Afgaanide karvahooldusest

- aristokraatsed jahimehed
Külaline

PostitusPostitas Külaline » 19 Mär 2005 00:05

Lugesin TERVE teema läbi! kuigi olen veel 10 aastane tüdruk, ei saa ma aru , kuidas teie ,alkhabara ja oshamens-ist inimesed, suudate NII pikki kirju kirjutada!!?? :o
Aga sain väga palju teada nendest koertest!ehk siis oma lemmikutest!
Olen käinud VÄGA palju alkhabara leheküljel ja vaadanud videosi :) :) :)
see, kus lumememmes on kommid j afgaan sööb neid, on niii armas :irw:
Ja tahtsin küsida, kus kohas te üldsegi elate?

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 19 Mär 2005 00:56

Anonymous kirjutas:Lugesin TERVE teema läbi! kuigi olen veel 10 aastane tüdruk, ei saa ma aru , kuidas teie ,alkhabara ja oshamens-ist inimesed, suudate NII pikki kirju kirjutada!!?? :o
Aga sain väga palju teada nendest koertest!ehk siis oma lemmikutest!
Olen käinud VÄGA palju alkhabara leheküljel ja vaadanud videosi :) :) :)
see, kus lumememmes on kommid j afgaan sööb neid, on niii armas :irw:
Ja tahtsin küsida, kus kohas te üldsegi elate?

Tore et sul oli huvi kõik siinkirjutatu läbi lugeda.
Kuidagi kipuvad need kirjad pikad tulema küll jah alati kui oma tõust kirjutama hakata.

Tänan et oled meid külastanud ja videosid vaadanud;)
Lumememm oli siis tegelikult "sünnipäeva kook" 1 aastaseks saamise puhul ja seda memm-kooki kaunistavd kommid tegelikult royal canin maiustused;)

Aga meie afgaani hurtasid võib ühel tulevatest nädalatest näha Sõber Koer saates, kas seda "kommisööjat" ;)

monica & alex
www.alkhabara.com

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 19 Mär 2005 21:17

lahe! Aga kahjuks ei ole mul eesti kanaleid :( sest ma ise olen venelane...
aga kui keegi saaks teada kuna see on vüin ju vanaema juurde minna vaatama!! :)
ja need afgaanlased , kellel oodata kutsikaid , on mu lemmik värvi :irw:
kahju, et olen nii noor, et ei saa endale otsuseks võtta, et saada afgaanlast :cry:
aga ikkagi ma käin teie leheküljel ig päev, kui arvutisse saan :oops: :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 19 Mär 2005 21:27

Väga tore, aga miks sa nimetad seda tõugu "afgaanlaseks" ?
Ütle ikka afgaani hurt, afganistani hurt või afgaan - nii nagu afgaaniomanikud isegi teda nimetavad.

hmhmhmm;) viimasel ajal juba mitmetes foorumites muudki afgaanlane ja afgaanlane :roll:

Aga saade ise on Sõber Koer mis on TV3 kanalil eetris pühapäeva õhtuti.
Ja tulemas siis afgaani hurtade tutvustus.

Ja tore et sulle afgaani hurdad meeldivad - isegi kui ei ole võimalik endale võtta siis küllap tulevikus ikka unistus teoks saab:)

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 19 Mär 2005 22:08

vabandust :oops:

Aga jah, kui saan iseseisvaks siis ikka muretsen endale afgaani :irw: ´
ja noh, varsti teeme allergia kontrolli vennale , ja siis vaatame, kas on veel allergiat, kui ei ole siis saame koera võtte :irw:
Afgaanid ON parimad! :heart:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 19 Mär 2005 22:10

Oi kui tore et tekib uusi inimesi kellele afgaanid meeldivad! Selle üle an alati hea meel!!! :)
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 19 Mär 2005 22:16

jah, ennem oli mu lemmik Cavalier king charles spaniel, aga kui käisin näitusel, siis.... :o
nägin et see cavalier ei olegi nii ilus :|
siis nägin Afganistaani hurta ja.. :o ma kohe armusin ära :heart:

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 19 Mär 2005 22:30

aaa,
Tuli meelde , tahtsin küsida , et kui afgaanidel ei kammida kuiva karva, siis kuidas igapäev kammida?
või pole seda vaja?
aga kui karvad sassi lähevad , aga mustad pole?

:angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 19 Mär 2005 22:32

Oi muidugi ei kammita iga päev!!! Kord nädalas ikka enamasti :wink:

See on üks enim levinud valesid kuulujutte mis liikvel on... :?

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 19 Mär 2005 22:38

aaaa....nüüd ma siis tean :angel:

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 20 Mär 2005 15:01

kas täna ongi ´´Sõber Koeras``
Afgaanide film?? :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 20 Mär 2005 22:11

Järgmisel pühapäeval st 27.03 ;)

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 21 Mär 2005 17:16

ma käisin eile vanaema pool ja vaatasin sõber koera :irw:
järgmisel nädalal vaatan ka :wink:

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 27 Mär 2005 23:05

Al khabarale:
Käisin vanaema pool ja nägin teid , teie koeri ja Alexandrat :irw:
hästi nunnud :)
Ühe asja sain teada juurde teie jutust:(muu oli kõik siin foorumis olemas) selle, et afgaanid ei aja karva :)
Sellest satest hakkasin veel rohkem afgaane armastama :heart:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 27 Mär 2005 23:12

Tore et vaatasid, meiega juhtus nii et me ise ei saanudki saadet vaadata.

Selle karva ajamisega on nii jah et afgaanidel ei ole karvavahetus perioodi (kui just ,õnel emasel koeral peale jooksuaegasid veidi) neil kasvab see kogu eluperioodil vaid pikemaks ja pikemaks;)

Ja kuna meil on nii afgaanid kui salukid siis afgaanide pikka karva ei leidu rohkem kui näiteks enda juukseid majapidamsies st harva ja afgaani karv jääb kenasti harja sisse karvahoolduse ajal, ja kui siis võrrelda lühilarvalise tõuga siis neid pisikesi valgeid karvakesi turritab palju sagedamini vaibas või mööblil, aga siiski ei aja ka saluki eriti palju karva.

monica

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 27 Mär 2005 23:56

afgaani armastaja kirjutas:Al khabarale:
Käisin vanaema pool ja nägin teid , teie koeri ja Alexandrat :irw:
hästi nunnud :)

Alexandra ja Tweety Auh Showst kuuluvad tegelikult mõlemad mulle... :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 28 Mär 2005 00:11

Just. Ja sellise lihtsa nipiga saab meid ära jagada et meil juhuslikult hetkel kõik heledad musta maskiga koerad ja Irenil jälle tumedat värvi :) :) :)

Lihtsalt on nii välja kukkunud kuidagi, kuigi afgaanidel palju erinevaid värve ja mulle isiklikult meeldivad kõik värvid, no brindle bm ehk kõige südamelähedasem, ehk tulevikus tuleb meile jälle üks seda värvi:)
Ja tegelikult oleks päris vahav vahelduseks üks brünett ka blondide keskel :irw:

& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 28 Mär 2005 13:51

uups :oops:
njah....aga seda koogisööjat saates polnud:(
Ja veel, ma olen näinud igasugused pilte afgaanidest, ja mulle on hakanud meeldima sellised.....just nagu Monica rääkis :P
meie õpetajal on üks must afgaan... njah.....igatajes minuarvates, oleks pidanud Tweety võitma :irw:
(muide telekas oli kirjas et see on Stweety :evil: )

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 29 Mär 2005 22:02

Kerli2 kirjutas:Kuna afgaan ja ameeriklane sarnase karvahooldusega siis sobivad mõlemile ühed ja samad tooted ja et siin selle teema all teatud tooteid ka mainitud siis:Laser Lites ja Summerwind-milliseid neist osta,nii palju erinevaid ?Ja kui võtta Laser Lites,Summerwind ja Boxadan-siis milline oleks paremusjärjestus ehk siis millist millele eelistada?

Vaatan et keegi pole pikka aega vastanud et on kuidagi kahe silma vahele jäänud see küsimus.

Seepärast arvan et niimoodi järjestusse panna tooteid ei saa, kõik on paljuski individuaalne.

Aga millise karvatüübiga täpsemalt on sinu ameeriklane Kerli? Kas kokkeritel on ka erinevaid karvatüüpe nagu afgaanidel?

PostitusPostitas Kerli2 » 30 Mär 2005 09:16

Mitte minul vaid minu sõbrannal on kodus ameeriklane.Karv on selline hästi pehme ja takustub lihtsalt kuid see võib olla suuresti hoolduse viga.Proovinud on ta erinevaid siinseid tooteid.Et siin foorumis need tooted on üles loetletud siis tekkis huvi neid proovida kuid ..... millist?
HURDAD-minu lemmikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 30 Mär 2005 09:32

Eks siis tuleb lihtsalt kõiki proovida! Ega endalgi pole need õiged asjad muul moel leitud kui katse-eksituse meetodil! Näiteks meie isastele sobivad teised tooted (no näiteks on kasvõi sama sarja siseselt erinevad tooted) kui emastele. Ja nii on see alati olnud - ei tea mida Monica arvab, aga mulle küll tundub et isastel kohe on lihtsalt teistsugune karv mis vajab veidi teistsugust hooldust...

Nii et kõik oleneb väga paljudest pisiasjadest! Proovida ja proovida - keegi pole ju väitnud et pikakarvaliste koerte pidamine odav lõbu on :wink:

Küsiks veel et mis tooteid kasutatud on ja et kui koer tõesti pusas ja karvaga probleemid, siis miks te ei pöördu tema kasvataja juurde selle probleemiga??

PostitusPostitas Kerli2 » 30 Mär 2005 10:25

Koer pole otseselt pusas kuid neid tekib palju.Eriti märjal perioodil.

Kasutanud on ta poes müüdavaid tooteid,milliseid just ei mäleta hetkel kuid küsin järgi.

Et kõiki korraga ei osta siis küsisingi et millisest nendest toodetest alustada.Ikka ühekaupa.

See kust ta koera sai õpetati ka miskit kuid aeg on edasi läinud ja nad vist ei suhtle enam eriti ja tegelt see nende omavaheline asi,mina sinna oma nina ei topi.Kuna järjest uusi tooteid on kättesaadavamaks muutunud siis tahtsin teadjamaid "pinnida" nende toodete suhtes et milline kellegile meeldib ja mille poolest ja siis valikus otsustada.
HURDAD-minu lemmikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 30 Mär 2005 13:38

Jah ka mulle tundub et isastel koertel on veidi erinev karv, võib olla ei saa nii vahet teha aga ka meil on hetkel nii, kuidagi tugevam on isaste karv ja emastel õrnem.

Aga Kerli, mulle tundub et oleks hea mõte kutsuda kokkeriomanikust sõbranna ka siia Kotta, eriti kui ta kasvatajaga kontakti kaotanud on.
Võib olla on tal ka muid küsimusi ja saab siin ju ka kokkeriomanikega vestelda.

Mis värvi kokker tal on? Mulle tundub et osadel värvidel on palju õrnem ja pehmem karvatüüp kui teistel, afgaanidel vist pole nii väga see vahe värvi järgi pigem karvatüübi järgi.

PostitusPostitas Kerli2 » 30 Mär 2005 15:43

Tegemist sellise punaka ameeriklasega.Ei tea õiget värvinimetust.

Sõbrantsil kodus netti pole ja tööl puudub võimalus seda kasutada.Aeg-ajalt ta külla tulles koos minuga siin sirvib kuid suurem huvi siin vestelda tal puudub.Päevakorda tekkinud küsimused siis esitan siin mina ja pärast kannan talle "pidulikult ette".

Kuid ikkagi pole veel keegi rääkinud nende toodete kohta mitte miskit.Et millist ja mille poolest keegi eelistab?
HURDAD-minu lemmikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 30 Mär 2005 15:58

Ma arvan et see on liiga mitteoluline küsimus seepärast polegi nii põhjalikult räägitud, no kesse ikka süveneb nii põhjalikult miks üks just parem kui teine. Pealegi pole neil nii suurt vahet, isegi pesen ühega ja teisega ja kindlasti sobiks ka mistahes muu sarja oma kui parajasti üht või teist pole, milleks sellest nii suurt probleemi teha. Mina pole isegi juurelnud selle üle miks mingi konkreetne just parem on kui teine, kui olen tulemusega rahul siis see on olulisem, minu jaoks on palju tähtsam pesemise regulaarsus ja tihedus, et karv oleks terve ja pestud enne kui pusasid üldse tekib. Sellise loogika järgi ei oma shampoonide võrdlus ja juurdlus üldse nii suurt tähtsust. Ja pealegi ei varja ma iga karvakest elu eest - meie afgaanid elavad täiesti loomulikku elu, jooksevad palju ja jalutame ka metsa all, arvan et hea karva aluseks ei ole ainult shampoonid vaid värske õhk, hea toit ja regulaarne karvahooldus. Seega hea tervis tagab ka ilusa läikiva karva mida kerge hooldada kui seda teha õigel ajal.

Tundub et sinu sõbrannal on mure karva pärast ja ei jää kuidagi tulemusega rahule, äkki võiksin tulal külla ja aidata mõnede näidisnõuannetega nii et järje peale saaks pesuga, siis muutub ka karv ilusaks kui seda õieti teha. Kus kandis te elate?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 30 Mär 2005 16:10

Olen nüüd jälginud seda shampooniteemat siit kõrvalt... Poetaks siis ka sõnakese. Mul ei ole kokkerit, kuid suheldes kokkeriomanikega olen aru saanud, et pole see shampooni ja teiste hooldusvahendite kasutamine ühti nii väheoluline küsimus. Olen aru saanud, et mõnele kokkerile on miskipärast istutatud selga selline õhkõrn karv, et koer näeb pestuna välja kui "unistav udupilveke". Siis on kohane kasutada shampoone, mis karva pisut karmimaks ja "jämmedamaks" muudavad. Kõige paslikum on neid shampoone ja muid spetsiaalseid hooldusvahendeid kaema minna mõnele näitusele, seal siis müüjad näitavad ja räägivad täpsemalt. Ja takustumise vältimiseks kasutatakse balsameid kah. Aga eks see ole täpselt nii nagu inimestel - igaühe jaoks on kuskil see tema õige shampoon. Ilmselt oleks ka otstarbekas sellel teemal suhelda mõne kokkerikasvatajaga - näiteks Spanjelite Tõuühingu kodukalt leiab mitu kontakti ja vajadusel koer ka neile ette näidata. Ja kui mu mälu mind ei peta siis oli seal kodukal ka kokkerite pesemisest ja karvahooldusest terve artikkel kohe. Mis muidugi ei tähenda et kokkerit hurdainimestele näidata ei tasu... :angel:
Naerata, sest homme on veel hullem...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 30 Mär 2005 16:39

Selles osas ei ole muidugi ebaoluline, aga et afgaaniomanikud paneks järjekorda shampoonid miks üks või teine on parem- vat see järjekord on ilmselt täiesti kasutu antud küsijale nõu andmiseks.
Ilma konkreetse koera karvatüüpi teadamata on sellest vähe kasu.
Meie, kui shampoonide maaletoojaid, kutsuti meid kokkerite tõuühingu poolt korraldatud suvepäevadele rääkima just sel teemal - millised tooted millisele karvale. Ja sellisele lendlevale udupeenele karvatüübile, mida mainid sobib just nimelt see shampoonitüüp mida mainisid! Õige! Mõnedes sarjades on selle nimi Crisp Coat ja paljud kokkeriomanikud seda ka kasutavad ( pudeli peal on lausa kokkeri pilt). Ja igas muus sarjas leidub ka kindlasti sarnane toode. (ja rõhutan- ei reklaamis iin oma tooteid, vaid nagu varemgi olen rõhutanud, on palju sarju ja igas t neist leidub sobiv)

Seepärast pakkusingi lahkelt välja et kui inimene on nii mitmel korral abi küsinud aga pole saanud siis ehk hea meelega parem läheks külla (kui selleks soovi on) ja aitaks nõu ja jõuga, sest ilma koera karav tüüpi nägemata ja teadamata on tõesti raske konkreetselt aidata, eriti kui Kerli sõbrannal puudub ka interneti võimalus. Kus kandis te Kerli elate, äkki leidub hoopis kokkeriinimeste hulgas kedagi kes teie ligidal elab ja saab veidi aidata?

monica

PostitusPostitas Kerli2 » 30 Mär 2005 17:05

Ei saa ise vastata küllakutse koha pealt.Kui sõbrants nõus siis annan teada.Muidu oleme tulemas Tallinnasse mais näitust vaatama.Viimati oligi selline kokkulepe sõbrantsiga et seal siis küsib ja uurib.
HURDAD-minu lemmikud!

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 24 Nov 2005 00:01

Juuru valla teataja, mai 2004, lk 6:
Hurt kui külmakartlikum (temal puudub aluskarv) vajab linade sees kuivatamist, föönitamist, kammimist. Afgaani hurda pesemisele ja sellele järgnevatele protseduuridele kulub 6 tundi, näitusele minekuks 12 tundi. Näitusele eelneb kahenädalane ettevalmistav periood.

Selge, kust inimesed võtavad, et afgaani karvahooldus on õudus. Leht kirjutab. :hups:
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 24 Nov 2005 00:04

chilipi kirjutas:Selge, kust inimesed võtavad, et afgaani karvahooldus on õudus. Leht kirjutab. :hups:

Hehh... kõige iroonilisem selle asja juures on intervjueeritava enda tegelik asja praktiseerimine... :evil:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 24 Nov 2005 04:55

chilipi kirjutas:Juuru valla teataja, mai 2004, lk 6:
Hurt kui külmakartlikum (temal puudub aluskarv) vajab linade sees kuivatamist, föönitamist, kammimist. Afgaani hurda pesemisele ja sellele järgnevatele protseduuridele kulub 6 tundi, näitusele minekuks 12 tundi. Näitusele eelneb kahenädalane ettevalmistav periood.

Selge, kust inimesed võtavad, et afgaani karvahooldus on õudus. Leht kirjutab. :hups:

Mina kui veidi üle 10 aasta afgaanidega elanud ja näitustel käinud inimene tahaks ka teada mida sisaldab/tähendab näitusele eelnev 2 nädalane karvahoolduse ettevalmistav periood?
Keegi teine afgaaniomanik-kasvataja oskab ehk mind valgustada?

Võibolla olen mina siis luuslanki löönud oma afgaanidega, et vaid eelmisel õhtupoolikul pestud afgaaniga näituseringi ilmun?
Ja ka 2 nädalat enne näitust elavad nad meil küll täiesti tavalist elu iga ilmaga õues tormamise ja kõige muuga :o

Et mismoodi seda karva siis ette valmistada näitusepesuks ja veel 2 nädala jooksul ? Ilma irooniata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 24 Nov 2005 09:14

Jah... pole nagu kah kuulnud... aga äkki oli siin mõeldud trimmimist - st et näitusekorda kitkutakse kaks nädalat enne näitust?? Aga jah... meie ka midagi erilist ei tee - näitusepesu on pesu nagu iga teine, ehk lihtsalt veidi põhjalikum kui iganädalased pesud, ja föönitamine-harjaminegi hoolikam kui tavapesul (suvel me omasid ei föönitagi - piisab päikese käes harjamisest). Tuleb aga tunnistada, et kui mul läheks ühe koera näitusepesuga 12 tundi siis, ausalt, mina küll näitustel ei käiks! Olen selleks liialt laisk ja mugav inimene. Veelgi enam - 6 tundi tavapesule :o ??? Mida seal nii kaua tehakse??? EI - mitte et ma ei käiks ainult näitustel - ma ei võtakski endale afgaani!!!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 24 Nov 2005 12:13

No kui karv lastakes vahepeal päris käest ära, siis neid pusasid võibolla tulebki 2 nädalat enne näitust harjama hakata, et õigeks ajaks koera korda saaks :twisted:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 24 Nov 2005 16:59

No jah, ei osanud õigel ajal talle soovitada, et käigu tihemini näitustel ( siis vaja tihemini ka pesta ) :oops: , oleks vaeseke , ka saanud paari tunniga per `koer hakkama nagu ülejäänud afgaaniomanikud. Ja täitsa uskumatu - ta isegi teadis, et afgaan ei ole õuekoer, aga ometi pidas Freddyt kuudis ! :twisted:
hurt ei ole "blondiin"

PostitusPostitas siimline » 24 Nov 2005 22:25

No nii akki on moned inimesed votnud eeskuju siis Lati nn. afgaani kasvatajast, kes koeri oues peab, tal pole kull koerad pusas olnud,vahemalt naitusel mitte nagu Freddygi aga kunagi pole ta koertel olnud ka pikem karv kui Junioril selgelt naha, ka vahest loikke jaljed!

Aga no see, on mulle kull uudis, et hurta saab kuudis pidada, saan kull aru, et neile meeldib suures aias ringi tundide kauppa patseerida ja vabalt meeldib neile magada toas kusagil jahedama pinna peal, aga selle peale pole ma kull tulnud, et oue ja kuuti! Ise vean siin jahedage vahest taiesti sunni viisiliselt tuppa sooja kah vahepeal!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 06 Dets 2005 11:50

Kerli2-le :
Mis sinu sõbranna kokkeri karvast on saanud ? Kas lõikasite maha või üritasite harutada ? Eks tõsisemate pusade puhul oleks esimene variant olnud ilmselt õigem.
hurt ei ole "blondiin"

PostitusPostitas Kerli2 » 06 Dets 2005 13:50

AnneN-le :

Lõikasime karva ikkagi ära!Kahju oli küll aga selle harutamise lõpptulemus oleks olnud sarnane "kitkutud kanale".Koer käib väljas praegu vestiga sest karv alles lühike.Karvahooldusel hoian nüüd silma peal!(Enamus kordadest pesen mina :D )
HURDAD-minu lemmikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 06 Dets 2005 16:09

Igal juhul toimisite hästi - koer piinadest ( pusade näol ) prii ja küll see uus karv kasvab ka ! Kevadeks annab kindlasti juba säärase " tubli kutsika " mõõdu välja. Ainult harja nüüd IGA KORD karva peale pesu ka, mis sest et praegu see veel lühike. Muidu ühel hetkel imestate - et pagan, millal need pusad JÄLLE tulid ! Lisaks nii on mõlematpidi hea - koer harjub harjamisega ja sina samuti - siis on selleks ajaks, kui karv juba pikk, pesemine-harjamine käpas. Edu ! Ja kui sul probleeme tekib - küsi kohe ! Küll siin aitajaid leidub.
hurt ei ole "blondiin"

PostitusPostitas Kerli2 » 06 Dets 2005 16:55

Peale pesu teen mina küll iga kord harja ja fööniga ka sest föön ei ole eriti "teretulnud nähtus".Kõige hullem on jalgadega,selleks peab küll kümme kätt olema,mitte ei taha teha lasta.Igatahes,kui probleeme tekib siis kohe küsin.
HURDAD-minu lemmikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 07 Dets 2005 17:03

Juuru teataja teatas:
Afgaani hurda pesemisele ja sellele järgnevatele protseduuridele kulub 6 tundi.

Vaatasin siis eile kella, Minky pesu oli päevakorras.
21.05 algas telekas "Visa hing " . Esimesel reklaamipausil pesin ja keerasin rätikutesse. Järgmistel pausidel hakkasin harjama-föönitama. 23.40, kui film läbi oli, oli minul täiesti pestud-kammitud-föönitatud koer toas. Kahjuks unustasin kokku lugude, mitu reklaamipausi filmis oli.
Selline on reaalne elu........... :angel:
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 07 Dets 2005 17:07

Hmm, ma pesen oma lühikarvalist koera ka tükk aega kauem, kui ca 5 min kestev reklaamipaus. OK, mul pole küll sellist kogemustepagasit (vist ei tule isegi 1 korda kvartalis), aga kuidas sa jõuad koera märjaks teha, sisse šampoonitada, ära loputada (balsamit panna ja veelkord loputada?) ühe reklaamipausi ajal?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 07 Dets 2005 17:16

Kui nüüd hääääääästi aus olla, siis esimesest pausist sõitsin õige natuke sisse, aga tõesti õige natuke, sealt läks, kui lepase reega. Ilmselt on koer ka sihuke, kes nii harjunud, et tema kamandamisele enam aega ei kulu - keera teist just sedapidi, kuidas vaja... ja vääna kuivaks... :irw:
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 07 Dets 2005 17:28

AnneN kirjutas:Juuru teataja teatas:
Afgaani hurda pesemisele ja sellele järgnevatele protseduuridele kulub 6 tundi.

Vaatasin siis eile kella, Minky pesu oli päevakorras.
21.05 algas telekas "Visa hing " . Esimesel reklaamipausil pesin ja keerasin rätikutesse. Järgmistel pausidel hakkasin harjama-föönitama. 23.40, kui film läbi oli, oli minul täiesti pestud-kammitud-föönitatud koer toas. Kahjuks unustasin kokku lugude, mitu reklaamipausi filmis oli.
Selline on reaalne elu........... :angel:

Oi kui tore lugeda et veel keegi kes filmivaatamise kasulikuga ühendab!:) :) :)
ma arvasin et meie ainukesed oleme;)

Ja sellise nädalapäeva õhtul kus kaks filmi üksteise järel tuleb, saab lausa 2 afgaani korda tehtud, enne flmide algust ära pestes saavad nagu muuseas viimase filmi lõpuks kammitud ja sätitud :oops:
Viimati muutis Al Khabara, 07 Dets 2005 17:33, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 07 Dets 2005 17:33

maris kirjutas:Hmm, ma pesen oma lühikarvalist koera ka tükk aega kauem, kui ca 5 min kestev reklaamipaus. OK, mul pole küll sellist kogemustepagasit (vist ei tule isegi 1 korda kvartalis), aga kuidas sa jõuad koera märjaks teha, sisse šampoonitada, ära loputada (balsamit panna ja veelkord loputada?) ühe reklaamipausi ajal?

heh - need reklaamipausid ju õhtuste filmide eel lausa 15 minutit pikad, vahel tundub et pikemad kui filmilõigud ise,
aga afgaaniga jõuab küll, sest neid ju ei tehta ei märjaks ega ka shampoonitata sisse :irw: vaid, pannakse vanni vesi+shampoon, sinna sisse lamama koer kes ongi hetkega märg, seejärel silume veidi karva et shampoonivesi ikka nahani ulatuks, mustus valgub karvast ilma erilise kaasaaitamiseta, ja muuseas kui vannis afgaani karva ringiratast "seebitada" siis välja tules on ta pigem kräsukarvaline sasipundar. Ja juba võibki loputama hakata, see käib kah kiiresti, seejärel korraks balsamivette küslili ja loputus - 15-30 min umbes, ja vahel ka ainult 10, kui talvise valge lumega koer eriti must polegi siis olen teinud pesu ainult balsamiga.

Vat Salukide pesemine on aga just see et svammile shampooni ja nühkima, enne vaja koer dushiga märjaks ka teha ja... :irw:

kennel Free Choice
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kapistvälja » 07 Dets 2005 17:46

Ilmselt vannitatakse ainult tõesti pikakarvalisi koeri?

Noh, kuna tegijal juhtub ja kõik tuleb siin elus järgi proovida :oops:, siis leidsin tõhusa vahendi, mis aitas tekkinud pusa lahti harutada, nimelt Loreali lastele mõeldud pusaharutaja, nii umbes 40 krooni. Ilmselt on ta pähejäetav balsamilaadne asi. Tegi karva libedaks ja mõnusaks ja pisikese harutamise peale oligi pusa lahti!
"Aeg muudab inimesi, aga mitte loodud imidzit" Swanni armastus

Kasutaja avatar

PostitusPostitas freyja » 30 Dets 2005 21:39

oshanamehs kirjutas:
chilipi kirjutas:Selge, kust inimesed võtavad, et afgaani karvahooldus on õudus. Leht kirjutab. :hups:

Hehh... kõige iroonilisem selle asja juures on intervjueeritava enda tegelik asja praktiseerimine... :evil:

Kuidas Fredil läheb?
Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margareta » 30 Dets 2005 21:56

Vahepeal oli karvadeta Freddy näiteks ka ühes Mõista-mõista teemas, kus püüdsime aru saada, mis pikakarvalise pügatud koeraga on tegu. Ehk saaks Oshanameh'si kommentaari selle Freddy kehaehituse osas?

P.S. Kuna mul pole olnud sellise karvastruktuuriga koera nagu afganistani hurt, siis pikka aega mõtlesin, et mida te minestate, kui koer on pulstis. Selgub aga, et pulstis karv tekitab koerale suuri vaevusi. Ma arvan, et paljud teisedki ei tea seda fakti.

PostitusPostitas siimline » 31 Dets 2005 18:00

Njah minu arvamust mooda, kui juba ikka kogemused on, siis uhe afgaani pesu ei ole midagi rasket ja seda saab jooksvalt teha teiste toode korvalt!
Naiteks laps mangu pessa mangima, koer vanni, siis koer sauna lavale norguma koos balsamiga, lapsel koht tais soota,koer ara loptuada ja saunalavel tagasi saata, uks seriaal vaadata, laud teleka juurde nihutada, koer saunast laule ajada ja too voib alata, samal ajal filmi vahtides, vahest teen ka niisama porandal teleka ees, kuidas tuju on ja vahest kui molemad hurdad on kodus siis teen kaks korraga ja jarjest, molemad pesta, molemad lavale jne!

Alagajale, kes koera veel tais takku laseb ja siis uratb pesema hakata, on muidugi afgaano pesu tais "nightmare"!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 04 Jaan 2006 13:47

Tänud kõigile küsijatele ( et ikka mäletate Freddyt veel ) !
Freddyl läheb hästi. On rõõmus, jookseb ja kargleb koos teistega ja kasvatab uut kasukat. See on praeguseks nii umbes 5 cm kasvanud. Käime regulaarselt vannis ja harjutame pesemist / föönitamist. Viimane aastavahetuse eelne õnnestus juba päris hästi, isegi reageeris jutule " Freddy, pane pea maha !" ja lamas päris rahulikult.
Kui nüüd selle loo alguse juurde tagasi pöörduda, siis päris esimestel päevadel, kui ta veel selline viletsake oli, oli meil Ireniga juttu küll, et mis siis teha, kui koer saab terveks ja on TÕESTI SELLINE, nagu Sirje kõigile rääkis - et ründab kõiki - nii inimesi kui loomi. Et teda katsuda ei tohi ja teiste koerte läheduses viibida on ohtlik. Et kas peaksime uinutama, kui asja ei saa ? Tegelikkuses osutus kõik täielikuks jamaks. Freddy on headus ise, kes esimesel võimalusel musi andma ründab. Pole olnud ühtki tõsist probleemi meie pere teiste koertega. Ta on selgeks saanud, et "old lady"Tweetyga ei vaielda ja Toru võib ka toriseda, kui ta väga tema vastu lamada püüab. Siis tuleb lihtsalt kähku Torule musi anda, a`la sa oled üks kihvt vend, las ma olen sinu kõrval ! Ja kui need kaks nahaali juba diivanil peesitavd, pole mõtet üritadagi - sinna kampa mingil juhul ei võeta. Minky oli meie koertest esimene, kes ka Freddy mängu võtta soostus, kui teised põlgliku näoga ära keerasid, et no sinuga koos meie küll ei mängi ! Siia käsku ta enam ei karda, tuleb üldjuhul galopiga, sest siis ju kiidetakse ja kui veel paremini läheb, antakse ka midagi. Katsuda laskmisega on ka olulisi edusamme. Viimasel korral, kui haige jalg jälle muret tegema hakkas, palusime seda lähemalt uurida külas olnud loomatohtril. Kui nad tunnikese Freddyga suhelnud olid ( Maret istus maas ja Freedy musi andes sülle trügimas ), vaatasime jalad puusadest varvasteni cm-cm-lt üle. Tema ainult seisis rahulikult ja saba muudkui käis....kuigi oletasime, et jalg ka valulik olla võis.
Vana-aasta õhtul käis meil Ethel külas ( Ilmselt paljud teavad teda - oli Eestis käimas. Varasematel aegadel käis aitamas mõnikord Sirjel ka koeri kasida... ). Freddy tundis ta kenasti ära, säras ja liputas saba. Ja siis Ethel ütles, et kas Freddy käib nüüd saba püsti ? Ja kohe liputab ka ? Vot selle peale poleks küll tulnud, et SEE midagi nii erilist võiks olla ! Vahel harva tuleb veel ette, et näeme, et Freddy ei oska reageerida ja on ebakindel, aga oleme ta suutnud kiiresti ja kenasti siis jälle " järjepeale aidata". Ja seda õnnelikum ta siis momentaalselt on. Eks see koer ole nagu üks suur raamat, mida, kui tähed selged, igavesti huvitav lugeda on.
Igatahes - meie oleme temaga rahul ja tema meie kõigiga ka.
Ja küll me veel tuleme ja näitame ennast.
Ah ja , keegi küsis veel ta kehehituse kohta. Ta on tugeva luustikuga ( mitte mingil juhul liialt !), fantastiliselt sügava rinnakorviga koer. Ei need hurdad nii pilpad midagi pole, lihtsalt karv tekitab tihtipeale peteka.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas freyja » 04 Jaan 2006 20:23

Tore, et Freddyl kõik hästi :D !
Soovime südamest HEAD UUT AASTAT !
:kalli:
Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...

EelmineJärgmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline