Millist koera võtta?

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake

Millist koera võtta?

PostitusPostitas epp123 » 06 Sept 2011 15:42

Mul on plaanis tuleval aastal endale väike toakoer otsida.Eelnevalt tahad aga korralikult kodutöö ära teha ja kõik sobiva koera jaoks ette valmistada.

Mul on eelnevalt ka väike krants olnud vanemate majas. Aga nüüd elan üksinda 2 toalises korteris ja tunnen suurt igatsust jälle koera omada. Milline koer sobiks mulle aga korterisse kõige paremini?
Tahan koera, kes oleks küllaltki iseseisev, sest olen vahepeal ka väga pikalt tööl (nt hommikul 8-st kuni õhtu 22-ni). Aga vabadel päevadel olen tubane ja siis oleks tore koeraga seltsida. Kindlasti tahan koera, kes suudaks ära õppida toas häda tegemas.
Aga üldiselt tahan lihtsalt väikest armsat koerakest, kelle eest hoolitseda ja kellega jalutamas käia.
Kas teadjamad oskaksid mulle nõu anda? Olen huvitatud nii tõu- kui segaverelistest koertest.
Olen väga väga tänulik abi eest!!!

Kasutaja avatar

Re: Millist koera võtta?

PostitusPostitas Miikene » 06 Sept 2011 16:59

epp123 kirjutas:...
Tahan koera, kes oleks küllaltki iseseisev, sest olen vahepeal ka väga pikalt tööl (nt hommikul 8-st kuni õhtu 22-ni). Aga vabadel päevadel olen tubane ja siis oleks tore koeraga seltsida. Kindlasti tahan koera, kes suudaks ära õppida toas häda tegemas...

:? Et siis soovid koera, kes õues üldse ei käiks? Tööpäevadel ootaks kodus ja Sinu vabadel päevadel viibiks koos Sinuga toas ja teeks sinna ka häda? Sain ma õigesti aru? Äkki sobiks siis hamster, merisiga või rott :idea: ? Oskavad puuri häda teha ja saavad ka pika üksiolekuga hakkama. Õue jalutama pole samuti vaja viia ja on üsna iseseisvad. Pole küll koerad, aga muudele kriteeriumitele, mis esitasid, vastavad igati.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 06 Sept 2011 17:36

Paljud (kääbus)tõugu koerad on õpetatud liivakasti hädasid tegema. Kui omanikule selline elukorraldus sobib, siis pole minu meelest probleemi, osa pisikoeri ei taha nagunii vihma ja tuulega üldse välja minna. Et tal on plaanis koeraga ikka jalutamas ka käia, mainis teemaalgataja juba ju ära.
Minu jaoks oleks suuremaks mureks pigem see, et koer peaks järjest nii kaua üksi olema. Samas on endalgi (küll õnneks harva) päevi, kus olen praktiliselt hommikust õhtuni kuskil lennus, vahepeal käin (või palun kellelgi teisel käia) koeraga vaid lühikese pissitiiru. Eks kõik oleneb sellest, kui suure osa need üksiolemise päevad koguhulgast moodustavad.

Alternatiivina võib mõelda kassi (või ka kahe) peale, kuigi jalutamise teema kukub nende puhul küll enamasti ära. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 06 Sept 2011 19:58

Ma ei võtaks koera, kui mul poleks võimalik talle pakkuda normaalset koeraelu. Minu meelest on see isekas. Muidugi sõltub, kui sageli need pikad üksiolekud on. Sain aru, et need ikkagi erandolukorrad ei ole, pigem tüüpilised. Kahju koerast, kelle elu on vaid ootamine. Koer on ju karjaloom...

PostitusPostitas epp123 » 06 Sept 2011 20:14

Aitäh vastajatele.

Pikad päevad on mul ainult suvel. Teistel aastaaegadel on tööpäevad lühemad 8-st 20-ni ning vahel isegi vähem. Aga neid vabu päevi on ka ainult 2 nädalas.Aga enne kui võtan, tahan arvestada ikka terve aasta ajaga.

Muidugi ei taha ma ainult toakoera. Hommikused ja õhtused jalutuskäigud oleksid alati olemas. Ja vabadel päevadel nii palju kui koer vajab.

Teisi koduloomi ma ei tahaks. Minu jaoks sobib ainult koer.
Kui aga selliseid iseseivamaid koeri ei olegi, siis ma tõesti vist pigem juba hakkan loobuma mõttest, sest tean, et koer vajab palju hoolt. Ja mul ei ole ka kedagi, kes teda vahetevahel jalutama viiks.

Kahju...

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 06 Sept 2011 20:50

Minu meelest on koeri küll, kes on tunduvalt iseseisvamad ja vajavad tunduvalt vähem tähelepanu ja kallistamist - no huskyd näiteks. Ma olen küll ainult ca viit näinud, aga need on kõik olnud sellised, et minu jaoks üsna harjumatu pilt, sest üldiselt olen harjunud sellega, et koerad tolknevad inimestel sabas, norivad pai jne, aga need on kõik olnud sellised "omapäi" koerad, kes võivad ikka vabalt aia teise otsa pikali visata, ei tunne mingit soovi ööseks tuppa tulla jne. Aga samas tahavad nad jälle hoopis muid asju, mitte üksinda pisikeses korteris passida.

Üht tuttavat tean, kes viibki iga kord tööle minnes oma pisikese toakoerakese tee peal vanaema juurde, et koer ei peaks üksi kodus olema ja ka vanainimesel on seltsi. Kui on selline vanaema tagataskust võtta, on ju väga hea idee. Kui seda ka ei ole, siis ma vist ei võtaks koera.

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 06 Sept 2011 21:01

Ka mulle tundub esmapilgul, et ehk pole koera võtmine sinu elustiili arvestades hetkel just kõige mõistlikum tegu. 8'st 20'ni tööpäevad on ju ikkagi ka äärmiselt pikad ja kas sa oled suuteline peale sellist tööpäeva koerale pakkuma nii füüsilist kui ka vaimset tegevust? Koeraga tegelemine ei ole see, et istud temaga koos diivanil ja sügad kõrvatagust.
Lisaks ma oletan, et on õhtuid kus sa tahad hoopis välja minna - mis siis koerast saab? Mis saab siis kui tahad nädalaks puhkusele sõita või lihtsalt nädalavahetuse kuskil kodust väljas veeta? Igalepoole ei saa koera kaasa võtta.
Koera võtmine eeldab siiski suuri muutusi senises elukorralduses, seega eks sa pead enda jaoks läbi mõtlema, et millest oled sa nõus koera nimel loobuma.

PostitusPostitas epp123 » 06 Sept 2011 21:05

Jah, vanavanemad elavad mul küll lähedal ja kindlasti oleksid valmis ka koera vahetevahel vaatama. Ja tädi ka. Aga...
Ma ei saa selle 100 % kindel olla. Ja enne kui koer võtta, arvestan siiski endaga, sest lõppkokkuvõttes olen ju mina see, kes koera tahab.
Parem lahendus oleks mulle vist kuskil varjupaigas vabatahtlikuna käia.
Aga koera nimel oleks võimelin loobuma ikka paljust. Olen sellele ikka põhjalikult mõelnud. Tean, et ei saaks teda ühekski õhtuks üksi jätta (ja ei tahakski seda).
Pigem ootan, kui kunagi ei pea enam niimoodi tööl käima, nagu praegu ja siis võtan endale koera.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 06 Sept 2011 22:09

AnneliA kirjutas:Lisaks ma oletan, et on õhtuid kus sa tahad hoopis välja minna - mis siis koerast saab?

OT, aga kas koeraomanikud ei käi kunagi õhtuti väljas?
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

PostitusPostitas epp123 » 06 Sept 2011 22:15

Arvan, et ta mõtles selle all siiski öösel ära olemist.
Vähemalt mina mõtlesin seda.

& Basenji preili Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneliA » 06 Sept 2011 22:34

Ma mõtlesin siiski seda, et kui epp123 tahab veel peale oma pikka tööpäeva kuskile välja minna ja seda ma tõesti kahjuks hästi ette ei kujuta. Kui koer on hommikul 8'st saati üksi kodus olnud ja kell 20:00 tuleb siis perenaine korra koju vahetab riided ja läheb uuesti välja ja saabub alles peale südaööd. See ei ole ju koera suhtes kuidagi õige?

Loomulikult võivad koeraomanikud väljas ka käia, aga ma eeldan, et vastutustundlikud omanikud teevad seda ikka alles siis, kui koera vajadused täidetud on. Mitte nii, et kui mina tahan siis mina lähen ja küll homme koeraga tegelen kui aega on. Ja kahjuks on ka inimesi, kelle jaoks see ei ole iseenesestmõistetav asi. Ma ei tunne kasutajat epp123 ja seetõttu pidasin vajalikuks igaksjuhuks ka seda mainida, sest olen tõesti kohanud inimesi, kes enne koera võtmist ei ole mõelnud selle peale, et kui koer juba olemas on, siis ei saa alati igal ajal igale poole minna vaid tuleb arvestada ka selle armsa karvakeraga, kes sinud kodus ootab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 06 Sept 2011 22:42

vaoni kirjutas:
AnneliA kirjutas:Lisaks ma oletan, et on õhtuid kus sa tahad hoopis välja minna - mis siis koerast saab?

OT, aga kas koeraomanikud ei käi kunagi õhtuti väljas?

Küllap ikka käivad -meie käime näiteks igal õhtul väljas ... koos koertega :P
Kui tõsiselt rääkida, siis küllap mõeldi varianti, et inimene on 8.00-20.00 tööl ja siis tahab ka hilisõhtu väljas veeta.
Meie perele on näiteks kuskil väljas käimine ilma koerteta pigem erand. Reegel on ikka igaõhtune koeraring. Siiski elame ka oma elu - sünnipäevad, kinoskäimised jms ei pea kindlasti olemata jääma. Kui õhtul välja vaja minna, siis üritame ikka enne seda koerte jaoks aega leida. Eks ikka juhtub, et mõnel päeval peavad koerad vaid oma aiaga leppima. Kui seda võimalust ei oleks, ma küll ette ei kujutaks, kuidas üksik korteriinimene koeraga, kes töötab hommikust õhtuni, saab endale ka vabu õhtuid lubada, kui keegi teda ei aita. Meil käib vajadusel minu ema koeri söötmas, välja laskmas.
Sa ju vastutad selle eest, kelle taltsutanud oled :wink: Koer ei ole mänguasi, kellega tegeled siis, kui aega on ja seni ootab ta vaguralt nurgas.
Aga epp juba kirjutas, et küllap on õigem oodata, kuni elukorraldus koera pidamiseks sobivamaks muutub. :) - see ongi ju vastus tema enda tõstatatud küsimusele.
Lisan vaid niipalju, et kui sul on tingimused koera pidamiseks, tunned loomast ka palju suuremat rõõmu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 07 Sept 2011 00:30

Võibolla oleks parim valik täiskasvanud koer, kes on sellise rutiiniga juba harjunud. Täiskasvanud koerale 12h kannatada ei ole probleem. Vähemalt minu omadele ei ole olnud. Olen isegi elu jooksul paar korda 1x24h sees väljas käinud, sest koerale on magamine kuidagi vajalikum tundunud, mõnikord olen ta unise peaga välja vedanud, siis koperdab trepil õela näoga, et mida ma temast piinan ometi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas K-B » 07 Sept 2011 13:31

karvik kirjutas:Võibolla oleks parim valik täiskasvanud koer, kes on sellise rutiiniga juba harjunud. Täiskasvanud koerale 12h kannatada ei ole probleem. Vähemalt minu omadele ei ole olnud. Olen isegi elu jooksul paar korda 1x24h sees väljas käinud, sest koerale on magamine kuidagi vajalikum tundunud, mõnikord olen ta unise peaga välja vedanud, siis koperdab trepil õela näoga, et mida ma temast piinan ometi.

Jepp, mul sama asi. Väga tihti on nii, et kuts ei lähe hommikul pissile ja kõik, ei ole nõus õuegi minema ja kui sinna vägisi vean siis ta pissi ei tee mitte mingi variandiga, üritab tuppa tagasi kohe minna või passib niisama unise näoga. Ta eelistab lihtsalt magada. Nii ta siis on pissimata ja magab terve öö ja terve me tööpäeva (mis küll 20ni ei kesta), siiani pole ka probleemi olnud et tuppa teeks. Samas ma mõistan ka, et see oleneb väga koerast, ja see et sa just sellise peale satud, on suht väike võimalus.

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline