Kaks või rohkem koera

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Kasutaja avatar

Kaks või rohkem koera

PostitusPostitas Tuulio » 11 Nov 2009 00:12

Kuna minu peas küpseb plaan tuua järgmisel aastal koju teine koer juurde, siis tahtsin uurida kodaliste muljeid, seoses teise koera majja tulekuga.
Hetkel on siis kodus 1 dominantne emane Beagle, kes saab detsembris 1-aastaseks.
Teine koer on plaanis võtta suuremat sorti. Kardan natukene juba kodus oleva koera pärast, kuidas ta uustulnuka vastu võtaks ning kuidas teise koera kasvades rollid kodus arenema hakkaksid. Beagle on mul väga sõbralik kõigi koertega, aga on minu suhtes äärmiselt armukade ja trügib alati vahele, kui mõne teise koeraga tegelen. Kuna koerad käiksid mul tulevikus mõlemad ka tööl kaasas, siis hetkel ei kujuta ma hästi veel ette, kuidas see kõik välja hakkaks nägema.
Ehk siis ootan lugusid sellest, kuidas kõik oma koerakarjadega hakkama saavad :)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Nov 2009 00:27

Armukadedus ei ole dominantsus ja ka vastupidi. Aastane koer on tegelikul.t veel päris paras pubekas, kelle iseloomu on VEEL ehk võimalik kujundada.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 11 Nov 2009 13:13

Mina ei luba oma koertel sellist armukadedust, et tullakse end vahele rammima või teist minema ajama. Vastasel juhul võiks asi ikka päris keeruline olla. Saavad päris kiiresti aru, et ei ole nende öelda, keda mina paitan või kellega tegelen. Mulle tundub, et see on samuti karjajuhiks olemises kinni- koer ei dikteeri, millal ma temaga tegelen või kellega ma võin tegeleda.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 11 Nov 2009 23:10

1. Mittekoerainimestest tuttavate hoiakud: kui ühe koera omanikuna peeti sind veel normaalseks, siis kahe omanikuna enam mitte :irw:
2. Kodunt lahkumine rohkem kui üheks päevaks: autosse peab mahtuma poole rohkem koeri. Sul on ju ikka universaal? :hups: Kui ühte koera oli veel võimalik mõnda kohta kaasa võtta, siis kahe koeraga jääb neid kohti kohe vähemaks. Kui sul on muidugi võimalus koerad alati koju jätta , keegi on alati kodus, hea naaber, hea sõber lähedal jms siis see pole probleem.
3. Positiivset ka: sa ei pea nii palju muretsema, et sul pole piisavalt aega oma koeraga tegeleda. Su koeral on sõber ja kahekesi on neil lõbusam.
4. Kahe koera pealt näed hästi ära, et ka koer on omaette isiksus oma iseloomu ja oma veidrustega. Üks koer on lihtsalt koer, aga kaks koera on kaks isiksust.

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 12 Nov 2009 19:46

Snowblind kirjutas:Mina ei luba oma koertel sellist armukadedust, et tullakse end vahele rammima või teist minema ajama. Vastasel juhul võiks asi ikka päris keeruline olla. Saavad päris kiiresti aru, et ei ole nende öelda, keda mina paitan või kellega tegelen. Mulle tundub, et see on samuti karjajuhiks olemises kinni- koer ei dikteeri, millal ma temaga tegelen või kellega ma võin tegeleda.

100% sama meelt.

Ei ole meil veel ükski sõit või reis ära jäänud sellepärast, et koeri palju. Meil on olemas paar inimest, kes tulevad hea meelega meile koeri ja maja hoidma selleks ajaks, kui ära sõidame ja alati on tuttavaid, kes nädalavahetuseks endale koera hoiule võtavad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lis » 23 Jaan 2010 00:35

Ma arvasin ka, et mu westi on dominantne ja natuke pabistasin, et mis juhtub kui uue kutsika majja toon. Varem pole üle ühe koer olnud. Tegelikkuses olid kõik kahtlused ja muretsemised asjatud, koerad saavad omavahel väga koeralikult hästi läbi ja on mõlemad õnnelikud kaaslase üle. No ma ise tunnen ennast vahel pisut kõrvalejäänuna aga eks ma püüan sinki rohkem tasku varuda...

Peale teise koera võtmist tundub üksiku koera pidamine lausa kuriteona..

PostitusPostitas Bongo » 29 Jaan 2010 23:23

Mina võin ka omaltpoolt öelda sekka, et minu koerad võtsid üksteist väga sõbralikult vastu-aga meie Kass kes on kõige vanem olija kodus otsustas terve kuu terroriseerida meie tšuvatši-kui ma talle juba mitu korda olin selgeks teinud, et ei tohi (magamise ajal läks meie Brixale kallale) siis nüüd on kõik ok.
Ja see on õigus, et kahte koera sa enam nii kergesti kaasa ei võta
Ja see õigus kah et koos lõbusam
Vabal ajal olen normaalne, aga vaba aega mul kahjuks ei ole.

PostitusPostitas sofiee » 30 Jaan 2010 22:03

võibolla :OT: , aga kui koertel on lisaks erinevale tõule ka suur vanusevahe. Oleme mõelnud veel 1 koera peale, aga ma kardan, et minu 9 aastasele vanamehele on see liig mis liig, sest viimased 5 aastat on meil olnud äkšenit siin maa ja ilm :angel: . Ma ei tahaks oma suurepärasele semu meelerahu :P rikkuda ja veel vähem teda kurvastada, sest suure tõenäolisusega ei suudks ta sammu pidada kutsika aktiivse elurütmiga (vanamehe puusad on hellaks jäänud ja pikad jalutuskäigud koormavad teda ikka väga).
Just like that!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Oky-Toky » 31 Jaan 2010 11:10

Aga samas olen näinud just sellise vanusevahega koeri ja ütleksin, et mänguhimuline nooruk ajab just vanamehel iga hommik jalad alla ja hoiab teda rohkem liikvel kui ta muidu üksi oleks. Ja kokkuvõttes on see ju vanamehe tervisele just hea.
Olen nende jaoks, kelle jaoks olen olemas.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 31 Jaan 2010 12:19

Oleneb ka tõugudest. Minu vana kääbuspuudli egole mõjus väga halvasti hullav njuufa kutsikas, kes ei austanud sugugi hallpead.

PostitusPostitas S, B and R » 29 Okt 2013 13:57

Minul kodus kolm koera. Taks, labrador ja saksa lambakoer, Kõik saavad omavahel suurepäraselt läbi. Labrador on 9, sakslane 6 ja taks on kolme poole kuune. Taksile on labrador ilmselt ema eest ja sakslane isa eest, kuna taks eelistab enda pesale teiste omi. Seal nad siis tuduvad, kambakesi, praegu ka :irw:
:-) Koerad on mu hobi.Mu hobi on mu elu ♥

PostitusPostitas S, B and R » 29 Okt 2013 13:58

Lisan veel, et labrador on 9 aastane ja sakslane 6 aastane, mitte kuune :-)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 29 Okt 2013 17:49

Ära hõiska enne õhtut. Juhuks kui taks ja sakslased on isased ja labrador emane, siis saab huvitav olema. Ja võib juhtuda, et magada ei saa keegi :-P
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas S, B and R » 30 Okt 2013 08:30

Katleen, meil on niiviisi, et taks on ka emane ;)

PostitusPostitas S, B and R » 30 Okt 2013 08:31

Ja lisan, et sakslane ja labrador on kastreeritud/sterilseeritud :-)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Harmony » 30 Okt 2013 10:32

Mul üks koer kuid plaanis ikka teine ka võta :)
Saint minion Harmony 10.06.2013

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pirett » 30 Okt 2013 11:11

Kastreerimisest-steriliseerimisest ei pruugi koertevaheliste tülide ärahoidmisel nii suurt abi olla, kui võiks loota. :) Meil on üks emane noorelt opitud ja teine päris emane... aga no võta üks ja viska teist. Alatasa on neil mingit jagelemist ja hammaste näitamist ja kuidagi ei saa öelda, et see steriliseeritud daam nt leebem ja allaheitlikum oleks.

PostitusPostitas S, B and R » 30 Okt 2013 21:28

Nojah, see ka õige, aga meie puhul on läbisaamine hea :-)

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist