Labradoridega mitte läbisaamine

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Tarri & Fera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AIE » 13 Mär 2009 22:21

Ma ei ole kunagi sellele nii mõelnud, aga meil on ka olnud paar kummalist intsidenti. Minu isane koer, kes üldjuhul kõikide emastega väga hästi läbi saab, olenemata suurusest, vanusest või tõust, on näidanud üles agressiivsust kahe emase koera vastu ja need mõlemad olid beežid labradorid. Ta kusjuures nuusutas koera korraks ja siis hakkas lõrisema. Ma ei täheldanud küll, et need emased oleks kuidagi pealetükkivalt käitunud. See on tõesti kummaline, sest muidu lubab Tarri emastele ikka väga palju... :hups:
Koer-ninaotsast sabani üks suur emotsioon!

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 13 Mär 2009 23:31

karvik kirjutas:Laura, ma võin eksida, aga grupi hulgast valib koer, kellel seda vaja on, välja kõige nõrgema, keda terroriseerida. Hundikarjas pidavat ju ka oma peksupoiss olema, kelle peal pingeid maandamas käiakse.
Võimalik, kuid ei ütleks, et minu koer väga alandlik oleks.

Aie jutt tuletas meelde, et ambulli, kellest eelmises postituses kirjutasin, omanik ütles ka, et kuigi tema koera oli isane must koer rünnanud, ei olnud tal emaste mustade koertega kunagi mingeid probleeme olnud. Selle hetkeni, kui ta minu emast labradori nägi, keda ta mingil põhjusel emaseks tunnistada ei tahtnud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 13 Mär 2009 23:34

Ei, ma ei pea silmas alandlikkust. See võib olla lihtsalt keegi, kes ohtu endast ei kujuta, kes vastu ei hakka.

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 13 Mär 2009 23:41

Ma tahtsin eelmisele postitusele lisada, kuid ei jõudnud enam :P , et oleneb muidugi, kellega teda võrrelda, aga näiteks tuttava kaks (isane ja emane) täiskasvanud saksa lambakoera (kui veidi domineerivama tõu esindajad) käituvad tema suhtes lipitsevamalt, mitte tema ei lömita nende ees. Ka mängides, kui mänguasi jääb tema kätte siis nemad talt seda ära võtma ei lähe.
Ja kuigi ta ise ei provotseeri ja käitub teistesse koertesse kas ükskõikselt või kerge uudishimuga, ei viska ta ka rünnaku puhul lihtsalt pikali vaid vähemalt esimesel hetkel astub enda eest välja. Mis edasi saaks, õnneks ei tea, kuna olen alati vahele jõudnud.

P.s. Paluks mitte arvata, et mu koer iga nädal kelleltki kolki saab. Õnneks on neid juhtumeid tema nelja eluaasta jooksul üsna vähe, lihtsalt mulle endale on nad kõik väga täpselt meelde jäänud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 13 Mär 2009 23:53

Asi pole vast mitte tõus ega välimuses, vaid loomuses, selles, mis koeral sees peitub. Minu pei tegi näiteks isasele ründavale iirlasele (hundile) tuule alla, ilmselgelt suutis oma enesekindlusega tema oma kõikuma panna.
Minu koer ka vahest testib mõnda võõrast, valib kellegi välja ja vaatab, kui kaugele minna annab. Ilmselgelt ei ole tema esimeseks valikuks kõige domineerivam koer karjast ja arvatavasti tänu sellele ei ole ka kunagi kakluseks läinud. Kui testitav üritab enda eest seista, siis minu oma jätab ta kohe rahule. Minu koer muidugi on üldse omaette ooper, tema lisanimi on Karvane Kavalus, kõike tuleb teha tasa ja targu, hästi läbi mõelda :D .

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 16 Mär 2009 15:51

Meie oma ei salli silmaotsastki SLK-sid.. labrasid on ta näinud ainult musti.. Teiste tugudega seda probleemi ei ole... ainult SLK.. samas ma ei välista, et kunagi tal mõni halb kogemus nendega olnud, sest ma ju ei tea. Samas suudab olla koos teise dominantse emasega, isegi ühes autos koos. Ja tähele oleme pannud, et mida rahulikum (st.. ei ole pealetükkiv) teine koer on seda ükskõiksemalt selle koeraga ollakse.. Nt Miko ja krants Roki.. Esimesest kohtumsiest peale on nad kamba jõmmid olnud meie koeraga, ilma probleemideta.
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 19 Mär 2009 00:37

Natukene OT aga mina ei saa küll aru, mis sõbralikest labradoridest ja kuldsetest te räägite? Mustamäe metsas jalutavad isendid (ja neid on ikka päris mitu siin) küll eriti sõbralikud pole, ütleks lausa, et suisa agressiivsed loomad ja olenemata soost. Kahjuks on täiesti iseenesestmõistetav, et rihma otsas pole nad kunagi.
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ariel » 19 Mär 2009 12:49

Turr kirjutas:ütleks lausa, et suisa agressiivsed loomad ja olenemata soost.

Oled sa kindel, et see on agressiivsus ja mitte ülevoolav uudis- ja mänguhimu?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 19 Mär 2009 12:51

Ülevoolav uudis- ja mänguhimu võivad teisele koerale olla lahendamiseks sama probleemsed kui agressiivne käitumine.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 19 Mär 2009 12:51

Ariel kirjutas:

Olem ausad, agressiivseid labradore (isegi inimese suhtes agressiivseid) on olemas küll.
Ei kommenteeri konkreetseid Mustamäe koeri, neid ei tea.
Koerala kodanik.

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 19 Mär 2009 13:26

Ariel kirjutas:

No ülevoolav uudis- ja mänguhimu EI OLE kutsika ja noorkoera peale, kes on rihmas, jõrramine, nina kirtsutamine kuni hammaste lõksutamise ja turja kargamiseni. Kusjuures, teise koera juurde jooksevad justnimelt need labrad-kuldsed ise, sest nemad rihmast lahti, mitte vastupidi. Paljud siinkandis hädas nendega, sest nende pererahvastele on nad ju nunnuguudzad ja nunnugudzad ei pea ometigi metsas rihmas jalutama omanike arvates :evil:

(ja siis võib siit taas paari aasta pärast lugeda pahast-pahast labra-agressiivsest ambullist :nui: )
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Eelmine

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist