Info alamfoorumi kohta

- aristokraatsed jahimehed
külaline

PostitusPostitas külaline » 13 Nov 2004 17:32

Usun et on kindlasti inimesi keda antud teema huvitab.Oleksin isegi huvitatud et saada rohkem teada hurtadest.Uusi inimesi tuleb järjest foorumisse juurde ja ega aeg ajalt inimestele meeldetuletus "reklaami" näol hurtadest paha tee.Teistest tõugudest on pidevalt jutte ja koerte saates näeb hurta minimaalselt.Kas vene hurdast ongi üldse kuskil räägitud,ise ei mäleta?Võiks näiteks foorumis teha kohe alapealkirja HURDAD ja seal võik erinevatest hurtadest rääkida,keda kuidas hooldada,keda pesta ja föönitada või kellest enne näitust "märja lapiga" üle käia.

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 13 Nov 2004 18:08

No nii see foorumiosa oligi mõeldud, et siit saavad soovijad endale hakatama aretama täitsa oma alamfoorumit, kuhu ka teised huvilised saavad sisse kiigata.
Kõik ikka kodalistest endist kinni - ja hurdapidajaid on siin juba päris... eee... mitu :D
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 13 Nov 2004 19:34

Tänud teile :D
Ka minu meelest on alati huvitav lugeda ja saada teada kõikvõimalikku teiste tõugude kohta ja seda just foorumis kust võib leida arvamusi eri nurga alt, eri tõekspidamisi mingist tõust aga ka fakte ja kõike muud. Parim silmaringi laiendamise viis :wink:
Eriti ei kujuta ette et hakkaks alati kuhugile kellegile helistama ikkagi on just huvitav lugeda siiin foorumites, ei taha OT valda kalduda aga nii huvitavad on olnud need dobermannide tüüpide ja esitamiste teemadki näiteks lugeda minusugusele "hurdahoolikule".
Ja mida rohkem kirjutajaid ja arutelu seda parem mu meelest, siis saavad need kes mingist tõust veel midagi ei tea parema ülevaate sellest.

Ja niipalju veel ülalkirjutanutele vastuseks et huvitav on se et hurtade vastu on viimasel ajal hakatud natukenegi rohkem huvi tundma, ja huvitaval kombel just Tazi on üks neist huviobjektidest, borzoidest on tehtud uus koduleht Eesti Borzoi ja sinna lisatakse kogu aeg infot , üsna uus leht aga pealehakkamine on pool võitu ja tõuinfo ja ajalugu seal välja pandud ja täiendatakse lehte ka kogu aeg. Aadress on http://www.hot.ee/estborzoi
Ise olen lähemalt kursis rohkem idamaiste hurdatõugude tegemistega;)

Aga miks mitte, Kirke, idee on huvitav - alafoorum Koeratõud ja seal all siis eri tõugude jutud kokku koondada, võibolla ongi juba olemas, vabandust et ei ole kursis, pesakond pisikesi salukisid võtab enamuse minu ajast hetkel. :)
Hea on vahel siia seltskonda nautima tulla ;)

Monica

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

Info alamfoorumi kohta

PostitusPostitas Kirke » 14 Nov 2004 23:08

S'il vous plait - ehkki hurtade hulgas ühtki prantslast ei ole.
Aga miskipärast tundub nende olekus mulle, kui hurdavõhikule, ehtprantslaslikku muretust, uhkust, sügavat sisemist aristokraatiat...
Vaielge vastu, hurdaomanikud!

Igatahes on teie jutte huvitav lugeda ja loodetavasti ei jookse nüüd teie jutusoon kinni. Ning kuna teie variatsioonid ulatuvad kirpudest hiiglasteni ja peaaegu karvututest rikkaliku karvakattega olenditeni, siis ilmselt ei tule ka uudistajatest ja küsijatest puudust.

Tegite teistelegi tõugudele otsa lahti... :)
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 14 Nov 2004 23:23

Salam Aleikum Kirke,

mulle väga meeldis kui sa ütlesid et hurtasid on ühest äärmusest teise nii suuruses kui karvas :lol:

Polegi ise veel niipidi asjale lähenenud - kusjuures ongi vist ju nii et iiri hundikoer (südamlikkus ise?) on üks suurimaid kui mitte suurim (ei lasku ühes teises teemas kusagil olnud vaidlusse kumb siis ikka kõrgem on ka s dogi või iirlane) ja tilluke (aga hingelt suur) itaalia väikehurt - FCI X rühm nii suur polegi tegelikult aga äärmusi ja valikut peaks igaühele leiduma:)

Loodame et ikka mitte hurdaomanikele ka meid huvitav lugeda oleks muidu äkki juhtub nii et lobiseme siin omavahel neist asjust mida nagunii ise teame. Ja minu poolt ka tänud et selline hea võimalus on hurdatõuge veidikenegi rahvale omasemaks teha - hurtasid ümbritsevad tihtigi stampidesse kalduvad ja visalt muudetavad valearvamused 8)
Tehke järele tõesti, väga tahaks teiste tõugude "sisemaailma" piiluda!!!

Ja lõpetuseks vastan ise endale , sest kes muu peale minu sest ikka aru saaks:
"Aleikum Salam"
8)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Nov 2004 23:36

azawakh aafrikast pärit ja seal mingi osa räägib küll prantsuse keelt, nii et ega väga mööda läinudki 8) Lihtsalt kahju, et neid supervälimusega jahilisi nii harva näha on. Eestis minu teada üks ja kunagi aastaid tagasi olid Lätis kaunid azawakhid. Nüüd aga täielik vaikus :?
Megailusad loomad tegelikult...
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Satangin Orbit Sugarfree
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lotta » 02 Apr 2010 18:32

"Dog World'i" neti ajakiri "Sighthound Showcase" natuke hurtade ajalugu, tõugude lühitutvustused, natuke jooksudest ja erinevate hurdakohtunike arvamused ilusamast hurdast, keda nad on hinnanud.
Race cars not dogs!

WhippetLotta {ätt} hot.ee
. .

Mine Hurdad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline