Beagle vs Cavalier

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Kasutaja avatar

Beagle vs Cavalier

PostitusPostitas fizy » 06 Aug 2008 17:49

Meie pere sooviks hästi peresõbraliku koera kes sobiks ka korterisse.Ja kindlasti peaks olema lapsesõbralik kuna kodus kasvab 2,5 aastane poisipõnn. Iseloomustusete põhjal on sõelale jäänud need kaks tõugu.Kumba soovitate.Rääkige plussidest ja miinustest. Ise kardan natuke beagle'i jahiinstinkti .

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 06 Aug 2008 17:55

Nii palju kui mina olen neid kõrvalt näinud, oon nad täiesti erineva olekuga. Pead tundma, mida tahad. Natuke liialdatult öeldes teeb beagle enamasti seda, mida tema tahab ja cavalier seda, mida sina tahad (ta vähemalt tahaks seda teha). Üks on sitkem ja jonnakam, aga julgem; teine rõõmsameelne, aga ehk veidi titalik. Nagu Pipi ja Annika- toredad mõlemad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 06 Aug 2008 19:28

No beagle ja cavalier on nüüd küll nagu siga ja kägu. Üks on jahikoer ja teine seltsikoer. See, et beagle armsa näoga ja pisike on ei tähenda, et tegu on lastekoera ja nunnuloomaga. Ta on ikkagi tööloom. Ja niipalju, kui mina nendega kokku olen puutunud (ühes Taani kennelis külas käinud ja näitusel kasvatajat abistanud), on nad üsnagi terjeri iseloomuga - kui miski ei meeldi, on hambad käigus.

Taanis näiteks ei müü osad kasvatajad beageleid lastele mänguasjaks, sest seal on tõu armas välimus ja inimeste võimetus endale oma võimetest aru anda viinud tohutu hulga probleemkoertest beagle'iteni. Ning "ohtlikkuse-edetabelites" figureerib ta stabiilselt üsna kõrgetel kohtadel.

Netis tuhnides jookseb see informatsioon väga kiiresti kohale ka, ei saagi aru, kust selline sõel, millele jäävad kaks nii kardinaalselt erinevat tõugu... Väikese lapsega perre soovitaks neist kahest valikust igal juhul cavalieri.

Selline on minu ja ühe tuttava beagle'i-kasvataja arvamus...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 06 Aug 2008 19:36

Mellon Collie kirjutas:terjeri iseloomuga - kui miski ei meeldi, on hambad käigus.

:OT:, kust pärineb küll info, et terjeri iseloom tähendab hammustamist?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 06 Aug 2008 19:48

katri kirjutas:
Mellon Collie kirjutas:terjeri iseloomuga - kui miski ei meeldi, on hambad käigus.

:OT:, kust pärineb küll info, et terjeri iseloom tähendab hammustamist?

Terjeritega töötamisest :roll:

(Iga terjerikasvataja, kes väidab, et terjer ei ole iseloomuga koer, kes vajab kindlat kätt ja võib hambad väiksegi asja puhul käiku lasta, on silmakirjateener... Ja see on terjerite iseloomu kõige kasulikum poolus ega ole üldse mõeldud halvustavana. Ma lihtsalt ei salli, kui terjereid ja teisi jahikoeri võetakse lastele nunnuloomadeks. Nad ei ole seda.)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 06 Aug 2008 19:57

Mina ütleks, et siin on üldse liiga vähe infot, et sobivuse-mittesobivuse koha pealt väga kindlaid järeldusi teha. Meie kahe väikelapsega peres on kaks "murdjatõugu"- taks ja dobermann. Loomulikult tuleb lapsel silma peal hoida ja koera kasvatada ning kui ei ole tegemist mingite ekstreemsete isenditega, on järjepideva teadliku kasvatamisega võimalik täiesti probeemivabalt elada. Elukaaslane ikka mõnikord mõtiskleb, et millal Liisu puberteet hakkab ja kus on see isepäine lapsi sööv näkkukargaja temas. Mina arvan, et puberteet on läbi ja iseloomult ei ole ta kaugeltki mingi "leebu" aga ta lihtsalt teab, kuidas asjad siinpool käivad. Ja ma siiani pelgan taksi jahiinstinkti :P
Kui aga tahta teada, milline oleks kindlam valik, et saada probleemideta toredat perekoera, siis sellisel juhul olen Mellon Collie soovitusega täiesti nõus. Ja temaga soovitust lapsele mänguasja muretsemise koha pealt arendaks veel edasi ja ütleks, et sellise sooviga tuleks kindlasti just mänguasjapoodi, mitte koerakasvataja poole, pöörduda. Kuid peresõbra otsingute puhul arvan, et omanikule rõõmsa naeratusega otsa vaatava ja miilustava leebe cavalieriga on kindlasti lihtsam, kui läbi nina elava jahikoeraga. Ärgem tehkem endal elu ilma asjata raskeks ja kui mõlemad tõud on ühte moodi hingele sobivad siis koera muretsemise juures tasub alati minna pigem kergema vastupanu teed kui riskida.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

Re: Beagle vs Cavalier

PostitusPostitas Margareta » 06 Aug 2008 20:02

fizy kirjutas:Ja kindlasti peaks olema lapsesõbralik kuna kodus kasvab 2,5 aastane poisipõnn.

Nii väikese lapse ja kutsika omavahelist suhtlemist tuleb täiskasvanul kindlasti pidevalt jälgida ja vajadusel sekkuda. Seda nii cavalieri kui beagle'i puhul.

Mellon Collie kirjutas:Taanis näiteks ei müü osad kasvatajad beageleid lastele mänguasjaks.

Ei usu, et ka ükski cavalierikasvataja müüks koera "lastele mänguasjaks."

Beagle on muidugi jäärapäisem kui cavalier, kuid ega siis lastega peredes ei pea ainult seltsikoerad olema? Ka seltsikoer ei talu lõpmatut sabast sikutamist ja kiusamist, ning teisalt on näiteks minu kolm "inimsööjast" terjerit äärmiselt lapsesõbralikud ja taluvad hästi ka sabast sikutamist (noh, see ilmselt juba "näitusekoerte" sündroom, nad on igasuguse mõttetu karvust tirimise ja sabast sikutamisega niivõrd harjunud).

:OT: Tuttav pere, kellel on Downi-sündroomiga laps, käis hiljuti külas ja kuna poisi arengu huvides on neile soovitatud koer võtta, siis nad arvasid külaskäigu põhjal, et šoti terjer oleks just see kõige õigem loom. Noh, lõpuks arvasid, et bokser oleks vist ka päris hea valik.

Edit: ükski normaalne ja normaalselt kasvatatud terjer ega beagle ega taks ega muu jahikoer ei lase INIMESE vastu hambaid käiku. Kui ta seda teeb, on tegu mingit sorti õnnetusjuhtumiga (a la inimene läheb koerte kaklust lahutama).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas fizy » 06 Aug 2008 21:11

ega ma ei mõtlegi koera võtta lapsele mänguasjaks.Ja seda ma ühestki iseloomustusest küll välja ei lugenud ,et beagle hambad käiku laseks.Pidi sobima just lastega.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 06 Aug 2008 21:14

Ainult iseloomustuse järgi on väga raske koera valida, tuleb ikka ise mõnele koeraomanikule (näiteks koertenäitusel) ligi astuda ja juttu teha.

Beagle'd on vaieldamatult väga nunnud, selles ei kahtle keegi, lihtsalt nende halvemad või siis keerulisemad iseloomuomadused tuleks ka enda jaoks läbi mõelda. Beagle, kes elab meie kõrvaltänavas kipub näiteks igal võimalusel vehkat tegema. No mis sa teed- kirg jahti pidada ja ringi luusida on tugev
:irw:
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 06 Aug 2008 21:28

Ühe Soome beagle ühingu kodulehel kirjutataksegi beagle käitumisest nii:
Käyttäytyminen:
Aktiivinen, ahne (ainakin ruo'an suhteen), ei haukku herkkä joten sopii myös hyvin kerrostaloasukiksi, herkän hajuaistinsa takia beaglea on hankala pitää irti taajama-alueilla. Jos jokin haju tarttuu koiran kuonoon koira voi lähteä oitis seuraamaan hajua välittämättä muusta ympärillä tapahtuvista asioista. Vainunsa johdattamana, pääasiassa jänistä, ajava koira. Beagle on tunnettu myös sisustaan ja päättäväisyydestään. Tarvitsee paljon liikuntaa.

Ju teie kõrvaltänava beagle tunneb ka mingit lõhna ja läheb seda taga ajama. :wink: Pääsküla rabas olen kohanud ka õnnetut beagle omanikku, kes oma jälje üles võtnud koera taga otsis.

www.beagle.fi
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 06 Aug 2008 21:32

Noh, omanik ise ütleb, et sellel koeral on eriline oskus KÕIK aiaaugud ja praokesed üles leida. Ju ta siis augu lõhna tunneb :irw:
Näh, koeri-kasse meil ümberringi palju, eks ta ennast aeg-ajalt mõnele lihtsalt sappa haagib.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 06 Aug 2008 22:42

Vahel kohtume niidul jalutades beagle'iga. Omanik laseb koera rihmast, kui on mitu koera, kellega mängida - muidu hakkab koeral igav ning paneb metsa poole vehkat. Ootab siis pool tundi, tunnike või poolteist, kuni koeral hagemisest küllalt saab ja tagasi tuleb.

Beagle on kahtlemata väga palju aktiivsem koer, nii selle osas, kui palju ta jalutada tahab, kui selle osas, mis vanuses ta üsna rahulikuks jääb. See oleneb nüüd eelkõige teie eluviisist, kui sportlikud te ise olete - kujutan ette, et sörkima võtaks kaasa pigem beagle'i kui cavalieri. Koerasporti saab mõlemaga harrastada, kui näiteks kuulekus või agility meeles mõlgub. Trikke saab ka mõlemale õpetada.

Peagi on Tallinnas suur rahvusvaheline koertenäitus (16-17 august), tasub ehk mõlemat tõugu vaatama minna ja omanikega rääkida. Ajakava on kennelliidu kodulehel ja leiab lingina ka näituste alafoorumist.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kavaleribande ja valge pätakas
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rocco » 06 Aug 2008 23:45

chilipi kirjutas:... kujutan ette, et sörkima võtaks kaasa pigem beagle'i kui cavalieri....

miks? :o
(Saan aru, et sa kujutad ette, aga miks nii, sellest ma ei saa aru...ka ei ole ma sinuga selles asjas kohe üldse nõus! ...aga komm on mõeldud ikka sõbralikuna :) )
Crazy world...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas cecci » 07 Aug 2008 09:25

See on tõesti üllatav kui arvatakse, et cavalier pole piisavalt hea sörkijale. Isegi minu 8 aastane cavalier sörgiks iga päev vähemalt 2 tundi. Kahjuks ma ise olen laisavõitu ja piirdun kiirkõnniga. Nad on mõnusad kaaslased ja mis põhiline, et nad suudavad vastutulijad naeratama panna. Ise liigun pidevalt pargis naeratus näol.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 07 Aug 2008 09:33

chilipi kirjutas: Koerasporti saab mõlemaga harrastada, kui näiteks kuulekus või agility meeles mõlgub.

Agility kohta ei oska sõna võtta, kuid kuulekuses on cavalier ikka tunduvalt kergem tegelane, beagle on paras väljakutse. Mõnele muidugi meeldivadki raskused.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 07 Aug 2008 10:01

Vot sulle diivanikoerakest.. Olen ilmselt ka imidzi lõksu langenud + puudub kogemus jalutuskaaslase näol. :oops: Cavaliere näen siinkandis vaid rihmas patseerimas. Ehk saame kunagi mõne ka jalutuskaaslaseks. :)

Olen Ainoga nõus, et igasugune spanjel on kergemini õppust võttev kui hagijas. Agility-cavaliere on Kojaski mitmeid. Kuskil trennis on küll ka beagle silma jäänud, aga kuna ma oma koertega aktiivselt organiseeritud sporti ei tee, siis tegelikku seisu ei tea. Parandage mind, kui ma beagle kui sportkoera suhtes liialt optimistlik olin.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 07 Aug 2008 10:15

Üks nüanss on jäänud kahe tõu vahel mainimata. Karvahooldus on cavalieril siiski tibake rohkem aega nõudev. Kuigi midagi keerulist selles ei ole. Tuleb lihtsalt peale tõsisemat metsaretke karvadest praht välja kammida ja kõrvad võiks ka kord nädala või paari jooksul kammi lähemalt näha.
Sportcavalier - mul ka siis selline vist kodus :D Igatahes peab selle sportkoera kiituseks ütlema, et kui trenni või jalutama ei viida, siis põõnab ta ilma igasuguse jorinata diivanil kõht taeva poole.
Beaglega puudub kahjuks kogemus, seega rohkemat võrrelda ei oska.
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

& Nike
Kasutaja avatar

PostitusPostitas veronika » 07 Aug 2008 10:42

Endal pole kodus küll beagle, vaid eesti hagijas, kuid eks kogemus seegi (beagle'it kasutati eesti hagija aretamisel).

Kui mulle on helistatud eesti hagija kutsika ostusooviga, siis olen alati uurinud, mis eesmärgiga koer võetakse. Enamjaolt soovitakse kodukoeraks ja ikka, et lapsel oleks toredam kasvada. Siis järgneb minupoolne pikem loeng sellest, kuidas lapsele ei ole mõtet koera võtta, kui võtate, siis igal juhul endale. Samuti räägin seda, kuidas iga koeraga tuleb tegeleda ja kuidas eesti hagijas ei ole tõug, kes loeb silmist peremehe/-naise soove ja käske.

Esiteks, hagijate puhul peab meeles pidama, et lõhnadest huvitavamat on väga raske välja mõelda, mistõttu õige motivaatori leidmisel võib esineda probleeme. Veab neil, kel ablas koer ;) See toob mu teise punkti juurde -jooksus olemine! Hagijatel on väga hea nina ja VÄGA tugev instinkt. See ei pruugi välja lüüa kohe, vaid ka hiljem, aga kindlasti tuleb see mingi hetk välja. Seetõttu on minemajooksmised üsna sagedased hagijate puhul. Kolmandaks, hagijad on väga kangekaelsed õrnahingelised "lillekesed" :) Kui kangekaelsus iseloomujoonena ei sobi, siis hagijat ei tasu võtta...

USAs ja Inglismaal on palju beagle'id teisel ringil. Seda eelkõige seetõttu, et koer on võetud peamiselt välimuse alusel ning pole tõu eripäradesse eriti süvenetud. Hiljem aga tuleb välja, et ohooo... koer vajab tegelemist ja on kasvanud üle pea. Selliste beagle'ite puhul olen kuulnud ka näksamise kombest (aga ega see vist ainult beagle'ite viga ole, vaid üldse ülepea kasvanud koerte probleem).

Igal juhul peab koera võtmise otsus olema äärmiselt läbikaalutletud ning andma aru endale sellest, et teie võetud koer ei pruugi teps olla samasugune nagu sõbranna "numpsik", kes on nii tore ja kuulekas jne jne jne... Iga koer on ikka oma pere nägu ja tegu ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas fizy » 07 Aug 2008 12:54

Aitäh komentaaride eest.ISe natuke kardan ka seda jahiinstnkti.Kindalsti ei ole ma tõuge valinud välimuse järgi vaid ikka iseloomu järgi.Kes sobiks lastega ja oleks muidu ka teiste loomadega sõbralik ja need tõud hakaksid silma kuigi jah nad on täesti erinevad.Ja hetkel kaldun arvama et meie perele on parem valik vist ikka Cavalier.

& Nike
Kasutaja avatar

PostitusPostitas veronika » 07 Aug 2008 13:03

Ühte soovitaks kohe kindlasti - võtta ühendust tõugude omanikega ja kokku leppida kohtumise aeg. Kohtumisel saab siis isendeid ise näppida ja kuulda ka teiste inimeste kogemusi. Keegi juba enne soovitas näitusele minekut. Seal on väga hea algust teha :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas k_a » 11 Aug 2008 08:54

hmm..loen siin kui kurjad ja näksavad koerad on beagled, endal kodus neid kaks ja kumbki pole suvatsenud ühegi inimese vastu hambaid käiku lasta ja siiani on kõik lapsed, kes külas käinud, saanud koeri nii kõrvast kui sabast sikutada ja kui koer ära tüdineb, siis läheb eemale.
Näksamine ja hammustamine on siiksi kasvatuse viga. Kui aus olla, siis pole ühegi beagle omaniku käest veel kuulnud, et ta koer teda hammusatnud oleks.
Jahiinstinkt on küll jah tugev ja see teeb jalutuskäigud keerulisemaks aga mitte võimatuks. Ja agilityt kannatab ka beaglega teha:)
Aga cavalier tõesti leebema loobuma ja sõnakuulelikum, vähemalt see cavalier, keda agility trennis näen.
Minu soovitus siiski, et kui plaan koera võtta, siis uurida nende inimeste käest tõu kohta, kel see tõug kodus olemas. Kui soov beaglete kohta küsida, siis meil aegajalt beaglete kokkusaamised, kus näha erineva välimuse ja iseloomuga beagled.

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist