Hinnad 1983 ja 2005.

Eesti koeranduse ajalugu, Koertemuuseumi vestlusring

Hinnad 1983 ja 2005.

PostitusPostitas Habemega Corgi » 30 Dets 2007 17:44

Huvitav võrdlustabel ilmus loosNõukaaja igatsus hääbub aastaks 2015, kus kõrvutatakse möödunud aegade kaupade hindu ja palkasid tänastega.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 31 Dets 2007 16:06

Muide, olen ka selle peale palju mõelnud. 1980 maksin oma esimese rotika eest 101 rubla. 1 rubla oli Leningradist toomise raha. Palka sain umbes 200 rubla, mis oli sel ajal päris kõrge palk. Aga nagu ikka on palk juba paar päeva enne palgapäeva otsas, siis tuli mõned asjad maha müüa. See oli veel selline tore aeg, kus teksade eest sai kõva raha. Müüsingi teksakleidi 100 rubla eest ning teksaseeliku ja sinna juurde pagunite ja paeltega pluusi ka kokku 100 rubla eest. Koera peale läks pool ja ülejäänud jäi koera toidu, rihmade jms peale.
Kui mul esimene hurdapesakond sündis, saatsin tütred 10 rublaga poodi suure spordikotiga. Kodujuustud, keefiir, jne.ikka mitmeks päevaks, kõike selle 10 rubla eest. Kutsikad sõid ikka kvaliteettoitu, kui seda tollel ajal nii võis nimetada.
Siis andsin klubis ülddressuuri tunde, mille eest sain palka 27 rubla. Kursus kestis ikka kuu või paar.
Korra kooli ajal käisime sõbrannaga reisimas Petseri kloostris. Kahe peale oli meil 1 rubla ja 50 kopikat. Kui Tartusse tagasi jõudsime, oli 50 kopikat veel alles. Selle eest saime paki suitsu ja saia.
Vaatamata sellele, et see kõik on nostalgia, ei ütleks, et ma seda aega nüüd hirmasasti taga igatseks.
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas inna » 01 Jaan 2008 21:57

Kui mina 1971 a.oma Ida-Euroopa lk ostsin,maksis ta 45rbl,see oli päris suur raha,peaaegu kuu palk.
1996a.maksis bensiini liiter 4 krooni ja sheltie kutsikas 1500 krooni.
Kui ma 1981a peale EPA lõpetamist tööle läksin,siis sain palka 125l kuus.Päris huvitav meenutada.

Kiki ja kassid - muhedad sabadikud
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nurrukas » 01 Jaan 2008 22:24

Jep, teatav areng on kindlasti toimunud, :vana: ,meenutan ja imestan :)
Puudlikutsikas maksis 1973.aastal 60-80 rubla, "Ida-Euroopa" ehk SLK hinnad (otse loomulikult olenevalt esivanemate tiitlitest) liikusid 90-120 rubla ringis. Kuupalgad olid enamaltjaolt 100-120 rubla tuuris, 200 oli minu mäletamist mööda tõesti väga kõva palk.
Kolmetoalise korteri üür kogu täiega (elekter, gaas, telefon - ei meenugi, mis veel sinna sisse arvestati) oli ümmarguselt 20 rbl. kuus. Kui nüüd selle järgi näiteks kutsika hinna/üürikorteri maksete suhtarve võtta, siis väga suurt nihet nagu poleks toimunudki :?:
Kogu selle hinnamüsteeriumi juures ei eksisteerinud ju mingit laenumajandust, isegi SMS laenu ei saanud :irw: , aga rahvas soetas autosid, suvilaid, sõideti taksoga Tallinnast Petserisse ja mida kõike veel :roll:

PostitusPostitas C.D.Piret » 02 Jaan 2008 12:57

3 kopika eest sai toobi kalja või siirupiga gaseeritudvee klaasitäie... Trops maksis 7 kopikat või 10 kopikat (pähklitega ja shokolaadisem)... Elektri hind oli 2 kopikat kilowatt/tund...
Tudengina ajasin läbi 30 rublaga kuus ja kui teise kursuse lõpus läksin kõrvalt tööle, oli saadav palk nii suur (168 rubla), et enne järgmist palgapäeva olin lagedamast lagedam - ei osanud arvestada, sest raha tundus nii palju olevat, igasugune arvestus oli selles eufoorilises seisundis olematu...
Jah, sms laene ja laene üldse ei olnud... Kuid raha oli kas väga vähe või väga palju - muret tekitasid mõlemad... Vähest saime kõik tunda, eriti need, kes tudengid olid sel ajal.
Kuid oli ka teistsuguseid tudengeid: mäletan, et minu imestus oli suur, kui ükskord kaastudengi last hoidsin ja tema diivanipatju kohendades (elas peretoas, koos lapsega, mees oli juba lõpetanud ja sõjaväes) sealt kandilised mügarad avastasin. Padjaomaniku koju jõudes tegin oma avastusest juttu ja tema ppolne seletus, et seal ta hoiab oma rahapakke, oli mulle täielik suu-lahti-üllatus. Nägin ju küll, et käib vaid Jugo riiete ja kaupadega, kuid ei osanud seda niiii suure rahaga seostada. Kuid seletus lihtne - ta ema oli "Estonia" kolhoosi esilüpsja ja saadud palka (700-900 rubla kuus) ei olnud kuskile kulutada.... ja ka tema kaks last ei suutnud seda kulutada.... Ja nii see patjadesse hoiule läkski.
Oma esimese koeraostu eest, segavereline must kutsikas Bimbo, maksin 5 rubla, seda siis 1974 aastal. Kuid kuna ma oma vaevaga korjatud rahaga tehtud ostu vanematega ei konsulteerinud (olin 4. klassis), oli ema otsus karm - koera korterisse võtta ei saa.... koos sugulastega tehtud otsus, et asub elama maale nende koju, oli tol hetkel mõistlik lahendus... Ja nii ta siis seal paradiislikes tingimustes oma elu elaski.
Elu elab oma elu....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 04 Nov 2013 23:38

Esimene päris oma koer tuli kingakarbi sees 1984a. vanaema krantskoera järglasena. Peale seda möödusid veel mõned aastad ja esimene tõukoer sai ostetud 1992 aasta kevadel, vahetult enne krooni tulekut. Ameerika coccer, 800 rubla :) ilus, must, piirdega kutsikas oli. Tutvusringkond oli tõsises hämmingus- selline raha koera peale raisata :D Aga "ega arst haige peale ei pahanda"...
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

PostitusPostitas alfarose » 06 Nov 2013 12:06

Oeh,olin 80-ndatel väga noor,aga 1987a.,kui tööle läksin,oli minu palk 80 rbl.miinus maksud. Samas mehega elasime õppimise ajal päris kenasti meie kahe stipist ära,mis oli 2 x 30 rbl.
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirstip » 06 Nov 2013 14:33

Aastal 1976 maksis meie bernhardiin 200 rubla, see oli ikka väga suur summa, sest palgad olid kuskil 100 rubla ümber ja madalamad. Üks nägu ütles selle peale, et peab seal peres ikka raha olema, et koeranäraka eest selline summa maksta, isa ei olnud kade ka ja ütles, et peab siin majas ikka raha olema, et klaver on selleks, et sealt tolmu puhkida. (See haukuja oli selle pere vanaema, peen proua, kes oli kolmele poisile klaveri ostunud lootuses, et need seda mängima hakkavad, mida ei juhtunud kunagi) :irw:

Re: Hinnad 1983 ja 2005.

PostitusPostitas lucisdisozx » 23 Nov 2015 14:18

The problem has only to read

Mine Muuseumi nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist