Tõukoeri tutvustav rubriik ajakirjas Pioneer 1988-90

Eesti koeranduse ajalugu, Koertemuuseumi vestlusring
Kasutaja avatar

Tõukoeri tutvustav rubriik ajakirjas Pioneer 1988-90

PostitusPostitas Walhalla » 26 Aug 2006 10:15

Tegelikult olen ammu tahtnud sellest rääkida. Kes veel mäletab seda aastatetagust rubriiki ammu unustuse hõlma vajunud noorteajakirjas? Äkki olid need koguni meie kodaliste kunagised koerad?
Kes nad seal kõik olid - kokkerspanjelid Gordon ja Isidora, saksa linnukoer Hektor ja dogi Roi, taks Piti, inglise buldog Davy (ma ei teadnudki, et inglise buldoge nii ammu juba Eestis leidus), rotikas nimega Dax, njuufa Cinderella, must terjer Bruce, snautser Wolfgang, töötav idaeurooplane Artsi ja narkospanjel Muza, soome hagijas Sisu, chow Mufti, iiri setter Elizabeth, šoti terjer Lucus, berna Morgan oma spanjelist kaaslase Kessuga, lõunavenelane Wolfgang, toiterjer Sally ja krants Miku. Kuna mõned numbrid on mul veel üles leidmata, siis mälu pingutades meenub veel suur ja efektne kamp kollisid (Leiby-Lii, Siisi ja Mammy Finn on nimed, mis meenuvad). Ja siis oli ka dobermann nimega ... oli vist Aki, võin ka eksida. Ja siis oli ka airedale terjer Eti aga sellest ma tean, et tema oli Jaan Rannapi koer.
Ahjaa ja minu jaoks kõige tähtsam. Koerasarjale pani väärika alguse esimene Oshanameh ise - Hana. Aga tema omanikud on mul praeguseks täitsa tuvastatud. Aastal 1988 poleks ma osanud uneski arvata ega unistada, et kunagi hiljem üks selline Oshanamehsi iludus minu enda kodus elab aga nii see lõpuks läks. Aga Hana pilt jättis mulle eriti ereda ja kustumatu mulje ja afgaanist sai mu vaikne ja tõrjutud salaunistus sestpeale. Näete, mis kõik võib elus juhtuda ühe artikli süü tõttu :)

Ok, äkki tundsite neid koeri sellest pikast ja segasest nimekirjast, mida siia trükkisin?

PostitusPostitas riinakra » 26 Aug 2006 10:45

mul on küsimus, ega keegi pole nõus andma/vahetama/müüma mulle neid artikleid? :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 26 Aug 2006 10:52

Ei ma oma "varandusest" loobuda raatsi :)
Koopiaid aga võib teha küll. Jutt muidugi kaldub teemast kõrvale aga äkki proovid kuskil kuulutada, et soovid saada neid vanu ajakirju. Börsis näiteks. Paljudel need seisavad niisama pakis kuskil pööningul või aetakse lihtsalt ahju. Kõik ei ole minusugused pahnakogujad :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas diisel » 26 Aug 2006 11:20

Nii, ajasid mulle isu peale - lähen kohe ajakirju lappama.
Tänu meie pere fanaatilisele ajakirjalembusele ning kõige selle kraami säilitamiskirele on meil olemas tohutu kogu ajakirjandust alatest aastatest 70-ndatest alates küll Pioneere, Aja Pulsse, Horisonte, Loominguid, Nõukogude Naisi, Loodust, Sotsialistlik Põllumajandusi :D (oli ka selline olemas tõepoolest) ja kes teab mida kõike veel.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 18 Sept 2006 22:49

Ja rottweilerite jutu peale olin ma täiesti veendunud, et SEDA koera ma küll endal ei võta!
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 18 Sept 2006 23:02

Jah just. Rotveilerid olid ikka sihukesed karmid ja kallid koerad (suur hunnik rublasid tuli välja käia). Ja need lärisevad saatanlikud elukad seal Omeni filmis tekitasid tõesti teatud eelarvamusi :D
Aasta oli, hm, 88 vist. Ja algas rotikate kui suurte ja tõsiste koerte kultus :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 19 Sept 2006 07:57

Rottweileri kohta oli selline lause nagu "saatana saadik". See küll pigem sedapidi, et ega nad ikka ole küll, kuigi inimestel selline arvamus. Siiski jäi meelde.

See "saatana saadik" siin arvab hetkel, et hommikuse vorstileiva pooliku saab minult kätte spanjelisilmi volksutades.... saab ka :hups:
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 19 Sept 2006 09:02

Irw. Saatana saadik :D Just nimelt. Omen 666.
Ohh ja nahktagis ning uhketes dressides kaelaketiga varustatud omanik (mobiiltelefoni kohta ei mäleta, kas neid siis oli juba tol ajal).
Oot, kui ma leiaks üles selle "Nooruse" numbri, kus veel mastiffe tutvustati. Seal oli näiteks toodud lugu, kuidas lapsed mängisid liivakastis ja siis läks mööda hulgus - ja koer läks ja igaks juhuks ehitas sellele hulgusele. Mul oli hulgusest kahju, milles ta süüdi oli. Olid ikka ajad ...

Mine Muuseumi nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist