Verekoer

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake

Verekoer

PostitusPostitas Tuntsel » 16 Veebr 2010 20:43

Ei leia infot verekoera kohta. Ainukese kenneli kodulehel (Hanging Around) on andmed aastast 2005. Kas on keegi, kellel on kodus antud tõugu koer?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Volli » 17 Veebr 2010 01:32

Pärnus tean jahilkäivat hannoveri ja Haapsalus kah.Leedu jahimeestel on palju.Kontaktid olemas.
.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Veebr 2010 09:24

Vaadates kenneli nime (HA), usun, et silmas peetigi "lihtsalt" verekoera. Ehk et seda suurekasvulist, alarühmast 6.1, ingliskeelse nimega bloodhound.

EKL registri järgi on viimane pesakond Eestis sündinud aastal 2004 ning viimati EST-registrisse kantud importkoer aastal 2006, seega on ilmselt vähetõenäoline, et kutsika siit leiad. Vaata kas põhja-, lõuna- või idanaabrite poole.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 17 Veebr 2010 09:57

Huvitav, miks nad on orbiidilt kadunud Eestis? Koer on ju iseenesest täitsa mõnus. Minul oli tuttav Ingrid Kõrgessaar, kellel oli koer Zeliisa, temal sündis pesakond 1996. Sealt ühel kutsikal läks eriti hästi näitustel. Tittedena olid ikka väga armsad. Samal ajal käis näitustel oma verekoeraga ka Kallavus (praegu kasvatab vist eesti hagijaid), võib-olla nende käest küsida, ehk teavad oma järglaste järglaste elust midagi.

PostitusPostitas Tuntsel » 17 Veebr 2010 13:28

Tänud! Nüüd saan edasi otsida. :)
Põhjanaabrite lehelt saab veel midagi aru, kuid lõunakatega läheb raskeks. Kas nendega suhelda vene või inglise keeles? Porusski ne umeju pišat. Esialgu uurin siis soomlaste käest.
Ja Volli ehk annab paar kontakti juurde.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 17 Veebr 2010 16:29

Tuntsel kirjutas:Porusski ne umeju pišat.
Siis kirjuta inglise keeles ja hakka paluma, et nemad inglise keelt mõistaks! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 17 Veebr 2010 16:49

Kui vene keele rääkimisega kuidagimoodi hakama saab, siis on olemas selline koht: http://www.translit.ru/ Kirjutad eestikeelsel klaviatuuril vene keeles ja tähed muutuvad vene omadeks, saab ka õigekirja kontrollida. Kui üldse vene keelt ei oska, siis pole muidugi abi. Proovisin kiirelt vaadata Vene kenneleid, mõned üksikud leidsin ja sealgi tundub kutsikaid harva olevat.

PostitusPostitas Tuntsel » 17 Veebr 2010 17:05

See on vahva, et mind aitate!
On ikka haruldus see Verekoer... Ega mul teda niiiiiii väga nüüd ka vaja ei ole, kuid otsida ju võib. Minu meelest üks väga ilus ja mõnus koer. Lätlaste kodulehel oli pilt, kus koer istus teibitud diivanil - haa, mul ka nahkdiivan kodus, kujutan juba vaimusilmas ette, millise disaini ta saab. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mimmu11 » 17 Veebr 2010 17:14

Üks Leedu kennel kah siis http://www.bloodhound.lt/lt/news

PostitusPostitas Tuntsel » 17 Veebr 2010 17:26

http://www.translit.ru/ - proovisin ka, naer tuleb peale ja hakkad mõtlema, kuidas see nüüd oligi... s või š või z ja selle peale tahaks sõnaraamatu võtta. Muidugi Google Tõlgi abil saab ruttu sõnad kätte, lausesse peab ise panema. Aga hea link, Karvik, aitäh!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 17 Veebr 2010 17:44

Tuntsel kirjutas:http://www.translit.ru/ - proovisin ka, naer tuleb peale ja hakkad mõtlema, kuidas see nüüd oligi... s või š või z ja selle peale tahaks sõnaraamatu võtta. Muidugi Google Tõlgi abil saab ruttu sõnad kätte, lausesse peab ise panema. Aga hea link, Karvik, aitäh!

Palun :) , aga seal nagu ma ütlesin, on kohe võimalik õigekirja kontrollida, kirjutad mingi lause või sõna valmis, vajutad орфография ja uues aknas avaneb su tekst, võimalikud vead punasega märgitud ning nende asemele pakub valikuvariante, mis peaks õige olema, valid välja, vajutad et salvesta ja parandab su vea automaatselt ära.

PostitusPostitas Tuntsel » 17 Veebr 2010 21:55

Nii, et Kojas pole siis ühtegi Verekoera omanikku... :|

& Black Sabbath
Kasutaja avatar

PostitusPostitas piano120 » 17 Veebr 2010 22:34

Kasutaja Verekoer
"Põhjus, miks koeral on nii palju sõpru on sellest, et oma keele liigutamise asemel liigutab ta intensiivselt saba."
http://web.zone.ee/maarjakalma

PostitusPostitas Tuntsel » 17 Veebr 2010 22:41

Jah, plaanisingi talle kirjutada (tema koduleht ongi HA, millest eespool juttu). Ja kõik? :o

PostitusPostitas Eveon » 18 Veebr 2010 08:39

Aino kirjutas:Huvitav, miks nad on orbiidilt kadunud Eestis?

Võimalik, et tõust väga ausalt rääkimine (ja see on väga hea) on seda teinud . Ei ole ju tegu tõuga, kelle lased tilla-talla üle ukse valla ja vilistad siis veerand tunni pärast tuppa tagasi. "Rihmast lahti verekoer on surnud verekoer"- võtavad lõhna üles ja lähevad. Meeled vaid selle lõhna lummuses ja nii nad auto alla jäävadki. Ma olen sellest järeldanud, et seda tõugu koera majja võttes (ma ise arvan seda kõikide 6. rühma...10. rühma...ja 5. rühma jahikoerte kohta) võiks arvestada, et kodust väljaspool peaks see koer olema kogu aeg rihmastatud. Muidugi, erandeid võib olla...positiivses ja negatiivses suunas. :hups:
Samuti on siit-sealt kuulda olnud selle tõu lühikese eluea kohta, mis pole olnud tingitud auto alla jäämisest.
Hea on, et selle tõu kohta on kättesaadav võimalikult selge informatsioon.

PostitusPostitas LFD » 18 Veebr 2010 12:43

Mina olin kunagi kenneli Hanging Around kahe verekoera händler. Ma usun, et paremat infor verekoerte kohta ei ole Eestis küll võimalik saada kui just Hedvigilt (kenneli omanik), ta on südamega oma tõu juures!
If you can imagine it, you can achieve it;
if you can dream it, you can become it.
William Arthur Ward

PostitusPostitas LFD » 18 Veebr 2010 12:53

Vabandust, ilmselt hakatakse "närima" :D parandan eelmist postitust siis selle võrra, et raske (mitte võimatu :D)on leida Eestis inimest, kes verekoerte kohta teaks sama palju kui kenneli Hanging Around omanik. Soovitan tema poole pöörduda, tal peaks veel üks verekas kodus olema...
If you can imagine it, you can achieve it;
if you can dream it, you can become it.
William Arthur Ward

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline