Maastikujooksud 2011

- aristokraatsed jahimehed
Kasutaja avatar

Maastikujooksud 2011

PostitusPostitas Ronja » 06 Apr 2011 08:29

Teen uue teema,sest kätte hakkab jõudma järjekordne maastikujooksu hooaeg.
Mul tekkis paar küsimust ja võib-olla huvitavad vastused rohkemaid inimesi.
Ma ei mäleta enam, kelle poole pöörduda jooksuraamatu saamiseks ?
Üks kena hulk "uusi" basenjisid soovivad võistlemist alustada :D Ehk lisada siia ka loetelu andmetest, mida saata jooksuraamatu taotlemiseks jm vajalik info.
Ja teiseks, et kuna pisut rohkem , kui kuu aja pärast on esimesed võistlused- kas on loota ka enne seda harjutusjooksu?
Jõudu ja edu kõikidele asjaosalistele ning kena kevadet :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 06 Apr 2011 09:39

Jooksuraamatu saamiseks tuleb täita avaldus ja pöörduda Kristin Keremi poole (kristin@sighthounds.ee). Avaldus tuleb lähiajal EHLi kodulehele üles.
Harjutusjooksudega on nii, et selleks tuleb leida üks lumevaba ja kuiv põld :) Aga loodame, kui ilm vähegi lubab, et enne võistlusi saame ühed harjutusjooksud ikka teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 06 Apr 2011 12:38

Aitähh Liina.
Jälgime siis ka EHL kodulehte ja saadame avaldused ära.

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 06 Apr 2011 14:10

Kui juba küsimiseks läks....

Leidsin EHL kodulehelt ka EHL liikmeksastumise avalduse. Kas ma võin ka täidetud avalduse koos rahaga esimesele jooksule lihtsalt kaasa võtta või peaks selle ikka postiga kuhugi saatma?

Ja kas jooksule registreerida võib sama moodi nagu eelmine aasta - hiljemalt kaks nädalat enne võistlust vajalikud andmed meili teel saata või peab nüüd kasutama seda registreerimislehte, mis EHL kodulehel on?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Seeba » 07 Apr 2011 14:51

mul on veel ka küsimus, et kui suured on osalemistasud? nii liikmetele kui mitteliikmetele?

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 07 Apr 2011 20:12

Eesti Hurtade Liidu kodukal on kirjas 2011 a kalendri kohta, et:

Entry fee is 25 EUR for the international competition and 20 EUR for the national competition. Entry fee will be paid in the morning on the competition ground, after the dog has passed the vet check.
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinav » 07 Apr 2011 23:11

Lähiajal (hiljemalt selleks esmaspäevaks, 11. aprilliks) tuleb EHL kodulehele võistluskutse, kus muuhulgas on kirjas kogu vajaminev info võistlustele registreerimiseks- hinnad, tingimused, kuhu, kellele, mida saata jmt.

Liikmemaks ja liikmeks astumine- jah, seda saab teha võistluste ajal, kohapeal.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 08 Apr 2011 10:35

Kogu saaga valguses on tõesti minu ja ilmselt ka teiste nn basenji-inimeste (ning arvatavasti ka rodeeslaste omanike) jaoks oluline kindlalt teada saada, kas need tõud saavad võistelda ja mis kuupäevadel st mis võistlustel. Kuna minu teada planeeritakse siia nende tõugudega ka piiritagant mais võistlema tulla, siis on selgus oluline, sest sõidupiletid, hotellid bronnitakse üldiselt suht varakult. Ka ise pean oma tegemisi reeglina väga pikalt ette planeerima.
Seega jään esmaspäeva ootama….
Mis puutub osalsutasudesse, siis eestikeelsel EHL netilehel neid polnud. Olin ka ise sama küsimuse ees, mis kerkis Seebal ja ma ei taibanud ka ingliskeelse lehe pealt võimalikku infot otsima minna, sest eeldasin, et info osas on need identsed.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 08 Apr 2011 12:23

Kodulehe eesti keelne osa vastava infoga täiendatud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 08 Apr 2011 18:39

Tere, oleme täiesti uus foorum. Saate teada, kui läbivad esimese treeningu maastikujooksu ja kus? Kuidas nad saavad? Meil on Basenjis 1,4 aastat ja 1,9 aastat Rodeesia ridgeback. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hella » 09 Apr 2011 12:58

Fortuna.....ja see täiesti uus foorum asub aadressil :?: :?: :?:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 09 Apr 2011 13:02

hella kirjutas:......ja see foorum asub aadressil :?: :?: :?:

Ma eeldan, et sooviti öelda, et uus foorumis.

Koduleht on täiendamisel, järgmise nädala alguses läheb üles kogu informatsioon kõigi kontaktinimeste kohta - kelle poole pöörduda liikmeks astumise küsimustes, kes on kontaktiks maastikujooksudel ja kes tegeleb näituste või kodulehe haldamisega.

Et tegelevate inimeste hulk on limiteeritud (ehk et ikka samad, kes ikka toimetavad) ning read 1 inimese võrra isegi väiksemad (omal soovil astub ühingu tegemistest tagasi) siis paraku on lähipäevadel olulisemaid küsimusi millega tegeleda, et järgmisel aastal jooksud koralikult üldse toimuma saaksid hakata (eeskirjade tehniline toimetamine ja komade korrigeerimine näiteks). Andke aega atra seada, eks, ja pisut kannatust. Töömaht on viimastel kuudel üüratu olnud, niisama käed rüppes ei istu keegi! :)
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 09 Apr 2011 13:10

See tõlkija on süüdi! Ma ei oska eesti keelt ja kirjutas, et ma olen uus inimene oma foorum. Ja ma tahan teada, kuidas ja kuhu minna trenni, me väga palju teha tahad!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 09 Apr 2011 13:20

Tere Fortuna :D Arvan, et oleme ka kunagi näitusel kohtunud.
Kui saadad mulle meili, siis saan ehk mõnele sinu basenjidesse puutuvatele küsimustele pikemalt vastata, kui sa seda soovid. Pole probleemi, kui eesti keel nii ladus pole, küll me aru saame :-)
Ja korraldustoimkonnale vaid jõudu ja tegutsemisindu minu poolt :-)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Apr 2011 14:48

Inglise, soome ja vene keeles võib ka siin teemas kirjutada, küll me kamba peale ära tõlgime :)
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 09 Apr 2011 15:51

Inglise, soome ja vene keeles võib ka siin teemas kirjutada, küll me kamba peale ära tõlgime

Спасибо,если так будет удобно,то я лучше буду писать на русском! :)
Когда первые тренировки будут?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Apr 2011 16:33

Fortuna kirjutas:Спасибо,если так будет удобно,то я лучше буду писать на русском! :)
Когда первые тренировки будут?
Dlja pervih trenirovok nado naiti pole bez snega i bez vodi. Kak tolko budet vozmozhnost, mi sjuda pishem vremja i mesto. No samaja horoshaja fizicheskaja trenirovka, eto dlinnie progulki na povodke i koneshno bez povodka, esli naidjote nadezhnoe mesto.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 09 Apr 2011 16:42

Буду следить за информацией на форуме! Гуляем мы в основном без поводка в лесу или на полянах.У меня две собаки и они друг друга гоняют очень хорошо.
А что нужно для тренировок? намордник уже заказала,какие то жилетки надо?
У нас есть эстонские риджбеки которые бегают?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Apr 2011 16:46

Fortuna kirjutas:А что нужно для тренировок? намордник уже заказала,какие то жилетки надо?
У нас есть эстонские риджбеки которые бегают?
Dlja trenirovok nuzhna tolko namordnik, no dlja sorevnovanii nado zhilety: krasni i sinii.
Na chet ridgeback - esli ne estonskie, to finy k nam edut na kazhdie bega :)
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 09 Apr 2011 16:56

Na chet ridgeback - esli ne estonskie, to finy k nam edut na kazhdie bega

Да я видела по результатам.А с кем тренировать моего риджика бегать?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Apr 2011 17:21

Fortuna kirjutas:Да я видела по результатам.А с кем тренировать моего риджика бегать?
Shtobi sobaka (borzaja) begala, emu nuzhem instinkt. K etomu uchit nevozmozhno. Inogda lishni raz trenirovat sobaku eto ne horosho a na oborot. Obichno na sorevnovanijah begajut sobaki po molozhe, po skolko starie uzhe slishkom umnie i budt begat ne tak pravilno.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 09 Apr 2011 19:19

понятно, а какой придельный возраст соревнующихся собак?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 09 Apr 2011 23:52

Fortuna kirjutas:понятно, а какой придельный возраст соревнующихся собак?
Bolshie porodi s 18 mesjatsev, malenkie s 15 mesjatsev.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 10 Apr 2011 11:16

Ясно,спасибо! :) Надеюсь скоро увидемся и познакомимся на тренировках :)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 11 Apr 2011 20:08

[IMG:567:380]http://s50.radikal.ru/i127/1104/fb/24ffc559b66a.jpg[/img]
Rõõmus pilt mõistmaks miks ikkagi italiaanod nii kõverate selgadega on 8)
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 11 Apr 2011 20:36

Lohelend kirjutas:Rõõmus pilt mõistmaks miks ikkagi italiaanod nii kõverate selgadega on 8)

Mul pole sõnu... :o on see vast kiirus neil kahel!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kairi » 12 Apr 2011 12:29

Lohelend kirjutas:[IMG:567:380]http://s50.radikal.ru/i127/1104/fb/24ffc559b66a.jpg[/img]
Rõõmus pilt mõistmaks miks ikkagi italiaanod nii kõverate selgadega on 8)

Kahejalgsed koerad ... :D
Hurdad on lahedad!!!

PostitusPostitas JRArcher » 12 Apr 2011 16:12

Tere,

Ka meie oleme väga huvitatud jooksudest :)
Mu ridgeback osalemiseks on liiga noor (aastane), kuid tahtmist vaadata.. kuidas see üritus toimub on väga suur :angel:
Ootan väga lisainfot siia foorumisse!

Fortuna, мой Арчер с удовольствием встретился бы побегал и поиграл с Вашей Галой
Анна. :)
African dreams

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fortuna » 12 Apr 2011 22:15

JRArcher
Посмотрела ваш сайт! Красивый у вас мальчик! Джереми даёт очень классных детей! Побегаем обязательно,а для начала можно познакомиться на общей прогулке :) я вам в личку написала..

PostitusPostitas janca » 13 Apr 2011 14:14

JRArcher, aastane koer pole küll osalemiseks liiga noor. Kohe võistlema ei pääse niikuinii. Räp tegi oma esimesed harjutusjooksud 2,5 kuusena :D algul küll lihtsalt mängisime ja jooksis mõnikümmend meetrit. Mida varem seda parem :)

PostitusPostitas JRArcher » 13 Apr 2011 15:19

Tänud, janca, info eest. Ma tõesti mõtlesin et koera vanuse alampiir trennimiseks on u18kuud. Nüüd siis olen targem :D Hakkame ennast trennimiseks valmistama.
African dreams

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 14 Apr 2011 11:25

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Apr 2011 13:35

Aitäh AnneliA!
Sellised kaadrid tuletavad meelde miks üldse vaeva näha ja pikki päevi põllul veeta. Nagu vitamiinisüst :)
Dragonhunter

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 14 Apr 2011 13:42

Minul hakkab kõhus keerama ja pulss läheb kiiremaks selliseid asju vaadates, selline tunne nagu peaks ise kohe jooksma/ võistlema hakkama :irw:

Kasutan nüüd veel ka juhust ja uurin kodalistelt, et kas keegi on ka koeraga Tšehhis maastikujooksu võistlustel käinud? Endal väike plaan küpsemas ja kuulaks rõõmuga teiste kogemusi.

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 14 Apr 2011 15:41

Ja meidki huvitab info harjutusjooksude kohta - ei tea, kas vanem tahab & kas väiksemale on ema poolt tibakenegi seda vägevat jooksugeeni kaasa antud :D

PostitusPostitas janca » 14 Apr 2011 18:20

Tsehhis olime 2 aastat tagasi Euroopa meistrivõistlused :) kui Räpi meistriks tuli.

Ise plaanin minna Tsehhi 11.06 Kralupy nad Vltavou'sse :)
Midagi niiväga erilist seal olla ei tohiks :) Meie saime väga hea kogemuse

Mõned kalendrid, mis mujal toimub:

http://coursing.eu/
need siin on FCI poolt tunnustatud võistlused, ka Eesti on see aasta listis :ha:

http://www.fcw-coursing.at/pics/interna ... r_2011.pdf
siin tuleb natuke alla kerida, esimesed on rajajooksud / praktiliselt samad mis esimeses lingis, pluss mõned väiksemad võistlused

PS! Kõik julged tulge see aasta Euroopa meistrivõistlustele Hollandisse, Oirschot'i. Loodetavasti saab sellel aastal suurema tiimi :lol:
http://www.ekc2011.nl/index.htm

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 15 Apr 2011 08:12

Meid kahjuks igalepoole jooksma ei lubata - basenjid ainult vähestes kohtades saavad ametlikult joosta ja CACIL võistlustel basenjid kindlasti osa võtta ei saa ja seega jääb ka Holland meie jaoks ära :(

Mina praegu vaatasin täpsemalt 23-24.07 Dobřany võistlust.

Aga kas Tšehhis ei pidanud juba näiteks koerte vestide puhul kolm värvi olema - punane, sinine ja valge? Et kas Eesti punase ja sinise kõrvale peaks siis ka igaksjuhuks kuskilt valge muretsema? Kuskilt veel lugesin mingit kaelarihmade teemat - et need peavad ka mingit kindlat värvi olema? :roll:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 15 Apr 2011 10:01

AnneliA kirjutas:Aga kas Tšehhis ei pidanud juba näiteks koerte vestide puhul kolm värvi olema - punane, sinine ja valge? Et kas Eesti punase ja sinise kõrvale peaks siis ka igaksjuhuks kuskilt valge muretsema? Kuskilt veel lugesin mingit kaelarihmade teemat - et need peavad ka mingit kindlat värvi olema? :roll:
FCI lubab kasutada punast ja sinist või valget jooksumantlit. Itaalia väikehurtadel on olnud mantlite asemel vastavat värvi laiad kaelarihmad. Muus osas oleks tore lugeda nendest eri maade kaelarihmade teemadest. Kui leiad, pane siia ka link palun.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 15 Apr 2011 10:10

Rahvuslike võistluset puhul tasub eeskirjade osas pöörduda otse vastava maa Hurtade Liidu poole. Rahvusvahelised võistlused toimuvad FCI eeskirjade järgi. Ehk et valget mantlit muretseda pole vaja - sinine on rahvusvahelistel võistlustel alati ok ja ma ei ole kuulnud et mõnel maal nõutaks vaid valget.

Mõne nädala pärast (mai alguses kohe) hindan ma jooksuvõistlusi Poolas - kui tagasi tulen, eks ma siis muljetan kuidas seal tavaks ja millised on eeskirjad :)

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 15 Apr 2011 11:21

Ühe välismaa basenji inimese käest sain sellist infot Tšehhi kohta, et kolme värvi kasutatakse siis, kui jooksevad koos kolm koera. Neil pole lubatud variant, et paaritu arvu korral jookseb mõni koer üksi ja seega siis läheb aegajalt tarvis kolme erinevat värvi, aga sellest ma aru ei saanud, et milline see lisa värv siis on - et kas valge või hoopis sinine või punane.
Rihmade kohta ütles tema nii, et kasutatakse küll, aga see vist ei ole ka väga rangelt nõutud - saab ka ilma või mõnda muud värvi rihmaga. Ja vajadusel saab tavaliselt ka kellegi teise käest laenata.

Rihmade kohta lugesin ise siit: http://www.coursingcz.info/
Lasin google translatoril selle lehe ära tõlkida. sealt siis valisin KKK või siis FAQ (üleval paremal) ja siis natuke naljakalt tõlgitud teema "Mida ma pean oma koera eest mööduv?" (orginaalis: Co potřebuji, abych mohl se svým psem na coursing?)
ja punkt nr 4 on kirjas nii:
Hulka kuuluvad eristusvõime koera kaelarihmad üks valge ja üks punane, mis on tavaliselt riidest, mille laius 5 cm. (Kasutatakse eristada koera lugu). Need, kellel on kogemusi racing klotsid saab kasutada ka värv, st valge ja punane. On tõsi, et mõnikord on võimalik rentida korraldajate või muude osalejatele, kuid see on parem on oma ääred.
Inglise keeles natu arusaadavam: Amenities include a distinctive dog collars one white and one red, which are usually woven with a width of 5 cm. (Used to distinguish dogs on the track). Those who have experience with racing pads can also use the color, ie white and red. It is true that it is sometimes possible to rent from the organizers or other participants, but it is better to have their own collars.
Ega sellest eriti hästi pole võimalik aru saada, aga saatsin juba ka korraldajatele meili ja ehk oskavad siis täpsemat infot mulle sobilikumas keeles jagada :)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 15 Apr 2011 11:29

Nojah, neid kootud laiu eristuskraesid (ma neid kaelarihmadeks ei nimetakski) kasutatakse siis kui pole mantlit. Tänapäeval on jooksutrikood nii mõnusad ja ei sega sugugi koera liikumist, nii et kohtunike silmatöö kergendamiseks soovitan mina küll mantlit kaelavöö asemel :)
Ka ameerikas jooksevad 3 koera ühes jooksus. Samas on vanades ürikutes kirjas et mitte kunagi ei lasta rohkem kui 2 koera jänesele järgi, et anda talle pääsemisvõimalus. Noh, mulle meeldivad need vanad ja õilsad ideed, aga see olen vaid mina :angel:
Dragonhunter

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 15 Apr 2011 11:30

Nüüd tuleb vist väga tobe küsimus, aga Tšehhid tahavad saad mingit FCI litsentsi - mis see täpsemalt on ja kust seda saab? :roll:
Või see ongi lihtsalt jooksuraamat?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 15 Apr 2011 12:17

Minu arusaamist mööda on see kehtiv jooksuraamat.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 15 Apr 2011 15:09

Kust neid veste-rihmasid otsida? Millist varustust üldse esimestel kordadel vaja oleks? Pole ju õrna aimugi kuidas neiu üldse suhtub sellesse "jahti"...
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

PostitusPostitas janca » 15 Apr 2011 15:50

Sellelt lehelt saime meie suukorvid. http://www.pienettassut.fi/koirat.html
Tulid päris kiiresti kohale.

Jah, rahvuslikel peab uurima kohalikest Hurda Liitudest, sel nädalavahetusel saatuse kombel oli Räpil mõlemas jooksus valge vest :P Pean endale ka nüüd hankima, sinisega rahvuslikel Austrias ei lasta.

Esimeseks harjutusjooksuks pole väga midagi muud vaja hankida kui tugev rihm ja koerale vett :) Kui juba võistlema hakata, siis oleks hea oma suukorv ja sinine ja punane vest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas inesza » 15 Apr 2011 16:19

Arvatavasti kõikidele hurtade omanikutele tuttav lehekülg, aga ikka panen :) väga mõnusad ja kvaliteetsed tooted.
http://www.dgdoggear.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 15 Apr 2011 19:08

Minu soovitus alustajatele oleks siiski selline, et ärge hakake umbropsu varustust tellima ! Asjad on siiski kallid ja kui ei tea täpselt, mida vajate võite täitsa puusse panna. Põllud tõmbavad juba kenasti kuivaks ja on lootust harjutusjooksudega alustada. Seal saate ''vanade kalade'' käest üle küsida.
Suukorvi võiks küll ära tellida. Väga head saate soome firmast pienettassut ( link oli eespool olemas ). Nendega tasuks enne ühendust võtta, sest nad seletavad teile täpselt ära, kuidas koera pead mõõta, et suukorv paras saaks.
Inessa toodud lingil olevad sinised ja punased mantlid olid küll sellised jalutuskuued, mitte need millega rajale minnakse. Tegelikult on võistlusmantleid väga kerge ka ise õmmelda, kui kellegi mantli näidiseks võtate.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 16 Apr 2011 09:45

Pienettassut-ga oli just nädal tagasi mul selline asi, et nad ei saanud mu tellimust täita, kuna kaupa ei olnud. Tellisin 2 sorti whippetite korve, kokku 4 tükki- saata oleks saadud mulle vaid 1 korv. Seega pidin kahjuks tellimuse tühistama. Ehk neil suuremaid korve siiski on- kindlast tasb asja uurida. Olen neilt ka varem tellinud ja kogu asjaajamine on olnud kiire ja korralik.
Uue tellimuse tegin sellest firmast- http://www.sofahund.at/diverses-bestellen.html - kiiresti vastati ja juba peaksid korvid ka teel olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 16 Apr 2011 14:18

Jah, seal lehel on tõesti ka korralikud jooksumantlid ( isegi numbritega variandid. Teadmiseks - punane alati 1 ja sinine 2 ) Meil on ka juba kasutuses nn. corsing strechvests . venivast materjalist, pole muret et käpp kuhugi kummivahele võiks sattuda. Suukorvidest ise ehk jätaks esimese variandi kõrvale. Paris - korve kasutatakse meil palju.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ronja » 25 Apr 2011 14:24

Paris tüüpi korvid olidki need, mida tellisin. Täna jõudis kaup kenasti kohale- korvide kvaliteedi osas mul nurinat pole ja kuna kogu toimetamine oli kiire ja korralik, julgen nüüd ka Sofahund´st tellimist soovitada :)

Järgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 1 külaline