Lemmikloomakauplus

Eesti koeranduse ajalugu, Koertemuuseumi vestlusring
Kasutaja avatar

Lemmikloomakauplus

PostitusPostitas ex » 04 Veebr 2008 13:07

Minu lapsepõlves oli Tallinnas ainult üks kauplus Loodus, raekoja ääres. Põhiline müügiartikkel olid kalad. Natuke ka kanaarilinde ja viirpapagoisid. Muid loomi üldse ei mäletagi. Kaupluses oli vaba põrandapinda umbes 4 ruutmeetrit. Ja iga kord oli seal tohutu järjekord uksest välja. Tahtsin teist kanaarilindu osta ja pidin terve järjekorra ära seisma, et küsida kas sobivat sugu lindu on. Tavaliselt ei olnud. Akvaariumi pidamise ajal müüdi seal ka kaladele elustoitu, mingeid peeneid ussikesi. Sellega piirdus lemmikloomakaubandus. Rihmad, suukorvid ja karabiinid olid müügil spordikaupluses Dünamo. Neid siis tavaliselt kahte sorti, peenikesed rihmad ja presentrihmad. Kas teistes linnades ka loomapoed olid, et tea. Turgudelt sai koerakutsikaid ja kassipoegi ja seapõrsaid. Vot selline aeg oli.
Inimesed, elame sõbralikult.

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 04 Veebr 2008 13:14

Mõnikord olla seal Looduses ka stepikilpkonni müüdud. Isegi vist üsna sageli, ehkki ise küll kunagi peale ei sattunud.

Aga lemmikpood oli ta küll. Kui muud ei saanud, siis kõndisid mööda ja vaatasid aknal olnud akvaariumigi...
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 04 Veebr 2008 13:18

Exile täienduseks - hamstreid müüdi seal ka kohe kindlasti :)

Sellega seoses meenus naljakas lugu.
Oma hamstri "kutsikaid" käsin seal pakkumas, nõuti arstitõendit. Läksin siis Västrikusse, terve hamstripesa taskus ja põues. Lubati kabinetti siseneda, vaadati imeliku pilguga, et mis tahad - silmnähtavat looma ju polnud. Rääkisin siis oma mure ära, ise samal ajal oma hamstripesa taskutest välja õngitsedes (talv oli, soojemat kohta polnud võimalik välja mõelda). Noor naine, kes oli siis vist vetarst, hakkas mu hamstrilaste peale nii hirmsasti kiljuma, et mul jäi suu lahti. Öeldi, et ma oma rotid ruttu tagasi topiks kust võtsin, ja et ta annab mulle midaiganes, peaasi, et ma oma rottidega ruttu jalga laseksin :D

Nojah, lõpuks müüsin oma arstitõendiga "rotid" hoopis Nõmme turu väravas maha (osteti mõne minutiga ära, jõulud olid ukse-ees), sest kui ma Loodusesse hamstrite ja arstitõendiga tagasi läksin, öeldi mulle, et neil neid praegu nii palju, et minu omi pole kuskile panna...
Koerala kodanik.

PostitusPostitas Eveon » 04 Veebr 2008 13:37

Heeeh, vanad ajad. Mina ostsin endale kirju roti ning ka merisea kauplusest Loodus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 04 Veebr 2008 13:45

Mina ostsin sealt akvaariumikalu. Laupäeviti peale kooli käisime sõbrannaga kalu imetlemas ja unistasime, missuguseid endale hästi suurde akvaariumisse ostaksime. Huvitav, et me talviti kalu muretsesime, sest mäletan, kuidas klaaspurgiga põues õndsate nägudega erilistel laupäevadelt Looduse poest koju suundusime. Rongis piilusime veel heldinult oma uusi kalu. Koju minna oli umbes tunni jagu kõik kalad jäid alati ellu.
Dünamo poest tulid jah esimesed rihmad, kuid siis hakati näitustel punutud nahkrihmasid ja värvilisi makramee-rihmasid müüma, nii et edaspidi täiendasin oma kollektsioone näitustelt.
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

ja Caro
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinuraanu » 04 Veebr 2008 13:53

Koertele rihmu müüdi ka Laste Maailma kõrval olevas nn jahimeeste poes.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 04 Veebr 2008 14:16

Kaugetest 80-ndatest meenub, et kaupluses "Loodus" olid kindlad kaubapäevad, minu arvates oli see teisipäeviti, siis toodi müüki uusi loomi ning järjekorrad ulatusid Raekoja platsini. Tihtipeale said aga peale pikka sabatamist loomakesed otsa ning osad jäid ikkagi ilma.
Minule lubati lapsena merisiga ja ema käis ikka mitmeid ja mitmeid kordi kaupluses passimas, enne kui selle looma ostetud sai. Oli selline turris karvaga ohtrate pööristega kirju seake, mäletan, et ta pakiti poes lihtsasse pruuni paberkotti ja sellega siis koju toodigi. Siledakarvalisi sigu ei olnud aga üldse eriti saada, ilmselt neid ka osteti rohkem. Närilistest olidki vist ainult merisead ja hamstrid, rotte ja hiiri ma ei näinud kunagi müügil ja kääbusküülikutest ei teadnud keegi üleüldse midagi.
Merisiga nimega Ponna elas meie juures neli aastat ja tema surm 84-ndal oli õudne tragöödia.
Vene ajal oli see positiivne, et lemmikloomi tõesti ei paljundatud niimoodi massiliselt nagu praegu, kus iga teine laps on juba "aretaja" ja teenib oma küüliku või merisea poegadega taskuraha.

Ja mis puutub koerarihmadesse, siis oma Lontule said ostetud need mingist suvalisest tööstuskaupade poest ning neid kasutasime kuni koera surmani. Head ja mugavad rihmad olid, nahast. Need on siiani alles, kallid mälestusesemed.

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 04 Veebr 2008 15:06

Meie käisime emaga umbes korra aastas Tallinnas ja alati oli minu nõudmisel kindel käik ka Raekoja platsi lähedal paiknevasse Looduse poodi. Unistasin tol ajal , umbes 6-10aastasena, papagoist. Ükskord nägin poes ka tõelist papagoid (mitte neid väikseid viirukaid), aara vist, hall ja punane sulg sabas. Järgmistel kordadel aga enam seda suurt papagoid poes polnud ja olin jube pettunud.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 04 Veebr 2008 15:10

Elo&Fan kirjutas: Ükskord nägin poes ka tõelist papagoid (mitte neid väikseid viirukaid), aara vist, hall ja punane sulg sabas. Järgmistel kordadel aga enam seda suurt papagoid poes polnud ja olin jube pettunud.

Pigem oli tegemist aafrika hallapapagoi e. jakoga, pilt SIIN. Aara on sutsu suurem ja värvilisem, pilt SIIN. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 04 Veebr 2008 15:16

Aarasid vist tol ajal Looduspoest saada ei olnudki. See hall oli kindlasti jako.
Kõige levinumad olid viirpapagoid ja müüdi ka väikeseid heledaid kanaarilinde.

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 04 Veebr 2008 17:01

Minu mälestused Looduse poest kah toredad. Sai sealt omale hamstreid ostetud ja 80-date lõpus ilmusid ka rotid müügile :)
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas poku » 04 Veebr 2008 18:04

Mäletan, et kui 1981 tõi mu venna koju dogi poisi, siis andis küll talle rihma otsida. Vist saigi Dünamo poest selline presentrihm ostetud. Esimene oli lühike. Pikema, 3m sain kellegi tuttava käest. Ja siis sai veel muretsetud see nö ogadega rihm. Peale venna surma, kui dogi oli aastane, oli mul alguses probleeme sõnakuulelikkusega. Peale ühte lugu, kui tuttav käis koeraga väljas ja pidama ei saanud, jõudis ta presentrihma aia posti külge visata. Present jäi terveks, aga ogadega metallrihm oli plõksti pooleks. Koer ei pannud tähelegi, et rihm katki. Astus rahulikult oma teed. Minu käest dogipoiss lihtsalt plehku ei saanud ja posti ka ei pidanud kasutama. Ma olin ainuke peale venna surma, keda ta tõsiselt võttis.
Ja Looduse pood ka siiani silme ees.

Mine Muuseumi nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline