Otsin õiget tõugu

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 31 Dets 2012 11:36

Pipikas kirjutas:Mulle meenus kunagi loetud soovitus, et kõige parem ongi suhelda tavaliste tõukoeraomanikega, sest kasvatajad on nii kogenud, et saavad hakkama igasuguse fruktiga :)

Ilmselt ei loe me samu allikaid. Esmakordselt kuulen. Millest on see vimm meie kasvatajate vastu? Eestis on suur osa kasvatajatest just needsamad tavalised koeraomanikud. Kui tavaline koeraomanik on see, kes oma esimese noore koeraga juhtumisi näitusel, siis tema oskab tavaliselt rääkida just sellestsamast omaenda noorest koerast, oma senisest kogemusest. Kasvatajal on enamasti kogemust natuke rohkemate isenditega läbi nende eluea. Kui on koeraomanikul probleemid, siis miskipärast on esimene soovitus suhelda just kasvatajaga, mitte - tavalise koeraomanikuga. Väga imelik suhtumine ja suhtumine ka sellesse, kellele seda soovitatakse - nagu eeldataks, et tema on mingi igasugune frukt. Olgugi naerunäoga.

Minu soovitus on siin ikka muutumatu. Kuna teema algataja tahab harrastada koeraga ka natuke sportlikumalt, siis tasub tal ikkagi hakata külastama just neid kohti, kus neid alasid harrastatakse ja treenitakse. Näitused on selles osas hulga spetsiifilisemad ja keskendunud eeskätt välimikule. Trenniplatsidelt saadav info on selles osas hulga mitmekülgsem. Ja kui karvad on ajutises elukohas häirivad, siis on võimalik koerale kasvõi kerge kombinesoon selga panna ruumides oleku ajaks. Meil ei ole karvutud koerad väga levinud, kuid näituseringides on jäänud mulje, et pole nende nahk sugugi alati ka täiesti karvutu ja lisaks on neil ka spetsiifilisi terviseprobleeme. Kas nad oleksid ka head spordikoerad - ei tea ka seda, kuidas nende paljas nahk talub trennis kontakte riistadega jms.
Maailm on värviline!

bokser Pipikas
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pipikas » 31 Dets 2012 12:54

Kaja ma arvan, et sa siiski vajad palderjani :) Aga täpsustuseks: kasvataja ongi parim nõuandja koera kasvatamise osas ja just seetõttu, et ta on nii kogenud, ei teki kasvatajal tõenäoliselt hunnikute viisi igasuguseid kasvatusalaseid probleemikesi vastupidiselt värskele koeraomanikule. Ja frukt on koer. Kui sa nüüd ka aru ei saanud, siis ma tõesti annan alla.

Minul isiklikult ei ole kasvatajate vastu mitte midagi, ma väga hindan südamega aretuse juures olevaid kasvatajaid ja siiralt loodan, et neid jätkub kauaks ja et neil jätkub jaksu. Küll aga olen ma väga tugevalt igasuguse silmakirjalikkuse ja naeratuse taga olevate alltekstide ja ebasiiruse vastu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 31 Dets 2012 13:05

airepiret kirjutas:Päike - ma kirjutasin siin teemas SOOVITUSI JAGAVTEST :)

Mina küll ei soovita oma tõugu. Ütlen lausa nii, et ükski normaalne inimene omale pesukarukoeri ei võta. :P

Ma olen Pipikaga nõus, aegajalt "unustab" kasvataja rääkimata, et beagle on jahikoer ja rihmast lahti lastes on läinud. Tegelikult on nii ju kogu 6. rühmaga, (miks dalmaatslane seal rühmas on ma pole ikka veel aru saanud.) jne jne Või näiteks karjakoeri pakutakse karjatama, aga kasvataja pole elus ühtegi oma koera karjatama õpetanud. Kasvataja on müüja ja üks korralik müügimees ikka ilustab oma kaupa.
:P
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 31 Dets 2012 15:09

katleen kirjutas:
airepiret kirjutas:Päike - ma kirjutasin siin teemas SOOVITUSI JAGAVTEST :)

Mina küll ei soovita oma tõugu. Ütlen lausa nii, et ükski normaalne inimene omale pesukarukoeri ei võta. :P

Ma olen Pipikaga nõus, aegajalt "unustab" kasvataja rääkimata, et beagle on jahikoer ja rihmast lahti lastes on läinud. Tegelikult on nii ju kogu 6. rühmaga, (miks dalmaatslane seal rühmas on ma pole ikka veel aru saanud.) jne jne Või näiteks karjakoeri pakutakse karjatama, aga kasvataja pole elus ühtegi oma koera karjatama õpetanud. Kasvataja on müüja ja üks korralik müügimees ikka ilustab oma kaupa.
:P

Kuna siin on ainult ühest äärmusest juttu, kirjutan igaks juhuks ka teisest äärmusest.Teine äärmus on ka, kus kasvatajad-koeraomanikud just pingutavad selle hoiatamisega üle. Ükski koer ei ole üheski asjas lootusetu, kui talle juurde panna vastava tahte ja oskusega inimene. Foorumi vahendusel võib mõnegi sellise inimese tõuomadusi puudutavate hirmujuttudega ära peletada ja samas sellist inimest oleks võib-olla just vaja, et tõu mainet tema vääriliseks uuesti tõsta :) . Kõik sõltub sellest, millega viitsib inimene tööd teha ja mis puuduste osas ollakse valmis silm kinni pigistama ja leppima.
Kui teema-algataja läheb vaatama agility võistlusi siis sealt leiab ta tüüpilisi agilitytõuge ennekõike. Aga võib-olla ta on andekas inimene, kes suudaks mõne täiesti ebatüüpilise agility-tõuga häid tulemusi saada? Näiteks minul küll on alati hea meel näha, kui mõni tubli inimene võtab sellise tõu nagu husky ja saab tegelikult ilma liigse pingutuseta selle koeraga väärikaid tulemusi. Isegi kui sealt ei tule maailmaklassi (mis tegelikult ei ole pühenumuse ja vedamise korral ka välistatud), ei oleks arvatavasti raske siin meie Eesti tasandil silma paista ja teisi inspireerida...Tarku ja osavaid koeri ei sünni ainult belglaste või borderite pesakondadest :wink:
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

borderi-plika Sanna & segavereline Nella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli V » 31 Dets 2012 15:29

Ega borderid ja belglased ei sünni tarkadena ja osavatena..... targaks ja osavaks saamise taga on suur (ning kohati raske) töö.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 31 Dets 2012 16:29

Kõik on kinni selles, milliseid ja kui kõrgeid tulemusi soovitakse saavutada. Kui ikka tahad kaugele jõuda, näiteks agilitys , siis ei tasu mõnda uut tõugu avastama hakata vaid tasub õppida targematelt ja valida tõug, millega on lootust kaugele jõuda. Koeramine peab eelkõige olema fun, inimene on oma loomult laisk ja mugav, ebainimlike pingutusi koerapidamises pole kindlasti vaja.

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 31 Dets 2012 16:30

Tuuli V kirjutas:Ega borderid ja belglased ei sünni tarkadena ja osavatena..... targaks ja osavaks saamise taga on suur (ning kohati raske) töö.

Just - ja nende koerte kõrval peab olema eriti tark ja osav inimene, sest nemad tunduvad õppivat väga kiiresti lisaks kõigile tarkustele ka kõik need koerajuhi poolt tehtud veakesed ära...on vist nii? :)
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 31 Dets 2012 16:37

katleen kirjutas:Kõik on kinni selles, milliseid ja kui kõrgeid tulemusi soovitakse saavutada. Kui ikka tahad kaugele jõuda, näiteks agilitys , siis ei tasu mõnda uut tõugu avastama hakata vaid tasub õppida targematelt ja valida tõug, millega on lootust kaugele jõuda. Koeramine peab eelkõige olema fun, inimene on oma loomult laisk ja mugav, ebainimlike pingutusi koerapidamises pole kindlasti vaja.

Jah, on mõned tõud kellega tõesti oleks mõne ala harrastamine ebainimlikke pingutusi nõudev. Näiteks kui tahta njuufast teha kiiret agilitykoera siis see on tõesti juba natuke liig aga mina ei näe mitte midagi ebainimlikku selles, kui teha agilitykoeraks husky või laika. Soomlased teevad seda küll täitsa kenasti ja fun on nendega ka, sest nad on erksad ja lõbusad loomad.
Igaks-juhuks märgin ära, et ma ei soovita huskyt teema-algatajale kasvõi karva ajamise pärast aga tahan lihtsalt öelda, et alati ei tasu hoiatustest ennast päris ära ehmatada ja mõnikord kastist väheke väljapoole vaadates võib väga hea valiku teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 31 Dets 2012 16:42

http://www.pets.ee/hoiupaik/koerad/

See on küll hetkeseis ja tunni pärast võib kõik muutunud olla, aga ...
Liiga tihti on nad hulkumas. Minujaoks pole nad eriti omanikulembesed. Ilmselt pole ka omanikud väga koeralembesed, aga ikkagi. On hulk tõuge, kes ei kasuta esimese asjana võimalust jalga lasta.

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 31 Dets 2012 16:50

katleen kirjutas:http://www.pets.ee/hoiupaik/koerad/

See on küll hetkeseis ja tunni pärast võib kõik muutunud olla, aga ...
Liiga tihti on nad hulkumas. Minujaoks pole nad eriti omanikulembesed. Ilmselt pole ka omanikud väga koeralembesed, aga ikkagi. On hulk tõuge, kes ei kasuta esimese asjana võimalust jalga lasta.

Selle järgi oleks harilik eesti hundikoer see kõige hullem valik tegelikult. Ma ei vaidle vastu, et paljudel põhjamaistel püstkõrvadel on oht saada hulkuriks aga ma arvan lihtsalt seda, et kõik sõltub koeraomanikust ja tema tahtest. Kui nendele asjadele kohe eos tähelepanu pöörata ja tegeleda siis saab need ikkagi miinimumini viia. Tihti nende asjadega tegelemisest hoopis loobutakse juba eos, sest "nendele tõugudele seda õpetada ei saa". Mina olen ka üks neist olnud, kes lihtsalt võtab teadmiseks et ei saa ja ei üritagi. Kui üritama hakkasin siis avastasin, et tegelikult saab küll :) . Üllatavalt palju tean seda tüüpi koeri, kellega saab rahuliku südamega elada nagu iga teise koeraga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 31 Dets 2012 17:03

Eks igaüks kiidab oma. Mina saan oma jahikoertega ka rahulikult elada. Vaatamata sellele, et neil on "lootust" lõpetada autorataste all, püssikuuli ees, metssea kihvade otsas, hundi toidulaual... Omanikul tuleb mõnede asjadega leppida. 8)

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 31 Dets 2012 17:04

Auli kirjutas:Karvade kohta - ausõna, ma ei ole mingi puhtusefriik, poriste käpajälgede peale silm ka ei pilgu ja voodialustele tolmurullidele panen nimesid ja toidan neid piimaga :hups: Aga nagu mainisin, siis elan üürikorteris ja küsimus on korteri seisukorras siis, kui ma sealt kord välja kolin. Ei tahaks, et järgmised üürnikud veel aastaid hiljem kuskilt seinapragudest või pehmest mööblist koerakarvu leiaksid.

Minu eelmine koer, see, kes avataril oli selline pikema, kuid karmi karvaga koer, kelle karvast tekkisid just sellised nö tolmurullid...nüüdseks on ta juba ligi 7 aastat surnud ja ausõna, meie kodu koristatakse ikka päris sageli ja korralikult, kuid ENDISELT leian ma tema karvu kodust! ;)
Üürikorteri puhul pead kõigepealt omanikuga rääkima, kas ta üldse lubab koera oma korterisse.
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 31 Dets 2012 17:08

Koerakarvad on nagu jõulukuuse okkad. Kord toas, leiad igavesti. Niikaua kui mul ei olnud valgekarvalist koera ei kujutanud ma ettegi, et koerakarvu NII palju on. :irw:

Hovawart

PostitusPostitas Polarfact » 18 Veebr 2013 15:42

Hovawart saab hästi hakkama nii õues kui toas elades. Kohaneb kiiresti omaniku tuttavatega, kuid võõraste suhtes jääb umbusklikuks.
On Soomes päris levinud agilitykoer ka, rääkimata muudest koeraspordi aladest. Puuduseks võib olla karvaajamine, kuid karva hooldus ei ole raske, karv on n.ö. isepuhastuv.
Siiski soovitan teema algatajal küsida nõu oma südame hääle käest,
tõug peab ikka väga meeldima, et hiljem ettetulevaid raskusi kergemalt saaks võtta.
Kes on armastanud looma, selle hing on avatud.

Eelmine

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline