Üleliiduline Sõjaväestatud Mitmevõistlus

Eesti koeranduse ajalugu, Koertemuuseumi vestlusring
Kasutaja avatar

Üleliiduline Sõjaväestatud Mitmevõistlus

PostitusPostitas ex » 26 Apr 2007 10:06

Kuskil 1972 a. tuli siis käsk, et kõikidest liiduvabariikidest tuli kokku panna 4 liikmeline meeskond nendeks võistlusteks. Kuna tegemist oli ikkagi väga raske võistlusega, siis inimesi ja koeri sinna saada oli suht raske. Selle võistluse üheks osaks oli roomamine ja seda ei teinud kaugeltki mitte kõik koerad. Lihtsalt polnud õpetatud. Mul oli perfektselt välja õpetatud koer, keda oma tarbeks ka muudel aladel koolitatud. Ütlen ausalt, et sportlast pole minust kunagi olnud. Ega pole ma ka sinna poole püüelnud. Eestist osalesid siis 3 SLK ja dobermann. Kaasas oli varuliige segaverelise SLK moodi koeraga ja klubi juhataja. Kohal viibisime nädal. Ööbisime telkides, sõime sööklas ja tegime trenni. Asi toimus kas kevadel või sügisel( igal juhul oli kooliaeg, kust sain vabastuse). Ilm oli öösel külm ja kujutage siis ette , mis enesetunne päeval oli. Enne võistlust tehti eksam eseme valikul, mis oli üks eridressuuri osasid. Kes läbi kukkus, see võistlema ei pääsenud. Võistlusdistants oli pikk( vähemalt mulle tundus, et lõpmatu). Distantsil 60m jooks, siis hüpe koos koeraga üle 1m aia, edasi hüpe koos koeraga üle 1.50 barjääri, hüpe üle kaeviku, redel ja viimaks roomamine (umbes 10m) madala võrgu all koos koeraga. Koer pidi roomama prfektselt, rind maas, samuti koerajuht. Peale roomamist tuli varrukas, küllaltki pikalt distantsilt. Täpselt ei mäleta, mis koha me saime meeskondlikult( ilmselt mitte midagi märkimisväärset) aga naistearvestuses olime me kahekesi 5-s ja 6-s, Võitis muidugi Moskva meeskond. Meil oli au olla ainukeste külalistena nende pidustustel. Sampust jõime suurest kristallkarikast, mida tuli ikka kahe käega süles hoida. Ka järgmisel aastal toimuvatel II mitmevõistlustel tuli mul osaleda. Need toimusid Leningradis(Peterburis). Kahjuks ei mäleta peale dobermanni, kes teised osalejad olid. Seekord olime jälle meeskondlikult kuskil tagapool( kohta ei tea, aga usbekid olid raudselt meist tagapool), Kas ka edaspidi neid võistluseid toimus, ei tea. Kui kellegi on andmeid, oleks tore lugeda. :walk:
Inimesed, elame sõbralikult.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 26 Apr 2007 11:13

ex - kuid nendel aegadel jagati ju diplomeid ja medaleid - kas selliseid ei ole säilunud, et sealt saaks täpsustada?
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 26 Apr 2007 11:25

Jah, jagati küll, aga oleks ma aasta tagasi teadnud, et on muuseum ja et keegi kogub mälestusi ja tunneb üldse huvi, poleks ma neid ahju visanud. Kuid kindlasti oli ka meie näitusekataloogis pilt meie meeskonnast, siis Leningradi omast. Kindlasti teab asjast Lilian, tema teab kõike.
Lisaks veel, et kogu võistlus kuni varrukateni oli aja peale ja iga soorituse eest eraldi punktid. Distants oli staadioniringil kuni roomaminseni, mis siis oli staadioni keskel murul. Leningradis ütles mulle Hanniste, kes asja tribüünilt vaatas, et minu ähkimine ja puhkimine oli tribüünile kosta :irw: kui ma mööda jooksin.
Vaatasin, et olin unustanud mainimata, et I võistlused toimusid Moskvas.

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 26 Apr 2007 12:11

Hilja Kärner Pärnust (tal on nüüd bullmastifid ja käib palju näitustel) tegeles sõjalisega väga pikalt. Temalt võiks küsida, ta käis igal aastal üleliidulistel.
Ex, kas sina teda mäletad?
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 26 Apr 2007 12:17

Ausalt öeldes ei mäleta, sest peale neid kahte esimest võistlust ma rohkem ei osalenud ja mõned aastad hiljem tekkis mul koerakasvatuses paus seoses pereheitmisega. Isegi vaevu suutsin neid meenutada. Ja sedagi seoses teise teemaga, kus juttu koeraga sportimise võimalikkusest. Igal juhul oleks taolist mitmevõistlust kindlasti huvitav jälgida, kui asja teevad sportlased, mitte diletandid.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 26 Apr 2007 16:13

AGa kas keegi on, kes mäletab seda dobermanni ja/või tema koerajuhti :roll: Seda oleks hästi huvitav teada!
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 26 Apr 2007 16:39

Dobermanni omanik oli Rando Vei, koera nimi Ringo ja tol ajal tuntud tegelane koeranduses just hästi koolitatud koera tõttu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 04 Juun 2007 11:05

ex kirjutas:Jah, jagati küll, aga oleks ma aasta tagasi teadnud, et on muuseum ja et keegi kogub mälestusi ja tunneb üldse huvi, poleks ma neid ahju visanud.s.
:o :o :o Nojah, eks ahi tahab ka kütmist.
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

võistlused-ajalugu

PostitusPostitas spanjel » 04 Juun 2007 13:13

Kusagil alates 1978 aastast nägi see võistlus välja veidi teisiti. 100 m jooks koos koeraga. Rada 360m kus tuli ületada aed (küll mitte 1m - see oli ikka kindlasti madalam) barjäär 1m 60 (koerad ja mehed) naised jooksid kõrvalt mõõda, redel 5m, granaadi täpsusvise 15m naised (500g) ja 25m mehed (700g) edasi oli roomamine-10 m , kaevik ja poom. Roomamine oli ka kohe kindlasti staadioni rajal, keskel toimus vaid "varrukas".
Ei mäleta ka täpselt aga kusagil 80 aastatel tehti seda ala veidi ringi, nii et esimene ala oli 100m asemel oli 1 km (naised) ja 1,5 km (mehed) jooks koeraga vahelduvmaastikul ja jooksu lõpus oli kohe vahetult "varrukas".
Distants oli juba 100m.
Siis tuli staadioni rada mida ei muudetud. Oli veel ujumine ja laskmine aga need olid ilma koerata.Punktid läksid küll üldarvestusse. Nimetati seda ala sõjaliseks viievõistluseks teenistuskoertega ja Eesti juunioride koondis oli pidevalt esirinnas ja korra isegi esimesel kohal. See juhtus Moldaavias ja aasta oli siis vist juba 1986 või 87 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 04 Juun 2007 13:26

Jah, granaadiheide oli ikka ka, kohe ei tulnudki meelde. Poomi ei mäleta üldse. Ja jooks võis küll 100m olla. Igatahes üle minu võimete. Ja suurt ning väikest barjääri tuli koos koeraga hüpata. Ega see nii hull polnudki, kui hüppetehnikat tunda. Aga eks ta ikka oli nagu spordiala ja kahjuks algul neid pärissportlaseid , kellel õpetet koerad, polnud.

Mine Muuseumi nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline