Mis tõug sobiks?

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake

Mis tõug sobiks?

PostitusPostitas Fifa » 28 Sept 2008 09:40

Vabandan, et reostan teie foorumit... Umbes sarnane jutt on SLK ja Dobermani näol ka ekstra neile mõeldud nurkades. Aga suur on soov saada ustav ja sobiv sõber.
:saba:

Koer oleks mõeldud 14 aastasele(plikale). Tüdruku enda soov on suuremat sorti koer kellega oleks julge ka pimedamal ajal jalutada. Koera võiks olla kerge treenida ja kes poleks loomupooleks ka tige(ei ründaks teisi koeri/kasse eriti(endal kodus kass). Omalt poolt lisaksin, et koer võiks olla tugevama tervisega. Ning peaks sobima esimeseks koeraks.

Aitäh!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 28 Sept 2008 09:55

Julgeks soovitada seda, mida tihti soovitatakse: tulge mõnele koertenäitusele ja tutvuge erinevate tõugudega. Siis saate kasvatajate / omanikega rääkida, uurida, milline on koerte iseloom jne.
Näituste graafiku leiate: www.kennelliit.ee

Siis ehk oskab 14-aastane ka ise otsustada, milline tõug talle ikkagi sobiks. Niimoodi foorumis soovitada on väga raske, otsus peab ikkagi oma südamest tulema.

Jõudu otsingutel!
:)
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas Fifa » 28 Sept 2008 10:09

Tüdruk tahaks SLK, pruuni dobermanni või dalmaatsia koera...
Mina sooviks koera kes oleks terve... Sest näiteks bokseril on kasvajad tavalised.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 28 Sept 2008 10:50

Need ei ole ju ükski eriti tugeva tervisega ja kergesti alluvad (esimeseks katsetuseks) ja teisi koeri ka ei armasta kaasasündinud eeldusena :hups:
Üldse sellised omadused koos ei saa olla kaasasündinud. Kui kaitsja, siis tavaliselt dominantne ja siis ei ole ka võõrad koerad enamasti sõbrad. Ja tugeva iseloomuga koeri ei ole ka kerge treenida, kuigi osavates kätes teevad imesid.
Ja mida universaalsem tõug, seda tõenäolisemalt on haiguste eeldusi (aretusvalikutes on olnud teised prioriteedid).

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 28 Sept 2008 11:06

Kui oluline see julguse ja kaitsmise moment on? Kas see on lihtsalt enesetunde küsimus või elate tõesti sellises veidi ohtlikus kandis? Äkki narrib teda keegi, niiet loodab, et suure koeraga jalutades hakkavad tema suhtes lugupidamist üles näitama? Või sümpatiseerivad talle lihtsalt suured koerad rohkem? Otsib ta ehk efektset välimust hoopis, mis aukartust ärataks - no husky on iga kell shefim kui bolonka, eksole.

Minu koerad on kuuest kilost kaheksateistkümneni ja ma ei tunne end sugugi kindlamalt ega ebakindlamalt nende suuruse pärast. Jah, väikse koeraga jalutades võib kuulda mõnitavaid "Kiisu-kiisu!" hüüdeid, aga ignoreerimisest piisab täiesti. Samamoodi kutsuvad väikesed koerad inimesi "Oi, kui nunnu!" tegema.

Collie? Suur puudel? Koeratõugude raamatuid vaadates saate kindlasti ideid - lihtsam on konkreetse tõu kohta rääkida, kas ta võiks teile sobida või mitte, millega peab selle tõu juures arvestama. Koeranäituse külastamise idee pole ka mitte paha - päriselus koeri näha on midagi muud kui pildilt vaadata! :)
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 28 Sept 2008 11:14

Võiks võtta ühendust ka mõne koolitajaga. Minna vaatama mõnda konkreetset koolitustundi, kus erinevad koerad.
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas Fifa » 28 Sept 2008 12:00

chilipi kirjutas:Kui oluline see julguse ja kaitsmise moment on? Kas see on lihtsalt enesetunde küsimus või elate tõesti sellises veidi ohtlikus kandis? Äkki narrib teda keegi, niiet loodab, et suure koeraga jalutades hakkavad tema suhtes lugupidamist üles näitama? Või sümpatiseerivad talle lihtsalt suured koerad rohkem? Otsib ta ehk efektset välimust hoopis, mis aukartust ärataks - no husky on iga kell shefim kui bolonka, eksole.

Minu koerad on kuuest kilost kaheksateistkümneni ja ma ei tunne end sugugi kindlamalt ega ebakindlamalt nende suuruse pärast. Jah, väikse koeraga jalutades võib kuulda mõnitavaid "Kiisu-kiisu!" hüüdeid, aga ignoreerimisest piisab täiesti. Samamoodi kutsuvad väikesed koerad inimesi "Oi, kui nunnu!" tegema.

Collie? Suur puudel? Koeratõugude raamatuid vaadates saate kindlasti ideid - lihtsam on konkreetse tõu kohta rääkida, kas ta võiks teile sobida või mitte, millega peab selle tõu juures arvestama. Koeranäituse külastamise idee pole ka mitte paha - päriselus koeri näha on midagi muud kui pildilt vaadata! :)
Sümpatiseerivad suured lihtsalt rohekm.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 28 Sept 2008 12:41

Ehk siis loobuda erilise sõbralikkuse (teiste koerte suhtes) nõudest? Tavalist tolerantsust saab õpetada ja niikuinii ei tohi koer lahtiselt olla. Siis on valik juba suurem. Oleneb ka mida õpetamise all silmas pidada.
Suurtest sõbralikkudest kuulekatest mul tulevad ainukesena pähe gordoni setterid, kes on sõbralikud, aga teevad ka asjalikku nägu võõrastega. Tuttaval oli kunagi iiri setter, kes oli muidu tõukohaselt sõbralik, aga kui poisssõber läks tüdrukut ahistama (naljaga), siis koer astus vahele.

PostitusPostitas Fifa » 28 Sept 2008 13:02

Siis loobume sellest nõudest.
Ise pakkusin välja samuti setteri või SLK. Kumb siis parem oleks?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Corgihuviline » 28 Sept 2008 14:19

Oleneb hästi palju ka 14-aastasest, milleks ta valmis ja võimeline on. Sakslasi (ilmselt iga tõu siseselt suht suured erinevused võivad olla isenditel) on ka väga erineva temperamendiga. Emased tavaliselt tunduvalt leebemad. Minul oli emane sakslane teismelisena ja tõeline tüütus oma ustavuses - vahtis ainult otsa, et äkki ma soovin midagi. Isased sakslased on osad vägagi altid vastu "mölisema" ja neid peab julgema ses olukorras paika panna. St 40 kilone hambaid laksutav või kaklev koer tuleb kinni võtta ja koht kätte näidata. Meie praegune isane sakslase segu on just selline, kes aegajalt katsub senini, kas püksid ikka veel minu jalas on. Samas too emane oli varrukas tõeline lõvi, kui ühel korral õnnestus jutule saada treeneriga. Tegu oli suht väiksekasvulise koeraga ja kutsus tavaliselt muige esile, kui asjast juttu tegin. Tänaval ja ka kodus nt aiapeol oli minu seljatagune tema valve all. Isegi naljapärast lähenenud hea tuttava käsi võeti hambu, kui tahtis ligi hüpata ja õlale patsutada. See võib muutuda samuti tüütuks, et sind pidevalt turvatakse aga Lasnamäel oli suht julge pimedas välja kedagi bussile saatma minna, näiteks.
Tõu valik oleneb ka sellest, mida temaga ja kui aktiivselt teha tahetakse. Võimalusi tekib aina juurde.
Setterite kohta ei oska kosta. Ise peab ikka otsa vaatama ja põlvist nõrgaks ja silmist pimedaks ja ainult ma tahan kaa just sellist äratundmine tekib siis on õige koer. :irw: :irw:
corgi - hinge korgitser ja südamete lahtimurdja

Kasutaja avatar

collie

PostitusPostitas Rika » 28 Sept 2008 14:20

Võtke lühikarvaline collie. Sobib hästi teie ootustele.
Võib tulla tõuga tutvuma!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilex » 28 Sept 2008 14:21

meil on gordoni setter. tõesti, superkoer ! aga eks iga koeraomanik kiidab oma koera üle kõige :D perekoer on ta kindlasti, kõigi pereliikmetega suur sõber. ja sõber ka nendega, kes on pereliikmete sõbrad. võõraste suhtes umbusklik. teeb vahel ikka paar jämedahäälset haugatust ka, kui vaja. näiteks, kui keegi võõras ukse taga koputab või pimedas tänaval ligi tuleb. gordon on väga kuulekas koer. loomulikult tuleb sellega vaeva näha ja trennis käia, aga tulemused tulevad. koer teeks rohkemgi, kuid ka inimesel vaja koera kõrval paljutki õppida. eks kuulekas ja õpetatud koer on eelkõige väga hea koostöö tulemus.
meie gordoni ainuke probleem on rihma otsas tirimine. eks see jahiinstinkt lööb ikka välja. oleme proovinud erinevaid strateegiaid, aga kiiret tulemust ei ole saavutanud. ehk see ka noore koera uljus, ilmselt vanemana taltub :D
gordon-setteri-sõltlane

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 28 Sept 2008 17:45

Muidugi kiidab igaüks oma tõugu ja dobermann vastab loomulikult nõudmistele suurepäraselt aga enne selle tõu kaalumist las tütarlaps hoiab ühte dobermanni rihmast kui too üritab VÄGA kusagile minna (omaniku juurde näiteks). Selle tõu temperament tingib suure tõenäosusega varem või hiljem olukorra, kus eda on vaja jõuga kinni hoida ja omanik peab selleks füüsiliselt võimeline olema. Seda lihtsalt vahemärkuseks, sest 14 aastane võib olla juba täisinimese mõõtu ja jõuga või veel üsna laps alles ning kuna keegi nõuandjatest siin ei tea seda, kuid kindlasti peavad vanemad sellega arvestama.

Kindlasti tuleks silmas pidada, et dobermann on küll väga kergesti õpetatav, kuid seda eeldusel, et omanik on tema arvates keegi, kelle sõna peab kuulama ning enamasti nad kipuvad olema rohkem või vähem dominantsusele kalduvad. Seda tuleb arvestada tõu valikul ja ka konkreetset pesakonda ja kutsikat valides ning loomulikult koera kasvatades.

Ma ise arvan, et SLK oleks lihtsam valik. Nende rahulikum olek teeb igapäeavse elu kergemaks. Kuid doberi kõrval ei tule ühelgi pimedal tänaval hirm peale. No offence, aga gordoni setter ei näe just väga ohtlik välja.

Korteris elades on doberi eelis see, et tal on oluliselt vähem seda spetsiifilist koeralõhna (eriti märja ilmaga). SLK aluskarv on kohutavalt tüütu, kuid pikema karvaga koerad vahetavad kaks korda aastas karva ära ja muul ajal sellist õudsat karvalendu ei ole (selle ajal muidugi soovitan heledaid riideid kanda, sest KÕIK riided on koera karvadega koos). Dober ajab karva aastaringi ja tema lühikesed karvad jäävad hästi diivaniriidesse kinni, kuid lendlevat villa ei ole.

Kassidega saavad hakkama enamus koeri, keda sellega harjutatud on. Tuleb kasuks, kui koeral ei ole tugev saagiinstinkt.

Tervis on kahjuks igal juhul õnnemäng. Minu enda SLK pandi magama, sest tal oli nii tugev allergia, mille põhjust ei suudetud selgeks teha. Samuti on tõus liigeseprobleemid.
Doberite vähenev keskmine eluiga tekitab muret kõikidele tõu armastajatele. Mina pakuks, et nende rasvase toiduga nuumamine on tõsine osa südameprobleemide põhjustest. Muid probleeme doberitel väga ei ole.

Keegi ei saa otsustada koera tulevase omaniku eest. Minu kriteeriumitele vastavab päris mitu tõugu, kuid minu süda on eelkõige ikkagi doberite päralt lihtsalt selle pärast, et nii ongi. Teiste käest nõu küsimine ja uurimine on täiesti õige aga otsustama peab ikkagi koera omanik. Kindlasti tasub minna valikus olevaid tõuge oma käega katsuma ja kogenumate inimestega suhtlema.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

PostitusPostitas Fifa » 28 Sept 2008 17:57

Siin loen kuidas soovitatakse vaatama/katusma tulla.
Ehk kevade poole kui asi juba lähemal siis tuleks(ei tea veel kelle juurde) dobermanne ja SLK kaema/katsuma.

Aga aitäh!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 28 Sept 2008 23:08

Aga milline koer sobiks vanematele? Juhuks kui tütre koeravaimustus äkki otsa peaks saama? Või kui 4-5 aasta pärast objektiivsetel põhjustel (näiteks edasi õppimine teises linnas) koer vanemate hoolde peaks jääma?
Ei saa alati loota, et võetakse lapsele koer ja siis laps tegelebki temaga. Aga kui ühel päeval enam ei tegele? Selle peale tuleks ka juba enne koera võtmist mõelda.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

PostitusPostitas saluki » 10 Mär 2011 21:48

Äkki alaska malamuut, husy või kuldneretriiver.
Minu saluki Iida on parim koer kes mul elus on olnud.

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 11 Mär 2011 13:26

saluki kirjutas:Äkki alaska malamuut, husy või kuldneretriiver.

Tingimuseks oli ju kirjuatud, et peaks olema lihtne treenida ja lapsele sobilik koer. Malamuudi või husky koolitamisel tuleb ikka üsna palju vaeva näha, et koeral motivatsiooni jätkuks, pluss mõned iseloomulikud käitumismallid kaasnevad neil instinktidega ja nendele asjadele tuleb koolitusel veel erilist tähelepanu pöörata. Seega tegemist ei ole kindlasti koertega, keda oleks lihtne koolitada. Teine jama nendega kipub olema tirimise probleem- isegi pideva koolitamise järel kipuvad nad end vahel unustama, eriti kui silmapiiril mingi kass või lind või tuules lehviv kilekott. 14 aastane laps võib vahel ikka üsna väiksesse kaalukategooriasse kuuluda ja mina seetõttu koeraga üksi välja jalutama küll teda ei julgeks lasta.
Huskyd ja malamuudid muidu üldiselt kipuvad olema lastesõbralikud koerad iseenesest küll, kuid see-eest võivad nad olla elevile minnes liiga tormakad ja ennastunustavad ning tahtmatult endast väiksematele liiga teha.
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

& Luna

PostitusPostitas Lasse » 11 Mär 2011 14:14

No see 14-aastane võib praegu ka 17 olla juba ja vast koergi olemas kui hästi läks :D

PostitusPostitas Janec » 11 Mär 2011 14:31

Lasse :plaks:

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 11 Mär 2011 17:08

Soovitan jälgida teemade kuupäevi, meil on siin tekkinud mõned uued väga noored kasutajad, kes vanu teemasid tõstavad :wink:
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist