soovitage tõuge

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake

soovitage tõuge

PostitusPostitas totta » 11 Dets 2008 23:49

olen palju ja kaua otsinud, aga tundub, et minule ideaalsete omadustega koeratõugu veel ei ole aretatud. võib ka juhtuda et ma pole sellest lihtsalt ise teadlik.

kui te teate koeratõugu, kellel on täheldatud kõikide järgmiste (iseloomu)omaduste, või vähemalt enamuse nendest, olemasolu, öelge kindlasti.

minu ideaalne koeratõug võiks olla : suuruselt väike (turjakõrgus pole üle 40), ajaks vähe või peaaegu mitte üldse karva, karvahoolduse peale palju aega ei pea kulutama, pole lömmis näo ega jässaka kehaga, on kergesti õpetatav, intelligentne, kuuletub meelsasti omanike käskudele ja teeb seda kiiresti, ei käivitu ainult söögi peale ehk treeningul on võimalik teda motiveerida ka mõne mänguasjaga, on alati tegutsemisvalmis ja rõõmsameelne, ei ütle kunagi mängimisest ära, ei saa sügavaid hingehaavasid mõne karmima sõna peale, ei oma kalduvust palju haukuda.

Hetkel rohkem omadusi ei oska kirja panna, kui meenub, siis täiendan.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 11 Dets 2008 23:56

Manchesteri terjer?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Dets 2008 23:57

Kulla inimene - miks sul koera vaja on? Päris aus küsimus kohe - miks? Ei pea olema igas kodus koera - no ei pea. :angel: Ja ausalt öeldes - ideaalkoera ei ole olemas. Igal koeral on oma iseloom - kui tal on ka füüsilised näitajad sobivad, siis iseloomu ei oska mitte ükski inimene mitte ühegi koera puhul 100% ette ennustada - ka siis kui ta on seda tõugu aastakümneid kasvatanud. Sa oled päris mitu teemat teinud selles küsimuses - ja kui su süda mitte ühegi koeratõu poole ei kisu - siis ei ole vaja koera võtta. Ja mitte keegi ei mõista sind selle eest hukka - ausalt kohe :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 11 Dets 2008 23:57

Mängukoer ;)
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Dets 2008 00:07

Kass on ka tore koduloom. Nõus mängima ja puha. Karva ajab kah vähem kui üks keskmiselt karvane koer.

[img:35:41]http://2.bp.blogspot.com/_FWe-nSGAalU/Rh3JrdiNT7I/AAAAAAAAAcM/By8uFFHdfqQ/s200/hellokitty19.gif[/img]
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Dets 2008 00:14

Totta ju ei otsi neid koeri aina endale, nagu mina aru saan. Pigem tema poole pöördutakse sooviga leida sobiv tõug ja siis ta kopeerib need tekstid siia, et kodalised soovitaksid. :hups:

PostitusPostitas totta » 12 Dets 2008 00:16

hetkel ma otsin küll endale. olen otsinud ka teistele.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Dets 2008 00:25

karvik kirjutas:Totta ju ei otsi neid koeri aina endale, nagu mina aru saan. Pigem tema poole pöördutakse sooviga leida sobiv tõug ja siis ta kopeerib need tekstid siia, et kodalised soovitaksid. :hups:

Khrrmmm. Vot see on veel hullem. Inimene ikka ise peab otsima, uurima, küsima ja tutvuma. Mitte läbi kellegi tuttava. Või muudmoodi kaugjuhtimise teel. Ja siis - mis mulje jääb kodalistel, kui üks ja seesama inimene otsib alalõpmata erinevate kriteeriumitega tõuge?

Juhul, kui totta praegu otsib koera endale - siis ma tõesti ühinen Rebase arvamusega - mängukoer. Mitte paha pärast - aga osa väiteid on mu eelmises postituses - ja paraku sellist koera ei ole olemas ilmselt. Kui just õnn ei naerata mõne varjupaigakoera näol.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Dets 2008 00:36

airepiret kirjutas:
karvik kirjutas:Totta ju ei otsi neid koeri aina endale, nagu mina aru saan. Pigem tema poole pöördutakse sooviga leida sobiv tõug ja siis ta kopeerib need tekstid siia, et kodalised soovitaksid. :hups:

Khrrmmm. Vot see on veel hullem. Inimene ikka ise peab otsima, uurima, küsima ja tutvuma. Mitte läbi kellegi tuttava. Või muudmoodi kaugjuhtimise teel. Ja siis - mis mulje jääb kodalistel, kui üks ja seesama inimene otsib alalõpmata erinevate kriteeriumitega tõuge?

Juhul, kui totta praegu otsib koera endale - siis ma tõesti ühinen Rebase arvamusega - mängukoer. Mitte paha pärast - aga osa väiteid on mu eelmises postituses - ja paraku sellist koera ei ole olemas ilmselt. Kui just õnn ei naerata mõne varjupaigakoera näol.

Kui vaadata Totta kotta pandud kodukat, siis saab ju paljugi selgeks.
Minu meelest on jube see, et inimene, kes ei saa iseendale koera otsimisega ilma abita hakkama, teeb seda teenusena teiste jaoks.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Dets 2008 00:36

Kui totta aitab teistel koeri otsida, siis oleks siiski targem endale enne koera olemus selgeks teha.
Õpetajaks saamine eeldab siiski mingeid eelteadmisi ainest, mida õpetatakse :)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 12 Dets 2008 00:49

:vana: "Kes oskab, see teeb; kes ei oska, see õpetab..."
Millegipärast kipub see sageli nii olema...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 12 Dets 2008 01:25

See on igatahes njuufa vastand, peaaegu ükski omadus ei klapi. :irw:

Kasutaja avatar

Re: soovitage tõuge

PostitusPostitas Emmeliine » 12 Dets 2008 01:33

totta kirjutas:
kui te teate koeratõugu, kellel on täheldatud kõikide järgmiste (iseloomu)omaduste, või vähemalt enamuse nendest, olemasolu, öelge kindlasti.

minu ideaalne koeratõug võiks olla : suuruselt väike (turjakõrgus pole üle 40), ajaks vähe või peaaegu mitte üldse karva, karvahoolduse peale palju aega ei pea kulutama, pole lömmis näo ega jässaka kehaga, on kergesti õpetatav, intelligentne, kuuletub meelsasti omanike käskudele ja teeb seda kiiresti, ei käivitu ainult söögi peale ehk treeningul on võimalik teda motiveerida ka mõne mänguasjaga, on alati tegutsemisvalmis ja rõõmsameelne, ei ütle kunagi mängimisest ära, ei saa sügavaid hingehaavasid mõne karmima sõna peale, ei oma kalduvust palju haukuda.

airepiret kirjutas:...ja paraku sellist koera ei ole olemas ilmselt.

Mina tean küll koera, kellel on täheldatud enamuse nimetet iseloomuomaduste olemasolu. Ainult karme sõnu, verbaalseid solvanguid ja kõrgendatud hääletooni ta võtab väga südamesse - muidu on nagu nõutud. Välimusega on juba keerulisem, ta on suurevõitu ning kaks korda aastas vahetab põhjalikult kasukat; muul ajal piisab karvahoolduseks küll vaid põhjalikust igapäevasest silitamisest.
Saadaval see koer ka ei ole, ka mitte miljoni eest, sest ta on minu Pepe :angel:

Kui ükski tõug pole südant võpatama pannud, kuid koera ikkagi väga soovitakse, siis toetan mõtet, et enamusele nõudmistele (kõike korraga vaevalt saab; isegi Pepe pole täiuslik :) ) vastava koera võiks pigem leida varjupaigast.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Dets 2008 01:42

Emmeliine... :angel: Loomulikult leidub juna kodus olevas koeras neid omadusi - kuna koera on kodus õptetaud olema selline :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Dets 2008 01:45

Ja nüüd Emmeliine hakkab oma koera valvama, sest igasugu imelikke asju juhtub viimasel ajal... :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emmeliine » 12 Dets 2008 01:51

Valvan niigi, isegi öösiti kontrollin, et ta mul ikka külje ääres on ja ärkan üles, kui ta on vahelduseks põrandale kobinud :angel:
Tahtsin eelmisele kirjutisele lisada, kuid ei jõudnud - hästi oluline täpsustus, et Pepe muidugi ei vasta sellele tingimusele, et peab tõug olema :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Dets 2008 01:55

:OT:
Valvan niigi, isegi öösiti kontrollin, et ta mul ikka külje ääres on ja ärkan üles, kui ta on vahelduseks põrandale kobinud

Veab sul, õnnelik inimene. Minu külje vastas ei maga enam kedagi :cry: .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas collie bella » 06 Veebr 2010 16:56

Otsi varjupaikadest kindlat tõugu ei oska keegi sulle soovitada.Kui valikuga hakkama ei saa siis võta muu loom!
mina olen oma koertega rahul aga kas sina ka oled omadega rahul
[img:200:35]http://img212.imageshack.us/img212/3874/dog2mustshotlane0za.gif[/img]

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 07 Veebr 2010 18:11

Minule turgatas kirjeldust lugedes kohe pähe Parson Russell Terjer.
Aga kurja sõna suhtes on nad vist tundlikumad kui jack Russellid. Kehaehituselt aga palju kergemad ja sportlikumad ja niipalju kui ma tähele olen pannud siis sõnakuulelikumad.
"Kui inimene kaotab julguse, ei suuda tema ratsu enam kihutada" - Idamaa vanasõna

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 07 Veebr 2010 23:12

Minule turgatas kohe pähe jällegi austraalia karjakoer, kes peaks olema väga aktiivne, intelligentne ja väga hästi õppust võtma.Lisaks pole ka suurt karvaga mässamist.Kõrguselt jäävad nad ikka vist sinna põlve kanti või...Olen agility trennis näinud Austraalia karjakoera ja tema oli küll selline energiapomm, rõõmsameelne ja mänguhimuline ja perenaine kasutaski mänguasja tema motiveerimiseks.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

& Luna

PostitusPostitas Lasse » 08 Veebr 2010 11:11

Tänavu uurib totta ju ida-euroopa lambakoera kohta, siinsamas kõrvalteemas.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 08 Veebr 2010 11:19

Adele kirjutas:Minule turgatas kohe pähe jällegi austraalia karjakoer, kes peaks olema väga aktiivne, intelligentne ja väga hästi õppust võtma.Lisaks pole ka suurt karvaga mässamist.Kõrguselt jäävad nad ikka vist sinna põlve kanti või...Olen agility trennis näinud Austraalia karjakoera ja tema oli küll selline energiapomm, rõõmsameelne ja mänguhimuline ja perenaine kasutaski mänguasja tema motiveerimiseks.

Austraallane armastab haukuda, on harva alla 40 cm (pigem 50) ja karva ajab üsna ohtralt, kuna tegemist on tiheda (veekindla) aluskarvaga koeraga. Teiste koertega läbisaamine on pigem halvemapoolne ja võib olla võõraste suhtes üsna umbusklik. Üsna tugeva valveinstinkiga on ta ka.

Küll on tegemist lõpmata energiaga koeraga, kes tahab omanikuga koos töötada ning mängida.
Koerala kodanik.

& huskypoiss Deemon & lhasatüdruk Kiss
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowdog » 28 Mär 2010 21:14

Esiteks peab olema ostja tutvunud tõuga nt: huskyd on ka head koerad. Nad ei haugu ,vaid uluvad; saavad hästi läbi lastega ja on üldse võluvad koerad oma siniste silmakestega; nad tahavad küll joosta ,aga kipuvad ka põgenema.
Siberi husky - ronib südamesse ja teeb sinna pesa ♥

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 29 Mär 2010 14:18

Kui müüd kasv välja arvata, siis sobib antud kirjeldusega hästi iiri tüüpi karvaga nisuterjer. Kasv on neil küll umbes 8 cm kõrgem aga kõik ülejäänu klapib hästi. Karva ei aja, pole jässakas, fantastiline hüppevõime ja soov midagi teha. Üsna intelligentne ja hästi õpetatav, motiveerida võib erinevat asjadega, alati mängimiseks valmis ja rõõmsameelne. Isased pole ka hääle tõstmise koha pealt kuigi tundlikud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Corgihuviline » 30 Mär 2010 08:43

totta kirjutas:minu ideaalne koeratõug võiks olla : suuruselt väike (turjakõrgus pole üle 40), ajaks vähe või peaaegu mitte üldse karva, karvahoolduse peale palju aega ei pea kulutama, pole lömmis näo ega jässaka kehaga, on kergesti õpetatav, intelligentne, kuuletub meelsasti omanike käskudele ja teeb seda kiiresti, ei käivitu ainult söögi peale ehk treeningul on võimalik teda motiveerida ka mõne mänguasjaga, on alati tegutsemisvalmis ja rõõmsameelne, ei ütle kunagi mängimisest ära, ei saa sügavaid hingehaavasid mõne karmima sõna peale, ei oma kalduvust palju haukuda.

Corgi peaaegu nagu sobiks :roll: , peaaegu ja mõnede mööndustega. Karva ajab kaks korda aastas korralikult, muidu saab ka paiga hakkama.
Vahepealne osa jälle sobib, aga kuuletumise kohalt vajab võrdväärselt intelligentselt omanikku, vastasel korral saadab pikalt metsa poole.
Karmi häälega ka nii ja naa. Õigel ajal ja õiges kohas öeldes ei pane pahaks, valel ajal ja vale asja eest siis võtab mitmeks ajaks isu ära tal mingi asjaga tegelda.
Võrreldes meie sakslaselaadsega haugub küll vähe aga mõned isendid on tunduvalt sõnakamad. Ilma asjata ei lärtsu reeglina.
corgi - hinge korgitser ja südamete lahtimurdja

PostitusPostitas VäikeKoeraHuviline » 28 Jaan 2014 18:56

Hmm... Näiteks kuldne retriiver? Ainult tema on suur, ja võib karva ajada. Aga muidu ju kergesti treenitav, sõnakuulelik ja kohe kindlasti mänguhimuline ja energiline (väljaarvatud pärast pikka jalutuskäiku :D ). Kui sobib siis vaata järgnevatele linkidele:
http://www.soov.ee/valgamaa/Kuldse_retr ... m?ca=1&w=3
http://www.soov.ee/polvamaa/Kuldne_retr ... m?ca=1&w=3

Pole vaja tänada, kuna tean, et see tõug sinu kriteeriumile ei vasta! :)
Auh - auh! :)

borderi-plika Sanna & segavereline Nella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli V » 28 Jaan 2014 22:49

Sellise nimekirja peale soovitaks tõesti mängukoera.... Koer kuuletub omanikule täpselt nii palju kui palju omanik teda treenib. Kui sa tahad, et koer käivituks ka mänguasja peale, siis tuleb talle seda õpetada... ükski koer ei sünni mänguasi suus.... Ja ükski koer ei sünni targana, ta vormitakse targaks (OMANIKU POOLT!!!). Kõik need asjad (või suurem osa), millest postituse autor on nimekirja teinud, sõltuvad omanikust. No koera välimus tõesti ei sõltu :).
Koerad on hella hingega ning seda ei saa kunagi ette ennustada, kas nad solvuvad või mitte. Haukuma kaldumine sõltub vähesel määral tõust ning suurel määral (ülla-ülla) omanikust.
Puudel on üks selline, kes ei aja karva, kuid see ei lõpeta ka kasvamist... mistõttu tuleb teda tihti pügada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 28 Jaan 2014 23:45

Teema on ikka päris mitu aastat vana :wink:
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

borderi-plika Sanna & segavereline Nella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli V » 29 Jaan 2014 00:06

Oih.... :oops: . Ma üldse ei vaadanud teisi vastuseid.... nägin ainult, et siia on hiljuti vastatud :P . My bad....

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline