab ta peagi kõiki nelja jalga kasutada ja paksu lahase sees haudumisega võitlev jalg saab jälle värsket õhku.
[img:299:448]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261650_2020849519287_1185406543_31966131_8313028_n.jpg[/img]
Nagu ma ütlesin, loodan, et kahe kuu jooksul leidub omanikel lahendus ja Spice saab koju tagasi. Kui ei, siis tuleb kaaluda teisi võimalusi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 27 Sept 2011 09:41

Kahjuks on bürokraatia selline nagu ta on - ei paista riigi poolt Spice perele veel midagi ja meie aeg hakkab otsa saama siin. Peale pesakondade sündimist ei ole teda enam füüsiliselt kuhugile panna.

Nüüd oskan temast veidi enam kirjutada. Jalg on nüüdseks paranenud ja kolmejalgsest on taas neljajalgne koer saanud. Iseloomult Spice on omadega suurim sõber ja paide nuruja maailmas aga ta valvab. Võõraid sisse lihtsalt ei lase seega pole mingi nalja-valvur. Tõsine mees on ja kui külalisi tuleb, läheb Spice teise tuppa. Ükski võõras ega töömees meile hoovi sisse ei astu ja silt "Kuri koer" on viimaks ennast ka õigustanud. Kui ta aga inimesega ära harjub, on parim sõber. Teiste isastega ma teda kokku ei lase, emastega on koos ja ilma probleemideta. Aia ääres haugub vastu naabri koertele ja kutsumise peale sealt tagasi ei tule. Üleüldse on tal hurdale omane valikuline kuulmine äärmiselt hästi arenenud.

Spice ei ole koer kes sobib algajale koerainimesele ning ta vajab kindlat kätt ja inimest kes oskab tugeva iseloomuga koeraga toime tulla. Kõik oma 8 aastat on ta elanud ilma käskude ja keeldudeta nii nagu soov oli ja ümber enam nii vana looma ei kasvata. Siiani oli ta pikad päevad pere vanaemale seltsiks olnud, selline elu sobiski talle ideaalselt - nõudmisi talle ei esitatud, head-paremat sai ja paid olid alati omast käest võtta kui tahtmine tuli.

Meie aeg hakkab vaikselt otsa saama. Seda palun kindlasti mitte võtta tüüpilise ähvardusena et kui kodu ei leia, panen magama, aga selle koera puhul on paraku tõesti nii et kui ÕIGET ja oskajat kodu ei leidu, siis niisama lihtsalt teda kellegile ei anna ka ja siis lihtsalt tuleb vastu võtta otsus mis on aus kõigi suhtes. Siiani lootsin, et ehk pere saab riigi abil jalad alla, aga ilmselgelt olin liiga sinisilmne ja riik hättasattunuid niisama heldelt aitama ei kipu kah. Perenaine lapse ja vanaemaga on siiani ema-lapse turvakodus kus koerad ei ole lubatud ja mees on "kusagile" jalga lasknud. Nii on - seis ei ole meil roosiline... ja aega on jäänud vaid paar nädalat. Kurb on, pere tõesti hoolib temast, käisid kogu suve temaga jalutamas ja piknikku pidamas jne.

Juhul kui veel ilmub välja keegi (või keegi varasematest kirjutajatest), kes sellise kirjeldusega koerast huvitatud on ja mõistab, mida see tähendab ja et tegemist ei ole lihtsalt ninnu-nännu koeraga, aitan abi-nõu-jõu-karvahooldusega, kui midagi vaid vaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 15 Jaan 2012 00:08

Spice on jälle oma perega koos! :tants:
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaisaliis » 15 Jaan 2012 17:26

Tore! :plaks:
Kõike siis, mida te iganes tahate, et inimesed teile teeksid, tehke ka nendele! ( Mt.7.12).

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline