Afgaanide karvahooldusest

- aristokraatsed jahimehed
& Tuhkatriinu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas afgaani armastaja » 04 Jaan 2006 22:07

Jaa... See on küll hea uudis, et Freddyl karv ka juba kasvab, ja kõik hästi on!

Aga kas Freddyst uusi pilte ei ole? Tahaks näha, kui ilus ta juba on. :)
Afgaanid ON parimad! :heart:

& Firstprizebears BlueLagoon
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ethel » 06 Jaan 2006 21:46

Aga mina nägin Freddyt!!!
Mis Anne ütles, vastab kõik tõele!!!
Käisin ja nägin!
Tõesti, Freddy käib saba püsti ringi (mäletan veel seda kui proovisime iga võimaliku asjaga meelitada, et ta saba tõstaks ja vahel oli see täiesti asjatu). Ta ei longi ringi enam nagu ta vanasti tegi (kõiki käppasid jÄrgi vedades), vaid jookseb ringi uhke sammuga, saba püsti, pea uhkelt kõrgel... Ma arvan, et keegi ei kujuta ette kui palju on Freddy tegelikult muutunud. Ta on tõeline afgaan! Kui tal see karv täies pikkuses oleks, võtaksin ta kindlasti siia, et siin pool teda näidata (Anne ja Iren, ärge mind nüÜd maha lööge... :P)! Nii enesekindlana ma pole Freddyt veel kunagi näinud!
Ma arvan, et Freddyl on vedanud, et ta "koju" tagasi sai! Nüüd vaid hoiame pöialt, et karv kasvaks...

Ilusat aastat kõigile!

Ethel

Kasutaja avatar

PostitusPostitas meku » 08 Jaan 2006 10:51

Nii tore on kuulda jälle õnnelikust Freddyst. Kogu see Freddy-lugu läks väga hinge. Kui varem tuli pisar silma lugedes, mis kõik Freddyga vahepeal juhtunud on (olen Freddyga mõned korrad kokku puutunud ta eelmises kodus, paar aastat tagasi), siis nüüd on tore lugeda, et see vahva linalakast tuulepea jälle oma suure rõõmuga inimesi pikali jookseb!
Palju tervisi kõigile, kes Freddyst hoolivad!

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 09 Jaan 2006 12:52

Ta on nüüd liiga viisakas, et inimesi pikali joosta :) Aga elurõõmu on tal tagasi tulnud küll...

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 30 Mär 2006 14:44

Vaatasin Freddy pilti. Ta on nüüd juba nii kena kasuka saanud, lihtsalt fantastiline :)
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 31 Mär 2006 14:47

Eks ta meil tasapisi kasvab jah... :)

Kui hästi läheb saab Freddyt ehk kunagi veel ka näituseringis näha... enne veteraniklassi pole miskit veel alles kasvava karva tõttu oodata, aga ta on nüüd iseloomult stabiilne ja pealetükkiv (st nõuab väsimatult kõigilt paisid, sasimist jne jne) - kaugeltki mitte pelglik või arg nagu ennemalt kunagi oli. Seega usun et ta võiks täitsa nautida näituseid.

Turistina aga võtame teda vahest ikka üritustele kaasa, seega kui näete sellist naljakas karvas heledat hurta astuge aga ligi pai tegema ja maiuseid andma. No meil ju väikestviisi ikka nagu kutsikaga tegemist keda vaja õpetada ja harjutada et inimesed kõigis situatsioonides on head ega tee halba... Kodu on juba selge ja turvaline, tänaval on tükk tegu et teda kinni hoida et vastu tuliaid pikali ei hüppa (kalpsutab nagu poole-aastane kui keegi vastu tuleb - nii rõõmus on). Keelata ju ka ei saa - jumala eest kui tahab inimestega lõpuks ometi niivõrd palju suhelda.

Alla Petrova pani meile hingele et teda ikka ka koolitada - varasemast ajast ta teab kuidas Freddyle töötamine meeldis. No me väheke teeme aga aega kipub nappima :oops: . Koolitada on teda lihtne - ta on nõus hinge ka saatanale müüma kui too selle eest mingit head maiust pakub.

Karva hooldus on aga hetkel isegi keerulisem kui täiskasvanutel - see nüüd just niisuguses pikkuses et vajab kogu aeg korralikku hooldamist et ei tuleks pusasid, samas on ta nii lühike et harjata seda veel üsna raske.

Aga kokkuvõtvalt võib öelda et tegemist on meie pere koertest kõige lahedama iseloomuga koeraga. Sõber kuubis 24/7 :) Tüütus tegelt... just selline koer kelle kohta ma olen alati öelnud et ma ise küll sellisega elada ei suuda. No harjunud mugavate hurtadega kes toas kusagil diivanil rahulikult magavad mitte oma suurt kolpa kogu aeg sülle ei sura :D . Selline tunne et vaja kennelisse võtta kenneltüdruk täiskohaga Freddy paitajaks :wink:

Vahva poiss on ta!
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 19 Jaan 2007 12:40

Afgaani karva kohta pisut OT küsimus.
Vaatan, et kennel TRIUMPH-SHOW müüb afgaanikutsikat. Mulle jäi silma kutsika karvane nägu - no näeb välja nagu iiri hundikoer võ habekolli kutsikas. Kas ongi afgaanid karvase näoga, ja pügatakse siis koon puhtaks nagu puudlitel või kaob täiskasvanud koeral karv näo pealt ära?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 19 Jaan 2007 13:00

Täiskasvanud koeral kaob karv koonult, seljalt ja kaelalt.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 19 Jaan 2007 13:33

Lohe vastus polnud päris korrektne . Tegelikkuses - enamusel afgaanidest "nüpitakse" ( =kitkutakse) nii nägu, kael kui selg ja saba puhtaks. Väga harva on koeri, kelle puhul loodus on kaasa aidanud ja seda karva pole. Meie üle paarikümneaastase tegelemise juures tekkisid sellised " karvutud" koerad esimest korda pesakondades, kus isa oli ameerikast. Kui Toru ja Minkyt pole tulnud nüppida mitte kunagi - neil ei tulnud näole habet juba ka kutsikaeas mitte, siis selline õnn ei langenud osaks mitte kõigile sama pesakonna kutsikatele. Osasid neid tuleb puhastada regulaarselt. Ja veel neile, kes seda tõugu eriti ei tunne - afgaane ei tohi pügada, s.t. masinaga kallale minna. See on standardiga keelatud. Üldiselt on selline lõikamine kohe ka äratuntav ja vähegi tõugu tundev kohtunik võib anda nulli.
hurt ei ole "blondiin"

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 19 Jaan 2007 14:05

Pidasin silmas seda, et koonule, seljale ja sabale, kaelale tekib teistsugune, karm ja lühike karv, mille seest nüpitakse välja see pikem karv. See, et kõigil koertel seda ei teki, on kurb tõsiasi.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 19 Jaan 2007 17:49

Loheke - mis sind niiväga kurvastab ? Mina, vastupidi, olen küll jumalast õnnelik, et ei Torul ega Minkyl kasva seda va neetud pehmet villa näkku !!! Esiteks on selle välja kitkumine piisavalt sant töö ja - olgem ausad - ega ta eriti mõnus ka koertele pole.
hurt ei ole "blondiin"

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 19 Jaan 2007 18:20

AnneN kirjutas:Loheke - mis sind niiväga kurvastab ? Mina, vastupidi, olen küll jumalast õnnelik, et ei Torul ega Minkyl kasva seda va neetud pehmet villa näkku !!!.
Ma rohkem nagu seda karmima ja lühema karva puudumist silmas pidasin :roll: Minu kadunud afgaanil oli ilusa kaela saamine suhteliselt tülikas protseduur. Selg oli ok ja saba, aga näe kael oli karvane. Eriti lõua alt.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 22 Jaan 2007 12:16

No selge - rääkisime üks aiast, teine aiaaugust. Muuseas meie Bossel oli sama lugu. Neetult paks karv kasvas nii näkku kui kaelale ja ega selle pika karva all eriti okast polnud. Hirmus kitkumine oli, tõmbad pika karva ära, jääb järele poolpaljas, hõreda okaskarvaga kael. Kuskil paari nädalaga kasvasid paljad kohad täis. Oli ikka pidev ajastamine, et enne näitust õigel ajal maha nüppida. Selle taustal on praegused loodusliku sadula ja palja näoga koerad oh milline kergendus.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 24 Veebr 2008 23:16

No mitte ei sa jätta seda teiega jagamata :angel:

Lisasin albumisse pildi Freddyst mis me täna tegime :wink:

PostitusPostitas inna » 25 Veebr 2008 00:13

Müts maha Anne ja Ireni ees,kes hoiavad oma koerad eeskujulikult korras ja karv on tõesti fantastiline.
Ise olen ka pikakarvalisi koeri üle 20 a kamminud ja näitusteks ette valmistanud,kunagi olid ameerika cockersapanjelid,siis pk collied,nüüd sheltid ja bernid.
Mul on küll sellest pidevast koerte kammimisest küünarliigesed ja käed suhteliselt läbi ja selg pole ka suurem asi.
Täiskarvas berni on ka suhteliselt raske näituseks korralikult teha.
Mul on dušširuumis seina sees spetsiaalne konks,mille külge seon koera.Siis teen ta korralikult märjaks ja siis pesen mitu korda.Siis lasen koeral suurem vee välja raputada ja siis kuivatan suurte voodilina suuruste rätikutega.Siis föönitan,aluskarv on väga tihe ja kuivab aeglaselt.Ideaalis oleks saada täissirge kohev karv,mis oleks nagu hõberebase nahk.Siis kuivab veel koer hommikuni.
Viimasele erinäitusele viisin 3 berni ja iga koera tegemiseks läks üle poole päeva.
Suvel föönitan maja ees terassil.Koer on päris suur,50kg ümber ja ei ole kodus kahjuks sellist ruumi,kus saaks suurt lauda,kuhu koer lamama panna,üles panna ja kogu aeg hoida.Bern ei seisa 3-4 tundi püsti kui on vaja föönitada ja endal hakkab ka selg valutama kui koer lamab maas ja teed enne ühe,siis teise külje.
Näitustel on tihti nii,et mõni kohtunik ei vaata üldse,kas koer on pestud või ei ja siis tundub,et kogu nähtud vaev on asjatu.
Soomlaste bernid on näitusteks tõesti tihti nii tehtud,et on tunne,et nad on oma koeri enne näitust terve öö föönitanud.

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 25 Veebr 2008 00:33

Meie poolt ka lausa mitmekordne kompliment Freddy ilusalekarvale!

Innale: voodilinade ja suurte käterättide asemel on palju kasulikum,kuivatusaega ja käsi säästvam kasutada "'veeimeja-lappi".
mis imab rohkem ja kiiremini kui ükski kangas, selle saab välja väänata ja uuesti koera kuivatada, minul säästab see , ütleksin umbes et tund aega föönitusajast. Teeb koera nii kuivaks et saab kohe föönitama hakata. (afgaanide puhul st et ei pea linades lamama ja karva kuivatama föönivalmiks) Ja ühe lapikesega kuivatan ma meie 8 afgaani, pole pärast ka märga pesulaari vaja kuivatada. Ehk on sellest nipist kasu ka teistele pikakarvalistele peale afgaanide. Neid lappe on erinevaid saada ka eestis.

kennel Free Choice
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kapistvälja » 25 Veebr 2008 00:35

Kust neid lappe saab, Monica?

Aga Freddy on küll ilus!
"Aeg muudab inimesi, aga mitte loodud imidzit" Swanni armastus

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 25 Veebr 2008 00:45

kapistvälja kirjutas:Kust neid lappe saab, Monica?

Aga Freddy on küll ilus!

Ma pole kindel kas mul neid veel on, kuna remont kestnud meil juba novembrist saadik, aga võin vaadata homme kas kusagilt kastidemerest veel leian, need on needsamad mis koera kuuma ilmaga jahutavad ´.

Horeteses olen ka näinud aga ei tea kas nad sama tugevad veemagnetid ka on, st et ma pole ise teisi sorte proovinud . Minul olid need konteineriga. st plastikkarbi sees.

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 25 Veebr 2008 10:01

Feddy on väga-väga ilus :heart: Kas Freddy järglastest on keegi *nagu isa suust kukkunud* ka?

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 25 Veebr 2008 11:14

Kas need kuivatuslapid on sellised, mida Trixie toodab ja mis meilgi müügil on?

[img:550:550]http://www.trixie.de/images/trixie/I_2337_h.jpg[/img]
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 25 Veebr 2008 12:29

Al Khabara kirjutas:voodilinade ja suurte käterättide asemel on palju kasulikum,kuivatusaega ja käsi säästvam kasutada "'veeimeja-lappi".
mis imab rohkem ja kiiremini kui ükski kangas, selle saab välja väänata ja uuesti koera kuivatada, minul säästab see , ütleksin umbes et tund aega föönitusajast.

Täitsa :OT: siia teemasse, aga kurdan oma kehva mälu üle. Ostsin eelmisel aastal augustikuiselt näituselt selle lapi (pigem küll tema väidetava jahutusefekti pärast). Instruktsiooni panin kusagile kindlasse kohta :P ja nii olengi täitsa teadmatuses, kumb pool see jahutav ja kumb pool see kuivatav oli. Proovisin ükskord hiljem seda lapikest kasutada ja ütlen ausalt - see superkuivatuse efekt jäi olemata, aga kindlasti olin ma ise rumal :oops:
Naerata, sest homme on veel hullem...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 25 Veebr 2008 12:35

Sontsik kirjutas:Feddy on väga-väga ilus :heart: Kas Freddy järglastest on keegi *nagu isa suust kukkunud* ka?

Ma kõrvaltvaatajana ütleksin, et Freddy kutsikad on samaväärsed, kui mitte paremad.
Inimesed, elame sõbralikult.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 25 Veebr 2008 12:36

PiretR kirjutas:
Al Khabara kirjutas:voodilinade ja suurte käterättide asemel on palju kasulikum,kuivatusaega ja käsi säästvam kasutada "'veeimeja-lappi".
mis imab rohkem ja kiiremini kui ükski kangas, selle saab välja väänata ja uuesti koera kuivatada, minul säästab see , ütleksin umbes et tund aega föönitusajast.

Täitsa :OT: siia teemasse, aga kurdan oma kehva mälu üle. Ostsin eelmisel aastal augustikuiselt näituselt selle lapi (pigem küll tema väidetava jahutusefekti pärast). Instruktsiooni panin kusagile kindlasse kohta :P ja nii olengi täitsa teadmatuses, kumb pool see jahutav ja kumb pool see kuivatav oli. Proovisin ükskord hiljem seda lapikest kasutada ja ütlen ausalt - see superkuivatuse efekt jäi olemata, aga kindlasti olin ma ise rumal :oops:

SILE pool kuivatab ja KROBELINE pool jahutab. Eks ma ise ka alul kippusin segamini ajama.
Ilmselt kuivatamine tahab e4ffektiivse tehnika osas natuke vilumust, mina kuivatan nii et lapp läbimärg ja väänan sorinal vett välja, lühemakarvalise tõu puhul peaks see veelgi lihtsam tegelikult olema, salukid saan (kuigi siin afgaani karvahoolduse teema aga....) selle lapiga nii kuivaks et föönitamist ei peagi vajalikuks va kõrvakarvad ja saba kui näituseks vaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 25 Veebr 2008 12:39

vaoni kirjutas:Kas need kuivatuslapid on sellised, mida Trixie toodab ja mis meilgi müügil on?

Pildi järgi ei oska ma seda öelda, ise ei ole Trixie omasid proovinud aga poodides olen näinud et erinevate firmade lapid on veidi erinevast materjalist.

See, mis minul on, on märjana paks niiske lapp, mitte nagu rätikumaterjal vaid rohkem nagu svamm oleks. Kuivana aga jäik ja kokkumurdmatu. Võibolla keegi kes Trixiet kasutanud oskab seda rohkem kirjeldada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 25 Veebr 2008 12:40

Al Khabara kirjutas:
SILE pool kuivatab ja KROBELINE pool jahutab.

Tänud! Kirjutan selle nüüd veelkord üles (ja ei pane kindlasse kohta :irw: )
Naerata, sest homme on veel hullem...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 25 Veebr 2008 12:53

Ja kui näitusereisidel on vaja hotellis koera pesta siis võib julgelt spordikotitäie kuivatuslinu koju jätta, 1 lapp teeb ära kogu töö, lisaks jahutab koera kuumas bussis nii et koer isegi ei lõõtsuta, just selle reisil toimuva karvahoolduse jaoks on selline asi ka eriliselt praktiline, kui arvestada milline hulk asju alates puuridest ja kõigest muust tuleb ju reisile kaasa tarida siis kotitäis rätikuid mis pärast ka vaja kuivaks saada on tegelikult üks suur nuhtlus, afgaanide puhul kuluks neid rätikuid ikka mitmeid ja mitmeid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 25 Veebr 2008 12:56

Palava ilmaga on nt. ringi oodates hea üks lapp ka käppade alla panna (juhul kui koer seisab).
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

PostitusPostitas Pecatoria » 18 Aug 2008 10:37

Hurda karvahooldusest veel. Mu hurt kipub oma esimesi käppasid lakkuma ja kui ta neid lakub, siis tekivad pusad ja mulle tundub, et käpa nahk on nagu hauduma läinud, st et punetab. koer on 2 aastane. Ma pesen koera üle 2 päeva, kuna esimene aasta karvahoolduses oli meil väga valulik, kui nii võib öelda ja üle kere pusasid saan tänu sellele vältida vaid tiheda pesuga. Muu karv on väga ilus, aga kuna ta neid käppasid lakub, siis on käppadega probleem, mis on tekkinud just viimasel kahel nädalal. eile pesin jälle koera ja täna vaatasin käpad üle, jälle pusad. jsut nendes kohtades, kust ta end lakub pidevalt. tegin karva märjaks ja kammisin tekkinud pusad lahti. aga ma ei oska selle lakkumise ja punetava nahaga nüüd midagi ette võtta. hetkel sidusin sideme ümber, et ta ei lakuks enam. nagu näha, tungivat vajadust tal selleks pole- magab rahulikult. peaksin ma arstile minema, et miks lakub või peaksin karva lühikeseks ajama, kuni ta lakub, mis te arvate?
Eelistan entusiastlikke eksimusi lõputule ja laisale halale

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 18 Aug 2008 12:51

Käpapadjandite vahelt ja ka varvaste vahelt täies ulatuses ja küünte ümbert tuleks lõigata karv lühikeseks- meil on see nii lõigatud aastaringi. Ja need kohad kus teil varvaste vahele tulevad pusad, võid julgelt lõigatagi karva lühikeseks. Mina lõikan veel ka selle n 5da küüne ümbert karva ära. Kui varvaste vahel on palju pikka tihedat karva siis suviste ilmadega, mil nagu just praegu- on niiske kuid palav- lähevad need käpavahed hauduma kuna koerad teatavasti nn higistavad käpapadjandite kaudu ja mõjutab ka vihmaste ilmade niiskus ka varvaste vahesid. Mina lõikaks ära karvad, seejärel kuivataks varvaste vahed (st kõik selle punetava ala) täiesti kuivaks fööniga ja teeks seda paar päeva peale igat jalutuskäiku (eriti hommikuti kui muru niiske). Kui see ei aita punetusest ja sedaläbi ka lakkumisest lahti saada siis järgmine samm oleks osta inimapteegist Dermalon pastat (tihke valge pasta nagu tsinksalv) , kuivatada punetav nahk, määrida neile kohtadele ja froteesokk alul peale (näiteks ööseks) et ei lakuks. Tegelikult ma arvan et siis enam ei lakugi, kuna see rahustab ja kuivatab ja ärritust mis lakuma ajab enam pole nii palju. Peaks saama paari päeva-nädalaga korda. Oluline on hoida käppade nahk kuiv ja kui seal karv lühike ja ka varvaste vahel täies ulatuses siis kuivab ka seal nahk paremini ära ega lähe hauduma.
Meil oli linnas elades pidevalt see probleem sest lisaks ärritas märja ilmaga just see tänava õli
Siin maal elades on ka paaril koeral paar korda olnud- just meie noortel kel on käpakarvu umbes paari kilo jagu, ütleks et ühel käpal juba ainuüksi sama palju kui mõnel teisel terve pool keret. ja vaatamata sellele et lõikan varvaste vahed karvadest paljaks pidevalt siis peale hommikust õues möllamist läheb ikka mitu tundi enne kui käpakarvad ära kuivanud on neil. Teistel koertel kel juba täiskasvanud karv st karvavahetus ammu minevik, seda punetust ei teki. Ma arvan et saate selle asja kontrolli alla kenasti.

PostitusPostitas Pecatoria » 18 Aug 2008 13:22

Al Khabara kirjutas:Käpapadjandite vahelt ja ka varvaste vahelt täies ulatuses ja küünte ümbert tuleks lõigata karv lühikeseks- meil on see nii lõigatud aastaringi. Ja need kohad kus teil varvaste vahele tulevad pusad, võid julgelt lõigatagi karva lühikeseks. Mina lõikan veel ka selle n 5da küüne ümbert karva ära. Kui varvaste vahel on palju pikka tihedat karva siis suviste ilmadega, mil nagu just praegu- on niiske kuid palav- lähevad need käpavahed hauduma kuna koerad teatavasti nn higistavad käpapadjandite kaudu ja mõjutab ka vihmaste ilmade niiskus ka varvaste vahesid. Mina lõikaks ära karvad, seejärel kuivataks varvaste vahed (st kõik selle punetava ala) täiesti kuivaks fööniga ja teeks seda paar päeva peale igat jalutuskäiku (eriti hommikuti kui muru niiske). Kui see ei aita punetusest ja sedaläbi ka lakkumisest lahti saada siis järgmine samm oleks osta inimapteegist Dermalon pastat (tihke valge pasta nagu tsinksalv) , kuivatada punetav nahk, määrida neile kohtadele ja froteesokk alul peale (näiteks ööseks) et ei lakuks. Tegelikult ma arvan et siis enam ei lakugi, kuna see rahustab ja kuivatab ja ärritust mis lakuma ajab enam pole nii palju. Peaks saama paari päeva-nädalaga korda. Oluline on hoida käppade nahk kuiv ja kui seal karv lühike ja ka varvaste vahel täies ulatuses siis kuivab ka seal nahk paremini ära ega lähe hauduma.
Meil oli linnas elades pidevalt see probleem sest lisaks ärritas märja ilmaga just see tänava õli
Siin maal elades on ka paaril koeral paar korda olnud- just meie noortel kel on käpakarvu umbes paari kilo jagu, ütleks et ühel käpal juba ainuüksi sama palju kui mõnel teisel terve pool keret. ja vaatamata sellele et lõikan varvaste vahed karvadest paljaks pidevalt siis peale hommikust õues möllamist läheb ikka mitu tundi enne kui käpakarvad ära kuivanud on neil. Teistel koertel kel juba täiskasvanud karv st karvavahetus ammu minevik, seda punetust ei teki. Ma arvan et saate selle asja kontrolli alla kenasti.

käpa padjandid ja varvaste vahed ongi meil lühikesed ja korras. aga ta lakub käpa pealt, st et nagu sääre pealt, kui inimeste terminites rääkida, ma muudmoodi ei oska seda kohta kirjeldada. panin meile igaksjuhuks homseks arsti aja kinni. koer ikkagi kibeleb lakkuma ja sidemest polnud kasu, pigem vastupidi, pidin sideme käpa ümbert ja karvade küljest lahti harutama. täitsa mure :(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 18 Aug 2008 14:12

käpa padjandid ja varvaste vahed ongi meil lühikesed ja korras. aga ta lakub käpa pealt, st et nagu sääre pealt, kui inimeste terminites rääkida, ma muudmoodi ei oska seda kohta kirjeldada. panin meile igaksjuhuks homseks arsti aja kinni. koer ikkagi kibeleb lakkuma ja sidemest polnud kasu, pigem vastupidi, pidin sideme käpa ümbert ja karvade küljest lahti harutama. täitsa mure :(

Olenevalt millisesse kliinikusse oled minemas, ole uudishimulik ravi suhtes mis antakse- kui antakse miskit hormoonravi sorti asja siis saad omale selle tagajärjel üsna ruttu karvatu afgaani :( Enne uuri kui lased näit ühekordset süsti teha vms. (Tablettidega on lihtsam, neid saad enne manustamist uurida kasvõi internetist).
Kirjutan lihtsalt igaks juhuks sellest, paaril afgaaniomanikul on kahjuks nii ka juhtunud, näitusekoerale tähendaks see siis paari aastat näitustest kõrvakle jäämist uue karva kasvatamiseks.

Kui varvastes asi pole vaid nn säärteosas siis tegelikult on 1 variant veel, mul nagu oleks ka korra ühel koeral olnud ja tekkis see minu arusaamist mööda harjapiidest, või oli selle koha peal olnud lihtsalt natuke pusasesm pusa. Afgaani nahk üsna õhuke ( nagu salukidelgi) ja väike ärritus võib tekitada sellise punase märja koha küll. Eriti kui tegu kirgliku lakkujaga , on koer kes lihtsalt rohkem huvi tunnevad oma asjade vastu ja neid kel suva on ( meil siin mõlemat sorti neid )

Mina paneksin ikkagi Dermilon pastat mis kuivataks selle ala.
Teine variant võib olla miskine lest aga seda ma ei usu hästi- afgaanidel pole seda , pole vähemasti iial kuulnud ja veel sellise koha peal, ei usu!

Aga noh mina ei saa öelda et arstile pole vaja minna, lihtsalt mine arstile kes teab ka afgaanide kohta ja ei lõika selle koha peale suurt karvataut laiku ega ravi hormoonidega. Eelkõige tuleks siiski selgitada välja põhjus.

Mina prooviksin seda siiski kuivana hoida, kergemal juhul võiks isegi talk aidata aga kui juba lakkumisega ärritus siis vastava pastaga.
Ja tähelepanu eemale sellest kohast hoida oleks ka hea.

PostitusPostitas Pecatoria » 18 Aug 2008 17:57

tähelepanu kõrvale juhtimine ei ole kahjuks võimalik. see "lakukoht" on ka sellise koha peal, et isegi torbikuga saab koer sinna ligi. proovisin järgi. koer on aga suht õnnetu ise. nii hale on tast :(. vaatab mind õnnetu näoga ja ei taha eriti liikudagi, mis on tema puhul väga imelik. see võib küll olla, et hari on liiga teinud. Ma olin siin vahepeal raskelt haige ja kuna meil keegi teine koera karva eest hoolitseda ei oska, siis lasin ta viia ühte salongi (mida kahetsen kogu südamest). Igatahes sain ta seal ttagasi megapusadega käppadel, ilmselt ei olnud käppasid üldse kammitud või siis tehti seda kuiva karvaga või ma ei tea... igatahes 2 päeva pärast salongi külastust olid koera käpad silmnähtavalt mokas. võtsin oma jõuvarud kokku ja toimetasin ise neid korda teha. Nüüd on käppade karvaga probleeme olnud küll, sinna tekkivad pusad ülikergesti ja võib tõesti olla, et hari on liiga teinud.
vaatan, mis arst homme ütleb, meil siin apteegid kaugel ja enne homset ei saaks midagi kätte. me käime västriku kliinikus. Suur tänu vastamast. dermiloni pasta panen "kõrva taha" ja hoian arstil ka silma peal. :walk:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 18 Aug 2008 19:07

Pecatoria kirjutas:tähelepanu kõrvale juhtimine ei ole kahjuks võimalik. see "lakukoht" on ka sellise koha peal, et isegi torbikuga saab koer sinna ligi. proovisin järgi. koer on aga suht õnnetu ise. nii hale on tast :(. vaatab mind õnnetu näoga ja ei taha eriti liikudagi, mis on tema puhul väga imelik. see võib küll olla, et hari on liiga teinud. Ma olin siin vahepeal raskelt haige ja kuna meil keegi teine koera karva eest hoolitseda ei oska, siis lasin ta viia ühte salongi (mida kahetsen kogu südamest). Igatahes sain ta seal ttagasi megapusadega käppadel, ilmselt ei olnud käppasid üldse kammitud või siis tehti seda kuiva karvaga või ma ei tea... igatahes 2 päeva pärast salongi külastust olid koera käpad silmnähtavalt mokas. võtsin oma jõuvarud kokku ja toimetasin ise neid korda teha. Nüüd on käppade karvaga probleeme olnud küll, sinna tekkivad pusad ülikergesti ja võib tõesti olla, et hari on liiga teinud.
vaatan, mis arst homme ütleb, meil siin apteegid kaugel ja enne homset ei saaks midagi kätte. me käime västriku kliinikus. Suur tänu vastamast. dermiloni pasta panen "kõrva taha" ja hoian arstil ka silma peal. :walk:

No ma arvan et siis vist ongi täitsa võimalik et salongiskäimise tagajärg - kui harjaga vedada läbi karva ilma sõrmedega karva juurtest pidurdades ja harjaga naha vastu vedades siis afgaani nahale polegi rohkemat tarvis tegelikult. Kui hakati neid pusasid välja harjama siis nii see juhtuski ilmselt, praegune niiskus aga ei lasknud ära paraneda.
Tean mis tähendab noore, rikkaliku karvaga afgaani harjamine- ja ei kujuta ka ette et üheski salongis siin seda tõugu nii nagu vaja teha üldse osatakse, olen kulnud et soomeski juhtunud et tulemus hoopis vastupidine.

Afgaaniomanikule on see katastroof kui haigeks jääda- meil siin hetkel sama olukord - minu selg on ikka väga väga haige ja kolm noort pole veel karvavahetust lõpetanud, neid tuleb pesta iga 5s päev ja sellegipoolest võtab märja karva läbiharjamine 4-6 tundi olenevalt koerast, seejärel föönitamine, neid on vaja enne harjata kuna oleks ülekohtune lasta koeral seista tundide kaupa fööni all, lihtsalt nii palju karva veel. Täiskasvanud karvaga afgaane ma enne läbi ei harja kui alles laua peal. Õnneks on neid noori meil õnnistatud siidise sirge karvaga millest ka kutsikakarva pusad kergelt välja saab, aga hetkel on sellegipoolest ka meil tegemist küllaga et karva korras hoida neil. Kohe varsti aga on see aeg läbi ja saab pesta ca 2 x kuus nagu teisigi siin peseme. Istun aga tugevate valuvaigistite all ja harjan:( juba üle 2 kuu sedasi :( ütlen ausalt et salongi ei julge viia. Õnneks on mul pesemise ja föönitamise juures ka natuke pereliikmetest abi, aga harjajt on raske leida :cry: Tegelikult oli kõige hullem aeg talvel kui mul üle kuu aja oli parema käe ranne täiesti surnud ja kasutuskõlbmatuna küljes rippus :( Siis seisin kõrval ja seletasin abilisest harjajale kuidas täpselt teha, alul läks abilisel lausa 7 tundi ja rohkemgi aga siis sai lõpuks abilisest meister :)
Pidage teiegi vastu veel natuke ja peaks jõudma täiskasvanud karva vanusesse. Ca 2, 5 - 3 aastasena kindlalt.

No mõni siin lugedes võib mõelda et miks karva ära ei lõika - minu meelest see lihtsalt ei ole lahendus, kuna siis tulebki seda hakata 2x aastas lõikama, ja kui hakata uut kasvatama siis on karvahooldus jällegi sama tihe töö kuni täispikkuse saavutamiseni. Nagu öeldakse et kui üle koera saanud siis saab üle koera saba ka :D

PostitusPostitas Pecatoria » 19 Aug 2008 13:44

arst tuvastas, et nahk on lihtsalt üliväga kuiv ja andis hexocil šampooni ja dermoscent ampulle. muud ei midagi. see meil küll ei õnnestu, et seda ampulli manustada 2 päeva enne ja pärast pesemist, kuna meie pesuvahed on lühemad, kui 4 päeva. loodan, et šampoon annab kiiret tulemust ja koer lõpetab enda limpsimise. pidev niiske keskkond mõjub nahale kindlasti halvasti ja karv on ka täitsa nutune selle koha pealt :(. :jonn:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 19 Aug 2008 14:08

Kas kasvataja ei oska nõu anda? Ka kasvatajatel on kindlasti tooteid mida võiksid oma kasvandikele soovitada juhul kui tegemist on tõesti kuiva nahaga! Samuti oskab kasvataja anda nõu selles osas kuidas karva õigete võtetega hooldada vältimaks naha vigastamist. Meie kasvandikel pole küll kuiva nahaga probleeme olnud - kas seda teistel on, pole kuullda olnud. Seega millegipärast soovitaksin mina siiski otsida ka teisi võimalikke probleeme. Näiteks tean koera kellel oli lihtsalt paha harjumus ühte varvast lakkuda nii et see lausa haudus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 19 Aug 2008 14:41

Pecatoria kirjutas:arst tuvastas, et nahk on lihtsalt üliväga kuiv ja andis hexocil šampooni ja dermoscent ampulle. muud ei midagi. see meil küll ei õnnestu, et seda ampulli manustada 2 päeva enne ja pärast pesemist, kuna meie pesuvahed on lühemad, kui 4 päeva. loodan, et šampoon annab kiiret tulemust ja koer lõpetab enda limpsimise. pidev niiske keskkond mõjub nahale kindlasti halvasti ja karv on ka täitsa nutune selle koha pealt :(. :jonn:

Huvitav kuidas küll nahk on samal ajal kuiv kui koer seda kogu aeg lakub, väga raske ette kujutada.

Kogu see jama kõlab nagu harjaga vigastus st mitte otseselt vigastus vaid liiga tugev kraapimine-sikutamine. Kui sul õnnestuks seda kohta hoida kuivana siis paraneks üsna kiiresti. Kui selline koht on paranemas siis ta sügeleb ja võib ehk tunduda kuiva-kärnaline veidi.
Igatahes meil tuli see ühel koeral reie tagaküljele ca 1x2 cm ja juhtus see nii et olid esimest korda kasutuses uued harjad ja ilmselt kogemata oli liiga hoogsalt kammitud föönitamise kägus. Oli ka niiske ja punetav teisel päeval juba märkasin seda. . Õnnestus salviga ära kuivatada see koht ja koer ka enam huvi ei tundnud siis. Laik kadus ca nädalaga lõpuks.

Kas arsti juures proovi ei võetud, ma ei tea kas saabki), äkki sai salongist miski "asja" kaasa sealsete harjadega? Võibolla siiski ikka desinfitseeritakse harju enne iga koera harjamist seda ma ei oska öelda, aga kujutan ette küll et nii peaks tehtama. Se mõttevälgatus juhuks kui käpp paranemise märke ei hakka näitama.

Äkki tasuks hõrendada karva selles kohas, ei juhtuks midagi hullu ja tasapisi kasvaks tagasi. Hõrendamisega ei jää ka auku karva sees.

PostitusPostitas Pecatoria » 19 Aug 2008 14:43

tjahh. Soovitused on head. aga- kasvatajaga suhelda püüdsin terve esimese aasta jooksul. peale lubaduste a la järgmisel kuul tulen ja vaatan või saame kokku ja õpetan ei tulnud sealt midagi. Korra saime lõpuks kokku ka, aga siis ta käis ümber koera, vaatas ühte tekkima hakkavat pusa, ütles, et tõmba pusa lahti ja kammi läbi ja ütles, et ärgu ma kartku, ta ei võta mult koera ära. Selline statement tõi mind kopsti reaalsusesse, nagu oleks õige jämeda puuga pähe saanud. siis sain aru, et selle inimese peale loota oleks suurim rumalus. selle kasvataja hoolivus on vaid sõnades. Kuni selle ajani ma ju lootsin, et ta ikkagi tõesti õpetab ja selle ajani tegin nii, nagu ma arvasin, et oleks õige. sh nt kammisin kuiva karva.
nii olen püüdnud ise hakkama saada ja tarkust omandanud peamiselt siit (eriline suur tänu Monicale!) ja ise hurtade kohta internetist ja raamatutest otsinud. Kuigi algus oli tõesti raske (sai pisaraidki valatud ja mitte vähe) ja koeralgi eriti kerge ei olnud ilmselt, siis hetkel oleme omadega mäel. karv on ilus, pusasid eriti enam ei teki. Selline on meie lugu.

kuiv nahk on just ühe käpa 1 koht ja ma arvan ise ka, et sealt on harjaga ehk karmimalt üle käidud ja seetõttu on koer ise seda probleemi intensiivselt lakkudes leevendada püüdnud. Üleeilse pesu ajal avastasin, et nahk suisa punetab, muidu oli see lihtsalt koht, kuhu kippusid pusad tulema pärast seda, kui olin juulikuus 2 nädalat angiinis ja vaevu püsti püsisin.

PostitusPostitas Pecatoria » 19 Aug 2008 14:48

ei, proovi ei võetud. vaadati nahka. nahal on tõesti ka koorik peal juba, aga ümbert punetab. see šampoon pidi väidetavalt desinfitseerima ja kiheluse ära võtma. pesin koera just hiljuti ja hakkan nüüd kammima. loodan, et tõesti leevendas ja ta enam ei laku, siis peaks kiiresti paranema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 22 Aug 2008 14:23

Vaatasin seda teemaarendust ja minul tekkis hoopis teine küsimus - kus te veterinaari juures käisite ? Kuivõrd ta nahahaigustega kursis oli ? Ei taha kuidagi uskuda, et paljast kammimisest või takkude avamisest tekiks jalale leemendav laik. Mitmekümne aasta jooksul on ette juhtunud ikka väga erinevaid pusas koeri, keda jõudumööda oleme aidanud ja sellist asja, et sellest leemendavad laigud tekivad, pole küll olnud. Tänapäeval on ( vähemalt Tallinnas ja Tartus ) võimalik leida kindlasti head, nahahaigustele spetsialiseerunud arsti. Oma koera läheksin kindlasti konsultatsioonile.
hurt ei ole "blondiin"

PostitusPostitas Pecatoria » 24 Aug 2008 23:00

Aitähh, Anne. Meil vist ei olnudki nii väga tõsine asi, sest et Snoopy on igatahes tänaseks täiesti korras. Nahk ei puneta enam ja koorikud, mis olid naha peal, on täiesti kadunud. Seega on kõik korras nüüd, just nagu. ma ei tea, kas aitas see šampoon või dermoscent või siis lihtsalt see, et ma tal sabas käisin kogu aeg ja tal ennast lakkuda ei lasknud. Tänase pesu ajal ta ei kaevelnud ka, kui ta vette panin, nii et paistab, et oleme hetkel probleemist võitu saanud. Ma muidugi hoian nüüd eriliselt silma peal, et asi ei korduks. Peab ütlema, et Snoopster natuke nagu nautis ka olukorda, kui nii võib öelda. igatahes leidis ta, et kuna ta on nüüd ju nii haige-nii haige, siis ega ma ju ometi keela haigel kutsukesel suure toa diivani peal lamada. mõningate intensiivsete katsete järel, mille käigus ta minupoolsete maha ajamise peale peaaegu joonelt otsa ümber pööras, et taas diivanile ronida, ta siiski loobus ja leidis tee oma ottomani juurde ;). Tavaliselt ta teab väga hästi, et diivan on tabu ja pole keeldu rikkunud, minu nähes ja juuresolekul vähemalt mitte. Nii et afgaani hurt ei ole sugugi blondiin, vaid oskab suurepäraselt pererahvaga manipuleerida, minu puhul loodeti ilmselgelt minu hetkel härda meele peale :D .

Tim ja Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariann » 28 Juun 2011 18:08

Teema on küll juba mitu aastat vana ja vahepeal ära unustatud, aga minu hirmus suur huvi ja armastus afgaanide vastu sunnib mul küsida mõned küsimused.
Seda teemat lugedes ei tundugi see hooldus ausalt öeldes nii hull, kord nädalas on koera pesta-kammida on minu jaoks tavaline ning üldsegi mitte vaevarikas, kuid muidugi hetkene koer, yorkie, on mitmeid kordi väiksem kui afgaan ning püsiks ilma pulstumata ka siis kui teda 3 nädalat ei peseks.:P
Aga tahaksin küsida milline on kutsika/noorkoera hooldus, nii enne karvavahetust kui ka karvavahetuse ajal? Kas ka sel ajal kehtib see, et kammida võib vaid märga karva ning kui tihti kutsikale/noorkoerale vanni peab tegema? Samuti, kuna peaks alustama selle kitkumisega?
Tahaks ka täpsustust sellele, et kitkudes tuleb ära ju selline vatjas karv, mida ei pea ometigi jõuga tõmbama ja see on ju suhteliselt lahtiselt karvas või ma eksin?
Ning viimaks - kas nendel afgaanidel kellel on see sadul perfeketselt välja joonistunud, kas nende peal on kasutatud trimmimismasinat või kääre, või on seegi puhas kitkumise töö?
Koer on naeratus ja liputav saba. Vahepealsel pole erilist tähtsust.

ja muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Qwerty » 28 Juun 2011 19:23

Päris hea ja põhjalik lehekülg afgaanide karvahooldusest, vanuse (või õigupoolest karvasordi) kaupa: http://www.afghansofgrandeur.com/pubs/coatcare.html
Põhilise peaks vast ära seletama, aga eks afgaaniomanikud oskavad täpsustada, kui palju paika peab. :)

Tim ja Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariann » 08 Juul 2011 14:29

Aitäh Qwerty, aga sellelt lehelt ma oma küsimustele siiski põhjalikke vastuseid ei saanud. Ma tõesti loodan, et mõni afgaanikasvataja leiab aega, et mu küsimustele vastata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 08 Juul 2011 15:50

Üldiselt võivad kasvatajatel olla erinevad arvamused ja sellest tulenevad nõuanded ja seetõttu kõige põhjalikumad ja täpsemad vastused saad nagunii kasvatajalt kellelt kutsika ostad. Aga vastan siis lühidalt oma põhimõtetest lähtuvalt.

Mariann kirjutas:Aga tahaksin küsida milline on kutsika/noorkoera hooldus, nii enne karvavahetust kui ka karvavahetuse ajal?

Kutsika karvahooldus enne karvavahetust: pesen alati kui karv määrdunud, pesen nii tihti kui vajalik selleks et kutsika jaoks on pesemine tavategevus ilma protesteerimise või vingumiseta. See oleneb natuke ka kutsika iseloomust.

Kutsika karvahooldus karvavahetuse ajal.
karvavahetuse mõiste võib olla äärmiselt erinev, mõnel toimub see pea märkamatult kuni 2 a saamiseni, mõni (nt emane) viskab kutsikakarva maha ca 2 k peale jooksuaega, üldiselt hakkab ettenähtud kohtadele kasvama alla tihe sile aluskarv mille peal olev kutsikakarv muutub kui udukarvaks ja eemaldub sõrmedega "sügades" just neilt teatud aladeslt (koon, sabajuur, seljajoon, kael) ja neid vahetumise variante on kindlasti mitmeid veel.
Karvahoolduses karvavahetuse ajal on vajalik jälgida et karva ei tuleks pusasid, vaid pesta tuleb piisavalt õigel päeval et kutsikakarv ei saaks pusasid moodustada. Keskmiselt öeldes võib olla vajadus sel ajal pesta ca 4-7 päeva tagant, aga kindlasti olenevalt olukorrast ja koerast.
Minu kogemus on selline et kui kutsikaeas hoida karva võimalikult pusavabana siis täiskasvanuna on karv oma struktuurilt võimalikult rikkumatu ( sest pusades olevad karvad saavad lahtiharjamisel venitatud ja seeläbi kahjustatud millisel juhul nad taastekitavad uusi pusasid) ning võimaldab pikemaid kui x nädalas pesu / va kui just ei vaja poristel aegadel või isastel koertel küljekarvad tihedamat pesu).

Kas ka sel ajal kehtib see, et kammida võib vaid märga karva ning kui tihti kutsikale/noorkoerale vanni peab tegema? Samuti, kuna peaks alustama selle kitkumisega?

Jah kammitakse vaid märga karva peale pesemist. Kui on vaja vahel kõrvaotsi kammida pesude vahepeal siis ikkagi teen karva veega märjaks sellest kohalt enne harjamist. Kuiva afgaanikarva harjamine rikub karva ja see omakorda tekitab hiljem pusasid.
Kuni 5 kuust kutsikat olen küll pehme jõhvidest harjakesega sugenud lihtsalt harjutamise mõttes ja kuiva karva sel juhul.

Kitkumine? No tegelikult afgaane ei kitkuta, mina ei saa seda nii nimetada. pigem nüpitakse.
Kutsikatel, jällegi, vanus võib olla natuke varieeruv, hakkab teatud ettenähtud kohtades: koonul, kaelal, seljal, sabajuurel moodustuma lühike tihe aluskarv mille peal oleva titekarv muutub järkjärgult lahtisemaks ja seda saab sõrmedega ära nüppida. karv on õigetviisi lahti siis kui seda saab kahe sõrme vahel tõmmates ära nii et kutsikas ise sellest väljagi ei tee. Ei tõmmata salkude kaupa vaid ise teen nii et sõrmede vahel on korraga vaid väga hõredalt karvu ja pigem harvendan sedasi sõrmedega üle koera käies, minu kutsikatele see isegi meeldib, tahavad et neil selga sügataks isegi siis kui seda vaja ei oleks:)
Millal hakkab aluskarv moodustama on samuti individuaalne, hetkel meie 5 kuusetel see koonul, sabadel juba olemas ja seljajoonel samuti juba kujunemas.
Tahaks ka täpsustust sellele, et kitkudes tuleb ära ju selline vatjas karv, mida ei pea ometigi jõuga tõmbama ja see on ju suhteliselt lahtiselt karvas või ma eksin?

Jõudu kasutada ei ole vaja, nahale ei tohi jääda täppe ega karvutuid laike ja samuti ei tohi kiskuda karva nii et see koos aluskarvaga ära tuleb.
Kääridega ei tohi teha ja see ka rikub aluskarva . 'Loomulikult arenenud ja viimistletud karv on terve elu jube lihtne hooldada vastupidiselt kääridega ülekäidud karvale.
Aga päris nii nagu mõnedel muudel tõugudel et äratulev karv muutub vatjaks karvaks mille saab kraasiga välja kammida tortidena, nii küll ei ole!

Ning viimaks - kas nendel afgaanidel kellel on see sadul perfeketselt välja joonistunud, kas nende peal on kasutatud trimmimismasinat või kääre, või on seegi puhas kitkumise töö?

Ei pruugi alati olla, loomulik sadul on ka sirge äärega, lisaks on seljakarv vahel tumedam kui pikk küljekarv mis võib sellist effekti anda kuigi tegu täiesti loomuliku karvaga.
Vahe on hoopis muus- silmaga kergelt tuvastatv karva erinevus, kirjeldamine läheks keeruliseks, seda peab lithsalt oma silmaga ise nägema.

Ja mingil juhul ei ole see afgaanidega nii et võtad mingi kraasi või muu sarnase ja kammid lihtsalt lahtise karva tortidena välja.

Ja et seda asja veel segasemaks ajada siis on väidetud et afgaani pikk karv on tegelikult aluskarv ja lühike aluskarv on põhikarv.

See oli nüüd lühidalt, täpsemini räägib juba kutsika kasvataja, sest eks ka liinides on karvatüüpide erinevusi.

:)

Tim ja Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariann » 08 Juul 2011 16:07

Suured tänud Al Khabara, et viitsisite mu küsimustele vastata. :) Sain kohe päris palju uut infot.

Eelmine

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist