koeraga Helsingis

kaugete sõprade/tuttavate kogemusi ja enda reisijutte
Kasutaja avatar

koeraga Helsingis

PostitusPostitas Auli » 17 Aug 2015 11:54

Kindlasti ei ole ma esimene kodaline, kelle elutee on koos koeraga üle lahe viinud. Seame end aastaks-paariks Helsingis sisse ning tahaks hüva nõu nende käest, kes varem käinud. Peamiselt huvitab mind see, kuidas ja kuhu Helsingis trenni minna? Asukoht peaks olema kindlasti linna sees (autot ei ole), trenni iseloom eelistatult agility, aga hästi sobib ka kuulekus või tegelikult üsna igasugune asi (mille tegemine ei eelda autot, nt põllujälg on seega ilmselt välistatud). Taustaks, et koer on suuršnautser, asukoht Viikki kandis.
Kui teate nimetada konkreetseid klubisid või treenereid, oleks eriti hästi. Aga teretulnud oleks ka igasugune üldinfo siinse koerapidamise kohta. Kas trenni minnes peaks arvestama millegi erilisega (lisaks eriliselt suurele väljaminekule ilmselt...)? Kas üldise koerpidamise tava juures on miskit teistmoodi kui meil? Samuti on väga oodatud kõik pajatused teemal "minu koera seiklused Soomemaal", nii et andke tuld :-)

Kasutaja avatar

Re: koeraga Helsingis

PostitusPostitas Auli » 26 Aug 2015 19:17

Tohoh, keegi polegi Soomes käinud? :o

Kasutaja avatar

PostitusPostitas MariMaria » 27 Aug 2015 11:06

Ma ei tea uusi arenguid, aga vanasti, kui mina veel Viikkis elasin, oli koerteplats seak Y- ristmiku sees, kus teed lähevad Siilitee ja Herttonieme suunas - Viilarintien kenttä https://www.google.fi/maps/dir//60.2174 ... !1e3?hl=fi
ja teine Herttoniemes - jala pääseb sinna päris hästi, jalgrattagaveel paremini. Trenne teevad seal Helsingin Pelastuskoirat ja teised ka.

PostitusPostitas kelos » 23 Nov 2015 01:35

Viilarintie kaks väljakut on kyll konkreetsetele yhingutele renditud, ehk siis kui sa kummagi yhingu liige ei ole, tasub trenni tegemas käia ainult siis kui yhingu liikmeid platsil ei ole. Yhel pool on Helsingin Vetokoirakerho, teisel pool tegutseva yhingu nime peast ei mäleta.

Agilitytrenni on Helsingis suht keeruline pääseda. Kas lähed m6ne eraisiku juurde trenni ja maksad selle eest ca 25eur yhe korra eest (selle raha eest oled siis ca 10min ise oma koeraga platsil), v6i yritad leida agilityklubi ja alguskursuse kaudu trenni pääseda (neid korraldatakse harva). Sulle v6ib-olla k6ige lähem oleks Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Auli » 23 Nov 2015 12:00

Aitäh vastajatele! Olen samuti jõudnud järeldusele, et agility on siin veidi elitaarne tegevus suletud klubidele (no eks Tartus oli ka). Olen tuvastanud siiski mõned kohad, kus võõraid algajaid ka võetakse. Praegu käime koerakoolis Taitoa Tassuihin, hind on küll krõbedavõitu (110 eur / 6 trenni), aga pole parata, tegemata ei saa ka jätta. Kõiki teie nimetatud klubisid (ja Viilari platsi) olen ka uurinud, mõned on täitsa suletud, teistel ei ole praegu uusi gruppe. Eks siis köhime pappi ja oleme rõõmsad, et midagigi saab :-)

Mine Kuidas mujal elatakse

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline