Vaime peletavad koerad?

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 04 Okt 2011 13:32

Aga mulle rääkis üleeile üks inimene targa näoga, et tema tuttav käib Viimsis lapselapsi hoidmas ja sinna perre võeti hiljuti koer, kelle omapäraks on haukumine. 4 kuune ja haugub vahetpidamata. Tõugu ei osanud öelda, aga haugub sellepärast, et ajab vaime eemale. :irw: Ehk keegi teab tõugu, et teaks sellist mitte kunagi võtta.
Inimesed, elame sõbralikult.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 04 Okt 2011 13:51

Kas ei olnud vaimude nägemine (peletamine) seotud (legendi järgi muidugi :P ) laikudega silmade kohal? Võin eksida, aga midagi tiksub mälus seoses pisikese spanjeliga, kas oli cavalier või tiibeti spanjel, kelle kohta nii kirjutati?
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 04 Okt 2011 13:54

Chowsid seostatakse ka kurjade vaimude peletamisega.
Pidev haukumine peaks aga pigem kasvatuse valdkonda kuuluma... Või siis kasvatamatuse :)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

ja Jänes-koer Remmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Smile92 » 04 Okt 2011 13:59

Selliseid imelisi vaimupeletajaid tean ma veelgi. Üks näiteks ajab ära kõik vaimud, kes ilmuvad välja uksekella helina peale ja samuti kõik kurjad vaimud võõraste inimeste ümber :)
Mul ei jää aga muud üle, kui vaimudega sõbralikus harmoonias elada, sest minu koer sellist peenet tõugu ei ole ja toas haukumist ei harrasta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 04 Okt 2011 14:10

No vot, ma olen ka pigem seda meelt, et kasvatamatus. Aga vanaema on hädas, kuna käib närvidele see haukumine. Poeg aga koera ei luba keelata, kuna see pidi asja juurde käima. Ei kujuta ette, kaua nad kannatavad.
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas Eveon » 04 Okt 2011 14:48

ex kirjutas:...Ei kujuta ette, kaua nad kannatavad.

...või siis naabrid. Ühel päeval hakkab niiehknaa agar vaimupeleti õues ka..."vaime"..eemale peletama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 04 Okt 2011 16:59

Aino kirjutas:Kas ei olnud vaimude nägemine (peletamine) seotud (legendi järgi muidugi :P ) laikudega silmade kohal? Võin eksida, aga midagi tiksub mälus seoses pisikese spanjeliga, kas oli cavalier või tiibeti spanjel, kelle kohta nii kirjutati?

1)Cavalier on inglise sülespanjel, pole nagu täheldanud, et britid väga vaimude eemalepeletamisest koertega huvitet oleks olnud, 16.-17. sajandil, kui tõug hakkas välja kujunema. 2)Cavalieril ei ole laike silmade kohal (ühel värvusel neljast on, kõige harvemesineval). 3)Cavalier on väikestest koertest vist üks vaiksemaid üldse.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 04 Okt 2011 17:55

Mellon Collie kirjutas:
Aino kirjutas:Kas ei olnud vaimude nägemine (peletamine) seotud (legendi järgi muidugi :P ) laikudega silmade kohal? Võin eksida, aga midagi tiksub mälus seoses pisikese spanjeliga, kas oli cavalier või tiibeti spanjel, kelle kohta nii kirjutati?

1)Cavalier on inglise sülespanjel, pole nagu täheldanud, et britid väga vaimude eemalepeletamisest koertega huvitet oleks olnud, 16.-17. sajandil, kui tõug hakkas välja kujunema. 2)Cavalieril ei ole laike silmade kohal (ühel värvusel neljast on, kõige harvemesineval). 3)Cavalier on väikestest koertest vist üks vaiksemaid üldse.

Ahah.

OT: Aga minu meelest see nö vaimude peletaja oli hoopis tiibeti mastif. Jah, tean, nad need templivalvurid ja mida kõike veel, aga kuskilt on ka see kõrvu jäänud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jeppe » 04 Okt 2011 21:30

Mellon Collie kirjutas:
2)Cavalieril ei ole laike silmade kohal (ühel värvusel neljast on, kõige harvemesineval).

Kah :OT: siin teemas, aga need nn laigud silmade kohal on siiski kahel värvusel neljast :lol:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 05 Okt 2011 00:53

Kas mitte ka pekingid ei olnud "vaimude peletamiseks"? Kesk-Aasias peetakse nendeks nn neljasilmalisi koeri, kes on siis kolmevärvilised, silmade kohal laigud, sellised: [img:188:200]http://thumbnail046.mylivepage.com/chunk46/5626348/3021/small_buldozer.jpg.jpg[/img]
Tiibeti mastifid ju ka põhimõtteliselt samad, ja rotikad, taksid, doberid jne. :P

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 05 Okt 2011 07:49

jeppe kirjutas:
Mellon Collie kirjutas:
2)Cavalieril ei ole laike silmade kohal (ühel värvusel neljast on, kõige harvemesineval).

Kah :OT: siin teemas, aga need nn laigud silmade kohal on siiski kahel värvusel neljast :lol:

Nojah, ja kahel ülejäänul ei paistvat need välja, kuna taust on pruun :)
Need "neljasilmalised" jah. Tiibeti spanjelid pidid küll mingi teooria järgi aitama vaime välja kutsuda, mitte peletada (kui "дух" tähendab vaimu).
Huvitav, mis tõust see konkreetne isend ikka on?
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 05 Okt 2011 10:17

Aino kirjutas:Tiibeti spanjelid pidid küll mingi teooria järgi aitama vaime välja kutsuda, mitte peletada (kui "дух" tähendab vaimu).
Huvitav, mis tõust see konkreetne isend ikka on?

Eee...osadel värvustel tipsudel on tõesti nn.topeltsilmad.
Aga vastupidiselt sellele eelnevalt kirjeldatud tondipeletajale, loetakse tipsusid väga vaikseteks koerteks!
Ütlen omast kogemusest (mul tipsusid kodus päris mitu :P ),
et peale lühikest märguannet, kui keegi värava taga seisab,
ei saa keegi aru, et elamises neid nii palju ringi sibab, kuna
vaikne on....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 05 Okt 2011 17:18

jeppe kirjutas:
Mellon Collie kirjutas:

Jah, sorry, tride tanmärgised on ka silmade kohal. Kuna nad on näost kirjud nii või naa, siis see ei seostunud nagu "neljasilmsusega", mida seostatakse vaimude peletamisega. :hups: Selle praktikaga seostub minul küll eelkõige tiibeti mastiff ja rotveiler.

Väiksed vaimudepeletajad ei peleta neid ka mitte haukumisega vaid oma välimusega justkui. Üldse vaimude eemalehoidmisega seostatavad tõud on üldjuhul just vaiksemapoolsed.

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 08 Okt 2011 11:50

Koerte kohta ei tea, aga siiami kassid olid Siiamis templite ümber nn valvurid, kes hoidsid halvad vaimud eemal. Samuti ka rikaste perede majade ümbruses.
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 08 Okt 2011 12:21

:D :D Aitäh, päris naljakas lugemine!

Aga kui mina usuks sellist asja, et koer peletab haukumisega vaime, ja minu koer lakkamatult hauguks, siis minul tekiks tõsine mure, mis energiatsoonis minu kodu asub, kui seal on niisugune tihe vaimuliiklus, et vaene koer ei saa hetkekski puhata. Normaalne oleks, et paar korda päevas astub mõni vaim läbi, aga et kogu aeg :roll: On seal mingi vana sõjavälja koht, või massimõrva paik? Väga kahtlane! Tuleks kohale kutsuda mõni pendlimees või fengshuitaja või nõid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 08 Okt 2011 13:39

Vaimud vaimudeks, aga tõsi ta on, et on mingid kohad, kus koerad keelduvad olemast. Too neile või siidipadjad ja tõsta mööbel ümber. Minu õemehe poolt väljaüüritavas korteris Miisu keeldub olemast. Läheb ukse juurde halama. Kas seal haiseb tõesti aastaid mingi asi nii peletuslikult? Vahepeal on seal üürniku kass kusenud ja pool aastat vorstikaste pliidi taga vedelnud - peaks justkui kõik sajandivanused aroomid summutatud olema. Õnneks olen seal vaid paar ööd pidanud veetma. Ei olnud kuigi lõõgastavad ööd. :hups:

Bibikollil on suva, võetagu vaid voodisse ja lastagu põõnata ning magajate kõhtude sisse kaevikud kraapida. Aga ta on tümikas nagunii. Või äkki peaksin Miisu ka maapinnast kõrgemale hõljutama? :irw: Äkki on sinna keegi kamina taha maetud? Või äkki ma peaksin mõne vaimepeletava tõu esindaja endale võtma? Või äkki ta siis hauguks seal 24/7 kuni naabri kuri vaim jahipüssiga sellele lõpu teeks? :angel:

PostitusPostitas kats » 08 Okt 2011 13:46

Kunagi juhtusin nägema punase raamatu filmi Tiibeti koertest. Seal väga austati "topeltsilmadega" koeri, kes on võimelised nägema vaimuilma. Peletasid nad ikka rohkem lihast ja luust inimesi ja kariloomadele ohtlikke kiskjaid. Mägedes toimis selline süsteem, et koerale keriti selline tõsine kett kaela ümber ja siis ta ise seda päeval kaasas tassis. Öösel kett kinnitati ja koerast sai laagrit valvav tohutu tigeloom.

PostitusPostitas Peke » 08 Okt 2011 13:54

Pekingi koerte ülesandeks oli tõesti Hiinas kurjade/halbade vaimude peletamine. Vaimude peletamiseks oli neil nn "hirmuäratav" välimus mitte aga pidev klähvimine õnneks!

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 08 Okt 2011 14:14

Meil on hetkel kodus 2 vaimupeletajat. Vanus mõlemal 13 a.
peletamine käib kellast mil valgeks läheb ja lõpeb kui tuli kustub öörahule.
Need vaimud ikka mõjuvad minu kõrvakuulmisele juba üsna ruineerivalt ja kaalun troppide kasutuselevõttu.

Aga pole hullu, lõpevad puudelt õunad ja on ka vaimud kadunud :irw:
natuke leevendab olukorda köögis olev suur kauss õunetga. Õues õunte söömiseks on vanapreilidele natuke märg ja külm ilmastik, seega peletatkse vaimu ka uksetaga haukudes, õun selleks ajaks maha pandud, ukse avanedes joostakse otsejoones oma voodile õuna sööma, mille lõppedes hakkab pihta äge vaimude õuest õunapuude kohalt ärapeletus kähedaks haugutud häältega. Ja niimoodi päev läbi, vaheldudes lühikeste tukkuma jäämistega.

Vaimupeletaja omanike füüsilisele vormile mõjub selline peletajate käigushoidmine muidugi päris hästi.

Vaimupeletaja heli mahakeeramine täiesti ebaõnnestunud katse... peletaja enda kõrvakuulmine pole vanuse tõttu enam suurem asi ja ainuke asi mis mõjub kui talle endale teha nina ees vaimude vehkimise liigutusi sest silmanägemist veel jagub.

Ei teagi mida rohkem ootan kas õunte lõppemist või maa külmumist, kui aus olla.
Kas keegi mõnd poripeletaja tõugu teaks soovitada?

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 08 Okt 2011 16:09

Al Khabara kirjutas:Kas keegi mõnd poripeletaja tõugu teaks soovitada?

Just! :irw: ja tore oleks, kui paarimeetrised lumehanged ka natuke kaugemale hoiaks :P

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 08 Okt 2011 17:27

See vaimude peletamine on tore rahvaluule, millel pole mingit seost tõuga. Seda räägiti mulle lapsepõlves, nii 20 aasta eest siis, täiesti tõsimeeli väikese taksisegu koera kohta - vaata, tal on neli silma, tema näeb kuradit. Haukumisega seda ei seostatud - või lihtsalt jäeti see osa rääkimata, kuna see polnud kuigi häälekas koer.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Yahoo [Bot] ja 1 külaline